PDA

Zobacz pełną wersję : wewnetrzna ins. elektryczna i wodna...



paradox
28-09-2005, 12:58
witam!!!

Mam male pytanko...czy jest wymagany projekt do wewnetrznej ins. wodnjej i elektrycznej...

iwona_b
28-09-2005, 13:26
chyba jest potrzebny. jak kupowałam projekt domu to takie projekty przyłączeniowe były dołączone do dokumentacji.


pozdrawiam,

iwona

paradox
28-09-2005, 17:33
Czyli wyglada na to ze bede musial zaczac molestowac mojego arch... :D

nowa_29
06-10-2005, 20:31
Witam,
jeśli chodzi o instalacje wewnetrzne, to potrzebny jest tylko projekt na instalację gazową. I tyle wymaga gazownia żeby łaskawie podłączyć gaz. Pozostałe można mieć, ale nie są konieczne - przynajmniej z urzędowego punktu widzenia. Tak dla siebie, jak architekt zrobi za free :D , jako tzw gratis, to może i warto mieć, ale nie tak, zeby dodatkowo musieć za to płacić.... :wink:
W projektach gotowych są one dokładane, ale prawo jak wspomniałam ich nie wymaga. No chyba że coś się ostatnio zmienilo w tym względzie
:-?

vivid2
18-10-2005, 11:41
z instalacji elektrycznej potrzebny jest tylko schemat jednokreskowy kiedy zakład energetyczny odbiera instalację. Z pozostałych jeszcze nie wiem, ale na pewno się dowiem.

mimi31
03-11-2005, 11:47
No i instalacja elektr. musi być odebrana przez uprawnionego elektryka., który dokonuje wpisu do dziennika budowy.