PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W ORCHIDEACH pracownia ARCHON



robert58
26-09-2005, 22:44
Witam,
otwieram temat - może jednak ktoś to będzie budował, nie będzie budował (tym bardziej - dlaczego ?) zbudował ...
Pozdrawiam

orchidea
http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m3f01a0b85bb23&intra=0bedecf9946a0b74816e623988db3a8d&crc=350c495c89aca3bc4b30ccb26d33dd90&lang=pl
orchidea aneks piwnica
http://www.archon.pl/index.php?act=12_a&all=1&sid=m4089142a3ac52&intra=0bedecf9946a0b74816e623988db3a8d&crc=d5818978fefa774d5f13499d8c72ea93&lang=pl
orchidea 2
http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m3f8bcb265d0f0&intra=0bedecf9946a0b74816e623988db3a8d&crc=4e2a1829d4c2661298067140bbedebe4&lang=pl
orchidea 3
http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m4098a631b76e1&intra=0bedecf9946a0b74816e623988db3a8d&crc=d14092eaae87fa92f832f7aa1e3d4505&lang=pl

robert58
28-09-2005, 11:32
witam,
podciągam temat - może ktoś coś doradzi, może jakieś wstępne koszty ?
Pozdrawiam.

kroyena
28-09-2005, 13:46
Na pierwszy rzut oka: dach cię zeźre, ale jak cię stać.
Kominy jakoś tak dziwnie latają przy newralgicznych miejscach dla więźby, może być ciekawie.
Ta lukarna nad wejściem to porażka z punktu widzenia prawa wodnego i grawitacji.
Przyjrzyj się. Wszystko co spływa z połowy dachu głównego nad wejściem i 1/3 garażu/oficyny uderza w boczną ściankę lukarny. Jak tam nigdy nie zaleje ściany to odszczekam tę uwagę.
Rzuty ogólnie ładne, ale ten dach...

robert58
28-09-2005, 15:57
odnośnie dachu to jest niestety święta prawda - z jednej strony podoba nam się kształt ale doja to skosy na poddaszu oraz koszt. Dodatkowo w konstrukcji dachu są jakieś ramy stalowe (ponoć o wadze ok 1t i trzeba je spawać na więźbie)
Być może w ramach adaptacji zmienić całkowicie konstrukcję dachu - uniknę tej ramki
Z drugiej strony myśleliśmy o podniesienu dachu (uniknięcie skosów) oraz stropu garażu (pokój bez schodków i zadaszenie wejścia) - to może jednak zamienić dom w potworka.
Odnośnie lukarny nad wejściem - dzięki za wskazówkę, tego nie braliśmy pod uwagę - ale brak nam pomysłów jak od tego rozwiązania uciec

kroyena
29-09-2005, 07:11
Poszukajcie innego projektu.
Zbliżonego, ale innego.
Zbliżonego, jeżeli macie oczywiście Warunki Zabudowy i wiecie jaką bryłę i gdzie na działce możecie postawić. My musieliśmy zmienić wybór po uzyskaniu Warunków od gminy.

aha26
29-09-2005, 12:27
ROBERT58 powiedz mi ,jaki koszt tego dachu przewidujesz{oczywiscie z robocizną}?

robert58
29-09-2005, 18:07
wg wstępnych założeń dokonanych przez fachmanów na podstawie otrzymanego z ARCHON rzutu więźby dachowej oraz rzutu dachu - koszt określili ok. 40.000 zł. w opcji dachówki (to chyba mam nadzieję, że z robocizną)

aha26
29-09-2005, 19:05
wg wstępnych założeń dokonanych przez fachmanów na podstawie otrzymanego z ARCHON rzutu więźby dachowej oraz rzutu dachu - koszt określili ok. 40.000 zł. w opcji dachówki (to chyba mam nadzieję, że z robocizną)


Czyli tak jak myślałam.
Co tu dużo mówić dach jest drogi,ale też prezentuje się bardzo ładnie.
Może warto pomyśleć nad dachówką cementową albo blachodachówką-wtedy byłoby taniej.

robert58
29-09-2005, 20:31
oczywiście - dachówka cementowa lub blachodachówka ponoć obniżą koszty o ok. 15.000 zł.
Jednakże myślę, że można by jeszcze bardziej obniżyć koszt zmianiając więźbę:
a) adaptacja projektu i rezygnacja z ram stalowych (zobacz na forum archon - jest tam trochę o kosztach tego ustrojstwa) na rzecz całkowicie drewnianej konstrukcji (ale wstępnych kosztów jeszcze nie znam)
b) zmiana konstrukcji (lżejszy) dla blachodachówki
Obawiam się jednak, że pragnąc docelowo dachówkę i kładąc "tymczasowo" coś tańszego - szybko zmiany nie nastąpią - prowizorki żyją najdłużej + konieczność pozostawienia więźby dla cięższej dachówki.
Daj znać gdzie budujesz i co wykombinowałać z wnętrzem.
Ja w dniu dzisiejszym dostałem wynik odwiertów i wskazanie poziomu wód gruntowych - teraz kombinuję z piwnicą czy bez
Pozdrawiam.

