PDA

Zobacz pełną wersję : komentarze do ELFOWYCH opowieści



Strony : [1] 2 3 4 5

Monika $ Seba
28-09-2005, 20:31
memory 5 i wszystko jasne

zapraszamy
M&S

anSi
28-09-2005, 20:53
No to powodzenia, niech Wam budowlana udręka lekką będzie, a elfy niechaj wspierają Was w drodze do marzeń... :D

rafal_m
30-09-2005, 18:03
Witam,
widze, ze u was wszystko pomalutku idzie w dobrym kierunku, gratuluje.
Zazdroszcze nawet kontaktow z urzednikami, ja niestety zawsze przeszkadzam Paniom w piciu kawy :-(
Widac mam zle podejscie do urzednikow, moze powinienem im przyniesc jakas kawe i wtedy by to wszystko wygladalo inaczej.

Monika $ Seba
02-10-2005, 10:28
Witam,
widze, ze u was wszystko pomalutku idzie w dobrym kierunku, gratuluje.
Zazdroszcze nawet kontaktow z urzednikami, ja niestety zawsze przeszkadzam Paniom w piciu kawy :-(
Widac mam zle podejscie do urzednikow, moze powinienem im przyniesc jakas kawe i wtedy by to wszystko wygladalo inaczej.


sprobuj w koncu te 5zl to nie majatek :D
i napisz co sie u was wydarzylo bo jakos stracilam was z oczu

rafal_m
02-10-2005, 10:37
sprobuj w koncu te 5zl to nie majatek :D
i napisz co sie u was wydarzylo bo jakos stracilam was z oczu
Rzeczywiscie moze zaczne inwestowac w urzednikow, wtedy bedzie wszystkim milej ;-)
A co do nas, to wszystko w porzadku pomalu rowniez do przodu.
Z gazociagiem sie wyjasnilo, gazownia wrysowala nam w mapke mozliwe umiejscowienie budynku, gmina zaakceptowala i wydala odpis z planu zagospodarowania przestrzennego. Za 2 tygodnie odbieramy mapke do celow projektowych, Pani architekt przygotowuje juz iskierke z naszymi zmianami.
Elektrownia wydala zapewnienie o mozliwosci dostaw energii, czekamy jeszcze na wodociagi.
Tak wiec mysle, ze na wiosne juz ruszymy.
Oczywiscie jesli gdzies jakis urzednik nam czegos nie wymysli ;-)

A jak wasze przemyslenia co do budowy, kontaktowaliscie sie juz z jakimis ekipami? Z czego chcecie budowac? Czym ogrzewac? Ja ciegle sie nie moge zdecydowac :-(

Monika $ Seba
02-10-2005, 13:34
A jak wasze przemyslenia co do budowy, kontaktowaliscie sie juz z jakimis ekipami? Z czego chcecie budowac? Czym ogrzewac? Ja ciegle sie nie moge zdecydowac :-(

hmmm budowac bedziemy- moja opcja max+styrpian, Seby opcja- porotherm+ styropian :D
co do ekip mamy namiary na razie na 2. Jedna polecił imann drugą znaleźliśmy w terenie :D ale poszukiwania dalej trwaja- na razie gromadzimy kontakty, a decydowac bedziemy sie ostatecznie jak tylko dostaniemy projekt, zrobimy kosztorys i dostaniemy oferty. Ogrzewac bedziemy na pewno gazem. Bardziej zgodni jestesmy co do kolorów ścian- ustawienia mebli itp. a przeciez to za sto lat, ale tak jakos na razie raczej staramy sie juz na etapie projektu przewidziec wiele ewentualnych problemów z neiustawnoscia pokoi i takich tam. Projekt "sie robi" a ze sporo odbiega od katalogu architekt musi zupelnie na nowo przeliczyc materialy i jak to bedziemy miec w rece dopiero usiadzemy nad technologia ktora bedzie taka na jaka nas stac. Proza zycia....

kroyena
07-10-2005, 10:24
Sprawdźcie z tą studnia, bo są przepisy na odległość studni od POŚa lub na odwró POŚa od studni.
Kto pierwszy ten lepszy. :-?

anSi
09-10-2005, 18:05
Śliczny ten zachód słońca u Was, nie mówiąc o widokach z przyszłych okien. Juz teraz ładnie jest u Was, a co dopiero po wybudowaniu 8)

rafal_m
09-10-2005, 19:41
Rzeczywiście, okolicę macie śliczną, przynajmniej na podstawie zdjęć ;-).
Co do odległości, to u nas (wjazd tez od poludnia), dlugosc dzialki 55m, od drogi chcemy sie odsunąć tylko na 15m, bo szkoda drogocennego trawnika na brukowanie podjazdow, dodatkowo lubimy prywatność, więc lepiej się zchować w ogródku za domem. Z drugiej strony u was z tylu sasiad ma swoj taras, wiec prywatnosc nie taka calkiem pelna.
Jak zwykle na dzialce z poludniowy wjazdem ciezko wszystkim dogodzic.

Monika $ Seba
10-10-2005, 14:04
Postawimy taki płot żeby mieć swoją prywatność :D

Monika $ Seba
10-10-2005, 16:25
Sprawdźcie z tą studnia, bo są przepisy na odległość studni od POŚa lub na odwró POŚa od studni.
Kto pierwszy ten lepszy. :-?

wiemy, 30m- wystarczy miejsca :D

zaba_gonia
12-10-2005, 18:55
Witajcie!
Pooglądałam zdjęcia i poczytałam.....
Przypomina mi się jak było u nas. Prawie rok zbieraliśmy potrzebną dokumentację. Też głowiłam się nad otworami okiennymi...Rysowałam sobie na papierze milimetrowym. Wszystkie wymiary zmieniliśmy w stosunku do oryginalnego projeku. Za to musiałam sprawdzać codziennie czy murarze się nie pomylili. Oj, mylili się!!!!

Zaczynacie na wiosnę???
Ps. Ale z Was piękna para!!!! :D Pracujecie w modelingu, czy co???? :wink:

rafal_m
12-10-2005, 19:09
Hej,
Co do wielkości okien i wizualizacji zmian to polecam ArchiCad'a, wersje EDU mozna kupic za 50zl, a wyniki sa niesamowite, w koncu moge pospacerowac po swoim przyszlym domku, zobaczyc jak bedzie wygladac wieksze, a jak mniejsze okno, jak umeblowac salon. Goraco polecam.

Monika $ Seba
12-10-2005, 20:28
Witajcie!
Pooglądałam zdjęcia i poczytałam.....
Przypomina mi się jak było u nas. Prawie rok zbieraliśmy potrzebną dokumentację. Też głowiłam się nad otworami okiennymi...Rysowałam sobie na papierze milimetrowym. Wszystkie wymiary zmieniliśmy w stosunku do oryginalnego projeku. Za to musiałam sprawdzać codziennie czy murarze się nie pomylili. Oj, mylili się!!!!
A jakiem miałaś otwoery i jakie wyszły ci okna??- pamiętasz?? please pomocy!!!!! ja zwariuję

Zaczynacie na wiosnę???!!!!
tak :D

Ps. Ale z Was piękna para!!!! :D Pracujecie w modelingu, czy co???? :wink:
hihihi a gdzie ty nas tam dojrzałaś :D nie żaden modeling choć Seba bardzo dba o ciałko :lol:

zaba_gonia
12-10-2005, 20:45
hihihi a gdzie ty nas tam dojrzałaś :D nie żaden modeling choć Seba bardzo dba o ciałko :lol:A może Ty nie?????
Trudno to nie zauważyć.....
Siłownia????? :wink:

A co do okien, to u nas były kwadratowe 1,50x 1,50, a zmieniliśmy na 1,80x1,30 i 1,60x 1,20 w lukarnach ( chcieliśmy, żeby były szersze niż wyższe), a tarasowe 2,60x 2,40. Dom jest w moim dzienniku.

Monika $ Seba
12-10-2005, 21:13
hihihi a gdzie ty nas tam dojrzałaś :D nie żaden modeling choć Seba bardzo dba o ciałko :lol:A może Ty nie?????
Trudno to nie zauważyć.....
Siłownia????? :wink:

kochana ja to jestem taka sflapczala, zreszta nawet nie wolno mi cwiczyc, rehabilituje noge od 3 miesiecy i zadnych przeciazen,
tz przynajmniej na rowerze mozesz jezdzic.....
ale jak wczoraj uslyszalam od lekarza seksu mi nikt nie zabronil, a on nawet poleca duzo w moim stanie ze wzgledu na natiralne lekarstwo, endorfiny :lol:

do dziennika juz zagladam

Żelka
14-10-2005, 16:00
Piękne widoki, piękne zdjęcia. Czekamy na projekt.
Powodzenia w rehabilitacji nogi.

KozAnka
15-10-2005, 23:05
Cześć
Ale macie tempo! Chcecie w jeden sezon wybudować i wykończyć?
My też chcemy zacząć na wiosnę, a jeszcze nawet projekt nie kupiony. :roll: Muszę przyznać, że Twój dziennik zadziałał na mnie mobilizująco i w poniedziałek zaczynam działać.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Monika $ Seba
16-10-2005, 11:16
Cześć
Ale macie tempo! Chcecie w jeden sezon wybudować i wykończyć?
My też chcemy zacząć na wiosnę, a jeszcze nawet projekt nie kupiony. :roll: Muszę przyznać, że Twój dziennik zadziałał na mnie mobilizująco i w poniedziałek zaczynam działać.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

oj kochana bardzo chcielibyśmy w jeden sezon :D ale wiele osób nam odradza :cry: , więc będziemy sezonować budowę. W przyszłym roku planujemy tylko studnię, fundamenty, drenaż, mury, dach- stan surowy otwarty- nawet okien nie będziemy wstawiać, bo po co skoro i tak dom powinien stać i "osiąść" w 2007 (jak się oczywiście uda) chcemy już robić wszystko do zamieszkania i wtedy dopiero będziemy musieli nabrać tempa. Tak czy owak cieszymy się, że dla kogoś możemy być inspiracją....
pzdrw, M&S

rafal_m
20-10-2005, 16:34
Witam,
Co do typowych bram garazowych uchylnych to typowki to:2400x2100, 2500x2100, 2500x2160 :D , 2600x2100 i 2600x2160
Wiecej o bramach i ich cenach znajdziecie na http://www.wisniowski.pl/, nastepnie szukaj: cennik, i juz wiadomo co i jak bedzie bolalo :evil:

Monika $ Seba
20-10-2005, 16:41
Witam,
Co do typowych bram garazowych uchylnych to typowki to:2400x2100, 2500x2100, 2500x2160 :D , 2600x2100 i 2600x2160
Wiecej o bramach i ich cenach znajdziecie na http://www.wisniowski.pl/, nastepnie szukaj: cennik, i juz wiadomo co i jak bedzie bolalo :evil:
thx juz ogladam :)

rafal_m
20-10-2005, 22:13
Nie moge sie zgodzic, ze nikt nie czyta twojego dziennika ;-)
Co do ilosci zalozonych przez Ciebie gniazdek elektrycznych to warto pomyslec o:
1. Lazienka, szczoteczki elektryczne (u nas 2 gniazdka zajete na stale), radio (czasem milo posluchac w wannie), no i golarka, suszarka, ...

2. Salon: odkurzacz (zreszta nie tylko tu, chyba ze chcecie centralny), lampy stojace, subwoofer ;-)

3. w jadalni oczywiscie radio, w kacie moze gdzies miejsce na ladowarki do telefonow, lampy stajace, ...

osobiscie przyswiecam zasadzie, ze co kąt w domu, tam powinno być gniazdko (zawsze coś się przestawia, przemeblowuje), ...

Co do wlacznika swiatla przy lozku, zawsze mozna zastosowac taki na klaskanie.

nisko wlaczniki swiatla to nie jest az takie rozsadne, u mnie dzieci maja swietna zabawe wlaczajac wszystko co sie da, i nieraz wychodzac z mieszkania zostaje cos wlaczone :cry:

co do domofonu, do dobrym (podpatrzonym) pomyslem sterowania domofonem jest cetrala telefoniczna, ktora umozliwia odebranie domofonu dowolnym telefonem, i otwarcie nim furtki.

Monika $ Seba
20-10-2005, 22:36
Co do wlacznika swiatla przy lozku, zawsze mozna zastosowac taki na klaskanie.



to już jest na prade szczty lenistwa :D ale co do jadalni to o radiu nie pomyślałam- tylko że tak się zastanawiam czy nie zrobić w suficie rozprowadzenia głośników po całym domu tylko boję się że to się w końcu zrobi choinka w każdym "katku po dzieciątku"- kuchnia naszpikowana kontaktami jest a reszta? wciąż myślę w końcu czasu mam dużo.

