PDA

Zobacz pełną wersję : projekt PINOKIO 2 pracownia DOMINANTA



Milena31
27-09-2005, 12:39
Zależy mi na obejrzeniu domu Pinokio II, ponieważ ten projekt bardzo mi sie podoba a mam nadzieje że ktos już go budował!!jestem z Wielkopolski.Jeśli jest możliwość to przyjadę go obejrzeć.Chcę kupić ten projekt, ale obawiam się że wygląda ciekawiej na rysunku niż w rzeczywistości.Bedę wdzieczna jeśli ktos sie odezwie!![/b]

Milena31
07-11-2005, 18:40
Szukam osoby która buduje lub wybudowała dom Pinokio 2.Chciałabym go obejrzeć (może byc w stanie surowym)Mógł by ktos podac opinie na temat tego domu, jak sie w nim mieszka, czy jest funkcjonalny i czy ktoś chciałby cos w nim zmienić...
prosze pisać wszelkie informacje na temat tego domu na email :[email protected]
Dzięki! :o

PLATINUM
21-04-2006, 11:30
Bardzo spodobał mi sie ten projekt szukam zdjęć gotowych już domków z zewnątrz i wewnątrz jeśli ktoś może przesłać lub podać jakiś link gdzie mozna takie znaleźć prosze o informacje.
Podaję mój adres [email protected]

Camili-mila
16-05-2006, 23:06
Ja także dopisuję się do tej prośby. Zakochałam się w tym domu http://www.domfort.pl/projekt.php?opcja=opis&id=242&nazwa_projektu=PINOKIO%202G
i chciała bym go obejrzeć live obojętnie w jakim stanie. Proszę także o jakiekolwiek uwagi, komentarze, fotki, itd. na adres wmail: [email protected] Dzięki z góry

chinka
23-06-2006, 14:21
Poprosze o sensowne uwagi.
http://glinki.com/?l=3xqvsa
Interesuje nas odbicie lustrzane (na stronie mozna zobaczyc rzuty w odbiciu lustrzanym).
My widzimy mala ilosc pomieszczen gospodarczych, ale w planach mielismy garaz z jednym autkiem, wiec pewnie zostanie ten dwustanowiskowy i czesc jego bedzie sluzyla za pom. gosp.
Gdybysmy sie zdecydowali, to na parterze wiekszych zmian raczej nie byloby (chociaz pustka nad salonem to nie nasz klimat). Na poddaszu sporo bysmy namieszali tak by wyszly dwa pokoje dzieci + garderoby i ich lazienka; nasza sypialnia + garderoba + mala lazienka.
A jak Wy to widzicie?
To jeden z nielicznych projektow, ktore podchodza pod ten nasz indywidualny. W sumie podoba nam sie, ale naprawde, zalezy nam na radach.
Pozdrowienia!

zielonooka
23-06-2006, 19:44
Od razu mowie - ze ja tak mam ze latwiej mi krytykowac i znajdowac minusy (trzeba wziasc poprawke na to :wink: )


Na pierwszy rzut oka - dziwny ksztalt domu (parteru) - powiem szczerze nie wiem jaki (i czy wogole) bedzie mialo to wplyw na cene , na pewno daje oryginalny efekt. Wiec sie nie czepiam. :wink:

1. Wiatrolap - bardzo nieladny efekt szaf obok drzwi :-? (przytlocza wejscie pozatym kompletnie niepraktyczne)
Dodatkowo te szafy sa malenkie!
Wiatrolap jest duzy ale poprzez swoj ksztalt i okna po prostu niepraktyczny i nie spelniajacy funkcji "szatni" - gdzie beda trzymane buty (iluś osob w rodzinie i iles par, kurtki, parasolki itp?).
Co gorsza nie za bardzo widze mozliwosci zrobienia z tym czegokolwiek (chyba ze usuwamy doswiatlenia w wiatrolapie)
Wygodny i funkcjonalny przedsionek - jest b. waznym elementem - naprawde ....

2. Pom gospodarcze - wydaje sie w miare ok...

3. Dziwna kuchnia :-? - moim zdaniem zdecydowanie za mala dlugosc blatow roboczych zeby z niej wygodnie kozystac
Zobaczcie to - w rogu lodowka, potem malenki blacik , kuchnia, znow malenki blacik (i to w rogu... :-? ) umywalka i znow malenki blat i to pod skosem :-? .
Sorry -zupelnie niepraktycznie!
I wbrew "sztuce" projektowania kuchennego ciagu .
Umordujecie sie w tak zaprojektowanej kuchni!
Widze problem tez w tym ze za bardzo nie ma tego jak ...zmienic.
Druga kwestia - wszystko widoczne (zadnej scianki za ktora mozna ukryc brudny garnek itp...) no chyba ze Wam nie przeszkadza albo jestescie pedantami :wink:

4. Nie wiem czy to minus - raczej spostrzezenie - bardzo fajne i wygodne schody... tylko ze... sprawiaja wrazenie totalnej dominanty we wnetrzu- i musicie miec tego swiadomosc - pierwsze co sie rzuca w oczy to te schody - bardzo duze i w centrum - widoczne z kazdej strony (reszta elemetow domu - niknie)

5. Zmniejszylabym taras - tzn nie dawala go dookola domu (wogole nie wiem co to za pomysl - moim zdaniem chybiony troche)

6. Do poddasza uwag nie mam :wink: .

Ogolnie ok - 2 "dzwonki alarmowe" to wiatrolap i kuchnia. (zwlaszcza ona)


ps. zastanawia mnie bardzo co to sa te zielone "iksy" na projekcie? :D

aha26
23-06-2006, 19:46
na przeciw mojej budowy budują włąsnie Pinokia i powiem,ze nawet fajny projekt. :D

zielonooka
23-06-2006, 19:53
Aha - znalazlam co na poddasze :wink: - pom nr 2 czyli sypialnia - jedno okno polaciowe na te wielkosc (i w wezszej scianie) zdecydowanie za malo (ciemno)
W sypialni z kolei - nie dawalabym okna nad lozkiem (nawet kwestia padajacego deszczu (tiaaa wiem romantyczne gwiazdy itd :D ale przesunelabym je tak zeby nie bylo bezposrednio nad glowa w trakcie snu)

Pawson
23-06-2006, 20:09
to jeszcze ja :
kuchnia i wiatrołap tak jak zielonooka napisała

mi sie niepodoba ta pustka nad salonem ... w sumie sama pustka to pomysł OK ale prze te ściany pokoi 2 i 8 to może wyjść wąska studnia nad salonem ... chociaż głowy sobie za to uciąc nie dam

na pewno podoba mi sie niebanalny kształt parteru i dominujące wygodne schody

chinka
23-06-2006, 21:44
No to napisaliscie dokladnie to samo, co mysle - chyba jeszcze nie jest ze mna zle (po obejrzeniu tylu projektow, mam juz pewne obawy).

W wiatrolapie zdecydowanie nie bedzie zadnych szaf, to wiemy od poczatku. Nienawidzimy szaf wnekowych, a juz na pewno nie pierwszym planie. To chyba najmniejszy problem.

Schody - nam sie podobaja, chociaz zdecydowanie dominuja, ale rzadko takie widzimy gdziekolwiek, wiec dla nas kolejny plus.

