PDA

Zobacz pełną wersję : komentarze do ZBYCHA domu drugiego ;)



Maluszek
25-09-2005, 07:51
Zbychu - bardzo fajny projekt wybraliście na nowy domek :D i mam nadzieję, że ten domek to będzie już docelowy :D

Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej podłączyli Wam prąd :D bo my użeraliśmy się z Wołominem przez 2,5 roku :evil: zanim podłączyli nas do sieci.

Whisper
25-09-2005, 08:12
Widzę, że udało Ci się dogadać z MS :) Faktycznie wścieka się kiedy coś nie jest na czas i ma przez to przestój, ale lepsze to niż ekipa która ma wiecznie czas. Będziesz miał dom w miesiąc, no, dwa ;)

_ZBYCH_
25-09-2005, 08:29
Zbychu - bardzo fajny projekt wybraliście na nowy domek :D i mam nadzieję, że ten domek to będzie już docelowy :D

Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej podłączyli Wam prąd :D bo my użeraliśmy się z Wołominem przez 2,5 roku :evil: zanim podłączyli nas do sieci.
Dziękuję Maluszku :D Bardzo mi miło, że to Ty założyłaś komentarze do mojego dziennika :D
Mam nadzieję, że uda mi się załatwić prąd w tym miesiącu :)

_ZBYCH_
25-09-2005, 08:36
Widzę, że udało Ci się dogadać z MS :) Faktycznie wścieka się kiedy coś nie jest na czas i ma przez to przestój, ale lepsze to niż ekipa która ma wiecznie czas. Będziesz miał dom w miesiąc, no, dwa ;)
Tak, dogadałem się z MS. To była jedyna ekipa, którą widziałem w akcji na kilku budowach. Spotkaliśmy się pierwszy raz ze dwa lata temu i od tamtej pory spotykaliśmy się (przypadkiem) ma różnych budowach kilka razy. Ekipa jak na razie (odpukać :wink: ) sprawnie idzie do przodu.
Pierwotnie dom miał stanąć pod dachem w miesiąc (razem z dachówką), ale teraz MS zmienił plan i w dwa tygodnie mają postawić ściany i później na dwa tygodnie uciekają na inną budowę zrobić fundamenty. Potem wracają do mnie zrobić więźbę i dachówkę. No trudno. Ostateczny termin MS wpisał na 15 grudnia :(. Tak to jest, jak się wcześniej nie podpisze umowy...

nurni
25-09-2005, 19:26
Znaczy będzie jeszcze jeden domek :D :wink:
Tym razem już dla siebie :wink:

PS.
Właśnie podobny projekt proponowałem moim rodzicom na spokojną starość - bez schodów, garaż może-kiedyś-poźniej.
Twój mi też się podoba, ale pewnie jak czytałeś będzie nas więcej więc na ładnych parę latek będziemy mieszkać w tym co zbudowaliśmy.

Pozdrawiam

Jagna
25-09-2005, 20:16
Fajnie Zbychu, że założyłeś dziennik.
Domek śliczny. Zmiany są bardzo korzystne, będzie wygodniej i przestronniej.
Ale macie fajną sąsiadkę. Ciekawe co to jest "damski załącznik" :wink:

_ZBYCH_
25-09-2005, 20:50
Znaczy będzie jeszcze jeden domek :D :wink:
Tym razem już dla siebie :wink:
http://www.zbychdom.republika.pl/icon/morda.gif

Kto wie...

_ZBYCH_
25-09-2005, 20:58
Fajnie Zbychu, że założyłeś dziennik.
Domek śliczny. Zmiany są bardzo korzystne, będzie wygodniej i przestronniej.
Dzięki Jaguś :D.


Ale macie fajną sąsiadkę. Ciekawe co to jest "damski załącznik" :wink:
To samo, co męski, ale o połowę mniejszy :wink: :lol:
A tak poważnie, to sam nie wiem. Może założę ankietę :lol:

Co byś chciała dostać od sąsiada, jako fajna sąsiadka? :wink:

nurni
25-09-2005, 21:09
Zbychu, co Ty nie wiesz?
"Piczę" :o :o :wink: Czyli wódeczkę brzoskwiniową - bo kobikti to lubią bardzo, lub bardziej Sheridans (chyba tak to się pisze).
A do tego Rafaello lub Ferrero Roche :o 8) :D

PS.
Załącznik męski, z kolei, to tzw "dzięcioł" (kabaret Dudek) czyli półlitry - po prostu.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

Maluszek
26-09-2005, 07:46
Bardzo mi miło, że to Ty założyłaś komentarze do mojego dziennika :D

Zbychu - :D :D :D

A damski załącznik to jak dla mnie oczywiście to tylko Porto lub Baileys. No może jeszcze Martini Bianco :D
Pozdrófka

Jagna
26-09-2005, 14:35
A damski załącznik to jak dla mnie oczywiście to tylko Porto lub Baileys. No może jeszcze Martini Bianco :D
Pozdrófka
W pełni podzielam gust Maluszka! :D

Whisper
26-09-2005, 14:43
A damski załącznik to jak dla mnie oczywiście to tylko Porto lub Baileys.

Ja bym Porto podciągnął pod załącznik typu unisex, bo też lubię ;)

Martka
26-09-2005, 14:45
Jeszcze Carolans jest dobry - podobny troche do Baileysa.
No i Malibu z mleczkiem i wiórkami dla grzecznych dziewczynek...

_bogus_
26-09-2005, 15:34
Prawdę mówiąc nie znam dziewczyny która jak jej się zaproponuje Baileysa mówi: nie nie lubię Baileys'a. Może znam mało dziewczyn ;-) ;-)

Willie
26-09-2005, 15:47
Zbychu, gratulacje na start i powodzenia! :wink:

...może się włam do tego trafo, podłącz swoim kablem tego nieużytecznego sąsiada a potem zagroźć donosem....... :roll:
albo nie....to zbyt Proste :wink:

trzymam kciuki! 8)

facio
26-09-2005, 19:34
_ZBYCH_
Gratulujemy odwagi a może wyrachowania przy budowie drugiego domu :wink: skoro ma być trzeci dla siebie :wink:

pytanko:

Materiał określony w projekcie (Ytong) pasuje nam.
Możesz napisać czemu Wam pasuje? Dlaczego wybraliście Ytonga? Wiadomo, że forum dzieli się na zwolenników Ytonga i jego wielkich przeciwników :wink:

Maluszek
27-09-2005, 07:13
A damski załącznik to jak dla mnie oczywiście to tylko Porto lub Baileys.

Ja bym Porto podciągnął pod załącznik typu unisex, bo też lubię ;)

No to następna impreza upłynie pod znakiem Porto :D

kroyena
27-09-2005, 08:22
Whisperku bierz przykłąd z dziennika.
Doświadczony nick, sprawdzona ekipa, a jak ładnie się czyta.
Nie takie suche teksty, jak:
kupiłem, zrobili....


PS. Zbychu radości z budowania i wybudowania. 8)

mieczotronix
28-09-2005, 08:44
aleś mnie zaskoczył ZBYCHU, tyle pracy wpakowałeś w tamtego bliźniaka - już chyba wszystko było na ukończeniu, a teraz nowy dom! no nieźle! W sumie chyba zdrowo ci musiał sąsiad-bliźni dopiec, że zdecydowałeś się na ten krok. Swoją drogą to bardzo fajnie, bo znowu możesz budować (łza się w oku kręci z tęsknoty) i zbudować dokładnie to co chcesz. Gratulacje.
Współczuję tylko nabywcy twojej połówki bliźniaka, ktróy będzie musiał połapać się w twoich instalachach :D

kroyena
28-09-2005, 08:57
O ktos na głodzie....
...budowania (oczywiście :roll: ). Oczywiście 8) .

Whisper
28-09-2005, 19:59
Whisperku bierz przykłąd z dziennika.
Doświadczony nick, sprawdzona ekipa, a jak ładnie się czyta.
Nie takie suche teksty, jak:
kupiłem, zrobili....