Co do odkurzacza centralnego to podobno się dobrze sprawdza- ja tam chciałabym głównie na szufelkę w kuchni, no i myślałam o dodatkowej w łazience ale tu decyzja jeszcze nie zapadła. bo zaważą względu ekonomiczne (zawsze to kilka tys.).
Mówisz że w łazienkach po 2 to za mało ? hmmm może masz rację!

kroyena
21-10-2005, 08:30
Nie zapomnij wyprowadzić wody i prądu na zewnętrzne ściany w wybrane miejsca, co byś potem nie musiała z węzem i rpzedłużaczem po domu latać.

rafal_m
24-10-2005, 14:23
Witam,
ja osobiscie mam w druga strone,
mi Pani architekt koniecznie chce wyslac geotechnika na dzialke, co by odwierty zrobil, bo inaczej nie moze przygotowac adaptacji fundamentow, tez mowilem ze mamy gline i ze tam nie ma problemu (dom brata stoi od nas oddalony o 500m), ale ona mowi ze glina glinie nie rowna, i trzeba to zrobic. Do tego ona bierze za to odpowiedzialnosc (ale jak cos to problem twoj), co z tego, ze jego wina, reasumujac, sam juz nie wiem, ale raczej bym sie upieral za bardziej wnikliwa analiza gruntow.

katarek
24-10-2005, 15:06
hi!

jak budowę zaczynacie dopiero na wiosne to macie jeszcze mnóstwo czasu i nie ma się co śpieszyć. płacicie w końcu za tą adaptację i ma być
zrobiona zgodnie z waszymi wymaganiami, co nie? więc niech architekci siedzą, aż zrobią tak jak chcecie i tyle... trochę czasu w końcu jeszcze jest... ;)
pozdrawiam z niedalekiego (chociaż bliskiego też nie) sąsiedztwa... ;)

katarek
26-10-2005, 15:16
hmmm....
tylko z tym wiatrołapem takie problemy??? ;)
na etapie projektu to myśmy mieli problemy właściwie ze wszystkim -
kuchnią, schodami, łazienkami, kominkiem, technologią itd. itp.
architekt musiał sie sporo napracować, żeby nadążać za naszymi
zmieniającymi się z dnia na dzień pomysłami... ;)

Heath
07-11-2005, 14:14
Witam,
Wiecie że przy czytaniu najbardziej zaintrygowało mnie zdanie:

Potem w strugach deszczu pokochalismy się na działeczce :o

Coś mnie tknęło i spojrzałem na datę - chyba cuś zimno - pomyslałem i wróciłem do zdania które nie dawało mi spokoju. No tak! Nie "pokochaliśmy" tylko "pojechalismy" - oj niedobrze ze mną ;-)

Wracając do rzeczy, to podziwiam za wnikliwe studiowanie projektu. Ja już jestem po adaptacji, a po lekturze waszego dziennika zacząłem sie zastanawiać nad "typowością" wymiarów okien i drzwi. Jak bedą nietypowe to trudno, przy stawianiu murów będę pilnował wymiarów.
Niezły pomysł z tym zsypem do bielizny . No i przypomniałem sobie o kranie albo umywalce w garażu - sposób rozwiązania problemu jak powyżej .

No to na razie tyle. Czekam na cd.

Ps. Życze zdrowia, mam nadzieję że to przejściowe...

Pozdrow.

Monika $ Seba
08-11-2005, 11:24
Witam,
Wiecie że przy czytaniu najbardziej zaintrygowało mnie zdanie:

Potem w strugach deszczu pokochalismy się na działeczce :o

Coś mnie tknęło i spojrzałem na datę - chyba cuś zimno - pomyslałem i wróciłem do zdania które nie dawało mi spokoju. No tak! Nie "pokochaliśmy" tylko "pojechalismy" - oj niedobrze ze mną ;-)




:D

rafal_m
17-11-2005, 15:09
Hej,
My jestesmy rowniez w trakcie "catingu", rozmawialismy juz z 2 ekipami gorali, jedna lokalna, kolejna ekipe "gorali" bedziemy "przegladac" jutro,
co do wstepnych wnioskow to:
- bardzo dobrze na poczatku rozmowy podsunac pod nos wykonawcy umowe, od razu wiadomo, ze wiemy o co chodzi i nie da sie nas zrobic w trabe,
- twardo obstawiac przy swoim (my akurat chcemy ytong'a, i nie przekonuja nas wywody wykonawcow, o ile szybciej i latwiej sie buduje z ceramiki),
- ogladac poprzednie budowy (na jednej z budow goral sam dawal nam poziomice do reki, pewny tego ze wszystkie sciany i konty sa proste),

Ale oczywiscie spotkalismy sie z kilkoma dla nas zaskakujacymi stwierdzeniami, typu:
- eee, taki domek to od wbicia lopaty do polozenia rynien, to 2 miesiace az za duzo ??
- po wylaniu law fundamentowych musimy zrobic 28 dni przerwy, co by dom pozniej nie usiadl ??

Ale nadal nie mamy faworyta i ciagle szukamy,
Pozdr. i owocnego "castingu"

Monika $ Seba
17-11-2005, 15:22
Hej,


Ale oczywiscie spotkalismy sie z kilkoma dla nas zaskakujacymi stwierdzeniami, typu:
- po wylaniu law fundamentowych musimy zrobic 28 dni przerwy, co by dom pozniej nie usiadl ??

"
no wiedziała, że kto jak kto ale ty pomożesz :D
co do tego stwierdzenia, które cytujesz to już w wielu miejscach właśnie o 28 dnaich czytałam. Kazek powiedział, że jak się uprze kierownik to tzw. przerwy technologiczne muszą być zachowane. Nam na czasie nie zależy- w końcu chcemy sezonowac budowę wiec przyszły rok to tylko stan surowy otwarty więc gwarantuję, że kierownik suię uprze..... :D
jak mus to mus :lol: niech ida w tym czasie gdzie indziej.

Z tą umową to masz rację- następnym razem tak zrobię. Cioekawa jestem z jakiej umowy korzystasz bo ja myślałam o małych modyfikacjach tego co w wymianie doświadczeń pokazał Inwestor
:lol: :lol:

rafal_m
17-11-2005, 15:30
Z tą umową to masz rację- następnym razem tak zrobię. Cioekawa jestem z jakiej umowy korzystasz bo ja myślałam o małych modyfikacjach tego co w wymianie doświadczeń pokazał Inwestor

Hej, ja akurat uzylem jako wzorca umowy Fugasa http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=22707 ale jak chcesz to moge ci podeslac swoja na priv

Heath
17-11-2005, 16:03
Jak tak sobie czytam o ekipach to zastanawiam się skąd się bierze górali? Z Warszawy? :o
Ekipa która budowała mojemu kolesiowi a na którą ja liczyłem odpadła - majstrowi się znudziła murarka :-? .
Mam jeszcze jedną na widoku ale jak oni będą zajęci to nie mam już nikogo polecanego :x .

Monika $ Seba
17-11-2005, 16:22
Jak tak sobie czytam o ekipach to zastanawiam się skąd się bierze górali? Z Warszawy? :o
.
:) zapytaj na formu o polecenia albo tak ja my zrób wizję lokalną. Jeżdzimy p wiosce i pytamy, macamy, mierzymy u innych i pytamy czy są zadowoleni...

Heath
18-11-2005, 06:42
OK, najpierw pomacam, potem poszukam na forum :D . Dzięki

katarek
23-12-2005, 09:24
Zdrowych, Wesołych i Pogodnych Świąt!!! :)

http://img451.imageshack.us/img451/1031/dbchristmasmorning98rj.jpg

KozAnka
19-01-2006, 17:42
Puk, puk.
A co u Was tak cicho?

Monika $ Seba
18-01-2007, 21:08
Puk, puk.
A co u Was tak cicho?
no wstyd po roku sie odwezwac ale najpierw byla zmiana lokalu :) teraz co innego ale obiecuje poprawe- mam nowa pracke i wiesz jak to jest wracam zasiadam do laptopa robie cala mase tabelek i analiz i budze sie rano z klawiatura odcisnieta na policzku

markoto
15-05-2007, 20:02
poprosze o zdjecia drzwi i okien zwlaszcza tych tarasowych, choc teraz przykryte folia to juz nie ma co ogladac :)

Pozdrawiam

Marta

Monika $ Seba
15-05-2007, 20:20
poprosze o zdjecia drzwi i okien zwlaszcza tych tarasowych, choc teraz przykryte folia to juz nie ma co ogladac :)

Pozdrawiam

Marta
ty podglądaczu :D jak tylko zrobię zdjęcia po tynkach zaraz nadrobię zaległości zdjęciowe

markoto
20-05-2007, 22:04
Witaj!

Bylam u was troszke podgladnac okna ale balam sie zblizac zeby jakis alarm mnie nie zlapal. :)

Co z tymi oknami? Zeszlo to rozjasnienie od wilgoci??

No czytalam i slyszalam ze nie za dobrze sie spisali tynkarze :(

O co chodzi z tymi schodami?? Napisz zebym wiedziala czego pilnowac??

Pozdrawiam

Marta

Monika $ Seba
21-05-2007, 20:51
Witaj!

Bylam u was troszke podgladnac okna ale balam sie zblizac zeby jakis alarm mnie nie zlapal. :)

Co z tymi oknami? Zeszlo to rozjasnienie od wilgoci??

No czytalam i slyszalam ze nie za dobrze sie spisali tynkarze :(

O co chodzi z tymi schodami?? Napisz zebym wiedziala czego pilnowac??

Pozdrawiam

Marta

Okna sa ok! przebarwienia okazały się chwilowe -jak drewno złapało wilgoć. Tynkami się już nie przejmuję, bo lepsze z agregatu nikomu nigdy nie wyjdą- zdanie innych fachowców. Zrobię gładź gdzie trzeba i już a schody? zrobię fotę, wkleję to ocenisz- podobno też przesadzam bo są w końcu schodami zabiegowymi a od dołu tak mają wyglądać. Chyba papadam w obłęd - powinnam przenieśc się raczej do postu "wykończeniówka wykańcza" zamiast zadręczać innych moimi napadami

markoto
22-05-2007, 06:33
Jak cie przerazaja te schody to podskocz sobie na przeciwko do kuzyna, tez ma zabiegowe i od spodu wygladaja dosc dziwnie, ta folia sie odcisnela wiec tez beda kombinacje z otynkowaniem.

Pozdrawiam

Marta

markoto
06-06-2007, 18:12
No wreszcie zdjecia :)

Dom nabiera wygladu, okno tarasowe wyglada super, a widze ze i schody udalo sie otynkowac :)

Pozdrawiam
Marta

Monika $ Seba
06-06-2007, 20:15
No wreszcie zdjecia :)

Dom nabiera wygladu, okno tarasowe wyglada super, a widze ze i schody udalo sie otynkowac :)

Pozdrawiam
Marta
otynkować się udało tylko co dalej- schody temat nie do końca zamkniety i bardzo denerwujący

markoto
13-06-2007, 11:56
Slyszalam ze zdecydowaliscie sie na foresta od kominkow :) bardzo jestem ciekawa efektow

pozdrawiam

Marta

Monika $ Seba
14-06-2007, 19:10
Slyszalam ze zdecydowaliscie sie na foresta od kominkow :) bardzo jestem ciekawa efektow

pozdrawiam

Marta
decyzja jeszcze nie zapadła.
Popytałam na forum osoby które mają kominki podobne do tego który my planujemy zrobić o koszty ich wykonania- najdrożej- wkład (nie tylko wygladający:))+ obudowa+rozprowadzenie+robocizna 8,5tys.
a więc duuużo taniej niż propozycja Foresta- wciąz się zastanawiamy po co nam kominek- tzn jaka funkcje ostatecznie ma pełnic w tym domu i jak sie juz zastanowimy to zdecydujemy jaki wkład, a to już podyktuje dalsze koszty.

markoto
15-06-2007, 07:18
Moglabys mi napisac na priv jaka cene dstalas od foresta?? i link do kominka ktory bierzecie pod uwage?? a robicie rosprowadzenie ciepla kanalami???
chcialabym zaplanowac jakos koszty wykonczenia i a nie bardzo mam pojecie co ile kosztuje, wiem ze robicie bardzo proste i w miare nowoczesne wyposazenie wiec to mi da jakis poglad o kosztach

Pozdrawiam

Marta

markoto
18-06-2007, 09:29
Gratuluje znalezienia glazurnikow!!!

markoto
19-06-2007, 12:58
Moniko jaka macie dachowke na dachu??

Jesli masz jakichs instalatorow godnych polecenia to bardzo prosze o namiary :)

bardzo fajna ta umywalka czy moglabys mi napisac co to i gdzie w okolicach sa jakies sklepy z takimi elementami jak podlogi drewniane czy ceramika scienna i sanitarna

Pozdrawiam

Marta

Monika $ Seba
20-07-2007, 23:37
Moniko jaka macie dachowke na dachu??

