PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do kirkrisowej Marysi



anSi
25-09-2005, 11:25
Witam i życzę dużo cierpliwości nie tylko w zmaganiu się z urzędniczą machiną. Nie każ nam długo czekać na fotoreportaż z budowy :)

zaba_gonia
25-09-2005, 11:36
Ja również witam w naszym gronie!
Czekam na więcej!!!

Też buduję dom z Archipelagu.....W projekcie, niestety jest parę błędów....
Sprawdź, czy w stropie zaprojektowano belki stalowe ( HEA-200, czy jakoś tak....). My wcześniej nie wiedzieliśmy, że są takie drogie i w trakcie zmienialiśmy te podciągi na żelbetowe, ale musieliśmy dopłacić 1000 zł za robociznę.... :(
Pozdrawiam

kirkris
25-09-2005, 17:08
Dzieki za ciepłe słowa :)
W konstrukcji stropu nie było nic poza wylanym kawałkiem żelbetu i zwykła Terivą :)
Więźba poza tym, że bardzo masywna i z wielu róznych przekrojów to też normalna :)
Tu nie było nic specjalnego, choć wiem, że czasem przy tych projektach są elementy stalowe w więźbie :o

kroyena
27-09-2005, 08:28
kirkis, nie popuść, a oddadzą i nie daj się przeciągnąć na następną wizytę. To nie reklamacja towaru, a jedynie i wyłacznie oddanie pieniędzy za usługę, której nie wykonali.
A jak nie to zapytaj się czy reklamówki Federacji Konsumentów w telewizji oglądają. Powinno podziałać. :evil:

kirkris
27-09-2005, 23:13
popróbujemy :)

Maluszek
28-09-2005, 09:29
kirkris - fajnie poznać krajana :D bo jakoś mało osób z Marek ujawnia się na forum :( Powodzenia w budowaniu :D
A i też mam domek z Archipelagu - Darię.

kirkris
28-09-2005, 13:54
cześć Maluszek :)
Masz wybudowany czy budujesz?
Chętnie bym obejrzał jakiś dom z Archipelagu po ukończeniu bo jak dotąd to widziałem tylko jeden w trakcie budowy :(
A w sumie to projekty Archipelagu bardzo mi się podobają.
Czy dokonywałeś jakiś zmian?

Wybacz mi ciekawość, ale zawsze zastanawiałem się czy po ukończeniu taki dom będzie ładnie wyglądał i będzie funkcjonalny wewnątrz.

Co do swojego to ciągle jeszcze tego nie wiem 8)

pozdr

Maluszek
28-09-2005, 19:31
kirkris - chałupka już wybudowana i zamieszkana od prawie 2 lat i tu się wstyd przyznać :oops: ale jeszcze z zewnątrz jest nie wykończona więc niezbyt ładnie wygląda :( Mam nadzieję, że po tynkach, podbitce nabierze dużo lepszego wyglądu.
Przeróbek było kilka - zrezygnowaliśmy z dwóch kominów bo mamy wentylację mechaniczną, powiększyliśmy kuchnię i jadalnię i dużą łazienkę. Reszta pozostała bez zmian. Ogólnie układ pomieszczeń jest taki jaki chcieliśmy :D

kirkris
28-09-2005, 21:14
Maluszek - gratuluję i życzę szybkiego wykończenia. Rozumiem, że technologia to Ytong 36,5 (inaczej trudno byłoby mieszkać :) )
No chyba że trójwarstwówka?
Co na dachu?
Jak z jakością projektu?

Maluszek
29-09-2005, 07:01
kirkris - a dziękuję, dziękuję :D Jak tylko znajdą się pieniążki to ruszamy z wykończeniówką - mam nadzieję, że już w przyszłym roku.

Chałupka jest z Ytonga 36,5. Na dachu - dachówka cermiczna Creaton Symfonia (angoba).

kirkris
29-09-2005, 08:58
Dobre materiały. Docieplasz ściany?

Maluszek
29-09-2005, 09:07
Nie zamierzamy docieplać. Po dwóch sezonach grzewczych chałupka nieźle się spisuje więc raczej nie ma sensu wydawać jeszcze na dodatkowe ocieplenie.

kirkris
30-09-2005, 07:41
Cześć wam, właśnie pojawił się nowy inwestor, który już zaczął jak sądzę wykańczać Marysię więc da nam więcej informacji o tym projekcie :)
a może nawet zamieści jakieś fotki :D

mam nadzieję że więcej już za chwilę

maksiu
30-09-2005, 07:41
Dzięki Kirkris. Już myślałem że jesteeśmy sami z tym projektem. U nas w tej chwili rozpoczęło sie ocieplanie poddasza. Fotki dołącze za kilka dni.
generalnie nie zmienialiśmy nic w projekcie i jak na razie jest ok. Na pewno masz racje z wysokością podłogi na poddaszu. My równiez będziemy na to uważać. Z racji tego że nasza działka miała prawie 250 cm nachylenia po wylaniu fundamentów okazało sie iż may super duzą piwnicę ok.30 m kwadratowych

Pozdrawiamy

Kasia,Magda i Greg

kirkris
30-09-2005, 08:02
Gregory32, my też mieliśmy spory spadek, chociaż nie taki. U mnie było to ok 0,8 m na długości domu. Nie zrobiliśmy piwnicy gdyż to wymagałoby jeszcze dodatkowych kosztów na strop :(
I tak nas strasznie duzo kosztował stan surowy.
Obsypaliśmy ziemią podnosząc jedną stronę działki :)
Musimy jeszcze załatwić kilka ciężarówek ziemi :(

zaba_gonia
04-10-2005, 20:00
Będziemy miec taką samą dachówkę! :D
Jak pewnie duża część "zadaszających"......( promocja :wink: ) zresztą....

andrzejka
04-10-2005, 20:21
Witaj 8)
Coś uzbierało się tych niepokojących rzeczy :-? Rura, za dużo drzewa :-?
Co do ocieplenia fundamentów to mam podobnie a tak w ogóle to tez buduje Marysię tyle, ze z Horyzontu :wink:
Pozdrówka

kirkris
04-10-2005, 21:07
żaba Gonia: widziałem Twój dziennik - fajnie się czyta :)
Mam nadzieję, że ta promocja to nie z powodu konieczności sprzedaży konkretnej fatalnej serii dachówek przez Ruppa :(

Andrzejka: rura została, kierownik powiedział, ,że nie problem :roll:
a co do drewna to okazało się że jeszcze go muszą wykorzystać

pozdr
KK

gregory32
05-10-2005, 07:24
Cześć ,

w końcu znalazłem chwilę czasu aby podzielić się z wami paroma informacjami z budowy naszej Marysi.

Wczoraj skończylismy ocieplać poddasze ( wełna). Za dwa tygodnie mają być okna :-? . Zastanawiam się czy zdążymy jeszcze w tym roku polożyć tynki wewnetrzne ( pogoda) :roll: Generalnie wykonawca robi dobrą robotę ( jak na razie :lol: ). Zaczynamy szukać kamienia ( lub atrapy) na elewację. Widziałem super okiennice! Chyba w sobote pojadę sprawdzić jak stoja cenowo 8)

Zdjęcia zamieszczę w piatek popołudniu.

Pozdrawiamy

kirkris
05-10-2005, 21:18
Gregory, mam kilka pytań:
ile płacisz za okna, jakie i gdzie?
Drewno czy PCV?
Szyby zwykłe czy antywłamaniowe?
Okucia?
Łuki i szprosy są zachowane?
Szprosy zewnętrzne czy w szybie?