Jak u mnie ta ekipa pracowała to też się większym polotem wykazywałe, :P

_ZBYCH_
28-09-2005, 21:58
PS. Zbychu radości z budowania i wybudowania. 8)

Serdecznie dziękuję :D

_ZBYCH_
28-09-2005, 22:04
aleś mnie zaskoczył ZBYCHU, tyle pracy wpakowałeś w tamtego bliźniaka - już chyba wszystko było na ukończeniu, a teraz nowy dom! no nieźle! W sumie chyba zdrowo ci musiał sąsiad-bliźni dopiec, że zdecydowałeś się na ten krok. Swoją drogą to bardzo fajnie, bo znowu możesz budować (łza się w oku kręci z tęsknoty) i zbudować dokładnie to co chcesz. Gratulacje.
Współczuję tylko nabywcy twojej połówki bliźniaka, ktróy będzie musiał połapać się w twoich instalachach :D
:lol:

Nie, sąsiad bardzo mi nie dopiekł :wink:
Taki krok był w planach już w trakcie budowy bliźniaka... :)
Budowa bliźniaka była sporą nauką (tym bardziej, że dużo zrobiłem tam sam), więc teraz buduję dom dla przyjaciela :wink: :lol:

Odnośnie nabywcy mojej połówki bliźniaka, to zostawię mu instrukcję obsługi do moich instalacji... parę tomów lektury do poduszki :lol: :lol: :lol:

Dzięki Mieczu! :D

Whisper
29-09-2005, 07:04
Zbychu, patrząc po zdjęciach to chyba masz inną ekipę od MS niż była u mnie. Może to ta, która robiła u Martki? Mają tam chłopaczka na którego wołają Budrys? ;)

_ZBYCH_
29-09-2005, 07:14
Zbychu, patrząc po zdjęciach to chyba masz inną ekipę od MS niż była u mnie. Może to ta, która robiła u Martki? Mają tam chłopaczka na którego wołają Budrys? ;)
MS ma chyba trzy ekipy. U mnie chyba buduje ta trzecia, bo co prawda jest tam młody pomocnik, ale nie wołają na niego Budrys, ani Diabeł, tylko Sylwek :)

kroyena
29-09-2005, 07:36
Zbych tu kusicielu, znaczy kiedyś będzie na forum trzeci dziennik. :lol:

nurni
29-09-2005, 09:26
ZBYCH-u
co do wysokości fundamentów, to jeśli ja dobrze widzę, to izolację poziomą pod ściany będziesz miał i tak wyżej od otaczającej Cię okolicy.
Ja miałem te same obawy dopóki mi nie wyrównali ziemi. Teraz dopiero widać, że mogę spać spokojnie (chyba :wink: ).
Ale i tak pomaluję Dysperbitem pas wys. 50 cm. wokół ściany, łączac go z izolacją poziomą - taka izolacja przeciwwilgociowa, tak na wszelki wypadek 8) :wink:

Pozdrawiam

Wciornastek
29-09-2005, 09:36
Cieszę się, że piszesz dziennik drugiego domu. Raz ktoś realnie a nie pseudo-zadarmo pisze o budowaniu. Ja wpadłam w dołek gdy okazało się ile kosztował u nas stan zero (przyznam że jeszcze bardziej izolowany od Twojego bo po 2 warstwy).
Co do ziemi to tłoszku :wink: w góre wyszło. U mnie jeszcze gorzej ale spadek terenu. Na szczęście miałam ponad 1,5 metra humusu więc jak znalazł na skalniak i inne podwyższenia wokół tarasu i domu.

Thom35
30-09-2005, 09:51
Gratulacje z faktu rozpoczęcia budowy nr 2 .
Wiesz już co i jak więc będzie łatwiej.
Co do koparkowego to rzeczywiście łepski gość i niezły fachman. myślę że potrafiłby tym CATem piwo otworzyć :D
Co do piachu na wyrównanie terenu. poluj na jakąś budowę w okolicy. Wcześniej czy później trafisz.Będziesz miał za free no ew. za jakiś szklany załącznik.

I mała wskazówka. Jak będą stawiali pierwszą warstwę bloczków to zerknij czy nie zapomnieli o kapinosie. Niby to oczywiste ,no i w projekcie pewnie jest ,a bywa ,że czasem akurat im potrafi to umknąć. U mnie musiało być to przypilnowane bo już im to prawie umykało.

Życzę dużo frajdy z budowania.
Tomek

facio
01-10-2005, 19:29
Ale idzie robota aż się chce oglądać :P

może jestem upierdliwy ale wracam do pytania:


pytanko:

Materiał określony w projekcie (Ytong) pasuje nam.
Możesz napisać czemu Wam pasuje? Dlaczego wybraliście Ytonga? Wiadomo, że forum dzieli się na zwolenników Ytonga i jego wielkich przeciwników :wink:

_ZBYCH_
01-10-2005, 19:45
Zbych tu kusicielu, znaczy kiedyś będzie na forum trzeci dziennik. :lol:
Kto wie... :lol:

_ZBYCH_
01-10-2005, 19:52
ZBYCH-u
co do wysokości fundamentów, to jeśli ja dobrze widzę, to izolację poziomą pod ściany będziesz miał i tak wyżej od otaczającej Cię okolicy.
Ja miałem te same obawy dopóki mi nie wyrównali ziemi. Teraz dopiero widać, że mogę spać spokojnie (chyba :wink: ).
Ale i tak pomaluję Dysperbitem pas wys. 50 cm. wokół ściany, łączac go z izolacją poziomą - taka izolacja przeciwwilgociowa, tak na wszelki wypadek 8) :wink:

Pozdrawiam
Poziom podłogi będę miał około 30 cm od poziomu głównej ulicy. Po prostu moja działka jest w dole. Mój dalszy sąsiad ma teren podniesiony o 1 m. U mnie jest i tak mniejszy dół.

_ZBYCH_
01-10-2005, 19:56
Cieszę się, że piszesz dziennik drugiego domu. Raz ktoś realnie a nie pseudo-zadarmo pisze o budowaniu. Ja wpadłam w dołek gdy okazało się ile kosztował u nas stan zero (przyznam że jeszcze bardziej izolowany od Twojego bo po 2 warstwy).
Co do ziemi to tłoszku :wink: w góre wyszło. U mnie jeszcze gorzej ale spadek terenu. Na szczęście miałam ponad 1,5 metra humusu więc jak znalazł na skalniak i inne podwyższenia wokół tarasu i domu.
Tylko na razie tak wygląda. Jak nawiozę około 50 - 70 cm ziemi, to i domek kucnie :wink:
Docelowo chcę, aby fundament wystawał 30 cm powyżej ziemi (musi być wyżej, bo w niedalekiej okolicy mam rzekę, która czasami wylewa :(

_ZBYCH_
01-10-2005, 20:08
Gratulacje z faktu rozpoczęcia budowy nr 2 .
Wiesz już co i jak więc będzie łatwiej.
Co do koparkowego to rzeczywiście łepski gość i niezły fachman. myślę że potrafiłby tym CATem piwo otworzyć :D

Jeszcze raz dziękuję za kontakt do pana koparkowego z gitkoparką :)
Uratowałeś mnie od linczu...


Co do piachu na wyrównanie terenu. poluj na jakąś budowę w okolicy. Wcześniej czy później trafisz.Będziesz miał za free no ew. za jakiś szklany załącznik.

Odnośnie ziemi, to chyba już znalazłem :D. W dalszej okolicy podnoszą poziom działek i stale wożą ziemię z wykopów przy Ikei w Markach. Starczy i dla mnie.


I mała wskazówka. Jak będą stawiali pierwszą warstwę bloczków to zerknij czy nie zapomnieli o kapinosie. Niby to oczywiste ,no i w projekcie pewnie jest ,a bywa ,że czasem akurat im potrafi to umknąć. U mnie musiało być to przypilnowane bo już im to prawie umykało.

Dziękuję za wskazówkę. Ustaliłem wcześniej z majstrem, żeby zrobili kapinos około 6 cm.


Życzę dużo frajdy z budowania.


Dzięki Tomku :)

_ZBYCH_
01-10-2005, 20:26
Ale idzie robota aż się chce oglądać :P

może jestem upierdliwy ale wracam do pytania:


pytanko:

Materiał określony w projekcie (Ytong) pasuje nam.
Możesz napisać czemu Wam pasuje? Dlaczego wybraliście Ytonga? Wiadomo, że forum dzieli się na zwolenników Ytonga i jego wielkich przeciwników :wink:
No jak to, nie słyszałeś, że Ytong, to najlepszy materiał na sukces! :lol: :lol: :lol:

A tak na serio, to interesowała mnie szybka budowa, więc w grę wchodził albo szkielet drewniany, albo Ytong. Wybrałem Ytong. Kilku moich znajomych ma domy zbudowane z Ytonga. Chwalą ten materiał.

