PDA

Zobacz pełną wersję : ELFOWE opowieści



Monika $ Seba
28-09-2005, 21:22
dawno, dawno temu....., musiało być dawno, bo dokładnie nie pamiętam daty.... w każdym razie w roku 1999 lub 2000, no najdalej 2001 pojechaliśmy z Bastkiem na zakupy i w jednym z jakże uroczych marketów nabyliśmy płytki podłogowe do kuchni i przedpokoju. Nie, nie mieliśmy domu, ani mieszkania, ale wpadł nam do głowy cudowny pomysł, by mieszkanie brata Bastka, które stało już jakiś czas puste, zasiedlić. Oczywiście myśleliśmy o tym aby owo od brata- szwagra znaczy- a ściślej mówiąc przyszłego (nadal) szwagra -odkupić. Kiedyś. Szczęśliwi strasznie wnieśliśmy kilkanaście paczek naszego zakupu na 4 piętro (w bloku bez windy). Prawdę mówiąc Sebastian nosił, a ja..... no cóż... jeeeesteeeem kobieeetą..... Po tak ciężkiej pracy usiedliśmy na kanapie w większym z pokoi (dwóch- przechodnich) i z lubością meblowaliśmy w myślach i na głos te 42 m2. Burzyliśmy ścianki, ustawialiśmy komódkę, montowaliśmy łóżko i wieszaliśmy firanki..... i właśnie wtedy stwierdziliśmy, że jeśli tu zamieszkamy to już po nas. Nigdy nie dorobimy się niczego większego. Nagle pomyśleliśmy o czasach , w których na świat przychodzi 46 zupełnie nowych par chromosomów (po 23 pary od każdego z nas, rzecz jasna) i konieczności wygospodarowania dla maluszka jakiegoś kąta. Potem nasza pociecha poszła do szkoły, aż w końcu zaczęła sprowadzać do domu odmienną płeć i przechadzać się przez "nasz pokój" z tą płcią do swojego kącika. Do głowy przyszło nam też kilka innych niedogodności związanych z małą powierzchnią lokum owego, przechodnimi pokojami, nieustawną kuchnią, 4 piętrem w bloku bez windy itp. To był nasz pierwszy tet a tet z marzeniami o własnym domu.

Inicjatywę przejął Bastolomeo- jak na mężczyznę przystało :D
Jeździł do biura nieruchomości, pytał wśród znajomych, oglądał, sądował, śledził informacje na necie. Ja sądziłam, że ten pomysł to jest total kosmos więc się zdystansowałam. No wiecie żeby potem się pozytywnie zaskoczyć. I długo to zaskoczenie nie mogło na mnie spaść. Oglądaliśmy różne działki, w końcu spotykając się ze strony swej gorszej połowy z zarzutem braku zainteresowania sprawą postanowiłam na taką opinię jak najbardziej zasłużyć. A jak. Rok temu mniej więcej o tej właśnie porze bez entuzjazmu pojechałam na kolejne "okazanie" ze swoim przyszłym (wciąż jeszcze niedoszłym) mężem. I stało się. To było jak grom z jasnego nieba. Znaleźliśmy działkę. Następne miesiące upłynęły nam na przekonywaniu właścicieli owej działki, że chcą ją sprzedać. Udało się. Potem był notariusz, oczekiwanie na odpowiedź z ministerstwa ws. pierwokupu działki i ... była nasza.

Oczywiście jeździliśmy oglądać nasz kawałek ziemi na tym nędznym świecie kilka razy w miesiącu. Czasem nawet częściej. Poznaliśmy sąsiadów i okolicę. Raz nawet wybraliśmy się tam na rowerach- 13 km od domu Bastka- cały czas pod górę. Prawie wyzionęłam ducha, ale to już inna historia.

Projektu poszukiwaliśmy mniej więcej od czasu słynnej, szczerej pogadanki w mieszkaniu brata Seby. Oczywiście ja miałam swoich, Seba swoich faworytów w tym maratonie. Strasznie podobał mi się dom z łazienką w której wanna była wpuszczana w podłogę, a wchodziło się do niej po schodkach. Nie zwracaliśmy wówczas jeszcze uwagi na minimalne wymiary działki, ustawienie względem stron świata, prostą konstrukcję dachu, zwartą bryłę, małą kubaturę, funkcjonalność pomieszczeń i wiele innych. Zresztą sami wiecie, bo przecież też przez to przeszliście. Po zakupie działki życie zweryfikowało nasze możliwości, a i marzenia jakoś tak zmalały i zrealniały. Spadliśmy na ziemię i wybraliśmy projekt ze Studia Atrium. EFL- gl261. Prawie nic nie było w nim takie jak chcieliśmy (na parterze) więc nie widzieliśmy innego wyjścia -dokonaliśmy zmian, które teraz są w trakcie projektowania.
Tak będzie wygladać nasze cudo:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=54117&highlight=

Mniej więcej w maju trafiłam na forum. Wiele osób o nim mówiło, więc czemu miałabym nie spojrzeć. Wrodzona ciekawość przygnała mnie aż tu i tak już zostałam. :D Fajnie jest. Sami wiecie. Mamy za sobą pierwsze odwiedziny w domu forumowiczów- takie w realu. Teraz jest mowa o jakiejś imprezce. Fajnie, fajnie. Dobrze jest byc wśród osób, które też robią coś z niczego, z samej chęci życia w świecie ze swych snów.

Dzisiaj jest wielki dzień. Początek. Wielki poczatek. Tak to postrzegam. Jutro odbiorę mapkę do celów projektowych i tak naprawdę wszystko się zacznie. To nic że czeka nas kilkumiesięczna udręka z urzędasami. To nic. Na wiosnę wszystko będzie już miało kolor, zapach i smak cegły, który najpierw znienawidzimy, a potem do niego będziemy tęsknić. Budujemy nowy dom....

Monika $ Seba
29-09-2005, 21:25
I love you urzędników
nie kłamię!!!!

dzisiaj przekonałam się, że odrobina ludzkiej życzliwości i wszystko da się załatwić.


Dzień mijał jak co dzień od 10 tygodni. Ciężka pobudka o 7.30 choć z łóżka wypełzłam dopiero o 9.30. Sniadanko i sprzątanko. Po 12 pojechałam na rehabilitację (jest dobrze, coraz lepiej), a potem do Bastka. Wzięłam swoją mother bo ona jedyna nie widziała jeszcze naszego kawałka ziemi, a przecież miałam dziś odebrać mapkę od geodety, a stamtąd do raju już tylko kawałek.
Przy okazji zrobiliśmy sobie rundkę krajoznawczą i pojechaliśmy we trójkę do Zakładu Komunalnego. W końcu mapkę od nich już mamy, wiemy dokąd jest woda, ale architekt dopatrzył się braku zapewnienia dostawy tejże i przy okazji mieliśmy takie pisemko załatwić. W komunalce zastaliśmy 3 pracowników. Bardzo miła i pomocna pani (pierwszy raz ją na oczy widziałam) od razu skojarzyła moje nazwisko, wiedziała gdzie szukać dokumentów i potwierdziła brak dokumentu, o kórym mówił pan Paweł. Kazała wypisać na miejscu kwit i zrobi nam to na wtorek. W dokumencie oczywiście pytania w stylu ilość pobieranej wody, powierzchnia zielona wokół zabudowy itp. Najbardziej zastanawialiśmy się nad odpowiedzią na pytanie " Przeznaczenie wody" no cóż Seba wymyślił "pitne" co wywołało- nie wiedzieć czemu- śmiech urzędników. Podpowiedzieli "bytowe" i dodali, że czasami moglibyśmy się też myć :D
no fakt jakoś nam z głowy wyleciało. Dalej ciała dałam ja. Przy pytaniu "sposób przyrządzania wody" chciałam wpisać czajnik bezprzewodowy, ale się okazało, że nie o to chodzi w tej kwestii :D

Następny postój naszej wycieczki to już był urząd gminy. Tu też oczywiście już od progu powitały mnie nasze ukochane panie. Widziały mnie pół roku temu, a od razu mnie skojarzyły. Nie myślcie, że taka ze mnie żyła, że zostawiam po sobie taki znak, że wszyscy wiedzą kto ja. Nie, nie. I prawdę mówiąc trochę mnie ta "wieść gminna" przeraża. Nawet pokochać się głośno nie będzie można w tym domu, bo sie po wsi rozniesie :D No ale na razie same plusy tej sytuacji. Okazało się, że plan zagospodarowania już się uprawomocnił, więc faktycznie papierkowa machina może już nabrać niezłego rozpędu. Jak zapytałam o wypis i wyrys z planu to sie babeczki za głowę złapały mówiąc "na co wam koszty. 140 zł to kosztuje, a można i bez tego. W starostwie Wam źle powiedzieli" Na potwierdzenie swoich słów zadzwoniły jeszcze do starostwa (i jak tu ich nie chwalić) i pozostawiły tą kwestię ostatecznie architektowi, no bo jak on się uprze, że mieć musi to juz rady nie będzie. Starostwo żadać nie będzie, bo mają ten plan już u siebie to sobie zajrzą.

Potem w strugach deszczu pojechaliśmy na działeczkę. Seba pokazał mamie gdzie będzie nasz salon, a gdzie schody na górę. Gdzie kosz na śmieci i jaki widok będziemy mieli w sypialni. Ja siedziałam w aucie, bo oczywiście założyłam białe klapeczki..... baba na budowie. Zagalopowałam się. Baba na szczerym polu z budową w dalekim tle.....ale w błotku

U geodety poszło gładko. Życzył nam powodzenia i pożegnaliśmy się do momenty tyczenia budynku. Kupka z kaską oczywiście zmalała. Na razie nieznacznie (całe szczeście). Niestety do Atrium już nie pojechaliśmy, no bo i po co skoro dopiero we wtorek będziemy mieli ostatni papierek.

Monika $ Seba
06-10-2005, 23:34
6.10.2005

dzisiaj w końcu pojechałam do ZGK. Pismo- "zapewnienie o dostawie wody" czekało na mnie już od poniedziałku, ale Bastek chorusiany więc wszystko sama załatwiam i czasu jakby mało. W ZGK zapytałam o kanalizację i odesłali mnie do Urzędu Gminy mówiąc, że słyszeli, że to już za chwilę i że mamy szczęście.
Ale jak się okazało to ani za chwilę, ani szczęścia. W urzędzie usłyszałam, że właśnie pani naczelnik siedzi nad budżetem na 2006 i naszej ulicy w tym budżecie nie ma. Że najlepiej napisać pismo do wójta, że mamy chęć na tą kanalizę i że zaczynamy na wiosnę więc w 2007 już by mogli nas w tym budżecie ująć i przyłączyć. A jeszcze lepiej to będzie jak razem z sąsiadem, który już mieszka i jego córką, która juz kończy budowę, 2 innymi inwestorami co to działki pokupili obok, ale ich na oczy nigdy nie widzieliśmy i jeszcze kimś wystosować takie pismo zbiorowe. No to wsiadłam w auto i pojechałam na inspekcję do sąsiada. Ten zaczął mówić, że wiedzą gdzie ta kanaliza się kończy, ze POS zrobiony ale można wystosować tylko żadnych konkretów nie ustaliliśmy. Nasłuchałam się jednak, że są problemy z podłączeniem wody i temuż sąsiadowi kazali zrobić projekt jakiś tam dodatkowy, o którym na początku jego budowy powiedzieli, że napewno potrzebny nie będzie. Przeraziłam się, ale w końcu to nie mój problem tylko sąsiada i mimo całej sympatii do niego życie nauczyło mnie ze tylko moje problemy są moje.
Seba mimo kataru i wyraźnych problemów ze słuchem (jak połowa męskiego rodu gdy kobieta mówi o problemach sąsiadów) stwierdził, że na pewno też ten problem nas spotka :D urodzony optymista :D więc w zasadzie ustaliliśmy jednogłośnie, że będziemy kopać studnię (tak jak sąsiad wspomniany- tyle, że on sam nie wie czy tej wody to na 2 rodziny wystarczy). My rodzinę będziemy poić jedną więc w razie draki studnia się przyda. Jutro chyba nie pozostanie mi nic innego jak zwizytowac architekta. Dlaczego mam wrażenie , że pan Paweł wolałby aby to Seba odwiedzał go częściej niż ja?
Wynotowałam wszystkie pytania :D jutro przystępuję do ostatecznego starcia.

Monika $ Seba
09-10-2005, 14:26
7.10.2005
byliśmy u architekta, po raz kolejny siedzieliśmy nad kartkami z projektem naszego domku i jeszcze wprowadzalismy drobne poprawki.
Moje zdumienie zdziwiła wielkość otworu drzwi wejściowych do domu. Pan Paweł zaproponował 100x232 :o Rozumiem, że otwory okienne na tej elewacji są 3x100x232 ale nie potrafię zrozumieć dlaczego zmniejszając drzwi na standardowe 90x207 (po wykończeniu) trzeba zmieniać otwory okienne tak aby zachować "pewien wygląd tej elewacji". Nie dyskutowałam wiele ale postanowiłam, że w razie czego po prostu zmienimy to w trakcie budowy (nie jest to przeciez b. duża ingerencja w projekt i nie powinna też wpływac na konstrukcję budynku). Pan Paweł zapomnieł tez o oknie połaciowym w łazience na górze, poprzekręcał nasze nazwiska i takie tam już naprawdę drobiazgi. Dyskusja między nami rozgożała kiedy architekt kładąc przed nami mapę do celów projektowych zapytał gdzie chcemy mieć dom? :o :o :o
Hmmmm- ja to chce daleko od ulicy, z dużą powierzchnią na ogród, który przecież z powodu wjazdu od południa będzie musiał zostać podzielony na strefę podjazdu do garaży, wejścia do domu. Część zajmie też taras. Już dawno ustaliliśmy, ze odejdziemy też od drogi ok 1,5-2 m tak aby w razie poszerzania drogi nikt nie kazał nam burzyć ogrodzenia :wink:

Tym samym moja propozycja- od północy dom na 8 m (przyjmując ze ma 11 m długości) kończyć się będzie na 19 m zostałoby 26 m i te 2 na drogę czyli 24m z przodu domu.

Seba ze względów podobno ekonomicznych proponował aby dom posadowić bliżej (mniej kostki brukowej do wyłożenia) Ale wiem o co dokładnie mu chodzi- o koszenie trawnika i odśnieżanie podjazdu :D

To też bardzo ważna kwestia. Nie doszliśmy do kompromisu, a że przy obcych kłócić się nie chcemy postanowiliśmy pojechać na działkę i zmierzyć wszystko w naturze. 8)

8.10.2005
Uzbrojeni w 5m miarkę, sznurek, nożyczki, mapkę i projekt, ubrani w wygodne ciuchy pojechaliśmy na Rogoźnik.

Po drodze wstąpiliśmy na budowe , która mijamy jadąc "do siebie". Akurat był właściciel domku z kolegą. Wojtas pokazał nam wszystko- etap wczesnego wykańczania budynku. Mimo to zazdroszczę tego etapu :cry: Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod adresem ekipy wykonawczej (jakyś górale) i mamy przyjechac w przyszłym tygodniu, bo Ci górale nocują w Wojtasa więc można z nimi pogadać o terminach i kosztach, pojechac na kilka budów.... Przyjedziemy, zobaczymy w końcu to już czas na zbieranie poleceń.

Pomiary na naszej działce zaczęliśmy od mojej wersji.
http://img55.imageshack.us/img55/5349/obraz1098ng.jpg
Sznurek zawiązaliśmy na chwaście rosnącym na 8m od końca działki. Pociągnęliśmy do aż do 19m i okazało się , że wcale nie jest tak dużo miejsca do "ogrodzenia" jakby się to wydawało na papierze.
http://img340.imageshack.us/img340/6231/obraz1272zb.jpg
Tak ustawiając dom unikniemy też zaglądania do okien sąsiadom i odgrodzimy się od ich życia rodzinnego toczonego na tarasie od strony północnej :D
Żeby jednak już na początku budowy nabyć umiejętności dialogu poszliśmy na kompromis i będzie 9m ! :lol:
Przy okazji zrobiliśmy trochę zdjęć i takie będziemy mieć widoczki:
widok z sypialni (przez okno połaciowe)
http://img55.imageshack.us/img55/3889/obraz1013sb.jpg
http://img55.imageshack.us/img55/6321/obraz1021nr.jpg
widok z kuchni czyli tył domu:
http://img55.imageshack.us/img55/8959/obraz1030ca.jpg
widok z salonu (zawsze tak zostanie, bo tutaj żaden budynek nie wyrośnie- sąsiad hoduje drzewa i krzewy :D )
http://img55.imageshack.us/img55/9765/obraz1056bt.jpg

a to już widok na zachód czyli przez płot do sąsiada :lol:
http://img203.imageshack.us/img203/9479/obraz1104pa.jpg
a tak pięknie zachodzi u nas słoneczko
http://img203.imageshack.us/img203/9150/obraz1399lr.jpg

W końcu zmarznięci wróciliśmy do domu ups mieszkania (zdumiewające jak zmienia się postrzeganie słowa dom odkąd zaczyna się przygotowania do jego budowy :D ).