Jesli masz jakichs instalatorow godnych polecenia to bardzo prosze o namiary :)

bardzo fajna ta umywalka czy moglabys mi napisac co to i gdzie w okolicach sa jakies sklepy z takimi elementami jak podlogi drewniane czy ceramika scienna i sanitarna

Pozdrawiam

Marta
ups przeoczyłam pytanko Marta,
o drewnie już rozmawiałyśmy na gg. Dachówka to Brass- Celtycka
namiary na instalatorów mam- prześlę ci na gg jak się znowu zgadamy- choć tani nie są :-? Umywalka to jacuzzi- seria morphosis projekt pinin farina kupiliśmy ją w sanimexie na rozdzieniu. Ale to jedyny zakup który tam poczyniliśmy resztę zamawialiśmy na www.megalazienki.pl mają stoisko na rozdzieniu- potrafią fachowo doradzić co z czym połączyć, a do tego mają przegląd wszystkiego co na rynku- mówisz szukam kwadratowych- oni ci pokazuja wszystko w kwardatach itp. polecam :D

markoto
21-07-2007, 09:11
szkoda ze wczesniej nie wiedzialam ze macie brassa, ( jakos ulecialo mi to pytanie z glowy jak na gg gadalysmy) fajny ten dach a ja mialam dylemat ceglana czy brazowa, tez bedziemy miec brassa, stanelo na ceglastej i chyba bede zalowac

amonite
21-07-2007, 09:28
Ale macie faaaajny widok z tarasu :D
Ciekawi mnie, co postanowicie z kominkiem. Szczegolnie ta opcja bez rozprowadzania ciepla, a z "piecem akumulacyjnym" schowanym w obudowie mnie zainteresowala. Kiedys zaczelam taki watek na forum w wymianie doswiadczen, ale nie bylo wielkiego odzewu...
Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

markoto
21-07-2007, 10:02
amonite pogadaj z forestem natura on robi takie kominki akumulacyjne

Monika $ Seba
21-07-2007, 11:40
Ciekawi mnie, co postanowicie z kominkiem. Szczegolnie ta opcja bez rozprowadzania ciepla, a z "piecem akumulacyjnym" schowanym w obudowie mnie zainteresowala.
fakt, forest robi takie rzeczy- on nam o tej opcji powiedział, ale stwierdziliśmy, że kominek będzie tylko dodatkowym źródłem ciepła w naszym domku więc piec akumulacyjny opdadł po rozważaniach. :)

Monika $ Seba
21-07-2007, 11:44
szkoda ze wczesniej nie wiedzialam ze macie brassa, ( jakos ulecialo mi to pytanie z glowy jak na gg gadalysmy) fajny ten dach a ja mialam dylemat ceglana czy brazowa, tez bedziemy miec brassa, stanelo na ceglastej i chyba bede zalowac
ja chciałam jeszcze ciemniejszą czekoladę ale brass ma tylko taki odcień brązu, Seba obstawał za grafitem i teraz jak patrzę na grafitowe dachy to bardziej mi się od naszego podobają, jednak myślę, że ostatecznie ten kolor lepiej nam się komponuje z oknami :) jest jak jest - może masz jeszcze szansę na zmianę koloru- przecież nie masz dachówki na budowie prawda??

markoto
21-07-2007, 11:56
nie mam ale juz zamowione sa dawno :(

Monika $ Seba
21-07-2007, 12:46
nie mam ale juz zamowione sa dawno :(
zamówione to nie zapadła klamka- zadzwoń, zapytaj skoro masz żałować

OSIN
27-08-2007, 21:29
No to się przywitam z "południowcami"!

Tak na początek... hmm....widzę, że mocno przerobiliście projekcik!
No i przede wszystkim Wasze widoki z działki nas urzekły (nie to co u nas).
Fajnie macie

Życzymy powodzonka i utrzymania tempa pracbud.

Pzdr

Monika $ Seba
02-09-2007, 19:39
Życzymy powodzonka i utrzymania tempa pracbud.

Pzdr
dziękujemy:) dla tych widoków kupiliśmy tą działkę :)

acca5
03-09-2007, 08:04
Moniko ja z prośbą o informacje jaka to kabina prysznicowa? i brodzik do niej, straszebnie piękna i prosta. tylko to wszystko co proste jest drogie. czy będziesz też wykorzystywać bordowe plytki z tej serii lazienkowej? jak sie sprawują te płytki po pochlapaniu wodą- czy widać plamki?

markoto
04-09-2007, 14:28
Monika łazienki wyszly cudo, ta w szarosciach to cos dla mnie :)

Czyli jestes zadowolona z P.Prokopa? :)

a te kola z g-k on podpowiedzal czy wlasna inwencja??

powiedz mi czy miedzy brodzikiem a kabina sa jakies silikony co sie moga zagrzybiac?

Mozesz mi dac znac ile on wzial za m2 kafli bez udziwnien?

jednak zmienilismy ten dach na brazowy :)

Bedziecie moze w sobote??

Pozdrawiam

Marta

Monika $ Seba
08-09-2007, 11:33
Moniko ja z prośbą o informacje jaka to kabina prysznicowa? i brodzik do niej, straszebnie piękna i prosta. tylko to wszystko co proste jest drogie. czy będziesz też wykorzystywać bordowe plytki z tej serii lazienkowej? jak sie sprawują te płytki po pochlapaniu wodą- czy widać plamki?
kabina jest włoskiej firmy Samo nazwa Open Surf- samo szkło kosztowało nas 3500+ 400 za stelaż brodzik 1600 ( choć można się bez niego obyć i postawić szkło na płytkach) jest do tego też takie drewienko na którym się staje za 1200 zł i z tego luksusu zrezygnowaliśmy
Co do płytek to bordowe mi nie pasowały do koncepcji choć teraz o nich myślę bo przyszedł mi do głowy pomysł żeby pomalować na bordo ściany (nie wiem czy sie odważę). Wodę widać bo płytki są metalizowane ale cóż są już położone hihihi na razie się tym nie martwię

Monika $ Seba
08-09-2007, 11:42
Monika łazienki wyszly cudo, ta w szarosciach to cos dla mnie :)

Czyli jestes zadowolona z P.Prokopa? :)

a te kola z g-k on podpowiedzal czy wlasna inwencja??

powiedz mi czy miedzy brodzikiem a kabina sa jakies silikony co sie moga zagrzybiac?

Mozesz mi dac znac ile on wzial za m2 kafli bez udziwnien?

jednak zmienilismy ten dach na brazowy :)

Bedziecie moze w sobote??

Pozdrawiam

Marta

zaczne od końca:)
Cieszę się że się podoba :D
na działce jesteśmy dzisiaj ( w sobotę) od 15.00 zapraszamy!

gratuluję decyzji o zmianie koloru- prawdę mówiąc mnie się ceglany nie podoba wcale :D

za m2 kafli bez udziwnień (kładł w kuchni ) wziął 40 zł jeśli w karo 45 zł

między kaflami a brodzikiem mamy silikon w kolorze fugi- jak się będzie zachowywał? zobaczymy- innej alternetywy nie znaleźliśmy

te koła to był mój osobisty pomysł i jedyne czego od poczatku byłam pewna w tej łazience- tak mi wszystko jakoś razem musiało pasować a że kabina okrąglawa, kibelek i umywalna też o koło oparte to i na ścianach się akcenty pojawiły.

Co do zadowolenia z Prokopa.
Fachowo, czysto, z pomysłem, szybko. Jeden minus- wynikający chyba z niezrozumienia moich rysunków- zakafelkował mi lustro :o tzn. w miejscu gdzie miałam zaplanowane lustro pewnego ranka pojawiły się płytki- na szczeście dało się je odkuć i wykorzystać :D

markoto
08-09-2007, 18:45
Bardzo miło bylo Cie wreszcie poznac :) ale mnie zaskoczylas, spodziewalam sie blondynki :)

Łazienka na zywo jeszcze ladniejsza niz na zdjeciach

M.

Monika $ Seba
09-09-2007, 18:30
spodziewalam sie blondynki :)
nooooo takie mam naturell a te czarne to tak jakoś wyszło i odwrotu już nie ma bo to trudniejsze niż z blondu na ciemne :)

markoto
21-09-2007, 07:58
Zaraz mnie chyba cos trafi, okazalo sie ze kopara ktora nam zasypywala scianki fundamantowe naruszyla nam je, sa popekane i jedna sciana przesnieta o 3-4 cm, koparkowy mowi teraz ze to nie jego problem :evil: .Za malo wsypal do srodka a za duzo na zewnatrz przy zasypywaniu i za blisko podjechal kopara i uszkodzil. Tylko co my teraz mamy robic?? no przeciez szlag czlowieka chce trafic

Graszka1970
21-09-2007, 10:27
Dzień dobry Monika $ Seba :)
Właśnie pozwoliłam sobie trochę pomyszkować i przeczytałam Twój dziennik ( z zaciekawieniem oczywiście) i muszę stwierdzi, że jak na razie to dla mnie bomba.
Bardzo podobają mi się Twoje łazienki - zwłaszcza ta czarna......świece, nastrój........rodzic też człowiek, od życia też nam się coś należy :wink:

Będę z zaciekawieniem czekać na kolejne wpisy.......

Pozdrawiam
Graszka

Graszka1970
21-09-2007, 10:54
Zaraz mnie chyba cos trafi, okazalo sie ze kopara ktora nam zasypywala scianki fundamantowe naruszyla nam je, sa popekane i jedna sciana przesnieta o 3-4 cm, koparkowy mowi teraz ze to nie jego problem :evil: .Za malo wsypal do srodka a za duzo na zewnatrz przy zasypywaniu i za blisko podjechal kopara i uszkodzil. Tylko co my teraz mamy robic?? no przeciez szlag czlowieka chce trafic

przepraszam Cię Moniko za korespondowanie z Markoto w Twoich komentarzach :oops:

Markoto - czytałam o Twoich problemach i muszę, stwierdzić, że ja mam również problem na tym samym etapie.
Nasze bloczki fundamentowe obsypaliśmy z zewnątrz i od 3 września mogliśmy robić stan "0", ale przyszły ulewy i mieliśmy komory wypełnione wodą. Wodę wypompowaliśmy - nie dało się nawet wejść na działkę- i czekaliśmy aż wyschnie a tu nagle znowu deszcz :evil:
I tak znowu czekamy aż wyschnie. Piach przywieziony czeka, a tam cały czas mokro. Mamy wrażenie, że cała woda z okolicy zbiera się na naszej działce. Nie wspomnę o sąsiadach, którzy wylewają na drogę wodę ze swoich studzienek, a ta wlewa się prosto do nas.....
Jeśli w tym roku nie zalejemy stanu zero to w przyszłym roku damy sobie już chyba spokój z budową domu :cry:

Ale idąc takim torem, myślę, że daleko nie pociągniemy, bo psychicznie się wykończymy.
Jak mówią, "co nas nie zabije to nas wzmocni", jesteśmy pełni optymizmu i dzięki dobrym duszom z forum jakoś się trzymamy.
Życzymy wszystkim budującym z problemami optymizmu i powodzenia.

Pozdrawiam
Graszka

markoto
21-09-2007, 11:29
Grazka mozemy tylko liczyc na piekna pogode w pazdzierniku :) i glowa do gory bedzie dobrze

Monika $ Seba
21-09-2007, 19:24
Dzień dobry Monika $ Seba :)
Właśnie pozwoliłam sobie trochę pomyszkować i przeczytałam Twój dziennik ( z zaciekawieniem oczywiście) i muszę stwierdzi, że jak na razie to dla mnie bomba.
Bardzo podobają mi się Twoje łazienki - zwłaszcza ta czarna......świece, nastrój........rodzic też człowiek, od życia też nam się coś należy :wink:

Będę z zaciekawieniem czekać na kolejne wpisy.......

Pozdrawiam
Graszka
zapraszam:)

na korespondowanie pozwalam :)

co do złych dni to ja osiągnęłam właśnie jakieś totalne dno
w niedzielę ukradli mi dokumenty z samochodu służbowego, w poniedziałek musiałam wziąc przymusowy urlop we wtorek auto teścia którym pojechałam do pracy (żeby na urlopie nie siedzieć bo go sobie zostawiałam nie na siedzenie ) padło 50 km od domu, a dzisiaj jakby tego było mało oberwałam opr od szefa za rzecz którą zawalił mój kolega w konsekwencji czego ja też dałam ciała ale i tak wszystko skupiło się na mnie. Mam już tak zrytą psychę że wyć mi się chce. Człowiek daje z siebie wszystko kosztem domu i rodziny, a Ci co maja na wszytko zlewkę i tak na tym lepiej wychodzą. Dołek. :(

Magda- mam nadzieję, że nie zapłaciłaś temu koparkowemu
Graszka- rodzic też człowiek? Ja to na razie tylko marzę o dzidziusiu i z tych marzeń nic nie wychodzi- jak wszystko ostatnio w życiu

markoto
21-09-2007, 19:40
koparkowy zasypywal w poniedzialek, dzisiaj dopiero zobaczyli ze uszkodzone jak lali beton :(

a koparkowy to ten co u was robil

biednemu wiatr w oczy ot co

Pozdrawiam

Marta

siobhan1
26-09-2007, 19:55
---

Monika $ Seba
27-09-2007, 20:50
więc i ja sie przywitam :)
Pozdrawiam Południe :)

Muszę przyznać, że chylę przed Wami czoła.
Profesjonalana robota.
Kurczę, mnie Bozia takiego daru nie dała abym sama mogła sobie coś zaprojektować, ale cóż trza się cieszyć z tego co sie ma :)

Mam nadzieję, że z kręgosłupem już dobrze i nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam szybkiego powiększenia rodziny.