Kuchnia - no wlasnie... przedluzyc scianke wglab, tam gdzie stoi lodowka... nie znamy sie, moze? najchetniej pod oknami zostawilabym pusty blat roboczy, kuchenke przeniosla na przedluzona sciane tam, gdzie lodowka, lodowke dalej, a w miejscu kuchenki zlew.... Na pewno bede nad tym siedziala. Teraz w domu mamy zblizona kuchnie do tej (wlasciwie aneks kuchenny), zawsze marzylismy o wiekszej. W tej obecnej mamy sporo szafek wiszacych, inaczej sie nie zmiescilibysmy. Tutaj praktycznie nie ma gdzie je wcisnac, a i niezbyt nam sie podobaja. Troche ratuje ta spizarnia, ale...

Spizarnia. Maz mowi zeby ja zlikwidowac i przedluzyc gabinet, ktory rowniez ma pelnic funkcje pokoju goscinnego.

Gabinet u nas jest niezbedny: komputery, mnostwo ksiazek, stale miejsce do pracy. Martwimy sie, ze sie nie zmiescimy.

Jeszcze namieszalabym przy drzwiach do kotlowni zeby pomieszczenie bylo bardziej ustawne przy scianach. Nadto drazni mnie takie ustawienie drzwi jedne obok drugich - pewnie idac zrobic siusiu wszyscy beda wchodzili na balagan w kotlowni. Zobaczymy?

Pustki nad salonem nie lubimy, jak pisalam zdecydowanie nie. W tym projekcie to juz w ogole nie rozumiem koncepcji?

Co do okien na poddaszu zgadzam sie, ale poddaszem w sumie zajmiemy sie pewnie na koncu.

Tarasy wokol domu mi sie podobaja. Tylko tam, gdzie na projekcie przy jadalni jest stol na tarasie to w rzeczywistosci pewnie jakis daloby sie i wcisnac... dla krasnoludkow.

Zawsze myslalam tez, ze wyjscie z garazu do domu powinno byc przez wiatrolap (jedne miejsce butow, kurtek), a tu niespodzianka.

Garaz dwustanowiskowy to nie dla nas. Wiem, ze nie powinno sie mowic: nigdy, ale raczej na pewno zostaniemy przy jednym samochodzie. Czesc garazu bedzie na graty, kosiarki, narty, rowery. To mi sie nawet podoba. Tylko nie podoba mi sie taka wielka brama wjazdowa. Zawsze chcielismy takiej uniknac (dobrze chociaz, ze garaz cofniety). Moze zamiast takiej wstawic taka ok 3m i zrobic okno obok?

Niezbyt dobrze rozumiem ta wiate przed garazem, zadaszenie.

Martwi mnie okno narozne w salonie. Poza tym, czy z niego nie bedzie pieknego widoku na dluga sciane garazowa? Firanek i zaslonek w ktorymkolwiek z naszych domow nie przewidujemy w tym zyciu. Na dzien dzisiejszy rolety mnie do szalu doprowadzaja.

Ale poza oglnym marudzeniem projekt mi sie podoba :D

Bardzo dziekuje za uwagi, piszcie, piszcie, zmuszajcie do myslenia :)

chinka
23-06-2006, 21:48
na przeciw mojej budowy budują włąsnie Pinokia i powiem,ze nawet fajny projekt. :D


Masz jakies fotki? 8)

zielonooka
23-06-2006, 22:13
chinka

schody- cały "myk" polega na tym zeby byly ciekawe i ... po prostu...piekne :wink: ( i moze nie takie bardzo masywne )
Zaaranzujecie je ciekawie - beda prawdziwą ozdoba domu, "skwasicie" - i poniesiecie tego konekwencje :wink:

przejscie z garazu - tez uwazam ze najb optymalne jest zeby bylo do wiatrolapu ale w tym przypadku nie jest zle (znam takie projekty gdzie z garazu przechodzi sie kolo drzwi sypialnu, caly salon, albo przez kuchnie ( :o ) i dopiero do przedsionka zeby zdjac kurtke i ublocone buty :lol: :wink: )

spizarnia nie wypowiadam sie - spizarnia jest fajna i praktyczna ale nie jest niezbedna, jesli wazniejszy jest wiekszy gabinet :wink:
scianki w "glab" o ile dobrze zrozumialam nie ma co - tam jest najlepsze miejsce na lodowke - nie da rady zrobic blatu - jesli juz to nie sugerowac sie ustawieniem stolu jadalnego i pociagnac wzdluz sciany blat ew. zaaranzowac taki wolnostojacy odzielajacy czesc kuchenna od jadalnianej (taka swego rodzaju "wyspa" ) zle powiedzialam w poprzednim poscie ze nie ma mozliwosci zmian - sa tylko trzeba pokombinowac :wink: )

taras lepiej zrobic wiekszy i wygodniejszy od strony salonu/jadalni niz dookola domu (no chyba ze nie ma problemu w kwestii finansowej zeby zrobic wiekszy taras i ta "opaske" tarasowa dookola)

okno narozne mala uwaga - tez w kwesti finansowej - znacznie drozsze jest okno narozne niz dwa okna "normalne" - czyli okno -kawalek sciany w rogu - okno ( a roznica praktycznie zadna)


co do widoku - nooo....- przeciez taka sciana ile daje mozliwosci :roll: :wink: - :D :wink: :D - pnacza na przyklad (bluszcz , winorosl itp - :wink: )zagospodarowanie ogrodu sie klania :wink: :D


na koniec - co do projektu typowego i indywidualnego... :wink:
projekt typowy 1500-zl
wrysowanie na dziale ok 800 - 1000
adaptacja projektu ok 1000 zl (jak wieksza adaptacja to spokojnnie ze 2-3 tys)
(razem min. 3500)

Indywidualny z wrysowaniem mozna miec za ok 6 tys - dokladnie taki jaki sie chce... moze warto przemyslec , roznica duza nie jest

chinka
23-06-2006, 22:26
chinka

Indywidualny z wrysowaniem mozna miec za ok 6 tys - dokladnie taki jaki sie chce... moze warto przemyslec , roznica duza nie jest

Zielonooka, z reszta musze sie przespac. Co do okna sie zgadzam, dwa rozsuniete sensowniejsze. Schody chyba powinny byc lekkie, drewniane? Zawsze chcialam nadprzecietna dlugosc, zwykle 90cm, mi sie marzy wiecej. Myslisz, ze tam sie uda zrobic wyspe w kuchni? Byloby cudnie. Ale tak, jak pisalam - musze sie przespac, od wielu dni siedzimy noce w necie, chcac ruszyc na wiosne z budowa i ja juz pisze jak pisze...

Co do tych 6 tys to tez tak myslelismy. Bardzo nam na tym zalezalo. Nasza dzialka to jedyne 2500 metrow, wiec chcielismy tego nie spieprz... i pojsc do kogos sensownego. Chodzilismy i chodzilismy i wychodzilismy... Jeden architekt prawie 10 tys, drugi 12 . Wiec usiedlismy na telefonie zeby nie tracic czasu na chodzenie - nie znalezlismy w Szczecinie nikogo tanszego! To cena bez projektu instalacji. Zaden z architektow nawet nie zechcial spojrzec na nasze bazgroly, na dzialke, na teren - od razu dostalismy do reki cennik. Wiekszosc naszych znajomych mieszka w domu, badz dom buduje (takie to towarzystwo informatykow) i zadna z tych osob nie skorzystala z uslug architekta jesli chodzi o projekt indywidualny, bo ceny byly kosmiczne. Konczylo sie wiec na tych 4-5 tys za projekt z netu i adaptacje. Poszlismy wiec tym tropem...