Jesteś już b. daleko :)

pozdr.

andrzejka
08-10-2005, 07:32
Na zdjęcia czekamy 8)
Mam nadzieję, że na budowie postępy poczynione i wiecha będzie w nartroju pozytywnym przebiegać :wink: 8)

kirkris
08-10-2005, 20:36
imprezka udana, pisze na żywo :)
w sumie to nie jestem przyzwyczajony do takich imprezek :)
zakładałem że będę pił piwko, a piłem i wódkę i piwko :(

ale nie jest źle,
fotki robiłem ale nadal kwestia skanera :D

pozdrówka

anSi
08-10-2005, 20:40
kirkris, a mnie te okiennice zainteresowały. Gdy tylko bedziesz je miał, umieść zdjęcia, albo może namiar na producenta? Będę bardzo "dżwięczna" :)

kirkris
09-10-2005, 11:24
AnSi: niestety okiennice znalazł Gregory32, ale niestety nie dał jeszcze znaku życia więc nic więcej nie wiemy. Mam nadzieję, że pojawi się jeszcze i opowie coś więcej o oknach i okiennicach (a moze pokaże fotki :) )

anSi
09-10-2005, 11:34
No to czekamy :)

kroyena
13-10-2005, 08:55
I takim nastawieniem psychicznym kończą sięprojekty z fikuśnym dachem. :roll: :wink:

gregory32
15-10-2005, 14:33
Gregory, mam kilka pytań:
ile płacisz za okna, jakie i gdzie?
Drewno czy PCV?
Szyby zwykłe czy antywłamaniowe?
Okucia?
Łuki i szprosy są zachowane?
Szprosy zewnętrzne czy w szybie?

Jesteś już b. daleko :)

pozdr.





Cześć,

Dośc długo mnie nie było. Do tego dołożyła się awaria komputera.
Poniżej odpowiedzi na pytania, które zadałeś:

a) okna kupuje mój developer w firmie Oknoplast ( profile pieciokomorowe).
b) zachowujemy kształt okien zgodnie z projektem. Materiał PCV.
c) Szyby P4
d) Szprosy wewnatrz szyb.


pozdrawiam wszystkich

gregory32
15-10-2005, 14:37
Chciałbym zamieścić parę fotek z budowy, ale chyba się lekko "zamotałem" :o . czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to zrobić :cry:


Z góry dziękuję.

[/img]

kirkris
15-10-2005, 16:24
To jeszcze zostało najważniejsze :)
ile one kosztują?

Jak masz jakiś serwer na którym możesz wystawić fotkę to po prostu skopiuj link wstawiając przed linkiem tag: IMG a po zamykając też takim tagiem. Jeżeli nie masz gdzie wstawić fotek to zarejestruj się na którymś z darmowych serwerów np.:
http://photobucket.com/
Na tym możesz też wstawiać bez rejestracji :)

gregory32
15-10-2005, 19:31
Wycenę okien poznam we wtorek. Wtedy też podam Ci kwotę.


pozdrawiam

kirkris
15-10-2005, 20:52
będę czekał z niecierpliwością :)
po mojej wycenie aż się boję ;)

Ganz
16-10-2005, 17:32
Witam!
Wyceniałem okna do Marysi z PCV w firmy PAMOPLAST i koszt z zamontowaniem wyniosł ok. 14 tys. te same okna w Vidoku z montażem z PCV wyniosły 23 tys.
pozdrowienia

kirkris
16-10-2005, 17:43
Witaj Ganz, czy możęsz napisać coś więcej:
Czy te okna są zgodne z projektem (tzn. łuki i wielkości)?
Jakie profile (firma itp)?
Jakie są wliczone okucia?
Jaki kolor lub okleina?
Czy są szprosy, jesli tak to jakie?

Twoja wycena budzi moją nadzieję :wink:

pozdr
K

Ganz
16-10-2005, 17:53
CZesc!
Okna z PCV całe białe, robiłem wycenę z okleina koloru debowego z jednej strony i podniosło to koszt okien o ok 3 tys. razem wychodziło ok 17 tys. z montażem. Szprosty zachowane i łuki tez, w Vidoku za kazde giecie ( a w jednym oknie jest podobno 3 giecia) chieli ok 160 zł + cena okna:(. Firma jest z Ustrzyk Dolnych ale ma punkty w po całej Polsce (podobno) wiecej znajdziesz na www.pamoplast.pl , wycene robiłem ok. 3 tygodnie temu. Firma na naszym terenie jest bardzo znana i polecana przez tutejszych "majstrów":)
pozdr

gregory32
18-10-2005, 21:31
Moje okna w totalu wyniosły 23.000 brutto.

kirkris
19-10-2005, 07:41
super, dzięki :)
Zastanawiam się jak taka firma może próbować naciąć człowieka na XXX procent? Za takie same okna (bez żadnych cudów) firma BWO z ul. marsa w wawie zażyczyła sobie ode mnie 45 tys brutto a z okuciami antywłamaniowymi i szybami P4 aż 54 tys :o
Po prostu szok

andrzejka
26-10-2005, 13:30
fajnie sie prezentuje dom 8) A dachóweczka pięna 8)

kirkris
26-10-2005, 16:04
dziękuję :)
czekam obecnie na ocenę techniczną :))
mam nadzieję że pozytywną :lol:

andrzejka
03-11-2005, 07:55
Ale macie fajne przestronne wnętrza :P
Super 8)
I nawet drabina a`la schody :wink: :lol:
Solidna konstrukcja jak widzę 8)

Wspaniale z dachem dom wygląda 8)

kirkris
03-11-2005, 10:18
Nie znosimy ciasnych pomieszczeń więc ich wielkość była jednym z parametrów wyboru projektu :)

Drabina -schody jest bardzo wygodna. Została zrobiona specjalnie na prośbę żony :))

Cieszę się że Ci się podoba. Na wiosnę planujemy ocieplenie i tynkowanie, malowanie i okładziny piaskowcopodobne ;)
więc będzie jeszcze ładniejszy :)

Widzę, że u Ciebie też prace pełną parą

pozdr

amj2
13-11-2005, 23:01
Piękny dom. Już teraz prezentuje się wspaniale. No i w jakim miejscu postawiony :D Super.

kroyena
28-11-2005, 09:32
Jakbym miał rynny to bym zakładał.

kirkris
28-11-2005, 09:37
rozumiem, że jest ryzyko że śnieg urwie rynnę?

andrzejka
22-12-2005, 17:00
http://www.kartki.bej.pl/kartki/ginsana/swieta_5_duza.jpg

Jofia
07-04-2006, 19:30
Witam. Sliczny domek :) A jak ida postepy wiosenne?
Pozdrawiam

kirkris
07-04-2006, 21:52
witaj, trwają przygotowania do dalszego ciągu :)))

zielonooka
08-04-2006, 18:19
Witam , bardzo podba mi sie projekt
nie wiem czy pamietam Jawor horyzontowy ale jak to taki projekt z mini dziedzinncem to dzieki bogu ze wybraliscie Marysie :wink: :D
Ps, zastanowilam mnie cena pokrycia dachowego - ile ta Maryska ma m2 dachu i co kladliscie? ceramike?