Mój aktualny bliźniak też jest zbudowany z betonu komórkowego ale z Faelbet-u. YTONG jest dokładniej wykonany, a w ścianie jednowarstwowej ma to znaczenie.

Ponad to sam jestem instalatorem i nie lubię twardej ceramiki, a praca w betonie komórkowym, to sama przyjemność :)

rrmi
01-10-2005, 20:31
Zbychu , czy mozesz cos zrobic ze zdjeciami , nie widac ich :)
Moze kiedys byly.
Ja alfabetycznie :wink: ogladam to dopiero dzisiaj tu dotarlam .
Mam nadzieje , ze nie sa tylko dla wybranych :)

_ZBYCH_
01-10-2005, 21:03
Zbychu , czy mozesz cos zrobic ze zdjeciami , nie widac ich :)
Moze kiedys byly.
Ja alfabetycznie :wink: ogladam to dopiero dzisiaj tu dotarlam .
Mam nadzieje , ze nie sa tylko dla wybranych :)
Niestety, ale zdjęcia są umieszczone na serwerze Republiki, a tam są limity transferu :(.
Jak dużo osób ogląda moje zdjęcia, to dochodzi do przekroczenia limitu godzinnego i konto jest blokowane na 15 minut :-?.
Zapraszam do oglądania zdjęć później :)

Jagna
05-10-2005, 18:16
No to ja się wstrzeliłam i obejrzałam zdjęcia. Obejrzałam i ślepia mi na wierzch wyszły. Ledwo co była dziura w ziemi a tu już DOM stoi!
Cholercia, szkoda, że będzie stało przez te dwa tygodnie. Tym bardziej, że przecież czas na budowie Zbycha nie płynie normalnie. W trzy dni nie stawia się prawie wszystkich ścian... :-? Tak więc Dwa Tygodnie Zbycha to ze trzy miesiące u zwykłych ludzi! :o :wink:
Z tymi paletami Ytonga do wyciągania to ciekawe. Ale pocieszające, że nie tylko Ty tak masz...
Co to jest styrodur...?

Maluszek
06-10-2005, 07:35
Zbychu - fajna chałupka Ci rośnie :D Szkoda, że chłopaki mają teraz taką przerwę :(

maksiu
06-10-2005, 22:33
puk, puk
fajny domek- niesmiało pozdrawiam budowlańca z prośba o kontakt o dowolnej porze

Whisper
06-10-2005, 22:38
Co to jest styrodur...?
Taki styropian, tylko że 5 razy droższy ;). I chyba niebieski. Dopłata za kolor? ;)

Jagna
07-10-2005, 07:24
... I chyba niebieski. Dopłata za kolor? ;)
Jak za niebieski, to warto. To mój ulubiony kolor :D
Dzięki, Whisper.

agis
07-10-2005, 08:12
Gratuluję noweh inwestycji i trzymam kciuki. A już myślałam, że będziemy sąsiadami.
Pozdrawiam serdecznie

bobo30
08-10-2005, 19:08
Zbychu, a gdzie drugi pokój dziecięcy? :lol:

U mnie hydraulik podejście do ubikacji puścił w sieni... :)

podziwiam Cię, że Ci się chce

_ZBYCH_
08-10-2005, 20:53
No to ja się wstrzeliłam i obejrzałam zdjęcia. Obejrzałam i ślepia mi na wierzch wyszły. Ledwo co była dziura w ziemi a tu już DOM stoi!
Fakt, tempo mają zaskakujące :D. Nie nadążam z zamawianiem materiałów i dostaję opi... :-?


Cholercia, szkoda, że będzie stało przez te dwa tygodnie. Tym bardziej, że przecież czas na budowie Zbycha nie płynie normalnie. W trzy dni nie stawia się prawie wszystkich ścian... :-? Tak więc Dwa Tygodnie Zbycha to ze trzy miesiące u zwykłych ludzi! :o :wink:
Też żałuję :(


Z tymi paletami Ytonga do wyciągania to ciekawe. Ale pocieszające, że nie tylko Ty tak masz...
Pocieszające powiadasz :roll:
:wink: :lol:


Co to jest styrodur...?
Są to płyty z extrudowanej pianki poliestrowej. Odznaczają się dobrą izolacyjnością cieplną, wysoką wytrzymałością na ściskanie i niewielkim wchłanianiem wody. Styropian nie ma takich właściwości, więc zdecydowałem się na droższy Styrodur. Mój jest jednak zielony :D

_ZBYCH_
08-10-2005, 20:55
Gratuluję noweh inwestycji i trzymam kciuki. A już myślałam, że będziemy sąsiadami.
Pozdrawiam serdecznie
Dziękuję :D
Będziemy sąsiadami :D
Również gorąco pozdrawiam. Napisz na priv, co tam u Was słychać :)

_ZBYCH_
08-10-2005, 20:57
Zbychu, a gdzie drugi pokój dziecięcy? :lol:

Hmm, ten, tego... :roll:

bobo30
09-10-2005, 10:26
:lol: :lol: :lol: domek bardzo ładny, i niedrogi do zrobienia

Luśka Whispera
14-10-2005, 18:03
Fajnie się czyta relacje kogoś, kto ma podobne przejścia z MS :wink:
My też ledwo nadążaliśmy z dostarczaniem materiałów i często narażeni byliśmy na humory MS. Tyle dobrego, że przynajmniej ekipa fachowa i do efektów pracy (oby!) nie można mieć zastrzeżeń :)

Aga - Żona Facia
14-10-2005, 21:39
Mam pytanko materiał Ytong ale jaki: 36,5 czy 40??? I jaka była cena 1 m2 (z VATEM 7% czy 22%).
Pozdrawiam Aga

_ZBYCH_
14-10-2005, 22:00
Fajnie się czyta relacje kogoś, kto ma podobne przejścia z MS :wink:
:lol:


My też ledwo nadążaliśmy z dostarczaniem materiałów i często narażeni byliśmy na humory MS.
Fakt, to bardzo stresujące, no i wymaga sporo wolnego czasu i ogromnego zaangażowania inwestora :(


Tyle dobrego, że przynajmniej ekipa fachowa i do efektów pracy (oby!) nie można mieć zastrzeżeń :)
U mnie było parę wpadek, ale większość została w porę wychwycona. Nie ma budów idealnych. To mój drugi dom, więc coś już na ten temat wiem... :wink:

_ZBYCH_
14-10-2005, 22:01
:lol: :lol: :lol: domek bardzo ładny, i niedrogi do zrobienia
Dzięki :D

Też mi się wydawało, że będzie niedrogi w wykonaniu, zanim nie kupiłem projektu...

_ZBYCH_
14-10-2005, 22:09
Mam pytanko materiał Ytong ale jaki: 36,5 czy 40??? I jaka była cena 1 m2 (z VATEM 7% czy 22%).
Pozdrawiam Aga
YTONG PP2/04 SGT 36,5 - 95 zł/m2 brutto (z 22% VAT)

Aga J.G
15-10-2005, 09:49
Zbychu pieknei rosnie Twój domek :)

nurni
15-10-2005, 10:17
Jakby, przez przypadek, zgłosili się do mnie z tą siatką to od razu ich zabiję ale zakopujesz Ty :wink: 8) .
Mi jak ukradli kawałek sitaki i było widać, że mają ochotę na więcej to pomalowałem na niej jaskrawe "mazy". Od tamtej pory spokój.

Pozdrawiam

facio
15-10-2005, 12:31
Mam pytanko materiał Ytong ale jaki: 36,5 czy 40??? I jaka była cena 1 m2 (z VATEM 7% czy 22%).
Pozdrawiam Aga
YTONG PP2/04 SGT 36,5 - 95 zł/m2 brutto (z 22% VAT)

Dzięki _ZBYCH_ to raczej przystepna cena biorąc pod uwagę oficjalny cennik Ytonga 117 brutto (22%).

Przykro nam z powodu siatki :x

thalex
26-10-2005, 20:52
Minęło 9 dni, a u mnie na budowie nic się nie dzieje , no może poza tym, że ukradli mi siatkę ogrodzeniową

Gdybym miał prąd, to bym podłączył pod elektronicznego pastucha , ale !#$%^&* Zakład Energetyczny mnie olewa

Nawet nie mogę oświetlić terenu .