Monika $ Seba
12-10-2005, 15:52
11.10.2005

Była 19 jak zdecydowaliśmy się z Bastkiem pojechać na budowę Wojtasa, u którego byliśmy w niedzielę. Ja strasznie obolała, bo dostałam 2 ml jakiegoś paskudztwa w 5 zastrzykach jako blokadę , a akurat puszczało znieczulenie. W bojowym więc nastroju, zła jak osa na świat cały rozpoczęlam pierwszą w swoim życiu dyskusję z KandydatamiNaWykonawców. Wojtas ich polecał, mówił, że solidni, szybko robią, nie piją, pracują od świtu do zmierzchu, wymagań dużych nie stawiają, śpią na miejscu i stawiają dom aż po dach- bo górale. Zajechliśmy na miejsce , właśnie zaczynali konsumowac kolację rozłożeni w garażu na łóżkach polowych. Uderzył mnie po raz kolejny już na tej budowie (niezależnie od tego na jakim jej etapią ją oglądałam) straszny porządek. To dobrze pomyślałam. Panowie trochę przestaszeni, że ktoś wdarł się na działkę przyglądali nam się dziwnie, ale jak powiedzieliśmy w czym rzecz, podszedł najstarszy z nich (ekipa 7 osób) i zaczął oglądać projekt. Zapytał czy mamy pozwolenie na budowę- Nie mamy jeszcze. Trochę się zawahał. Wie Pani bo to nie wiadomo z tymi urządnikami ciągnął z góralskim akcentem. Panie jak będę szukac ekipy wtedy kiedy dostanę pozwolenie to już nikt terminów mieć nie będzie- powiedziałam i wystarczyło. Pan Kazek (jak się za chwilę spoufalił) powiedział, że zadzwonić do niego za te 2, 3 tygodnie jak już odbierzemy ostateczny projekt. Potem pojedzie z nami na działkę. (w okolicy dośc zorientowany- podobno za chwilę zaczynają budować niedaleko naszej działki :evil: będziemy ich mieć na oku :lol: i podglądać). Usiądziemy i pogadamy. Na razie na wiosnę jeszcze mają względny luz choć też zależy bo jakiś termin mają zajęty. Ale szczegóły po telefonie. No dobra.... skoro majster tak chce to na razie możemy go słuchać- potem to już on będzie musiał słuchać nas.
Podczas naszej dyskusji przyjechała dziewczyna Wojtasa- Kasia. Trochę zaskoczona, że ktoś stanął na jej podjeździe- toteż na jej przyjazną postawę nie liczyliśmy. Przedstawiłam się i powiedziałam, że Wojtek polecił ekipę... że przyjechaliśmy porozmawiać- usprawiedliwiając obecnośc nas obcych na jej działce- ale odburczała tylko tu jest ekipa- jak ekipa nie jestem i zniknęła w czeluściach domu :-? Może też dostała 5 zastrzyków lub spotkało ją jeszcze coś gorszego....

12.10.2005
Prosto z rehabilitacji pojechałam do salonu z oknami. niepokoi mnie to co pan Paweł wpisał jako otwory okienne np. taras 300x232 i okazuje się że po wykończeniu będzie 220 wysokości :-? a szerokości też mniej. Ja chciałam okna 3x90 więc te 30 cm musi wystarczyć na te całe wykończenie ale chciałam też 230 wysokie a będzie 220. Pojechałam do tego salonu z oknami, żeby się dowiedzieć jakie są właściwie takie standardowe wymiary mimo, iż wiele osób mi mówiło, że teraz się po prostu robi jakie się chce, a firma wszystko robi jako standard. Dziwne. Kalkulacja na okna 4-komorowe - profil Aluplast (takie mają w ofercie)
6557 zł- (białe)
8851 zł w okleinie złoty dąb
2083 zł montaż
ceny na razie bez żadnych rabatów, bo kalkulacja miała służyć głównie temu, żeby rozeznać ile z tych okien, które zaplanowałam ma standardowy rozmiar- (dwa :lol: ) no ale do tego się pani przyznac tak po prostu nie mogłam, więc baba liczyła. I dobrze będzie porównanie jak pójde gdzie indziej. Choć tutaj znam właścieiela i pewnie rabat dostałabym spory- zobaczymy- na razie martwie się tą wielkością otworów.
Napiszę dzis do jareko żeby doradził może pomoże :D

Monika $ Seba
12-10-2005, 22:44
no i nie zawiodłam sie. Jareko pomógł. Wkleję to dla potomnych może jeszcze komuś sie przyda.

Jareko napisał:
wymiary typowe:
szerokosci:
- 565 mm
- 865 mm
- 1165 mm
- 1465 mm
- 1765 mm
- 2065 mm
wysokosci:
- 535 mm
- 835 mm
- 1135 mm
- 1435 mm
- 1635 mm
i wysokosi w balkonach:
- 2095 mm
- 2195 mm
- 2295 mm

to powinno pomoc przy dopasowywaniu otworow
Poza tym tzw. typowka jest tansza przewaznie o 2-4% czyli kwote pomijalna jak sadze bo tyle mozna rabatu od dealera uzyskac i tym samym miec okna takie jakie sie chce
i potem jeszcze:
wymiary typowe:
szerokosci: zewnetrzne oscizenicy / otworu w murze
- 565 mm / 600 mm
- 865 mm / 900 mm
- 1165 mm / 1200 mm
- 1465 mm / 1500 mm
- 1765 mm / 1800 mm
- 2065 mm / 2100 mm
wysokosci: zewnetrzne wymiary oscieznicy / otwor w murze dostosowany do montazu okna i parapetu wewnetrznego
- 535 mm / 600 mm
- 835 mm / 900 mm
- 1135 mm / 1200 mm
- 1435 mm / 1500 mm
- 1635 mm / 1700 mm
i wysokosi w balkonach: wysokosc zewnetrzna oscieznicy / wysokosc otworu liczona ponad docelowa wysokosc posadzki
- 2095 mm / 2110 mm
- 2195 mm / 2210 mm
- 2295 mm / 2310 mm
super jest!!!
jutro będę o tyle mądrzejsza przed panem Pawłem i chyba przekonam Sebę do przesuwnych drzwi na tarasie- Jareko też popowiedzieł co i jak, a ja już dawno o tym myślałam- tylko czy nas na to stać??
W tym salonie , w którym byłam dzisiaj wogóle nie mają takich okien :cry:
Będę szukać, a czas goni ojojoj

Monika $ Seba
14-10-2005, 13:24
13.10.2005

byliśmy w Atrium. Zmieniliśmy wysokość dzwi wejściowych (było 232 jest 220 czyli na gotowo drzwi stanard 207 lub 209) Nie wiem skąd ten poprzedni wymiar :o pewnie miało być symetrycznie z oknami tarasowymi- tylko po co? Przesunęłam też okno w naszej sypialni (połaciowe) o jedną krokiew- tym sposobem będziemy widzieć coś więcej niż daszek od garażu :D tylko że teraz to wyszło w jakimś takim "zgięcie". Nie w koszu, tylko nie wiem jak się to nazywa, ale pan Paweł twierdzi, że to żaden problem. hmmm. W Atrium nagle zniknęło nasze okno połaciowe w łazience to kazaliśmy je sobie dorobić na nowo.
Co do posadowienia domu to będzie jednak na 8 m od końca działki. Sba jak to zobaczyła na rysunku to przystał na propozycje. I po co było marznąć w sobote na dzioałce, ach te chłopy.... Ale przyjanmniej jak przyjdzie co do czego to już nie będzie "twoja wina" :lol:
Pierwszy raz zastanawialiśmy się nad kolejnością- śmietnik, bramka, brama garażowa czy jakoś inaczej, gdzie będą te 3 "wypustki" od POSu i gdzie dokładnie umieścić studnię. Kurde oszaleję czy o tym wszytkim musimy decydować już teraz...... wiem, wiem tak jest lepiej.
Teraz jestem na etapie ustalania co przewidzieć przy fundamentach.

Monika $ Seba
20-10-2005, 14:23
19.10.2005

Byliśmy w Starostwie po wypis z ewidencji gruntów. Dają od ręki, ale nie tym razem :evil: wyszyscy upoważnieni w tzw. delegacji i mamy czekać tydzień.

Założyłam zeszyt- koszty i plany :D
oraz ważne telefony tak aby mieć wszystko w jednym miejscu 8)

Wysłałam list do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, aby na piśmie określili przy jakich pracach musi pojawić się dokumentacja archeologiczna i stosowny wpis w dzienniku budowy pana archeologa (działkę mamy w strefie obserwacji archeologicznej :-? )

20.10.2005
Cały dzień spędziłam nad projektem. Moje przemyślenia są takie:
1. Szybko musimy sie spotkać z tatą naszej koleżanki, który jest kierownikiem budowy, postawić chłopinie flaszkę i niech rzuci okiem i fachowo oceni czy już wszystko co może nam sprawić kłopoty dostrzegliśmy. Jak na razie jestem przerażona tym, że co dostajemy nową wersję to np. zdarzają się błędy typu okno 232 , a drugie obok 217 wys. czeskie takie, ale jeśli tak zostanie w projekcie to przecież potem przeżyjemy koszmar. Nie mówiąc o sprawach o których nie mamy zielonego pojęcia, a które mogą być błędnie zaznaczone- dostaję obłędu :roll:

2. jeszcze szybciej musimy się zdecydować ostatecznie na ewentualną likwidację ścianki w kuchni. Jak przeliczyłam sprzęt który chcę tam ustawić to mi zabraknie 25 cm więc chyba nie ma wyjścia
jest:
http://img465.imageshack.us/img465/4351/kuchnia3mb.jpg
będzie:
http://img465.imageshack.us/img465/5651/kuchnia14bv.jpg
to powinno załatwić sprawę wstawienia od lewej strony patrząc- lodówki z podwójnymi drzwiami i piekarnika, mikroweli i półeczek na winko :D (na obrazku pewnie z mocno zaburzonymi proporcjami i jeszcze bez kuchenki ale coś takiego ma to być:
http://img459.imageshack.us/img459/6683/wneka8ak.png


3. Kolejna zmiana dotyczy tego co już raz w projekcie zmienialiśmy :-?
nie podobało nam się katalogowe wejście z wiatrołapu do holu-salonu bo w zasadzie po otwarciu drzwi pojawiałaby się ściana ze schodami. Teraz kiedy ścianę zlikwidowaliśmy i klatka schodowa będzie w tej części otwarta jesteśmy coraz bliżsi decyzji o powrocie do wariantu wyjściowego tym bardziej, że tylko tak na ścianie w salonie zmieści się nam wygodna kanapa "3"
było:
http://img466.imageshack.us/img466/8081/wiatrolap3zm.jpg
będzie:
http://img466.imageshack.us/img466/2081/wiatrolap12zq.jpg

Tylko czy ja na pewno to wszystko dobrze przeliczyłam- głowa mi pęka.

Ślęcząc tak nad tym projektem zaczęłam się też głęboko zastanawiać nad lokalizacją gniazdek elektrycznych, włączników światła, domofonu, nad tym gdzie co ergonomicznie umieścić i doszłam do wniosku, że nie ja powinnam o tym myśleć. Gdzie te chłopy :cry:

wymyśliłam, że w kuchni muszą być gniazdka do podłączenia:
lodówki, mikroweli, piekarnika czajnika bezprzew. 3 wolne tak aby podłączyć mikser, toster i coś jeszcze, pod ewentualny prąd do płyty elektrycznej choć chce gazową i ewentualnie jeszcze jedno gdybym zdecydowała sie na jakiś mały tv w kuchni czyli razem 9 :o

łazienki:
i na górze i na dole po 2 i to przy lustrze tak aby nie było kłopotu jak ja będe suszyć włosy, a Seba będzie się chciał ogolić. Powinno wystarczyć.

Salon:
3 gniazdka w miejscu gdzie planujemy zawiesić tv, ustawić sprzęt grający

1 w narożniku i 2 w przeciwległym narożniku czyli 6

Jadalnia- nie mam koncepcji i nie wiem na co się mogą przydac gniazdka w jadalni

Kotłownia:
gniazdko do podłączenia pralki i tyle

w Garażu też 1 na końcu gdyby trzeba było coś przyciąć, dociąć itp.

Garderoba:
gnizdko na żelazko

Sypialnia nasza- 2
Pokój komputerowy- 3 na ścianie przy oknie gdzie będzie biurko z kompem
1 na przeciwległej stronie pokoju

pokój dziecięcy- 2


Po wczorajszych przemyśleniach zrobię:
1. zsyp na bieliznę z łazienki na górze do bieliźniarki do kotłowni
2. zlew gospodarczy w garażu
3. włączniki światła przy łóżkach w sypialni by nie wstawać z łóżka żeby zgasić światło (leń :evil: )
4. zsyp na obierki w blacie roboczym w kuchni
5. włącznik w wiatrołapie- światła przy kominku- tak aby dzieci nie bały się wchodzić do ciemnego domu, albo ja żebym się nie bała
6. Włacznik światła do wiatrołapu w garażu, żeby sobie oświecić jak będę przechodzić z garażu do domu- (jeszcze się zastanowię)
7. pralkę umeiszczę w kotłowni
8. Włączniki światła umieszczę na "obniżonym poziomie" dosłownie pod ręką
9. domofon powieszę w kuchni, przy wiatrołapie i na górze w holu


Największe zagwozdki:
Wciąż się zastanawiam, jaka powinna być standardowa wysokość bramy garażowej- w projekcie mamy otwór 250x215 i nic mi to nie mówi, a prawdę mówiąc zamawianie nie standardowej przywodzi mi na myśl kolejne stówki uciekające z portfela

Monika $ Seba
20-10-2005, 22:51
Zgodnie z tym co podpowiedział rafał zajrzłam na stronę bram Wiśniowskiego ( w zasadzie kogo nie zapytam to takie właśnie ma) i tam wymiar typowy to 2400x2100 lub 2500x 2100 więc otwór 2500 x 2115 powinien być ok przy założeniu że jest na gotowo. Musze zapytać pana Pawła w Atrium jak on to policzył.

A poza tym to mi smutno ze ja tu siedzę i się głowię, a nikt tego nie czyta i nie radzi :( a jak tak proszę, chętnie posłucham, jestem w pokojowym nastroju i skora do nauki, bo bliżej mi to murarki niż pielęgnacji ogródka mimo wszystko

Monika $ Seba
24-10-2005, 12:04
24.10.2005

RATUNKU!!!
właśnie odebrałam telefon, że projekt już gotowy!!!,
Jak to? przecież wymyśliliśmy nową koncepcję z wejściem z wiatrołapu na wprost i z likwidacją ścianki w kuchni :cry:
Boże miało to jeszcze chwilkę potrwać, dziś chciałam jechać do Atrium po projekt (jeszcze nie ten ostateczny) i powiedzieć o wszytkim.
Zwariuję.
Umówiłam się na jutro! Pan Paweł zadrżał, tzn. jego głos.

A co tam, w końcu skroją nas za te narzekania i zmiany koncepcji.
ALe zapytał czy ma to jechać za nas złożyć. Chyba tak, w końcu może szybciej pójdzie! Tylko czy to za dodatkową opłatą?
Cieszę się i jestem przerażona.

Monika $ Seba
24-10-2005, 13:35
co o tym myślicie?
brać ten projekt już teraz czy domagać się aby jednak architekt zerknął chociaż na wypis z ewidencji gruntów?

Ten dadzą nam dopiero jutro w starostwie, a projekt już zaadaptowany do działki. Swoją drogą mamy tam wszędzie glinę więc chyba nie najlepszy grunt i może trzeba jakieś mocnijesze fundamenty zrobić. Mam sie domagać aby wszystko jeszcze raz przeliczyli pod kątem tego gruntu? Czy dać sobie spokój, bo przeciez mogą powiedzieć, że wzięli go pod uwagę nie biorąc....
dostję obłędu, czy ktoś jeszcze tak ma...

Monika $ Seba
25-10-2005, 23:55
25.10.2005

No i byliśmy w Atrium.
Pan Paweł cierpliwie tworzył na nowo i drukował kolejne wersje naszego wyjścia z wiatrołapu i stanęło na : wejście na ukos (czyli wprost na kominek :( ) za to drzwi otwierać się będa do witrołapu, ale przedłużona została ściana oddzielająca wiatrołap od salonu z 2,75 na 3 m tak coby nam się spokojnie na tej ścianie jakiś wypoczynek zmieścił.

Kazałam też usunąć ten fragment ścianki co to mi całą koncepcję kuchni burzył.
I już po wszystkiemu, a ja ciągle się zastanawiam po co nam do cholery prawie 5m2 wiatrołapu, w którym nie da się nic wstawić oprócz szafki na buty, bo 3 z 4 ścian będą zaopatrzone w drzwi. Wystarczyłyby te 3,60 które byłoby gdybyśmy jednak zdecydowali się na opcję nr 2.....

Cholera dziś mam kryzys osobowościowy i małżeński niestety, bo z powodu wizyty Seby w Starostwie (miałam jechać ja ale mi się auto sypnęło) musiałam wysłuchać różnych rzeczyna temat tego co robię, a czego nie i jak to sobie wyobrażam..........

A przecież się staram.

Monika $ Seba
26-10-2005, 15:33
nie uwierzycie!!!!

nie mogłam zasnąć z powodu tego wiatrołapu- kuchnia 8m2- wiatrołap 5m2!!!!!!!

zadzwoniłam do Bastka (0.30 w nocy :D ) i kazałam rano dzwonić do pana Pawła coby nic z wiatrołapem nie zmianiał. Boże jaki wstyd. Dobrze że się Seba zgodził, bo mnie by przez gardło nie przeszło.....

Monika $ Seba
31-10-2005, 10:46
28.10.2005

no i jest
Dzisiaj odebraliśmy projekt w Atrium. Gotowy. Właściwie to pożyczyliśmy go bo to pan Paweł będzie go składał w starostwie. Chcemy go póki co skserować żeby pokazać Kazkowi, co to startuje w castingu na wykonawcę Elfa.
Podobno w starostwie mogą od nas chcieć jeszcze uzgodnienia zjazdu z drogi. Zobaczymy.

W domu przeglądając już ostateczną wersję naszego domku zaniepokoiły mnie (już po raz setny) wymiary otworów na drzwi!!!! Mamy zestawienia stolarki i drzwi wysokości 2070 czyli standard. Tylko że jest napisane że to otwór w murze. A sa m pan Paweł tłumaczył mi, że aby było 2070, 2090 na gotowo to otwór musi być 2200. Now ieć co jest :o
Żeby tego było mało drzwi wejściowe do domu są właśnie wysokie na 2200 czyli jedyne dobre??? Nie rozumiem. Muszę wejść na stroniczkę jakiegoś producenta drzwi i rozwiać swoje wątpliwości, bo już mnie szlag trafia. Jak do małych dzieci trzeba mówić........ Teraz się jeszcze dowiemy, że mamy na gotowo otwory okienne o wysokości 194 i Seba bęzdie się schylać!!!!!