Pozdrawiam
no witamy i pozdrawiamy:) z kręgosłupem niestety im zimniej tym gorzej ale wiosna już niedługo :D

Jeśli chodzi o zaprojektowanie tego czy tamtego to nawet przeszło mi przez myśl czy nie zrobić jakichś kursów i zająć się tym poważnie bo połknęłam bakcyla. Choć Seba studzi moje zapędy. Wiesz jak to jest - jestem taka dumna, że coś sobie sama wymysliłam i doprowadziłam do realizacji, że mi się wydaje , że całemu światu powinno się to podobać. A przecież z gustami sie nie dyskutuje..... tak czy owak chciałabym mieć kiedyś pracę, w której można coś tworzyć, a nie jak teraz odtwarzać :(

Graszka1970
28-09-2007, 14:51
Dzień dobry Monika $ Seba :)
Właśnie pozwoliłam sobie trochę pomyszkować i przeczytałam Twój dziennik ( z zaciekawieniem oczywiście) i muszę stwierdzi, że jak na razie to dla mnie bomba.
Bardzo podobają mi się Twoje łazienki - zwłaszcza ta czarna......świece, nastrój........rodzic też człowiek, od życia też nam się coś należy :wink:

Będę z zaciekawieniem czekać na kolejne wpisy.......

Pozdrawiam
Graszka
zapraszam:)

na korespondowanie pozwalam :)

co do złych dni to ja osiągnęłam właśnie jakieś totalne dno
w niedzielę ukradli mi dokumenty z samochodu służbowego, w poniedziałek musiałam wziąc przymusowy urlop we wtorek auto teścia którym pojechałam do pracy (żeby na urlopie nie siedzieć bo go sobie zostawiałam nie na siedzenie ) padło 50 km od domu, a dzisiaj jakby tego było mało oberwałam opr od szefa za rzecz którą zawalił mój kolega w konsekwencji czego ja też dałam ciała ale i tak wszystko skupiło się na mnie. Mam już tak zrytą psychę że wyć mi się chce. Człowiek daje z siebie wszystko kosztem domu i rodziny, a Ci co maja na wszytko zlewkę i tak na tym lepiej wychodzą. Dołek. :(

Magda- mam nadzieję, że nie zapłaciłaś temu koparkowemu
Graszka- rodzic też człowiek? Ja to na razie tylko marzę o dzidziusiu i z tych marzeń nic nie wychodzi- jak wszystko ostatnio w życiu

Mam nadzieję Moniko, że w związku z nadchodzącym weekendem masz lepszy nastrój ( jeśli oczywiście masz wolny), a pracą się kobito nie przejmuj bo lat nam przez to przybywa a zdrowie tylko jedno !
Wiem, że łatwo się mówi ale nie warto :wink:
( a mówi to ta co ryje od rana do wieczora a dzieci z babcią, tzn, młodszy- 2 latka, a starszy to kawał fajnego faceta- 16 lat :wink: )

Życzę spokojnego weekendu :)
Pozdrawiam
Graszka

Monika $ Seba
28-09-2007, 19:37
humor? świetny
Własnie zasypia powód mojego dobrego nastroju. Za chwilkę kończy roczek i jest słodki. Przyjechał brat Seby i przywiózł Skarba. Runął tym samym pomysł na babski wieczór z winkiem, maseczką i sztucznymi rzęsami, ale co tam.....
Koleżanka zrozumiała, w końcu sama pracuje nad dzidziusiem...ach te hormony

ocia79
28-09-2007, 20:53
Domek sliczny,a lazienki wyszly boskie.Podoba mi sie ta przerwa/luka miedzy salonem a kuchna(chyba salonem a kuchnia-bo ja wiecej ogladam niz czytam)

Monika $ Seba
29-09-2007, 17:06
:)
luk mamy więcej :) nie tylko w domu :):):)
za mmiłe słowa dziękujemy

ocia79
29-09-2007, 17:43
:wink:

Evana
05-10-2007, 22:35
fiu, fiu... ładny domek się zapowiada :wink: Tylko mam pytanie, czy szare kafelki nie "sciemniają" łazienki?
Zazdroszczę już tego etapu budowy :) Ja jestem dopiero na początku tej drogi tzn. uzgadnianie projektu.. itp.
A co do widoczków z działki to na szczęście udało mi się znaleźć podobne :D

Pozdrowienia z Radzionkowa :D

Evana
05-10-2007, 22:37
tzn.... wkrótce - przy dobrych wiatrach - z Radzionkowa :D

acca5
06-10-2007, 09:07
Moniko a co to za kafelki w łazience z prysznicem? jakos tak nie mogę znależć ich w necie?

Monika $ Seba
08-10-2007, 20:33
Evana dzięki:) zobaczysz jak ci zleci, za chwilę sama bedziesz się "wykańczać"
Co do ciemności- to nie jest źle. Ta ściana z prysznicem jest ciemna ale podłoga- na zdjęciach przykryta kartonem- i ściana z umywalką jest jasna i do tego biała ściana bez płytek- jest ok. Na tyle ok że sufit będzie z czarnej gumy.

Płytki w dolnej łazience to gres Nordica- niemiecka fabryka

ocia79
14-10-2007, 08:01
Bardzo mi sie podoba Wasz pomysl na dolna lazienke i odnosnie jej mam kilka pytan:
-czy macie jakies zdjecia z powstawania tego luku (chce namowic meza zeby mi tez takie cos wyczarowal)
-czy to jest stelaz do regipsow wygiety i na to przykrecone plyty
-co to za kibelek i umywalka w dolnej lazience????

Monika $ Seba
14-10-2007, 19:19
Bardzo mi sie podoba Wasz pomysl na dolna lazienke i odnosnie jej mam kilka pytan:
-czy macie jakies zdjecia z powstawania tego luku (chce namowic meza zeby mi tez takie cos wyczarowal)
-czy to jest stelaz do regipsow wygiety i na to przykrecone plyty
-co to za kibelek i umywalka w dolnej lazience????
nie mam zdjęć z realizacji :(
to jest normalna zabudowa z płyt k-g. A sam łuk jest wycięty, a od wewnatrz płyta 12 połamana i przykręcona na takim specjalnym profilu do łuków. 12-kę łamaliśmy bo nie było czym przywieźc 6-ki. 6-ka jest tak elastyczna że się wygnie bez łamania.
Kibelek to Villeroy&Boch s. Subway, a umywalka? jeszcze nie zamontowana ale to firma Jacuzzi (chyba tak się pisze- nie pamiętam) s. Morphosis

ocia79
14-10-2007, 19:46
dziekuje za odpowiedz!!!
umywalke nie zamontowana jeszcze, ale widzialam na wczesniejszych zdjeciach.
pozdrawiam i bede sledzic dalsze wasze postepy.

markoto
22-10-2007, 09:53
Monika super wyszedl ten kominek najprostszy z mozliwych :) ile was kosztowala sama obudowa nie liczac super drogiego wkladu :)?

Pozdrawiam

Marta

blady00
22-10-2007, 19:53
Witam
no i pięknie wyszło , robicie rozprowadzenie ciepła?

Monika $ Seba
22-10-2007, 21:22
blady- rozprowadzenie zrobione

Marta bez wkładu ale z rozprowadzeniem 4900 ( w tym cena ramki z nierdzewki 600 zł))
cieszę się że się podoba- w ostatniej chwili zmieniliśmy koncecję i nie zrobiliśmy tego od LS75 ale taki swój. Nie chcieliśmy miec takiego jak sąsiedzi. Myślę że ciekawie wyglądac będzie dopiero po pomalowaniu.

markoto
23-10-2007, 06:17
Na pewno bedzie wygladac super, bardzo lekko. Tez mam ten dylemat przy probie wybierania kafli albo elelementow wykonczenia, troche glupio miec tak samo jak ktos inny :) tak jakby sie nie mialo pomyslow na siebie :)

Pozdrawiam

Marta

Monika $ Seba
23-10-2007, 14:25
Marta, bez podglądania się nie da całkowicie- w końcu po coś zaglądamy na to forum :D Tylko jak wiem, że ktoś ( z najbliższej okolicy, ze znajomych, w rodzinie, w bliskim otoczeniu) coś planuje zrobić to ja tego unikam- ale cóż nie ma tego złego... mój kominek bardzo mi się podoba i daje takie przyjemne ciepełko, że pół niedzieli przesiedzieliśmy przy nim na plastikowych krzesłach zamiast szlifować kolejne ściany (5 weekend z rzędu bleee).

Mam już dość im bliżej końcatym gorzej. Najbarzdiej dobijają mnie lampy, których nie jestem w stanie wybrać. Nawet głupich halogenów.

Z pozytywów- mój tatko skończył kafelkować kotłownię i choć robił to pierwszy raz w życiu- wyszła super. Płytki są białe- wyglądają zwyczajnie. Daliśmy za nie grosze, bo ktoś chciał się pozbyć płytek basenowych. Były strasznie twarde i trudne przy szlifowaniu ale się udało.

Nie wiem czy wspominałam w dzienniku ale mamy też juz drzwi i nie mogę się doczekać kiedy zawisną. Wyszły rewelacja. Miały być bukowe czy jakieś krajowodrewniane, ale jak nam stolarz pokazał to drewno wybarwione na kolor jaki chcieliśmy i porównał z egzotykiem w tym samym kolorze to wybór był prosty. Nie żałuję.

Łojezu, byle do wiosny czyli przeprowadzki.

kirmikolow
04-11-2007, 08:18
dzieki za odpowiedz na temat kominka pozdrawiam

Monika $ Seba
04-11-2007, 10:58
dzieki za odpowiedz na temat kominka pozdrawiam
trochę jestem zakłopotana- nie pamiętam pytania, co odpowiedziałam :oops: , a może właśnie nie odpowiedziałam :oops: chyba że zmieniliście nick.
Nie mogę znaleźć korespondencji z Wami

ocia79
04-11-2007, 11:54
co tam u Was nowego?jak tam drzwi wewnetrzne juz wstawione?czekam na zdjecia i pozdrawiam

Monika $ Seba
04-11-2007, 12:39
hahaha skaczemy po wątkach co?
drzwi leżą w garderobie , którą sama maluję. Co z tego wyjdzie- zobaczymy- na razie trzyma nas w postepach gaz. Gazownia ma termin do 12 listopada- ale czy się wyrobią- wątpię. Potem parkieciarz, a po nim stolarz przyjedzie zawiesić te drzwi. Mam nadzieję że za max 3 tyg. zawisną- zresztą dłużej leżeć nie mogą bo sie im może krzywda stać (podobno). tragedios już bym chciała szukać mebli a tu jeszcze beton zewsząd wystaje

ocia79
04-11-2007, 14:03
skaczemy, skaczemy hahaha.tak to jest,ze niestety nic nie idzie tak jak sobie zaplanujemy.

markoto
05-11-2007, 08:51
Witaj Monika!!

Widzialam ze elewacja juz niemal skonczona :) Jaki wybieracie kolor??

Powiedz mi jaki kupowaliscie klinkier na kominy bo macie super zgrany do koloru dachowki?? A tez nas to czeka :)

Pozdrawiam

Marta

kirmikolow
05-11-2007, 10:23
pozdrawiam

Monika $ Seba
05-11-2007, 16:36
Witaj Monika!!

Widzialam ze elewacja juz niemal skonczona :) Jaki wybieracie kolor??

Powiedz mi jaki kupowaliscie klinkier na kominy bo macie super zgrany do koloru dachowki?? A tez nas to czeka :)

Pozdrawiam

Marta
elewacja już nie prawie ale skończona- troche mnie martwi to że napisałaś prawie- widać cos jest nie tak :-? (jeśli chodzi o różnice w kolorach to jest ok:))

Co do koloru elewacji- chciałam oliwkę- Seba jakiś piaskowy i chyba tym razem jego będzie na górze- widze teraz jak ta szara elewacja zmniejsza optycznie domek. Oliwka też tak będzie robić. Tynk dopiero na wiosnę.