Pier... złodzieje!
Eeeeeeeeeetam
tzn elektrycy to się zgadzam, są !@#$%&
ale akumulatorem samochodowym mógłyś przecież coś, niecoś załatwić :wink:

Gratuluję wytrwałości!!!
- Drugi dom to tak jak gdyby drugie życie :D :D :D

kasiapro1
07-11-2005, 20:55
To teraz wiem krezusie dlaczego do mnie na kawe nie przyjezdzasz!!!!!
Domku sie drugiego zachcialo,co???
Jak chcesz polece Ci fajnego goscia do zalozenia alarmu,tylko ostatnio jakis taki nieuchwytny jest i nie pamieta o pilocie dla mnie....
Poskarze sie szwagrowi


Zawiedzona krolowa

Fugas
10-11-2005, 08:38
To tu sie bratku zakopałeś :D :D :D

Gratulacje ale w końcu normalne z nową beemką na Ostródzkiej byłoby ryzykownie :wink: Już wiem dlaczego tyle za alarm musiałem zapłacić. I wiem czego nie ma czasu na domofony :wink:

Tak na poważnie tez myślę że mój kolejny bedzie parterowy. Nawet zbieram ciekawe projekty. Ale ja dałem sobie czasu nieco więcej jeszcze z 5 -6 lat bo by mnie Szanowna Małżowinka chyba od razu z domu wykopała. Musze najpierw grunt w górach znaleźć (ciągle myślę o pensjonacie).
Ale krezusi tylko pod Warszawą :D :D .

Tempo imponujące. Pojeździł pooglądał a teraz buduje bez błędów. Coś nam się nalezy za te lekcje w terenie :D Kiedy jakies piwo. Bo nawet nie zdążymy w tym domku a juz będziesz w Aninie budował. :D

Na osłode pozostaje mi budowa szwagra która może pozwoli mi prowadzić :D

Zbychu będzie becikowe 1000zł wiec faktycznie mogłeś nie oszczędzac na tym drugim pokoju :D
Myśle że garaz na beemke niepotrzebny może jakas szklana gablotka albo pare ładnych reflektorów do oświetlenia i nawet system alarmowy niepotrzebny. Dobra dobra juz koncze.

Możesz dać anmiary na tego wykonawce MS może go do szwagra weźmiemy. Tylko musi szybko finalizować działkę - a może jakies działeczki tam obok?

Fugas

Jagna
12-11-2005, 09:06
Oj, jak czytam, to same kłopoty... Mam nadzieję, że wszystko jednak pójdzie sprawnie i będziecie zachwyceni efektami. Ja niestety nie mogę sie niczym pozachywcać, bo zamiast zdjęć mam zgrabne czerwone krzyżyki.... :(

Aga J.G
12-11-2005, 10:25
Zbychu bardzo ładnie rosnie domek, a te problemu to już tak jakoś jest w tym naszym budownictwie, że to co nam mówią nie zawsze się potem sprawdza w praktyce :o :roll: :roll:
A to Polska własnie :-?
Trzymam kciuki żeby było jka najmniej problemów :)

kze
14-12-2005, 11:35
Gratuluję tempa!!!
3 tygodnie i więćbę kończa... No, no, no... Ale skoro domek nie jest duży to i rosnie szybko... :wink:
Trudnosciami nie przejmuj sie. Wszystko bedzie OK. Ale tak to jest jak się samemu wszysko na budowę załatwia. Ja dogadałem się z 2 hurtowniami i wykonawca ma rózne układy, więc jak czegoś nie mogę załatwić w dobrej cenie to wykonawca załatwia. Może chcesz namiary?

kze
23-12-2005, 09:20
Zdrowych i spokojnych świąt oraz spełnienia wszelkich marzeń w nowycm roku
http://psphome.dhtml.pl/swieta/choinka2.jpg

Aga J.G
23-12-2005, 21:42
W te piękne Święta niech każdy pamięta
z głębi serca płynące życzenia:
zdróweczka, marzeń spełnienia, iskierek radości
i dużo miłości.

_ZBYCH_
23-12-2005, 23:19
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za miłe komentarze :D.

Z okazji Œwišt Bożego Narodzenia życzę Wam wielu dobrych dni i wszelkiej pomyœlnoœci!

http://www.zbychdom1.republika.pl/icon/Choinka.gif

Wakmen
26-12-2005, 09:00
Dzisiaj przeglądając Dzienniki wpadłem na drugi Twój domek. Bardzo dobry projekt. Prosty, tani i wygodny. Poprostu wszystko w zasięgu reki - dla jednego pokolenia> Super. Już go jednej osobie zaproponowałem.
Nie wiem czy powinienem ale mam niejasności co do ułożenie styropianu ryflowanegona tym zdjęciu:
http://www.zbychbudowa.republika.pl/Budowa/16.JPG
Czy poziome ułożenie rowków było zamierzone? Pytam z ciekawości bo dzięki temu forum tak wiele się na uczyłem a jeszcze więcej dzięki Tobie w wątkach o alarmach i innych...

_ZBYCH_
26-12-2005, 10:23
Dzisiaj przeglądając Dzienniki wpadłem na drugi Twój domek. Bardzo dobry projekt. Prosty, tani i wygodny. Poprostu wszystko w zasięgu reki - dla jednego pokolenia> Super. Już go jednej osobie zaproponowałem.
Nie wiem czy powinienem ale mam niejasności co do ułożenie styropianu ryflowanegona tym zdjęciu:
http://www.zbychbudowa.republika.pl/Budowa/16.JPG
Czy poziome ułożenie rowków było zamierzone? Pytam z ciekawości bo dzięki temu forum tak wiele się na uczyłem a jeszcze więcej dzięki Tobie w wątkach o alarmach i innych...
Dzięki :D

Oczywiście styrodur jest źle ułożony :( . Pisałem o tym w dzienniku. Wydaje mi się, że albo powinien być ułożony tak, aby kanały były pionowo, albo odwrotną stroną do środka:

http://www.zbychbudowa.republika.pl/Budowa/15.JPG

Już trudno. Zostanie tak, jak jest.
W trzecim domu dopilnuję tego :wink: :lol:

Wakmen
26-12-2005, 10:46
...Już trudno. Zostanie tak, jak jest.
W trzecim domu dopilnuję tego :wink: :lol:
Pewnie - grunt to się nie przejmować. Dalej do przodu , tak dalej. Ułożenie nie jest takie by dom miał się zawalić ale spytałem. Dokładnie doczytam dziennik ale w pierwszej kolejności oglądam zdjęcia bo z nich można o wiele więcej wyciągnąć.
Bardzo zainteresował mnie wątek "zwór RTB z kapilarą do sterowania podłogówki (schemat)" w którym bierzesz udział. Jak ja jestem wdzięczny za Waszą aktywność i dzielelnie się tak cennymi informacjami. Podłogówkę też mam zamiar zrobić sam (jak prawie wszysko :wink: ) więc temat dla mnie jak znalazł bo miałem kilka niewiadomych ale już zniknęły.
Gorąco pozdrawiam i przyjemnego odpoczynku w drugi Dzień Świąt ja niestety muszę być w pracy zawodowej aż do jutra rana.

magi
26-12-2005, 10:58
Bardzo ładny domek. Trzymam kciuki za bezproblemowe dalsze budowanie i wykańczanie oczywiście domku :lol:

_ZBYCH_
26-12-2005, 11:05
Podłogówkę też mam zamiar zrobić sam (jak prawie wszysko :wink: )...
Witam w klubie zrób to sam :wink: :lol:


Gorąco pozdrawiam i przyjemnego odpoczynku w drugi Dzień Świąt ja niestety muszę być w pracy zawodowej aż do jutra rana.
Nie przejmuj się, ja niby jestem w domu, ale pracoholizm nie pozwala mi odpoczywać. Pracoholizm, to straszna choroba :(

Również pozdrawiam i życzę miłej pracy :D

ZBYCH

_ZBYCH_
26-12-2005, 11:05
Bardzo ładny domek. Trzymam kciuki za bezproblemowe dalsze budowanie i wykańczanie oczywiście domku :lol:
Dziękuję. Również życzę powodzenia!

Aga J.G
31-12-2005, 13:52
Wszystkiego dobrego w nadchodzącym Roku 2006
http://www.pikselstock.pl/obrazki/bank/s/sylwester%200568d.jpg

_ZBYCH_
31-12-2005, 14:04
Dziękuję Wszystkim za życzenia. Również życzę Wam w Nowym Roku samych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym!

http://www.zbychdom1.republika.pl/icon/Happy_New_Year.gif

Maluszek
02-01-2006, 09:40
Zbychu - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :D żeby budowa nowego domku przebiegła bezproblemowo :D

Nefer
07-01-2006, 19:01
Bardzo fajny domek - taki lekki w architekturze. A budowa idzie jak burza - tylko pozazdrościć. Trzymam kciuki i będę zaglądać :)

Wszystkiego dobrego.