kirkris
08-04-2006, 22:19
Witaj, co do ceny dachu to trudno porównywać. Powierzchnia to ok. 270 m2, drewna poszło jakieś 20 m3 + deski (i z tego było niewiele odpadów), dach razem kosztował nas wraz ze ściankami kolankowymi ok 60k PLN.
Z tego dachówka i rynny ciut poniżej 30k PLN za materiał, reszta to drewno i robocizna
Dachówka jest ceramiczna, pod spodem folia. Wydaje mi się że dość drogo wyszło ale już po sprawie :)

pozdr

zielonooka
08-04-2006, 22:30
Ja przeczytawszy "dach" zrozumialam ze pokrycie dachowe za tyle
i troche zdebialam :D :o :D
ale jak wiezba i scianki i dachowka i robocizna i rynny - nooo to juz bardziej normalnie to sie ksztaltuje

ps. podoba mi sie kolor dachowki! (czy elewacja bedzie jakas kremowa?) bo to moj ulubiony chyba zestaw takie polaczenie kolorow

kirkris
10-04-2006, 10:14
Dobrze zgadłaś :)
Nie będę się starał być bardzo oryginalny więc ściany będą gdzieś w okolicach bardzo jasnego beżu :)
Na krawędziach budynku i dookoła otworów okiennych i drzwiowych są zaplanowane okładziny z piaskowca (piaskowcopodobne ;))
które będą miały ciutkę inny (ciemniejszy) odcień

pozdr

KK

andrzejka
30-04-2006, 08:03
Kirks współczuję, trzymaj sie chłopie :-? :-? :-?
I tak masz cierpliwośc anielską jak widzę, choć z drugiej strony czasami mimo nerwó i emocji trzeba trzezwo i realnie myśłeć :roll: :roll: :roll:
Pozdrówka

kirkris
01-05-2006, 08:34
Dzieki, dzisiaj jadę znowu na działkę zobaczyć co się tam dzieje :(

motyczka
13-05-2006, 08:10
świetny projekt...okna gustowne ale bedą kosztowne...pięny bardzo piękny dom...zycze wytrwałosci w urządzaniu...
:)

kirkris
15-05-2006, 09:35
dziekuję Ci i cieszę się, że nie tylko nam się podoba ;)
Mam nadzieję, że starczy nam siły by dokończyć budowy, bo po początku wykończeń czuję się całkiem wykończony :(
A to dopiero początek

motyczka
16-05-2006, 08:43
dziekuję Ci i cieszę się, że nie tylko nam się podoba ;)
Mam nadzieję, że starczy nam siły by dokończyć budowy, bo po początku wykończeń czuję się całkiem wykończony :(
A to dopiero początek

mysle, ze jeden z gorszych-cieższych etapów macie za sobą...potem milsza ale droższa wykończeniówka...cos za cos, ale efekty fajniejsze...bede z ciekawością sledziła dalsze prace :)

Ganz
16-05-2006, 09:10
Witam
Nie mam za dużo czasu żeby pisac ale powiem tylko tyle , że moje fundamenty Marysi już są :lol: , dzisiaj własnie konczą murowac a jutro już zasypuje;). Za dwa tygodnie przychodza lepic sciany a na wakacjach dach.

Pozdrawiam

kirkris
16-05-2006, 11:57
Motyczka: Na razie niestety to ten pierwszy etap był super, a ten to poprostu porażka i męka. Jak zmienię ekipę to może będzie lepiej

Ganz: powodzenia, pisz coś i pokazuj obrazki

Aga_Bart
22-06-2006, 08:08
kirkis: czytalismy z żona, że widziałeś Mikołaja. Widzieliśmy na stronie Archipelagu jego projekt... w styczniu.. dzis juz go na stronie nie ma. Masz moze fotki tego Mikołaja, którego widzieliście? i czy on jeszcze tam stoi, jak tak, to napisz prosze, gdzie?
pozdro z Legionowa

kirkris
22-06-2006, 12:40
Nie mam fotek a stoi w Markach. Widać go z ul. Pilsudskiego po lewej stronie (jak się jedzie z W-wy) w głębi za składem BudoMarket. Można jechać od ulicy Kościuszki ale trzeba pokombinować. My bylismy na spacerze więc nie powiem Ci jak tam dojechać :(
Od Piłsudskiego też da się dojechać wzdłuż lasu i na końcu skręcić w prawo.

gregory32
02-07-2006, 07:27
Witam,

Budowa mojej Marysi jest na ukończeniu. Właśnie kładziemy podłogi, wszystko już pomalowane. Chcemy wprowadzić się 15.08.

Czytając historię Twojej budowy zastanawiam się czy miałem szczęście z developerem ( maksymalne obsuwy prac do 2 tygodnii) czy też poprostu nie znam się dobrze na budowlance.... :roll:

kirkris
03-07-2006, 10:53
witaj Gregory,
jestem w szoku :o
tempo rewelacyjne !!!!
pokażesz jakieś fotki?

RAGRA
13-07-2006, 09:45
Super domek!!!!!!!!!!
Też się zastanawiałem nad Marysią, ale chyba jest trochę kosztwniejsza niż Julitka ze wzgl. na dach (lukarny, koperta). Piszesz w dzienniku, że ocieplenie poddasza powinno być nie mniejsze niż 20cm? Czy to jakieś oficjalne normy? Ja zamierzam, jestem w trakcie ocieplania i zakładam wełnę o gr 15cm. No i teraz sam nie wiem czy to nie za mało!

kirkris
13-07-2006, 14:20
za Muratorem:

"Współczynnik przewodzenia ciepła wg PN dla dachów stromych wynosi U=0,3 W/mK, taki efekt uzyskujemy stosując w zależności od użytych materiałów ok. 150 mm wełny mineralnej. Ale przyzwoitym minimum jest izolacja dwuwarstwowa 150 mm między krokwie i 50 mm pod krokwiami - między dodatkowe deskowanie. Dzięki temu poddasze jest dostatecznie docieplone i jednocześnie posiada wystarczającą akustykę."

Poza tym dwie warstwy zabezpieczają cię przed mostkami na krokwiach :)
Ja ostatnio zdecydowałem że dam jednak grubsze ocieplenie (tzn 23-25 cm) z materiałów o najlepszych parametrach. Będę miał zimno w lecie i ciepło w zimie na poddaszu. Po pobycie u znajomych w domu w czasie ostatnich upałów jestem przerażony temperaturami jakie były na ich poddaszu :o

pozdrawaiam

kroyena
24-07-2006, 13:14
kirkris, a jak chcesz udowodnić, że to właśnie on, jak go za łapkę nie złapałeś. Popytaj sasiadów może widzieli jak przyjeżdżał/odjeżdżał?
Tymi końcówkami to se będziesz mógł tylko pośrednio. Bo on zezna, że je tymi własnymi paluchami upychał w rozdzielnicy i puszkach. A i tak penie robił w rękawicach.

Wyluzuj facet.
Pozmieniaj trochetreści w dzienniku bo na 100% nic mu nie udowodnisz.
Wpisza go na czarną listę wykonawców Forum, ale w takie bierki:
"na budowie gdzie tynkuje ten Pan, nieznani sprawcy odkuwają przewody od wszystkich instalacji elektrycznych i je odcinają w sposób niszczący instalację."
Za coś takiego może ci skoczyć, a tak jak nie masz dowodów to co z tego że wiesz? Możesz se tą wiedzą wiesz co. I jeszcze gościu cię pozwie o pomówienie, naruszenie interesów i straty na moralności. Bo przecie jemu morelność jest najbardziej stratna.

kirkris
24-07-2006, 13:25
oki poprawię, dobry tekst :)
pisałem w dużym wzburzeniu :))
już mi lepiej dzięki Wam na forum

Ewa Ficoń
25-07-2006, 23:04
Jestem w szoku.. gdy zobaczyłam twoje tynki. Myslałam ze moje sapaprane ale gdzie tam. Radziłabym ci szukac ekipy, której prace mozesz gdzies zobaczyć. Niestety moich tynkarzy nie polecam aczkolwiek do twoich im daleko z brakiem umiejetnosci.
My do tej pory nie bralismy zadnej firmy tylko ludzików których ktos tam poleca albo sami ich troche znamy, wiadomo nie zawsze jest idalnie. Moze ktos z forum moze polecic ci swoich pracowników, ale takich których prace mógłbys zobaczyć, po tych paprakach nie bierz nikogo w ślepo.
Naprawde bardzo ci współczuje ze na takich ludzi trafiłeś i zycze aby im podobni juz nie weszli ci w droge i tzrymali sie daleko od twojego domku ( nota bene pieknego)

kirkris
26-07-2006, 07:41
dziekuję :)
mam nadzieję że uda się to wyprostować :)
tylko urlopu szkoda bo miałem zabrać córkę w góry (dla niej pierwszy raz) :(
teraz musze kasę przeznaczyć na nową elektrykę :evil:

KK

Ganz
26-07-2006, 13:49
KK wyrwij chwasta i zastrzel dziada:) ...dla mnie szok do czego sie ludzie mogą posunąc:(.
U mnie na razie gołe fundamenty marysiowe stoja, " majstry" maja przyjsc dopiero w poniedziałek, a fundamenty robili na początku maja:(.
Coz, musze czekac choc pracy wkoło mam ogrom:).