A ten pinokio to mnie intryguje i przyciaga, bo nie wyglada jak inne domku, na ktorych kopie wszedzie sie trafia.

Dzieki Ci za wszystko. Prawde mowiac, liczylam, ze akurat Ty sie odezwiesz :)

chinka
23-06-2006, 22:30
A w ogole to chcialam dodac, ze marzy mi sie dom z klimatem i dusza... I bialy z grafitowym dachem, zelaznymi furtkami i plotem, moze gdzies kamien albo cos...
Ide spac :oops:

aha26
24-06-2006, 10:48
schody w tym domu nie są tak dominujące jak bysię wydawało.Wyglądają ok.

aha26
24-06-2006, 10:50
na przeciw mojej budowy budują włąsnie Pinokia i powiem,ze nawet fajny projekt. :D


Masz jakies fotki? 8)

nie robiłam zdjęc .ale nawet gdybym miala to niestety bez zgody włąsciciela domu nie moge tu nic wstawić :D

sonal
11-07-2006, 02:47
ale ja mogę 8)

radosny_w
13-07-2006, 17:29
Witam, przegladajac zawartosc forum trafilem na wasza dyskusje. Tez nosze sie z zamiarem wybudowania domu "Pinokio 2G" i mam podobne zastrzezenia. Od dawna szukam informacji na temat tego gdzie mozna taki dom obejrzec aby sie przekonac o slusznosci (lub nie) podejmowanych decyzji. Jezeli moglbym prosic o jakies zdjecia ewentualnie informacje gdzie taki domek mozna obejrzec bede wdzieczny.... z gory dziekuje za pomoc... :)

Artek681
18-07-2006, 22:41
Witam, ja także zdecydowałem się na projekt Pinokio 2G. Jest super, jednakże mam zamiar wprowadzić pewne modyfikacji. Przede wszystkim piwnica. Trzy pomieszczenia piwniczne pozwolą mi na zmniejszenie pomieszczenia gospodarczego na parterze.Powiększę w ten sposób łazienkę, kuchnia jest faktycznie odkryta i nie mam na nią żadnego pomysłu. Ponadto na poddaszu zostawię tylko jedną łazienkę, którą trochę skrócę.... O dalszych zmianach powiem wam później...

yaro
20-07-2006, 11:56
Witam

Domek super tez go chciałem budowac ale gmina sie nie zgodziła :evil:

tu masz link do pracowni:

http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_pinokio2g.html

Bardzo fajnu kontakt z tymi ludzmi, ja duzo pytałem i zawsze dostawałem odpowiedz. Polecam pod tym wzgledem

Ja wybrałem inny projekt z ich pracowni:

http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_kubus.html

Duzo tanszy i gmina sie nie czepi chyba :wink:

Pozdrawiam

Artek681
21-07-2006, 07:16
Pozdrawiam i dziękuję za link do strony projektanta. Mam prośbę- jaki jest realny koszt postawienia tego domu? i dlaczego gmina nie zgodziła się na realizację projektu. Bardzo mnie interesuje real foto zrealizowanej inwestycji. Mam zamiar wprowdzić pewne modyfikacje, jednakże zastanawiam się, czy jest sens cokolwiek zmieniać.
:roll:

yaro
21-07-2006, 08:31
Pozdrawiam i dziękuję za link do strony projektanta. Mam prośbę- jaki jest realny koszt postawienia tego domu? i dlaczego gmina nie zgodziła się na realizację projektu. Bardzo mnie interesuje real foto zrealizowanej inwestycji. Mam zamiar wprowdzić pewne modyfikacje, jednakże zastanawiam się, czy jest sens cokolwiek zmieniać.
:roll:

Witam

Gmina sie nie zgodziła bo nie ma kalenicy na 2/3 długosci dachu wzdłuz drogi.
Realny koszt trudno powiedziec, architekt stwierdził ze da sie wybudowac za mniej niz 300 tys, ale to raczej nie realne

Ale w 400 tys powinienes sie zmiescic ale bez fajerwerków

Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

ASSO1
25-07-2006, 09:52
CZEŚĆ WITAM WSZYSTKICH. WIDZĘ, ŻE MAMY WSPÓLNY TEMAT DOTYCZĄCY PROJEKTU "PINOKIO". TYLKO ŻE JA JESTEM JUŻ NA DALSZYM ETAPIE. POZDAWIAM

Artek681
25-07-2006, 20:53
Pozdrawiam serdecznie. Powiedz nam na jakim obecnie jesteś etapie i czy masz jakieś fotki ze swojej budowy. Bardzo interesują mnie nakłady na tą inwestycję oraz materiał do realizacji projektu. Cenne są także uwagi dotyczące ewentualnych zmian w gotowym projekcie. Proszę mi także powiedzieć, jak wygląda ta wolna przestrzeń nad kominkiem w salonie. :P

ASSO1
26-07-2006, 08:10
Witam ponownie :D Tak na początek to jesteśmy na etapie ocieplania naszego domku. (wstawione okna, instalacj elektryczna itp.)
U mnie sprawa wygląda troszkę inaczej, ponieważ wyszukałam ten projekt Pinokio w internecie, ale widziałam w nim wiele do zmiany.
Znalazałam dobrego projektanta i opracowaliśmy projekt z moimi zminami. Wizualnie z zewnątrz wygląda tak samo, ale w środku jest dużo zmian między innymi: pozbyłam się pustki nad salonem a uzyskałam w ten sposób dokatkowy pokój na górze; następna zmiana dotyczyła klatki schodowej wyszły nam świetne wiszące kręcone schody(betonowe), z których widok jest na cały parter. Jezeli chodzi o zdjęcia to mam ich mnóstwo ale przyznaję że nie mam pojęcia jak je wkleić. (jestem dopiero od wczoraj na forum). Jeżeli interesowałoby Was więcej informacji to napewno chętnie zacznę odwiedzać ten post. Pozdrawiam

ASSO1
26-07-2006, 08:13
Zapmniałam jeszcze dodać, ze koszt całego projektu (z adaptacją na terenie itp) wyniósł mnie 2000 zł. Dlatego szokuje mie kwota 6000 zł. Dlatego warto się zastanowić! :D

Artek681
29-07-2006, 22:27
Mam dylemat, czytałem poprzednie posty Yaro i bardzo spodobał mi się Goblin. Postanowiłem zmienić wybór z Pinokio 2 na projekt domu Goblin. Uważam, że jest on wspaniały, choć zdaję sobie sprawę, że będzie drogi.Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.

Artek681
04-08-2006, 21:06
Czy ktoś może wyrazić swoją opinię na temat projektu Goblin. Jestem ciekawy jakie macie o nim zdanie. Pozdrawiam
:roll:

agniesiak
05-08-2006, 20:44
ASSO1 prosze wklej zdjecia swojego domku, ja jestem zachwycona tym projektem, ale przed wyborem chcialam zobaczyc jak wyglada ten projekt po realizacji.

PS. Ile wyniosla Cie budowa Pinokia?