Klinkier to wega CRH
pozdrawiam Marta i całą resztę tu zaglądających także
kirmikolow już wiem!! o co chodzi- ależ proszę, nie lubię takiej spychoterapii, sama często powielam wątki :oops:

Nikola79
07-11-2007, 11:26
witam dolaczam sie do zachwytow nad łazienkami , ja wszedzie szukam jakis szarych plytek do gornej lazienki , mam prosbe mogla bys cos wiecej napisac o tym gresie nordica ?? wpisujac w google niedowiedzialm sie zawiele , jaki to jest model i w jakich cenach byly:)

mam pytanie czy Rogoznik to ten u nas na Podhalu czy nie ???

Monika $ Seba
07-11-2007, 20:44
Rogoźnik to ten u Nas na Śląsku :)
gres Nordica- to jest niemiecka fabryka, która robi na włoskiej licencji. Serii tam chyba nie było na fakturze pisze Bornit Szwarz-te ciemne; Grey-na jasnych
Płytki kupione w sklepie Soga- to jest sieć może i u Was gdzieś jest. Płytki były z wyprzedaży magazynowej za ok. 80 zł za m2. Wiecej grzechów nie pamiętam

Nikola79
08-11-2007, 09:25
dzieki Monika za wiadomosc poszukam ich gdzies :)

markoto
09-11-2007, 07:14
Monika piszac "prawie" mialam na mysli ze nie ma jeszce kolorku :)

a jesli chodzi o kolory to my tez zastanawiamy sie nad oliwka i piaskowym :)

ola&tomek
20-11-2007, 18:28
Ale Ci zazdroszczę, że już jedną nogą jesteście w swoim domku!
Podczas gdy Ty marzysz o "strzelającym drzewku w kominku" ja marzę o widoku dachówki na dachu:( Marzenie niby nie byłoby wygórowane gdyby nie to, że już gudzień puka do drzwi i rano człowiek pierwsze co to nerwowo ogląda prognozę pogody czy czasami śniegiem nie.......:)
Czekam z niecierpliwością na kolejne fotki!!!
Pozdrowienia

Monika $ Seba
20-11-2007, 20:30
Ale Ci zazdroszczę, że już jedną nogą jesteście w swoim domku!
Podczas gdy Ty marzysz o "strzelającym drzewku w kominku" ja marzę o widoku dachówki na dachu:( Marzenie niby nie byłoby wygórowane gdyby nie to, że już gudzień puka do drzwi i rano człowiek pierwsze co to nerwowo ogląda prognozę pogody czy czasami śniegiem nie.......:)
Czekam z niecierpliwością na kolejne fotki!!!
Pozdrowienia

czas szybko płynie- doczekamy się ,wszyscy
Z tą zimą to faktycznie kłopot, ale mnie też krzyzuje plany. Jutro wchodzą robić gaz- jeszcze nie mamy. Dobrze, że mamy operatywnego sąsiada, który przyspieszył prace i gazownia tylko trochę przekroczyła umówiony termin. Jest kilka stopni na plusie więc powinni się łatwo wkopać. Gdyby nie to, czekałabyś na kolejne fotki jeszcze dłuuuugo, a tak- będą teraz szybciutko. Trzymam kciuki i za Was. Pamiętam jak rok temu spoglądaliśmy w niebo i co rano jeszcze przed umyciem zębów :D sprawdzaliśmy termometr. No ale zima w ubiegłym roku była łagodna. Bardzo.

ocia79
26-11-2007, 19:24
Monika z ta kuchnia chyba bede musiala tez tak zrobic,umowic sie i zdecydowac-bo od pol roku mysle i nie wiem jaki kolor itd. a koncepcji niby pelno....(jeszcze chwile mam czasu ale luty-marzec juz trzeba bedzie)
ja tez czekam na zdjecia :(

ka79sia
28-11-2007, 21:50
Monia sorki za wstawkę w ELFOWYCH OPOWIEŚCIACH ale ja jestem nowa :oops: ,więc chyba mi wybaczysz.oglądam sobie niektóre domki forumowiczów i niestety połowa to kicz,ale o gustach się nie dyskutuje.Monia napisz gdzie pokazywałaś zdjęcia swoich drzwi wewnętrznych,bo nie mogę znależć.A rocznik 79 to może i dobry bo pewnie i twój ,ale trochę nerwowy.......

Monika $ Seba
29-11-2007, 20:36
Monia sorki za wstawkę w ELFOWYCH OPOWIEŚCIACH ale ja jestem nowa :oops: ,więc chyba mi wybaczysz.oglądam sobie niektóre domki forumowiczów i niestety połowa to kicz,ale o gustach się nie dyskutuje.Monia napisz gdzie pokazywałaś zdjęcia swoich drzwi wewnętrznych,bo nie mogę znależć.A rocznik 79 to może i dobry bo pewnie i twój ,ale trochę nerwowy.......

oczywiście wybaczam, mnie się też zdarzało :)
zdjęć drzwi jeszcze nie ma- trzymam wszystkich w napięciu :)
czekaja nadal na zawieszenie i takie mam już NERWY z tego powodu hihihi

ocia79
30-11-2007, 07:55
Monia nie trzymaj nas w napieciu ;)
Bedziesz miala wizualizacje projektu mebli kuchennych?

Monika $ Seba
30-11-2007, 16:06
no będę tylko kiedy - miała być do piątku, a dzisiaj co mamy? piątek!
ale facet powiedział, że potrzebuje czas do niedzieli :) chyba trudny orzech do zgryzienia te moje pomysły przelać na papier.

blady00
02-12-2007, 08:09
Witam
Paliliście w komnku?
Ja mam taki sam i po kilkudniowym paleniu czyściłem szybę.Spryskałem środkiem do szyb komikowych odczekałem 15min. i............Srodek pojawił się po drugiej stronie szyby.Przedostał się pod szybą (coś na zasadzie naczyń połączonych). Nie wiem czy to nrmalne ,czy może przesadziłem z ilością środka do szyb. Wydawało mi się ,że powinno być szczelnie.
pozdr
Tomek

Monika $ Seba
02-12-2007, 20:55
Witam
Paliliście w komnku?
Ja mam taki sam i po kilkudniowym paleniu czyściłem szybę.Spryskałem środkiem do szyb komikowych odczekałem 15min. i............Srodek pojawił się po drugiej stronie szyby.Przedostał się pod szybą (coś na zasadzie naczyń połączonych). Nie wiem czy to nrmalne ,czy może przesadziłem z ilością środka do szyb. Wydawało mi się ,że powinno być szczelnie.
pozdr
Tomek
:o no my jak pryskamy szybę to uważamy żeby nie spłynęło na ten "sznurek" zatopiony w szybie ale bez przesady nikt przy kominku siedzieć nie będzie
takich cudów jak u ciebie nie ma- troche mnie to zaskoczyło- lepiej zadzwoń do dovre :(

blady00
14-12-2007, 19:44
Witam
ja jeszcze zapytam o kominek.
Jak się wam pali - u mnie doprowadzenie powietrza od spodu ,ale nie bezpośrednio tylko zakończone pod wkładem , tak ,że może pobierać powietrze z zewnątrz i z pomieszczenia. Jak rozpalę po zamknięciu drzwi kominek przygasa tzn. żarzy się (spali wszystko )nawiewy otwarte na full i na szybę i na popielnik, ale mimo to nie możemy uzyskać palącego ognia ( coś jak ognisko).
Wykonwca stwierdził ,że ten typ tak ma ,ale ja nie jestem pewien.
Chciałbym czasem zapalić w kominku,żeby ogień się bujał , a to tylko przy otwartych drzwiach komika.
Regulacja nawieu polega ,że jak go przymknę to potrafi całkiem przygasnąć , na full jest tak jak powinno być na przymkniętym.
Mam nadzieję ,że mnie zrozumieliście.
jak to u Was?

Monika $ Seba
14-12-2007, 21:00
zrozumiałam
ale muszę cię zmartwić- u nas jak drewna pełno to płomienie buchają, zwłaszcza przy otwartym nawiewie, jak przymykamy to wyraźnie ogień słabnie. Podłączony mieliśmy tak jak ty ( czerpał powietrze i z zewn i z otoczenia) w pierwotnej wersji, aż do momentu kiedy przy sprzątania bajzlu jaki narobiła ekipa nie natknęłam się na karton, w którym znalazłam tą cześć wkładu która odpowiada za włąsciwy pobór powietrza (taką czerpnię montowaną w tym wkładzie od spodu). Ekipa przyjechała, obudowę rozebrała i podłączyła podobno czerpnię z tym kanałam wentylacyjnym wychodzącym na zewnątrz taką rurą (mój tata, bedący przy tej operacji tak twierdzi). Sprawdz ciąg, u nas było słabo przy podłączeniu, a jak sprawdzali szczelność połączeń usłyszałam "tak jakby ciągnęło inną drogą" i się okazało, że z drugiej strony ściany (u nas kominek w wolnostojącej ścianie) jest niezakryty wycior. Po zakryciu wyciora ciagnie aż miło. Nie daj się zbyć głupimy gadkami- ten typ tak ma 8) Zauważyłam, że wkład nie jest na tyle popularny by monterzy wiedzieli dokładnie jak go poskładać. U nas kominek robiła duża firma, a jak widziałam jak składają jak puzzle -na oślep -to mnie trafiało.

ocia79
21-12-2007, 09:33
http://images32.fotosik.pl/84/1b33a2b83c7f114d.jpg (www.fotosik.pl)
Wesołych Świąt!
Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w Święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!

ola&tomek
21-12-2007, 20:01
witam:)

mam pytanie patrzyłem na wasz ocieplony dach od środka i chciałem dowiedzieć się jak już daliście 15 wełny między krokwie to potem tą 5 również mocowaliście do tych krokwi przez tą warstwe dociskając. no ci jak potem fachowcy od karton gipsów montowali stelarz na płyty też przez tą warstwe 5 cm wełny do krokwi? jeszcze chciałem zapytać jak folię paraizolacyjną nad sufitem dawaliście jak ją do wełny mocowaliście i kolejne warstwy ze sobą? pytam dlatego gdyż też chcielibyśmy zrobić jak najwięcej sami aby zaoszczędzić jak najwięcej a za bardzo pojęcia nie mamy jak co się robi no i niestety nasi ojcowie to nie takie złote rączki:)

pozdrawiam:)
I składamy serdeczne życzenia ciepłych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku i jak najszybszego wprowadzenia do waszego pięknego domku :)

Monika $ Seba
26-12-2007, 15:15
Dziękujemy za życzenia , a wszystkim tu zaglądającym sami życzymy
by Święta Bożego Narodzenia były czasem wytchnienia i odrobiny spokoju, bez młotka i pędzla w ręce, bez nerwów i bieganiny po sklepach, bez przeliczania pieniędzy w porfelu, wreszcie by ten czas minął na tyle szybko byśmy mogli wrócić do realizacji swoich marzeń. Kto wie może za rok ten czas będzie tym pierwszym, niezapomianym z prezentami pod własną, żywą, pachnącą choinką. A nawet jeśli nie w przyszłym roku to kiedyś nadejdzie takie tylko nasze Boże Narodzenie, więc oby się działo tak jak dziać się zawsze miało i obyśmy mieli to co zawsze żeśmy chcieli.

Monika $ Seba
26-12-2007, 15:28
witam:)

mam pytanie patrzyłem na wasz ocieplony dach od środka i chciałem dowiedzieć się jak już daliście 15 wełny między krokwie to potem tą 5 również mocowaliście do tych krokwi przez tą warstwe dociskając. no ci jak potem fachowcy od karton gipsów montowali stelarz na płyty też przez tą warstwe 5 cm wełny do krokwi? jeszcze chciałem zapytać jak folię paraizolacyjną nad sufitem dawaliście jak ją do wełny mocowaliście i kolejne warstwy ze sobą?

watę 15 cm wycinaliśmy 2 cm szerzej niż rozkład krokwi
wpychaliśmy na ścisk i takerem do krokwi przybijaliśmy sznurek robiąc taki "zygzak" od krokwii do krokwii
potem w poprzek kładliśmy 5 cm wełny a sznurek przywiązany na górze skosu znowu przybyjaliśmy do krokwii u dołu skosu (hmmm nie wiem czy mnie zrozumiecie) można to robić bez sznurka ale tato się uparł i z prawej na lewą
potem przyszła folia (taką jaką mieli w hurtowni- paroizolacyjna- no name)oczywiście na zakładkę, mocowana takerem też do krokwii
Jak mocowane były płyty k-g- nie odpowiem, nie pamiętam.

ka79sia
04-01-2008, 10:16
Monia ,co się u was dzieje zaniedbujesz głoDOMorki,czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy......

kakusek
06-01-2008, 13:37
Witam
Jestem w trakcie przerobek projektu i mam ciagle dylemat na temat kominka.Wg projektu -Natalka-www.mgprojekt.com.pl kominek usytuowany jest w rogu salonu natomiast po lekkim poszezeniu i wydluzeniu domku projektant proponuje go przeniesc pomiedzy kuchnie a jadalnio-salon.Sama nie wiem czy takie usytuowaie bedzie odpowiedni-kominek bylby 6 metrow od drzwi balkonowych i nie wiem czy ladnie wygladalby tak daleko od kanap.Ty masz go troszke blizej-napisz czy jestes zadowolona z takiego usytuowania?Czy wizualnie duzo traci sie na przestronnosci wnetrza? Jak wyglada taka sciana wchodzac do domku?
Pozdrawaim i zycze nadal tak udanego wykanczania domku jak dotychczas :D

Monika $ Seba
06-01-2008, 17:54
hmmm i co tu odpowiedzieć- ja na razie nie mam kanap :D

wszystko zależy od tego ile miejsca od ściany kominowej będziesz miał kakusku do innych ścian. U nas nie zabiera przestrzeni od ściany z dużym oknem jest 5 m. Zaletą takiego ustawienia jest przy naszym projekcie częściowe zasłonięcie kuchni (od stony gdzie będą kanapy). Chciałam kuchnię otwartą na jadalnię, na salon mam prawie "zamkniętą". Jak się wchodzi z wiatrołapu to kominek jest pierwszą rzeczą widoczną we wnętrzu ale to też sam urok. Jedyne z czym trzeba się liczyć to grubość ściany kominkowej u nas ma 80 cm- to sporo.

ka79sia
chorusiana byłam:(
dzieje się tyle, że czasu na wklejanie zdjęć brak.
Obiecuję nadrobić zaległości w najbliższy weekend- będą już parapety i drzwi i szafa gotowa. Zapraszam.

markoto
08-01-2008, 12:37
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!