aha26
30-09-2005, 13:56
Ja Orchidei nie buduje,będę budowac dom w MIeczykach 2.
Miałam budować dom w orchideach 2,ale w końcu zamieniliśmy projekt na Mieczyki,bo mężowi za bardzo ten garaż wysunięty nie odpowiadał.Mnie osobiście nie przeszkadzał ,ale ustąpiłam już dla świętego spokoju.

ropa
17-11-2005, 21:11
Mam te same wątpliwości co do dachu, skomplikowany i drogi a ramki stalowe to wielki mankament tego projektu.
Rozkład domu jest fajny i bardzo praktyczny ale ten dach..
Szukam takiej realizacji w okolicach Krakowa ale na razie nic nie trafiłem.
Czasem przeglądam inne projekty, ostatnio zainteresował mnie dom pod Limbą jest podobny do orchidei lecz nieco większy i mam watpliwość czy nie za duży. Dobrze by było zobaczyć go na żywo
pozdrwiam
Robert

goda15
18-11-2005, 11:05
Witaj Robert,
wejdź do wątku ORCHIDEA 2, sporo tam popisaliśmy o tym projekcie.
Pozdrawiam.

julka261
11-09-2006, 14:02
Kochani,

Prosze o pomoc. Zakupiłam projekt domu "Orchidea" i zastanawiam się czy nie porwałam się na za duży dom poniewaz koszty przedstawione w projekcie zaczeły mnie przerażać. Czy mogłabym poprosić kogos kto buduje ten dom o podanie orientacyjnych kosztów budowy domu w stanie surowym zamkniętym (w oknami, blachą, tynkami w środku i instalacjami)

Z góry serdecznie dziękuje :)

zielonooka
11-09-2006, 16:49
Kochani,

Prosze o pomoc. Zakupiłam projekt domu "Orchidea" i zastanawiam się czy nie porwałam się na za duży dom poniewaz koszty przedstawione w projekcie zaczeły mnie przerażać. Czy mogłabym poprosić kogos kto buduje ten dom o podanie orientacyjnych kosztów budowy domu w stanie surowym zamkniętym (w oknami, blachą, tynkami w środku i instalacjami)

Z góry serdecznie dziękuje :)


Kurcze ale dzis nie bede miła.... :evil:


dziewczyno ...o matko...a sciany z czego? z papieru? :lol: :-?
przeciez to jeden z najwiekszych kosztow
technologie budowy domu mamy ci wymyslac czy jak?
:o

Kurcze ani nie piszesz jakie sciany (z czego (ceramika, bloczki?) , 1 warstwowe 2? 3?) :o ani jaka blacha...(sa takie blachy ktore 2 x przekraczaja koszt dachowki i to ceramicznej) ani jakie okna, ani skad jestes (bo rejon tez ma znaczenie)
Wez ty poczytaj najpierw forum - bo na tak zadane pytanie - nie da sie sensownie odpowiedziec
przykro mi :-?

No i najfajniejsze :lol: :lol: :lol: Orchidea.... :lol: pieknie.,... tu telepaci siedza ze wiedza skad ten projekt (z jakiej pracowni na przyklad?) o tak dzwiecznej nazwie? [znam min. 3 pracownie ktore maja taka orchidee w swoich zbiorach :-? ]

pa. chyba cie nie pociesze ale do kosztow podanych na projekcie dorzuc spokojnie z 10%-15% dopiero wtedy to bedzie realne

julka261
11-09-2006, 17:28
[quote=julka261]Kochani,

Prosze o pomoc. Zakupiłam projekt domu "Orchidea" i zastanawiam się czy nie porwałam się na za duży dom poniewaz koszty przedstawione w projekcie zaczeły mnie przerażać. Czy mogłabym poprosić kogos kto buduje ten dom o podanie orientacyjnych kosztów budowy domu w stanie surowym zamkniętym (w oknami, blachą, tynkami w środku i instalacjami)

Z góry serdecznie dziękuje :)


Moze dlatego napisałam ogólne pytanie (nie wymieniając materiałow) bo moze sadziłam (ale widac ze źle sądziłam) ze osoba która budowała ten dom poda mi orientacyjny koszt wraz z materiałami jakimi użył. Moze dlatego zadałam pytanie na forum aby dowiedzieć się z czego ludzie budują i jakie moga być róznice w cenie (jeśłi chodzi o materiały). Masz racje powinnam podać gdzie bedzie budowany (mazowsze) i skad projekt (Archon) ale jakbyś zobaczyła to moje "początki" na forum i po prostu nie wiedziałam ze to bedzie ważne - najmocniej przepraszam ze byłam taka niedomyślna :oops: . Natomiast serdecznie dziękuje za poświęcony czas w odpisaniu na mój post a w szczególnosci za zorientowanie w kosztach :).

zielonooka
11-09-2006, 17:46
julka - ludzie buduja ze wszystkiego :wink: :lol:
polecam przejrzenie "wymiany doswiadczen" i np. "sondazy" zwlaszcza tematow posiweconych technologi scian , pokrycia dachowego i np okien....

mysle ze koszty podane przez pracownie projetowa moga byc wrecz zanizone :-? a jesli nie to raczej niezawyzone .
Jak chcesz ogolnie to cos takiego mniej wiecej masz w kosztorysie pracowni....