Monika $ Seba
03-11-2005, 11:37
2.11.2005

Pan Paweł zawiózł nasz projekt do Starostwa. Jeśli nie będą chcieli dodatkowych papierów pozwolenie mamy miec za 3-4 tygodnie. Szybko nie? Tymczasem trwają próby dodzwonienia się do Kazka. Nie odbiera . Albo są tak zapracowani, albo wczoraj jeszcze byli w domu w związku z świętem. DZiej będziemy próbować po 19.00. Trzymajcie kciuki.
Mam wynik Tomografii Kompterowej mojego kręgosłupa. Nie jest dobrze...

Monika $ Seba
17-11-2005, 12:57
16.11.2005

łojezu, to trudniejsze niż myślałam- poniosłam totalną klęskę, a tyle sobie obiecywałam :cry:
no ale do rzeczy i po kolei

Casting na wykonawców rozpoczęty.
pierwszy w konkury stanął Kazek z ekipą (7 braci- górale- poleceni przez dalekich sąsiadów :D )

Na spotkanie umówił się z nim Seba ( tak się ucieszyłam, że przyszły małżonek nareszcie poczuł potrzebę zaangażowania się w planowanie budowy). Już w samochodzie w drodze na spotkanie omawialiśmy strategię rozmowy z wykonawcą.
Po pierwsze primo :D - ja się odzywam (zostałam wydelegowana przez 2 osobowe jury z tego ja i Seba wchodząc w jego skład byliśmy obsolutnie za takim rozwiązaniem- aby nie dublowac pytań nie wchodzić sobie w słowo itp.)
po drugie primo- pokazujemy Kazkowi projekt, zmiany do niego i adaptację- niech opowie jak to sobie wszystko wyobraża
po trzecie primo- twardo obstajemy przy naszych ustaleniach co do materiałów, technologii i nie dopuszczamy do wiadomości informacji " to się zrobi" i "jakoś się dogadamy"
po czwarte primo- pytamy o adresy już skończonych budów tak aby zweryfikowac otrzymane polecenie opiniami innych osób

No i największa klapa dotyczyła pkt pierwszego bo mi języka w gębie zabrakło :o
MNIE- nie możliwe, a jednak.
Kazek przyjechał na umówione miejsce z jednym z braci- punktualnie!
Od razu powiedział- "na działkę to chyba nie będziemy jeździć co?"
Odpowiedziałam- "Będziemy" i pojechaliśmy.

Panowie połazili po działce. Uświadomiłam im, że w miejcu posadowienia domu jest glina, opowiedziałam o obawach wynikających z wysokich schodów, na które mają znaleźć receptę i zapytałam jak to widzą.

Kazek stwierdził, że fundamenty zrobimy z bloczków, budować będziemy z Porothermu nie z maxa- bo porotherm lepszy. Już dostrzegłam pierwsze oznaki kombinatorstwa- fundament z bloczków- łatwiej zrobić i jest naszym zdaniem droższy- zdaniem Kazka tańszy- bo desek szalunkowych tylu nie trzeba i jeszcze coś powiedziałam czego nei zapamiętałam :(

Ściany z Maxa wyjdą ciut taniej, a może tak samo cenowo jak porotherm, ale na początku budowy trzeba na nie wydać dużo mniej i mniej się kruszą ale nie są tak wymiarowe jak porotherm- nasze zdanie.
Kazek- więcej na m2 wchodzi maxa niż porothermu i tak to trzeba rozpatrywać licząc cenę pojedynczego bloczka. hmmm może ma rację. Potem dyskusja zeszła na adresy dokończonych budów. Okazało się że dom stojący 300 metrów od nas też stawiany był przez ekipę Kazka i teraz mają stawiać dom ojcu tego inwestora. Ogólnie mówiąc pół naszej i pobliskich wsi to budowy braci Kazków :o Moze więc są dobrzy skoro mają tyle roboty??
Pogadaliśmy jeszcze o sprawach technicznych- studni, przyłączu prądu, kibelku na działce- "noclegowni", którą sami sobie wstawią, baraku na cement i takie tam i umówiliśmy się na koniec przyszłego tygodnia na wycenę. Pytali czy mamy kierownika bydowy , bo jak nie to oni mają- noł łej. newer.

Odjeżdzając z działki miałam takiego "kaca budowlanego" wiedziałam, że pokazaliśmy , że niewiele wiemy o budowie, że nie jesteśmy partnerami w dyskusji i tak się boję, że ktoś to w końcu wykorzysta.
Nie sądziłam, że będzie tak fatalnie. O co pytać wykonawcę, żeby nie mieć poczucia niespełnionego obowiązku, a potam żalu do siebie, że lustracja tegoż nie była prawidłowa?

Monika $ Seba
22-11-2005, 12:49
22.11.2005

nadejszła wiekopomna chwila


tak mógły brzmieć dzisiajszy wpis, bo już już mieliśmy pozwolenie w ręku, ale się wymknęło:(

Zadzwonił pan Paweł z Atrium z informacją, że jednak potrzebne będzie uzgodnienie zjazdu z drogi i warunki techniczne z energetyki, bo to co mamy to tylko zapewnienie dostawy energii.
A miało być tak pięknie....

Ustaliliśmy, żę ewentualne kolejne wieści gminne o ile będa miały taką jak dziś wymowę będzie mi wysyłał gołębiem pocztowym zamaist mnie denerwować. A nuż gołąb nie doleci..... w końcu mroźno się zrobiło :D

Monika $ Seba
23-11-2005, 14:28
23.11.2005

poszłam po rozum do głowy...
skoro nie potrafimy rozmawiać z wykonacami czas zatudnić gębę do takich rozmów.
Dzisiaj spotkałam się ze znajomym inspektorem nadzoru. Rogoźnik to dla niego za daleko ale polecił mi kolegę, który podejmie się kierowania budową. Pan Marek przyjechał za 10 min. Usłyszałam od niego, że dobrze aby kierownika miała ekipa. On sam będzie nadzorował budowę jako inspektor nadzoru. Ma doświadczenie wkosztorysowaniu więc sam zrobi kosztory tej budowy. Potem spotka się z nami z kolejnymi ekipami wykonawczymi, znierze od nich propozycje cenowe i porówna ze swoimi wyliczeniami. Na koniec będzie w naszym imieniu negocjował i wybierzemy wspólnie ekipę. Hurra. Trochę się jednak skrzywił kiedy mu powiedziałam, że oczekujemy od inspektora stałego nadzoru nad budową , a nie jedynie odbioru poszczególnych etapów. Myślę jednak, że jak zaczniemy już rozmawiac o pieniądzach za jego pomoc wszystko przyjmie. Jesteśmy gotowi zapłacić mu więcej aby tylko interesował się żywo losami naszej budowy. Niepokoi mnie jedank fakt czy za wystawienie swojego kierownika budowy ekipa czegoś nie doliczy? Pewnie tak. A podwójnie płacić nie chcę. Rozumiem też motywy kierujące p. Markiem na budowę ma 20 km, pracuje zawodowo na etacie do 15.00, a jako kierownik przejąłby odpowiedzialność za wszystko co na budowie zmalują wykonawcy. Jako inspektor ponosi mniejszą odpowiedzialność, no ale jak my mamy płacić podwójnie to ja dziękuję.

Ustaliliśmy- jak będzie już pozwolenie na budowę spotykami się aby mógł zobaczyć projekt, ustalamy cenę za usługę i przystępujemy do pracy. Chyba, że znajdziemy z Sebą inne wyjście....

Monika $ Seba
10-12-2005, 16:57
no i po wielu dniach oczekiwania mamy wreszcie wstepna wycene robocizny- 30 tys. zł od fundamentów aż po dach
Na razie nie znamy szczegółów ile za co, co dokładnie robią, a czego nie ale w przyszłym tygodniu spotkamy się w 4 oczy i juz dokładnie ustalimy cenę i zakres prac. Na razie wydaje nam się ta kwota niską zwłaszcza, że nasz architekt mówił, że jak wykonawca powi e40- 45 tys to mamy sie nie zastanawiać, a tu taka niespodzianka. Postanowiliśmy się jednak nie zastanawiać skąd ta kwota do momentu rozmowy o szczegółach, bo przeciez zawsze moze się okazać to to my będziemy musimy więcej zrobić niż ekipa :lol:

Monika $ Seba
01-05-2006, 18:44
dłuuuugo nas tu nie było!
mamy pozwolenie na budowę, studię na działce i prąd., wybranego kierownika i ekipę, zamówioną pierwszą partię materiałów bud. Czekamy na pogodę :D a poważnie to jeszcze archeolog do załatwienia (strefa obserwacji archeologicznej), kibelek do zbicia, blaszak do przywiezienia i kilka pierdołek zanim ekipa wejdzie na działkę, a najważniejsze to wspólne spotkanie geodety, kierownika i ekipy ws. narady jak i co zrobić aby zlikwidować 2 schody do domu jako sobie ja osobiście życzę i już można tyczyć. Potem tylko: NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY!!
na tenczas łapiemy ostatni oddech przed "ciężkimi czasami"
M.

Monika $ Seba
26-11-2006, 10:48
No i stoi.
Jest cudowny, jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru tego projektu. W 99% trafiliśmy w to co chcieliśmy, choć poczatkowo były obawy, że papierowe wersje nie są w stanie oddać rzeczywistości. Dom jest "w sam raz", przestrzenny, świetnie doświetlony, dobrze rozmieszczony na działce. Te miesiące myślenia nad zmianami w projekcie zaprocentowały, bo jedyne co zmianiliśmy w trakcie budowy to położenie okien połaciowych. Jedyne co ewentualnie zmenilibyśmy teraz widząc go już "w naturze" to szerokośc holu na mniejszą. Był łatwy w realizacji, ekipa sprawna, bez żadnej wpadki, nawet dbali byśmy nie przepłacali za to czy tamto, doradzali gdzie można zaoszczędzić, a gdzie trzeba zdecydować się na lepszy materiał. Jak mieliśmy krucho z czasem, sami jeździli za naszymi sprawami, pracowali od poniedziałku do piątku od 7.00 do 19.00 z małymi przerwami na jedzenie, bez pijaństwa, chamstwa. Budowa minęła przyjemnie i bez nerwów, więc chętnie polecę osobom z okolic tych budowlańców, choć na przyszły sezon mają już sporo zleceń.
zapomniałam jak się wkleja zdjęcia ale jest niedziela więc mam czas na szukanie i cos tam wkleję .

Monika $ Seba
26-11-2006, 11:11
kopara na działce- widok aż serce rosło...
http://img247.imageshack.us/img247/8913/0805060927zx3.jpg

Monika $ Seba
26-11-2006, 11:28
http://img19.imageshack.us/img19/8664/2205062006bu2.jpg

Monika $ Seba
26-11-2006, 11:54
http://img291.imageshack.us/img291/4694/0206060804fd4.jpg


http://img299.imageshack.us/img299/6726/2106061829my8.jpg


http://img299.imageshack.us/img299/5162/2106061952rv8.jpg

http://img295.imageshack.us/img295/8075/3006061515nd4.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/1610/3006061516uv5.jpg

Monika $ Seba
26-11-2006, 12:06
http://img293.imageshack.us/img293/4513/0707061806vn7.jpg

http://img244.imageshack.us/img244/6410/0707061810zu1.jpg

http://img300.imageshack.us/img300/9043/0709061820wx9.jpg

http://img293.imageshack.us/img293/7397/0309061109zu3.jpg

zdjęcia są z aparatu w telefonie stąd ich kiepska jakość, reszta jak zrzucę

Monika $ Seba
18-01-2007, 21:59
no i jeszcze nie znalazlam czasu na zrzucenie reszty zdjec. Znajduje za to czas by z pasja jezdzic po sklapach z plytkami.
co tam instalacje- tym sie zajmie Bastek- przynajmniej na to licze- te techniczne sprawy - nigdy do tego nie mialam glowy...
zreszta on chyba tez nie :roll:

Jakoś to będzie- casting na wykonawce instalacji trwa.

Dzisiaj byl na budowie pan od pomiarow okien- Zdecydowalismy sie na drewniane firmy Wiktorczyk- drogo, ale raz się żyje.. Pan wykazał się dużą fachowością, a do tego sporo nam podpowiedział zajął się nie tylko oknami ale liczył z nami wylewkę- wysokosc schodow po dociepleniu stropu itp. niejeden jeczal by ze takie rzeczy to juz dawno powinnismy miec ustalone. Poświęcił nam dużo czasu. Mam nadzieję, że to dobre wrażenie, które do tej pory mamy nie zniknie po zobaczeniu okien do naszego domu.

Wracając do bieganiny po sklepach. Codziennie zaraz po pracy oddaję się urokom oglądania płytek na razie do łazienek- ojciec znajomego- architekt wnętrz przygotowuje dla nas aranżację ze wskazanymi przeze mnie płytkami. Jak je dzisiaj zobaczyłam "na żywo" w salonie to zrobiły na mnie mniejsze wrażenie niż w katalogu producenta. Też tak mieliście. Strwiedziłam też, że w życiu nie zdecyduje sie na jkies juz konkretne za duzo rzeczy mi sie podoba.
Zrobilismy tez kalkulacje na drzwi wewnetrzne. cena powalila nas na ziemie. oglednie rzecz ujmujac za 8 drzwi chca 18 tys !!!!!!!! Choc w innym salonie 15 tys!!! za te same drzwi tego samego producenta- niezla roznica co? Na tos raczej nie stać

Tylko portfel sprowadza mnie na ziemie

w Millenium dadza nam kredyt, PKO raczej nie- Nordea Bank na pewno nie. Pozostaje do sprawdzenia BPH. A czas płynie....

Monika $ Seba
27-04-2007, 16:44
właśnie przyjechaliśmy z działeczki- wstawiali nam okna są piękne- Wiktorczy sprawdził się na 100% montaż szybki i fachowy- wszystko według dobrych wymiarów najpiękniejszy jest HS szer 3m wys 2,3 dzielony na 2. Druga ekipa montowała nam też bramę garażową Normstahl. Wszystko fajnie zgrało się kolorkami.Zaczyna to nabierać kształtów, a do tego ta pogoda, aż chciało mi się jużż dziasiaj wypić kawę na tarasie, którego jeszcze niestey nie ma...

Monika $ Seba
13-05-2007, 14:22
wczoraj wstawili nam drzwi- firma CAL model Okrągłe
http://www.drzwi-cal.pl/katalog.html
dostałam klucz do własnego domu :D fajne uczucie

do tego sa już tynkarze. Przezyłam chwile grozy, bo zabezpieczyli okna folią i taśmą do okien drewnianych, ale jak pojechali to rzuciła mi się w oczy wilgoć miedzy filią a szybą która skraplała się na ramę. Po południu pojechalismy jeszcze raz na dziłkę i zerwałam cała folię bo bałam się że ta wilgoć odparzy lakier na oknach- jestem laikiem ale tak to sobie wyobraziłam i co??? okna mają przebarwienia :o Mam nadzieję, że jak to wyschnie to nie będzie sladu, bo jak nie :x to tynki robią za darmo i jeszcze za okna zapłacą- już ja się za nich wezmę w poniedziałek.

Monika $ Seba
20-05-2007, 20:18
tynkarze pojechali ale co przeżyliśmy z tą ekipą :x :x :x
Przecieli kabel od domofonu i najpierw byliśmy źli ale jak sie później okazało kolejny raz- nic nie dzieje się bez przyczyny.

Do kabla przyjechał elektryk i w trakcie roboty pakazał nam ewidentne błędy tynkarzy- krzywo obrobione wnęki okienne- brak katów, krzywe ściany itp. powiedział na co zwracać uwagę- złoty chłopak- sam kiedyś robił tynki więc wiedział gdzie taką robotę można spartolić.

Następnego dnia już nie było miło jak tynkarze przyjechali na budowę- wytknęłam wszystkie błędy i tak prace przesuneły się o dzień- jak wychodzili to wszystko wydawało się ok. Był czwartek.

W piątek wieczorem pojechaliśmy na działkę wietrzyć aby szybciej schło. Podczas rozmowy z sąsiadem uświadomiliśmy sobie, że ściany nie zostały zagruntowane przed tynkami. Czy to konieczne?? Jakie mogą być konsekwencje niezagruntowania PTH? tynkarze jedynie pomazali jakimś zielonym wszystkie metalowe el. wystające ze ścian.

