PDA

Zobacz pełną wersję : Cz??ciowa wymiana wi??by



Artc
15-12-2002, 11:06
Witam wszystkich. Mam problem. Kupiłem dom na wsi jako letniskowy. Dom jest murowany częściowo pokryty dachówką częściowo eternitem. Chiałbym wymienić pokrycie na blachowachówkę. Więźba niestety nie jest dobrze wykonana. Niektóre belki są nawet nieokorowane i należałoby je wymienić - są już cześciowo spruchniałe. Moje pytanie to: czy mogę wymienić tylko niektóre belki czy muszę robić nową więźbę? Chodzi oczywiście o problem kasy!.

Robert_Myslowice
15-12-2002, 11:25
Witaj
Raczej na pewno się da wykonać remont dachu w sposób o którym piszesz. Wymagać to będzie nieco więcej przemysleń jak sie zabrac do pracy (rozebrać częśc dachu, wymienić ew. zagęścić krokwie itp.) Wszystko jest możliwe wystarczy chcieć :smile:
Policz jednak materiały i robociznę w obu wersjach remontu dachu, ja wszystko robię sam więc tu Ci nie poradzę, ale może byc i tak że ekipa wynajeta do tegi typu prac policzy mniej za remont całkowity dachu niż za remont kawałek po kawałku)
Powodzenia
Robert

Artc
15-12-2002, 12:30
Dzieki Robert.
Jezeli chodzi o ekipę budowlaną to są to znajomi ze wsi gdzie mam dom. Wiadomo robią bez rachunku i taniej niz wynająłbym firmę. Napewno dogadam sie co do poszczególnych prac. Po prostu połowa domu, która była kryta eternitem ma gorszą więźbę i tu chciałbym wymienić większość elementów, a poza tym i tak chciałem w tej części dachu dorobić nowy daszek nad gankiem.