Pozdrawiam:)

Seldric
04-10-2006, 11:29
Witam
W zasadzie dokonaliśmy wyboru Marysi na miejsce naszego przyszłego doczesnego bytowania
Tak więc cieszę się ze mogę poczytać o waszych doświadczeniach związanych z realizacją tego domu

KK wyrazy współczucia, a jak droga sądowa nie pomoże to mam przyjaciół zza wschodniej granicy !!!!!!! ...
.....hm.......

I pozwole sobie na zadawanie pytanek związanych z marysią ok??

1.Czy macie zastrzeżenia do projektu pod kątem jego opisu i dokładnosci wykonania poszczególnych elementów ?
2. Nie pasuje mi w tym projekcie jedynie garaż i czy zamiana go na powiedzmy salon kąpielowy i zmniejszenie / skrócenie tego garażu nie popsuje bryły , jak wam się wydaje ?
3. Czytałem w poprzednich postach o horendalnej cenie okien do tego domu czy moglibyście podać ostateczne koszty okien i drzwi bo 100k PLN jak pisałes KK to jakaś paranoja
dzieki z góry
pozdrawiam

kirkris
05-10-2006, 12:28
1.Czy macie zastrzeżenia do projektu pod kątem jego opisu i dokładnosci wykonania poszczególnych elementów ?


W sumie to w czasie budowy byłem tam raz w tygodniu, miałem super ekipę i nie interesowałem się szczegółami :) Niemniej jednak nic nie mówili, żeby projekt sprawiał im jakieś trudności.




2. Nie pasuje mi w tym projekcie jedynie garaż i czy zamiana go na powiedzmy salon kąpielowy i zmniejszenie / skrócenie tego garażu nie
popsuje bryły , jak wam się wydaje ?


Nie wiem, ja nic nie zmianiałem gdyż garaz i tak trzeba zrobić a pokoi dla mnie jest w sam raz :)




3. Czytałem w poprzednich postach o horendalnej cenie okien do tego domu czy moglibyście podać ostateczne koszty okien i drzwi bo 100k PLN jak pisałes KK to jakaś paranoja

Pisałem o 1 wycenie okien Veki z okleiną na 48k PLN netto oraz drzwiach wewnętrznych po ca 2k/szt. (x 11 szt) Oczywiście się nie zgodziliśmy i kupiliśmy drewniane Urzędowskiego za znacznie mniejsze pieniądze :)

Drzwi jeszcze nie mamy co wybierać bo na tym etapie to bez sensu :(

dalsze szczególy ew. na PW

KK

Seldric
09-10-2006, 09:00
Dzięki za odpowiedzi
Jak proces inwestycyjn się u nas posunie to napewno bedziemy sie kontaktować , jeżeli pozwolisz

Dzięki i pozdrawiam

marava
21-10-2006, 10:47
Witam.
Dopiero dziś znalazłam Twój wątek.
Będę go śledzić - ja też buduję w Markach.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

kirkris
21-10-2006, 18:51
pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości i szczęścia
będzie potrzebne :lol:

K

andrzejka
05-11-2006, 16:05
Czekam na te fotki 8) 8)
Ważne ze prace skończone 8)
Co do porawek to chyba zawsze coś jest do małego porawienia, nie mówiac o porządkach 8)
Pozdrówka 8)

kirkris
06-11-2006, 09:59
Są fotki :)

kirkris
06-11-2006, 10:06
Twój domek prezentuje się bardzo ładnie. Okolica widać, że śliczna więc dodaje uroku.
Czy możesz co ś więcej napisać o oknach

Okna - Urzędowski, mahoń - meranti ze szprosem zewnętrznym w formie ramki :)
Drzwi wejściowe - ta sama firma, ten sam kolor

ogólnie na razie jestem całkiem zadowolony z wyboru. Zobaczymy jak będzie z bieżacym użytkowaniem

pozdrawiam

KK

06-11-2006, 12:51
Ja również zastanawiam się na oknami tej firmy. można wiedzieć ile was wyniosły okna z drzwiami ?

andrzejka
06-11-2006, 18:24
Wow, moim zdaniem jest juz pięknie 8) 8)

kirkris
06-11-2006, 18:39
Wow, moim zdaniem jest juz pięknie 8) 8)

Cieszę się że Ci się podoba :)
A ja już nie mogę doczekac się aż będą zrobione tarasy i kolorki :))

Ganz
17-11-2006, 16:35
hah teraz ja sie pochwale zdjeciami z Marysi. Poogladajcie i napiszcie co o tym moim dziele myslicie:)

http://ganz.fotosik.pl/

Pozdrawiam!

sowa (monikaka)
19-11-2006, 17:37
Kirkris-sliczny domek,gratuluję :D
Podobają mi sie bardzo łukowate sklepienia okien i boniowania. Już teraz,mimo że bez koloru widac że bedzie to bardzo efektowny domek :lol:

kirkris
19-11-2006, 22:26
hah teraz ja sie pochwale zdjeciami z Marysi. Poogladajcie i napiszcie co o tym moim dziele myslicie:)

http://ganz.fotosik.pl/

Pozdrawiam!

Ganz: i co z Twoimi oknami, zrobili Ci w końcu takie łuki z PVC?
Bo mi kilka firm odmówiło, to ze względu na promień luku (w oknach garazowych), to ze względu na wielkość okna (balkon) itp
W końcu musiałem zrobić drewno :(

sowa (monikaka)
20-11-2006, 11:08
Wy macie bardzo ładny dach,tez marzyła mi się dachówka, ale normalnie mnie nie stac, u nas dach ma -w obmiarze pod dachówke 320m.
Wymiekłam, ale u Was sobie popodziwiam :D :D

Ganz
20-11-2006, 14:26
Czesc!

Okna mam juz wycenione i nie było problemu z łukami , nawet nie podrażały specjalnie ceny. Za wszystkie okna z PCV białe ze szprosami zewnetrznymi wyszło mi 17,5 tys a za okna drewniane sosnowe 21 tys.

Czekam na sezon zimowy bo wtedy ceny okien spadaja o ok. 20-30% :) i nie czeka sie długo na realizacje:)!

kirkris
20-11-2006, 22:09
Czesc!

Okna mam juz wycenione i nie było problemu z łukami , nawet nie podrażały specjalnie ceny. Za wszystkie okna z PCV białe ze szprosami zewnetrznymi wyszło mi 17,5 tys a za okna drewniane sosnowe 21 tys.

Czekam na sezon zimowy bo wtedy ceny okien spadaja o ok. 20-30% :) i nie czeka sie długo na realizacje:)!

21 tys????
niemożliwe :(

Ganz
20-11-2006, 22:16
Mozliwe:)! Jak chcesz to Ci wysle meilem fotki wyceny okien z mojej firmy!

Dodam jeszcze że bede czekał na okazje bo w sezonie zimowym można je kupic o 20-30% taniej:)!!