Potem zaczęło zachodzić słoneczko- piekny widok tyle, że światło słoneczne zaczęło myszkować po ścianach odsłaniając wszystkie niedociągniecia tynkarzy - chciałam umrzeć :-? Wracaliśmy do domu źli Sebastian zadzwonił do kolegi który kładzie gładzie i sprawy nieco się rozjaśniły
1. światło słoneczne zawsze pokaże więcej niż najlepszy halogen przykładany do ściany
2. w miejscach gdzie światło lamp będzie padać na ściany połozymy gładź za 7 zł za m2

zasnęłam choć długo myślałam o tych "górach i dolinach " na ścianach naszego wymarzonego elfa i o schodach za które chyba powinnam winić górli. To pierwsza rzecz za którą winię Kazków. Schody od spodu do poprawy może płyta k-g pomoże. Trzymajcie kciuki

Monika $ Seba
21-05-2007, 21:59
byłam na budowie- emocje opadły
myłam okna po tynkarzach ściślej jedno- Boże daj mi siłę na przyszłośc- po co ja sobie wymyśliłam takie duże i tyle okien- kto je będzie teraz mył :-? przyjechali panowie od Wiktorczyka- Sebastian doszukał się jakieś nierownej szczeliny przy całkowitym rozwarciu HS :D i panowie poprawiali- stwierdzili, że dopóki nie będzie wylewek okno może trochę siadać w końcu to ciężar. Wolałabym tego nie słyszeć. Seba usłyszał jednak jakiś stukanie okucia i nad tym też się głowili- stukanie pozostało- panowie odjechali. Po wylewkach wrócimy do tematu. Tynki na fórze suche, na dole prawie suche- jutro przyjeżdza ekipa od c.o. na ostatnie ustalenia- wchodza w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że Ci się rodzicom udali, bo jak nie to wywalę na zbity pysk hihihi

Monika $ Seba
01-06-2007, 22:41
trzeba byłło choroby bym znalazła czas na uporządkowanie zdjęć
oto co znalazłam
stan surowy otwarty:
http://img405.imageshack.us/my.php?image=stansurowyotwartyrh1.jpg
http://img405.imageshack.us/img405/723/stansurowyotwartyrh1.jpg

Monika $ Seba
02-06-2007, 11:48
stan surowy zamknięty:

http://img166.imageshack.us/img166/3707/stansurowyzamknietypt0.jpg

Monika $ Seba
02-06-2007, 15:26
wszechobecne kable:

http://img76.imageshack.us/img76/7914/tunelnatvsalonhg1.jpg
http://img405.imageshack.us/img405/9833/kablekuchniascianalewaqu4.jpg

Monika $ Seba
02-06-2007, 16:02
okna to nam się udały- Wiktorczyk (okna z Czarkowa) kolor rustykalny
dom od frontu:
http://img405.imageshack.us/img405/3094/p1020701zb4.jpg

okna od strony zachodniej:
http://img75.imageshack.us/img75/4250/p1020703jy1.jpg

okna od strony północnej (dół- od lewej 2xgaraż, łazienka, kotłownia, kuchnia; góra- pokój) wygląda to dość dziwnie - zdecydowaliśmy się na zamurowanie okna w łazience na górze bo była mało ustawna (jest okno połaciowe-wystarczy)
http://img171.imageshack.us/img171/8349/p1020706je7.jpg

Bastek podziwiający HS, a mówiłam że pięknie wyjdzie :D :
http://img71.imageshack.us/img71/294/p1020714qc8.jpg

Monika $ Seba
02-06-2007, 16:32
a tak HS prezentuje się od środka: salon mało widoczny :-?
wymiary okna 3m szerokości x 230cm wysokości
http://img232.imageshack.us/img232/5712/p1020710vo3.jpg

okna w wykuszu (150x150 i 2x 90x150cm)- tu będzie jadalnia:

http://img69.imageshack.us/img69/4585/p1020712dh4.jpg

okno kuchenne (150x150):
http://img69.imageshack.us/img69/9571/p1020713pp6.jpg
reszta zdjęć już po tynkach

Monika $ Seba
02-06-2007, 17:05
salon po tynkach
http://img70.imageshack.us/img70/7456/p1030448sb0.jpg

widok z salonu
http://img138.imageshack.us/img138/3492/p1030451ws9.jpg

2 wyjście na taras
http://img232.imageshack.us/img232/5091/p1030445hd9.jpg

Monika $ Seba
02-06-2007, 17:31
no i zastrajkowal program do edycji zdjec reszta pozniej :-?

Teraz na działeczce działa ekipa instalatorów c.o i gaz- my z Bastkiem biegamy tam i z powrotem a to z baterią do umywalki, a to z samą umywalką a to z deszczownicą , kibelkami itp. Dobrze że już wszytsko kupione i można na bieżąco przymierzać czy wszystko pasuje- przynajmniej przeróbek nie będzie dużo.

Monika $ Seba
02-06-2007, 19:02
no to jeszcze wrzucę rzuty naszego elfa po zmianach

http://img77.imageshack.us/img77/6820/rzutpietrazf4.jpg

http://img236.imageshack.us/img236/4854/partersf5.jpg

Monika $ Seba
02-06-2007, 19:34
no to wracając do tematu zdjęć- dalsza cześć parteru idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara :D
jadalnia:
http://img252.imageshack.us/img252/6227/p1030444ei1.jpg
http://img252.imageshack.us/img252/3755/p1030487lv7.jpg
teraz powinna być kuchnia ale.... zdjecia brak gdzies sie zawieruszylo
no to dalej kotłownia:
http://img252.imageshack.us/img252/1219/p1030460je2.jpg
łazienka na dole:
http://img252.imageshack.us/img252/2082/p1030462la8.jpg
hool i schody
http://img112.imageshack.us/img112/3879/p1030454lx1.jpg

Monika $ Seba
02-06-2007, 20:06
schody:
http://img166.imageshack.us/img166/7126/p1030463wp5.jpg
holl na górze
http://img211.imageshack.us/img211/5074/p1030466ez8.jpg
sypialnia nasza
http://img211.imageshack.us/img211/6470/p1030468cz1.jpg
http://img211.imageshack.us/img211/2217/p1030470ab6.jpg
http://img211.imageshack.us/img211/8237/p1030472kv7.jpg
garderoby na zdjęciach też zabrakło hmmmm więc dalej

Monika $ Seba
02-06-2007, 20:08
tu sie zdjecia zdublowaly :oops:

Monika $ Seba
02-06-2007, 23:27
2 pokój (lustrzane idbicie naszej sypialni tyle że bez garderoby
http://img296.imageshack.us/img296/5162/p1030477ue3.jpg
http://img296.imageshack.us/img296/6260/p1030478bi7.jpg
http://img213.imageshack.us/img213/3493/p1030476rg8.jpg

Monika $ Seba
03-06-2007, 00:28
łazienka na górze
http://img167.imageshack.us/img167/4864/p1030480dv8.jpg
http://img230.imageshack.us/img230/9995/p1030481ic6.jpg
http://img167.imageshack.us/img167/8263/p1030484gy1.jpg
3 pokój najmniejszy brak zdjęc
garaż:
http://img167.imageshack.us/img167/3506/p1030491db1.jpg
fragment bramy od wewnatrz:
http://img58.imageshack.us/img58/4130/p1030488dg1.jpg
drzwi zewnetrzne:
http://img167.imageshack.us/img167/8876/p1030495vd4.jpg

Monika $ Seba
03-06-2007, 00:36
oczyszczalnia:
http://img58.imageshack.us/img58/3491/p1020690bc2.jpg

Monika $ Seba
03-06-2007, 13:13
http://img157.imageshack.us/img157/9465/p1020685om6.jpg
mamy glinę więc zrobilismy też studnię wyrównawczą:
http://img233.imageshack.us/img233/5369/p1020683qt8.jpg

Monika $ Seba
07-06-2007, 12:03
Instalatorzy od wody i c.o. prawie na finiszu- pozostały drobiazgi i próba szczelności.

Najbardziej kontrowersyjna na tym etapie okazała się rura od gazu, która miała biec po ścianie budynku na zewnątrz- tylna elewacja- i wchodzić do kotłowni graniczącej z kuchnią gdzie miała wchodzić w miejsce kuchenki.
Nie wiem czy mnie ktoś zrozumie:)

Tyle tylko, że przy ocieplaniu musilibyśmy zastosować takie demontowalne korytko- bo do tej rury musi być dotęp.
Hmmm.
Seba wymyślił, że rura wejdzie do wnetrza domu przez ścinę w kuchni. Poleci pod oknem na ścianie z szafkami- bedzie nimi zakryta- i wejdzie do kotłowni (zamiast odwrotnie).

Tym sposobem mam rurę w kuchni i to przez cała długośc jednej ściany z czego się wcale nie cieszę .

Do tego obudziała się w nas pewna refleksja- że tym razem polak mądr był przed szkodą.
3 miesiące temu rozpoczęliśmy poszukiwania całej ceramiki i armatury do łazienek- mało tego od miesiaca mamy to wszystko- oprocz wanny- w domu, w którym aktualnie mieszkamy. Wpływa to oczywiście znacząco na naszą życiową przestrzeń- z 60m2 pozostało jakieś 30 bo i parkiet juz nam zajmuje miejsce w kuchni, pokojach i w hollu.
Aleeee
Dziei temu mogliśmy juz na etapie instalacji "przymierzać" co tylko chcieliśmy i na bieżąco korygować błędy. I tak zaczęły się niezliczone wycieczki na budowę z kibelka, umywalkami i bateriami na tylnym siedzeniu samochodu. Do tego grzejniki, piec, zasobni itp. w te i we wte czyli tam i z powrotem :)
Na razie sprawa wygląda tak- do przesunięcia na pewno 2 gniazdka, a reszta OK! i oby tak zostało.

Monika $ Seba
08-06-2007, 14:50
mam rurę w kuchni i to przez cała długośc jednej ściany z czego się wcale nie cieszę
http://img120.imageshack.us/img120/459/kuchniamv3.jpg


Dzieki temu mogliśmy juz na etapie instalacji "przymierzać" co tylko chcieliśmy i na bieżąco korygować błędy.

http://img73.imageshack.us/img73/9200/przymiarkasm6.jpg
spójrzcie na ten gustowny drewniany blacik :)

http://img262.imageshack.us/img262/9948/dolpodtynkowkiyk3.jpg

http://img174.imageshack.us/img174/8894/generitqb8.jpg

http://img178.imageshack.us/img178/686/inspodzasobnikqv6.jpg

http://img186.imageshack.us/img186/5702/lazienkagoragi5.jpg

w wiatrołapie i w kuchni podłogówka jest "oszukana" - to powrót z grzejników
za to w łazienkach "prawdziwa" z uniboxem

http://img89.imageshack.us/img89/8043/powrotwiatrolapko4.jpg
http://img137.imageshack.us/img137/8118/podlogowkagoraae8.jpghttp://img69.imageshack.us/img69/5803/lazienkadolke2.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/7967/podtynkprysznicam0.jpg

a do tego raz jeszcze nasza duma :)
http://img177.imageshack.us/img177/8914/przesuwkaonkozamknietesg4.jpg
http://img76.imageshack.us/img76/438/jakdzialaprzesuwkaqr6.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/5898/klamkaprzesuwkinu3.jpg

i brama grażowa:
http://img217.imageshack.us/img217/650/bramawewnqb5.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/5721/bramazewnhx6.jpg
wczoraj byliśmy na działce szukać gniazdek i włączników- niestety po raz kolejny wyszła krecia robota tynkarzy. Dobrze że wszystko na zdjęciach i nagrane na video bo inaczej..... poszukiwania jeszcze potrwają, bo nie wszystko udało się zlokalizować w czasie 1,5h pobytu na budowie.
[/quote]

Monika $ Seba
10-06-2007, 19:14
hmmmm kominek- trudny temat!

w sobote spotkaliśmy się na działce z forumowiczem. Forest Natura poświęcił nam sporo czasu i zaproponował kilka opcji.

Musimy do jutra podjąc decyzję czy
- kominek "wyglądający" niekoniecznie ogrzewający- raczej nie
- kominek z rozprowadzeniami do górnych pomieszczeń- pokoje ew. garderoba- może tak
- kominek bez rozprowadzeń za to z "piecem akumulacyjnym" schowanym w obudowie kominka.
Zabudowa szamotowa.

Koszty z jakimi się liczyliśmy to 10.000 (kominek bardzo prostu w budowie :) surowy w wyglądzie) z wkładem - no właśnie nawet nie wiem skąd nam takie koszty przyszły do głowy skoro nie wiemy kompletnie co chcemy
Forest Natura stwierdził, że 11-15 tys. w zależności od wkładu ale poleca któryś ze Spartherma za ok. 4,500. naoglądałam się dzisiaj znowu komików na forum- naczytałam o waszych wkładach i dalej nic nie wiem. A Seba uparcie śledzi poczynania Kubicy. Tak z kobietą wygrywa F1.

Monika $ Seba
16-06-2007, 16:57
kominek - no coz rozważania trwają....za to

uwaga, uwaga

ogłaszam uroczyście, że po 6 miesiącach castingu wreszcie mamy glazurników.
Dzisiaj ostatecznie ustalaliśmy szczegóły i wchodzą w 2 połowie sierpnia. Trochę późno ale w lipcu oni nie mogą, a potem nas nie ma bo się urlopujemy. Łojezu cieszę się, bo oczętami wyobraźni mej już widziałam swoje ręce umazane w zaprawie, a więc śpiewam na całe gardło:

Jezu jak się cieszę
Z tych króciutkich wskrzeszeń
Kiedy pełną kieszeń znowu mam (jeszcze tylko chwilę :D )
Znowu mogę myśleć
Trochę jakby ściślej
I wymyślać śmiało nowy plan

I pięknie jest
Nieskromnie bardzo jest

Monika $ Seba
20-06-2007, 16:19
Był poniedziałek godz. 6.30 jak wstalismy z uśmiechami na twarzach :C :lol:
Seba kierunek - działka- ja -urząd miejski bo jak sie okazało paszport już 2 lata nieważny a tam gdzie się wybieramy potrzebny- zadzwonił ostatni dzwonek

Na dzałke dotarłam o 8.00 i zastałam Sebe drzemiacego w aucie. Chłopaków od wylewek niet :o
Zadzwonilismy - jadą- cos długo jechali bo dojechali o 9.00 zamiast o 7.00 więc nerwy miałam już skołatane. Szef, który 2 tygodnie wczesniej nabazgrał nam jakieś kreski na ścianach wszedł do środka i zaczął się mądrzyć- nie wytrzymałam, poszło na noże!!! prawie :lol: zadzwoniłam po urlop- a jakże trzeba takich krótko i za pysk i na ręce patrzeć nawet jak się człowiek nie zna na ich robocie. Seba pojechał zostawiając mnie z tym wszystkim... na szczęście szef ekipy - pieniacz też. Postanowiłam przemówic ludzkim głosem i znalazłam zrozumienie...
Szczegóły ustaliłam z sama ekipą tak by po położeniu parkietu przy oknie w salonie (hs) było do 0 a więc bez progu- za to przy drugim oknie niestety wyjdzie ok. 1 cm różnicy, bo ja głupia kazałam- nie wiem teraz już czemu- zamontować to okno trochę wyżej :oops: no i klops

jak Juz sytuacja wydawała sie być opanowana to przypomniało mi się, że mielismy zrobić dodatkowy kanał wentylacyjny do kominka bo ten ktory zrobilismy przez fundament ma za małe fi. telefon do taty i teścia - nie minęła godzina i chłopaki kończyli prackę. Tyle tylko, że jeszcze kratka ściekowa w garażu nie była osadzona więc i do tego ich wykorzystałam- cudownych rodziców mam.....


Jakby tego było mało to jak już połozyli 1 warstwę styropianu i 1 warstwę tego co to z mikrokresa leci zadzwonił mój przyszły bo wciąż jeszcze niedoszły :x mąż, że zapomniał :x :x :x o peszlach na kabel do sprzętu grającego i czy sie jeszcze da???

No da się, tylko peszla brak- teść pojechał szukać peszla, a ja odwieźć tatę do domu. Jak wracałam to się okazało, ze zabraknie cementu i 10 szt. tej maty zbrojeniowej i tak z mojego małego auta zrobiono dostawcze. Przyjechałam na działkę to już było popodkładane pod podłogówkę i w sumie najważniejszego nie widziałam :x

aleeee nie ma tego złego...
wylewki zrobione- ekipa pracowała 13 godzin- bo z daleka, chyba bez fuszerki. Za 12 zł za m2 jeszcze dylatacje dorzucili bo nam zabraklo. Ale dzien był nerwowy, telefony dzwoniły non stop a Seba sie wyraził " już się boję odbierać jak ty sie wyświetlasz, bo się zastanawiam co sie tam znowu dzieje"...
hmmmmm
nic takiego - wylewki ot cała sprawa

Monika $ Seba
07-07-2007, 14:28
Musze się podzielić pewną refleksją
Podziwiam osoby , które budują dom w całości za pieniądze z kredytu. Podziwiam na wytrwałość i cierpliwość.
Mnie takowych zabrakło (dobrze że mamy trochę jeszcze własnych środków.

Do rzeczy.
9 czerwca złożyłam w Millennium wniosek o wypłatę kolejnej transzy kredytu dokumentując jednocześnie wydatki poniesione poprzednio. Ponieważ wypłata wiązała się z przekroczeniem 50 % sumy kredytu poinformowano mnie że pieniądze zostaną wypłacone w ciągu 10 dni bo na działkę musi przyjechać rzeczoznawca na kontrolę inwestycji. Po tygodniu milczenia banku pofatygowałam się do oddziału gdzie dowiedziałam się że pani rzeczoznawca juz dawno miała się ze mną kontaktować :o
Struchlałam na słowa już dawno, a jeszcze bardziej na słowa Pani. Okazało się że ma do mnie dzwonić rzeczoznawca na którą złożyłam oficjalną skargę w banku (wpisała w operat że dom budowany z Maxa, że strop monolityczny itp- wiele nieścisłości które w efekcie dały niższą cenę nieruchomości).
Poprosiłam o zmiane rzeczoznawcy.
Tydzień później zadzwonił do mnie pan, który przyjechał 22.06 na działkę, zrobił zdjęcia a zanim się pożegnał obiecał, że w poniedziałek 25.06 opinia bedzie w banku. Czekałam na II transze i czekałam aż się nie doczekałam.

Od 1 lipca wydzwaniałam na infolinię i biegalam po oddzialach. Za każdym razem słyszalam sprzeczne opinie i nikt nie potrafił mi powiedzieć kto był u mnie na budowie tego 22.06 i gdzie jest jego opinia. Jakież było moje zdziwienie jak w środę 4 .07 zadzwonil do mnie kolejny rzeczoznawca- jak gdyby nigdy nic- aby sie umowic w celu kontroli inwestycji.
Koszmar.
Okazalo sie ze poprzedni pan wyjechal na urlop i o bozym świecie , a przy okazji o obowiązkach zapomniał.

W czwartek 5.07 rzeczoznawca- 3 w czasie mojej krotniej acz burzliwej współpracy z Millennium- przyjechał na działkę, zrobił zdjęcia, wypisał całą litanię jakichś tam głupot i odjechał.

Wczoraj tj. w piątek dostałam kolejną transzę.

Ponieważ bank NIE BYŁ ( od miesiąca powiadomiony)przygotowany na wypłate pieniędzy jednorazowo musze czekać do wtorku. We wtorek mija miesiąc od złożenia wniosku o II transzę. To jest skandal.

W czasie tego miesiąca moglam miec przecież pusto w swoim portfelu i fachowców na budowie czekających na wypłatę, albo co gorsza zaklepane już rok wcześniej terminy z fachowcami, którzy poszliby do kogoś innego bo nie miałabym im czym zapłacić. I jak tu nie stracić cierpliwości?


