PDA

Zobacz pełną wersję : Domy systemowe dobre i tanie ???



GP
25-09-2005, 20:02
Chce postawić dom tak aby było szybko i tanio,znajomi zdecydowali się na dom systemowy i namawiają mnie na to samo ale nie jestem pewien czy to dobre rozwiązanie
Czy taka technologia jest tańsza od murowanej. Czy taki dom z OSB,styropianu i wełny jest wytrzymały??

modulor
25-09-2005, 21:07
Chce postawić dom tak aby było szybko i tanio,znajomi zdecydowali się na dom systemowy i namawiają mnie na to samo ale nie jestem pewien czy to dobre rozwiązanie
Czy taka technologia jest tańsza od murowanej. Czy taki dom z OSB,styropianu i wełny jest wytrzymały??


tak... systemowe domy są tańsze od indywidualnych i są równie wytrzymałe

KonAn
25-09-2005, 22:22
Modulor mówisz poważnie, czy jaja sobie robisz ?Masz jakieś wyliczenia poparte praktyką ? Dla mnie przymiotnik systemowy równoznaczny jest z przymiotnikem drogi! A może to jest tylko wyjątek potwierdzający regułę ?

GP
25-09-2005, 23:01
Modulor mówisz poważnie, czy jaja sobie robisz ?Masz jakieś wyliczenia poparte praktyką ? Dla mnie przymiotnik systemowy równoznaczny jest z przymiotnikem drogi! A może to jest tylko wyjątek potwierdzający regułę ?
znalazłem firme która domek parterowy 82m2 podobno robi pod klucz za 108 tys+fundamenty

Bonzai
26-09-2005, 07:15
No nie wiem. Chyba nie chciałbym domu z płyty OSB. Chociaż byłem w nowozbudowanym domu systemowym i muszę przyznać, że wrażenie było bardzo dobre. Tanio szybko. Tyle tylko że nie wiadomo co będzie się działo z konstrukcją za kilka lat. Myśle że przedewszystkim kluczem do sukcesu czy to jest mur czy drewno to dobra ekipa budująca. Jeśli wszystko jest zrobione solidnie to przetrwa wieki.

monika20
26-09-2005, 09:10
Przeczytałam kiedyś na forum wypowiedz ludzi, którzy mają taki dom i napisali, że wszystko jest ok ale teraz to oni remontują stary dom i to w nim będą mieszkać. Ciekawe dlaczego? chyba nie wszystko jest tak OK?

modulor
26-09-2005, 10:11
Modulor mówisz poważnie, czy jaja sobie robisz ?Masz jakieś wyliczenia poparte praktyką ? Dla mnie przymiotnik systemowy równoznaczny jest z przymiotnikem drogi! A może to jest tylko wyjątek potwierdzający regułę ?


no cóż źle rozumiesz słowo systemowy :)
miłego pieczenia chleba w domowym zaciszu
i dojenia krowy i ubijania masła