PDA

Zobacz pełną wersję : GLX8



greg
16-12-2002, 08:17
c.d. z GLX19
Michalus:
U mnie przy podniesionej ściance kolankowej da się wstawić bez problemu typowe okno 90x150 (może nawet większe - sprawdzę przy najbliższej okazji). Ja takiego nie wsawiłem ale kazałem wykonać dłuższe nadproże tak aby w razie potrzeby nie było problemu z wstawieniem takiego okna. Jeśli chodzi o okna połaciowe to wg mnie wystarczy takie jak mam. Chociaż podobno światła nigdy za wiele i możesz wstawić większe. W tym najmniejszym pokoju wcale nie dałem okna połaciowego chociaż miałem już kupione. Wydaje mi się, że zwykłe okno wystarczająco go doświetla. Ale ja może nie lubię zbyt jasnych pomieszczeń :smile:
Piszesz, że wyniosłeś budynek 60 cm. Jak wykonałeś ten ganek wejściowy? Również go podniosłeś? Ja mam działkę ze spadem i ten ganek zrobiłem po prostu jako balkon bo z tej strony wyszło mi ok 80 cm różnicy poziomu. Myśle to obsypać ziemią.

michalus
16-12-2002, 09:48
Greg. Dzieki za odpowiedz.Ganek rowniez wynioslem i wymurowalem z klinkieru. Mam klopoty ze schodami i jeszcze ich nie mam .Mam zamiar zrobic je tylko z jednej strony poniewaz podobnie jak ty zrezygnowalem z garazu.Schody beda na ,,trzy strony", ilosc stopni jak najmniejsza, mam zamiar obsypac je ziemia
pozdrawiam Michalus

greg
17-12-2002, 11:43
Michalus a czym zamierzasz pokryć swój domek?

michalus
18-12-2002, 07:41
Ja zdecydowałem się na dachówkę. Jeszcze nie wiem jaką ale rozważam następujące możliwości: ceramiczna von MULLER, RUPPCERAMIKA lub cementowa Brass lub Euronit. Dużo dobrego słyszałem o von MULLERZ ale jej jeszcze nie widziałem i nie znam jej ceny. W mojej okolicy jest jeden przedstawiciel sprzedający von MULLERA. Mam zamiar go w sobotę odwiedzić. Ruppceramikę widziałem , jest stosunkowo droga. Polecał mi ją dekarz. Rozważam również dachówki cementowe, szczególnie Euronit na który jest obecnie dobra cena, u mnie 2.2zł za dachówkę podstawową i można jeszcze dostać upust na pozostałe elementy. Jak widać nie jestem zdecydowany, mam teraz czas będę szukał. A ty co wybrałeś???Czy otwory na okna zostawiłeś tak jak są w projekcie np. szerokość 100cm
Pozdrawiam Michalus

greg
18-12-2002, 08:45
To masz dokładnie to co ja w ubiegłym roku :smile:
Przez całą zimę zastanawiałem sie nad pokryciem. Rozważałem między blachodachówką, dachówką ceramiczną (Syriusz Rupceramiki i Tondach)i cementową Braasa. Ostatecznie pokryłem blachodachówką Rautaruuki. Zadecydowała cena bo dostałem dobry upust. Teraz pewnie to wybrał bym dachówkę ale na pewno ceramiczną. Jakoś cementowa mi się nie podoba. Z bliska ma takie jakieś wżery itp. Chociaż przyznam, że nie widziałem Euronita.
Myślę, że jak już będę bogaty i mi się znudzi blacha to zmienię na dachówkę :wink:
Von millera też nie widziałem. U nas w hurtowniach dominują Rupceramika, Ruben, Wiekor, Tondach. no i Creaton.
Okna w części frontowej zrobiłem takie same jak w projekcie szerokość - 100cm. Tylko powiększyłem to małe okno w łazience na dole dając bodajże 60x90 cm. Wykułem je bo jak zamawiałem okna to gostek mówił, że przez takie malutkie to nic nie będzie widać i dobrze mi doradził. Mam okna z PCV.
Pozostałe okna zrobiłem 90x150cm. Również drzwi balkonowe na poddaszu mam szerokie na 90cm.
Ty jak je zrobiłeś? W ogóle to gdzie budujesz jeśli można wiedzieć? Domy podpiwniczone nie są obecnie popularne. Co spowodowało, że się zdecydowałeś na taki?

michalus
18-12-2002, 10:28
Greg Buduje okolice Radzynia Podlaskiego tj.70 km za Lublinem na północ. Dlaczego się zdecydowałem na dom podpiwniczony? Kilka spraw;1) mała szerokość dzialki 21 m,2) przy tym projekcie na parterze nie ma na nic miejsca, kotłownia, pralnia, pomieszczenie rekreacyjne, jakiś warsztacik. Widziałem projekt glx19 niepodpiwniczony z kotlownią na parterze. Dla mnie to rozwiązanie było za ciasne-mała kuchnia, przedpokój 3) suchy teren. Mogłem zrezygnować z podpiwniczenia ale wtedy musiałbym zmienić projekt na większy ale ten mi się podobał. Przyznam że odnosnie podpiwniczenia mam ciągle wątpliwości czy dobrze zrobiłem. Odnośnie piwnicy to obserwuje ze ludzie mimo wszystko takie domy budują. W mojej okolicy jest ich dużo.
pozdrawiam

greg
18-12-2002, 10:49
Dokładnie te same powody co u mnie :smile:
Chociaż ja na początku chciałem podpiwniczyć tylko połowę. Ale jak już wspominałem odradzono mi to i dobrze. Wody odpukać na razie tez nie mam (działka dodatkowo jest na niewielkim wzniesieniu). Co zastosowałeś jako izolację pionową piwnicy?

michalus
18-12-2002, 11:13
Na bloczki tynk cementowy z wodouszczelniaczem, Abizol 2x, papa na lepiku 2x. W środku chudy beton, mazidlo ( Abizol), 2x papa na lepiku, folia, styropian,.......

Stokrotka
18-12-2002, 11:15
Panowie - mogę się wtrącić z pytaniem?
Michalus, piszesz, że zamierzacie urządzić pralnię w piwnicy. A co z suszarnią? Właśnie co do tego mamy pewne wątpliwości...

michalus
18-12-2002, 12:11
Stokrotko, suszarnie również w piwnicy. Piwnica ciepła ogrzewana, ściany wewnętrzne ceramika W lecie będę suszył na powietrzu. Zarzucisz mi pewnie że w piwnicy jest stęchle powietrze. Ja to rozwiązałem tak: w piwnicy oprócz kratek wentylacyjnych w każdym pomieszczeniu, mam zrobione nawiewy na wysokości ok15cm od podłogi. Nawiew to rura średnicy110mm tworzywo, 2-3 kolanka wstawione w ścianie na etapie murowania, kratki wentylacyjne ozdobne .Cyrkulacja działa znakomicie ,można regulować zmieniając ustawienie kratki ozdobnej. Nie musze otwierać ciągle okien
Pozdrawiam Michalus

michalus
17-01-2003, 21:58
Greg jak rozwiązałeś parter, czy ścianka miedzy kuchnią a jadalnia jest u Ciebie, czy kuchnie masz otwartą na salon czy nie
pozdrawiam Michalus

greg
20-01-2003, 12:59
Michalus kuchnię mam częściowo otwartą na jadalnię. Tzn. mam wymurowaną ściankę na wysokość ok. 90 cm. Mam zamiar na niej zrobić taką ladę, barek czy coś w tym stylu :smile:
pzdr. Grzesiek.

michalus
20-01-2003, 15:30
dzieki za informacje ja jeszcze nie wiem jak rozwiazac dolu
pozdrawiam Michalus

greg
22-01-2003, 08:05
Michalus czytałem Twój wątek o ścance kolankowej. Jak zeskanuję zdjęcia to Ci prześlę. Ocenisz jak podniesienie ścianki wpłynęło na wygląd domku. W tej chwili mam dużo zdjęć instalacji - z wnętrza. Robiłem je cyfrówką przed tynkami. Z tych nie wiele byś się dowiedział :smile:

michalus
22-01-2003, 16:51
Greg bede bardzo wdzieczny
Michalus

Ivo
08-02-2003, 15:48
Jaki jest koszt podpiwniczenia GLX 8? Dlaczego odradzili Ci częściowe podpiwniczenie..?

I jakie planujesz ogrzewanie?

Zastanawiamy się cały czas nad podpiwniczeniem, a jeżli nie to wybierzemy GLX 9 (więcej pomieszczeń gospodarczych)lub GLX 121 (zmiana pokoju na pom. gosp.)

Ivo
08-02-2003, 15:59
Jaki jest koszt podpiwniczenia GLX 8? Dlaczego odradzili Ci częściowe podpiwniczenie..?

I jakie planujesz ogrzewanie?

Zastanawiamy się cały czas nad podpiwniczeniem, a jeżli nie to wybierzemy GLX 9 (więcej pomieszczeń gospodarczych)lub GLX 121 (zmiana pokoju na pom. gosp.)

greg
10-02-2003, 12:18
Ivo koszt podpiwniczenia zależy od tego jak je wykonasz. Z tego co pamiętam koszt stanu "zero" wyniósł mnie ok. 20000zł. Składało się na to: pełny wykop, ławy fundamentowe, murowanie z bloczków betonowych, szolowanie i zbrojenie płyty,bloczki i beton B15, schody, drenaż opaskowy, izolacja p. wilgociowa. Niestety nie zdążyłem ocieplić przed zimą i bedę to musiał zrobić teraz. Teraz pewnie zrobiłbym to inaczej. W ciekawy sposób wykonał piwnice Michalus.
Wykonanie piwnicy ma jedynie sens w przypadku niskich wód gruntowych. U mnie wprawdzie wody jeszcze nie było (druga zima) ale z tego co czytałem woda może nawet pojawić się po kilkunastu latach. Gdybym miał szerszą działkę to nie wiem czy zdecydowałbym się na podpiwniczenie. Chociaż z drugiej strony fajnie mieć takie pomieszczenia gospodarcze na osobnej kondygnacji.
Częściowe podpiwniczenie odradzili mi (zresztą podobnie pisze Murator)ponieważ przy małym domku koszt częściowegfo podpiwniczenia nie jest dużo mniejszy a istnieje ryzyko nierównomiernego osiadania domu.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: greg dnia 2003-02-10 13:21 ]</font>

Ivo
10-02-2003, 16:12
Dzięki! Nadal się zastanawiamy czy np. GLX 8 z piwnicą czy może GLX 9 bez..
Jak jest rozwiązana wentylacja łazienki na parterze?
Czy aby nie jest za ciepło (przy kominku!) na spiżarnię - pom. 6.?
Czy w kotłowni zastosowaliście ogrzewanie olejowe czy może na paliwo stałe?

Czy mogę też prosić o podesłanie scanowanych zdjęć..? :smile:

greg
11-02-2003, 14:16
Ivo jeszcze nie mieszkam w tym domu :smile:
Wg planu wentylacja łazienki na parterze przechodzi poziomo przez przedpokój do komina. Tak mam też zrobione. Ale ja docelowo zamierzam wykonać wentylację mechaniczną. Też mnie niepokoi lokalizacja spiżarki. Chociaż u moich teściów jest podobnie - spiżarka koło komina spalinowego i teść od wewnątrz odizolował ją wełną - zdaje egzamin. Tylko traci się parę centymetrów i tak małego pomieszczenia. Zresztą zależy co tam się będzie przechowywać. Dużą i chłodną spiżarnię przewiduję właśnie w piwnicy :smile: Zdjęć na razie nie mam bo czekam na aparat cyfrowy. Chyba, że interesują Cię zdjęcia instalacji z wnętrza przed tynkami (128 sztuk) :smile:

Ivo
11-02-2003, 20:10
W tym przypadku to faktycznie wentylacja mechaniczna spełni swoją rolę...