Tymczasem na osłodę kupiliśmy z Bastkiem cyfróweczkę. Zdjęcia robi ładne- tylko tego oczekiwaliśmy - my laicy :D choć kiedyś na kółko fotograficzne się uczęszczało regularnie
probka naszych wypocin czyli kilka nowych fotek
http://img458.imageshack.us/img458/6852/obraz005tc6.jpg
landszafcik- czyli co widać z tarasu, którego jeszcze nie ma
http://img441.imageshack.us/img441/2695/obraz120kd3.jpg
jeszcze raz domek tym razem w tle
http://img409.imageshack.us/img409/1820/obraz128kq4.jpg
obcy na budowie
i pomyśleć że 2 tygodnie temu miałam sprzątnąc to gniazdo
http://img514.imageshack.us/img514/5958/obraz131mt2.jpg
głodni obcy
a teraz z innej beczki
najstarszy bokser świata :D Borys
http://img106.imageshack.us/img106/7356/obraz055yj1.jpg
smaki lata
http://img204.imageshack.us/img204/5798/obraz015bh7.jpg
http://img183.imageshack.us/img183/821/obraz009zj6.jpg
orzech (opis dla mających pewne wątpliwości)
http://img514.imageshack.us/img514/89/obraz051cv2.jpg

Monika $ Seba
21-07-2007, 00:16
no to się robi ciasno :-? domek się kurczy od środka.
w miniony weekend, czwartek i piątek moja rodzinka ociepliła nam poddasze :D
http://img119.imageshack.us/img119/6951/obraz056bl9.jpghttp://img119.imageshack.us/img119/4712/obraz057yn8.jpg
http://img514.imageshack.us/img514/320/obraz059nq6.jpg
Najpierw poszła 15 wełny między krokwie, potem do wysokości przyszłego sufitu 5 wełny na zakładkę coby przykryć krokwie i mostków się pozbyć- ta 5-ka też na sznurki-aż śmiesznie wyglądało i potem nad przyszłym sufitem folia paroizolacyjna. Tą folię na dole położy sobie ekipa od karton-gipsów która ma przyjechać w poniedziałek.
a ja połozyłam glazurę w łazience :D nie wiem czy to widać ale w dolnej i górnej wymalowałam na ścianach płytki żeby zobaczyć dokładnie co gdzie będzie i jak to będzie wyglądać- już nie mogę się doczekać :D

http://img122.imageshack.us/img122/1816/obraz066kk8.jpg

Monika $ Seba
21-07-2007, 12:51
Hurra! dzwonili z Sogi- są nasze płytki! na razie do dolnej łazienki injeszcze bez dekorów aleeeee są..
Wracając do wczorajszego wątku- na budowie postanowiłam zakączyć sprawę "zagubionych " gniazdek i włączników. Znalazłam wszystko (poza jednym) ale bez nagrania video to byłoby niemożliwe. Jeśli ktoś to czyta :-? to radzę- po instalacjach bezwzględnie zrobić zdjęcia i nagrać filmik!!! Albo podpisać tak umowę z tynkarzami aby to do ich obowiązków należało po robocie wycięcie tych dziurek-wtedy na pewno dobrze obstawią gnizadka i zadbają aby nie zatynkować ich na zawsze. To jedno zaginione gnizdko pozostawiam do odszukania dla elektryków. I lecęęęę do sklepiku po płytki i po właz na strych, najpierw jednak obiad...

Monika $ Seba
25-07-2007, 21:38
Nie mam siły opisywać całej historii z odbiorem płytek- więc w skrócie: przywieźliśmy 16 katronów kilka godzin wku...śmy się oglądając każdą z osobna po tym jak 4 pierwsze kartony (każdy po 6 sztuk) okazały się do d...- wszytkie płytki pękniete. Oddaliśmy 8 kartonów- masakra. Wczoraj pojechaliśmy po zmienione 8 kartonów i znowu przeglądaliśmy każdą płytkę w końcu są. Gres Nordica- w dwóch odcieniach szarości
http://img512.imageshack.us/img512/9755/obraz105fy8.jpg
efekt ma być jak na projekcie (w którym kolorki są fałszywe hihi)
http://img159.imageshack.us/img159/3056/obraz042in2.jpg

http://img131.imageshack.us/img131/6508/obraz056st4.jpg

http://img253.imageshack.us/img253/9499/obraz059av1.jpg
no a teraz robią nam się karton-gipsy i pokoje na górze nareszcie wyprzytulniały[/img]

Monika $ Seba
02-09-2007, 22:03
no i łazieneczki gotowe hmmm prawie- brakuje jeszcze drewnianych półek, światła, blatów więc i umywalek nie mogliśmy zamontować, dopiero robią się lustra, parapet na dole też dopiero u stolarza ale co tam już się nie mogę doczekać żeby wam je pokazać :D
dolna

http://img404.imageshack.us/img404/4199/obraz002mo7.jpg
http://img404.imageshack.us/img404/6791/obraz031jf9.jpg
http://img129.imageshack.us/img129/3013/obraz009vl4.jpg
http://img62.imageshack.us/img62/2993/obraz010bt8.jpg
http://img62.imageshack.us/img62/6615/obraz013wa2.jpg
http://img117.imageshack.us/img117/2481/obraz011fg5.jpg
http://img117.imageshack.us/img117/9396/obraz006ic0.jpg

Monika $ Seba
02-09-2007, 22:34
łazienka na górze- zwana moją czyli Monikową :D czyli babską w kwiatuszki, romantyczna hihi już wiem gdzie ustawie te millliiiioooonyyy świec :D
http://img117.imageshack.us/img117/4234/obraz014wb6.jpg
http://img117.imageshack.us/img117/8832/obraz017jr8.jpg
http://img46.imageshack.us/img46/8845/obraz025rg2.jpg
http://img46.imageshack.us/img46/3360/obraz019xq5.jpg
no i miejsce na szfkę łazienkową :)
http://img46.imageshack.us/img46/8799/obraz016ku6.jpg

Monika $ Seba
28-09-2007, 21:20
Szlifujemy :( Nuda
Weekend 2 tygodnie temu, miniona sobota i jutro, a także w niedzielę ściany.
Seba z moim tatą szlifują, ja gruntuję. Idzie dobrze, nawet się nie spodziewałam, że tak bedzie- niektórych ścian na pewno nie ominie gładź ale jest lepiej. Duuuzo lepiej i złość na tynkarzy przechodzi mi powoli. No i jak pomyślę ile zaoszczędzimy robiąc to sami to mi sie pycho samo śmieje. 17 zł za m2 :o a ścian wyszło jakieś 500 m.

Kominek już prawie umówiony- zostaje cana ramki wokół wkładu. Mają wejść do końca pażdziernika lub szybciej jak się uda. Bo wiecie uda są 2 albo się udo, albo się nie udo :D

Parkiet? hmmm po kominku ale ostateczna decyzjia o wykonawcy jeszcze nie zapadła. Jakoś się teraz wlecze to wszystko... Szukamy sprzętów do kuchni, choć podobno warto poczekać na wyprzedaże pod koniec roku.
Byle do wiosny

Monika $ Seba
05-10-2007, 22:31
No to już
W środę zaczynają robić kominek
drzwi gotowe- stolarz dzwonił, że nie ma gdzie trzymać i chce przywieźć. Dodatkowe "głupoty" z k-g już też zaplanowane.
Tylko ciągle zgryz z parkietem. Bo parkieciarz drogi i wciąż ta myśl czy dać tyle ile chce czy szukać dalej. Ponoć dobry jest.
Wczoraj zarezerwowaliśmy deskę barlinecką na górę.
Farba na cały dół kupiona, tymczasem dowiedzieliśmy się, że chyba przesadziłam z gruntowaniem i że trzeba będzie zetrzeć ściany jeszcze raz papierem, bo może się nam malować "jak po szkle". Nie brzmi to dobrze. Jutro jade więc poddać się pasjonującemu zajęciu- szlifowaniu ścian. Kolejny piękny weekend.
Za to tatko bedzie układał płytki w kotłowni. Może uda nam się tez wyrównać teren z tyłu budynku- jeśli nie będzie padał deszcz. trzymajcie kciuki...
Po trzech tygodniach czekania- wypłaca nam w końcu III transzę. Ostatnią. A potem już tylko rabunek lub żebry. Ot co nam pozostało. No jest jeszcze podwójna przyjemność- granie i wygrywanie czego sobie i Wam życzę

Monika $ Seba
10-10-2007, 20:31
no i pod górkę
kominek się nie robi, tzn robi się ale jeszcze nie u nas. Ekipie przeciągnął się montaż gdzie indziej i przy dobrych wiatrach będa w piątek.
Znając życie i moje szczęście w piatek będa tylko czy na pewno w październiku?

Monika $ Seba
12-10-2007, 17:53
na budowie zmian niewiele. Mam dziurę w stropie na rozprowadzenie kominka. I kilka rzędów płytek w kotłowni. Miał dzisiaj dojechać wkład dovre
ale producent przysłał nie ten co trzeba więc nie ma. Czekam na poniedziałek. Ludzie? gdzie się podziali profesjonaliści?

Monika $ Seba
13-10-2007, 18:48
dzisiaj stolarz przywiózł drzwi wewn i parapety więc... można urzadzać parapetowke:)
nie, nie, montowane będą dopiero po parkiecie, a ten po kominku. Piekne wyszły jesteśmy bardzo zadowoleni. dzisiaj wziął juz ostateczne wymiary blatów i półek do łazienek. Przywiezie razem ze schodami. Nareszcie coś się znowu dzieje.

Monika $ Seba
15-10-2007, 20:46
robota idzie aż miło
1 ekipa ociepla dom (mieliśmy robić sami ale tatko zajęty plytkami w kotłowni- więcej chętnych nie było więc prace zlecone i puściej w kieszeni)
2 ekipa robi kominek. Przywieźli dzisiaj wkład i o ja cie- taaakiiii wielki. Wiedziałam, że 80- tka bedzie duża ale że aż tak :o krowa :o zobaczymy jak to wyjdzie. Tymczsem wzięłam urlop, żeby wszystkiego dopilnować :D pańskie oko- sami wiecie

Monika $ Seba
21-10-2007, 21:42
no dobra- jest do przodu. Kominek gotowy tzn trzeba go oczywiście pomalować i wykończyć, a na razie wygląda tak:
http://img265.imageshack.us/img265/1009/kominekve8.jpg
http://img265.imageshack.us/img265/4969/kominek1wq9.jpg

a to sam wkład- dovre 2180 CBS:
http://img91.imageshack.us/img91/6355/wkladbg0.jpg
http://img204.imageshack.us/img204/4219/wkaddovrebb0.jpg

do tego ociaplamy domek, ale zdjęcia potem, kiedyś na razie czekam na wyniki wyborów :D mam nadzieję, że będą jedynie słuszne- POsłuszne.

Monika $ Seba
09-11-2007, 21:38
już malujemy :)
lampy na dolna łazienkę też juz kupione. Ufff lempy jest truuudnooo wybrać.
Poza tym czekamy na gaz, bo nas blokuje, a potem już aż do zamieszkania

Monika $ Seba
18-11-2007, 21:31
opadłam z sił- malowanie nie jest takie fajne i proste jak mi się wydawało.
Na szczęście mam tetę malarza z zawodu i dzisiaj przyszedł nam z odsieczą.

Wybraliśmy kolor do sypialni, ale mamy wątpliwości czy nie za ciemny. Dobrze że kupiliśmy tylko próbkę, bo możemy się wycofać. W tym tygodniu przywiozę o 2 tony jaśniejszą i wtedy zadecydujemy.

Podglądając malującego sypialnię tatę wpadliśmy na pomysł jak ostatecznie ją urządzimy. Cieszę się , że kolejny teamt do przodu :) Jakoś te pomysły ostatnio same do głowy wpadają.

Siedziałam dzisiaj przed kominkiem i tak sobie próbowałam wyobrazić jak to będzie jak już nigdzie się nie będę w weekend spieszyć.Żaden market budowlany nie będzie mnie już interesował. Żadne terminy i kombinowanie co po czy czy przed czym. Jak to będzie lenić się na kanapie i słuchać strzelającego ognia 8) kiedy????? jeszcze tyle do zrobienia

Monika $ Seba
20-11-2007, 21:42
no to ruszyło
do tej pory kolejne prace w domku uzależnione były od gazu. Gazownia miała termin ze zrobieniem przyłącza do 12 listopada. Terminu nie dotrzymała. Wszystko nie wyglądało różowo i pewnie nadal by tak było gdyby nie fakt, że sąsiadom spieszy się z przeprowadzką i wiedzieli w jakie drzwi uderzyć.
Jutro zaczynają:) Teraz już tylko:
parkiet- jutro musze zadzwonić do parkieciarza który czeka na nasz znak
szafy- robią się
schody- już czekają gotowe trepy na stolarni
płytki w wiatrołapie
drzwi- czekają już złożone w garderobie
deska na górze- złożona u moich rodziców
malowanie scian
kuchnia- na którą na razie nie mam konkretnego pomysłu
a potem już meble dodatki itp.:):):)

Monika $ Seba
26-11-2007, 19:18
dostałam ochrzan, że się lenię i nie ma co czytać więc piszę :)

z dobrych wiadomości:
mamy przyłącze gazowe, czekamy na licznik- jak go będą montowac zwieszą nam piec i grzejniki

pomalowaliśmy garderobę i w sobotę kładziemy podłogę w garderobie, bo 5 grudnia montują szafy

mamy założone parapety zewnętrzne

wybraliśmy kinkiety do górnej łazienki i lampy na holl górny

mamy koncepcję na sypialnię- nadal malujemy sufit i spad z k-g więc kolor na ściany nadal czeka- choć juz wybrany i farba kupiona

zostałam postawiona przed faktem dokonanym. Seba umówił mnie z panem od kuchni. Musiałam podjąć szybką decyzję co chcę i jak to ma wyglądać. Do piątku mam mieć przed oczami projekt i cenę. Mam nadzieję, że to przeżyje. Czekam też na wycenę od stolarza.

są jednak też złe wieści:
na działce błoto po kolana

na ścianie mamy mokrą plamę, nie zabezpieczyliśmy balkonu i gdzieś dostała się woda- zamokło.

parkieciarz wyraził się tak : przed świętami parkiet będzie położony (ciesze się że nadal ma nas na uwadze ale chce go już max za 2 tygodnie bo jak nie przyjdzie to znowu stoimy z robotą)

kasy już brak

do tego niestety spadek formy- koniec roku- czujemy się wypompowani- czekam już na wolne po 20 grudnia. Moja firma okazała się być wspaniałomyślna i do pracy idziemy dopiero po nowym roku.

ka79sia
27-11-2007, 22:41
super ten wasz domek,podoba mi się jak mało który na forum.nie żebym cukrowała,ale mało kto ma tak gustownie wykończony dom.oby tak dalej im mniej tym ładniej.będę kibicować ,czekam na zdjęcia..... :wink:

Monika $ Seba
28-11-2007, 17:59
super ten wasz domek,podoba mi się jak mało który na forum.nie żebym cukrowała,ale mało kto ma tak gustownie wykończony dom.oby tak dalej im mniej tym ładniej.będę kibicować ,czekam na zdjęcia..... :wink:
:oops: dziękujemy, nie wiemy co powiedzieć


i z komentarzami zapraszamy do "komentarze do elfowych opowieści"
'79 to bardzo dobry rocznik :)

Monika $ Seba
01-12-2007, 19:34
YES, YES, YES!
a ściślej mówiąc jest!
jest gaz i ciepełko w domku.
A do tego jest już podłoga w garderobie :0- deska barlinecka- jesion- fajnie wyszła- pokażę jak zamontują szafy ( w środę) hurra!
W całej reszcie domu nadal sajgon :x

Monika $ Seba
06-12-2007, 20:56
szafy- prawie są- :)
jedna jest druga i trzecia będzie za 1,5-2 tyg.
na dole nie montowali bo parkiet nie gotowy, Drugiej w garderobie nie montowali bo jakaś prowadnica nie doszła :D

ale co tam szafy- teraz to mamy lawinę nieszczęć na budowie
1. spadało nam ciśnienie na kotle, ciągle dopuszczaliśmy wody
w vailant'cie stwierdzili, że znają winnego- jest przeciek. Łojezu- ja już myślałam, że będziemy kuć podłogę, a okazało się, że w szafie rozdzielczej (:)) popuścił zaworek. Wymienili i jest ok.
2. Wczoraj jak montowali szafy to mnie nie było na budowie- zaliczałam szkolenie z Bezpiecznej Jazdy na torze Subaru :lol: - wydrukowałam zdjęcia z kablami, instalacją c.o. coby się panowie zorientowali przed wierceniem gdzie co leci. Nie zorientowali się i prawdopodobnie przewiercili się przez pęk kabli el. Wybija nam prąd - w sobotę będzie elektryk- i tym razem bez kucia ścian się raczej nie obejdzie :cry:

poprawiliśmy sobie humor spotykając się dzisiaj ze solarzem. 8 stycznia montuje parapety, drzwi i blaty w łazienkach 15 stycznia schody. Wycenił nam łóżko, komodę do sypialni, Stolik RTV, zabudowę tv, stół do jadalni i zabudowę świetlika z wiatrołapu do salonu.

Kuchnia nadal w toku, bo to jednak trudna sprawa jest. Coś tam niby jest- koncepcja ogólna- ze szczegółami gorzej.

Parkieciarz będzie jutro raniutko uzgodnić ostateczny termin.

