PDA

Zobacz pełną wersję : łamigłówka z lustrem



anouk
27-09-2005, 09:44
W łazience na jednej ze ścian mam zostawione miejsce na wielkie lustro.
Lustro nie jest położone centralnie na ścianie, z jednej strony będzie stykać się z kaflami do sufitu, z drugiej z prostopadłą ścianą. Problem jest właśnie po tej stronie, otóż na tej ścianie kafle kończą się na wysokości 1 metra, a że są grube na 1 cm, gdy dostawię do nich lustro powstaje 1 cm szpara między krawędzią lustra a prostopadłą ścianą. Uff! czy ktoś to rozumie? :) a jeśli tak, jak można technicznie rozwiązać taki poblem?

JoShi
27-09-2005, 09:59
W łazience na jednej ze ścian mam zostawione miejsce na wielkie lustro.
Lustro nie jest położone centralnie na ścianie, z jednej strony będzie stykać się z kaflami do sufitu, z drugiej z prostopadłą ścianą. Problem jest właśnie po tej stronie, otóż na tej ścianie kafle kończą się na wysokości 1 metra, a że są grube na 1 cm, gdy dostawię do nich lustro powstaje 1 cm szpara między krawędzią lustra a prostopadłą ścianą. Uff! czy ktoś to rozumie? :) a jeśli tak, jak można technicznie rozwiązać taki poblem?

Fuga ?

mmarysia
27-09-2005, 10:34
Moze taka metalowa listwa-dekor jaką ma Opoczno ?? Powinna pasować w ta lukę - a jako metaliczna będzie tez grała z lustrem.

http://www.opoczno.com/products/1538m.jpg



Troszke mało widoczna ta listwa :o

Tu na tej aranżacji widać ja lepiej nad umywalką

http://www.opoczno.com/groups/208_6a.jpg

jfilemonowicz
27-09-2005, 10:53
a może dokładnie rozliczyć lustro... i u gory bedzie szersze ...
fuga i listwa ozdobna to też dobre pomysły... ;)

anouk
27-09-2005, 11:07
Załuję że nie mogę wam przedstawic rysunku :(
Wyobrażcie sobie tak: po lewej stronie jest cacy, po prawej na wysokości 40 cm od dołu w lustro wcina się kafel ze ściany obok, który ma grubość 1cm. Gdybym chciała zrobić lustro przylegające dokładnie do tej ściany musiałabym z lustra wyciąć pasek 40 cm wysoki i 1 cm szeroki. Muszę powiedziec że to tez rozważam, choć wiem że będzie głupio. Póki co te rozwiązania o których mówicie wydają mi się niemożliwe w tym przypadku. :-?

jfilemonowicz
27-09-2005, 11:09
no właśnie to proponowałam ;)

JoShi
27-09-2005, 11:43
Załuję że nie mogę wam przedstawic rysunku :(
Wyobrażcie sobie tak: po lewej stronie jest cacy, po prawej na wysokości 40 cm od dołu w lustro wcina się kafel ze ściany obok, który ma grubość 1cm. Gdybym chciała zrobić lustro przylegające dokładnie do tej ściany musiałabym z lustra wyciąć pasek 40 cm wysoki i 1 cm szeroki. Muszę powiedziec że to tez rozważam, choć wiem że będzie głupio. Póki co te rozwiązania o których mówicie wydają mi się niemożliwe w tym przypadku. :-?
Dlaczego niemozliwe ? 1 cm dekor lub fuga powyzej kafelkiw, ale na scianie na ktorej jest lustro powinna zalatwic sprawe. No chyba, ze narozniki masz miez wykonczone plastikami, no to faktycznie fatalna sytuacja.

anouk
27-09-2005, 12:02
Na jednej stronie dekor a na drugiej nic? I w dodatku ten dekor jako jedyny w łazience?

JoShi
27-09-2005, 12:08
Na jednej stronie dekor a na drugiej nic? I w dodatku ten dekor jako jedyny w łazience?
A czemu nie ? Jesli mialby byc np srebrny, to stanowilby swietne wykonczenie lustra. Albo w kolorze kafelkow albo w kolorze fugi...

mmarysia
27-09-2005, 12:44
Anouk - ten dekor to taka cieniutka listwa metalowa - dokladnie 1 cm ktorego ci brakuje. Jeśli metalowa to i trochę lustrzana.


jezeli dasz lustro zgodnie z wystającymi na 1 cm plytkami - to od wysokości 40 cm powstanie ci przestrzeń na 1 cm - dokonale wypełni ją listwa- dekorek - licująca sie z lustrem - to nie jest taki dekor ktory da ci po oczach i wprowadzi nieład - pomoze ci jedynie zamknąć w dyskretny sposób lukę ktora powstanie - ja to widzę oczami swqjej wyobraźni :o - o oooooooooooo.........


A z innej beczki listwa tylko z jednej strony ze zwykłego dekoru - widocznego duzo bardziej - przy braku tej nieszczęsnej wystającej powierzchni płytek też by ładnie wyglądała. Tak mówię bo mam plan tak zrobic u siebie :lol: - taka duza tafla lustra z jedej strony bedzie ograniczona paskiem dekoru a drugiej strony bedzie wchodziłam w bok prostopadlej ścianki- jakos mi nie brakuje ten listwy po drugiej stronie - nie wszytsko musi byc maksymalnie symetryczne, no nie?? :)


Żeby nie było ze uperam sie przy swojej propozycji- wyjaśniam tylko na wypadek gdybysmy sie źle zrozumiały- jeśli jednak dobrze - tylko ci sie to nie podoba - to oczywiscie nie namawiam.

Majka
27-09-2005, 12:52
- oswietlenie boczne - listwa lub halogeniki
- motyw ozdobny z muszelek, drzewa olwkowego itp
- miejsce do zamocowania półeczek

poszukaj czegoś zaskakującego, a będzie fajnie :D

tripper
27-09-2005, 14:53
a co bedzie na scianach powyzej kafelkow? moze to upchnac w szpare miedzy lustrem a sciana?