_ZBYCH_
09-01-2006, 23:07
Zbychu - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :D żeby budowa nowego domku przebiegła bezproblemowo :D
Dziękuję Maluszku. Wzajemnie, życzę samych sukcesów!

P.S. Idę na wojnę z Wołominem :o :evil: :evil: :evil:

:wink:

_ZBYCH_
09-01-2006, 23:09
Bardzo fajny domek - taki lekki w architekturze. A budowa idzie jak burza - tylko pozazdrościć. Trzymam kciuki i będę zaglądać :)

Wszystkiego dobrego.
Dziękuję, również życzę szybkiego budowania! :D

Maluszek
10-01-2006, 08:12
P.S. Idę na wojnę z Wołominem :o :evil: :evil: :evil:

:wink:

Trzymam kciuki :D Daj znać co załatwiłeś. I dzięki za życzenia :D

nurni
10-01-2006, 09:05
...Idę na wojnę z Wołominem :o :evil: :evil: :evil: ....

Powinno pójść łatwo. Dziad siedzi, a jego braciszkowi główkę odstrzelili rok wcześniej więc granatów nie trzeba brać. Wystarczy mała ciupaska.
:D 8) :wink: :o

PS.
Ciekawe kiedy u nas niezadowolony petent, tak jak w Szwajcarii, wejdzie do urzędu z karabinem maszynowym i granatami i ... wytnie w pień cały urząd. Może to dałoby im w końcu do myślenia, urzędasom zanczy

Sebastiano
29-01-2006, 10:30
fajna chatka, fajny dziennik - boje z elektryką już mniej fajne...
rozumiem Cię - sam ciąglę z nimi walczę. Nie dosyć że koszty wszystkiego co się wiąże z ich przyłaczami to porażka to jeszcze czas oczekiwań na kolejne papiery, przyłącza i odbiory to kolejna porażka

3maj się cieplutko
pozdrawiam

_ZBYCH_
29-01-2006, 11:08
fajna chatka, fajny dziennik - boje z elektryką już mniej fajne...
rozumiem Cię - sam ciąglę z nimi walczę. Nie dosyć że koszty wszystkiego co się wiąże z ich przyłaczami to porażka to jeszcze czas oczekiwań na kolejne papiery, przyłącza i odbiory to kolejna porażka

3maj się cieplutko
pozdrawiam
Dziękuję, również pozdrawiam :D.

Powodzenia!

zielonooka
12-02-2006, 16:08
:o :o :o

jak to CLOSET

Zbychu , prosze napisz choc dwa slowa jak sie skonczyla ta heca z granica zabudowy!

magi
12-02-2006, 18:22
Kurcze, czytałam ... mam nadzieję, że nie jest najgorzej :-? :roll: [/b]

Maluszek
13-02-2006, 08:04
Zbychu,
no co Ty :o czemu zamknąłeś dziennik :o Co się stało??????

Agacka
13-02-2006, 08:14
Zbychu nie poddasz się chyba? :o :o :o
To ja wolę wersję z granatami..!

Aga J.G
13-02-2006, 10:35
Zbychu czy to już koniec :o :roll:
Mam nadzieję że tochwila rozterka i zaraz wrócisz do walki.

_ZBYCH_
13-02-2006, 18:28
Nie mam już siły :(
Wypaliłem się :(
Odechciało mi się budowania :(
a miało być tak pięknie :(

Joanna i Janusz
13-02-2006, 22:11
Nie mam już siły :(
Wypaliłem się :(
Odechciało mi się budowania :(
a miało być tak pięknie :(


jeszcze będzie dobrze, jeszcze wrócą się chęci i siły, nie poddawaj się

Aga - Żona Facia
13-02-2006, 22:13
I co teraz zrobisz???

Aga J.G
14-02-2006, 12:27
Nie mam już siły :(
Wypaliłem się :(
Odechciało mi się budowania :(
a miało być tak pięknie :(

Mam nadzieję że jeszcze będzie dobrze.
Trzymam mocno kciukasy, i życzę wszystkiego dobrego :)

magi
14-02-2006, 18:23
Ja również trzymam kciuki, żeby wszystko się dobrze skończyło :P

Piotrek1
16-02-2006, 14:35
Zbychu, przeczekaj, odpocznij i siły i chęc wrócą. Napewno!!!!

ania
27-02-2006, 15:44
ZBYCHU!

Myślisz, że http://www.radio.com.pl/_header/_images/logopr50.gif może tam kogoś nastraszyć i pomóc w znalezieniu sensownego rozwiązania tej sprawy?
Jeśli dojdziesz do wniosku, że tak - daj mi znać na priv.

olciamax
28-02-2006, 14:08
Sąsiadka z domu 300 m dalej :) Czytałam o tym błędzie - koszmar. Nie wiem czy wiesz, ale w zeszłym tygodniu ukradli kable z linii energetycznej od rzeki do naszego domu :( my prąd mamy nadal, ale złodziejstwo w tej okolicy straszne. Co do błędów - nam geodetka źle wytyczyła dom - i jeszcze sie tłumaczyła, ze to nie ona :o na szczęście się dopatrzylismy, jak zaczęliśmy kopać pod fundamenty. Pozdrawiam

_ZBYCH_
28-02-2006, 20:41
ZBYCHU!

Myślisz, że http://www.radio.com.pl/_header/_images/logopr50.gif może tam kogoś nastraszyć i pomóc w znalezieniu sensownego rozwiązania tej sprawy?
Jeśli dojdziesz do wniosku, że tak - daj mi znać na priv.
Bardzo dziękuję Aniu za ofertę pomocy :)
Mam też wtyczkę w programie telewizji TVN - http://www.zbychbudowa.republika.pl/Uwaga.jpg

Jak doprowadzą mnie do ostateczności, to oczywiście nagłośnię tę sprawę wszędzie, gdzie tylko się da :-?.

Wczoraj byłem u Ciebie na działce (a raczej przed działką :D ). Byłem niedaleko, więc podjechałem obejrzeć sobie Twoje włości :D.
Pięknie wygląda ten Wasz bliźniak (a raczej czworak :wink: ). Ogromne okna robią wrażenie. Jedno, co mnie zdziwiło na pierwszy rzut oka, to odległość domu od furtki, ale dla Was to lepiej. Zawsze to trochę ciszej.
Niebawem odezwę się do Ciebie w wiadomej sprawie.
Kiedy zaczynacie jakieś prace na budowie?

_ZBYCH_
28-02-2006, 21:22
Sšsiadka z domu 300 m dalej :) Czytałam o tym błędzie - koszmar. Nie wiem czy wiesz, ale w zeszłym tygodniu ukradli kable z linii energetycznej od rzeki do naszego domu :( my pršd mamy nadal, ale złodziejstwo w tej okolicy straszne. Co do błędów - nam geodetka Ÿle wytyczyła dom - i jeszcze sie tłumaczyła, ze to nie ona :o na szczęœcie się dopatrzylismy, jak zaczęliœmy kopać pod fundamenty. Pozdrawiam
Witam szanownš sšsiadkę :D. Nawet nie przypuszczałem, że ktoœ z tej okolicy czyta forum Muratora :D.
Gratuluję odwagi! Tak w polu pierwsi z budowš :). Nie łatwo było, ale udało się :D.

Właœnie dzisiaj byłem na budowie i pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to właœnie brak trakcji od Waszego domu do rzeki. Nawet zrobiłem zdjęcie:

http://www.zbychbudowa.republika.pl/Rozne/Trakcja.JPG

Że też się nie bali, że ich pršd ršbnie! :evil:
Normalnie łapy bym poobcinał takim s.....
Wy chyba też jesteœcie po włamaniu, bo do montowaliœcie rolety :roll:

Odnoœnie błędu starostwa, to zbieram siły i œrodki :), ale już posiadam sporš wiedzę i wsparcie odnoœnie tematu. Jak starostwo i gmina nie załatwiš sprawy po mojemu, to głowy polecš...