Ale - jesli to popularny projekt - to calkiem mozliwe ze znajdziesz kogos kto zbudowal ten dom (w jakiejs tam technologi) i poda ci swoje koszty ( duze znaczenie ma tez kiedy to budowal - obecnie np. taka robocizna ostro galopuje w gore i nijak ma sie do cen sprzed roku czy dwoch lat :( )

rzoumiem ze to ten projekt?

Dom w orchideach (http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m3f01a0b85bb23)

hmmm... tanie to to nie bedzie :-? (glownie przez skomplikowany i wielopolaciowy dach :-? )
niestety - i tu bym na Twoim miejscu zastanowila sie nad dachowka (a nie blacha) blacha mocno podrozala (pozatym potzrebne jest pelne deskowanie a do dachownki nie) a przy takim wielopolaciowym dachu bedziesz miala takie odpady blachy ze naprawde nie ma to wiekszego sensu :wink:

za to pociesze ze ...ladny projekt wybralas :wink:

zielonooka
11-09-2006, 17:57
ps. powierzchnia netto (po obrysie podlogi) tego domu to ~ 248 m2
Na stronie podaja koszt calkowitego wykonczenia (pod klucz) ok 356 000 zł

czyli niecale 1440 zl / m2 pow. (cholera wie czy netto czy brutto :lol: )
dla mnie - a pare wycen w zyciu wykonalam - taki koszt - okolo 1400 zl to koszt stanu developerskiego (czyli bez bialego montazu) - plus wykonczenie

napisz jakie dane przedstawila ci pracownia.... ja bym liczyla z wykonczeniem 1500- 2000 zl /m2 pow. netto (w zal od rodzaju wykonczenia i rejonu kraju w jakim mieszkasz) minimum :-?

Darek.K
18-10-2006, 07:49
Julka,

Na Twoim miejscu zajrzałbym do tematu "Orchidea 2".
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54989&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Myślę, że powinien być dla Ciebie interesujący.

pozdrawiam

Darek

krzysztofhenkel
11-10-2007, 11:30
WITAM,SZUKAM KOGOKOLWIEK Z REJONU SLASKA,OPOLA,WROCŁAWIA,KRAKOWA,KTO BUDUJE DOM W ORCHIDEACH.JESTEM ZAINTERESOWANY BUDOWA TEGO DOMU ALE CHCIAŁBYM ZOBACZYC JAK WYGLADA Z RZECZEWISTOSCI NO I JESLI BY BYŁA MOZLIWOSC TO W SRODKU ALE JESLI KTOS SOBIE NIE ZYCZY TO WYSTARCZA OGLEDZINY NA ZEWNATRZ...BARDZO PROSZE O JAKIS NAMIAR...POZDRAWIAM ... PODAJE GG I MAILA 4887593 [email protected]

malaza
25-01-2008, 20:52
witam,
mam pyatnie osób, ktore budowe mają juz za soba a wraz z nia pełen bagaz doswiadczeń.
CZy ktos robil podpiwniczenie?
CZy kuchnia nie jest za mała? Jaka technologia budowaliscie?
CZy w zakupionym projekcje nie ma bledow konstruktorskich?
Jakie inne zmiany zostały wprowadzone?
I najwazniejsze, czy moglabym obejrzec Orchidee na "zywo" w okolicach Starych Babic? Juz dlugo szukamy projektu a ostatnio zatrzymalismy sie przy orchidei, jednak do ostatecznej decyzji potzrebny bylby nam oglad w rzeczywistosci. Bedziemy bardzo wdzieczni za te mozliwosc.
Czekam na informacje.

moniab999
07-02-2008, 12:58
Witam jestem od paru dni szczęśliwą posiadaczkę projektu z firmy Archon Dom w orchideach + Aneks piwnice, jeżeli jest ktoś kto buduje ten domek w okolicy szczecina i ma ochotę i czas na przekazanie swoich doświadczeń z budowy to bardzo proszę tu lub na meila [email protected] Pozdrawiam

moniab999
08-02-2008, 12:49
Szkoda, że nikogo nie ma !

moniab999
07-08-2008, 12:00
Mamy już stan surowy ale jeszcze bez okien i drzwi!!

moniab999
07-08-2008, 12:02
nie dostaliśmy pozwolenia na budowę tego domku z dachem kopertowym musieliśmy robić zmiany i teraz mamy dach dwuspadowy

superiwona
07-08-2008, 13:19
zapraszamy na watek Orchidea 2 pare postów niżej tam tez jest pare osob budujacych jedynkę, a można prosic o fotki tego dachu?