Dzięki za pomysł na temat tej spiżarni :smile:

Jak możesz to podeslij mi te zdjęcia - będę bardziej zoorientowana co i jak z tym GLX :smile: :smile: :smile:

Ivo
12-02-2003, 20:17
Dzięki za zdjęcia!!!
Jednak nie wszystkie doszły, ale dało mi to jakieś rozeznanie.. Świetna dokumentacja!

Tylko pozazdrościć etapu prac :smile: :smile: :smile: U nas to dopiero wszystko przed nami.

Nie wiem, czy pytałam - jakie ogrzewanie planujesz..?

greg
13-02-2003, 07:57
Ivo Nie dotarły chyba 2 maile. Ale to chyba nudne oglądać zdjęcia ścian :smile:
Zacząłem budowę w październiku 2001. Tak że to już ponad rok budowania.
Ogrzewanie planuję gazowe. Mam już wykonane przyłącze i skrzynkę na ścianie. Teraz czekam aż mrozy odpuszczą i wykonam instalację wewnętrzną. Chociaż tak na wszelki wypadek dobudowałem jeszcze kanał spalinowy na ew. podłączenie drugiego pieca na paliwo stałe. Będzie też kominek oczywiście :smile:

Ivo
17-02-2003, 19:32
greg - jeszcze raz dzięki za zdjęcia - teraz mam juz komplet :smile:

dzięki nim wstępnie udało się mi rozeznac na temat faktycznych rozmiarów np. spiżarni czy też odległości ściany od okien w pokojach.

teraz znowu zastanawiamy się nad ogrzewanie, bo jak wybierzemy elektryczne jako alternatywne dla kominka to rezygnujemy i z kotłowni, i z piwnicy i byśmy zrobili garaż na dwa autka...

Ivo
08-03-2003, 12:16
greg - czy masz może już zdjęcia z zewnątrz..???

greg
10-03-2003, 07:51
Niestety jeszcze nie. Jak był śnieg to nie chciało mi się po nim łazić a teraz jest jeszcze gorzej bo jest tam okropne błoto. Byłem w sobotę i się załamałem. Niech trochę obeschnie. Może zeskanuję kilka, które robiłem w trakcie budowy. Dam znać :smile:

michalus
10-03-2003, 17:04
przypominam sie i ja .Prosze o zdjecia zewnetrzne. Chodzi mi o ta scianke kolankową. Greg jakie masz juz instalacje i czy wybrałeś juz okna.
pozdrawiam Michalus

greg
11-03-2003, 07:44
Witam Michalus.
Pamiętam o zdjęciach. Instalacje, które do tej pory mam zrobione to prąd i wod-kan. Przygotowałem też kabelki pod inst. alarmową (taka najprostsza wersja bez bajerów). Mam też inst. odkurzacza centralnego. Wszystko to zrobiłem w ubiegłym roku. Okna też mam wstawione. Nie wybierwałem prawie wcale - moja mama pracuje w firmie produkującej okna(dostałem niezły rabat :smile:). Mam okna z PCV na profilu i okuciach Schuco Corona. Teraz niech tylko się pogoda poprawi robię co, instalację gazową wewn. (przyłacze już mam) i wylewki. Myślę też o wentylacji mechanicznej ale chcę tylko przygotować wszystko i może kiedyś coś takiego zrobię.

P.S. Mam rzuty GXL8 w formacie rysunków Worda. jeśli byłbyś zainteresowany to podaj e-mail, prześlę.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: greg dnia 2003-03-11 08:45 ]</font>

Ivo
11-03-2003, 09:06
Greg - bylabym bardzo wdzieczna gdybys i do mnie podeslal te rzuty :smile: :smile: :smile:

Uklad pomieszczen w projekcie GLX 8 jest taki sam jak w naszym GLX 10.

greg
11-03-2003, 09:56
Ivo - wysłałem

Ivo
11-03-2003, 10:48
dzieki :smile:

wlasnie sobie druknelam - a takie rzuty to z Atrium czy to Twoja samodzielna praca...?

patrzac na ten rzut wydaje mi sie, ze chyba brakuje kanalu wentylacyjnego w salonie.

greg
11-03-2003, 10:52
Przysłali mi z Atrium :smile:
Zgadza się w salonie nie ma kanału wentylacyjnego. Salon połączony jest z jadalnią a jadalnia z kuchnią. Jest to praktycznie jedno pomieszczenie. Nie wiem czy musi być w salonie kanał wentylacyjny (przy kominku).

Ivo
11-03-2003, 11:07
No to bajer - czy to był "pakiet" do zamówionego projektu, czy na Twoje życzenia czy może przysłali jeszcze przed zamówieniem projketu..?

Niby jedno pmieszczenie, ale bardzo duże.
W innym projecie - mam zazaczony kanal zaraz obok kominowego - pomimo takze bliskości z kuchnia.. Wydaje mi się, że gdzies na formum czytalam, ze powinien być osobny kanal, ale upewnij sie jeszcze sam..

greg
11-03-2003, 11:19
Napisałem do nich, po zakupie projektu, takie zapytanie czy mogą mi udostępnić rzuty glx8 w formie elektronicznej. Przysłali :smile:

michalus
11-03-2003, 12:10
greg kliknij w ikonke poczty ktora znajduje sie pod kazda moją wiadomoscią
pozdrawiam Michalus

greg
11-03-2003, 12:48
Michalus Tobie też wysłałem.

michalus
11-03-2003, 13:09
dzieki greg wlasnie dostalem, jakiego programu potrzeba aby go rozpakować??Piszesz ze jest to w formacie Worda ale u mnie nie otwiera sie . Moze to trzeba jakiegos fotoedytora?

greg
11-03-2003, 13:45
Jest to samorozpakowujące się archiwum rara. Wystarczy kliknąć 2 razy i się rozpakuje do wskazanego foldera. Wewnątrz są 2 dokumenty worda.

michalus
11-03-2003, 14:14
greg plik ktory dostalem od ciebie mial rozszerzenie dat i sam nie chcial sie rozpakowac, wyrzucalo mi ze Paint nie moze otworzyc tego dokumentu. Ale spod rara dal sie recznie otworzyc i juz jest ok :smile:dzieki

greg
11-03-2003, 14:19
Dziwne. Wysłałem *.exe. Ale grunt, że jest ok :smile:
Działasz już coś na budowie?

michalus
11-03-2003, 14:49
Byłem w niedziele na budowie -snieg po kolana :grin: Juz bym chciał ale nie moge. Budowe zakończylem na stropie nad parterem okrylem folią i tak to przezimowało. Chodze i szukam dobrej i taniej dachowki, okien,pieca co, szukam fachowca do elektryki wody i centralnego i zbieram pieniadze . Piszesz ze masz centralny odkurzacz i ja mysle o nim calkiem powaznie. Co ty o tym sadzisz jakiej firmy kupiles i jak ustawiles punkty ,,podlaczeniowe'' Czy instalacje co, swiatlo woda robiles wedlug planu czy sam ustalales punkty
pozdrawiam Michalus

greg
11-03-2003, 15:08
A u mnie teraz błoto :sad:
Elementy do centralnego odkurzacza kupiłem u przedstawiciela Vacu-Maind (chyba tak się pisze). "Gniazdka" umieściłem na kominie na parterze i na poddaszu (po jednym). Dodatkowo w kuchni będę miał tzw. szufelkę i może jeszcze w wiatrołapie. Cały pion mam puszczony do piwnicy. Robiłem to sam przed tynkami. Nie wiem czy kiedyś taki odkurzacz kupię ale te elementy kosztowały nieco ponad 100zł to się nie zastanawiałem. Trochę kucia było :smile:.
Korzystałem z projektów instalcji ale dużo zmieniłem. Np. dołożyłem więcej gniazdek elektrycznych. Instalację elektryczną robiłem w dużej mierze sam. Zwłaszcza kucie :smile:
Znajomy elektryk przychodził i łączył przewody, rozdzielnię i doradzał. Zamierzam w sobotę zacząć dalej działać.

Ivo
12-03-2003, 06:58
michalus - z plikiem od greg jest oki, tylko program antywirusowy (poczta) zmianie rozszerzenie.
Dostajesz plik rzuty_exe_dat i musisz tylko zmienić nazwę na rzuty.exe i będzie oki

greg
13-03-2003, 07:40
Ivo, Michalus wysłałem Wam kilka zdjęć. Niewiele na nich widać ale może na coś Wam się przydadzą bo na razie nie mam kiedy zrobić aktualnych :smile:

Ivo
13-03-2003, 08:05
dzięki za zdjęcia!
oj, widać, widać i to wystarczająco! jeszcze raz gratulacje

podobnie jak Ty podniesiemy ściankę kolankową - czy tą zmianę zatwierdzałeś w projekcie (pozwolenie na budowę), czy może zmiany wprowadziłeś dopiero w praktyce, podczas budowy..?

greg
13-03-2003, 08:42
Ivo zmiany wprowadziłem dopiero podczas budowy :smile: Pisałem już o tym wcześniej, że oglądaliśmy wybudowany GLX19 i zwłaszcza moja żona zwrócila uwagę, że te ścianki są za niskie. Byliśmy w trakcie budowy i kosztem wyglądu domu podnieśliśmy je. Konsultowałem to (oraz inne zmiany, które wyszły w trakcie budowy) z osobą adaptującą projekt.

michalus
13-03-2003, 09:31
greg,dzięki dostałem zdjęcia, zaraz będę podziwiał

Ivo
14-03-2003, 08:26
.. chyba "zniknęły" wiadomości... :sad:

michalus
14-03-2003, 09:54
Na pewno zniknely. To ja jeszcze raz.Greg dla mnie zdjecia -rewelacja proszę o aktualne. Na wiosne i ja sie pochwale. Mam pytanie jak zamocowałeś drewniane slupki od ganku w ściance ganku .Proszę o rysunek :smile:

greg
14-03-2003, 11:17
Michalus odpisałem ale rzyczywiście zniknęło :sad:
Jak będę miał zdjęcia aktualne to prześlę i chętnie oglądnę Twoje.
Jeśli chodzi o słupki to nie ma co rysować widać to na zdjęciach :smile:
Drewniane słupki opierają się za pomocą takich specjalnych kotew na słupkach betonowych. Kotwy te to taki ceownik z dospawanym prętem. Murek i słupki mają grubość 12cm. W czasie murowania zostawiono miejsce na słupki i wypuszczony był tam pręt fi 12 (powinny być chyba 4 ale jest jak jest). Całość oplata wieniec zbrojony drutem fi 6. Słupki i wieniec były zaszolowane i wylewane w jednym czasie i stanowią całość. Do kotew przykręcone są słupki drewniane. Mam nadzieję, że trochę Ci rozjaśniłem :smile:

michalus
17-03-2003, 10:24
Greg, w jaki sposób do kotew są przymocowane drewniane slupki?:smile:

greg
17-03-2003, 11:02
:grin:
Tak jak napisałem kotwy te to taki ceownik z dospawanym prętem. Słupki są włożone w ten ceownik i przykręcone śrubą i wkrętami.
Jest to tak zrobione, że słupki są trochę zacięte i nie widać tych kotew od frontu.

michalus
17-03-2003, 15:11
dzieki , troche mi sie rozjasnilo :grin:

michalus
25-03-2003, 19:25
greg co porabiasz??, masz juz cyfrowke, przeslij mi zdjecie mocowan ty slopow, ja mam zamiar zaczac ok.10

greg
26-03-2003, 08:00
Dzisiaj mają zacząć wykonywać u mnie co. Mam właśnie dylemat bo nie wiem czy dawać grzejniki pod oknami połaciowymi. W projekcie nie ma a wszędzie piszą, że powinny być. Może Ty mi doradzisz? Masz kogoś znajomego, który ma okna połaciowe bez grzejników pod nimi? Mają też robić gaz w tym tygodniu a zaraz po tym wylewki.
Postaram się zrobić zdjęcia w najbliższą sobotę.

michalus
26-03-2003, 08:17
Greg, odnosnie grzejnikow przy oknach polaciowych nie mam jeszcze wyrobionego zdania, ale przegladajac literature bylbym za. Popytam sasiadow ktorzy maja takie okna i Ci przesle ich sugestie. Bede w Lublinie w sobote na targach budowlanych i popytam fachowcow

greg
26-03-2003, 08:20
Dzięki michalus. Czekam na informacje :smile:

greg
31-03-2003, 08:18
Michalus, Ivo wysłałem Wam kilka zdjęć z obecnego stanu mojej budowy. Niestety "zrobiły mi się" czarno-białe :smile:

Ivo
31-03-2003, 21:00
Doszły i dzięki :smile:
Domek prezentuje się extra!!!