Monika $ Seba
14-12-2007, 16:20
no to się dzieje:)
malujemy
http://img503.imageshack.us/img503/3684/obraz001qp9.jpg
tzn. mój niezawodny tato maluje- WAŁKIEM
a tak trudno było go przekonać żeby nie szczotką, w końcu on to "stara, dobra szkoła malarzy i tapeciarzy pokojowych- jeszcze z lat 70-tych co to wałka nie uznaje":)
położylismy z pomocą szwagra podłoge w garderobie- jak już pisałam jedna z szaf zamontowana :
http://img232.imageshack.us/img232/4489/obraz016fl8.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/4852/obraz015yf0.jpg
każde z drzwi są przesuwne

drzwi do garderoby już też gotowe- brakuje 1 szafy, która mają zrobić w niedzielę
http://img137.imageshack.us/img137/7577/obraz021en3.jpg

poszliśmy za ciosem i ułożyliśmy podłogę w sypialni, która nadal czeka na farbę na ścianach :)
http://img137.imageshack.us/img137/2444/obraz018rx4.jpg
chłopaki przy pracy
http://img137.imageshack.us/img137/6310/obraz020cl8.jpg

od wczoraj na dole układają parkiet, będziemy mocno grzać i czekać aż IPE czy jak kto woli LAPACHO mocno przeschnie- dopiero wtedy (czyli za ok miesiąc) pójdzie na to lakier

jutro druga sypialnia tzw. dziecięca będzie miała podłogę. W niedzielę skończymy kotłownię, w której sama robię fugi (oj co z tego wyjdzie :))
http://img129.imageshack.us/img129/6492/obraz003nv1.jpg

Tata ma jeszcze wykafelkować podłogę, bo już będzie wiadomo jaki będzie jej poziom, żeby nie powstał próg z parkietem

Łóżko, komoda, stół do jadalni zamówione, zaliczka na materiał wpłacona, bo od stycznia podwyżka nawet 20% :o zwariowali.
Płytki na wiatrołap zmienione (tzn inny kolor- ciemniejszy) i czekają na swoją kolej

Kuchnia nadal w toku bo ....a lepiej nie mówić, ale to ostatnia duża sprawa na budowie. Wewnątrz domu oczywiście

Za oknami sajgon, zakopujemy się w błocie, my i samochody, które przyjeżdzają na budowę sąsiada. Szlag mnie trafia jak widze kolejne auto pakujące się przez naszą działkę na działkę obok, z której zrobili sobie parking. Ale tak to jest jak się płotu nie ma.

Monika $ Seba
16-12-2007, 20:00
uff
cała góra "ubrana" w barlinek
podłoga gotowa, kręgosłupy nam pękają, łupie w kolanach od tego klęczenia, a skóra dłoni jak papier ścierny ale co tam. Jest duża satysfakcja choć sami niedalibyśmy rady. Tata i szwagier pomogli bardzo. Dobrze, że są bo w domowej kasie pancernej już samo powietrze :lol:
Może wreszcie znikne ten wstrętny pył który wciagaliśmy w płuca przy każdym pobycie na budowie.

Monika $ Seba
13-01-2008, 14:39
no dobra to nadrabiam zaległości- pewnie częśc zdjęć się powtórzy ale co tam

GARDEROBA

drzwi od strony sypialni:
http://img138.imageshack.us/img138/6267/obraz011xi6.jpg

od strony garderoby:
http://img181.imageshack.us/img181/6301/obraz021la2.jpg

szafa 1
http://img181.imageshack.us/img181/24/obraz044dx5.jpg

szafa 2
http://img181.imageshack.us/img181/5161/obraz086cu8.jpg

szafa 3
na dole- "gościnna"
http://img181.imageshack.us/img181/871/obraz076hm5.jpg

KOTŁOWNIA

http://img247.imageshack.us/img247/9543/obraz075vy3.jpg
http://img151.imageshack.us/img151/1658/obraz074mp4.jpg

PARAPETY

http://img230.imageshack.us/img230/5118/obraz026td9.jpg
http://img151.imageshack.us/img151/1788/obraz029rj8.jpg

PODŁOGI

barlinek na górze:

http://img230.imageshack.us/img230/8418/barlinekkn1.jpg
http://img230.imageshack.us/img230/6650/obraz081sq2.jpg

lapacho na dole (jeszcze czeka na cyklinowanie i lakier)
http://img247.imageshack.us/img247/1372/lapachotu1.jpg
http://img247.imageshack.us/img247/6762/obraz068xf3.jpg
http://img247.imageshack.us/img247/9803/obraz072ab6.jpg

gres w wiatrołapie:

http://img247.imageshack.us/img247/1443/obraz065op1.jpg

DRZWI

http://img247.imageshack.us/img247/26/dosalonunj7.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/6941/otwarteti9.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/4337/odstrgankudm2.jpg

do łazienki na górze- szklane
http://img255.imageshack.us/img255/5595/drzwiodstrlazienkiif3.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/4166/drzwidolazienkitq7.jpg

do pokoi
http://img247.imageshack.us/img247/1864/odstrsypialnifu2.jpg
http://img442.imageshack.us/img442/7374/holgornymc6.jpg
do kotłowni i garażu bez szybki
http://img442.imageshack.us/img442/5126/kotlownialazienkaxm8.jpg
http://img442.imageshack.us/img442/6655/pelnemn4.jpg

Monika $ Seba
30-01-2008, 20:19
chyba czas przenieść się do działu wnętrza i tam ciągnąć wątek. Tu mnie nikt nie czyta, nie komentuje. Żadnych ochów i achów już dawno nie było, popadam w depresję...
a poważnie wnętrza zaczęły przypominać dom więc chyba czas zacząć swoją "galerię domów forumowiczów".
W minioną sobotę tata ostatecznie pomalował garberobę (po wyprowadzce fachowców od szaf) teraz tylko musze kupić tam fotel, biurko, zamontować halogeny, włącznik światła i gniazdko, a i listwy i gotowe. Wymyśliłam sobie też szablon na ścianę.
Wczoraj wzięłam urlop i... pomalowałam sypialnię. Jest ciemna, dokładniej szara, a jeszcze dokładniej szaro-biała. Znaleźliśmy stolik pod tv, wymyśliliśmy komódkę i kupiliśmy lampę. Przymiarka w sobotę:)
Farby na drugi pokój tez już kupione więc w weekend "skończymy" kolejne pomieszczenie. Kurde takie "prace domowe" to jak lekcja plastyki sprzed lat. hihi serdecznie polecam
zdjęcia niebawem

Monika $ Seba
08-02-2008, 19:03
takie kolorki ma nasza sypialnia
http://img254.imageshack.us/img254/3796/obraz008jb8.jpg
na tej ścianie będą takie szybki- zamiast kinkietu
http://img181.imageshack.us/img181/6207/swiatlowsypialniqi9.jpg
na tej białej ścianie będzie nasze zdjęcia (fototapeta)
http://img122.imageshack.us/img122/8459/obraz007mq8.jpg
w tej wnęce komoda z czarnego mdfu lakierowanego na wysoki połysk
http://img508.imageshack.us/img508/3262/obraz006bz7.jpg
a to wejście do garderoby (w innym świetle inny się kolorek wydaje :))
http://img231.imageshack.us/img231/6521/obraz005cq6.jpg
a tu przymiarka lampy
http://img508.imageshack.us/img508/9375/obraz009ft6.jpg
o taka będzie
http://img181.imageshack.us/img181/2652/organzar6czarnapn9.jpg

Monika $ Seba
10-02-2008, 19:56
no i mamy już następny kolorek
w sypialni nr 2
trochę nerwów mnie to malowanie kosztowało a i szyja jakoś baaardzooo boli. Co się nachodziałam po drabinie....bo Bastek nie pomagał tylko garaż sprzątał.
Farba Bekers kolor dobierany odcieniem do Harmonii z Dekoralu czyli kawa z mlekiem. Zdjęcia wkrótce jak już namaluję ozdóbkę na jednej ze ścian

Monika $ Seba
11-02-2008, 21:47
no dobra, mamy jakiś projekt kuchni choć z tym co będzie w kuchni ma on 70 % wspólnego
http://img405.imageshack.us/img405/9233/46149956us1.jpg
http://img180.imageshack.us/img180/112/82908646im3.jpg
http://img181.imageshack.us/img181/8563/39729260kj1.jpg
http://img181.imageshack.us/img181/5792/94913398th4.jpg
szafka wisząca ma być szersza, podwójna i mieć zabudowaną mikrofalówke
szafka na wino w słupku ma być tylko do wys lodówki
zabudowa słupkowa ma byc do sufitu itp.
może macie jakieś sugestie?

krk women
12-02-2008, 19:24
Kuchnai śliczna :D
Pytanie: Chodzi mi o tą szafkę na lodówka- czy ona równa do lodówki czy do słupka z piekarnikiem??Bo lodówka napewno jest głebsza

Monika $ Seba
12-02-2008, 19:42
ona równa do piekarnika. drzwi lodówki wystają

Iwona, Rafał
15-02-2008, 18:52
Pięknie!!!!

Kolorki, podłogi i lampa - mój typ :D
Będę z niecierpliwością czekała na dalsze etapy wykańczania domku.

Pozdrawiam
Iwona


ps. ja buduję galaktykę

Iwona, Rafał
15-02-2008, 18:53
Masz śliczne drzwi, zdradx posze jaka to firma i cena

Monika $ Seba
17-02-2008, 13:42
drzwi zrobione są przez stolarza ale wzorował się na modelu D07 z Dewro
dziękuję za miłe słowa i zapraszam do komentarzy :D

Monika $ Seba
27-02-2008, 20:41
druga sypialnia
http://img177.imageshack.us/img177/9864/obraz007uo6.jpg
http://img179.imageshack.us/img179/2448/obraz004kg9.jpg
trzeci pokój pomalowaliśmy na biało kolor będzie jak pojawi się maluszek w tym pokoju
teraz wszystkie pomieszczenia na górze mają już listwy (drewniane 6cm) pokoje jesionowe, holl ciamne- jak schody i drzwi tak lepiej pasowało

Pojawiło się też szkło we wnęce dzielącej salon i wiatrołap
http://img526.imageshack.us/img526/6504/obraz019sl4.jpg
http://img245.imageshack.us/img245/33/obraz017uq4.jpg

za to w stanie rozkładu są schody. Stolarz będzie na nowo tynkował brzegi, bo panowie tynkarze się wcześniej nie popisali :evil:
http://img245.imageshack.us/img245/6638/obraz022np3.jpg
no i ogólnie są jeszcze przed obróbką
http://img227.imageshack.us/img227/7469/obraz041tw5.jpg
zdecydowaliśmy się pospiesznie na najzwyklejszą balustradę. Nie żałujemy, podoba nam się taka prosta. Tylko zamontowaliśmy 1/2 reszta będzie czekać w garażu :0 na chodzącego dzidziusia lub na nasze pierwsze lądowanie na 4 litery...
http://img255.imageshack.us/img255/2408/obraz029bt0.jpg
drzwi mają już klamki- kolor złoto rustic
http://img146.imageshack.us/img146/2591/obraz046as1.jpg
a w garażu działa mój tata- kładzie płytki
http://img186.imageshack.us/img186/269/obraz015tr9.jpg
tyle zmian u nas

rennik
29-02-2008, 15:10
Witam dzisiaj pierwszy raz zajrzałam do twojego dziennika budowy, masz bardzo ładne wnętrza. Chciałam cię przy okazji zapytać o klamki jakiej sa firmy, gdzie je kupiłaś i czy występuja w kolorze satynowym ? Pozdrawiam

Jola_K
29-02-2008, 17:59
witam
gratuluje ladnych wnetrz :)

mam pytanie odnosnie ponizszych drzwi(moze juz pisalas ale przyznaje ze nie czytalam calego dziennika :oops: )


do łazienki na górze- szklane
http://img255.imageshack.us/img255/5595/drzwiodstrlazienkiif3.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/4166/drzwidolazienkitq7.jpg


jakie to sklo? jest gladkie? czy bedzie latwe w utrzymaniu w czystosci? prosze o podanie nazwy producenta

dzieki
pzdr

Monika $ Seba
01-03-2008, 15:53
mam pytanie odnosnie ponizszych drzwi
jakie to sklo? jest gladkie? czy bedzie latwe w utrzymaniu w czystosci? prosze o podanie nazwy producenta
to jest szkło hartowane z jednej strony gładkie. Łatwo je doczyścić- próbowałam, nie zostają też tłuste ślady. Producent- no cóż, drzwi powstały na warsztacie stolarskim nie są kupione w salonie więc tutaj nie pomogę

rennik-
klamki kupiłam w Castoramie ale nazwy nie pamiętam, a pudełka są na budowie. Jak pojadę- odpiszę raz jeszcze. One są satynowe czy ściślej mówiąc szczotkowana- były też srebrne.

Monika $ Seba
14-03-2008, 21:30
Te klamki to Qubik:)

no ludzie mam blat w dolnej łazience- nareszcie
już sto razy pisałam, ze ma być wtedy i wtedy- no to jest- spóźniony ale co tam, jego wygląd rekompensuje mi wszystko.

Jutro przyjadą elektrycy i skończymy garderobę, bo tam brakuje już tylko światła, pstryczków i... właścicieli.

Wiatrołap na już sowją szafkę. Zdecydowaliśmy też, że 2 ściany wytapetujemy- na czarno.

Wszystko zaczyna wyglądać i chyba to już ostatni zakręt. Potem już prosta droga do przeprowadzki. Mam nadzieję spędzić długi majowy weekend na jakże znienawidzonym do tej pory, a teraz wymarzonym sprzątaniu, przed dniem "0"

Monika $ Seba
22-03-2008, 21:49
po stwierdzeniu, że o blatach słychać ale ich nie widać karnie wklejam nowe fotki
łazienka dolna w świetle znikomym
http://img209.imageshack.us/img209/9036/obraz002jw7.jpg
blacik
http://img359.imageshack.us/img359/645/obraz003af4.jpg
http://img72.imageshack.us/img72/9122/obraz004ta4.jpg
http://img379.imageshack.us/img379/450/obraz006du7.jpg
http://img72.imageshack.us/img72/7752/obraz007ov6.jpg
teraz już widać z każdej strony :)
no to jeszcze troche drewna w łazience
http://img99.imageshack.us/img99/5820/obraz008vh2.jpg

Monika $ Seba
22-03-2008, 22:16
no to dalej
szafka na buty w wiatrołapie- grafitowe lustro
http://img147.imageshack.us/img147/6190/obraz013iu1.jpg
trochę "naprawione" schody
http://img524.imageshack.us/img524/5563/obraz015oo7.jpg
http://img524.imageshack.us/img524/4479/obraz021vh2.jpg
a blat na górze dalej czeka na montaż ale ustawiony na szybciocha wygląda tak:
http://img171.imageshack.us/img171/9910/obraz017gf8.jpg
półka na górze już jest
http://img171.imageshack.us/img171/16/obraz019wv7.jpg

Monika $ Seba
28-03-2008, 20:52
nic wielkiego się nie dzieje
czas sączy się powolutku, elektrycy zaczęli biały montaż na górze
jutro tata będzie malował klatkę schodową
Ja kupiłam tapety na wiatrołap i na ścianę przy schodach
nie mogę wkleić zdjęcia bo nie umiem znaleźć
Choć ta czarna jest na stronce www.rattanpresige.pl no ale zdjęcia nie da sie zapisać
chciałam kupić lampę do wiatrołapu ale mam zabronione:( Sebastian stwierdził, że chcę zrobić drugą sypialnię, a mnie się właśnie wydaje, że taka lampa byłaby tą kropką nai tego pomieszczenia
http://www.allegro.pl/item322378196_rojswiatel_v2305_black_emporio.html
będę nad nim pracować! Znaczy się nad przyszłym mężem...
W poniedziałek przychodzą montować lustro w górnej łazience i obniżać sufit w kuchni. Czas już kupić halogeny tylko jakie?

Iwona, Rafał
28-03-2008, 22:14
Bardzo mi sie podobaja Twoje pomysły, obserwuję Waszą budowę od jakiegoś czasu :)
Jak znajdziesz chwile...mam kilka pytań
1. Czy kominek jest z płaszczem wodnym
2. Z jakiej firmy sa drzwi wewnętrzne
3. Blaty w łazienkach są z drewna?

Pozdrawiam
Iwona

Monika $ Seba
29-03-2008, 20:13
Bardzo mi sie podobaja Twoje pomysły, obserwuję Waszą budowę od jakiegoś czasu :)
Jak znajdziesz chwile...mam kilka pytań
1. Czy kominek jest z płaszczem wodnym
2. Z jakiej firmy sa drzwi wewnętrzne
3. Blaty w łazienkach są z drewna?

Pozdrawiam
Iwona
1. nie
2. robione przez stolarza
3. tak
:D

Monika $ Seba
31-03-2008, 20:56
jak sie okazało wybór światła do kuchni to była pestka. Zobaczyłam, zdobyłam, zapłaciłam, mam nadzieję, że nie będa się często "paliły".
http://img296.imageshack.us/img296/1642/obraz049vj8.jpg
Sufit podwieszony, lustro w łazience zwisło. Plan na dzisiaj wykonany!
W środę wchodzi parkieciarz cyklinować nasze lapacho. Nareszcie!!!

Monika $ Seba
02-04-2008, 19:36
po wizycie na budowie targają mną mieszane uczucia.
Parkiet jest CZERWONY
:o
mam nadzieję, że po lakierze będzie taki jak ma być- czekoladowy. Jak nie to się załamię. Zastanawiam się na finiszu czy oby na pewno chcę półmat. Może jednak połysk. Juz nic nie wiem. :-?

Monika $ Seba
03-04-2008, 19:00
dziś pan od parkietu stwierdził, że w poniedziałek skończy. Moje uczucia co do kolorków w salonie nadal między nerwicą a głęboką deprechą. Co to będzie, co to będzie. W weekend ruszamy na poszukiwania narożnika tymczasem przekopuję czeluści netu w poszukiwaniu odjazdowego futuro-fotela. Kolor fioletowy- postanowione. Że co myślicie, że fiolet nie pasuje do czerwonego?
hmmm i znów myślę o tym parkiecie brrrr

Monika $ Seba
07-04-2008, 18:25
żeby się oderwać od "czerwonego obłędu" weekend spędziliśmy na poszukiwaniu narożnika. Pojechaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, bo jak wiadomo to "meblowe zagłębie". Na miejscu okazało się jednak, że większość lokalnych producentów mebli handluje tandetą. Znaleźliśmy dwóch, którzy jakościowo nie mają się czego wstydzić i na wyceny od nich czekamy. W sobotę pojechaliśmy też do Max-Flizu w Krakowie gdzie zauroczyła nas stolik kawowy. I tu pytanko czy kupic drogi very nowoczesny czy jednak zrobić u stolarza jak wczesniej planowaliśmy. Pomyślimy jeszcze...
W Witku w Krakowie znaleźliśmy narożnik, który wymiarami najbardziej pasował do tego co potrzebujemy jednak
1. Jest ze skóry (bez mozliwości wykonania w tkaninie) :( której tak bardzo chcieliśmy uniknąć
2. Biały jest ładny, a jak będzie wyglądał czarny (to jedyny kolor w przypadku skóry który jeszcze do nas przemawia
3. Jak toto bedzie sie prezentować na czerwonej podłodze do tego z fioletowymi dodatkami :D
Może ktoś coś podpowie co?
tu jest ten narożnik (modułowy)

http://www.etap-sofa.pl/oferta.htm
Azurro

Monika $ Seba
09-04-2008, 19:03
emocje opadły kolor jaki jest każdy widzi- tak juz zostanie i kropka
http://img89.imageshack.us/img89/9260/obraz066hx0.jpg
http://img402.imageshack.us/img402/3626/obraz076ll8.jpg

jutro spotkanie z szefem brygady parkieciarzy- nasze wątpliwości budzi lakier- w niektórych miejscach wygląda tak jakby się "ściął". Nie wiem czy to norma, że pod świtło są miejsca gdzie wygląda jak "chropowaty". Do tej pory widziałam tylko parkiety olejowane i tam takich rzeczy nie było...
ciekawe co nam powie

Monika $ Seba
11-04-2008, 17:48
no to parkiet zostaje bez ruszania... przynajmniej dopóki nam stolarz coś doradzi. Nadal mamy wątpliwości czy ten lakier tak ma wyglądać hmmm

ale...
to nie koniec nerwów
Kuchnia miała powstać do końca kwietnia- będzie 16 maja
z tego też powodu przychodzą nam do głowy różne głupoty np. wymiana płytek w kuchni. Ja to od początku byłam przeciwna tym płytkom, bo za beżowe i teraz jak kuchnia ma być biała to tak średnio nam pasują
tata je odkuje (choć łatwo nie będzie , bo na mocnym kleju są). Bardziej martwi mnie jednak, że pod płytkami jest podłogówka....
i co tu zrobić zostawić i krzywić się przez wiele lat czy zmienić na szare?