Wiosna2007
05-01-2007, 09:24
kirkris,

bardzo ładny dom i przepiękna okolica

my dopiero walczymy z wszelkiej maści papierologią
- dlaczego to takie trudne w tym naszym kraju :evil:
a poza tym prowadzimy 'rozmowy koncepcyjne' z architektem i utknęliśmy na szerokości podcienia
czy możesz podać jak to jest u Ciebie, orintacyjnie ?
z tego co widzę, jest właśnie tak jak mi się podoba :lol:

życzę powodzenia
Baśka

kirkris
05-01-2007, 15:34
jak będę na miejscu to zmierzę :)
wydaje się że mój dach powinien wystawać na ok 0,9 m w częsci poza przednim tarasem, ale to tylko orientacyjnie :)

pozdrawiam

S&M
31-01-2007, 20:30
Witam
Wszystko mi się bardzo podoba. Projekt wykonany rewelacyjnie.
Mam pytanko odnośnie dachówki: jaka firma i jaki kolor?
Jaką powierzchnię użytkową ma Marysia?
Pewnie środek będzie równie piękny.

Pozdrawiam
Sylwia

kirkris
31-01-2007, 20:57
Witam
Mam pytanko odnośnie dachówki: jaka firma i jaki kolor?


-RuppCeramika - Sirius -ciemny brąz


Witam
Jaką powierzchnię użytkową ma Marysia?


-około 165m2


Pewnie środek będzie równie piękny.


-zobaczymy jak się uda wykończyć :)

irek-nysa
06-02-2007, 22:31
Witam !! Oto zdjecia mojej Marysi z archipelagu !! Piszcie co o niej myslicie !!
Pozdrawiam...

irek-nysa
06-02-2007, 22:32
http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_ireknysa link do fotek!!!

kirkris
07-02-2007, 10:04
Widzę, że zrobiliście parę zmian w projekcie :)
- podniesienie ścianek kolankowych
- zmiana kształtu okien
- zmiana liczby okien (ściana garażowa)
- brak "wcięcia" w dachu nad wejściem
- ujednolicenie szerokości otworów okiennych
- "likwidacja" jednego komina
- zmiana technologii wykonywania lukarn (z drewnianych na murowane)

nie wiem czy coś jeszcze zmienialiście w środku ale widząc skalę zmian to podejrzewam, że tak :)

irek-nysa
07-02-2007, 11:41
Jeszcze zrobilismy piwnice po garazem , spizarke obok kuchni , i przenieśliśmy schody :D

kirkris
07-02-2007, 12:21
czyli de facto zrobiliście projekt indywidualny :lol:

xtr
20-02-2007, 13:51
Hej Kirkris oraz inni budowniczowie MArysi.
Jako ze z zona przymiezamy sie do budowy domu to mamy wybranych kilka projektow gdzie MARYSIA jest wiodacym faworytem. Jednak przed podjeciem dezycji chcemy zglebic maksymalnie wiedze o kazdym z tych projektów, aby pozniej wybrac ten jeden, jedyny-idealny. Niewatpliwie koszty budowy rozdaja tutaj karty i tu moje pytanie szczegolnie do Ciebie Kirkris gdyz Twoja budowa jest chyba najbardziej zaawansowana- Czy jestes w stanie podac ile na chwile obecna kosztowalo Cie wystawienie Marysi? nie liczac wymian ekip oraz poprawek po nich.

kirkris
20-02-2007, 16:00
moje koszty nie są reprezentatywne, gdyż mam nietypowe warunki posadowienia (fundament 2,7), poza tym wybierałem w miarę dobre materiały (dachówka ceramiczna, okna drewniane itp), nie oszczędzałem na ilości materiałów (betonu, cementu, stali, drewna) bo słaby grunt itd.
Wiem, że moje koszty są istotnie wyższe niż przeciętne koszty budowy (a dodatkowo mam koszty poprawek i ponownego robienia prac) :(
Także lepiej nie pytaj mnie o koszty bo są o wiele za wysokie :cry:

xtr
21-02-2007, 11:41
Ok. zapytam inaczej. Przegladajac projekty przyjalem ze koszt budowy domu pod klucz to okolo 2000zl za metr kwadratowy. Jak to sie ma do realiow??
P.S.
zakladam ze nie chce budowac z najtanszych materialow (ale w granicach rozsadku), a zatrudniac tylko ekipy sprawdzone=tez nie najtansze (bo na tanim sie dwa razy traci)

kirkris
21-02-2007, 15:18
na razie nie podam ci danych o koszcie pod klucz bo do tego jeszcze co najmniej parę miesięcy. Obecny stan to jeszcze nawet nie do końca surowy zamknięty jak sądzę. Musisz się jeszcze wstrzymać - jak będę miał deweloperski to wtedy skalkuluję. Na dzień dzisiejszy to już jest więcej :(

pozdrawiam

K

xtr
01-03-2007, 13:38
Obawiam sie jeszcze dachu. Daje on wrazenie dosyc skomplikowanego, co oczywiscie pewnie podnosi wartosc inwestycji. Co mowil kierownik budowy na ten temat? czy byly jakies klopoty z wiezba? Czy ta fikusnosc dachu jest bardzo kosztowna w porownaniu do dachu dwuspadowego o podobnym metrazu? np jak do tego: http://archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=139

xtr

kirkris
02-03-2007, 10:35
Nie jestem w stanie porównać kosztów mojego dachu do czegokolwiek innego - to mój pierwszy dom :)
Niemniej jednak dach jest raczej skomplikowany - ma dużo wrażliwych na złe wykonanie miejsc i warto mieć dobrą ekipę.

Powierzchnia mojego dachu to 270m2 więc chyba więcej niż w domu którego projekt załączyłeś

maciej_o
06-03-2007, 19:23
Witam
Dołączę się do prośby ponieważ zastanawiamy się z żoną nad tym samym projektem. Zastanawiam się jednak jaki jest faktyczny koszt postawienia tego domku. Jeśli to nie tajemnica to czy mógłbyś się podzielić jak wyglądała sprawa kosztu w Twoim przypadku? Podaj może chociaż orientacyjny koszt.

EDZIA
07-03-2007, 13:55
Mam pytanie o dach - jakie to dachowki (firma i kolor)
Pzdr i gratuluje pieknego domku
Moj dopiero ma sciany parteru :-(

kirkris
07-03-2007, 21:14
Mam pytanie o dach - jakie to dachowki (firma i kolor)
Pzdr i gratuluje pieknego domku
Moj dopiero ma sciany parteru :-(

Rupp Ceramika
Sirius
kolor ciemny brąz

dziękuję

(I dziękuję moderatorowi :D)

maciej_o
07-03-2007, 22:14
Widzę, że nie uzyskam odpowiedzi. Trudno, muszę sobie jakoś poradzić :cry:

maciej_o
07-03-2007, 22:19
Nie ukrywam, że na temat budowania nie wiem nic. Tutaj pytanko do kirkirs-a, czy mógłbyś dokładnie wytłumaczyć jaki był powód podniesienia parteru i poddasza? :o

kirkris
08-03-2007, 22:44
Widzę, że nie uzyskam odpowiedzi. Trudno, muszę sobie jakoś poradzić

temat kosztów jest raczej drazliwy, więc go nie poruszam publicznie :)


czy mógłbyś dokładnie wytłumaczyć jaki był powód podniesienia parteru i poddasza? :o

Parter został podniesiony ze względów praktycznych o 1/2 pustaka (były pełne pustaki i brak połówek i presja czasowa).Poza tym lubimy mieć wysokie wnętrza. Co do poddasza jest właściwie nietknięte (różnice mogą byc technologiczne - 2-3 cm). I tak planowaliśmy parę innych poprawek dokumentacji więc nie było z tym problemu :)

EDZIA
13-03-2007, 06:35
no sąsiedzie... "pińcet" Ci w liczniku strzeliło ;) Kuruj się i głowa do góry. Zazdroszczę Ci, że niedługo wygkończeniówka. Ja jutro składam papiery do Radzymina, więc zobaczymy jak się sytuacja wyklaruje.