Już nie mogę się doczekać kiedy nasz domek będzie na etapie Twojej budowy...

michalus
03-04-2003, 09:27
Greg dzieki za zdjecia, przepraszam ze tak dlugo nie pisalem ale mam nawal pracy. Bylem na targach budowlanych w Lublinie i rozmawialem w sprawie grzejnikow z fachowcami. Wiekszosc sugeruje umiejscowienie grzejnikow pod oknem polaciowym. NIe rozmawialem z sasiadami poniewaz nie moge ich spotkac na budowie Jak cos bede wiedzial wiecej to napisze

greg
07-04-2003, 07:33
Ivo Wasz domek na pewno będzie sie prezentował jeszcze lepiej :smile:
Michalus dzięki za info. Co. mam już zrobione i grzejniki pod oknami połaciowymi są. W ubiegłym tygodniu byłem na urlopie. W tym czasie udało mi się załatwić, instalację gazową, opinię kominiarską i wylewki. To był owocny urlop :smile:
U nas teraz zima :sad: Wy robicie już coś na budowie?

Ivo
08-04-2003, 18:07
u nas równiez zima na max (Wybrzeże).. :sad:

A jutro już dostaniemy pozwolenie na budowę! HURA! Wtedy ruszymy z pracami - najpierw z przygotowaniem terenu...

W nazwiązaniu do tematu grzejników pod oknami połaciowymi. Jeżli zrezygnowaliśmy z balkonu i będziemy mieć standardowe okno, to gdzie lepiej umieścić grzenik - pod tym oknem czy też połaciowym?

greg
09-04-2003, 10:21
Ivo u mnie będą 2 grzejniki w tych pokojach. Jeden obok drzwi balkonowych (tak jak w projekcie)a drugi właśnie pod oknem połaciowym :smile:

Ivo
09-04-2003, 18:08
My pod oknem połaciowym planujemy zrobić przeduże biurko :smile:, więc chyba będzie musiał wystarczyć grzejnik pod oknem...

greg
16-04-2003, 10:32
Michalus właśnie podróżuję po Lubelszczyźnie do końca tygodnia(Lublin, Radzyń Podlaski, Chełm)i rozglądam się za Twoim domkiem :wink:
Gdzie znajduje się Twoja budowa?

michalus
18-04-2003, 17:02
Greg dostales mojego meila?? :smile:

greg
22-04-2003, 14:17
Tak Michalus odpisałem. Działasz juz coś?
Masz może jakieś zdjęcia Twojego domku? Chętnie bym oglądnął :smile:

michalus
25-04-2003, 19:05
Greg sory ze tak długo nie pisalem ale ostatnio nie moge wejsc na Forum tak wolno dziala. Chcialbym juz zaczac ale moj majster jeszcze nie zjechal z Warszawy gdzie pracowal w zimie. Kupilem ju wszustkie materialy ktore so potrzebne do wykonania poddasza. Dzisiaj jezdzilem do Lublina za dachowka.Juz sie prawie zdecydowalem na Euronit ale zadzwonil gosc z Lublina zinformacja o promocji na dachowke Von MULLera i ze wlasnie przywiezli. Ogladalem ,cena rewelacja 2,17 brutto za angobe kasztan ale te dodatki :sad: Roznica w cenie miedzy Cementowa a Von Mullerem ok 2800zł. dostalem jedna sztuke i teraz mam o czym myslec przez sobote i niedziele. Zdjecia wkrotce zrobie i przesle pozdrawiam Michalus

michalus
26-05-2003, 18:21
Greg,czy Cie wylogowalo? jak postepuja parace?. U mnie już trzy tygodnie wre praca, majster wrócil. Wykonal sciane kolankowa, sciany wewnetrzne do jej wysokosci,ganek z przodu a teraz mysli o schodach.Za tydzien, dwa przchodzi ciesla.Zdecydowalem sie na Von Mullera ktorego juz zakupilem i poprzednia sobote ogladalem na placu w hurtowni
pozdrawiam Michalus

greg
03-06-2003, 06:34
Dawno mnie nie byłona Forum. Miałem urlop :smile:
U mnie też się dzieje. Urlop wykorzystałem na wykonanie ocieplenia piwnic. Podpisałem też umowę na wykonanie ocieplenia i elewacji domku. Mają to zrobić do końca lipca. Na dniach mam też mieć zamówione wcześniej drzwi zewnętrzne i parapety wewn.
Potem biorę się za wyrównanie terenu.
Powodzenia
greg

michalus
06-06-2003, 22:29
greg sorki ale mam taki zap... ze na nic nie mam czasu. W przyszlym tygodniu jak pogoda :lol: pozwoli stawiam dach. Przysle ci zdjęcia mojej chalupy bez dachu

michalus
06-06-2003, 22:30
i jeszcze jedno, jakie masz rynny???

greg
11-06-2003, 13:13
Cześć.
Wreszcie mogę się zalogować na Forum.
Tak jak napisałem w mailu rynny mam Gamrata.
W wolnej chwili podeślij zdjęcia :)

Ivo
09-07-2003, 09:29
Chłopaki - mam pytanko na temat wymiarów okien.

W GLX 10 wymiary otworu w ścianie wynoszą 1000/1300 lub 1000/1400. Jak wysłałam zapytanie do sprzedawcy okien to on stwierdził, że nie są to okna typowe i będą kosztowsły drożej. Zaskoczyło mnie, bo wydawało mi się, że w projektach są przede wszystkim okna standardowe.

Jak to jest w Waszych domkach, jakie okna pasowały? Z jakiej firmy?

HELPIK!
Pozdrawiam!

greg
09-07-2003, 15:01
Ivo tak jest również w GLX8.
Zrobiłem podobnie jak Ty - skonsultowałem z firmą produkującą okna przed budową. Powiedzieli to samo. W ścianie frontowej zrobiłem okna "nietypowe" z projektu (100 x 150 w kuchni i 100 x 130 na poddaszu). Pozostałe zrobiłem 90 x 150 (typowe). Różnica w cenie nie była wcale taka duża i teraz żałuję. Domek lepiej wyglądałby z takimi oknami jak w projekcie. Z tym, że w salonie przy oknach o szerokości 100cm nie ma węgarka przy drzwiach tarasowych a ja teraz mam :)
No i drzwi balkonowe o szer. 100cm to trochę dużo na PCV. Mam okna z PCV.
Jak Twoja budowa?
Pozdrawiam
greg

Ivo
09-07-2003, 16:05
Greg - dzięki za info :)

Czy wymiary okien typowy są podawane tak jak w projekcie - otwór w ścianie? Sorki - co to jest węgarka?

No to tearz muszę się zastanowić i poszukać właściwego producenta okien. No i przeliczyć. Zastanawiam się, aby w razie zcego zwiększyć te okna niż jak Ty zmniejszyłeś na typowe.

Poza tym mam nową wizję, gdy dom jest oddalony tylko 5,5 m od sąsiadów ze strony jadalni, więc chciałbym mieć "wystawkę" okinną na ogród, a nie podwórko sąsiadów... I wymyśliłam, aby drzwi tarasowe przenieśc na ścianę jadalni, w salonie w tym miejscu wstawić standardowe okienko, a z tych okien 2 * 100 w salonie zrobić drzwi balkonowe przesuwane - moje marzenie :) Co myślisz o tym?

Z budową ruszyliśmy tydzien temu - buduje mąż z tatą i bratem. Dzisiaj zalewali chudy beton, a jutro ławy. Mieliśmy trochę stresów i dodatkowej roboty, bo mam wysoko wodę gruntową :(

A jak u Ciebie? Kiedy się wprowadzacie? Masz nowe zdjęcia?

greg
10-07-2003, 11:34
Ivo producenci okien podają oba wymiary. Rzeczywiste wymiary okien nieznacznie różnią się u różnych producentów.
Węgarek to kawałek muru oddzielającego okno od od ściany prostopadłej do niego. Chodzi o to, że okno nie jest przystawione bezpośrednio do tej prostopadłej ściany. Nie ma wówczas problemu z np. powieszeniem karnisza. Mam nadzieję, że wyjaśniłem w miarę jasno :)
Podoba mi się Twój pomysł z drzwiami. W którymś projekci Atrium jest tak zrobione, że drzwi na taras wychodzą z jadalni. W GLX19 modelowym (z Czeladzi) też tak jest.
Przemyśl wszystkie zmiany dokładnie. Ale i tak gwarantuję, że po wybudowaniu okaże się, że coś jeszcze zmieniła byś :) Tak już jest.
Widzę, że masz murarzy w rodzinie. Fajnie na pewno dużo zaoszczędzicie w ten sposób.
Ja w tej chwili czekam na ekipę do elewacji, wstawiłem drzwi zewnętrzne i parapety wewn.
Mam teraz taką pracę, że często wyjeżdżam w delegacje i brakuje czasu na budowę.
Ale i tak w tym roku się nie wprowadzimy bo i kasy nie starczy no i czekamy na kanalizację, która ma być w przyszłym roku. Za to w przyszłym roku mam nadzieję, że będziemy już na swoim i to w powiększonym składzie :)
Zdjęć nowych też nie mam.
Pozdrówka

Ivo
11-07-2003, 07:35
Może miałam pecha, bo na stronach www nie znalazłąm tych wymiarów :(
Ale teraz przygotowuję zestawienie w Excelu i zaraz będe wysyłać Z prośbą o wycenę oraz możliwą propozcyją dopasowania okien standardowych - to zależy od cen..

Rozumiem teraz co to jest węgarek - dzieki :) :) :) Człowiek ciągle się uczy...

Mi wyjście na taras z jadalni lub kuchni zawsze się marzył, ale myślałam, że jednak nie uda się, aż do tej chwili, gdzie przekonałąm męża :) No i marzą się mi drzwi przesuwane w salonie z widokiem na ogród.

W rodzinie nie mam zawodowych murarzy tylko "ochotników" - którze kazde wakacje dorabiali na obcych budowach, a teraz czas na swoją :)

Łał :D - i jaki kolor elewacji będzie? Czy drzwi zewnętzne nie są za wąskie jak w projekcie?

GARTULACJE! GRATULACJE! Wiadomo czy chłopczyk czy dziewczynka?

greg
15-07-2003, 11:41
Ivo kolor elewacji będzie jakiś jasny żółty. Jeszcze nie zdecydowałem konkretnie.
Drzwi są typowe. Czy za wąskie to się okaże jak zamieszkam ale nie sądzę :)
Właśnie - jak będą Ci murowali to zostaw otwór o szerokości ok. 105 cm. Mi zrobili 101 i musiałem podkuwać.
Jeszcze za wcześnie. Zresztą tym razem nie chcemy znać płci wcześniej :)

Ivo
20-07-2003, 18:28
Myśłam o oknach drewnianych, ale jak dostałam wycenę to od razu przestałam marzyć.. :(

Ja znowu z pytananiami:
- z czego budowaliście kominy (też wentylacyjne)?
- jak (tzn, w który miejscu) idą rury centralnego odkurzacza - trzeba na nie zostawić już teraz miejsce?
- jak (tzn, w który miejscu) idą rury ogrzewania od kominka do pokoi na poddaszu - trzeba na nie zostawić już teraz miejsce?