Wszystko wyglada rewelacyjnie. zainteresowaly mnie drzwi do garderoby jaki jest mniej wiecej ich koszt i gdzie je zamawialiscie? chcialam co takiego do kuchni i do garderoby

pozdrawiam

Marta

Monika $ Seba
08-01-2008, 19:46
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!

Wszystko wyglada rewelacyjnie. zainteresowaly mnie drzwi do garderoby jaki jest mniej wiecej ich koszt i gdzie je zamawialiscie? chcialam co takiego do kuchni i do garderoby

pozdrawiam

Marta
No dzięki :) Wam także życzę by ten rok okazał się dla Was przełomowy i by otworzył kolejny fajny rozdział w Waszym życiu

drzwi zrobił nam facet, który robi szafy- policzył nas za całość ale znajomym zrobił takie same za 600 zł

markoto
11-01-2008, 08:46
To w takim razie bardzo prosze o namiary na goscia od szaf jesli mozesz go polecic :)

Pozdrawiam

Marta

Monika $ Seba
13-01-2008, 14:21
To w takim razie bardzo prosze o namiary na goscia od szaf jesli mozesz go polecic :)

Pozdrawiam

Marta
poszło na PW

ola&tomek
15-01-2008, 15:50
witam :)

chciałem zapytać czy oprócz ogrzewania podłogowego instalowaliście jeszcze jakieś grzejniki? bo nie wiem czy sama podłogówka wystarczy ?

Monika $ Seba
15-01-2008, 19:22
no pewnie że mamy grzejniki. Podłogówka to tylko dodatek do grzejników. Mamy ich około mnóstwo ale ja jestem strasznym zmarzluchem :)

markoto
16-01-2008, 06:15
Dziekuje za namiary.

To jedyne namiary na szafy wiec chyba bede zmuszona skorzystac :)

Pozdrawiam

Marta

Monika $ Seba
19-01-2008, 14:50
Marta, zapraszam do nas właśnie skończyli szafy. Telefon znasz:)

ka79sia
19-01-2008, 20:44
:o No ,no Monia pięknie ,ale tego się spodziewałam .Drzwi wyszły super ,widać że to drewno,jak bym mogła to proszę o info. o kosztach tych drzwi..........

markoto
20-01-2008, 08:38
Monika parapety i drzwi sa rewelacyjne. To jest to co misie lubia najbardziej.
Parapety dokladnie takie chcemy bez zaokraglen, zwykle proste.
Mowilas, ze nie ma szans sie zalapac na tego stolarza waszego? :(

Monika $ Seba
20-01-2008, 19:14
Mowilas, ze nie ma szans sie zalapac na tego stolarza waszego? :(

będzie robił też drzwi i schody u mojej znajomej w kwietniu. Jak będzie więcej rzeczy do zrobienia to pewnie się skusi na przyjazd z Oświęcimia.

markoto
21-01-2008, 06:14
:)

A moglabys na priva podac ile mniej wiecej wychodzily te parapety i drzwi czy raczej koszt byl wszytskiego z meblami i trudno okreslic cene?
A schody jaki to koszt?? Wam tez bedzie robi? Bo na zdjeciach nie widzialam ich jeszcze zrobionych.

Pozdrawiam

Marta

Monika $ Seba
22-01-2008, 19:43
poszło

markoto
22-01-2008, 19:55
dostalam, dzieki wielkie

powiedz mi jeszcze ile bylo tych drzwi i parapetow tak mniej wiecej :)

Monika $ Seba
22-01-2008, 20:55
drzwi 7 plus szklane do łazienki
parapety 1- w wykuszu- łączony (czyli 3)
1 w łazience
1 w pokoju

Aleks :)
30-01-2008, 19:28
To może uratuje Cię przed depresją:) macie śliczny domek, bardzo podobają mi się drzwi wewnętrzne. Płytki w wiatrołapie jakiej są firmy? i szafa "gościnna" moje marzenie - robiliście sami czy jakas firma?

Monika $ Seba
31-01-2008, 14:31
haha hihi a jednak :o ktoś zagląda:) dziękuję, dziś mam lepszy nastrój

płytki to gres OR13 tylko nazwy fabryki zapomniałam- ale jakaś popularna-nowa gala czy coś- jak zapytasz o symbol, w każdym sklepie Ci pewnie podpowiedzą. Ta szafa na dole robiona była przez "panów od szaf" ale spodziewaliśmy się lepszego efektu. Niestety takie połączenia są super tylko na dużych powierzchniach drzwi przy tak wąskich tracą . Jak wstawimy meble to ostatecznie zdecydujemy czy szafa powędruje do pokoju dziecięcego czy zostanie na dole.

Nikola79
01-02-2008, 18:26
Monika ja nie komentuje tylko ciagle czekm na wiecej zdjec, moze masz jakies nowe zdjecia łazienki tej z udziwnieniami kolo lustra ehhe tej twojej oczywiscie tez bo bardzo mi sie podobaja , kolor scian szary tez bardzo chciala bym zobaczyc bo tez bede napewno miala szare sciany
a kiedy chcecie sie przeprowadzic??? kiedy bedzie kuchnia????

i naprawde nie masz co popadac w depresje bo domek jest super

Monika $ Seba
03-02-2008, 16:00
no nie, z tą deprecha to żarcik był....
zdjęcia mam ale ostatnio Seba stwierdził, że wszyscy wklejają tu już skończone wnętrza, za świetłem i na gotowo, a ja takie "robocze" no to karnie nie wklejam. Łazienki są jakie były- trzymają nas drewniane blaty. Jutro stolarz przyjeżdża robić schody i mam nadzieję, że je już zamontuje, wtedy dopiero będzie lustro itd.
Jak zrobimy tą sypialnię to wkleję szare ściany:)
Kuchnia? Kalkulacje, a nawet kilka już mam, ale wciąż mi za drogo... szukam dalej

ka79sia
03-02-2008, 18:12
Monia,ja również zglądam tu regularnie i czekam na kolejne fotki,podziwiam twoje wnętrza i proszę wstaw zdjęcia"robocze" bo nie mogę się już doczekać...

Do_rota
07-02-2008, 13:17
Witam!
Ja tu też ciągle zaglądam i wszystko podziwiam, tylko się nie "ujawniałam" :wink:
Na takie wnętrza to tylko same Ochy i achy być mogą. :D
Gratuluję ślicznego domu.
Serdecznie pozdrawiam Dorota

edytkazet
07-02-2008, 13:23
ja tez zaglądam i podziwiam i czekam na więcej zdjęć szczególnie dokończonej łazienki i kominka :D

markoto
07-02-2008, 13:28
Ja też, ja też :) i tęsknym okiem patrze na Wasze wnetrza.

wasiek
07-02-2008, 17:34
Monika, czy ty masz podłogówke pod drewnem w salonie? Jeżeli tak, to napisz proszę, jak zachowuje się pod wpływem ciepła. Prace u Ciebie posuwają się bardzo szybko do przodu....i oby tak dalej.... :D

mayland
07-02-2008, 18:10
Przyznam się bez bicia, dopiero teraz trafiłam na Wasz dziennik :oops: Ale jestem zachwycona domem. Ślicznie go wykańczacie. Gratuluję pomysłów i czekam na ten ostateczny szlif :wink:
Mimo, że juz niewiele Wam pozostało to bedę dopingować Was gorąco bo bardzo mi sie podoba! Śliczna monikowa łazienka :lol: Ja też planuję taką kobiecą na górze. Na dole mam męską :lol: Świetne drzwi i okna. Wogóle to nie mam sie czego przyczepić :wink: :lol:
Piszcie wiecej. Sama prowadzę dziennik i kieruję się tą myślą, ze bedzie on przede wszystkim pamiątką dla mnie samej. Przy okazji może komuś ułatwi podjecie pewnych decyzji :wink:

Jeszcze raz słowa uznania. Pozdrawiam :lol:

mayland
07-02-2008, 18:11
no nie, z tą deprecha to żarcik był....
zdjęcia mam ale ostatnio Seba stwierdził, że wszyscy wklejają tu już skończone wnętrza, za świetłem i na gotowo, a ja takie "robocze" no to karnie nie wklejam. Łazienki są jakie były- trzymają nas drewniane blaty. Jutro stolarz przyjeżdża robić schody i mam nadzieję, że je już zamontuje, wtedy dopiero będzie lustro itd.
Jak zrobimy tą sypialnię to wkleję szare ściany:)
Kuchnia? Kalkulacje, a nawet kilka już mam, ale wciąż mi za drogo... szukam dalej

Ja wklejam wszsytkie robocze, cały bałagan :lol: :lol:

kaśka maciej
07-02-2008, 18:12
Teraz już jawnie i oficjalnie podziwiam te wnętrza :D Piekne, niewydumane i z klasą 8)

wasiek
07-02-2008, 18:16
I wszyscy baraaardzo lubimy oglądać nawet takie z bałaganem.... :D :D :D Mayland a gdzie twoje zdjęcia z dzisiaj?..... :D :D :D
Monika, potem będzie z przyjemnością oglądała wszystkie zdjęcia i śmiała się z nich Potem to znaczy jak juz bedziesz dłuuuugo mieszkała w swoim domku.... :D :D

mayland
07-02-2008, 18:22
Wasiek jest jedno w komentarzach bo okrutny bałagan na nim jest i czekam na bardziej czyste do dziennika :wink: :lol:

wasiek
07-02-2008, 18:30
No tak, a mi się nie wyświetliło....Monika przepraszam, że u Ciebie nagabuję Mayland... :D :D :D :wink:

fasola25
07-02-2008, 18:59
i ja tez zagladam oczywiscie
i ciagle zachwycam sie ta czarna lazienką
chyba jednak nie wytrzymam i zdecyduje sie na te "kwiatkowe-koronkowe" kafle

a drzwi - piekne!

wasiek
07-02-2008, 19:08
Fasolka - ja tam mówię, że........życie zaczyna się po czterdziestce..... :D :D :D

markoto
08-02-2008, 09:44
Monika mam pytanie o komin. Czy mieliscie komin systemowy i od pewnego poziomu dopiero klinkier?? Robili wam jakas poleczke pod ten klinkier?? czy do samego dolu obudowane bylo klinkierem?? Czy dopiero od poziomu dachu??

I jesli mieliscie systemowe to jakiej firmy, jaki typ i jakia srednica?

Bo ponoco u nas nie da sie tego nadbudowac klinkierem i nie wiem co robic :(

Jakie macie rynny? Kazki wam montowaly??

fasola25
08-02-2008, 16:59
Fasolka - ja tam mówię, że........życie zaczyna się po czterdziestce..... :D :D :D

:lol: :lol: :lol:
czyli wszystko przde mną :D

Monika $ Seba
08-02-2008, 17:07
łojezu :o uderz w stól , a :D :D :D
no tak mię bardzo miło, żeście się ludkowie pofatygowali uratować moje ego- dzięki :lol:

odpisałam wcześniej na pytanie o podłogówce ale widzę, ze post coś zjadło (lub ktoś)
więc raz jeszcze odpowiadam- nie mamy pod drewnem, tylko tam gdzie płytki- nie pomogę, nie rozwieję wątpliwości :(

Marta- komin mamy Presto- klinkier od poziomu dachu. Kazki robili taką półeczkę (lali tam nawet coś jak "wieniec" i potem murowali klinkierem.
Może u Ciebie problemem jest bliskość kalenicy, nachylenie dachu czy coś tam- nie wiem co jeszcze może być. Przyciśnij ich! W najgorszym wypadku niech obłożą komin klinkierem zamiast z niego murować.