...a pogoda świetna więc podłubałoby się coś na działce :roll:

kirkris
13-03-2007, 09:37
Dziękuję :)
Mam nadzieję, że uda Ci sie szybko przejść papierki :)

ngel
18-03-2007, 16:50
Witam!
Podjęliśmy decyzję, że będziemy budować właśnie Marysię - urzekła nas od początku do końca i żaden inny projekt nie mógł się z nią równać.
Jeśli to nie problem pozowolę sobie od czasu do czasu zadać pytanie na p.w. bardziej doświadczonemu inwestorowi :-)
Pozdrawiam serdecznie i zazdroszczę, że już tyle zrobione

kirkris
18-03-2007, 19:48
witam, służę pomocą w miarę mozliwości :)

martinex1978
20-03-2007, 12:09
Witam ! Mam prośbę do Ganza i Irka z Nysy !!!!!
Prześlijcie proszę jakieś nowe zdjęcia z budowy waszych domów. Zwłaszcza z wykończenia wnętrz! Pozdrawiam.

przemas00
30-03-2007, 14:14
Witam ładny domek tylko pogratulować!!!!
Mam pytanie, masz może jakieś zdjęcia wykonywania zdobień otworów okiennych i drzwiowych. To były gotowe elementy czy wykonywane na budowie?
Pozdrawiam

kirkris
31-03-2007, 17:15
wykonywane na budowie - ale gotowe oszczędzą Ci czas i pieniądze :)

Kamień
18-05-2007, 10:43
Kirkris

Jak na budowie?
W ostatnich komentarzach wyraziłeś opinię, że można kupić gotowe elementy wykończenia zewnętrznego okien i drzwi (oraz krawędzi ścian - mój dopisek) i wychodzi to taniej niż robienie tego w trakcie wykonywania elewacji zewnętrznej. Zatem moje pytanie - Czy mógłbyś wskazać, gdzie można je kupić? Będę zobowiązany, bo jak wiesz, mój wykonawca zażyczył sobie 25 zł za 1 szt. bonii.
Pozdrawiam.

kirkris
18-05-2007, 19:52
Kirkris
Jak na budowie?
W ostatnich komentarzach wyraziłeś opinię, że można kupić gotowe elementy wykończenia zewnętrznego okien i drzwi (oraz krawędzi ścian - mój dopisek) i wychodzi to taniej niż robienie tego w trakcie wykonywania elewacji zewnętrznej. Zatem moje pytanie - Czy mógłbyś wskazać, gdzie można je kupić? Będę zobowiązany, bo jak wiesz, mój wykonawca zażyczył sobie 25 zł za 1 szt. bonii.
Pozdrawiam.

Witaj, na budowie trwają prace - skończona 1 łazienka, druga w połowie :)
teraz brak materiałów: gresu, drewna, schodów
Co do elementów gotowych to popatrz:

http://fasadasystem.pl/

http://www.sztukateria-haga.pl/oferta/nomastyl/a/

http://www.artdeta.pl/bonie.html

na ebay za małą kasę
http://cgi.ebay.pl/BONIE-ELEWACYJNE-BONIA-GZYMSY_W0QQitemZ280109079120QQihZ018QQcategoryZ731 14QQcmdZViewItem

reszta na Googlu :)

do ceny dorzuć jeszcze koszt obróbki i otynkowania :)

pozdrawiam

nesta28
19-05-2007, 18:58
witam
planujemy z mezem budowe marysii II . domek idealny tylko mam male pytanko.czy bylaby taka mozliwosc zeby na poddaszu bylo 3 pokoje. bo 2 to jakos malo. pozdrawiam wszystkich budowniczych marysii :lol: :lol: :lol:

kirkris
19-05-2007, 21:46
witam
planujemy z mezem budowe marysii II . domek idealny tylko mam male pytanko.czy bylaby taka mozliwosc zeby na poddaszu bylo 3 pokoje. bo 2 to jakos malo. pozdrawiam wszystkich budowniczych marysii :lol: :lol: :lol:

Proponuję więc jednak Marysię I - wg nas to najlepszy z tych projektów :)
Ostatnio Archipelag pokazał nową wersję Marysię III :lol:
Tam już są 3 pokoje jak w Marysi I (tylko jest 30m2 więcej :lol: :lol: :lol: )

pozdr
kirkris

Kamień
24-05-2007, 16:26
Kirkris,

Dzięki za linki wskazujace, gdzie można nabyć bonie.

Kamień.

wojtek l
19-06-2007, 09:10
GRATULUJE domek robi swietne wrazenie.aA te okna to chyba fortune kosztowały.my zapytalismy o wycena 1 okna balkonowego do łuku i jest 2 razy droższe od normalnego ... a u Was wszystkie są do łuku naprawde podziwiam

kirkris
19-06-2007, 09:26
GRATULUJE domek robi swietne wrazenie.aA te okna to chyba fortune kosztowały.my zapytalismy o wycena 1 okna balkonowego do łuku i jest 2 razy droższe od normalnego ... a u Was wszystkie są do łuku naprawde podziwiam

dzięki :)

Co do okien to jak wybraliśmy projekt to niewiele wiedzieliśmy na temat budowy :). Dopiero potem się okazywało ile co kosztuje. Niemniej jednak nie chcieliśmy zmieniać projektu bo taki nam się podobał a nie z oknami kwadratowymi :)
W sumie u nas było śmiesznie z tym wyborem - podstawowym kryterium wyboru było to czy nam się podoba i czy ma wystarczająco przestronne wnętrze.
Co do kosztów budowy i tak nie mieliśmy pojęcia więc nie stanowiło to problemu.

Róznica między oknami drewnianymi łukowymi a prostymi nie była zresztą taka porażająca :)

glowac
23-06-2007, 09:12
Wspaniały domek - naprawdę miło jest na takie cudo patrzeć
Proszę powiedz mi czy donice murowane mają jakiś drenaż?
Jaką mają mniej więcej głębokość?
Bardzo mi się ten pomysł spodobał i chyba go wykorzystamy u nas na tarasie i przy wejściu do domu :P

kirkris
24-06-2007, 23:13
Wspaniały domek - naprawdę miło jest na takie cudo patrzeć
Proszę powiedz mi czy donice murowane mają jakiś drenaż?
Jaką mają mniej więcej głębokość?
Bardzo mi się ten pomysł spodobał i chyba go wykorzystamy u nas na tarasie i przy wejściu do domu :P

donice są od dołu otwarte - na spód dam dużo żwiru a dopiero na wierzch ziemię z glinianą podkładką :)
Głębokie są strasznie - tak z 1,5 m - bo dochodzą do samego gruntu :)

Suza
25-06-2007, 21:07
No własnie się tak przygladam a gdzie miejsce na kotłownię i pralnię w tym pomieszczeniu gospodarczym ?

kirkris
25-06-2007, 22:46
No własnie się tak przygladam a gdzie miejsce na kotłownię i pralnię w tym pomieszczeniu gospodarczym ?

pomieszczenie gospodarcze to właśnie kotłownia (gazowa więc czysta)
pralni brak - mamy wydzielony kawałek łazienki na górze na pralnię :)

aka z Ina
26-06-2007, 22:33
zauroczona jestem Waszą Marysią do kości :D elewacja domku bombowa od obróbki okien i narożników domu aż po kolorystykę przez niesamowite okna i drzwi!
czekam na więcej fotek wnetrz-jako inspirację :wink: :D
pozdrawiam życząc sprawnej wykończeniówki :lol:

kirkris
27-06-2007, 08:41
dzięki za miłe słowa :)
postaram się wrzucić więcej fotek już niedługo :)

EWAF
27-06-2007, 12:26
domagam sie więcej zdjęć!! :o
dom spodobał mi sie juz od pierwszych zdjec
nie jest to nawet kwestia dość drogiego wykończenia ale dom sam w swoim kształcie jest elegancki i narzuca styl

powodzenia

kirkris
27-06-2007, 12:31
Postaram się wrzucić coś więcej niedługo :)