Artek681
06-08-2006, 10:51
Pozdrawiam. Ja także byłem zakochany w projekcie Pinokio. Jednakże jak zobaczyłem Goblina, to doszedłem do wniosku, że jest to idealny dom dla mnie.O kosztach zbytnio nie myślę, wiem, że jest drogi. Podejrzewam, że w granicach 350-400 tys. złotych. :D

ASSO1
07-08-2006, 07:54
Witam bardzo serdecznie :D jestem narazie w pracy, ale jak wrócę do domku to spróbuję wkleić parę zdjęć. A jeżeli chodzi o koszty to napewno każdy poniesie inne. Zaczynając od przygotowania terenu pod budowę do tego momentu (wstawione okna, brama garażowa, drzwi zewnętrzne, przyłącze prądu do domu, elektryka w domu, przyłącze wody, pierwsze wylewki na parterze itp.) wyniosło nas to wszystko około 150 000,- POZDRAWIAM

mazagi
07-08-2006, 12:59
Witaj ASSO1,

tez bylbym Ci bardzo zobowiazany za te zdjecia... Przymierzamy sie bowiem rowniez do tego projektu...

ASSO1
07-08-2006, 16:17
Próbuję coś wkleić http://foto.onet.pl/upload/4/38/_621092_n.jpg

ASSO1
07-08-2006, 16:17
poprostu nie wierzę udało mi się :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ASSO1
07-08-2006, 16:19
to jest ujecie z przodu. Tak to wszystko wyglądało we wrześniu 2005. popracujęnad dalszymi zdjeciami to powklejam więcej. BUźki Pa Pa

ASSO1
07-08-2006, 16:26
no i proszę rozkręcam się :D A tak wyglądał tył
http://foto.onet.pl/upload/21/81/_621097_n.jpg

agniesiak
08-08-2006, 14:04
Super, piekny domek coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze dobry wybor, ale jeszcze czekam na zdjątka ze srodka no i z oknami.

Pozdrowienia.

celestynka
08-08-2006, 14:36
Wdzę tutaj duze zmiany, gdyby nie te skosy z przodu domu to ciężko by było poznać że to Pinokio.
Czekam na zdjęcia ze środka :D

ASSO1
08-08-2006, 16:19
Witam wszystkich :) tak jak wcześniej pisałam wprowadziliśmy trochę zmian.Dlatego troszke inaczej wygląda ponieważ podnieśliśmy ścianki na poddaszu prawie o 4 "maxy" aby uzyskac bardziej funkjonalne pomieszczenia i wtedy zmienił się troszkę układ dachu. Ale ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Buźki. pracuję nad dalszymi zdjęciami.

ASSO1
08-08-2006, 16:52
nie wiem czy będzie coś widać ale wklejam ujęcie moich zmienionych schodów (zamiast całej zabudownej klatki schodowej) http://foto.onet.pl/upload/48/67/_621448_n.jpg
i jeszcze tył z oknami
http://foto.onet.pl/upload/31/90/_621450_n.jpg

a na koniec przód
http://foto.onet.pl/upload/16/72/_621449_n.jpg

ASSO1
08-08-2006, 16:55
Z :) djęcia z wewnątrz mam niestety jeszcze w aparacie jak przegram to napewno je zamieszczę. pozdrawiam

agniesiak
09-08-2006, 21:34
Czekamy na zdjecia ze srodka.

PS. Mam swoj pomysl na jadalnie, zrobie kwadratowa sciane tak jak w salonie i tak jak w salonie narozne okno (przy okazji ciekawe jaki koszt takiego okna), a kuchnie wycofam wglab spizarni i odgrodze troche, bedzie wieksza i schowana.

Sypialnie ta z lewej strony polacze z pustka nad salonem i bede miala ladny widok z okna na ogrod.

Pozdrawiam,

ASSO gdzie sie podzial Twoj kominek, bo go nie widac w tym miejscu gdzie powinien byc wg projektu?

ASSO1
10-08-2006, 07:37
Witam. Z przykrością muszę przyznać, że zrezygnowałam z kominka. Z tego co się orientowałam, po pierwsze: strasznie drogie jest okno narożne, a po drugie musi być dobrze zaprojektowany strop aby nie było dużego nacisku na narożne okno (dlatego mam jedno). Lepiej zrobić dwa okna a na rogu normalny wąski słupek z muru. A jeżeli chodzi o pustkę nad salonem to ja też z niej zrezygnowałam i dzieki temu powiększyłam sobie sypialnie tylko, że po prawej stronie. Pozdrawiam

agniesiak
20-08-2006, 12:25
Hej Asso1, caly czas bardzo mocno czekamy na wiecej zdjec ze srodka.
Pozdrawiam.

Kinga_viva
08-10-2006, 22:11
czesc, wow fajny ten twoj \ nasz domek, ja wlasnie wylewam fundamenty, ale bardzo chcialabym porozmawiac jezeli to jetst mozliwe na temat twojego domu....moze na skype, jezeli masz lub podam tobie moj nr komorki 693929496 bardzo mi zalezy

Kinga_viva
03-11-2006, 22:31
szukam osob, ktore buduja Pinokio II lub maja ten dom juz wybudowany, prosze o kontakt

pabloo74
09-11-2006, 23:03
Śledzę od dłuższego czasu forum ale nigdzie nie spotkałem niczego na temat realizacji projektu PINOKIO 2 - no może z małym wyjątkiem...
Czy może ktoś dysponuje jakimiś innymi fotkami z poszczególnych etapów budowy. Ja jestem na etapie wykopów pod fudamenty...
MOŻE KTOŚ MÓGŁBY PODESŁAĆ KILKA FOTEK???
Pozdrawiam!!!

PLATINUM
12-11-2006, 15:10
WITAM SZUKAM LUDZI KTORZY PODJELI SIE BUDOWY WG. PROJEKTU PINOKIO nie jest too projekt z kolekcji Muratora ale moze jednak ktoś coś wie na temat tego projektu i jego realizacji

POZDROWIENIA dla WSZYSTKICH KTÓRZY ZAGLADAJA NA TO FORUM
:wink: :lol:

mexpert
24-11-2006, 12:16
Posidam 4 zdjęcia Pinokio 2 z pojedyńczym garażem, ale to zawsze coś bo nigdzie nie można tego domu obejrzeć.
Podaj mi swój email.

ballada
25-11-2006, 17:08
Zdjec nie posiadam, ale bylam w Pinokiu osobiscie. Tez mocno zastanawialismy sie nad tym projektem i zrezygnowalismy po wizycie. Dla nas ten dom byl niezbyt funkcjonalny i takie usytuowanie schodow sprawialo, ze tylko je w domu sie widzialo. Poza tym: ciasno, ciasno... Kuchnia to wlasciwie malutki aneks, w gabinecie trudno sie przecisnac miedzy krzeslem a drzwiami, wchodzac do domu poza schodami widzisz tylko same drzwi. Pomieszczenia malenkie. Z salonu i jadalni widok na kominek niemal zaden, masz go za to z drzwi tarasowych. A pustka nad salonem to juz w ogole porazka, nie mowiac o ukladzie gory. Z zewnatrz bryla - super! Ale w srodku to jak dla mnie jedno wielkie nieporozumienie.

celestynka
27-11-2006, 15:52
Witam
Jestem w trakcie załatwiania pozwoleń na budowę projektu PINOKIO 2G.
http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=242&opcja=opis
Mam zamiar ruszyć z budową na wiosnę. Budowa w okolicach Rzeszowa


Co do projeku to bardzo mi się podoba, uważam że jest bardzo oryginalny :D
Mam jednak kilka uwag.
1. Mała i otwarta kuchnia, mam zamiar powiekszyc kuchnie kosztem likwidacji spiżarni. Połowe spiżarni przeznacze na kuchnie a polowę na powiekszenie gabinetu. Muszę jeszcze wymyslic gdzie umieszcze spiżarnie, bo jest ona potrzebna.
2. Pustka nad salonem - rezygnuje z niej

Co do poddasza to przynajmniej w tej chwili nie mam zastrzeżeń, zostanie podniesiona sciana kolnkowa o 2 bloczki.

