PDA

Zobacz pełną wersję : Kanalizacja



irtad
25-09-2005, 19:43
Witam.
Mam pytanie do forumowiczów. Gmina wydaje warunki zabudowy niezbędne do wydania pozwolenia na budowe. W warunkach tych określają sposób odprowadzania ścieków ( tylko i wyłącznie kanaliza) i że zobowiązuję się do jej wykonania . Probelm w tym że gmina wcale się nie kwapi do wybudowania tej kanalizy i nikt nic nie wie, nik nic nie słyszał. A to już 4 lata od wydania pozwolenia i jak tu mieszkać w takim domu bez wc? Czy można ich jakoś popędzić?
Pozdrawiam

SławekD
26-09-2005, 07:00
A może pomyśl o POŚ jeśli masz właściwe warunki gruntowe i odpowiednio miejsca :)

irtad
26-09-2005, 07:05
I tu jest problem. nie wolno. tylko kanaliza, można na czas budowy wkopać zbiornik bezodpływowy ale to tylko na czas budowy bo później nie zrobią odbioru chałupy.

SławekD
26-09-2005, 07:19
I tu jest problem. nie wolno. tylko kanaliza, można na czas budowy wkopać zbiornik bezodpływowy ale to tylko na czas budowy bo później nie zrobią odbioru chałupy.
A skąd wiesz że nie wolno ??? Czasem takie decyzje trzeba sobie "wybiegać" .... odbigając od tematu.... jestem zamelbowany na jeszcze nie skończonej budowie która w najlepszym wypadku zakończy się pod koniec przyszłego roku. Wójt gminy Suchy las poszedł mi niesamowicie na rękę . Czasem upór się opłaca.

irtad
26-09-2005, 07:26
Nawet jak bym mógł POŚ to i tak nie mam miejsca. Działka jest ze spadem i dom stoi w dole działki,grunt strasznie gliniasty, a przed domem nie ma już miejsca.

SławekD
26-09-2005, 07:36
Nawet jak bym mógł POŚ to i tak nie mam miejsca. Działka jest ze spadem i dom stoi w dole działki,grunt strasznie gliniasty, a przed domem nie ma już miejsca.
To faktycznie pozostaje Ci zbiornik bezodpływowy do czasu powstania kanalizy a jak już ja wybudują i sie do niej podłączysz to do zbiornika bezodpływowego zbierz wodę deszczową z rynien i masz wodę prawie darmową do podlewania :)