Co rozumiesz przez narzucanie stylu przez dom?
W sumie eklektyzm jest ostatnio dopuszczalny, więc można sobie pozwolić na wymieszanie róznych stylów :)

EWAF
27-06-2007, 13:23
:roll:
moze sie niejasno wyrazilam:
w2g mnie cały urok wnetzra tego domu polega na zachowanych krzywiaznach okien i na tym ze jest ich duzo i sa duze
bardzo podoba mi sie kształt sufitu na poddaszu, który został narzucony przez kształt więźby (swoja droga ja bym nie zakrywała całej wiezby): to takie PRAWDZIWE PODDASZE, jakie zawsze mi sie marzyło z ,mnóstwem skosów.
hmm..? styl? nie wiem co sie bedzie działao dalej ale ten grzejniczek pod drzwiami tarasowymi, fiolet na poddaszu wskazuje ze raczej bedzie to chyba spokojna klasyka (zależy co kto podtym widzi :wink: )

kirkris
27-06-2007, 14:32
Drewno na poddaszu ukryte z dwóch przyczyn:
- nie było zbyt ładne bo więźba zwykła a nie strugana i suszona
- planujemy raczej bardziej nowoczesne wnętrze (ale bez przegięć) i drewno na suficie niespecjalnie tam nam pasowało

Zarysy naszej koncepcji lekko widać w salonie (fotka gdzieś wcześniej w galerii)

pozdrawiam :)

iwa
02-07-2007, 13:07
Kirkris piękny domek właściwie już koniec u was GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :o :o :P :P :roll: :roll: :wink: :wink:

kirkris
02-07-2007, 13:20
eee, jeszcze kawał roboty

Ana27
05-08-2007, 11:00
Witam

Kirkis , gratuluje pieknego domku. Naprawde wyglada imponujaco :D

Mam pytanie odnosnie kominow.....jesli mozesz to napisz prosze z jakiego klinkieru sa zrobione :roll: (kolor i firma)

Z gory dziekuje i pozdrawiam
Ania

kirkris
05-08-2007, 11:14
Witam

Kirkis , gratuluje pieknego domku. Naprawde wyglada imponujaco :D

Mam pytanie odnosnie kominow.....jesli mozesz to napisz prosze z jakiego klinkieru sa zrobione :roll: (kolor i firma)

Z gory dziekuje i pozdrawiam
Ania


dziękuję,
co do klienkieru to kupowaliśmy go w Leroi Merlin przykładając do dachówki aby kolor pasował a cena nie była zabójcza :D
Niestety było to już strasznie dawno temu (ponad 2 lata :( ) więc nie powim Ci co to za klinkier. Postaram się odnaleźć fakturę to może coś na niej będzie napisane poza "cegła klienkierowa" :D

Ana27
05-08-2007, 11:34
dziekuje za tak szybka odpowiedz :D

Pytam sie o klinkier poniewaz mam taka sama dachowke ja Ty i niedlugo musimy kupic cegle na kominy. Mamy do wyboru orion lub wege z CRH a Wasz komin wyglada bardzo fajnie i co najwazniejsze ladnie komponuje sie z dachowka :D

buka
09-08-2007, 18:47
kirkris,
Masz przepiękny dom w jeszcze ładniejszej okolicy. Czytając twój dziennik można mieć wrażenie, że to, do czego już doszedłeś to droga przez mękę.
Powodzenia

kirkris
10-08-2007, 07:47
kirkris,
Masz przepiękny dom w jeszcze ładniejszej okolicy. Czytając twój dziennik można mieć wrażenie, że to, do czego już doszedłeś to droga przez mękę.
Powodzenia

Dziękuję Ci,
Co do tej męki to niestety tak było :(
W sumie w całej budowie było więcej stresu i nerwów niż radości z budowy :cry:
Za to im bliżej końca tym większa radość (podwójna - bo i ulga że to już koniec :) )

Aleks :)
10-08-2007, 13:18
CUDNIE U WAS!!!!!!
Mam pytanko dot.kominka (poniewaz u mnie bedzie podobna obudowa) : jaki przewidujesz koszt obudowy kominka i kiedy beda jego zdjecia????? :D

kirkris
10-08-2007, 18:05
CUDNIE U WAS!!!!!!
Mam pytanko dot.kominka (poniewaz u mnie bedzie podobna obudowa) : jaki przewidujesz koszt obudowy kominka i kiedy beda jego zdjecia????? :D

witaj, kamień będzie kosztował z obróbką 2,7k PLN
kratki 300 PLN
montaż i gładzie 500 PLN

razem obudowa ponad to co już zrobione 3,5k PLN

Zdjęcia będą jak przyjedzie kamień - poprzedni odesłałem do poprawek i połamał sie na samochodzie :o
Teraz robiony jest nowy, ma być pod koniec tygodnia

pozdr

patka
17-08-2007, 13:53
no nie wiedzialam ze miales takie jazdy z budowa, ale chyba powoli to juz za soba masz i powiem ci ze fajny domek, wyglada ze w srodku fajne widoki masz na okolice. gratuluje

kirkris
17-08-2007, 14:19
dzięki, też mam nadzieję że już koniec :lol:

Lidka i Janusz
06-09-2007, 09:26
Znalazłam Twoją wypowiedź dotyczącą sprzetu AGD. Chcę także wybrać Elektroluxa i AEG. Czy korzystacie już ze sprzętu i jak sie sprawuje?

kirkris
11-09-2007, 18:56
Witam, byliśmy na urlopie więc nie odpisywałem :)
Korzystaliśmy z:
- lodówki AEG - jest naprawdę ekstra :)
- piekarnika Electroluxa - chyba jeszcze nie rozgryzłem wszytskich funkcji ale pierwsza impreza udała się znakomicie :)
- okapu Boscha - bardzo cichy, chociaż może nie najpiękniejszy :)

Generalnie sprzęty proste w obsłudze po przeczytaniu instrukcji i mające mnóstwo fajnych funkcji :)

andy_n
16-09-2007, 20:16
Gratuluję schodów,
Super się prezentują.
Możesz dać namiar na speca od tych schodków?

wojtek l
20-09-2007, 18:59
kirkris
lubie ogladać ten Twój domek .mam pytanie odnosnie schodow.moj architekt twierdzi ze nie mozna w domu z użytkowym poddaszem wykonac schodów jednobiegowych jak Twoje ,wiec jak to jest ,pewno sciemnia?

kirkris
20-09-2007, 22:07
Nie wiem dlaczego tak twierdzi, bo w moim projekcie takie były od początku :o :D

Może mysli o wykorzytsaniu przestrzeni, bo takie schody są dość duże?

Generalnie jak widać moje schody stoją i mają się dobrze :)

pozdrawiam

Amtla
24-09-2007, 10:22
Kirkis

Nic nie szkodzi, że zdjęcia nie najlepszej jakości. Ważniejsze, że wnętrza najwyższej jakości.

Widzę śliczności, cudowności. Wszystko przemyślane i zgrane.
Kuchnia bardzo udana, o schodach już nie wspomnę....

Życzę dalszych postępów.

Pozdr

kirkris
24-09-2007, 13:21
dzięki, niedługo jeszcze będzie kominek (mam nadzieję, że niedługo) :D:D:D

Muchy
30-09-2007, 18:32
cześć

kirkris
30-09-2007, 21:44
cześć,
i ...
???? :lol:

glowac
03-10-2007, 18:52
kirkris serdecznie dziękuję za PW .

CoolaTT
15-10-2007, 11:43
Postanowiłem poświęcić kilka chwil i od deski do deski przeczytałem Twój Dziennik Budowy. Limit pecha faktycznie chyba już wykorzystałeś, dlatego od teraz powinieneś żyć długo i szczęśliwie :)

Odnośnie ekip budowlanych to ja jak na razie mogę pisać o szczęściu i to wielkim.