Chętnie oglądne fotki domu, jeśli ktoś takowe posiada. Zapraszam też do dyskusji na temat tego projektu
:lol:

Jeśli ma ktoś fotki to proszę o umieszczenie na stronie lub wysłanie mi na email [email protected]

pabloo74
04-12-2006, 19:09
Hmm...

cóż, opinie co do funcjonalności są różne. jak to zwykle bywa: co się komu podoba... myślę, że ten projekt "ma w sobie to coś". oczywiście, bez kilku niewielkich poprawek się nie obejdzie, tak sądzę...

napewno trzeba zrobić "coś" aby "poprawić" kuchnię... dalej pustka nad salonem - pewnie rzecz fajna ale lepiej zagospodarować miejsce które powstanie po jej likwidacji dołączając np. w całości do sypialni na górze, napewno ściankę kolankową trzeba podnieść nieznacznie - mam tu na myśli jeden bloczek, dalsza "wędrówka" w górę zburzy harmonię proporcjonalności projektu i chyba straci wtedy sens...

reszta wyjdzie w trakcie realizacji...

pozdrawiam

pabloo74
11-12-2006, 18:56
Posidam 4 zdjęcia Pinokio 2 z pojedyńczym garażem, ale to zawsze coś bo nigdzie nie można tego domu obejrzeć.
Podaj mi swój email.
WIELKIE DZIĘKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Dyzio Marzyciel
26-01-2007, 11:29
Witaj Kinga, czy ktos nawiazal z Toba kontakt - wlasnie zakupoilem projekt pinokio 2 G i na wiosne chce rozpoczac budowe, szukam jak i Ty zdjec, doswiadczen od kogos kto budowal/buduje ten domek .... bede wdzieczny jesli cos masz ??

ABORO
27-03-2007, 19:51
Poszukuję ludzi, którzy budują PINOKIO 2g, a może już ktoś wybudował ??
Proszę o kontakt !!!!!!!

miras_eb
10-04-2007, 10:21
czy udało się komukolwiek dostać zdjęcia domu Pinokio 2? Chce kupić ten projekt i chciałbym się upwenić w trafności swojego wyboru.

Jeśli to możliwe - prosze o fotki Pinokio 2 na maila [email protected]

Najchętniej oglądnąłbym gotowo wybudowany domek :)

miras_eb
11-04-2007, 21:07
Witam wszystkich,

noszę sie z zamiarem kupna projektu Pinokio 2. chciałbym zapytać o Wasze najświeższe opinie na ten temat. Jest już jeden taki temat - ale od dawna nikt tam nic nie dopisuje.

Najchętniej zobaczyłbym ten domek na żywo - jeśli to możliwe. Jestem z Tarnowa - ale często podróżuję po całej południowej POlsce. Jeśłi możecie pochwalić się swoim Pinokio 2 - bardzo proszę o kontakt na maila:
[email protected]

Robert Orlik 1
12-04-2007, 14:20
Moi drodzy osobiście nie buduje domu Pinokio ale mój sąsiad stawia Pinokio 1 i jedyna różnica polega na garażu -jedynka ma poprostu jedno stanowisko.Jeżeli jestescie zainteresowani to podrzuce pare zdjęć .Budowa jest na etapie regipsów na poddaszu i wstawianiu okien dach jest już gotowy.Ogólnie dom jest ładny tylko troszkę małe pokoje na poddaszu sąsiad ma również podniesioną ścianę kolankową POZDRAWIAM :lol:

celestynka
13-04-2007, 22:21
Bardzo proszę o przesłanie zdjeć [email protected]


Ja budowę zaczynam 17.04 , projekt Pinokio 2G. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to mogę podesłać zdjećia fundamentów :lol:

agatula
18-04-2007, 19:17
witam my takze budujemy pinokio2. jestesmy rowniez na etapie regipsow na poddaszu i lada dzien wstawionne beda oka na poddaszu. jezeli ktos z was chcialby o cos zapytac lub zobaczyc zdjecia chetnie pomozemy i pokazemy. pozdrowienia

agatula
18-04-2007, 19:19
pomylka okna na poddaszu juz sa chodzilo mi o okna na parterze

Mariush11
23-04-2007, 13:24
Witam serdecznie. Właśnie zaczynam budowę Pinokia. Jeśli dysponujecie zdjęciami z Waszej budowy proszę o podesłanie kilku na adres [email protected].
Mam jeszcze 2 pytania. Ile cegły zużyliście na wybudowanie kominów oraz czy zmienialiście coś w projekcie aby powiększyć kuchnię?

Pozdrawiam

tomycztery
12-05-2007, 11:29
Witam.Zastanawiamy się nad projektem Pinokio 2G. W związku z tym mam 2 pytania :

1.Jakie zmiany wprowadziliscie do projektu?
2.Jaki wyszedł koszt budowy stanu surowego zamkniętego ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam

mateosagan
14-06-2007, 22:50
agatula,

jak Ci idzie budowa Pinokio2?? na jakim jesteście etapie??
ja zacząłem właśnie wylewanie stropów
czy masz jakieś uwagi, które warto po tym etapie uwzględnić??

Pozdrawiam,
[email protected]

darnos
18-07-2007, 21:30
Wlasnie kupilem projekt Pinokio2 i w tym roku chcialbym postawic dom w stanie surowym. Zastanawiam sie nad ewentualnymi zmianami. Co zmieniliscie w swoich projektach?
Bylbym wdzieczny za mozliwosc zobaczenia domu.

Pozdrawiam
[email protected]

mickey30
14-05-2008, 01:17
Ucichło w temacie, albo Ci co zakupili projekty są tak pochłonięci, że czasu nie starcza na podzielenie się uwagami....

panmaciek
09-07-2008, 09:59
http://picasaweb.google.pl/Gajol1978/Budowa

Staram się je wrzucać na bieżąco.

Modyfikacje w stosunku do standardu:
1) odbicie lustrzane
2) jedno duże pomieszczenie nad garażem
3) wyprostowany ścięty róg z tyłu domu
4) likwidacja spiżarni
5) lekko podwyższona ścianka kolankowa

Pozdrawiam!

panmaciek
11-07-2008, 11:22
http://forum.muratordom.pl/pinokio-ii-kto-ten-dom-buduje,t85036.htm

panmaciek
11-07-2008, 11:22
http://forum.muratordom.pl/pinokio-ii-kto-ten-dom-buduje,t85036.htm

panmaciek
11-07-2008, 11:25
http://picasaweb.google.pl/Gajol1978/Budowa

Staram się je wrzucać na bieżąco.