Właśnie zakończyliśmy fundamenty - HURA!!!! :) :) :)

Pozdrawiam upalnie znad morza - Ivo

greg
21-07-2003, 08:11
Ja chciałem mieć białe okna to się nie zastanawiałem tylko wybrałem z PCV. Zresztą chyba pisałem, że moja mama pracuje w firmie produkującej takie okna to nie miałem problemu z wyborem :)
Wszystkie kominy mam murowane z cegły. Tylko w komin spalinowy (gazowy) mam włożoną kwasówkę.
Rury od odkurzacza to musicie sami pomyśleć jak chcecie mieć rozmieszczone gniazdka, lub zlecić wykonanie projektu itp. Ja to sobie sam rozplanowałem i wykułem bruzdy przed tynkami. Oczywiście można zostawić miejsce podczas murowania bo są to dość głębokie bruzdy - jakieś 6cm. Część rur idzie u mnie poziomo w wylewce.
Z rurami od kominka podobnie. Ja wykułem w stropie 2 otwory nad kominkiem - wychodzą one w 2 pokojach na poddaszu. Z jednego z tych pokoi mam zostawiony taki kanał w wylewce, którym poprowadzę ciepłe powietrze do trzeciego pokoju. Poczytaj dziennik Kodiego on podobnie rozprowadzał kanały DGP w wylewkach. A najlepiej wezwać jakiegoś fachowca od kominków, żeby zaproponował jak to zrobić. Tylko różnie z tymi fachowcami jest :)
Ivo gratuluję i pozdrawiam z drugiego końca Polski. U nas również słonecznie :)

Ivo
23-07-2003, 06:40
Greg - dzięki za cenne uwagi i wskazówki :D

Z Kodim mam kontakt, bo tez jest z Trójmiasta - a w najbliższym czasie zobaczę na żywo jego rozwiązania w domku.. :)

jejku - czas leci jak szalony, a my dopiero będziemy zalewać "podłogę" i pewnie od poniedziałku rusza mury ddo góry - chyba nafajniejszy etap dla oka :)

Miłego!

michalus
24-07-2003, 13:45
witam panow wlasnie pokrylem dach dachowka Von Muler,wyglada extra. Co porabiacie na swoich budowach?

Ivo
24-07-2003, 17:13
Michalus - gratulacje z okazji dachówki :)

U mnie na budowe pracuje na max mąż (Ivo - jednak pani:D), jutro zalewamy "podłogę", a od poniedziałku ruszą ściany.. HURA!

Miłego!

Ivo
24-07-2003, 20:24
Chłopaki - mam do Was WIELKĄ prośbę - czy możecie podesłać do mnie rzut więżby z Waszego projetu?

marta C
09-08-2003, 22:20
Witam - mam pytanie : jak Wam się wydaje, w jakiej kwocie uda się Wam zmieścić ze wszystkim ( bez kuchni itp). Z tego co przeczytałam jestescie juz baaardzo daleko więc pewnie macie orientacje.Będę wdzięczna za każdą informacje . Marta

greg
12-08-2003, 14:52
Ivo potrzebny Ci jeszcze ten rzut więźby?
Musiałbym gdzieś zeskanować a ostatnio nie mam za dużo czasu.
Marto a co masz na myśli pisząc wszystko bez kuchni itp? Stan surowy otwarty, zamknięty? Wszystko zależy jak się buduje, jakie materiały wybierze, itd.
P.S. Odpowiedziałem na priv.

Ivo
14-08-2003, 09:43
Tak, potrzebuję ten rzut najpóżniej do końca sierpnia i cierpliwie poczekam :) Z góry dzięki!

Jak tam Twoja budowa?

U nas już są wszystkie ściany na parterze wraz z naszym dużym garażem, dzisiaj jeszcze niektóre nadporoża, a w sobotę szalunki... Z dachem jednak sami nie zdążymy - mąż idzie do pracy (nauczyciel) i będziemy musiemy komuś zlecić - a szkoda, szkoda...

marta C
24-08-2003, 15:38
Pytając o koszty troche namieszałam z tą kuchnią ale miałam na myśli koszty stanu surowego zamkniętego, zdaje sobie sprawę ze wykończenie środka jest już sprawą nieporównywalna, bo może ktos chce miec odkurzacz centralny albo inne cuda techniki. Tak więc precyzuje, że chodzi mi o koszt stanu surowego zamkniętego.Marta

Ivo
30-08-2003, 16:29
Hop! Hop!

Greg - pamiętasz o rzucie dachu...?

Mam jeszcze pytanko - jak poniosłeś ściany poddasza to jeden pustak do góry, to czy zmieniałeś wysokość domu (dachu) czy też jego kąt nachylenia..?

Jak tam prace?

U nas właśnie idą do góry ścianki poddasza... :)

greg
12-09-2003, 12:28
Przepraszam Ivo ale miałem tyle roboty w pracy, na budowie i różne sprawy rodzinne, że nie miałem kiedy tego zrobić. Na Forum również nie miałem czasu zaglądać.
Szczerze mówiąc nie pamiętam jak to wyszło z tym dachem. Chyba po części zmienili i nachylenie i nieco wysokość. Będę dzisiaj na budowie to sprawdzę jeśli jeszcze Ci na tym zależy.
Nieco niżej umieścili jętki. To pamiętam bo nie wziąłem tego pod uwagę i zamówiłem za krótkie.
Zrobili mi juz elewację i ocieplenie poddasza. Uprzątnąłem również nieco teren wokół domu. Obecnie rozglądam się za drzwiami wewnętrznymi.
Widzę, że macie niezłe tempo. Wybraliście już pokrycie?
hej

Ivo
12-09-2003, 16:33
Hejka!
Nie dziwię się, że nie dawałeś znaku życia, gdyż pogada dopisywała wszelkim pracom budowlanym :)

My musieliśmy mieć "speeda", gdyż budował mąż (nauczyciel), który wolny czas ma tylko przez te 2 miesiące. A z dachem u nas też są zmainy, bo podnieśliśmy ściankę kolankową itp Mnie bardziej interesuje rzut dachu wg Waszego projekty. Bo w naszym są "kukułki", a my robimy tylko połaciowe.. Pokrycie dachu - na pewno dachówka cementowa, i chyba Braas, ale nie wiemy jeszcze która - to temat już na wiosnę...

Łał! No to kiedy się wprowadzacie? Masz nowe zdjęcia - już z elewacją?

greg
15-09-2003, 08:13
U mnie są okna połaciowe ale i tu trochę zmieniłem. Dałem tylko po jednym oknie w tych większych pokojach. Plan wprowadzenia mamy dopiero na połowę przyszłego roku za to w czwórkę :)
Tylko o kanalizacji na razie nic nie słychać a zapowiadali, że będzie w przyszłym roku :(
Zdjęcia są ale jeszcze w aparacie. A Ty masz jakieś?

Ivo
15-09-2003, 15:55
Gratuluję "czwartego/tej" :) :) :)

Z kanaliza to zawsze obiecują, i jestem nawet zaskoczona, że u nas zrobili w terminie...

Mam zdjecia - niektore w aparacie, niektóre "papiero" - scanuję i podeślę - oki?

A kiedy swoje udostepnisz?

Miłego! Ruszamy jednak sami z dachem :)

greg
16-09-2003, 07:36
Czwartego/tej jeszcze nie ma ale coraz bliżej :)
To może i u mnie zrobią w terminie kanalizację.
Czekam na zdjęcia a moje (aktualne) udostępnię jak wywołam po skończeniu filmu.
Powodzenia

Ivo
01-10-2003, 16:39
Hejka - i masz może juz swoje zdjęcia..? :)

Moje zapewnie będą pod koniec tygodnia.

A na budowie coraz przyjemniej, bo jest już prawie cała konstrukcja dachu i domek nabierał przez to "rumieńców" :)

greg
27-10-2003, 14:24
Ivo ja dalej nie wywołałem filmu ale pamiętam o Tobie :)
A co z Twoimi zdjęciami? Chętnie bym obejrzał :)

Ivo
28-10-2003, 13:19
No to wysyłam na Twoją skrzynkę pocztową :)
Ostatnie zdjęcie jest sprzed 3 tygodni (konstrukcja dachu), a na dzień dzisiejszy zakończylismy prace na ten roczek 2003. Mamy juz papę + deskowanie, oraz zabezpeiczone okna.

A bardziej aktualne mam jeszcze w aparacie.. :(

Teraz czekamy cierpliwie na wiosnę...

A jak u Ciebie?

greg
31-10-2003, 09:21
Cześć Ivo.
Dzięki za zdjęcia. Widać kawał solidnej roboty.
U mnie parę rzeczy można było zrobić inaczej ale za późno zacząłem czytać Muratora i czasami niepotrzebnie posłuchałem rad ekipy budującej. Np. nie wiem po co zrobili mi wiszący taras. Teraz muszę go jakoś ocieplić.
Ekipa ociepliła mi poddasze a ja na jętkach zrobiłem podłogę strychu i położyłem płytki w kotłowni. Szukam drzwi wewnętrznych i prawdopodobnie zdecyduję się na stolarza bo nie podobają mi się takie tekturowe a drewniane są b. drogie. No i przez zimę chciałbym wykończyć łazienkę na dole oraz wybrać kuchnię. Chcę się wprowadzić w połowie przyszłego roku. Niestety chyba będę musiał kopać szambo bo w mojej okolicy projektant nie może dogadać się z ludźmi i pewnie nie zdążą jej zrobić :(
Jakoś nie mogę skończyć filmu w aparacie bo na budowie niewiele się dzieje a i okazji do fotografowania niewiele. Dam znać jak wywołam.
Pozdrówka

michalus
31-10-2003, 17:33
witam budujacych GLX8. Ciesze sie ze i u Was roboty postępuja. Ja jak pogoda pozwoli to za tydzień kończe tynki wewnętrzne i nastepnie zrobie wylewki w pomieszczeniach w ktorych nie bedzie ogrzewania podlogowego. Wybralem okna drewniane mahon z Natury lub Gorana. W poniedzialek bylem w Lublinie i chyba zdecyduje sie na wklad Tarnawa 14Kw z półokrągłą szybą Poprosze o zdjęcia Ivo :D
pozdrawiam Michalus

greg
01-11-2003, 11:12
Witaj Michalus. Gratuluję postępów.
Możesz napisać gdzie można w Lublinie oglądnąć wkłady Tarnawy? Często tam bywam a u nas nie ma przedstawiciela. Przysłali mi prospekt ale chciałbym zobaczyć w realu te wkłady.
hej

Ivo
01-11-2003, 18:08
Hejka!

Michalus - zdjęcia podeślę w poniedziałek - z pracy...

Greg - co byś jeszcze zrobił inaczej?

U Was prace to już na max :) A ja jestem dopiero na etapie przemyśleń - jak to wszystko wykończyć.... :(

Bardzo chcieliśmy okna drewniane, ale cena nas odstrasza. Michalus - a możesz podać cenę w przybliżeniu? Co myślicie o oknach antywłamaniowych - warto...?

Mam do Was pytanka - ogrzewanie.
1) czy planujecie podłogowe i gdzie?
2) czy macie rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka do łazienek?
3) jak planujecie ogrzać ciepłą wodę?