Rynny są Marley'a- facet od obróbki blacharskiej dachu robił- zwisy leżą jeszcze w garażu, a na domku prowizorki żeby nie zaciekało.

markoto
08-02-2008, 17:26
Nam mowili cos ze niby za maly ten komin tez z presto i ze sie bedzie kiwac bo za ciezkie bedzie i ze od stropu trzebaby juz murowac. Wiec zostaje tynk albo plytki z klinkieru :(

Monika $ Seba
08-02-2008, 18:07
my mieliśmy 16-stki i 18-stki, nic sie nie kiwa. Jaki wy macie przekrój?

markoto
08-02-2008, 18:16
mamy do kotlowni 110 chyba taki do kondensatow on ma 36x36 a drugi duo chyba z 160 czyli tez 36x36 wiec nie wiem czemu robia taki problem

Monika $ Seba
09-02-2008, 09:36
hmmm ja mówię o innym przekroju niż ty i nie wiem o jakim wymiarze piszesz. Nie mierzyłam tych bloczków metrówką- tylko pamiętam jak zamawialiśmy :) pogadaj z kierownikiem budowy, on powinien ci pomóc.Jak im napisze w dzienniku że mają robić to zrobią

Nikola79
09-02-2008, 11:07
MONIKA super ten kolor w sypialni , jesli mozna prosila bym o blizsze namiary na ten kolor hehe tez bede miala napewno w jakims pomieszczeniu szara sciane :)
oczywiscie czekam na wiecej zdjec

anjamen
10-02-2008, 11:09
Moniczko pięknie u Ciebie, przeczytalam dziennik z zapartym tchem,
poprosze o wiecej zdjec, szczegolnie :monikowej" lazienki, robi wrazenie, a masz moze wizualizacje swojej kuchni, pochwal sie.
macie dom z klasa!

markoto
10-02-2008, 12:38
Moniko piszemy o tym samym :) ty mialas srednice 160 i 180 a ja 110 i 160 :)

Odpuscilismy ten klinkier, bedziemy tynkowac, tak tez piknie :)

Widzialam Was ostatnio w okienku jak od waszych sasiadow jechalismy, ale mielismy takie ublocone buty, ze nie chcielismy wam tam nabrudzic mimo ze strasznie mnie korcilo zeby poogladac jak to wyglada na zywo :)

Pozdrawiam

Marta

Monika $ Seba
10-02-2008, 17:43
anjamen- w tej łazience nic się nie zmieniło- niestety
wizualizacji kuchni mieć nie będę bo stanęlo na tym, że zrobi ją nasz stolarz. Narysowałam mu na papierze o co mi chodzi- tak jak całą resztę którą nam robił. Ufam, że to mu wystarczy, choć efektu końcowego trochę się w związku z tym obawiam

Marta-
zapraszamy zawsze
my mamy taki swój patent na to błocko- zakładamy na nóżki gustowne worki foliowe i brniemy.... a przed drzwiami ściągamy i suchą stopą do środeczka 8)

INEZ2007
10-02-2008, 18:04
ślicznie :D

Monika $ Seba
11-02-2008, 20:13
MONIKA super ten kolor w sypialni , jesli mozna prosila bym o blizsze namiary na ten kolor hehe tez bede miala napewno w jakims pomieszczeniu szara sciane :)
oczywiscie czekam na wiecej zdjec
ups przeoczyłam post
będę na działce to spiszę z puszki numer. Farba to Bekers z mieszalnika.

kaśka maciej
12-02-2008, 09:32
Monia, jak dla mnie bomba, ta kuchnia :D

anjamen
12-02-2008, 09:40
Ptwierdzam, kuchnia pierwsza liga i te czarne dodatki....
bosko

anjamen
12-02-2008, 10:02
tak sie przyjrzalam dokladnie i zastanowilabym sie jednak nad srebrna lodowka, sprobuj wrzucic do wizualizacji i zobacz czy nie jest lepiej, czarny okap i blaty jak najbardziej, okap wyglada jak dzielo sztuki, a tak na marginesie ile kosztuje takie cudo?

acca5
12-02-2008, 10:42
a co na podłogę, ja bym coś z czarnym tam widziała,, ewntualnie szafkę pod płytą też bym zrobiła w czarnym aby się zlała z blatem, ale ogólnie bardzo fajny projekt, z czego chcesz frony-mat czy lakier?

kine
12-02-2008, 14:26
przepiekne wnetrza , podziwam :)
mam pytanko a propo blatu w lazience, widzialam ze ze scian wystaja takie wielkie "sruby"

ja mam ochote na blat taki wystajacy ze sciany i na nim umywalka nablatowa, ale co pytam jakiegos stolarza to mowi ze to sie nie utrzyma i trzeba robic wsporniki pod blatem , a przeciez bedzie to wygladlo okropnie,

czy zdradzisz sekret jak to u ciebie bylo montowane, co wpuscic w sciane i jak gleboko i jak blat przygotowac, czy te sruby beda wchodzic w blat?

pozdrowionka

fasola25
12-02-2008, 15:08
ja w sprawie kuchni :D
wyglada super
jednak czarna lodówka to juz chyba za wiele - rzeczywiście spróbuj ze stalową
poza tym zastanów się nad umieszczeniem ekspresu do kawy troszke wyżej, myslę, że bedzie to bardziej wygodne
ostatnio ktos mi powiedział (jakiś kuchenny specjalista) że wysokość takiej zabudowy z piekarnikiem powinno się planować tak: dolne szafki, na nich piekarnik a to co nad piekarnikiem powinno mić wysokość dolnych szafek
pozdrawiam

Monika $ Seba
12-02-2008, 17:24
tak sie przyjrzalam dokladnie i zastanowilabym sie jednak nad srebrna lodowka, sprobuj wrzucic do wizualizacji i zobacz czy nie jest lepiej, czarny okap i blaty jak najbardziej, okap wyglada jak dzielo sztuki, a tak na marginesie ile kosztuje takie cudo?
komentarzy tak dużo, że będę odpowiadała po kolei :)
myśleliśmy o srebrnym sprzęcie ale zlew chcemy czarny stąd wybór całej reszty sprzętu też w czarnym kolorze. Próbowaliśmy wstawić srebrną lodówkę i trochę za dużo się kolorów zrobiło... Jakoś lepiej z tą czarną (no nie wiem - wiecie jak to na papierze...)
Okap kosztuje... za dużo niestety- na razie nie wiem czy nam na niego wystarczy :(

Monika $ Seba
12-02-2008, 17:26
Monia, jak dla mnie bomba, ta kuchnia :D
:oops: thx, a liczyłam też na konstruktywną krytykę
dół już poszedł sobie, można psy wieszać - nie pogniewam się

Monika $ Seba
12-02-2008, 17:28
a co na podłogę, ja bym coś z czarnym tam widziała,, ewntualnie szafkę pod płytą też bym zrobiła w czarnym aby się zlała z blatem, ale ogólnie bardzo fajny projekt, z czego chcesz frony-mat czy lakier?
podłoga już jest
gres biało- waniliowy i tu się właśnie pojawia problem wprowadzenia tego kolejnego koloru w postaci srebrnej lodówki. mam nadzieję, że ta podłoga nie pogryzie sie z białymi frontami i nie będzie wyglądała jak pożółkła
Fronty - lakier wysoki połysk

Monika $ Seba
12-02-2008, 17:32
przepiekne wnetrza , podziwam :)
mam pytanko a propo blatu w lazience, widzialam ze ze scian wystaja takie wielkie "sruby"

ja mam ochote na blat taki wystajacy ze sciany i na nim umywalka nablatowa, ale co pytam jakiegos stolarza to mowi ze to sie nie utrzyma i trzeba robic wsporniki pod blatem , a przeciez bedzie to wygladlo okropnie,

czy zdradzisz sekret jak to u ciebie bylo montowane, co wpuscic w sciane i jak gleboko i jak blat przygotowac, czy te sruby beda wchodzic w blat?

pozdrowionka
te "śruby" to rury zakończone płaskownikiem czy jak to się tam nazywa :oops: - tatko przebił się przez ścianę ( po drugiej stronie kotłownia- ścianka 13 cm) i zamurował je w ścianie- tak stolarz podpowiedział. Teraz to można na nich fikołki robić, są nie do ruszenia :) blat będzie pogrubiony i te rury wejdą w środek czyli stworzy się taka "kieszonka" dla każdej z rur.
Niestety nie mam zdjęć z tego eksperymentu

Monika $ Seba
12-02-2008, 17:39
ja w sprawie kuchni :D
wyglada super
jednak czarna lodówka to juz chyba za wiele - rzeczywiście spróbuj ze stalową
poza tym zastanów się nad umieszczeniem ekspresu do kawy troszke wyżej, myslę, że bedzie to bardziej wygodne
ostatnio ktos mi powiedział (jakiś kuchenny specjalista) że wysokość takiej zabudowy z piekarnikiem powinno się planować tak: dolne szafki, na nich piekarnik a to co nad piekarnikiem powinno mić wysokość dolnych szafek
pozdrawiam
tutaj niedokładnie widać ale tak właśnie jest dolna szafka, na niej piekarnik i symetrycznie ekspres, którego dorobię się pewnie za 5 lat :) Powierzchnia nad piekarnikiem podzielona też symetrycznie na 2 i te dwie szafki stanowią wysokość szafki pod piekarnikiem. Tylko że u mnie wysokość dolnych szafek to 91 cm nie jak w standardzie 85 cm.

Zastanawiam się za to nad szafkami wiszącymi i zabudowaniem w nich mikrofali. Widzieliście to gdzieś? ja tylko w katalogu. No i ta ściana z okapem taka "łysa", choć w salonach twierdzą, że ten okap jest tak duży (90x80cm), że musi tak zostać. Mam jednak wątpliwości.

Monika $ Seba
12-02-2008, 18:02
MONIKA super ten kolor w sypialni , jesli mozna prosila bym o blizsze namiary na ten kolor hehe tez bede miala napewno w jakims pomieszczeniu szara sciane :)
oczywiscie czekam na wiecej zdjec
ups przeoczyłam post
będę na działce to spiszę z puszki numer. Farba to Bekers z mieszalnika.
mam!
kolor 7030 RAL
Baza B (o ile ma to znaczenie)

acca5
12-02-2008, 18:15
Moniko a możesz powiedzieć jaką szerokość ma zabudowa po lewej- ta z lodówką, mam podobny układ kuchni :D
czy projekt wykonałaś sama czy zamawiałaś w studio kuchennym :o bardzo fajny, zdradź tylko czy fronty lakierowane czy nie , obok jest watek o czarnych kuchniach i czarnych blatach tez ciekawy, ale na pewno go czytasz.

Monika $ Seba
12-02-2008, 18:46
Moniko a możesz powiedzieć jaką szerokość ma zabudowa po lewej- ta z lodówką, mam podobny układ kuchni :D
czy projekt wykonałaś sama czy zamawiałaś w studio kuchennym :o bardzo fajny, zdradź tylko czy fronty lakierowane czy nie , obok jest watek o czarnych kuchniach i czarnych blatach tez ciekawy, ale na pewno go czytasz.
czytam a jakże, choć u mnie blat bedzie nie czarny ale brązowy jak szafka na wino i obramówki słupka.
lewa strona ma 246cm robiłam w studiu kuch. ale się na nich nie zdecydowałam dlatego nie jest dopracowany do końca. Zamieściłam go bez obaw, bo oni rysowali ściśle według moich pomysłów nie dadając swojej wizji. Fronty lakierowane- tak

malmuc
13-02-2008, 07:42
MONIKA super ten kolor w sypialni , jesli mozna prosila bym o blizsze namiary na ten kolor hehe tez bede miala napewno w jakims pomieszczeniu szara sciane :)
oczywiscie czekam na wiecej zdjec
ups przeoczyłam post
będę na działce to spiszę z puszki numer. Farba to Bekers z mieszalnika.
mam!
kolor 7030 RAL
Baza B (o ile ma to znaczenie)
Witaj Moniko
a ten ciemniejszy kolorek? co to?
i pytanko
piszesz ze to RAL 7030, czy Beckers ma takie oznaczenia? czy poprostu poprosilas o kolor z mieszalnika zeby odpowiadal wlasnie kolorkowi RAL 7030
pozdrawiam

malmuc
13-02-2008, 07:45
o rety!
sorki :oops:
teraz doczytalam ze masz jeden kolorek

kine
13-02-2008, 09:47
dziekuje za odpowiedz i trzymam kciuki czekajac na kolejne zdjecia
po prostu pieknie :)

markoto
13-02-2008, 12:55
Monika sama robilas wizualizacje tej kuchni czy ktos ci robil??

mayland
13-02-2008, 14:43
Malmucka Beckers używa kolorników RAL i NCS. To standardowe kolorniki. Nie mają swoich.