Modyfikacje w stosunku do standardu:
1) odbicie lustrzane
2) jedno duże pomieszczenie nad garażem
3) wyprostowany ścięty róg z tyłu domu
4) likwidacja spiżarni
5) lekko podwyższona ścianka kolankowa

Pozdrawiam!

panmaciek
11-07-2008, 11:26
http://forum.muratordom.pl/pinokio-ii-kto-ten-dom-buduje,t85036.htm

panmaciek
11-07-2008, 11:28
http://forum.muratordom.pl/pinokio-ii-kto-ten-dom-buduje,t85036.htm

panmaciek
11-07-2008, 11:30
http://forum.muratordom.pl/pinokio-ii-kto-ten-dom-buduje,t85036.htm

Dyzio Marzyciel
22-07-2008, 15:23
kilka zdjec z realizacji Pinokio2G, bez wiekszych zmian ... http://pinokio2g.blog.onet.pl/

panmaciek
24-09-2008, 11:42
http://picasaweb.google.pl/Gajol1978/Budowa1
oraz
http://picasaweb.google.pl/Gajol1978/Budowa2

bigpol2
01-11-2008, 20:33
Paniemaćku, czy mógłbym Pana prosić o jakies aktualne zdjęcia wnętrza domu? zależałoby mi także na zdjęciu schodów (widok od wejścia głównego) oraz zdjęci z dołu oraz z góry na pusta przestrzeń nad salonem.
mocno przymierzam sie do tego projektu, jednak ze względu na warunki zabudowy na mojej działce, prawdopodobnie będę zmuszony do zmiany dachu na dwuspadowy.

z góry serdecznie dziękuję i z niecierpliwością oczekuję
Pozdrawiam
Tomasz Olsztyn

p.s mój adres: [email protected]

maania
03-11-2008, 09:16
Witam serdecznie

Poważnie zastanawiamy się nad zakupem projektu pinokio 2.

Jeżeli to możliwe bardzo proszę o przesłanie zdjęć gotowego domu i wnętrz na adres [email protected]

Z góry dziękuję i pozdrawiam

panmaciek
03-11-2008, 10:53
dom jeszcze nie skończony - staram się aktualne zdjęcia wrzucać na linki podane powyżej.

Pozdrawiam

panmaciek
03-11-2008, 10:57
1) jeżeli nie może Pan mieć domu czterospadowego to odradzam ten projekt, bo zapłaci Pan więcej za zmiany w projekcie niż za 10 projektów gotowych - ja za projekt dałem 2200, a za naprawdę kosmetyczne zmiany 2700, gdybym musiał ruszyć konstrukcję dachową to bym zbankrutował
2) aktualne zdjęcia na stronie, postaram się przy okazji machnąć takie ujęcia, jakich Pan oczekuje

Pozdrawiam

celestynka
09-11-2008, 10:39
Witam
Ja budowę Pinokia zaczęłam 2 lata temu. Na tą chwilę jestem w trakcie wykańczania wnętrz. Do przeprowadzki zostało jeszcze 2-3 tygodnie.
Przepraszam wszystkich, którzy pisali do mnie w sprawie Pinokia że nie odpisywałam. Postaram się to teraz nadrobić :lol:
Zmiany w naszym Pinokio 2g
-likwidacja pustki nad salonem
-poszerzenie garażu o 1.5 metra
-podniesienie ściany kolankowej do wysokości 4 bloczków



Uwaga na łazienkę na dole. Jest tam mało miejsca na kabinę prysznicową, odległość od ściany do okna u nas wyniosła 75 cm i był problem z kupnem tak wąskiej kabiny. Rada-pomniejszyć okno lub przesunąć maksymalnie pod jedna stronę.
łazienka dół
http://lh4.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SRa14CCRyJI/AAAAAAAAAHQ/IkQNQYLvBIs/s400/DSCF0439.JPG
kilka zdjęć
Zdjęcia robione w nocy -ładniejsze na dniach :D

kuchnia w trakcie montażu
http://lh4.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SRa5Mm_P8KI/AAAAAAAAAHk/qE7p2oC6HV8/s576/DSCF0390.JPG

http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SRa1uC87gHI/AAAAAAAAAGw/y6bNZCrX7eE/s576/DSCF0412.JPG

widok z kuchni na salon
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SRa1fMbsBbI/AAAAAAAAAGQ/2jHHxUHaIM0/s576/DSCF0395.JPG

widok z salonu na kuchnie
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SRa1jzNVQfI/AAAAAAAAAGY/_4t2ohj7ocA/s576/DSCF0396.JPG

sufit salon
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SRa1nsaSSSI/AAAAAAAAAGg/_Jpzx3iyiHw/s576/DSCF0397.JPG

klatka schodowa
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SRa1p0qIOBI/AAAAAAAAAHY/wS99EAT44Pg/s400/DSCF0402.JPG



kominek
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SRa6LOVfybI/AAAAAAAAAIs/tvDp8wsr8Pg/s576/DSCF0391.JPG


Dywany i chodniki widoczne na zdjęciach to wyposażenie tymczasowe :lol:

mickey30
13-11-2008, 21:32
Bardzo ładne zdjęcia!!! Prosimy o jeszcze więcej fotek!!! :D

Pozdrawiam

Ed_morton
04-02-2009, 20:16
witam, czy ktos ma dostepne zdjecia pustki nad salonem, w projekcie nie wyglada na duza i zastanawiam sie jak to wyglada w realu

celestynka
15-03-2009, 13:14
kuchnia
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbztc70DVCI/AAAAAAAAATU/FMu8wIXzW7A/s640/DSCF0786.JPG
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztfSFo5jI/AAAAAAAAATk/7pKJ4MFpoqw/s640/DSCF0798.JPG
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbztg7YLKvI/AAAAAAAAATs/k-qshhLBpU8/s640/DSCF0807.JPG
http://lh4.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbzto37sD9I/AAAAAAAAAUc/2Pi3qf2WlBA/s640/DSCF0913.JPG
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztnQ_1-1I/AAAAAAAAAUU/vYYhOI78e9o/s640/DSCF0909.JPG
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztxmK3FCI/AAAAAAAAAVc/p4cpsVwJz08/s640/DSCF0806.JPG
http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuJhz2W3I/AAAAAAAAAYI/sxe3TuCNdHo/s640/DSCF0854.JPG
kominek jeszcze nieskonczony
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztsddpqgI/AAAAAAAAAU0/t9457TD6r5A/s640/DSCF0916.JPG
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztwsokRsI/AAAAAAAAAVU/Oj2bGj8J1pg/s640/DSCF0805.JPG
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuAeWI0yI/AAAAAAAAAW8/3MRx1jEmSWM/s640/DSCF0829.JPG

widok z salonu na kuchnie
http://lh4.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztuqTdnII/AAAAAAAAAVE/xar3EmU1K7I/s640/DSCF0799.JPG
z kuchni na salon
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuKYCIUyI/AAAAAAAAAYQ/GH2Pw90h-Hs/s640/DSCF0857.JPG

salon

http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuU5JdTBI/AAAAAAAAAZQ/85KH7De6th4/s640/DSCF0904.JPG

hall

http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuJhz2W3I/AAAAAAAAAYI/sxe3TuCNdHo/s640/DSCF0854.JPG
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbzt1qpEwbI/AAAAAAAAAV0/s0G29g0XbXA/s512/DSCF0815.JPG
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbzt8m2UGiI/AAAAAAAAAWk/An9Sc0wnYBg/s640/DSCF0823.JPG
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuT74CJYI/AAAAAAAAAZI/YaeeA_eXLcU/s640/DSCF0902.JPG
schody jeszcze bez poreczy
http://lh4.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuSw8MoKI/AAAAAAAAAZA/uyS2KUvi5MY/s640/DSCF0901.JPG
drzwi wejsciowe z luksferami
http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbzt3WzfELI/AAAAAAAAAWE/kz-2_zmf2iY/s640/DSCF0817.JPG

widok z garderoby do łazienki

http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuD5nRrBI/AAAAAAAAAXg/Ush_hqpW07Y/s640/DSCF0834.JPG

widok z łazienki
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuCYMBSlI/AAAAAAAAAXQ/18nmh6WlsSU/s512/DSCF0831.JPG