Miłego!

michalus
02-11-2003, 18:34
Greg firma nazywa sie Homer. i ma siedzibę na Cyruliczej, tj boczna Lubartowskiej niedaleko Zamkum i dworca głownego PKS
Ivo odnośnie okien robiłem wyceny w lipcu w trzech firmach
GORAN lublin 10700zł
FERNO 10600zl
Natura 10400 zł
W tym tygodniu podejme decyzje odnośnie okien, zrezygnowalem z Ferno zostały Goran i Natura. W poprzednim tygodniu lokalny przedstawiciel tych firm robil mi ostateczną wycene i jutro sie z nim spotkam. Odnośnie rozprowadzenia bylem w jednej z firm i w tym tygodniu ma przyjechac inżynier od nich i ustalimy możliwości :)
pozdrawiam Michalus

greg
05-11-2003, 07:08
Dzięki Michalus. Zaglądnę tam.
Ivo:
1. Mam podłogowe zrobione na parterze tam gdzie będą płytki czyli kuchnia, łazienka,wiatrołap i przedpokój. Na poddaszu tylko w łazience.
2. Nie mam DGP doprowadzonego do łazienek.
3. Kocioł jednofunkcyjny + zasobnik, cyrkulacja.
Pozdrawiam

Ivo
12-11-2003, 19:04
MICHALUS - dzięki za info o wycenie okien. I jaką decyzję podjęliście? Zdjęcia z budowy podeślę pewnie w tym tygodniu

GREG - dzięki za informacje :)

My chyba zrezygnujemy z podłogówki :(

Ivo
14-11-2003, 13:40
MICHALUS - wysłałam zdjęcia....

greg
18-11-2003, 13:22
Byłem wczoraj w firmie Homer w Lublinie, oglądnąłem Tarnawę "na żywo", pogadałem z gościem :)
Michalus zdecydowałeś się na wkład Tarnawy?

michalus
18-11-2003, 14:25
Greg, tak zdecydowalem sie naTarnawe. Ogladalem wiele kominkow:Jotul, Fonnte,Dovre i inne. Ta tarnawa tylko z polokraglom szybą najbardziej mi odpowiada. Rozsądna cena, masywna , odlew i i wygląd mi odpowiada. Najbardziej podobały mi sie kominki Jotula ale to nie na moja kieszeń. Znalazłem firme w Białej Podlaskiej która robi całe kominki ale już mi jadą 3 tygodnie na wizje lokalną :) Jakie sa twoje wrażenia ??

michalus
18-11-2003, 14:30
Ivo nic nie dostalem

Ivo
18-11-2003, 16:19
Faktycznie - wysłałam na waldus a nie waldusp. Teraz powinno dojść... :)

A jak tam wybór okien?

greg
19-11-2003, 11:07
Michalus ja też myślę o Tarnawie. Miałem ich katalog już dawno a teraz wreszcie zobaczyłem je osobiście. Po niektórych tekstach z Forum, że jest masywna i w ogóle brzydka przekonałem się, że tak nie jest ale oczywiście to kwestia gustu :)
A jakiej mocy wkład kupujesz? W sumie 14 kW byłby wystraczający ale chyba lepiej 16. Na pewno musi mieć popielnik.

michalus
19-11-2003, 13:55
Ivo widać kawał dobrej roboty :) zycze dalszych postępów w budowie. Zdecydowalem sie na Gorana ale już mi przygotowują ostateczna wycenę 2 tygodnie. Wiem ze maja duzo zamowień i nie śpieszy Im sie. Ja też nie mialem czasu ich naciskac, właśnie kończyłem wylewki. Na dniach musze do Nich zadzwonić
pozdrawiam Michalus

michalus
19-11-2003, 14:17
Greg przymierzam się to kupienia tego Exclusive o mocy 14kw lub Exclusive bis. Oba mają popielniki. Jutro ma w końcu przyjechać ten ekspert od kominków :D i z nim jeszcze podyskutuje o wielkości wkładu. Chce rozprowadzić grawitacyjnie powietrze na poddaszu do wszystkich pokoi oraz łazienki, ale nie wiem czy to się da. Chciale też doprowadzić cieple powietrze do piwnicy, ale grawitacyjnie chyba się nie da :) Zaczynam również rozglądać za kotłem jednofunkcyjnym z zasobnikiem, a jaki ty wybrałeś
pozdrawiam Michalus

greg
20-11-2003, 14:33
Michalus ja chcę rozprowadzić również grawitacyjnie ale tylko do pokoi. Podziel się informacjami po rozmowie z tym fachowcem. Ja kominek zainstaluję dopiero po wprowadzeniu się i na razie nie roztrząsam tego tematu dokładnie. A jeśli chodzi o kocioł to myślę o Vaillancie ale jego z kolei to zainstaluję przed samą przeprowadzką (kradzieże no i gwarancja). Szczerze mówiąc nie mam teraz za bardzo głowy do budowy bo inne myśli zaprzątają moja łysą głowę - oczekuję narodzin drugiego potomka :) a tu jeszcze praca i delegacje.
pozdrawiam

michalus
21-11-2003, 18:49
Greg pogratuluje Ci po szczęśliwym rozwiązaniu :) byl dziś u mnie gość od kominków, pomierzył narysowal, rozprowadzenie na górze proponuje grawitacyjne i twierdzi ze nie będzie problemów.To piwnicy proponuje mi ich wynalazek tj. mały wentylator ktory jest montowany bezpośrednio na rurze i to pozwala na doprowadzenie ogrzewania do jednego pomieszczenia w piwnicy. Mam w następny tygodniu pojechac do Bialej Podlaskiej na wstepną rozmowe z ustaleniem możliwości i projektu
pozdrawiam Michalus

Ivo
23-11-2003, 08:42
GREG - ode mnie również gratulacje - już teraz... :) :) :)

Jak wybieram projekt naszego domku, to przede wszytkim zwróciłam uwagę na łatwe rozporwadzenie ciepłego powietrza do pokoi - gdyż wszystkie przylegają do komina :)

A do kuchni też doprowadzacie?

Miłego!

michalus
25-11-2003, 14:38
ja chyba nie, na dole w salonie jadalni i kuchni nie ma drzwi i mysle ze to wystarczy.Jeszcze do konca nie jestem zdecydowany. Najwyzej puszcze jeden kanal przez spizarke

Ivo
29-11-2003, 15:35
Chyba jednak w razie czego wyprowadzić kanał do kuchni. Byłam u znajomych, którzy mają podbny układ pomieszczen jak my, i mówią, że jednak w kuchni jest chłodniej. No to też zależy, kto ile gotuje i jakei ciepełko wówczas wytwarza:)

Ja teraz na max szykam okien, i chyba wybierzemy profil VEKA, okucie WINKHAUS. Nie wiem tylko, czy kupować szybę P2, a nawet P4 :(

Co u Was nowego?

greg
03-12-2003, 14:25
Ivo sama musisz zdecydować :)
U nas trochę plany się zmieniły ale napiszę o tym innym razem bo nie bardzo mam teraz czas.
Michalus które to wkłady "Exclusive". Do tej pory spotkałem się tylko z określeniami PZPS, PZPG itp.

michalus
03-12-2003, 18:31
Greg to takie z półokrągłą szybą, i nie ma ich w ofercie tarnawy na ich stronie. Jak byłeś w Homerze to powinny tam być, jeden stal przy sprzedawcy a drugi z boku.Na drzwiach byl taki ,,delikatny wzorek" :)

greg
05-12-2003, 07:29
Michalus jak byłem w Homerze to były tylko 2 wkłady jeden 14 a drugi 18kW. Reszta wszystko sprzedane. Ale znalazłem u nas przedstawiciela Tarnawy i mają mieć więcej wkładów w przyszłym tygodniu to sobie jeszcze pooglądam. Dzięki :)
Zamówiłeś już kominek?

michalus
05-12-2003, 20:10
Greg wlasnie wrocilem z Lublina i zamowilem okna w Goranie. Jestem zadowolony z wyjazdu, dali mi naprawde dobra cene :D Zobaczymy czy przy odbiorze bede rowniez zadowolony :-? Jutro moze pojade do Bialej i ustale jak ma wygladac kominek. Zdecydowalem sie na99% na Tarnawe, ale nie moge zamowic tam, poki nie dogadam sie odnosnie obudowy. Jeżeli nie to musze szukac innej firmy. Choc sam wklad tam tez moge zamowic, ale pozniej problemy z transportem i nowym wykonawcą. Zobacze tez jaka jutro bedzie pogoda
pozdrawiam Michalus

greg
07-12-2003, 10:50
W sobotę był u mnie kominkarz i on zdecydowanie odradzał mi Tarnawę, że ten monolit żeliwny to wcale nie zaleta itp. Trochę mi namieszał bo też byłem raczej zdecydowany na ten wkład. On z kolei poleca wkłady Supra ale są droższe :(
Michalus a Ciebie przekonywali do Tarnawy?

michalus
07-12-2003, 15:10
Greg ja rozmawiałem z Forumowym ekspertem od kominkow czyli Forestem Natura. Zajmuje sie on montarzem kominkow i wklady Tarnawa bardzo mi On polecal. Mysle ze kazdy kominiarz bedzie zachwalal swoje produkty ktore dystrybuje. W Bialej zachwalali mi kominki Fonte Fla.... ktorych sa dystrybutorem. Dlaczeg nie poleca ci Ten kominiarz Tarnawy?
pozdrawiam Michalus

greg
10-12-2003, 09:45
Michalus ten gostek nie polecał mi Tarnawy głównie dlatego, że ma małą szybę i nie pasowałby do obudowy, którą zamierzam mieć. No i uważa, że ten monolit to wcale nie jest zaletą, bo długo się nagrzewa itp. Mówi też, że nie zna firmy kominkarskiej, która by miała w swojej ofercie Tarnawę. Przedstawiciele Sprzedają same wkłady. Polecał mi wkład Supra Altima 105 bo on wg niego będzie idealnie pasował i wystarczy na mój domek. Pokazywał mi również Jotula i Sphaterma ale to nie ta liga :)
Znalazłem również przedstawiciela Tarnawy w Rzeszowie to jeszcze oglądnę.
Temat kominka odkładałem na dalszy plan ale postanowiliśmy wziąć kredyt na wykończeniówkę i stąd to zamieszanie. Teraz wyszpachlowano mi ściany i to podczas mojej nieobecności (znowu delegacja). Mam nadzieję, że zrobili to dobrze. Przesyłam Wam obiecane zdjęcia z wykonywania elewacji.
Pozdrawiam
greg

michalus
10-12-2003, 10:18
Greg bylem w Białej i ustalilem wstepnie wyglad obudowy kominka. Gosc robi aranzacje komputerowa kominka a ja mu tylko nakreslam jak on ma wygladac. Efekt koncowy projektu bedzie na wtorek. Na razie nic od ciebie nie dostalem

greg
10-12-2003, 11:47
Możesz podać na ile gość wycenił obudowę i robociznę?
Wysłałem na Twoje konto z wp. Doszło?

michalus
11-12-2003, 10:14
doszlo, :) wyglada świetnie. Kiedy ja bede na takim etapie?? :cry: Odnosnie ceny bede wiedzial dopiero we wtorek. Gosc przedstawi mi projekt juz dopracowany i kalkulacje. Ja tez podesle ci moje zdjecia
pozdrawiam Michalus

Ivo
13-12-2003, 15:52
GREG - Dzięki jeszcze raz za zdjęcia! Bajer!!!! :D

My już podjęlismy decyzję o oknach - profil VEKA, i z bajerów kolorek złoty dąb i po obejrzeniu zdjęć Greg'a chyba też szprosy (oj, kusi, kusi...)

Umowę podpiszemy w styczniu - mają być większe upusty...