Nefer
28-02-2006, 23:11
Trzymam kciuki cały czas :) A komentarz do zdjęcia ( i zdjęcia kabla ze słupów - "Polak potrafi"

Aga J.G
01-03-2006, 09:42
Zbychu trzymam mocno kciuki i wierzę że się uda :)

olciamax
01-03-2006, 12:51
Witam - rolety zamontowane ze względów estetycznych :) Co do kradzieży to do kosztu zakupu działki doliczamy WV Transportera - trudno - może im łapy uschną. Wiadomo kto, wiadomo kiedy - nawet ślady zostawili - tylko co z tego :( odpowiedź z prokuratury - ślady mogą być ich, ale nie muszą. Jasne. Po tym zdarzeniu ogrodziliśmy działkę, a Ty jak czytałam nie masz juz czym ogradzać. W gminie sgłaszalismy stan drogi - bo kpią się u nas pod domem w nocy i spać nie dają - oczywiście panienki z gminy zdziwione, ze interweniujemy, bo im się juz budżet na ten rok wyczerpał ;) Dobrze się gospodarują. Pozdrawiam

Nefer
03-04-2006, 23:12
Miło widzieć Cię spowrotem Czekałam na ten zielony napis :) Powodzenia i siły :) Pozdrawiam cieplutko.

zielonooka
03-04-2006, 23:26
Dobrze ze wrociles :wink:
okna ładne , drewno ...brzydkie
ehhhh...
pozdrawiam ;)

Aga J.G
04-04-2006, 21:08
Zbychu jak miło że jesteś :)

_ZBYCH_
04-04-2006, 23:41
Dzięki dziewczyny :D

Nefer
13-04-2006, 14:37
http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1388.jpg

zielonooka
13-04-2006, 15:09
Wesołych Świąt !!!!

http://images1.fotosik.pl/50/kopjg578nopjyrea.jpg

Aga J.G
15-04-2006, 21:12
http://kartki.onet.pl/_i/d/niebieski_d.jpg

mieczotronix
20-04-2006, 21:06
Pozdrawiam was Zbychu z rodziną! Dzięki za SMS-a świątecznego. Widzę że wiosna tchnęła w Ciebie nowy optymizm. Dziennik budowy na nowo otwarty! Pleśnią się nie przejmuj, ja też to miałem i kompletnie nic z tego nie wynikło. Więźba wyschła, pleśń też i można ją było szcztotką pozamiatać. Z urzędasami dasz radę! Pozatym zawsze jest ta bomba... A przy okazji, jakbyś był w mojej okolicy, to wpadaj na kawkę! Ja prawie cały czas jestem w domu

bobo30
20-05-2006, 13:47
Zbychu, i ja pozdrawiam, co u Ciebie?

Senser
11-06-2006, 22:56
Kurcze....buduje się w sumie drugi dzień...a z pobieżnego czytania, problemy wciąż te same... :-) Wie się już tak dużo...zwłaszcza jak to jest w dziedzinie "organizacyjnej"....a jednak...

Mam pytanko...nie wiem jak "miałeś" duży ten bliźniak, ale tu patrzę 92,00 m2?? Wiemy, że dość "skromnie"...chyba że poprzedni bliźniak też miałeś podobny...
I teraz czy:
1. Ze względu na mocno przestudiowany temat od strony ekonomicznej, czyli wiesz jak w realu wychodzą koszty związane z budową oraz wykończeniem, oraz to że już mieszkasz w domu i już wiesz na bank jaka dokładnie przestrzeń jest ci potrzebna i optymalna

2. Ze względu na obciążenie dwoma kredytami, oraz chwilowo ale jednak zablokowanymi środkami z pierwszym domu "musiałeś" postawić coś mniejszego??

Jestem naprawdę mocno ciekawy twoich pobudek...

Po zdięciach widać jednak doświadczenie....fundament zalany razem ze styrodurem, folia pod chudziakiem...to tak na szybko...
Ale mam questions co do tych desek na zewnątrz na oknach, jakie one tam mają znaczenie??

_ZBYCH_
11-06-2006, 23:27
Pozdrawiam was Zbychu z rodziną! Dzięki za SMS-a świątecznego. Widzę że wiosna tchnęła w Ciebie nowy optymizm. Dziennik budowy na nowo otwarty! Pleśnią się nie przejmuj, ja też to miałem i kompletnie nic z tego nie wynikło. Więźba wyschła, pleśń też i można ją było szcztotką pozamiatać. Z urzędasami dasz radę! Pozatym zawsze jest ta bomba... A przy okazji, jakbyś był w mojej okolicy, to wpadaj na kawkę! Ja prawie cały czas jestem w domu
Bardzo dziękuję! Również pozdrawiam Waszą rodzinkę! Oczywiście w wolnej chwili wpadnę do Was (tylko kiedy ja znajdę wolną chwilę :( )

_ZBYCH_
11-06-2006, 23:51
Kurcze....buduje się w sumie drugi dzień...a z pobieżnego czytania, problemy wciąż te same... :-) Wie się już tak dużo...zwłaszcza jak to jest w dziedzinie "organizacyjnej"....a jednak...
No właśnie, to nie prawda, że drugi dom buduje się łatwiej. Może i człowiek więcej wie, ale problemy wciąż te same... :(


Mam pytanko...nie wiem jak "miałeś" duży ten bliźniak, ale tu patrzę 92,00 m2?? Wiemy, że dość "skromnie"...chyba że poprzedni bliźniak też miałeś podobny...
W bliźniaku mam około 160 m2, w tym garaż około 20 m2.
W nowym domu w przyszości planuję zbudowanie wolnostojąceo garażu i pomieszczenia gospodarczego (około 50 m2)


I teraz czy:
1. Ze względu na mocno przestudiowany temat od strony ekonomicznej, czyli wiesz jak w realu wychodzą koszty związane z budową oraz wykończeniem, oraz to że już mieszkasz w domu i już wiesz na bank jaka dokładnie przestrzeń jest ci potrzebna i optymalna
Zawsze marzyłem sobie o domu parterowym, a wyszedł mi bliźniak z poddaszem :( :wink: :lol: . Miałem okazję i ochotę to zmienić, to zbudowałem sobie domek parterowy :D :D :D, ale żeby nie było zbyt kolorowo, pojawił się problem z źle posadowionym domem względem planowanej drogi :( :( :(


2. Ze względu na obciążenie dwoma kredytami, oraz chwilowo ale jednak zablokowanymi środkami z pierwszym domu "musiałeś" postawić coś mniejszego??

Jestem naprawdę mocno ciekawy twoich pobudek...
Nie, nie musiałem. Po prostu doszedłem do wniosku, że bliźniak, to nie to, o czym marzyłem. Pierwszy kredyt wziąłem na dokończenie budowy pierwszego domu. Drugi kredyt wziąłem na nową działkę i budowę domu.
Problem błędnego pozwolenia na budowę (z niewłaściwym posadowieniem domu względem planowanej dorgi) mocno pokrzyżował mi plany, ale cóż, życie jest oełne niespodzianek :(



Po zdięciach widać jednak doświadczenie....fundament zalany razem ze styrodurem, folia pod chudziakiem...to tak na szybko...
Ale mam questions co do tych desek na zewnątrz na oknach, jakie one tam mają znaczenie??
Doświadczenie powiadasz :roll: , ten styrodur jest położony odwrotnie, niż być powinien :evil:
Odnośnie desek na oknach, to spełniają rolę krat :lol:
Jak wstawiali okna, to nie miałem jeszcze zrobionego prowizorycznego ogrodzenia od frontu działki, więc każdy miał dostęp. Mimo systemu alarmowego obawiałem się o swoje nowe okna, więc postanowiłem tymczasowo nie ściągać desek zabezpieczających otwory okienne.

Senser
12-06-2006, 14:23
Tzn. nie chodziło mi o bliźniak sam w sobie, bardziej o zdecydowanie się na mniejszy niż tam metraż.
Miałem cię właśnie zapytać o alarm na etapie twojej budowy, ale to raczej nie tutaj :-)

stary
04-07-2006, 00:23
JEST!!! MAM PAPIER!!!

Starostwo wydało decyzję
Gratuluję wytrwałości Zbychu :lol: :lol:
Teraz juz powinno byc tylko z górki :P

ania
04-07-2006, 05:32
JEST!!! MAM PAPIER!!!

Starostwo wydało decyzję



HURRRA!!!

