PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D10 MODELOWY98



Ewulka
24-09-2005, 18:07
Poszsukuję informacji na temat D10 Muratora.Chętnie obejrzelibyśmy z mężem gotowy dom. Mieszkamy w Szczecinie.

jarma1
12-06-2008, 13:44
Drodzy Forumowicze,
Nie chcę zaśmiecać forum nowymi wątkami, ale szukam i szukam i nie udało mi się znaleźć na forum żadnych informacji na temat projektu D10 (lub D10S) - zwany też modelowy 98. Najbardziej interesują mnie zdjęcia z realizacji, bo nigdzie nie mogę znaleźć. Jestem prawie na niego zdecydowana (waham się jeszcze między 'zygmuntówką'), ale chciałabym zobaczyć jego realizację, a nie opierać wybór na wizualizacji. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, K.

adwalk
13-07-2008, 13:49
Nie znam nikogo z Forum kto zbudowałby dom D10.
W okolicach Trójmiasta zbudowali D11 - podobny do D10 Maciej, Nowaczka i ja.
Wydawnictwo Murator w 1998 zbudowało dom D10 w Białołęce pod Warszawą
http://www.wydawnictwo.murator.pl/691_611_PLK_htm.htm
Domy D10, D11 i trzeci w technologii szkieletu drewnianego wg projektu pośredniego pomiędzy D10 i D11 postawiono obok siebie.
Budowę opisano w numerach Muratora z końca 1998 roku.
Skontaktuj się z Redakcją Muratora w sprawie tych archiwalnych numerów - było tam kilka zdjęć oraz adresu budowy w Białołęce - obejrzenie tych domów na żywo z ulicy może rozwiać wiele wątpliwości.
Powodzenia.

jarma1
13-07-2008, 15:18
Dzięki adwalk (wysłałam PW zanim zobaczyłam Twoją odp. tu) z redakcją się już kontaktowałam - wystawa a Białołęce już nie istnieje, przesłano mi pdf z relacją z budowy D10 w technice murowanej, jest trochę zdjęć, ale mało i nie ma porównania z D11 i innymi. Redakcja nie mogła znaleźć pozostałych materiałów, tylko ten jeden pdf, więc ciągle mam dylemat. Zastanawia mnie dlaczego tak mało osób buduje D10/D11, przecież to takie fajne projekty :)

adwalk
13-07-2008, 16:14
Wystawa w Białołęce nie istnieje, ale domy pewnie stoją.
Znając adres można by z zewnątrz wyrobić opinię o bryle na żywo.