A jakie macie drzwi wejściowe - antywłamaniowe?

greg
19-12-2003, 10:03
Pochwalę się Wam również, że 17.12.2003 urodziła się moja druga córeczka :D Na jakiś czas odpuszczam sprawy budowlane 8)
Zdrowych i radosnych Świąt Wam życzę oraz szczęśliwego Nowego Roku.
Pozdrówka

P.S. Ivo drzwi wejściowe mam zwykłe.

Ivo
19-12-2003, 16:37
GREG - gratulacje na max! :P :lol: :D

michalus
19-12-2003, 17:25
Ja rowniez Wam gratuluje pociechy :lol: Zycze zdrowych i szcześliwych Świąt dla Wszystkich :) :D
pozdrawiam Michalus

Ivo
19-12-2003, 18:44
Wesołych i spokojnych ŚWIĄT!!!

http://i.wp.pl/a/i/kartki2/wariant1/kartka1151.jpg
[/img]

Ivo
19-12-2003, 18:46
[quote="Ivo"]Wesołych i spokojnych ŚWIĄT!!!

http://i.wp.pl/a/i/kartki2/wariant1/kartka1151.jpg

michalus
11-01-2004, 16:33
witam Wszyskich po świetach. Greg, Ivo jak postepy w pracach? jak nowa latoroś Greg? ja okres miedzy swietami wykorzystalem na kupno wkladu, kupilem Tarnawe 14kw z płaska szyba az w Łomży :) teraz szukam drzwi i parkietu
pozdrawiam Michalus

Ivo
11-01-2004, 18:12
Witam, witam w Nowym Roku!!! :lol:

U nas jak na razie prace przy domku przebiegają "na sucho".
Zmieniliśmy trochę plany, i zamiast wykańczać dom na max oraz wprowadzić się w tym roku, będziemy TROCHĘ w tym roku, i większość w 2005 i wtedy się wprowadzimy..

No właśnie, i te TROCHĘ daje nam ostro do myślenia :( Bo w maju VAt, a tu pieniążków nie dużo, i nie wiadomo za co się zabrać i co kupić.

Ale chyba zrobimy tak:
- styczeń - zakup okien (zaliczka)
- luty - wybór drzwi wejściowych i bramy garażowej (nie mam na razie najmniejszego pojęcia co wybrać :( :( :( )
- kwiecień - zakup i wykonanie kominów
- kwiecień - zakup kominka - pewnie takiego jak Wy :)
- kwiecień - montaż okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej
- kwiecień - zakup dachówki cementowej
- maj - VAT, VAT.... :evil:
- wakacje - ocieplenie fundamentów oraz zasypanie, montaż dachówki, być może instalacje wewnętrzne

A jak u Was plany noworoczne? Pewnie w tym roku już na max zamieszkacie..? :)

michalus
11-01-2004, 19:05
Czesc Ivo, witam w nowym Roku
ja tez chce uciec przed vatem :) i tak planuje
styczen -zakup drzwi wewnetrznych i zewnetrznych-mam juz pewne wzory
luty-zakup parkietu-mam tez juz upatrzony w Siemiatyczach
luty-zakup styropiany i welny mineralnei do ocieplen
marzec- jak pogoda pozwoli wstawienie okien
marzec-centralne
kwiecien-wykonanie kominka
kwiecien-ogrodzenie
kwiecien-wykonanie ocieplenia poddasza
plany jak widzisz sa ambitne ale zaleza od pogody i kasy :)
licze sie z pewnym poslizgiem ale zobaczymy :lol:
teraz krece sie ostro za drzwiami, te co mi sie podobaja sa drogie
pozdrawiam Michalus

greg
13-01-2004, 12:20
Witajcie.
Dzięki Michalus młoda latorośl rośnie zdrowo i czasami daje czadu :)
Chociaż ubiegły tydzień spędziły z żoną w szpitalu bo małej nie chciała ustąpić żółtaczka poporodowa ale jest już ok.
Gratuluję zakupu wkładu. Ja niestety dałem się przekonać temu instalatorowi i będę miał Francuza. Mam tylko nadzieję, że też ogrzeje trochę mój domek.
Ja też w tej chwili szukam parkietu. Tzn. zastanawiam się jaki dać na poddaszu bo na dole to na pewno będzie dąb. Na poddaszu zależy mi żeby to był parkiet "ciepły" no i oczywiście niedrogi. Myślałem o buku bo jest tani ale podobno bardzo pracuje. A Ty co wybrałeś?
Drzwi miał zrobić stolarz w zimie ale jakoś się nie odzywa. Najwyżej zamówię K&P - jakoś podobają mi się bo nie są takie plastikowe.
Mam też 2 wyceny na schody tylko zastanawiam się, którą ofertę wybrać. Teraz wybraliśmy płytki do łazienki na dole i kuchni. Mam poszpachlowane ściany i w czasie przerwy świątecznej pogruntowałem je. Jak się trochę ociepli to pomaluję je na biało a po parkietach na kolor docelowy. No i niedługo muszę wybrać kotłownię.
Ivo ja tak jak pisałem wcześniej chcę zamieszkać w czerwcu. Jak nie musisz to nie śpiesz się. Ja wolałbym wszystko dokładnie wykończyć, obejście doprowadzić do porządku i dopiero zamieszkać.
Powodzenia w Nowym Roku :)

Ivo
25-01-2004, 18:11
Witam!

Greg - mam nadzieję, że z małą wszystko oki...
Im bliżej wiosny tym bardziej doceniam naszą decyzję o wydłużeniu budowy - mam kolejny rok na przemyślenia :) Teraz do wyboru mam tylko kilka tematów, a już przeżywam strsy - czy na pewno to, czy będzie dobrze itp. Brrrr... :(

Michalus - i jakie drzwi zewnętrzne wybrałeś - Dziadka..?

michalus
26-01-2004, 10:31
Ivo, znalazlem drzwi ktore mi sie podobajaw i maja rozsadną cenę w Stolbudzie Włoszczowa www.stolbud.pl widzialem wykonanie na wlasne oczy, są ok. Nazywają się Walencja. U mnie wymiar w murze jest nietypowy więc czekam na wycenę. Druga alternatywa sa drzwi firmy Dziadek, ale chcialbym je wczesniej zobaczyc a nie mam gdzie. W Lublinie jest przedstawiciel ale on wystawkę mowi ze bedzie mial w lutym. Wiec czekam do lutego z podjęciem decyzji. Jaka jest u was cena po rabatach welny Rockwool Toprock gr12 cm i Superrock gr 10?
pozdrawiam Michalus

greg
02-02-2004, 08:14
Witajcie.
Dawno nie zaglądałem bo jakoś czasu ostatnio brakuje no i grypa szalała w rodzinie.
Ivo dzięki z małą wszystko ok. Niestety to jest właśnie tak z tą budową - cały czas stresy. Trzeba to przeżyć :)
Kolega ma drzwi firmy Dziadek i jest zadowolony.
Pochwalę się, że mam już zainstalowany kominek. Teraz muszę wybrać kocioł. Zrobiłem obchód po hurtowniach. Różnie sprzedawcy mówią. Ale kilku polecało np. Niedźwiedzia SD. Wcześniej myślałem o Vaillancie
Michalus Ty już wybrałeś kocioł?
hej

Ivo
02-02-2004, 19:33
Chłopaki, jak byście mieli ochotę to zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszej budowy :)

greg
03-02-2004, 08:32
Ivo super album. Tak jak pisałem wcześniej - widać kawał dobrej roboty.
Gratuluję :)

Ivo
03-02-2004, 16:21
Dzięki!

A u Ciebie to jeszcze lepiej - większy kawał dobrej roboty za Tobą :lol:

michalus
06-02-2004, 23:16
Ivo domek ekstra szczerze gratuluje
Greg zastanawiam sie nad zestawem Saunier Duval o nazwie Themapak Fas21E, jesto kociol z zamknieta komora, W zestawie jest wszystko:zasobnik,podgrxewacz, rura,plyta polaczeniowa itp, brakuje regulatora pokojowego. Cena katalogowa przy 100l zasobniku 5778. Znalazlem w internecie firme z tymi kotlami ktora oferuje upust ok 30% co daje ok.4000zl. Firma ma siedzibe w Debicy, to kolo Ciebie. Mam do ciebie prosbe, czy moglbys ja sprawdzic.Jezeli tak to odezwij sie na priva
pozdrawiam Michalus

greg
09-02-2004, 09:11
Michalus wysłałem na priv.

greg
12-02-2004, 07:38
Michalus i co z tym kotłem?
Ja już kupiłem i to z ponad 30% rabatem :D

michalus
12-02-2004, 08:22
jaki kupiles kociol? ja tez znalazlem w Lublinie z 30% upustem SD Themaclassic :)

greg
12-02-2004, 08:42
Miałem kupić Termeta Unico 22 a kupiłem również SD ale Niedźwiedzia.
Nie mam czasu opisywać całej tej historii ale niezłe było zamieszanie ...

Ivo
19-02-2004, 09:03
Co nowego u Was? Jak przygotowania zakupowe przed VATem..?

greg
19-02-2004, 11:17
Właśnie myślałem, żeby podnieść wyżej :D
Mam już kotłownię i grzejniki. Zamówiłem też parkiet i mam umówionego wykonawcę do jego położenia i schodów. Pora porozglądać się za kuchnią.
W przyszłym tygodniu biorę urlop więc coś porobię. M. in. mam zamiar uruchomić alarm i pomalować ściany na biało.

Ivo
24-02-2004, 20:34
michalus - czy kupiłeś drzwi zewnętrzne od Dziadka?

greg - pewnie teraz pewnie pracujesz na max w urlopik - coraz bliżej do zamieszkania - SUPER :) Alarm uruchomiony..?

greg
25-02-2004, 08:51
Ivo wynikły pewne okoliczności i nie dostałem urlopu. Dopiero od jutra do końca następnego tygodnia. Alarm w związku z tym jeszcze nie urochomiony ale już blisko :)
Co u Ciebie?
Pozdrówka

Ivo
25-02-2004, 20:38
No to pewnie ruszysz z robótka już od soboty - powodzenia :)

A my w nastepnym tygodniu podpiszemy umowę na zakup okien, tylko jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji - czy szyba zwykła czy antywłamaniowa :(

Ivo
07-03-2004, 15:58
Okna zakupione - "złoty dąb" :) :) :)

A jak tam Wasze postępy zakupowe?

greg - i jak po urlopie? Jak się sprawuje kominek?
michalus - kupiłeś drzwi - które ostatecznie wybrałeś? Pytasz się o wełnę - robisz ocieplenie domku wełną..?

Miłego!

greg
09-03-2004, 10:07
Gratuluję Ivo :D
Ja już po urlopie. Wymalowałem wszystki ściany i sufity na biało. Po parkietach na kolor docelowy. Kominek sprawuje się raczej dobrze chociaz dawno juz w nim nie paliłem. Raz że nie mam dobrego drewna a dwa, że działa mi już co :lol:
Tylko boję się rachunku za gaz :cry:

michalus
09-03-2004, 15:54
Ivo w piatek odebralem drzwi, drzwi sa ze Stolbudu Wloszczowa model Walencja z pszeszkleniem kolor lazur dąb. Przyznam ze ich dobrze nie ogladalem poniewaz musza one jeszcze przez pewien czas stac w garażu, sa zapakowane i czekać na swoja kolej. Byly robione na zamowienie poniewa maja wysokośc 230cm. Odnośnie ocieplenia poddasza to wlasnie zakupilem Rockvoola Superrock i Toprock, krece sie za drzwiami wewnetrznymi, podoba mi sie Porta ale ta cena :) mam obgadanego wytworce parkietu iw kwietniu wystawi mi faklture na 7% a sam parkiet odbiore pozniej. szukam grzejnikow i wszystkiego co sie da :) aby uciec przed watem. Mam juz zrobiony projekt kominka i kosztorys ale znowu ta cena :) musze wplacic na poczatek 30% wartosci i odkladam ta decyzje
Greg jakie grzejniki wybrales i ile ciebie kosztowala obudowa kominka
pozdrawiam Michalus

Ivo
09-03-2004, 18:11
michalus - właśnie dzisiaj jestem po pierwszych przeglądach wizualnych drzwi zewnętrznych i ...wszystkie 210 wys :( A jak wspomniałam, że mam 230 to proponuję prześwietlenie górne.