Teraz jeszcze tylko prąd....

sylvia1
04-07-2006, 05:59
Zbych gratuluję super domek...
przeboje z gmina paskudne a prąd? skad ja to znam..? :evil: :evil: :evil: tyle że ja walczę ze ZEWT a nie Stoen... przez ten prąd będę musiała aneks do umowy z abankime stworzyć... nie mówiac o niemozliwości wstawienia okien czy podłaczenia alarmu...
co do alarmu to sie kiedyś do Ciebie ładnie usmiechnę (i ne tylko)

Willie
04-07-2006, 09:06
Gratulacje Zbychu! :P

pozdrawiam i zyczę szybkiego finiszu :wink:

Senser
04-07-2006, 12:51
co do alarmu to sie kiedyś do Ciebie ładnie usmiechnę (i ne tylko)
A mnie tak w sumie zaintrygowało samo "(i nie tylko)" :lol:

sylvia1
04-07-2006, 12:57
Senser no uśmiechnę sie i ... porozmawiam... a co myślałeś? :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink:

Senser
04-07-2006, 13:00
A co ja tam będe myślał...za kogoś :-)

_bogus_
06-07-2006, 12:57
_ZBYCH_ - papier ważna rzecz - super że w końcu jest.

Energetyka - skąd ja to znam? Też poszedłem w końcu na napowietrzną linię. A później złożyłem wniosek o zamianę na ziemne przyłącze. W sierpniu tego roku upłyną 2 lata od momentu kiedy zapłaciłem za zmianę przyłącza. Jak myślisz - mam to ziemne przyłącze? Można zgadywać 3 razy ;-)

sylvia1
06-07-2006, 13:09
Bogus jak znam ZEWT Pruszków to nie masz.. jaka jest nagroda?

Senser
06-07-2006, 15:43
Podobno, z energetyką jest taki "zwyczaj"...na szczęście poinformował mnie o tym elektryk...Wszystko co się chcę musi być załatwione PRZED podpisaniem umowy!!
Mi oczywiście w warunkach dali napowietrzne....no to ja podanko o ziemne...oni ok. No i mam ziemne.
Powiedziałem sąsiadowi, który chyba nie specjalnie przemyślał kwestię i szybciutko podpisał umowę. Oczywiście na powietrzne...później ściemniał, że tak mu lepiej bla bla bla :-) no ale po jakimś czasie złożył odwołanie z prośbą o zrobienie z przyłacza powietrznego ziemne (zaznaczam, że miał już podpisaną umowę) no i jak myślicie?? :-) DUPAAAAA zostali przy powitrznym...a sąsiad...ciach za piłę i obcinać brzozy, żeby kabel nie zachaczał :lol:

_bogus_
06-07-2006, 16:14
Bogus jak znam ZEWT Pruszków to nie masz.. jaka jest nagroda?
Trafiony - zatopiony - i to za pierwszym strzałem :-) ;-) Nagrodą jest ... wiesz tak naprawdę nie mam żadnej nagrody a umysł mi jakoś tak siadł że nic nie jestem w stanie wymyślić :-( No może zaproszenie na grila elekrytycznego zasilanego z tego nieistniejącego przyłącza ;-) Na poważnie - zaproszenie na normalnego grilla. Może być?

sylvia1
06-07-2006, 17:07
jasne.. :D

AVID
20-07-2006, 10:28
No jedno co widać to ZBYCh nie będzie miał zbyt rozwinętych mięśni czworogłowych bo ma parterowy domek i po schodach nie będzie chodził:)Ja bym teraz dwa razy sie zastanowił czy nie budować parterowego bo jak biegam po budowie z góry na dół to jeszcze chwila i będę miał nogi Jak gubernator Arnold:)A tak poważnie to Zbych gratulacje i zazdroszczę Ci szfagra i samozaparcia .Ja już bym sie na drugie budowanie domu chyba nie pisał A teraz przeżywam negocjacje z tynkarzami wiesz którymi

sloneczny_slonecznik
02-08-2006, 10:28
bardzo fajne opisy w dzienniku :)
przyznam, że czytalam troszkę po łebkach, bo czytam w pracy 8)
mam więc pytanie, z czego sš œciany zewnętrzne domu i wewnętrzne???

ogo
01-10-2006, 06:54
Nasz Marcel jest z zewnątrz bardzo podobny.
Zbychu, kiedy planujecie zamieszkać w nowym domu?

_ZBYCH_
01-10-2006, 10:15
No jedno co widać to ZBYCh nie będzie miał zbyt rozwinętych mięśni czworogłowych bo ma parterowy domek i po schodach nie będzie chodził:)Ja bym teraz dwa razy sie zastanowił czy nie budować parterowego bo jak biegam po budowie z góry na dół to jeszcze chwila i będę miał nogi Jak gubernator Arnold:)A tak poważnie to Zbych gratulacje i zazdroszczę Ci szfagra i samozaparcia .Ja już bym sie na drugie budowanie domu chyba nie pisał A teraz przeżywam negocjacje z tynkarzami wiesz którymi
Dzięki :)
Ja już też bym się chyba nie pisał na budowanie drugiego domu :-?
Wydawało mi się, że budując drugi dom od razu po pierwszym, a do tego mniejszy, prostszy (pozornie), będzie mi łatwiej. Niestety wcale tak nie jest.
Mam większe doświadczenie po pierwszej budowie, ale wcale łatwiej nie jest. Jeszcze nasze wejście do UE wcale nie ułatwia budowania, bo fachowcy pojechali zarabiać w EURO :(, a do tego materiały drożeją z miesiąca na miesiąc :(.

_ZBYCH_
01-10-2006, 10:17
bardzo fajne opisy w dzienniku :)
przyznam, że czytalam troszkę po łebkach, bo czytam w pracy 8)
mam więc pytanie, z czego sš œciany zewnętrzne domu i wewnętrzne???
Dzięki :)

Ściany zewnętrzne i wewnetrzne są z YTONG'a.
Dzisiaj ściany wewnetrzne zrobił bym z Siliki (tłumienie dźwięków).
Mądry Polak po szkodzie :(.

_ZBYCH_
01-10-2006, 10:26
Nasz Marcel jest z zewnątrz bardzo podobny.
Zbychu, kiedy planujecie zamieszkać w nowym domu?
Faktycznie :)
Właśnie przeglądałem Twój dziennik, ale nie znalazłem nigdzie rzutu Twojego domku. Odszukałem go w internecie. Też bardzo ładny domek :D.
Macie trochę wyższy dach i inny rozkład pomieszczeń.
Widzę, że nie zdecydowaliście się na YTONG, a na ścianę 2W.
Bardzo fajnie macie podparty daszek nad wejściem.
Twoja budowa ostro posuwa się do przodu. Już łazienka zrobiona :D.
Ja jestem jeszcze w lesie :(. Może latem się przeprowadzimy.

Senser
02-10-2006, 08:32
Ściany zewnętrzne i wewnetrzne są z YTONG'a.
Dzisiaj ściany wewnetrzne zrobił bym z Siliki (tłumienie dźwięków).
Mądry Polak po szkodzie :(.

Oj Zbychu, temat akustyczności BK przewijał się już dłuuuugo przed stawianiem twojego drugiego domu...ja już o tym czytałem rozpoczynając budowę swojego...czyli 2004

_ZBYCH_
02-10-2006, 08:37
Ściany zewnętrzne i wewnetrzne są z YTONG'a.
Dzisiaj ściany wewnetrzne zrobił bym z Siliki (tłumienie dźwięków).
Mądry Polak po szkodzie :(.

Oj Zbychu, temat akustyczności BK przewijał się już dłuuuugo przed stawianiem twojego drugiego domu...ja już o tym czytałem rozpoczynając budowę swojego...czyli 2004
Taaa, ciekawe, czy w swoim domu też pamiętałeś o wszystkim, o czym wcześniej wiedziałeś :roll: :)
Czytałeś o tym i co? Masz ścianki działowe z równie akustycznych pustaków ceramicznych :lol:

Senser
02-10-2006, 09:50
Oj Zbychu...tu się z tobą pokłucę...
Ceramika nie jest tak akustyczna jak BK...na pewno.
A z doświadczenia ci nic nie powiem, bo jeszcze nie miałem jak tego odczuć...nie wiem co słychać może przez ściane a co przez drzwi??
Wiem, że o wielu rzeczach się nie pamięta....ale akurat to studiowałem...
Jak na razie nie mogę powiedzieć "żałuje", że ceramika...

delf
08-10-2006, 12:30
Witaj,

kiedyś pomysły o budowie drugiego i następnych domów wywoływały u mnie uczucia politowania dla tych "inwestorów". :D ....niedługo wprowadzam sie do mojego pierwszego domu i wiesz co zaczyna mi chodzic po głowie? 8) :lol:

a tak serio, to chciałam pozachwycać się twoi ogrzewaniem podłogowym - nie widziałam nigdy tak pieknie i równiuchno ułożonych rurek! świetna robota. :D

Aszka
12-12-2006, 17:58
Bardzo elegancki domek-mimo perturbacji wszystko jak widać dobrze się skonczyło i ...zakończyła to "kropka nad "i" na twoich drzwiach !
Pozdrawiam.

nurni
12-12-2006, 19:43
To "i" w drzwich "mnie" się bardzo podoba _Zbychu_.
Co ja będę pisał, "jak zwykle" wszystko TIP-TOP.

