PDA

Zobacz pełną wersję : bądź czujny - "uczciwa" promocja cenowa



Iktorn
16-12-2002, 15:36
Jak w podręczniku do marketingu tylko czy uczciwie ?

Idę do sprzedawcy A widzę cennik produkt bardzo drogi ale promocja - 24% ... proszę o katalog... dostaję... dostaję także info że producent nie ma strony w Internecie, jakoś o adres producenta nie pytałem tak tylko pobieżnie sprawdzając ofertę... Produkt jednak zyskał moją akceptację więc zacząłem poszukiwać większej ilości informacji i co...?
- producent ma strone w internecie
- w Warszawie i okolicach jest jeszcze kilku innych dystrybutorów
Jadę, węszę, szukam różnic...
I co się okazało
- cena u sprzedawcy "A" sztucznie podniesiona o 25%
- w zasadzie cena ta to standardowa oferta -5%
- wkładką do katalogu winna być oryginalna lista cenowa,
- w katalogu są dodatkowe strony (2 ostatnie więc łatwo je usunąć)i 2 pierwsze, których brak niczemu nie przeszkadza
CO JEST NA OSTATNICH STRONACH
- lista dystrybutorów
- dokładne kontakty wraz z adresem e-mail i www producenta nie mówiąc o telefonach

TO SIĘ MI PRZYTRAFIŁO NAPRAWDĘ !!!

Pozdrawiam
Iktorn

janko
16-12-2002, 20:33
czy mowa o oknach o ktorych "rozmawialismy" ?

Lepiej od razu zrezygnowac z takiego przedstawiciela ktory
zaklada na samym poczatku oszukanie klienta,
zadzwon do firmy i popytaj o ceny

ciekawy jestem czy firma zezwala sprzedawcy na takie matactwa a jezeli nie to co by powiedzieli na sztuczne zawyzanie ceny.

janko
16-12-2002, 20:33
czy mowa o oknach o ktorych "rozmawialismy" ?

Lepiej od razu zrezygnowac z takiego przedstawiciela ktory
zaklada na samym poczatku oszukanie klienta,
zadzwon do firmy i popytaj o ceny

ciekawy jestem czy firma zezwala sprzedawcy na takie matactwa a jezeli nie to co by powiedzieli na sztuczne zawyzanie ceny.

Maco
16-12-2002, 21:33
Iktorn,
Ja bym na Twoim miejscu "doniósł" usłużnie do producenta.

Toż to nóż się w kieszeni otwiera na takie praktyki !

pitbull
17-12-2002, 08:30
Popieram.

Iktorn
17-12-2002, 08:43
Witam,
Tak - toz to okna
Do producenta mam jeszcze kilka pytan
wiec i tak bede sie z nim kontaktowal...
Macie racje - wspomniec o takich praktykach warto.
Jedno jednak na plus ... sprzedawca byl najlepiej wyszkolony ze wszystkich, z ktorymi rozmawialem ... a troche sie na tym znam :wink:
na sprzedawcach znaczy sie...
Oczywiscie to ich nie usprawiedliwia ...
Pozdrawiam
Wiktor

Fidelis
08-03-2003, 02:24
Iktorn,
opowiedziałeś o numerze starym jak świat. Ale chwała Ci za to :wink:
Podobną akcję namierzyłem ostatnio w sklepie obuwniczym.
F

Bela
08-03-2003, 18:48
Dobra, powiedzcie jakie to okna. Please... :evil:
B

08-03-2003, 19:20
"...ciekawy jestem czy firma zezwala sprzedawcy na takie matactwa a jezeli nie to co by powiedzieli na sztuczne zawyzanie ceny"
A czym są te wszystkie promocje oferowane przez firmy okienne 30%, 40%, spotkałem nawet 60%.
Nie jest to sztucznie zawyżana cena?????
Przez cały rok jest ten sam rabat tylko zmienia się: a to wiosenny, a to świąteczny, teraz mamy zimowy.

17-03-2003, 18:43
Klient później się podnieca że dostał np. 30% rabatu i o to chodzi!!!!!

Teska
17-03-2003, 18:54
hmmm..w okresie letnim mialam wycene okien , kwota byla 16 tys..kupiłam w lutym i z taka sama wycena zaplacilam 10 tys..:smile:
wiec jak to jest..ciut taniej jednak

ADAMOS48
17-03-2003, 19:43
Ja pisałem na forum ,ze inwestor powinien pytać za ile to kupię a nie od drzwi wołać ile dają rabatu.Z rabatem jest różnie i wszystko zależy od sprzedawcy lub właściciela .Przytoczę fakt autentyczny.W pewnym super markecie spodnie wisiały sobie spokojnie od pół roku nie wzbudzając entuzjazmu po 100zł.Zrobiono promocję i dopisano na górze 200zl zaraz przekreślając i pisząc "promocja 100%" i proszę mi wierzyć spodnie po 100zł poszły od ręki .Przedstawiciel czy dystrybutor ma prawo do ustalania rabatu i cen detalicznych. Będąc pazernym rynek go zweryfikuje i po lichwiarzu niezostanie śladu.Na ten temat mogę napisać dużo więcej bo jestem handlowcem i włścicielem zarazem wiec biorę czynny udział w sprzedaży .Adam

18-03-2003, 19:42
On 2003-03-17 19:54, Teska wrote:
hmmm..w okresie letnim mialam wycene okien , kwota byla 16 tys..kupiłam w lutym i z taka sama wycena zaplacilam 10 tys..:smile:
wiec jak to jest..ciut taniej jednak


Nie jest to przypadkiem kolejny przykład nabijania klienta w butelkę, skoro piszesz ze zapłaciłaś za to samo prawie 40% mniej!
Albo latem chciał zedrzeć z ciebie ciut ponad miarę, albo teraz zimą wcisnął jakiś towar niepełnowartościowy i nawet o tym nie wiesz.
Innego wyjścia nie widzę.

Teska
18-03-2003, 20:04
Towar...niejedne drozsze okna wygladaja jak niepełnowartosciowe przy tych tanszych :smile: nie zawsze sprzedawcy kręca..

18-03-2003, 23:20
Zrozumiałem że u tego samego sprzedawcy te same okna kosztowały latem 16 tys. zł, a już w zimowej promocji tylko 10 tys.

tczarek
19-03-2003, 08:08
Ja też spotkałem się z taką sutuacją gdzie cena jest sztucznie zawyżona i dawany duży upust. Jest to uzasadnione. Jeśli masz firmę A i B która sprzedaje ten sam asortyment to lepiej dać "30%" upustu a nie 5 %. To od Nas w końcu zależy gdzie wydamy Nasze pieniądze. Skończyły się czasy gdy ceny na składach budowlanych w całej Polsce były takie same. Producenta chyba nie bardzo obchodzi polityka marketingowa jego przedstawicielstw byle wyniki były dobre.
Nie zawsze promocja to znaczy to samo.
Pozdrawiam,