Dlaczego się zdecydowałeś akurat na nietypowe zamiast prześwietlenia? No i najważniejsze - zdradzisz cenę tych drzwi na zamówienie..?


A nie zastanawiałęś się nad drzwiami wew robionymi na zamówienie u lokalnego stolarza - ponoć wychodzi taniej i sam decydujesz jak piękne mają być... :)

Projekt kominka robiła Ci jakaś firma? Za free..? Możesz podesłać..?

greg
10-03-2004, 08:37
Michalus moja obudowa kominka kosztowała jakieś 3700 brutto (bez robocizny). Długo się zastanawiałem czy ją robić. Ale w końcu zdecydowałem się i mam. Jest to klasyczna obudowa z piaskowca a półki z marmuru. Wybraliśm ją ponieważ od razu przypadła do gustu i mni i żonie a to się rzadko zdarza :)
Grzejniki mam Delonghi. Tutaj się nie zastanawiałem - wszystkie firmy robią podobne.
Właśnie dzisiaj ma być u mnie stolarz i porozmawiamy o drzwiach
wewnętrznych.

P.S. Kiedy podeślesz obiecane zdjęcia? :)

michalus
11-03-2004, 12:28
Ivo rozmawiałem z kilkoma fachowcami, gościem zajmującym się projektowaniem drzwi nietypowych w Stolbudzie Wloszczowa i większość z nich stwierdziła ze to naświetle będzie małe i będzie brzydko wyglądało. W niektórych firmach produkuje się naświetle jako osobny element , czyli na naświetle wychodzi 20 cm. Tłumaczono mi ze rama ma grubość ok. 6-7 cm razy dwa to na naświetle zostanie ok. 8-6cm. We Włoszczowej byli gotowi zrobić jak jedną całość ale to kosztowało ok.300zł drożej . Byłem również u miejscowych stolarz ale zrezygnowałem z ich usług. Nie mam do końca do ich zaufania, widziałem drzwi robione zewnętrzne przez nich po3-4 sezonach. Po drugie wybrałem okna meranti tik i chodziło o dobranie do nich koloru drzwi. Tutaj była taka możliwość, a u stolarza to były pewne problemy . Cenowo też nie byli rewelacyjni ok. 2000zł z byle, jakim zamkiem i okuciami. Tutaj za lazur i nietypowy wymiar doliczyli mi odpowiednio 15% i 15% i wyszło za cale drzwi z ładna klamka, dwoma wkładkami atestowanymi zamkiem ryglowym 2750zł.Jeżeli zobaczysz projekt tych drzwi to one maja przeszklenia które daja światlo
Projekt kominka robi mo firma POLGRAFT2 z Bialej . Jest on u nich w komputerze i dostane go w formie pisanejdopiero po podpisaniu umowy :)
Greg zdjecia przysle w tym tygodniu
pozdrawiam Michalus

greg
18-03-2004, 09:52
Zamówiłem drzwi wewn. u stolarza. Widziałem i są bardzo ładne a co najważniejsze będą na wymiar. U mnie trudno byłoby dojść ładu z typówkami :-? No i drewniane a nie jakieś plastiki czy okleiny :D

michalus
05-04-2004, 12:29
Przepraszam za zdjecia ale mam taki nawal pracy ze sie nie wyrabiam :) W czwartek bede mial okna, to od razu zrobie zdjecia i przesle. Ja chyba zdecyduje sie na drzwi wewnetrzne firmy Polskone: Quatro- to jest ich nowy wyroba. Jak sytuacja u WAS?
pozdrawiam Michalus

greg
09-04-2004, 09:40
U mnie na parterze płytki położone. Mam też zrobone schody. Po świętach parkiety :)
Tylko ta kasa :cry:
Zdrowych, radosnych świąt GLX'owcy :D .
greg

Ivo
09-04-2004, 15:55
A u nas zakupy na szybkiego przed VATem :(

Jak na razie mamy kupione okna i bramę garażową w kolorze "złoty dąb". Dzisiaj odebraliśmy wycenę dachówki i pewnie zaraz po świętach zrobimy zamówienie. I od razu pewnie też styropian i wełnę na ocieplenie poddasza.

A nawięcej nerwów to mam z drzwiami wejściowymi - nie mogę znaleźć producenta, któy by mi zrobił na wymiar :evil: Ale jeszcze poszukam...

No własnie - tylko ta kasa.... :(

WESOŁYCH i RODZINNYCH ŚWIĄT!!!!!

michalus
09-04-2004, 22:43
jeszcze raz zdrowych i szczęśliwych świąt i mokrego dyngusa :P
michalus
wyslalem zdjecia :)

greg
16-04-2004, 12:45
Michalus dzięki za zdjęcia. Fajnie zobaczyć domek taki jak mój w innym wykonaniu :)
Nie wiedziałem, że budowałeś z BK na klej. Będziesz to ocieplał?
Mam jeszcze pytanko bo nie widac na tych zdjęciach: pod tarasem wejściowym masz jakieś wejście? Jest tam kratka wentylacyjna. Pytam bo ja go chyba podmuruję tak jak Ty.

michalus
16-04-2004, 21:32
Odnosnie ocieplenia do do konca nie jestem zdecydowany, okna tak wstawjalem ze sa lekko przesuniete do przodu i moge jeszcze dac okolo 5cm styropianu. Odnosnie ganku to z drugiej strony jest wejscie pod ganek, mozna tam zrobic skladzik na drewno do kominka lub inne szpargaly :)pozdrawiam michalus

Ivo
21-04-2004, 07:58
Witam, jesteśmy po zakupach dachówki, rynien, okien połaciowych oraz kominów Schreyer. Szok cenowy, ale tak to jest przy budowaniu domku :)

Teraz czeka nas jeszcze zakup styropianu i drzwi zewnętrznych.

A z budową ruszamy dopiero pod koniec czerwca.

Miłego!

greg
10-05-2004, 07:41
Hej.
Co tam u Was? Po wejściu do Uni nic nie robicie :)
Ivo dalej jesteś w szoku? Zaczekaj na wykończeniówkę ta dopiero potrafi zaszokować (przynajmniej u mnie tak było) :)
U mnie położone parkiety jutro mają przyjść je pocyklinować. Mam zrobioną łazienkę na dole. Tydzień temu wykopalem szambo bo niedoczekałem się na kanalizację. W sobotę wstawiłem też drzwi wewnętrzne na dole bo na górze dopiero po cyklinowaniu. Zastanawiam się teraz na jakie kolory pomalować ściany. Coraz bliżej do przeprowadzki :)
Pozdrówka.

Ivo
12-05-2004, 08:09
Szok mi już minął, bo zakończyliśmy wydatki na ten rok i wydaliśmy kaskę.

My na budowie pracujemy tylko w wakacje, więc zaczynamy pod koniec czerwca :D

A wykończeniówka to naprawdę masę kaski pożera? Ile procentowo? No to bedzie się szykował kolejny SZOK

greg - a kiedy dokładnie ma być przeprowadzka - macie taki termin?

greg
12-05-2004, 08:50
No to macie teraz wakacje budowlane Ivo :D
Trudno powiedzieć ile to jest procentowo wykończeniówka ale mnie zaskakuje :evil: Jakoś przy budowie potrafiłem wszystko wyliczyć a teraz nazbiera się tyle pierdółek i to wszystko niby małe kwoty ale kosztuje. Chcemy się przeprowadzić w połowie czerwca. Tak, że jescze ok miesiąca czasu mamy :D

Ivo
19-05-2004, 18:10
No to super macie - my dopiero będziemy się wprowadzać w następnym roku, pewnie w sierpniu.

A ta wykończeniówka to mnie teraz męczy i już się zastanawiam co i jak, i o czym nie zapomnieć. A dodatkowo planuję jak urządzić ogród :)

Miłego!
W czerwcu znowu będziemy budowlańcami :)

Ivo
15-06-2004, 18:59
Chłopaki, no i mam pierwszy problemik w roku budowlanym :(

W salonie mam drzwi tarasowe, przesuwane - okno będzie dostarczone z dwa tygodnie. teraz przygotowujemy podmurówkę i nas zatkało.
Facet przy mierzeniu tego okna liczył otwór od wylewki razem z parkietem (17 cm) i wyjdzie na to, że okno nie bedzie idelanie sięgało do podłogi, tylko będzie min. 5 cm nad nią i powstanie sztuczny prób. SZOK!!!!

Co mamy robić? Załamałam się :evil:

Mozę podmurować jakoś belkę od góry o 5 cm - ale to chyba fikcja. HELPIK!

A co u Was na budowie? Praca pewnie idzie pełna parą...

shago
18-06-2004, 10:04
GLX - 5 : co sądzicie o tym projekcie?
w piwnicy byłby jeszcze garaż i jedno pomieszczenie.
dzieki za pomoc

Ivo
18-06-2004, 17:08
shago - ogólnie domek wydaje się sympatyczny i prosty w budowie.

Co do minusików - wiatrołap za mały - może warto powiększyć kosztem pokoju 3? (będzie miejsce na wygodnę garderobę) I wtedy moze też łazienkę, a WC zamienić na spiżarnię..?

greg
23-06-2004, 12:40
Ivo 5 cm to nie jest dużo. Dostaw drzwi do podłogi a górą uzupełnić lukę styropianem i zapiankować.

A my już od ubiegłej soboty MIESZKAMY ! :D

shado zgadzam się z uwagami Ivo
pozdrawiam

Ivo
24-06-2004, 19:53
Jednak mieliśmy szczęście, gdyż okazało się, że okna nasze jeszcze nie są przygotowane i zmieniliśmy wymiary - od razu humorek mi się poprawił :)


greg - ale macie SUPER!!!!! Było świętowanie? A jak pierwsza noc? I jak ogolnie wrażenia już z drugiej strony - nie jako budowlańca, a mieszkańca?

greg
28-06-2004, 08:51
Ivo jest SUPER. Pierwsza noc nie była zbyt udana bo nie dała nam spać mlodsza córa. Akurat zaczęło się u niej ząbkowanie. Teraz jest juz ok. :)
Jakiegoś wielkiego świętowanie jeszcze nie było. Jedynie najbliższa rodzina. Wypiliśmy szmpana :) Nie ma jeszcze za bardzo gdzie posadzić gości :-? Odwiedzają nas tylko przyjaciele i zobaczyć jak żyjemy. Oficjalna parapetówka jeszcze przed nami :P
Jeszcze trochę roboty zostało do zrobienia na parę lat :)
U Ciebie pewnie prace ruszyły pełną parą. Wakacje się zaczęły :wink:

Ivo
29-06-2004, 15:56
greg - jeszcze raz gratulacje :)

A masz moze zdjęcia z domku?
Jestem bardzo ciekawa jak wygląda domek po urzadzeniu, w którym miejscu masz np. wannę, kanapę, kuchenkę itp.
Jejku - byłbym bardzo wdzięczna, gdybyś zrobił kilka fotek i podesłal - z gory dzięki!!!!!!

U nas z budową ruszamy od czwartu, dzisiaj mężulek ma jeszcze Radę Pedagogiczną.
Zaczniemy od przygotowania garażu (tynk, kable) do wstawienia bramy, a potem podmurówki pod oknami - za dwa tygodnie wstawiamy okna i drzwi może szybciej.