Goście od fundamentu - normalni, prości i przy tym wspaniali ludzie. Bywam czasmi u nich na kawie (a nie znałem ich wcześniej). Fundament zrobiony bardzo dobrze, co stwierdzili cieśle, czyli Ci którzy potem mieli z nim najwięcej doczynienia.

Cieśle okazali się jeszcze bardziej trafieni. I będę ich cyba polecał wszystkim. Po pierwsze robią jak sobie, starają się nic nie spieprzyć. Jeżeli coś zepsują (bardzo,bardzo żadko) to sami biorą się za naprawę. Nie chcą żadnych zaliczek, dogadują się za całą robotą i potem dotrzymują słowa co do ceny. Raz miałem przypadkowo gotówkę w portfelu i powiedziałem, że im zapłacę i tak im zapłacę wcześniej, to powiedzieli, że nie bo potem motywacja do pracy będzie mniejsza. I do tego wszystkiego temp - ekspress. Ten dom od fundamentów wraz z więźbą robiła 2 ludzi bez dźwigów itp - w sumie 5 tygodni.

Dekarz - superdokładny. Co najważniejsze jest to blacharz w 3 pokoleniu. Potrafi robić dachy z tzw łuski miedzianej i mosiężnej na kopułach kościołów.
Mówi mi, że go proste dachy nie pociągają. A jak robi to stara się robić tak, ażeby dobrze go wspominano. Ma jednak jedna wadę - trzeba mu kupować jedzenie i piwo (niedużo) - ot, taki człowiek ze wsi.

No to kibicuję Ci dalej.

Pozdrawiam.

kirkris
18-10-2007, 19:21
gratuluję ekip (i własnych umiejętności :D )

JoShi
21-12-2007, 11:38
http://www.foodlink.pl/pics/przepisy_kulinarne_boze_narodzenie.jpg

Niech Ci się spełniają marzenia i te związane z własnym domem i te najbardziej skryte i niech Cię Nowy Rok obdarza co najmniej tak jak potrzebujesz.

alfa003
03-01-2008, 10:25
Jestem na etapie poszukiwania kominkarza do rozprowadzenia rur, czy mozesz polecic swojego??

kirkris
03-01-2008, 10:42
Chyba nie bardzo, jak on mówi : ma uczulenie na wełnę i nie ociepla rur DGP :o Musiałem zapłacić komuś innemu za zrobienie tego :(
Poza tym trudno się z nim umawia - na tygodnie naprzód

alfa003
09-03-2008, 19:01
Jakiej firmy masz gres w hollu?? Godny polecenia??

kirkris
16-03-2008, 17:43
Gres niestety chiński - Arctic. kupowany w TTW z gwarancją jakości - ale niestety jakość do kitu - miękki jak masło, niejednolity jeśli chodzi o połysk.
Generalnie nie polecam - firma dystrybucyjna EURO ceramika :(

mayland
26-03-2008, 16:13
Trochę szkoda mi tych zdjęć. ALe rozumię Waszą decyzję. Trudno mi tylko zrezygnować z ogladania następnych pomysłów na wykończeniówkę :lol: Niektre osoby na forum zamieszczają zdjecia na krótko, dzien lub dwa a potem je usuwają. Czy takie rozwiazanie nie wchodzi również w grę? Zawsze to mniejsze prawdopodobieństwo że nieodpowiedzialne osoby je skopiują :roll: Pomyślcie o tym bo naprwdę cieżko jest sie rozstać z Waszym ślicznym domem :lol:

magdaf555
01-10-2008, 09:57
Kirkris,

jak poradziłeś sobie z kominkiem?
Mamy już obudowany komin Schiedla, ale wystaje do wewnątrz na 50cm, a gdy do tego doszedłby standardowy wkałd + obudowa to kominek będzie wystawał na ponad metr... Czy to dla Ciebie nie był problem?
Niestety nie widziałam zdjęć i nie znalazłam opisu, ale znalazłam Twoje i innych komentarze o Twoim kominku, ze jest Super.
Czy możesz napisac, jak to wygląda u Ciebie.

Na poście " poradowo - kominkowym" doradzono mi, abym kominek ustawiła z boku komina... zawsze to jest jakieś wyjście....

z góry dziekuję za info!

Pozdrawiam serdecznie! :D

kirkris
16-11-2008, 12:21
Nie wiem czy Ci odpisywałem na PW ale odpowiem też tutal - kominek jest z boku - niestety ze względu na usytuowanie komina musi być wąski. Dlatego też wybraliśmy wkład pionowy.
Opcją jest budowa komina z pustaków (np. Schiedla) - jest węższy

glowac
23-12-2008, 15:06
http://www.empikfoto.pl/albumy35/115019/724446/previews/22851362_kartka3.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=22851362&filename=kartka3.jpg)
Życzą Glowace z dziećmi

frosch
31-12-2008, 10:43
DOSIEGO ROKU !!!

http://photos.nasza-klasa.pl/7308211/145/main/22209f79f2.jpeg
zyczy frosia z Froschem :D

Nefer
31-12-2008, 13:54
Cudownej zabawy,
spełnienia marzeń,
zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności
w nadchodzącym 2009 roku :):) Buziaczki

http://www.sheldonbaseball.org/dogs+and+fireworks.gif

magdaf555
15-01-2009, 07:50
Nie wiem czy Ci odpisywałem na PW ale odpowiem też tutal - kominek jest z boku - niestety ze względu na usytuowanie komina musi być wąski. Dlatego też wybraliśmy wkład pionowy.
Opcją jest budowa komina z pustaków (np. Schiedla) - jest węższy

Dzięki za odpowiedź!
Kominek macie z boku tzn. obrócony w jedną ze stron, tak?


My właśnie planujemy obrócony na salon - komin już mamy, więc niewiele da się teraz zmienić, ale zrobimy kominek narożny, będzie potrzebna dodatkowo mała scianka za nim, aby stworzyć ten róg:) jadalnia od salonu będzie troszeczkę oddzielona przez ten kominek.


Pozdrawiam!
Magda

kirkris
16-01-2009, 20:16
Dzięki za odpowiedź!
Kominek macie z boku tzn. obrócony w jedną ze stron, tak?

My właśnie planujemy obrócony na salon - komin już mamy, więc niewiele da się teraz zmienić, ale zrobimy kominek narożny, będzie potrzebna dodatkowo mała scianka za nim, aby stworzyć ten róg:) jadalnia od salonu będzie troszeczkę oddzielona przez ten kominek.



Kominek stoi obok komina - jest pionowy więc stosunkowo wąski. Dzięki temu kominek nie wystaje ze ściany na dużo więcej niż szerokość komina (ok 50 cm). Nie jest obrócony - stoi równolegle do ściany
U nas wystarczającym wydzieleniem jadalni jest podciąg na górze - to daje optyczną separację pomieszczeń. A w przypadku większych imprez można po prostu stół postawić równolegle do dłuższej ściany i nic mu nie przeszkadza :)

Sonika
09-04-2009, 20:50
Radosnych Świąt Wielkanocnych

http://www2.picturepush.com/photo/a/1574785/480/Picture-Box/osternest.jpeg

życzy Sonika

Maluszek
10-04-2009, 08:48
Zdrowych pogodnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja".

http://www.imexgraf.pl/karty_swiateczne/wielkanocne/2009/imid/03.273_imexgraf_pl.jpg

glowac
10-04-2009, 19:22
http://www.empikfoto.pl/albumy37/394846/808857/previews/24910210_jajka1.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=24910210&filename=jajka1.jpg)

Żelka
20-12-2009, 15:52
http://kartki.net.pl/kartki/4/small/151s.jpg
Wesołych, zdrowych, spokojnych Świąt

Diakon
29-01-2010, 16:54
Witam można wiedzieć jakie płytki macie położone przed wejściem do domku?