łazienka na pietrze

http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuE7T1szI/AAAAAAAAAXo/CXtywlOVY4M/s640/DSCF0835.JPG
http://lh4.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuGQAesoI/AAAAAAAAAXw/AlFm7iU7dpY/s640/DSCF0836.JPG
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuHl-jjmI/AAAAAAAAAX4/p8f5EiGYQcM/s640/DSCF0837.JPG

łazienka dół

http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbzt58kqqAI/AAAAAAAAAWU/0JHD6iGG7yY/s512/DSCF0820.JPG

http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuL75f8_I/AAAAAAAAAYY/wIM5WhYRB10/s512/DSCF0877.JPG

mycha.:)
15-03-2009, 22:43
Celestynka piękny masz dom , cudo :D :D

amati
16-03-2009, 08:31
Fajny domek - moja kolorystyka ;)
Bardzo ładne schody, a bez barierki bedą?

aga1401
16-03-2009, 08:40
celstynka piekny dom:)

celestynka
16-03-2009, 09:13
Cieszę się, że się podoba :oops:

Barierki będą w najbliższym czasie.

madison22
16-03-2009, 18:03
Calestynka sliczne wnetrza,mam pytanko dotyczace schodow,bo widze ze masz stopnie drewniane, a co jest na podstopniach i bokach schodow? czy to jakas farba? bardzo ladnie sie prezentuja.

Deamos
16-03-2009, 18:10
Calestynka: masz super wnetrza, bardzo mi sie podobaja, szczegolnie ladnie dobrane kolory :)

celestynka
16-03-2009, 18:15
Podstopnie i boki schodów pomalowane są zmywalną farbą emulsyjną na ścianę (firma Para) . Niestety nie jest to do końca dobry pomysł, ponieważ się brudzą. Będę musiała podstopnie przemalować specjalną farbą. W ofercie Pary jest podobno jakaś farba ceramiczna, która nadaje się do mycia.

zbludzanka1
17-03-2009, 07:00
Celestynko! Piękne wnętrza!Bardzo Cię proszę o nazwę płytek w kuchni, dziękuję i powodzenia życzę!!! :P

celestynka
17-03-2009, 08:10
Płytki w kuchni to DAMASCO odcień: Capuccino, obwódki - Mocca + aluminiowe blaszki. Producent Opoczno.

zbludzanka1
17-03-2009, 17:42
Dzięki wielkie!!!

piogron
17-03-2009, 20:13
celestynka możesz zdradzić co to za drewno na podłodze? Jakiej firmy i kolor?

kazia25
18-03-2009, 13:27
Celestynka masz prześlicznie urządzony domek :o wow, gratulacje :D

Roksi01
18-03-2009, 15:49
Śliczny domek. Gratuluje pomysłu na wykończenie!!! Jeśli możesz to pokaż również pokoje :)

iza mirek
18-03-2009, 20:23
celestynka

Zachwycona jestem Twoim kominkiem, czy możesz podać orintacyjny koszt tego cuda ? Ogólnie pięknie tam u Ciebie
Pozdrawiam Iza

celestynka
18-03-2009, 20:55
Co do ceny kominka to wkład kosztował 1 tys kupiony w Leroy, obudowa z płyt gipsowych kosztowała 2,5 tys za robotę.

odp Roksi01
Pokoje na piętrze nie wykończone, mieszkamy na razie tylko we dwoje (jeszcze jakieś dwa tygodnie :wink: a później dołączy do nas Miłoszek )

odp piogron

Na podłogach mamy panele, salon Producent: Kronopol model Dąb Noble,
korytarz na piętrze panele Classen model Mahoń Afrykański
schody dębowe malowane dwukrotnie Orzech Ciemny


Zapraszam http://forum.muratordom.pl/pinokio-2-g,t154731.htm
tam będę odpowiadać na ewentualne pytania :)

mickey30
07-05-2009, 00:23
Celestynka pięknie! Z podziwu wyjść nie mogę. :D Piękne równieź te filary(kolumny-jak marmurowe)-jak byś mogła napisać coś więcej, czy to stiuk, a jeżeli tak to jaki i czy sami robiliście, czy fachowcy kładli?
I zamieszczaj dalej fotki-może taras, coś z zewnątrz,kawałek ogródka...
Pozdrawiam :) :) :)

Justyna7
12-09-2010, 18:25
Witam!
Mam pytanie czy buduje ktoś pinokia w Zielonej Górze? Kupiłam projekt i zastanawiam sie czy zostawic pustke nad salonem bardzo ciekawa jestem jak to wyglada i jaka jest akustyka w takim domu. Bardzo proszę o odpowiedż. Z góry dziękuję.

szoko
18-10-2010, 14:17
A ja mam pytanie o 2 słupy okrągłe przy schodach. Czym one są obudowane? Też mam takie 2 słupy w projekcie na wejściu z hallu do salonu i się zastanawiam właśnie, co z nimi zrobić.

żona m
05-11-2010, 13:42
kuchnia
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbztc70DVCI/AAAAAAAAATU/FMu8wIXzW7A/s640/DSCF0786.JPG
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztfSFo5jI/AAAAAAAAATk/7pKJ4MFpoqw/s640/DSCF0798.JPG
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbztg7YLKvI/AAAAAAAAATs/k-qshhLBpU8/s640/DSCF0807.JPG
http://lh4.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbzto37sD9I/AAAAAAAAAUc/2Pi3qf2WlBA/s640/DSCF0913.JPG
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztnQ_1-1I/AAAAAAAAAUU/vYYhOI78e9o/s640/DSCF0909.JPG
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztxmK3FCI/AAAAAAAAAVc/p4cpsVwJz08/s640/DSCF0806.JPG
http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuJhz2W3I/AAAAAAAAAYI/sxe3TuCNdHo/s640/DSCF0854.JPG
kominek jeszcze nieskonczony
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztsddpqgI/AAAAAAAAAU0/t9457TD6r5A/s640/DSCF0916.JPG
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztwsokRsI/AAAAAAAAAVU/Oj2bGj8J1pg/s640/DSCF0805.JPG
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuAeWI0yI/AAAAAAAAAW8/3MRx1jEmSWM/s640/DSCF0829.JPG

widok z salonu na kuchnie
http://lh4.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbztuqTdnII/AAAAAAAAAVE/xar3EmU1K7I/s640/DSCF0799.JPG
z kuchni na salon
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuKYCIUyI/AAAAAAAAAYQ/GH2Pw90h-Hs/s640/DSCF0857.JPG

salon

http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuU5JdTBI/AAAAAAAAAZQ/85KH7De6th4/s640/DSCF0904.JPG

hall

http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuJhz2W3I/AAAAAAAAAYI/sxe3TuCNdHo/s640/DSCF0854.JPG
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbzt1qpEwbI/AAAAAAAAAV0/s0G29g0XbXA/s512/DSCF0815.JPG
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbzt8m2UGiI/AAAAAAAAAWk/An9Sc0wnYBg/s640/DSCF0823.JPG
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuT74CJYI/AAAAAAAAAZI/YaeeA_eXLcU/s640/DSCF0902.JPG
schody jeszcze bez poreczy
http://lh4.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuSw8MoKI/AAAAAAAAAZA/uyS2KUvi5MY/s640/DSCF0901.JPG
drzwi wejsciowe z luksferami
http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbzt3WzfELI/AAAAAAAAAWE/kz-2_zmf2iY/s640/DSCF0817.JPG

widok z garderoby do łazienki

http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuD5nRrBI/AAAAAAAAAXg/Ush_hqpW07Y/s640/DSCF0834.JPG

widok z łazienki
http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuCYMBSlI/AAAAAAAAAXQ/18nmh6WlsSU/s512/DSCF0831.JPG