Kolejny etap prac to kominy, ścianki działowe do końca i oceiplanie. W sierpniu natomiast dachówka.

A z ciekawostek to jestem na początku 6 miesiaca z bliźniakami (chlopaki!) :) :) :)

greg
30-06-2004, 08:05
Ivo zdjęcia jakieś znajdę i podeślę Ci jak tylko zeskanuję lub dorobię cyfrówką :)
Problem będzie z fotką wanny bo na razie jej nie mam :( Wanna ma być w górnej łazience a ta czeka nie zrobiona na lepsze czasy. Kanapę to już byśmy kupili tylko, że nam się gusta różnią i musimy się jeszcze dogadać z żoną ;) Na razie stoi w salonie pożyczony materac.
Wow!!! To jest wiadomość. Wam to się należą gratulacje :D :D :D
Twój mąż to dobry majster. I dom postawi i ........ ech :oops: :D :D
Trzymaj się i uważaj na siebie.
Pozdrówka

Ivo
01-07-2004, 14:54
No to czekam z niecierpliwością na jakiekolwiek zdjęcia!
Jestem bardzo ciekawa jak to wygląda w rzeczywistości :)

Mężulek się śmieje, że dom postawiony, drzewko posadzone, dwa chłopaki w drodze, i co dalej...? :D

Ivo
31-07-2004, 12:53
No to muszę się pochwalić :)

Mamy stan zamknięty!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najpierw wstawil inam bramę garażową, potema sami drzwi zewnętrzne od gorażu od stronu ogrodu.
Wczoraj montowali nam okna (nareszcie!!!!) - wrażenie robi potężna suwanka - dosłowne okno na świat :)
A dzisiaj mężulek montuje drzwi zewnętrzne

A wszystko w kolorze "złoty dąb".

No i kominy mamy postawione - cegla klinkierowa Sahara cieniowana - też mi się podoba :)

Na razie robię zdjęcia, ale z wywołąniem i skanowaniem musze poczekac do zakończenia kliszy, a trochę jeszcze zostało..

A co u Was nowego????

greg
03-08-2004, 11:36
Ivo gratulacje :) Pamiętam to uczucie jak wiatr przestał hulać po domu :)
Ta suwanka to drzwi Tarasowe?
U mnie nic szczególnego. Cały czas coś tam dłubię, wykańczam. Chociaż ostatnio dużo jeżdżę po Polsce (w ubiegłym tygodniu byłem nawet u Was w Trójmieście) i nie bardzo mam czas. A żona biedna sama w domu z dziećmi :(
hej

Ivo
09-08-2004, 15:02
greg - tak, ta suwanka to drzwi tarasowe - na miejscu dwóch okien w salonie, mają ok. 270 cm :)

To pociesz swoją żonkę, że ja też samiutka, bo mężulek z budowy wraca po 22:00. Ale najważniejszy jest cel - domek :) :) :)

Zdecydowaliśmy się w ostatniej chwili na drenaż. Skończymy pewnie za dwa dni i wtedy ruszymy z ociepleniem domku. A dekarz jednak się trochę spóżni i dopiero w następny poniedziałek rozpocznie kłaśc dachówkę.

Prace w tym roku zakończymy na koniec sierpnia, najpóżniej w połowie września, a od październiak czekamy na nasze maleństwa :D

greg
26-08-2004, 10:08
Fajnie to wymyśliłaś z tymi drzwiami tarasowymi :)
No właśnie ja też zwłaszcza przez ostatnie tygodnie przed przeprowadzką wracałem często o północy. Ale cel osiągnięty :) Warto było. Tylko teraz mało mam okazji cieszyć się z mieszkania w nim bo ciągle delegacje :(
Dach i ocieplenie już zrobione? Czym ocieplacie? Jaki system?
Tak przez ten czas oczekiwania na maleństwa sprawy budowlane odłużcie na plan dalszy. Są sprawy ważniejsze niż budowa :)
Pozdrówka

P.S. Ciekawe co u Michalusa. Dawno nic nie skrobnął. Uuuu Michalus napisz co u Ciebie.

Ivo
26-08-2004, 10:44
Zawsze marzyły się mi drzwi przesuwane okno na świat, ogród. A w miejscu drzwi balkonowych na zadaszony taras mamy zwykłe okno, natomiast z jadalni jest wyjście na ten tarasik.

Z dachu musieliśmy zrezygnować - nie starczyło nam pieniążków na robociznę :( :( :( Ale dachwóka, rynny, okna połaciowe czekają w domku na wiosnę, na lepsze czasy finansowe.

A domek ocieplamy styropianem 12. I na to siatka. A Wy jak macie?

W tą sobotę robimy sobie grilla i powoli zamykamy budowę. Ruszymy ponownie na wisonę, albo nawet lato. A przeprowadzk ito nawet sobie nie umiem wyobrazić.

A maleństwa jak dobrze pójdzie, to powinny przyjść na świat tak w październiku - czyli od września zacznie się etap wyczekiwania :)

No właśnie - Michalus - hop! hop!

greg
26-08-2004, 12:49
Tak tak widać to na zdjęciach Waszego domu.
My też mamy styropian 12cm a system Greinplast (nasz lokalny producent).
Zrobicie wolniej to lepiej wszystko przemyślicie i mniej później przeróbek. Przy wykończeniówce można więcej zrobić samemu tylko trzeba czasu.
Moja strasza córka też urodziła się w październiku :)
hej

Ivo
07-09-2004, 16:32
Umieściałam w wątku: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=20855 nasze najnowsze zdjęcia z budowy :) :) :)

Są one też w foto-albumie.


Greg - Ja też bym chciała, aby nasze urodziły się w październiku...

michalus
15-09-2004, 14:55
witam Ivo i Greg, przepraszam ze sie nie odzywalem ale mialem mala przerwe. Musialem odpoczac od internety :) Gratuluje wam nowych czlonkow rodzin. U mnie bez zmian. Na budowie u mnie przezywa trudne chwile . Wstawialem wlasnie drzwi wejsciowe: jeden fachowie wstawil mi je zle wiec wziolem drugich i ci mi je wymazali w piance. Twierdza ze byl przeciag i od strony zawiasow sa w piance wymazane bo im sie zamknely , a tego dziadostwa nie idzie usunąc. Tyle kasy a wyglada :(
pozdrawiam Michalus

greg
26-11-2004, 07:41
Ivo już październik dawno minął i pewnie nie masz teraz czasu aby zaglądać na Forum. Mam nadzieję, że wszystko w porządku :)
Michalus tak to jest z fachowcami. Drzwi wewnętrzne to ja już sam sobie wstawiałem z pomocą szfagra. Może trwało to dłużej niż by to robił fachowiec ale jest naprawdę ok.

Ivo
26-11-2004, 17:55
Budowa u nas stoi w miejscu - sezon zimowy :( lepiej napiszcie co u Was nowego w domkach...

U mnie z nowości to oczywiście chłopaki, które przyszły na świat 27 października. Radośc niesamowita :) :) :) Jutro będa miały już miesiąc -czas leci szybciutko....

michalus
30-11-2004, 22:01
Ivo gratuluje :lol: czy dobrze rozumie ? dwoch?to tak jak u mnie :D Ja wlasnie koncze klasc parkiety mysle ze swieta bede juz na swoim :D

greg
01-12-2004, 06:59
Ivo ode mnie też gratulacje. Niech rosną zdrowo :) to oczywiste, że budowa zeszła teraz na drugi plan :D
Michalus jaki parkiet kładziesz?
Ja też cały czas coś robię ale nie jest to juz takie tempo jak kiedyś. Ostatnio wykafelkowałem kotłownię, korytarz w piwnicy itp. Właśnie przymierzam się do kupna wanny i reszty do górnej łazienki, która czeka na wykończenie. Chcę jeszcze wykorzystać odliczenia w ramach starej ulgi. Najbardziej przeszkadza błoto wokół domu ale na razie nic nie poradzę. Jest prowizoryczny chodnik i póki co musi wystarczyć :-?
Pozdrówka :D

Ivo
01-12-2004, 07:15
Dzięki za gratulacje! Chłoapki to Piotruś i Pawełek - kochane maleństwa :wink:

A co do budowy, to faktcyznie teraz o niej nie myslimy, i dobrze się złozyło, że chłopaki przyszły na świat jak zakończyliśmy robić ocieplenie.

U na splany trochę się jednak zmienią - planujemy na wiosnę kredyt (Brrrr...), zrobić instalacje, i latem wykończyć tylko parter i tak zamieszkać. I wtedy wykańczać resztę domku - bo inaczej nigdy tego nie skończymy...

Fajnie macie, że Wasze budowy to już domki do (za)mieszkania. Mozecie podesłąć do mnie zdjęcia Waszych wnętrz????

michalus
02-12-2004, 18:09
Greg na górze połozylem jesion kolor, natomiast na dole dab i schody debowe. Parkiet kupowalem jeszcze po starych cenach, z 7% vatem. Iva u mnie to na razie to tylko widac pył z parkietu :D
pozdrawiam michalus

greg
23-12-2004, 12:41
Ivo jak dorwę jakiś aparat cyfrowy to podeślę zdjęcia.
Michalus to masz podłogi podobnie jak ja, z tym, że ja mam wszędzie jesion. Schody również dębowe. Na poddaszu mam 2 rodzaje jesionu.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego roku :)))

Ivo
18-01-2005, 15:57
No i jak z zdjeciami? Czekam i czekam...

A u nas czad, zadzwonilam do dekarza, przyjechali z ekipa i polozyli dachowke (okan połaciowe, rynny itp) w ciagu.. tygodnia! SZOK na max!!! Tak szybko, i super wyglada :D A dachu u nas to prawie 240 m2 :(

Ivo
07-02-2005, 15:02
Czekam i czekam na zdjęcia a tu nic :( Hop! Hop!

Mma pytanka, bo zbieramy sie do wykończenia:
1) Czy pod oknami połaciowymi macie kaloryfery, czy może w innym miejscu?
2) jaki macie układ wanna, kabina, zlew w łazience na poddaszu - taki jak była propozycja w projekcie?
3) czy macie grzejnik w korytarzyku..?
4) co byście mi polecili, a co odradzili..?

Najnowsze zdjecia: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=550776#550776

Pa! Iwona

greg
10-02-2005, 14:29
Ivo zdjęcia jak obiecałem tak będą tylko cierpliwości... Ciężko teraz z czasem a do tego jeszcze dzicie chorowały, na nartach wypada pojeździć bo piękna zima u nas :D
Odpowiadam na pytania:
1. Na poddaszu mam kaloryfery po oknami połaciowymi itaki mały obok drzwi balkonowych jak w projekcie.
2. Łazienki na poddaszu jeszcze nie mam el plan układu oczywiście jest. Wanna owszem tak jak w projekcie i chyba umywalka. Reszta inaczej bo mam przesunięte drzwi ze względu na zmianę schodów zabiegowych na proste.
3. Chodzi Ci o wiatrołap? Mam tam tylko podłogówkę. W korytarzu na parterze również. Na poddaszu mam kaloryferek obok drzwi łazienki.
4. Jeśli chodzi o ogrzewanie to sam nie wiem czy potrzebne są te kaloryfery pod połaciówkami. Przeszkadzają w umeblowaniu pokoi ale fakt nie mam problemów ze skroplinami. Tam gdzie będą płytki rób podłogówkę.
Gratuluję pięknego dachu :D

Ivo
28-03-2005, 21:01
greg - dzięki za te info :D :D :D
A na zdjęcia oczywiście czekam cierpliwie :D

A co byście polecili, co warto robić, a odradzili, co nie warto - przy wykończeniu - zaczynając już od instalacji...? plusy i minusy wykończeniówki w tym projekcie? DZIEKI!

greg
21-07-2005, 10:50
Ivo zerknij na priv

pozdrawiam