Kolejna zmiany dotyczyć będą szafy na dole tzw. "gościnnej" jednak wymieniamy drzwi na czarne szkła, a te wykorzystamy w dziecięcym pokoju na górze

nie myślcie, że to już koniec zastanawiam się jeszcze czy ściany z zabudową w kuchni nie zmianić na czarną- reszta szafek byaby biała. Tak jakoś odcina się ta czarna lodówka, a w nowych kolorkach stanowiłaby całość.
Myślę...

Iwona&Witek
11-04-2008, 19:37
Łazienka na dole - jestem zachwycona. To pomysł własny, robota projektanta czy .....??? No i to duze okno.....
Jestem dopiero na etapie adaptacji projektu ale duzo juz myślę jak to będzie w środku itd, pewnie jak kazdy.
Widziałam już dużo fotek z łazienkami ale Twoja przebiła wszyskie! Super. A piszę dlatego, ponieważ jestem ciekawa skąd czerpiesz pomysły? Kupuję gazety z wnetrzami ale mam wrażenie ze oglądam te same zdjęcia co 3 lata temu jak urządzałam mieszkanie. :-?
Pozdrawiam i powodzenia
Iwona

Monika $ Seba
14-04-2008, 20:30
Łazienka na dole - jestem zachwycona. To pomysł własny, robota projektanta czy .....??? No i to duze okno.....
Jestem dopiero na etapie adaptacji projektu ale duzo juz myślę jak to będzie w środku itd, pewnie jak kazdy.
Widziałam już dużo fotek z łazienkami ale Twoja przebiła wszyskie! Super. A piszę dlatego, ponieważ jestem ciekawa skąd czerpiesz pomysły? Kupuję gazety z wnetrzami ale mam wrażenie ze oglądam te same zdjęcia co 3 lata temu jak urządzałam mieszkanie. :-?
Pozdrawiam i powodzenia
Iwona
dziękuję :oops:
łazienka na dole zupełnie autorskiego pomysłu. Na poczatku budowy poprosiłam o pomoc architekta wnętrz, ale jak mu powiedziałam co chcę zmieścic w tej łazience to powiedział "nie zmieści się". Na tym etap proszenia o pomoc kogokolwiek skończył się. Kupiłam duuuużo ołówków, dobrą gumkę i kartki w kratkę :D Oglądam oczywiście mnóstwo gazet, szukam w necie ale te ostateczne pomysły spadaja na mnie jak grom z jasnego nieba :D z kilku detali tworzę całość i jest... ciszę się że jeszcze komuś oprócz Sebastiana moje pomysły się podobają. Jest to dla mnie ważne- wybieram się na kurs i chcę się tym zająć na poważnie.

A teraz sio z dziennika, mój ci on :D zapraszam do wątku komentarze....

Monika $ Seba
16-04-2008, 19:34
wczoraj przywieźli materac.
Wybraliśmy Opal z Selene mam nadzieję, że ukoi nasze chore kręgosłupy- łóżko przyjedzie z kuchnią czyli 16 maja tymczasem w sobotę stolarz będzie kończył górny blat w łazience,
tata dzisiaj pomalował sufit w salonie- kuchnia i holl na górze pomalowane już na gotowo no i mamy zamontowane pierwsze lampki na schodach,
małymi kroczkami....
jeszcze jakiś miesiąc...

Monika $ Seba
22-04-2008, 19:45
blat na górze stoi już bez podpórek z lewej strony
na dole przybyły listwy przypodłogowe
salon nadal malujemy
w długi weekend wielkieeeee sprzątanie
ściany ubierzemy w tapety i poza kuchnią,meblami i podwórkiem nam już nie zostanie uffff
w czwartek ostatni wpis w dzienniku, że budowa zakończona i oddajemy budynek

tymczasem zdjęc brak- bo pojechałam na działkę z rozładowanym aparatem

Monika $ Seba
05-05-2008, 18:05
nadrabiam zaległości zdjęciowe
kuchnia czeka na meble :( sufit gotowy
http://img366.imageshack.us/img366/7544/obraz003wh6.jpg
http://img386.imageshack.us/img386/5845/obraz006pk0.jpg
plan na weekend wykonany- tapety na ścianach
holl
http://img386.imageshack.us/img386/2162/obraz011wy9.jpg
http://img386.imageshack.us/img386/5797/obraz013hr9.jpg
wiatrołap
http://img364.imageshack.us/img364/7055/obraz035yz0.jpg
blat w górnej łazience prezentuje się tak:
http://img292.imageshack.us/img292/1017/obraz024wc5.jpg

http://img370.imageshack.us/img370/9109/obraz025he0.jpg

no i nastąpiła jeszcze nieoczekiwana zmiana miejsc :o
http://img212.imageshack.us/img212/6572/obraz076bq6.jpg

http://img520.imageshack.us/img520/5480/obraz080vm5.jpg
czyli dojrzeliśmy do decyzji o zmianie szafy
zrobiło się tak po domowemu tylko paznokci żal, bo po wielkim sprzątaniu niewiele z nich zostało

Monika $ Seba
15-05-2008, 19:54
Pralka, piekarnik, lodówka, lampa do sypialni- kupione
światełka gdzieniegdzie zamontowane, pstryczki elektryczki też już na swoich miejscach, karnisz w sypialni wisi... wciąż tyle do zrobienia
ale najważniejsze, że dziś oto

nadejszła wiekopomna chwila- kolejna ale jakże ważna

... było kilka wzruszjących dla mnie momentów na budowie
jeden wtedy jak po wprawieniu drzwi dostaliśmy klucze
kolejny dzisiaj jak odebrałam telefon z informacją "budynek został odebrany i oddany do użytkowania.

MAMY DOM, mamy numer i wspomnienia z budowy do których wciąż się uśmiecham

Monika $ Seba
29-05-2008, 22:27
no trochę mnie tu nie było- miałam piso- i zaglądo-wstręt do tego wątku

a to z powodu żółwich postępów na budowie

tata siedzi "tam" codziennie i tu przybywa światełko- tam karnisz- takie tam mało conieco
ale dziś drgnęło- przywieźli kanapy
w mieszkaniu żyjemy znów na kilku metrach kwadratowych. Zagęszczenie sprzętów do kuchni na m2 jest ogromne tylko... kuchni wciąż brak
przypomnę pierwotna wersja- koniec kwietnia
wersja druga- ostateczna- 16 maja
nowelizacja wersji ostatecznej- piątek 30 maja czyli jutro
a zmiany do nowelizacji z dzisiaj- wtorek 3 czerwca

jak się nie denerwować. Obiecałam sobie, że już nikomu nie dam namiarów na stolarza, bo chyba przez to to opóźnienie. Przynajmniej do momentu kiedy u mnie nie skończy, bo wersja pierwotna - "wszystkie meble do końca czerwca" też pewnie ulegnie licznym zmianom ku mojej nerwicy żołądka tudzież innych narządów

Monika $ Seba
01-06-2008, 19:15
mamy sofę
tak się prezentuje:
http://img403.imageshack.us/img403/2797/obraz001mk3.jpg
http://img107.imageshack.us/img107/6569/obraz002dc8.jpg
http://img107.imageshack.us/img107/7594/obraz004ip0.jpg
http://img520.imageshack.us/img520/1619/obraz003yq8.jpg
http://img107.imageshack.us/img107/6985/obraz005hz9.jpg
http://img520.imageshack.us/img520/7066/obraz006an7.jpg
z kotłowni zrobiła się pralnia :)
http://img107.imageshack.us/img107/4042/obraz007es1.jpg
a na górze takie lampy
http://img148.imageshack.us/img148/1935/obraz008pq6.jpg
http://img520.imageshack.us/img520/4674/obraz009af5.jpg
http://img177.imageshack.us/img177/7773/obraz010wm3.jpg

Monika $ Seba
08-06-2008, 22:45
no to jest kuchnia
pokażę zdjęcia choć za miesiąc wszystkie fronty idą do wymiany- nie przeszły odbioru technicznego ale.... co ja będę mówić, za dużo nerwów mnie to kosztuje


http://img167.imageshack.us/img167/4889/obraz009ax6.jpg
http://img213.imageshack.us/img213/8570/obraz008da3.jpg
http://img167.imageshack.us/img167/4018/obraz003fu3.jpg
http://img206.imageshack.us/img206/6770/obraz006sg3.jpg
http://img507.imageshack.us/img507/9128/obraz012kq1.jpg
http://img522.imageshack.us/img522/8455/obraz011ce6.jpg
http://img522.imageshack.us/img522/5214/obraz007mu9.jpg
ruszty w szufladzie :lol:


brakuje oczywiście szafki wiszącej z mikrofalówką
okapu
szkła na ścianie
zlewozmywaka
listew wykończeniowych
zmywarki
- wszystko to za chwilę, na razie jest ogólny zarys :-?
a poza tym korzystając z okazji późnej wizyty zrobiłam zdjęcie wnęki kominkowej na drewno- fajny daje klimacik w salonie
http://img393.imageshack.us/img393/7025/obraz014gi9.jpg

Waleriana
14-06-2008, 13:36
Piękne te Twoje wnętrza, widać, że na wszystko masz pomysł. W oczy rzuciła mi się prościutka a piękna barierka do schodów, możesz napisać dokładnie jak wygląda ,raczej jest kanciasta wygląda super! Kuchnia , łazienka, podłogi wszystko jak z gazetki z wnętrzami piękne!
A możesz jeszcze zdradzić jakie drewno jest w łazience, krajowe czy egzotyczne?
Dzięki i gratuluję pomysłowości!

Monika $ Seba
15-06-2008, 11:06
jeśli chodzi o barierkę w komentarzach są dokładniejsze zdjęcia- zapraszam tam

bardzo dziekujemy za gratulacje :D czujemy się u siebie faktycznie u siebie więc najważniejsze by swój dom urządzać dla siebie nie dla kogoś czy pod gazetkowe wnętrza. Wtedy sukces murowany hihi

W łazienkach jest egzotyk.

Monika $ Seba
22-06-2008, 14:31
Zostałam poproszona o szczegóły zabudowy w kuchni- to wklejam
w oczekiwaniu na nowe fronty nie sprzątałam środków tej kuchni i trochę mi wstyd za te zdjęcia ale ci co sami przeżyli wiedzą jak to jest

http://img45.imageshack.us/img45/8065/obraz005vq2.jpg
http://img385.imageshack.us/img385/6016/obraz006fs6.jpg
http://img516.imageshack.us/img516/300/obraz007df5.jpg
http://img516.imageshack.us/img516/310/obraz008dh5.jpg
http://img516.imageshack.us/img516/6666/obraz009mp7.jpg
http://img410.imageshack.us/img410/191/obraz012kw0.jpg
http://img293.imageshack.us/img293/7825/obraz011wy7.jpg

Monika $ Seba
22-06-2008, 15:20
drobne zmiany w łazience- zniknęły dziury w lustrze na rzecz kinkietów:
http://img261.imageshack.us/img261/7/obraz021wi2.jpg
Lampa do witrołapu też wybrana- choć musiałam uciec się do sztuczki- zamontowana pod nieobecność Bastka, któremu w sklepie się nie podobała (i nadal się nie podoba- no ale skoro już wisi...:D )
no więc lampa zostaje, jak dla mnie świetnie pasuje do tego pomieszczenia 8)
w tle drzwi wejściowe z dodatkowymi opaskami i w wiatrołapie brakuje już tylko jakiegoś siedzenia do ubierania butów
http://img126.imageshack.us/img126/1696/obraz028gh2.jpg
a w sypialniach próba generalna firanek- trzeba przystrzyc!
http://img258.imageshack.us/img258/7891/obraz018vm0.jpg
http://img258.imageshack.us/img258/7891/obraz018vm0.jpg
płyta już podłączona- oby gotowała tak dobrze jak wygląda
http://img294.imageshack.us/img294/6231/obraz029rr1.jpg

Monika $ Seba
29-06-2008, 20:08
stolik kawowy 100x100 wys 50
http://img299.imageshack.us/img299/8955/obraz001hg2.jpg
http://img161.imageshack.us/img161/6113/obraz004va6.jpg
stół do jadalni 160(250)x96
http://img161.imageshack.us/img161/6177/obraz014vn7.jpg
http://img53.imageshack.us/img53/7866/obraz002ft1.jpg
http://img161.imageshack.us/img161/4092/obraz013dx6.jpg





[/img]

Monika $ Seba
29-06-2008, 20:25
zlew Blanco Metra 6XL Silgranit Antracyt
http://img47.imageshack.us/img47/1849/obraz010vc1.jpg
łóżko
http://img47.imageshack.us/img47/9040/obraz015cm0.jpg
http://img47.imageshack.us/img47/2450/obraz020vk8.jpg
http://img175.imageshack.us/img175/7572/obraz016pc3.jpg
http://img297.imageshack.us/img297/7379/obraz021uf0.jpg
szafka wisząca w kuchni- jeszcze bez frontów
http://img175.imageshack.us/img175/696/obraz027qb6.jpg
http://img297.imageshack.us/img297/3836/obraz009ss4.jpg

Monika $ Seba
30-06-2008, 16:11
ogłaszam casting na fotel- proszę podpowiedzcie :D który mi będzie najbardzie pasował
fotel ma stanąć w salonie, ma stanowić mocny, nowoczesny akcent, nie ma pasować do sofy. Dylemat mam ponieważ podoba mi się nr 1 ale jest drogi- za towidziałam go na żywo, siedziałam w nim i wszystko jest ok, a do tego jutro ma 20% niższą cenę i jest fioletowy

dalsze nr są tańsze, znalezione w necie, niewiedziane na żywo, więc obawiam się wykonania i mogą być ( z kolorów "jaskrawych" dodających życia salonowi)jedynie czerwone

1.
http://img370.imageshack.us/img370/8307/chsf61004061500905ij6.jpg
tylko bez podnóżka i w takim fioletowym kolorze:
http://img370.imageshack.us/img370/3232/vomblvo28vo31alpha5bx7.jpg

2.
http://img373.imageshack.us/img373/4746/kolombo20b203ze7.jpg
3.
http://img373.imageshack.us/img373/5330/kula20lounge2021wb1.jpg
4.
http://img373.imageshack.us/img373/2968/slce20nenenenefo4.jpg
5.
http://img372.imageshack.us/img372/1011/camera20b201ht3.jpg
6.
http://img165.imageshack.us/img165/5940/fotelblackwhitechic4dk2.jpg

Monika $ Seba
04-07-2008, 20:56
wszystkich tu zaglądających uprasza się o udzielanie się w komentarzach zamiast do przyznawania się co rusz na innych wątkach ,że się jest skrytym wielbicielem :-?
Ja przyjmę krytykę, przyzwyczajona z pracy jestem :) do dzieła

Monika $ Seba
28-07-2008, 22:19
no to z bańki mam już kuchnię właśnie wróciłam z domu gdzie stolarz wymienił wreszcie fronty. No a z nowości kupiliśmy krzesła- białe- obite skórą, nowoczesne, wyglądają bardzo lekko choć muszę się przyzwyczaić do 6-ciu białych plan przy ciemnym stole. Może czarne byłyby lepsze? ach co ma być to będzie...

Monika $ Seba
30-07-2008, 16:18
w kuchni fronty no jest też jedyna szafka wisząca na dodatek zabudowałam w niej mikrofalówkę
http://img501.imageshack.us/img501/9880/obraz001cp7.jpg

http://img176.imageshack.us/img176/4168/obraz006ct1.jpg
pozostaje zamontować do końca zmywarkę i podregulować jej front, bo póki co wisi na słowo honoru
z tej radości umyłam nawet okno i całą kuchnię i włożyłam sobie, a jak, sztućce do szufladki 8)
i wino do "szafki na wino" hihi
http://img253.imageshack.us/img253/6047/obraz003dr7.jpg

Monika $ Seba
30-07-2008, 16:27
a oto i krzesła SWING firmy Calligaris, zdecydowaliśmy się na dom bez rozwiązań przejściowych więc bez komromisów wybraliśmy wygodne za to łatwobrudzące :D
http://img253.imageshack.us/img253/7259/obraz005ao4.jpg
http://img182.imageshack.us/img182/8/obraz007tr7.jpg
http://img182.imageshack.us/img182/391/obraz008mm1.jpg

Monika $ Seba
11-08-2008, 20:58
na działce podobno 4 kupy kamoli
jutro zaczynają utwardzać podjazd :D :D :D

wszystko idzie po naszej myśli więc do końca wakacji zamieszkamy!!!

wciąż czekam na baterię do zlewu w kuchni, podłączenie sprzętów,
musze zamówić szybę na ścianę ale do tego potrzebny mi okap- a na ten brak kasiorki
w kotłowni wciąż stoi pusty zasobnik co oznacza brak wody ciepłej, decydujemy nadal czy na wejściu do domu ma być jednak uzdatniacz czy zwykłe filtry narurowe takie i to nas trzyma.
Jak te tematy rozwiążemy już żadnych przeszkód nie będzie.