łazienka na pietrze

http://lh5.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuE7T1szI/AAAAAAAAAXo/CXtywlOVY4M/s640/DSCF0835.JPG
http://lh4.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuGQAesoI/AAAAAAAAAXw/AlFm7iU7dpY/s640/DSCF0836.JPG
http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuHl-jjmI/AAAAAAAAAX4/p8f5EiGYQcM/s640/DSCF0837.JPG

łazienka dół

http://lh6.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/Sbzt58kqqAI/AAAAAAAAAWU/0JHD6iGG7yY/s512/DSCF0820.JPG

http://lh3.ggpht.com/_U35MgetsfjQ/SbzuL75f8_I/AAAAAAAAAYY/wIM5WhYRB10/s512/DSCF0877.JPG

Sorry ale dostałam oczopląsu, tyle kolorów, faktur, kształtów spowodowało u mnie zawroty głowy. Dobrze sie wam mieszka w takim domku?Łazienki najfajniejsze, bo spokojne i stonowane.

agnieszka86
23-02-2011, 13:20
zgadzam sie z poprzednikiem. ogólnie fajnie, te łazienki szczególnie, tylko troszke tu i ówdzie jakby za duzo wszystkiego. Schody jak dla mnie super!

Kasia Garbicz
27-03-2011, 19:30
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Pinokio: www.dompinokio.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Pinokio. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Kasia Garbicz
27-03-2011, 19:40
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Pinokio: www.dompinokio.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Pinokio. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Justyna7
01-04-2011, 10:52
Bardzo ładne zdjęcia!!! Prosimy o jeszcze więcej fotek!!! :D

Pozdrawiam


Witam !!!
Za miesiąc zaczynam budowe Pinokia w Zielonej Gorze. Niestety nie znalazlam żadnego domku w pobliżu. Strasznie męczy mnie ta pustka nad salonem tzn. czy ją zostawić W domach, które widuje na forach jest ona zalana . Nie wiem co robić.:confused: Moja wielka prośba jezeli dysponuje , ktos moze fotkami to bardzo bardzo prosze o zdjecie. Z gory pdziekuje i pozdrawiam wielbicieli Pinokia . Justyna [email protected]

maggie_kr
16-05-2011, 10:02
witam wszystkich na forum, nas dzielą już tygodnie od wprowadzenia się, na zdjęciach nie jest jeszcze stan idealny - bardziej roboczy, sami korzystaliśmy wielokrotnie z cudzych inspiracji, więc może one pomoga komuś w podjeciu decyzji o budowie - POLECAMY, my dokonaliśmy pare zmian np zlikwidowanie lukarny od strony ogrodowej - na rzecz 4 okien dachowych, podniesienie ściany kolankowej o 1 pustaka, wyprostowanie rogu od jadalni, zmiany w obrebie górnej łazienki, a Justynko - pustka nie jest ani za duża ani za mała - robi wrazenie na odwiedzajacych.pozdrawiam Magda
widok od frontu
https://picasaweb.google.com/lh/photo/YsRDP6aF7ca7PVAvt35rmtgh1OPYVoov-DvVhDlaNac?feat=directlink
salon - kominek
https://picasaweb.google.com/lh/photo/y59fdUr-1bBIRgFz0hpqXtgh1OPYVoov-DvVhDlaNac?feat=directlink
schody
https://picasaweb.google.com/lh/photo/2V9c0k_d97l6BHkWcHoTNNgh1OPYVoov-DvVhDlaNac?feat=directlink
pustka nad salonem - powiększyliśmy też okna narożne
https://picasaweb.google.com/lh/photo/LLdSBNRTZglm89iDsCu11dgh1OPYVoov-DvVhDlaNac?feat=directlink
kuchnia
https://picasaweb.google.com/lh/photo/G0XtflKIeAiyTNyFCVz5odgh1OPYVoov-DvVhDlaNac?feat=directlink

sylunia6
10-08-2011, 21:39
Witam!!!!

Nas od zaczęcia budowy PINOKIA dzielą dni :D
Jesteśmy już po zebraniu czarnoziemu..... Teraz czekamy aż geodetka wyznaczy nam bryłę budynku i START!!!!!!
Z pustki nad salonem zrezygnowaliśmy - jak większość. Dokonaliśmy jeszcze parę ciekawych zmian ;)

Serdecznie pozdrawiam wszystkich wielbicieli PINOKIA

elesce
26-02-2012, 16:22
Witam,
Mam pytanie do tych wszystkich, którzy już w zasadzie wybudowali lub kończą budowę pinokia. Poradźcie na co zwrócić uwagę, albo jakie zmieniany w projekcie wprowadzić aby dom był jak najbardziej funkcjonalny. Doczytałam się, że warto podnieść ściankę kolankową oraz - dla większej przestrzeni - zrezygnować ze skosu w jadalni. Czy jest coś jeszcze co warto uwzględnić na etapie projektowania? - Alicja

sylunia6
11-04-2012, 11:48
Ściankę kolankową jak najbardziej podnieść, wtedy uzyskasz wyższe pomieszczenia na górze. Dół pozostawiliśmy taki sam - cały urok tego domu w tych skosach :) Zrezygnowaliśmy z pustki nad salonem, kosztem uzyskania większej sypialni i balkonu z widokiem na taras. W każdej sypialni mamy garderobę oraz całkowicie zmieniliśmy boczny pokój (wejście tam, gdzie w projekcie garderoba) tym samym zyskał on ciekawsze kształty.
Kosztem podniesienia ścianki kolankowej cała góra się powiększyła - łazienki stały się ogromne!!!!! Dlatego postanowiliśmy je troszeczkę zmniejszyć i na całej ich długości, nad garażem powstała pralnia z suszarnią.
Poza tym powiększyliśmy okno (łuczek) we frontowej sypialni, dzięki czemu nie musimy montować dodatkowego okna dachowego.

Serdecznie pozdarawiam

theeagle
23-10-2013, 19:20
Ja zaczynam pinokia 2G i uważam że pustkę należy zostawić. Cały sens tego domu to przestrzeń na dole , jak ktoś ją zamuruje to kompletnie traci to sens. Tak samo nie podwyższam ścianki kolankowej. Widziałem zdjęcia gdzie to zrobiono i niestety nie wyszło to fajnie mówiąc delikatnie. Projekt traktuje jako całość a nie do dowolnego zmieniania. Jedna mała zmiana powoduje wiele konsekwencji. Ja powiększyłem garaż o 50cm i już widzę że bryła budynku na tym ucierpiała. Podnoszenie ścianki spowoduje że odstęp po między dachem na tymi zwisami w narożach będzie większy a to optycznie znacznie pogarsza widok budynku. Można przedłużyć dach ale wtedy totalnie zdominuje on bryłę domu - wg mnie nie warto. Natomiast likwidacja pustki nad salonem to dla mnie czysta profanacja tego projektu. Po co wybierać ten projekt i zabudowywać salon? Ludzie macie za mało powierzchni? 160m2 to mało? :)