PDA

Zobacz pełną wersję : Kominki z płaszczem wodnym



22-01-2002, 22:50
Zapaliłem się do budowy takiego kominka.
Przekonala mnie do tego możliwość podłaczenia do całego układu c.o.i c.w.u. plus np.kolektor słoneczny.
Niestety bardzo mały jest wybór wkładów.Mnie udało się znaleźć tylko dwa.Jeden francuski/Cheminees/i włoski.
Może ktoś z was firmę z bogatsza ofertą.
Pozdrawiam.

ZULU
22-01-2002, 22:57
Hmmm ja niestety znam też tylko dwa typy takich kominków.

Frankai
23-01-2002, 09:43
A co w pochmurne dni, gdy ogarnie Cię lenistwo? A co jak w zimie pojedziesz na narty? A co jak Ci się uszkodzi płaszcz? Remont salonu? Podłączyć kominek stojąc w salonie nie jest wygodnie - ja będę miał rozgałęźniki na poszczególne obwody (choćby podłogówki). Zapytaj wykonawcy instalacji c.o., może każe Ci się jeszcze zastanowić i poda większą ilość wątpliwości.
Popieram Cię w kwestii koloktora - myślmy ekologicznie.

23-01-2002, 21:53
Myslę,że jak już zakończe budowe to na pewno ogarnie mnie wielkie lenistwo,ale na razie mi nie grozi.Lubię kończyc co zacząłem.
Kominek chcę podłączyć do sieci c.o. z kotłem gazowym.Widziałem
takie instalacje.Wszystko jest sterowane.Sterownik wybiera najlepsze w danej chwili źródło ciepła/kominek,kolektor,/,a w przypadku braku powyższych pracuje kocioł.Najważniejsze,że każde źródło zasila i c.o. i c.w.u.
Jedyny mankament to nieciekawa estetyka wkładów kominkowych z płaszczem.

PAFKA
23-01-2002, 21:58
CZY MASZ JAKIEŚ SCHEMATY TKICH UKŁADÓW ORAZ AUTOMATYKI

ZULU
23-01-2002, 22:12
Ja myślę o podobnym rozwiązaniu.Problem ogrzewania wydaje mi się najistotnieszy przy budowie domu.Warto zainwestować,to przecież koszty związane z ogrzewaniem stanowią później największy wydatek.

ZULU
23-01-2002, 22:23
Ja oglądałem takie schematy w firmie Watt.
Zaglądnij na ich stronę http://www.watt.omi.pl.

pitbull
24-01-2002, 10:34
Nie polecam ci kominka jako podstawowego zrodla ciepla. Druga sprawa to koszt tej inwestycji i czas zwrotu. Nisstety taj jak wszystkie zrodla pozyskiwania energii odnawialnej jest dlugi w stosunku do kosztow i wiekszosci przypadkow malo efektywny i bez dodatkowego wspomagania z normalnych konwekcjonalnych zrodel ciepla bedzie za slaby