PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie kominka



Rolek
14-12-2002, 17:36
Witajcie :smile:
Kominek - super rzecz wiadomo. Ale czyszczenie popiołu - brrr.
Kiedyś, gdzieś widziałem rysunek takiego sprytnego urządzenia, które było niczym innym jak filtrem wodnym, tyle że samoróbką, podłączaną do zwykłego odkurzacza. Można tym było wyciągać popiół z kominka. Przeszukałem Goglami wszystkie mozliwe (chyba) kombinacje, ale nic nie udłao mi się znaleźć. :sad: Czy ktoś z Was widział może coś podobnego - może jakiś link, czy cuś?
Pomożecie? :smile:)

Rolek

Wos
20-12-2002, 12:35
Witaj Rolek,
widzialem ostatnio takie cudo w Castoramie (Szczecin). Ma to ksztalt takiego wiaderka do ktorego podlacza sie odkurzacz. Niestety szczegolow technicznych nie znam. Cena cos okolo 90 PLN.

Frankai
20-12-2002, 22:19
W którymś wątku o odkurzaczu centralnym pytałem o możliwość wyciągania popoiołu za jego pomocą i tam ktoś opisał to z Castoramy o czym teraz Ty piszesz. Użyj "Szukaj"

atena1
29-12-2002, 17:40
Cześć,
Chciałbym ten problem rozwiązać inaczej, ale nie znalazłem odpowiedzniego wkładu kominkowego. Za ścianą, przy której planuję kominek w salonie, mam garaż z podłogą obniżoną o ok. 30 cm. Chciałbym aby popiół spadał do popielnika, który będę mógł wyjąć od strony garażu. Niestety wkłady, które widziałem mają pod popielnikiem jednolitą płytę i to uniemożliwiają. Czy ktoś widział niezbyt drogi wkład, który umożliwiałby taką konstrukcję?

Frankai
29-12-2002, 20:06
Nie mogę podać Ci nazwy, ale są takie wkłady. Rozwiązanie to w zmodfikowanej wersji - zrzut popiołu do piwnicy - pojawia się tu i ówdzie.

alekszan
09-02-2003, 21:34
w starszych (rok 2002) wydaniach muratora było kilka przykładów takich wkładów komin kowych

Teska
12-02-2003, 12:23
WOS - gdzie w Castoramie chodzi o to urzadzonko? musze pojechac :smile: zakupić:smile:
jestem ze szczecina

Wos
17-02-2003, 07:09
Sorki, ze dopiero teraz tu zajrzalem - jest tam takie stoisko z kominkami po lewej stronie od wejscia. Wiaderko nie bylo nigdzie podlaczone, takze pewnie bylyby trudnosci w zobaczeniu tego cuda na zywo.