Pozdrowionka

kasiaR
21-12-2006, 09:42
ZBYCH Dla Ciebie i całej Twojej Rodziny
Najserdeczniejsze życzenia
Szczęśliwych i radosnych Świąt
Bożego Narodzenia oraz
Wszelkiej pomyślności i sukcesów
w Nowym 2007 roku.


http://kartki.onet.pl/_i/d/mikzielony1_d.jpg

Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

zygmor
21-12-2006, 18:29
Zbychu,

Przepraszam, to nie było zamierzone, mam w pracy taki wolny komputer, który czasem płata mi takie figle migle...

Bardzo podoba mi się Twój sposób na strop nad parterem, no i to zaawansowanie, moja budowa mogła by być conajmniej na etapie stanu surowwego, ale nie jest i dlatego Ci zazdroszczę.
Nasza budowa może nie jest trudna ale papierologia trwa już ponad dwa lata i może nareszcie w tych dniach się zakończy...
Na zbliżające się świąteczne dni, wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym Roku wiary w lepsze jutro i jeszcze więcej zapału do pracy przy swoim domu , życzy
Zygmor

http://www.mikesfreegifs.com/main4/christmas/lite3.gif
http://www.mikesfreegifs.com/main4/christmas/merryxmas2.gif http://www.mikesfreegifs.com/main4/christmas/santslgh.gif

Nefer
21-12-2006, 22:57
Dużo zdrówka, szczęścia, pomyślności, wesołych i spokojnych Świąt Bożego narodzenia oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów w 2007 roku - Tobie, Twojej rodzinie i przyjaciołom
Neferka

http://www.cardsdirect.com/images/christmascards/X3352_M.jpg

dominikams
23-12-2006, 16:52
Wspaniałych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz oddechu od spraw budowlanych życzy
Dominika z rodziną

http://www.cardsdirect.com/images/christmascards/W1664_L.jpg

Nefer
31-12-2006, 14:58
Wszystkiego dobrego w Nowym 2007 Roku ! Dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia wszystkich planów :):)

http://positiveblackmencoalition.com/newyear.jpg

KacMar
07-01-2007, 01:24
Najlepszego w Nowym 2007 roku. Zyjesz człecze ? pisz coś bo nie mam co czytać a zaciekawił mnie Twój dziennik.

Amtla
02-02-2007, 18:31
Czytam, czytam... i to już koniec?
Czekam na dalszy ciąg :wink:

Pozdrowienia
Amtla - zainteresowana parterówką, rozważałam budowę "orzecha" ztej samej pracowni

xwing
14-03-2007, 23:07
Zbychu - mieszkasz już, czy robotą zawalony. Pewnie to drugie - sezon ruszył.

Renata27
23-03-2007, 10:41
Witaj Zbych!!!

Właśnie wyczytałam i obejrzałam sobie Twój dziennik - SUPER domek. Zauważyłam, że mieliście masę problemów, ale tak jest chyba wszędzie, nigdy nie ma tak że wszystko idzie po naszej myśli. Ale spoko to najgorsze już za Tobą.

Mam pytanko, ja będę budować też z Ytonga, i mam masę ludzi którzy kręca nosem jak słyszą, że takich domów się nie ociepla (z tego co się orientuję po zdjęciach to też nie ocieplałeś). Napisz kilka słów czy jest ciepło w budynku i ogólnie jak się stawiało?
Aha może kilka słów o mojej budowie: fundamenty postawiliśmy w zeszłym roku, a w poniedziałek (jak pogoda pozwoli) zaczynamy stawiać mury. To tak w wielkim skrócie - niebawem powstanie mój dziennik tak więc będzie więcej do poczytania i pooglądania.

Pozdrawiam

_ZBYCH_
25-03-2007, 13:06
Witam wszystkich :)

W moim domku sporo się zmieniło, ale nie mam niestety czasu na uzupełnienie dziennika :(
W domku w końcu mam uruchomione ogrzewanie. Mam jakieś dwa miesiące w plecy, bo zimą kiedy można było robić wykończeniówkę, to ja nie miałem ogrzewania, bo hydraulik mnie olewał :-?. Przekładałem kilka razy termin wejścia glazurnika, aż się obraził :cry:. Aktualnie czekam na nowego glazurnika.

Przymierzam się też do niwelacji terenu i ogrodzenia, ale nie ma komu robić :(

Renata27, ja swojego domu nie ocieplałem, bo po to wybrałem ścianę z Ytonga w jednej warstwie, żeby nie ocieplać. Gdybym miał ocieplać, to zbudował bym ze zwykłego BK 24 cm na zwykłą spoinę i do tego 10 lub 12 cm styropianu.
Pytasz, czy w budynku jest ciepło - owszem jest ciepło, ale przecież w każdym ogrzewanym budynku jest ciepło :). Nie da się realnie porównać, czy cieplej byłoby w budynku zbudowanym w innej technologii.
Stawianie budynku z Ytonga na klej i pióro-wpust wymaga doświadczenia ekipy. Bardzo ważne jest równe wybudowanie pierwszej warstwy bloczków, bo przy kleju nie da się później "wyrównać". Ważne jest też układanie prętów zbrojeniowych w bloczkach pod oknami. Zapobiega to późniejszemu pękaniu ścian pod oknami.

am00
26-03-2007, 19:33
Chyba zmałpuję te drzwi od Ciebie. Mam nadzieję, że wzór nie jest chroniony prawami autorskimi.

Artek681
29-05-2007, 19:51
Pozdrawiam serdecznie

Rewelacja, z przyjemnoscią przeczytałem Twój dziennik budowy. Potrafisz niesamowicie przelać za pomocą słów atmosferę budowania. Ubawiłem się czytając posczególne fazy budowy. Fantastycznie opisałeś problemy, które zapewne spotkają każdego z nas w trakcie budowania swojego domku. Ważne jest zdrowe i spokojne podejście do problemu. Widzę, że nie załamywałeś rąk i poszukiwałeś nowych rozwiązań. Zazdroszczę Ci, że posiadasz takie zdolności i odpowiedni sprzęt. Ja jestem na etapie wirtualnego "uczenia" się i korzystania między innymi z Twoich rad. Idę w Twoje ślady i także skrzętnie będę opisywał swoje doświadczenia na budowie mojego Zenita. Szkoda, że nie miałeś więcej czasu na pisanie i powstały pewne luki. Podziwiam Cię i cieszę się, że mogę korzystać z tak doświadczonych forumowiczów.

Pozdrawiam

_ZBYCH_
29-05-2007, 22:11
Pozdrawiam serdecznie

Rewelacja, z przyjemnoscią przeczytałem Twój dziennik budowy. Potrafisz niesamowicie przelać za pomocą słów atmosferę budowania. Ubawiłem się czytając posczególne fazy budowy. Fantastycznie opisałeś problemy, które zapewne spotkają każdego z nas w trakcie budowania swojego domku. Ważne jest zdrowe i spokojne podejście do problemu. Widzę, że nie załamywałeś rąk i poszukiwałeś nowych rozwiązań. Zazdroszczę Ci, że posiadasz takie zdolności i odpowiedni sprzęt. Ja jestem na etapie wirtualnego "uczenia" się i korzystania między innymi z Twoich rad. Idę w Twoje ślady i także skrzętnie będę opisywał swoje doświadczenia na budowie mojego Zenita. Szkoda, że nie miałeś więcej czasu na pisanie i powstały pewne luki. Podziwiam Cię i cieszę się, że mogę korzystać z tak doświadczonych forumowiczów.

Pozdrawiam

Ach, jakże mi miło. Dziękuję :D

Faktycznie, zaniedbałem mój dziennik :(
Zupełny brak czasu sprawia, że co raz rzadziej zaglądam na forum :cry:

Nefer
23-12-2010, 23:32
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych, rodzinnych i leniwych Świąt Bożego Narodzenia.
Spełnienia najskrytszych marzeń i nieustającej bliskości życzliwych ludzi.
http://charlesryderblog.files.wordpress.com/2009/12/christmas-tree2.jpg