PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę posadzić małe ozdobne drzewko



Iwoncia
15-12-2002, 11:30
Witam wszystkich. Mam działkę na wsi przy lesie w kształcie prostokąta 50x30m. Częśiowo jest zalesiona dużymi sosnami.
Przy płocie mam posadzone modrzewie, jodły i inne iglaki . Dużą część środkową zajmuje trawnik przeciety wzdłuż wijącą się wybrukowaną ścieżką. Chciałabym "złamać" tą działkę w środku przez posadzenie jakiegoś ciekawego, niedużego drzewka.
Teren jest piaszczysty i wiem, że nie wszystkie gatunki roślin lubią takie podłoże. Czekam na wasze opinie.

Rafter
15-12-2002, 16:53
Tylko poczekaj do wiosny i nie rób tego teraz :grin:

16-12-2002, 08:20
Tylko na podstawie opisu, zapropnowałbym kosodrzewinę lub czarną sosnę. W zależności od tego, jakie masz otoczenie być może lepsza byłaby forma szczepiona - może któraś z sosen karłowych.
Jeśli preferujesz otoczenie uporządkowane to może większy egzemplarz świerka karłowego "Konika" . Dla zwolenników naturalnych form można by polecić Juniperus vulgaris w odmianie Erecta.

Agacka
16-12-2002, 10:51
A ja proponuję jakąś piękną formę płaczącą! Jak ma byc mała to może jakaś szczepiona na innym pniu wtedy nie rośnie już wyżej np: wierzba płacząca-na wiosne piękne kotki!, brzoza jangi, bardzo ciekawie wyglada też modrzew w takim prowadzeniu :smile:
Pozdrawiam Aga

pitbull
16-12-2002, 11:15
To moze wierzba mandzurska obrosnieta bluszczem zimozielonym.

Iwoncia
16-12-2002, 17:36
Bardo interesujące rady. Dzieki! Ale drzewko to będzie posadzone przy ścieżce na końcu kolejno posadzonych pięciu tuji, i tu ma być rozłożyste małe oryginalne drzewo za nim będzie skalniak.
Pitbull nie wiem jak wygląda ta wierzba mandzurska, może bys mi ją trochę opisał.
Oczywiście drzewko będę sadziła na wiosnę.