Za chwilę jadę do domu spać bo robotnicy mają być raniutko a ja mam urlop i lubię się wyspać więc zaoszczędzę czasu na dojazd

Wczoraj przeżyliśmy najazd znajomych ale obyło się bez ofiar w ludziach i kawa z "budowlanym" cukrem nawet smakowała

tak blisko już że chyba przed sobotą nie wrócę 8) żeby się przyzwyczajać do zmiany :D
tylko 4 dni mycia w misce? brrrrr!
będę jutro wieczorkiem

Monika $ Seba
13-08-2008, 18:56
wczoraj nie mogłam zasnąć, a miałam jak niemowlę
rwało mnie ramię i bolała szyja
bo
złapałam za łopatę i za grabie
a to dlatego, że

Mamy utwardzony podjazd!!! no i rozplantowaliśmy ziemię już zaczyna to przypominać zakładany kształt działki. Utwardzaniem zajął się "pan od kostki", plantowaniem "pan w koparce" za to my rozgrabialiśmy , przerzucaliśmy i teraz narzekamy :(

ledwo siedzę i jak na złość muszę naładować baterię żeby zaprezentować wam fotki z prac owych

Monika $ Seba
14-08-2008, 15:51
jest moc tzn jest w aparacie we mnie NIE
3 noc spaliśmy w domku i 3 noc śnią mi się bzdury
3 raz budzi nas "pan od kostki" o nieludzkiej jak na urlop porze
próbowałam dziś znów coś przegrabić ale ręce odmówiły posłuszeństwa
wróciłam do teściów i z rozpędu umyłam wszystkie swoje buty. Tylko kobieta jest w stanie zrozumieć jakie to ogromne przedsięwzięcie. Teraz chodzi mi po głowie pranie całej szafy potem jednak ktoś to musi wyprasować :wink: a to praca domowa, której wręcz nienawidzę. No ale do przeprowadzki już tak blisko, że raczej mnie ta "przyjemność" nie ominie.
W domu przybył internet więc mogę się już stamtąd łaczyć (jeszcze nie próbowałam)


wklejam wczorajsze zaległości
http://img149.imageshack.us/img149/9623/obraz001io9.jpg
http://img146.imageshack.us/img146/5073/obraz007pk6.jpg
http://img187.imageshack.us/img187/8536/obraz013ea8.jpg
http://img146.imageshack.us/img146/5783/obraz020ny7.jpg
http://img329.imageshack.us/img329/7724/obraz022yl3.jpg
http://img92.imageshack.us/img92/6487/obraz023iy0.jpg
http://img92.imageshack.us/img92/6237/obraz024lt3.jpg
http://img220.imageshack.us/img220/3728/obraz025gf5.jpg
wiem mniej więcej jaki będzie układ kostki gdzie zieleńce itp. ale nie wiem jaka kostka- nie chce mi się za to nawet zabierać wiedząc, że dopiero na wiosnę lub za rok będziemy ją kłaść[/img]

Monika $ Seba
07-09-2008, 11:19
postanowione w przyszłą sobotę przeprowadzka!!!

w domu przybyła szafa w łazience na górze
http://img295.imageshack.us/img295/3610/obraz014mq9.jpg
http://img179.imageshack.us/img179/20/obraz017hw9.jpg

szafka pod tv w salonie (która chyba jednak ostatecznie wyląduje w sypialni, bo trochę za duża się wydaje)

http://img257.imageshack.us/img257/308/obraz012wo2.jpg
no i najważniejsze : szerokim strumieniem popłynęła ciepła woda- w końcu podłączyliśmy zasobnik. Czekaliśmy na to do montażu uzdatniacza. Udzatniacz jest więc- wczoraj była pierwsza kąpiel :D u siebie :D

Monika $ Seba
08-09-2008, 18:12
ogłaszam sondę:)

jaki kolor wprowadzić na dole domu

A- fioletowy (jak na wcześniejszych zdjęciach foteli)

B- czerwień (niczym ferrari)
mam dylemat a musze się w końcu zdecydować

Monika $ Seba
29-01-2009, 10:20
wciaz na PW ktoś pyta o łazienki- ta na dole bez zmian, kolorki pojawiły sie na górze:
http://img141.imageshack.us/img141/6475/obraz292ww8.jpg (http://imageshack.us)
http://img141.imageshack.us/img141/obraz292ww8.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img141/obraz292ww8.jpg/1/)

http://img90.imageshack.us/img90/1223/obraz287nu7.jpg (http://imageshack.us)
http://img90.imageshack.us/img90/obraz287nu7.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img90/obraz287nu7.jpg/1/)

http://img90.imageshack.us/img90/4589/obraz193ts3.jpg (http://imageshack.us)
http://img90.imageshack.us/img90/obraz193ts3.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img90/obraz193ts3.jpg/1/)

[img]http://img403.imageshack.us/img403/1093/obraz187sq3.jpg (http://imageshack.us)
http://img403.imageshack.us/img403/obraz187sq3.jpg/1/w640.png[/IMG

sypialnia nadal nie jest skończona brakuje światełek za łóżkiem,toaletki, stolika tv, fototapety:( innych dodatków tworzących wnętrze
[URL=http://imageshack.us][img]http://img217.imageshack.us/img217/9348/obraz296pa5.jpg (http://g.imageshack.us/img403/obraz187sq3.jpg/1/)
[URL=http://g.imageshack.us/img217/obraz296pa5.jpg/1/]

Monika $ Seba
29-01-2009, 10:50
na dole stanęło na fiolecie choć nie o ten odcień nam chodziło. Trudno jednak było znależć dodatki "velvet" więc postawiliśmy na odcień śliwkowy, bo w tym było najwięcej świeczek, kieliszków, mat. obiciowych itp.

http://img230.imageshack.us/img230/2452/obraz167hu4.jpg (http://imageshack.us)
http://img230.imageshack.us/img230/obraz167hu4.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img230/obraz167hu4.jpg/1/)

http://img98.imageshack.us/img98/9632/obraz183wh9.jpg (http://imageshack.us)
http://img98.imageshack.us/img98/obraz183wh9.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img98/obraz183wh9.jpg/1/)

http://img141.imageshack.us/img141/5015/obraz165yk5.jpg (http://imageshack.us)
http://img141.imageshack.us/img141/obraz165yk5.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img141/obraz165yk5.jpg/1/)

Monika $ Seba
29-01-2009, 11:07
http://img145.imageshack.us/img145/672/obraz128hr5.jpg (http://imageshack.us)
http://img145.imageshack.us/img145/obraz128hr5.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img145/obraz128hr5.jpg/1/)

http://img136.imageshack.us/img136/7016/obraz179lc3.jpg (http://imageshack.us)


a tak fajnie było u nas w święta:)
[URL=http://imageshack.us][img]http://img228.imageshack.us/img228/3928/obraz161xn1.jpg (http://g.imageshack.us/img136/obraz179lc3.jpg/1/)


[URL=http://imageshack.us][img]http://img228.imageshack.us/img228/8256/obraz173jq1.jpg (http://g.imageshack.us/img228/obraz161xn1.jpg/1/)


[URL=http://imageshack.us][img]http://img292.imageshack.us/img292/6146/obraz202uf5.jpg (http://g.imageshack.us/img228/obraz173jq1.jpg/1/)
http://img292.imageshack.us/img292/obraz202uf5.jpg/1/w240.png (http://g.imageshack.us/img292/obraz202uf5.jpg/1/)
pierwsze świeta u siebie to jest coś hihi

Monika $ Seba
28-07-2009, 12:52
Choć czasu od ostatniego wpisu minęło sporo, w domku zmian niewiele- niestety.

Trochę zmieniliśmy sypialnię dodając kolor (czerwony) na jednej ze ścian. Miała być nasza fotografia na całej ścianie ale odkąd jestem w ciąży nie ma jak zrobić zdjęć- no bo jesteśmy teraz rodziną rozwojową:)i wszerz i wzdłuż:)

Za to fototapeta w końcu pojawiła się na dole- na "tyłach" ścianki kominkowej. Miała być filiżanka ale były trudności z wydrukiem przygotowanego (dodam , że profesjonalnie) zdjęcia. (Po co do chol.... drukarnie ogłaszają się wkoło skoro potem tylko piętrzą problemy przy indywidualnych zamówieniach).
Wybraliśmy motyw kwiatowy (Seba nie miał już chyba siły się bronić i uległ- choć dopiero po przyklejeniu tapety ostatecznie się przekonał).

Chciałam wkleić zdjęcia ale aparat całkiem rozładowany więc dodaję mu mocy i wkleję następnym razem.

W piątek ma przyjechać łożeczko do pokoju młodego i zacznę swój wielki projekt pod nazwą "miś na ścianie" wtedy w dzienniku pojawią się nowości.

Póki co ruszyliśmy z otoczeniem i choć DZIURA na fundament płotu czeka na beton już jakiś miesiąc postanowiliśmy dać jej jeszcze chwilę i kopiemy DZIURĘ po fundament tarasu. Potem zamówimy 1 gruchę i zalejemy.

Mam- jak mówi Seba- ZOK czyli zakaz opuszczania koszar.
Mimo 33 tygodnia ciąży mój organizm i moja dzidzia już szykują się do porodu. Spędziłam upojne 2 tygodnie wakacji w szpitalu i tak się naoglądałam....
Stwierdzam jedno- słonie mają lepiej- noszą młode w brzuchu przez 2 lata, a ja choć nie mogę się już doczekać Igora okrutnie boję się wrócić na porodówkę.

Monika $ Seba
07-08-2009, 10:34
Wczoraj była pełnia,
bratowa Bastka i nasza koleżanka pojechały na ...porodówkę.
Nasz misiek chciał schować się pod moimi żebrami- bolało jak cholera...
w takich sytuacjach nawet fiolet może wkurzać- wierzcie mi
podobno w ciąży zmienia się postrzeganie kolorów:) coś w tym musi być.

Nie wiem jak przetrwam te 3 tygodnie, bo jestem taka rozdrażniona, że na wszystkim i wszystkich wieszam psy. Facet który obiecał mi zrobić łożeczko do końca lipca od 1 sierpnia zdążył mnie już chyba znienawidzić. Miał mnie już chyba tak serdecznie dość, że przestał odbierać moje telefony, szczęśliwie Seba się z nim dogadał i dziś moje nerwy ma ukoić widok szczebelków i innych elementów do skręcenia. Już się nie mogę doczekać kuriera.

Wczoraj pojechaliśmy ostatecznie zdecydować o rodzaju i kolorze kostki brukowej. Tam też nie oszczędziałam kobiety za biurkiem... wstyd, ale nie panuję nad sobą

Czekam na wycenę z dwóch miejsc. Wybraliśmy Bruk-bet- Tegulę i Logo. Seba nie był przekonany co do kolorów- ja ze względu na żółtko na elewacji nie chciałam wprowadzać nic poza .... szarościami:) stanęło na moim, chyba on już też nie ma siły na przepychanki... byle do września, trzymajcie kciuki

Monika $ Seba
12-08-2009, 19:26
W poniedziałek przybyło długo oczekiwane łóżeczko, Sebastian przyjechał z pracy wcześniej niż zwykle no i przystąpiliśmy do rytualnego skręcania...
był śmiech i łzy przez ból, krew z palca u nogi (dodam- nie mojego) i wreszcie się udało

wczoraj miałam więc pracowity dzień, oto owoce moje pracki:
obraz044dbc1.jpg]http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0809/min_obraz044dbc1.jpg[/url]
miś będzie wyraźniejszy- nosek, usta, środek uszu i sweterek będą "wystające"
bo na ścianę nakleję materiały coby można było pomacać i rozwijać zmysł dotyku:) dojdzie jeszcze zajączek- nieodłączny towarzysz misia z tej kolekcji tyle, że nie wiem jeszcze na której ścianie go namalować. Oczywiście nie ma lampy, sofy i najważniejszego lokatora, ale z tym ostatnim to wiecie... niech siedzi w brzuchu jak mu wygodnie.

Monika $ Seba
12-08-2009, 20:59
jeszcze raz bo nic nie widać
http://img34.imageshack.us/img34/7123/obraz044p.jpg (http://img34.imageshack.us/i/obraz044p.jpg/)

http://img31.imageshack.us/img31/6153/obraz045f.jpg (http://img31.imageshack.us/i/obraz045f.jpg/)

http://img35.imageshack.us/img35/2180/obraz048yox.jpg (http://img35.imageshack.us/i/obraz048yox.jpg/)

Monika $ Seba
14-08-2009, 16:47
Od dawna mamy szkło w kuchni ale jakoś nie było okazji pokazać. Nuda zrobi ze mnie albo fotografa albo spowoduje uzależnienie od internetu:)

http://img15.imageshack.us/img15/3596/obraz036v.jpg (http://img15.imageshack.us/i/obraz036v.jpg/)


http://img193.imageshack.us/img193/5853/obraz039nhe.jpg (http://img193.imageshack.us/i/obraz039nhe.jpg/)

Monika $ Seba
14-08-2009, 17:05
a tak się prezentuje fototapeta na "tyłach" ścianki kominkowej

http://img190.imageshack.us/img190/9827/obraz041m.jpg (http://img190.imageshack.us/i/obraz041m.jpg/)


http://img136.imageshack.us/img136/9166/obraz044v.jpg (http://img136.imageshack.us/i/obraz044v.jpg/)

mimo, że jest ciemna zrobiło się przytulnie i domowo, widok z kuchni i jadalni nareszcie nie jest nijaki

EdMa
02-09-2009, 10:45
bardzo fajne wnetrza, gratulacje:)
mam pytanko odnośnie blatów w kuchni z czego są zrobione, jeśli drewniane to olej czy lakier i jak się sprawują

masulda
05-09-2009, 22:47
Bardzo fajne wnętrza i cieszy mnie że nie tylko ja nie korzystam z pomocy architekta wnętrz.Moje 2 poprzednie przygody z architektami to kompletny rozjazd tego co ja chciałam a tego jaką oni mieli wizję.Czy mogłabym prosić namiary na stolarza.Widzężemacie dużo rzeczy przez niego robionych , jestem z woj,śląskiego

tel-net
13-09-2009, 04:34
... piękny dom moje gratulacje , my jesteśmy na etapie stanu surowego :(

mhk
11-12-2009, 21:36
Pieknie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Monika $ Seba
16-12-2009, 16:01
bardzo fajne wnetrza, gratulacje:)
mam pytanko odnośnie blatów w kuchni z czego są zrobione, jeśli drewniane to olej czy lakier i jak się sprawują
hmmm leprij późno niź wcale:)
blaty to nie drewno tylko taka zwykła płyta jak się daje na meble (nie wiem jak to się zowie) w kolorze orzech

Monika $ Seba
16-12-2009, 16:09
miały być nowe zdjęcia ale czasu na ich zrobienie brak
zamiast misia wklejam jedną z nowych ścian w naszej sypialni (szablon kupiony w castoramie, lampa i komoda w ikea) jak widzicie nie mam też czasu na włożenie zdjęć do ramek. Mam za to czas dla synka i to jest chyba najważniejsze.
http://img149.imageshack.us/img149/1701/obraz176k.jpg (http://img149.imageshack.us/i/obraz176k.jpg/)

pozdrawiam wszytkich którzy tu jeszcze czasem zaglądają:) i podwójnie Anię jeśli zajrzy niech napisze co tam na PW

gosiula25
26-12-2009, 00:42
Witam a ja mam pytanko co to za łóżko nazwa firma bądź namiary bardzo mi sie podoba aha i jeszcze kolor z góry dziękuje za odpowiedź.

Monika $ Seba
26-01-2010, 13:32
moje maleństwo rośnie:)

http://img695.imageshack.us/img695/4444/obraz025n.jpg (http://img695.imageshack.us/i/obraz025n.jpg/)

http://img168.imageshack.us/img168/927/obraz147b.jpg (http://img168.imageshack.us/i/obraz147b.jpg/)

http://img269.imageshack.us/img269/3232/obraz005sks.jpg (http://img269.imageshack.us/i/obraz005sks.jpg/)

Ola R
27-01-2010, 15:06
Gratuluję ślicznego dzidziusia i gustownego domu! Znalazłam ten dziennik, szukając w necie zdjęć jasnej kuchni z ciemnym blatem. Po przejrzeniu wpisów okazało się, że mamy bardzo podobny gust :)

Ja jestem w trakcie "wykańczania" mieszkania. Czy mogłabym prosić o namiar do stolarza oraz krótka charakterystykę - skad jest i jak cenowo sprawa wygląda!

Pozdrawiam serdecznie,

Ola z Wrocławia

aniagrab
16-03-2010, 19:54
witam,
kupilam plytki do lazienki - grespania toledo. Czy mozesz mi pomoc w sprawie fug - jakich używałas w łazience z tymi płytkami?
bardzo dziękuje i pozdrawiam z Krakowa

syla&andriu
18-04-2010, 17:54
Bardzo piękny dom,wszystko urządzone ze smakiem i widać w nim duszę, a to jest rzadkością GRATULUJE. Pozdrwiam

monia222b
12-03-2013, 15:24
zlew Blanco Metra 6XL Silgranit Antracyt
http://img47.imageshack.us/img47/1849/obraz010vc1.jpg
łóżko
http://img47.imageshack.us/img47/9040/obraz015cm0.jpg
http://img47.imageshack.us/img47/2450/obraz020vk8.jpg
http://img175.imageshack.us/img175/7572/obraz016pc3.jpg
http://img297.imageshack.us/img297/7379/obraz021uf0.jpg
szafka wisząca w kuchni- jeszcze bez frontów
http://img175.imageshack.us/img175/696/obraz027qb6.jpg
http://img297.imageshack.us/img297/3836/obraz009ss4.jpg

Podoba mi sie Twoje rozwiazanie z mikrofalowka w gornej szafce. Czy moglabys mi napisac jaka jest glebkosc Twojej mikrofalowki?