Monika $ Seba
13-02-2008, 15:40
Monika sama robilas wizualizacje tej kuchni czy ktos ci robil??
właściwie projekt jest mój tylko do kompa go wstaukali w salonie kuchennym, bo ja prócz kartki i ołówka to nie mam nic. Podoba się? Czekam jeszcze na jakieś uwagi bo tak coś nie do końca jeszcze mi leży- trochę łyso ta ścianie z okapem.

Malmuc :) nic nie szkodzi Mayland ma rację- to standardowa baza kolorów, Beckers na niej bazuje, zresztą kolory podstawowe i te pierwsze pochodne (szarny to w końcu kolor czarno-biały) zawsze pochodzą z RALa czy innych podstawowych wzorników.

mayland
13-02-2008, 15:56
Moze daj szafki wiszące na ścianie z wyciągiem kuchennym a nie dawaj szafki już przy oknie? Ja tak właśnie robię. Po obu stronach będą wiszące a na ścianie z oknem nie. Wydaje mi się, ze mniej obudowane okno dodaje przestrzeni wnętrzu. Natomiast zabudowane ciągi robocze góra-dół wprowadzają ład i porządek.

markoto
13-02-2008, 16:11
Monika kuchnia bardzo fajna. Te szafki po lewej sa do sufitu az do sciany z oknem czy jak mikrofale wrzucisz do szafli z prawej od okna to tam nic nie bedzie??
W dolnych szafkach bez zarysu szuflad planujesz zwykle szafki czy szuflady ale ze wspolnym frontem??
Ta lodowka side-by side? Bywaja takie ze zamrazalka jest po prawej?? jesli nie to tez mam dylemat bo niby chcialabym ale problem jest z wykladaniem rzeczy z lodowki na blat, troche daleko i na okolo wokol drzwi lodowki chyba ze jest mozliwosc otwarcia ich na 180 stopni. Masz bardzo podobny uklad kuchni do mojej :) kombinuje jak moge, zeby pogodzic wszytkie funkcje w ciagu czyli zapasy, przechowywanie naczyn, zmywanie, przygotowywanie, gotowanie, ciezko mi wszystko upakowac w taka mala kuchnie, zreszta dla mnie kazda bylaby za mala ;)

Za to wrzucenie do kompa placilas cos??

Monika $ Seba
13-02-2008, 17:03
Mayland no to pusze sobie przerysować i zobaczyć:)


Monika kuchnia bardzo fajna. Te szafki po lewej sa do sufitu az do sciany z oknem czy jak mikrofale wrzucisz do szafli z prawej od okna to tam nic nie bedzie??
W dolnych szafkach bez zarysu szuflad planujesz zwykle szafki czy szuflady ale ze wspolnym frontem??
Ta lodowka side-by side? Bywaja takie ze zamrazalka jest po prawej?? jesli nie to tez mam dylemat bo niby chcialabym ale problem jest z wykladaniem rzeczy z lodowki na blat, troche daleko i na okolo wokol drzwi lodowki chyba ze jest mozliwosc otwarcia ich na 180 stopni. Masz bardzo podobny uklad kuchni do mojej :) kombinuje jak moge, zeby pogodzic wszytkie funkcje w ciagu czyli zapasy, przechowywanie naczyn, zmywanie, przygotowywanie, gotowanie, ciezko mi wszystko upakowac w taka mala kuchnie, zreszta dla mnie kazda bylaby za mala ;)

Za to wrzucenie do kompa placilas cos?? nie płaciłam, ale to chyba przypadek (ups) pewnie normalnie by mnie skasowali, widocznie to że im wszystko przyniosłam na tacy przekonało ich, że wiem czego chce i że nie tylko się próbuję zorientować się w kosztach, ale na pewno będę tą kuchnię realizowała... a tu takie rozczarowanie.... no ale kuchnia u nich kosztowałaby mnie 10 tys!!! :o drożej niż u stolarza. Uwierzysz? Skandal.
szafki po lewej są do samej ściany okiennej, a to co tam jest zabudowane to ekspres ciśnieniowy. Mikrofalę chcę w szafce górnej i tego w tym projekcie nie ma. Tak lodówka jest side by side. Nie wiem czy są odwrotne- nie widziałam takich. Ale przy tak małej kuchni wyjęcie czegoś z lodówki i zrobienie 1 kroku do blatu nie powinno być problemem :) Widzisz, są też zalety małych kuchni:):):) Jakos się trzeba pocieszyć. A po cichu Ci powiem, że ja już nad żadnymi ciągami się nie zastanawiam, jestem teraz na etapie- koniec! byle szybko i na wiele rzeczy już się nie denerwuję :):):)

markoto
13-02-2008, 17:16
No faktycznie skandal, nie wiem jak mogli wyskoczyc z taka cena ;)

Wierze, ze w glowie ci tylko byle szybko do konca, bo az chce sie mieszkac w takich wnetrzach tylko jeszcze zostal taki malutki elemencik bez ktorego bedzie ciezko dojscie z drogi do drzwi :)

Monika $ Seba
13-02-2008, 17:50
tylko jeszcze zostal taki malutki elemencik bez ktorego bedzie ciezko dojscie z drogi do drzwi :)
i Ty Brutusie przeciwko mnie?
szczerze, mnie ten szczególik nie przeraża, pisałam Ci jaki mamy patent- to się sprawdza 8) :lol: 8) . Zresztą pod koniec marca robimy podjazd i dopiero przeprowadzka, więc mieszkać już będziemy z drogą dajazdową:)

ka79sia
15-02-2008, 21:21
MONIA sorki że trochę z innej beczki ale napisz proszę jakie masz okna drewniane czy pcv?Sypialnia wyszła fajnie ekstrawagandzko ,plusik za odwagę :wink:

Monika $ Seba
17-02-2008, 12:38
okna to drewno prod. Wiktoryczyk
dzieki :)

markoto
25-02-2008, 10:25
Moniko liczylas moze mniej wiecej w jakiej kwocie wam sie zamknie ten dom??

Monika $ Seba
25-02-2008, 17:50
jeszcze nie- koło maja ci odpowiem

anjamen
27-02-2008, 19:28
Moniczko napisz prosze czy te grespania toledo jasne sa białe, czy ecru, szukam jakis ładnych ktore pasowałybu do brazowych paradyz mogano

i poprosze o jakies nowe fotki.

pozdrawiam
ania

Monika $ Seba
27-02-2008, 19:33
białe :D
ok wklejam nowe fotki do dziennika

anjamen
27-02-2008, 20:46
pięknie!
nic tylko sie wprowadzac.
to szklo miedzy wiatrolapem a salonem to tylko taki gadzet, czy jest tam jakis schowek?

Monika $ Seba
27-02-2008, 20:49
żaden schowek
-ma doświetlać wiatrołap
-ładnie wyglądać
-będzie podświetlana więc ma służyć jako nietypowy kinkiet
-lubimy szkło i jest go w domku trochę to nam sie ta wnęka tak jakoś sama wkomponowała
z tym wprowadzaniem się to jeszcze żarcik co ?
choć serce rwie się ach jak bardzo :D

anjamen
27-02-2008, 20:55
żarcik, żarcik, ale pewnie wkrotce sie przeprowadzicie? tego Wam oczywiscie życze,
ja tez lubie szklo, planuje w salonie w podlodze na calej dlugosci ok 8m i szerokosci ok 60-70 cm.

markoto
29-02-2008, 08:41
te drzwi wygladaja przecudnie, tylko czemu one takie drogie ;(
Barierke gdzie robiliscie??
Masz jakies zdjecia schodow?? Schody wam robil ten gosciu co sasiadom czy ktos inny??

Monika $ Seba
01-03-2008, 14:56
całe schody razem z barierką robił nasz stolarz (ten od drzwi, blatów, parapetów stołó, łóżek i od kuchni)
Drzwi wyszły nas parę tysięcy taniej niż te same zamówione w salonie (wolę na ich cenę spojrzeć z tego punktu widzenia :lol: )

markoto
01-03-2008, 15:25
Monika chcialabym, zeby mi wycenil te drzwi i schody moze i parapety blaty wtedy zawsze moge sie zdecydowac albo nie. Znalalzlam takie co mi sie pdoobaja ale sa w gazecie, nie umiem ich znalezc w zadnej firmie.
Wiec jak bedzie tu w okolicy to daj znac chetnie bym sie z nim spotkala :)

Monika $ Seba
01-03-2008, 18:46
będzie u nas 10 marca

markoto
01-03-2008, 19:44
Daj znac o ktorej ma byc, moze mi sie uda podskoczyc. Niestety maz wyjezdza na narty i bede musiala z dzieckiem podjechac, a z nim to ciezko sie rozmawia, ciagle za nim trzeba biegac :)

anjamen
02-03-2008, 15:12
Czesc Moniczko, ale Ci sie wszyscy do dziennika wpisuja :-?
przypominam o zdjeciu poleczki na mydla, jakbys znalazla fotke to ja sie ladnie usmiecham :D

Monika $ Seba
02-03-2008, 18:58
Czesc Moniczko, ale Ci sie wszyscy do dziennika wpisuja :-?
przypominam o zdjeciu poleczki na mydla, jakbys znalazla fotke to ja sie ladnie usmiecham :D
kurcze nie mam tego, musiałam wywalić jak "czyściłam" kompa. Ale ten "folar" był na katalogu z kolekcją Inverno (to chyba płytki Paradyża) poszukam jeszcze

Renka Grabow
09-03-2008, 22:46
Witam,
Zajrzałam po raz pierwszy do Twojego dziennika i bardzo się z tego cieszę - zobaczyłam realizację oszklenia doświetlającego Wasz hall. Planuję coś takiego u siebie, aby doświetlić łazienkę i nie miałam pewności czy to dobry pomysł. Tymczasem jestem zachwycona tym jak to wygląda u was :D A szklane drzwi są wprost przepiękne. Czy one rownież były dziełem jakiegoś zdolnego rzemieślnika, czy tez kupiliście gotowe?
Gratuluje domku, który pięknieje z każdym tygodniem :D będę zagladać do was częściej :D

markoto
10-03-2008, 06:06
Monika daj znac o ktorej bedzie ten stolarz, zobacze moze dam rade przyjechac.

markoto
12-03-2008, 17:45
Moniko jak bedziesz wiedziec kolo ktorej bedzie ten stolarz to daj mi prosze znac

Monika $ Seba
13-03-2008, 14:11
Witam,
Czy one rownież były dziełem jakiegoś zdolnego rzemieślnika, czy tez kupiliście gotowe?
dziekujemy, zapraszamy:)
drzwi szklane robił nam też stolarz

Marta on bedzie od 10.00

Renka Grabow
13-03-2008, 15:52
To w takim razie prawdziwy artysta :D :D :D Czy mogłabym Cie prosić o podanie na priv przybliżonych kosztów materiałów i robocizny tych pieknych drzwi szklanych oraz przeszklenia w hollu? Bardzo podoba mi się to rozwiązanie i chciałabym skonfrotować czy to bardzo drogo wychodzi...
Już żałuję, że Śląsk tak daleko :D bo inaczej to porwałabym w przyszłości twojego stolarza :D

markoto
13-03-2008, 16:01
Dzieki Monika, bede na pewno.

markoto
14-03-2008, 13:10
Moniko tak pieknych drzwi jeszcze nie widzialam. Rewelacja. Faktycznie cenowo wychodzi lepiej niz w sklepie :) I taki sensowny gosciu, podoba mi sie ;)
Chyba sobie go zaklepie :)

Monika $ Seba
14-03-2008, 19:26
:oops: dziękujemy

efilo
14-03-2008, 20:40
Moniko
ja też o stolarkę ale inną. Co to za parapety?

Monika $ Seba
15-03-2008, 17:56
drewniane, ale nie wiem czy bukowe czy dębowe czy jakie tam. Stolarz mi mówił ale zapomniałam :-? Mogę zapytać :D jak nie zapomnę :-?

efilo
15-03-2008, 19:38
robione pod wymiar jak mniemam. a to drewno klejone warstwowo jest? bardzo ładne

markoto
21-03-2008, 09:28
Monika blat niby jest w tej lazience ale jakos go nie widac :-?

anjamen
21-03-2008, 10:59
Weosłych Świąt!
http://www.mymo.pl/uploads/pics/kartka_wielkanocna10.jpg

Monika $ Seba
21-03-2008, 19:05
robione pod wymiar jak mniemam. a to drewno klejone warstwowo jest? bardzo ładne
tak
Marta,
no zdjęcia jeszcze nie zrobione:(

Anjamen- dzięki

Monika $ Seba
21-03-2008, 19:08
Wszystkim tu zaglądającym życzymy
Zdrowych, Wesołych, Pogodnych i Tradycyjnie mokrych Świąt Wielkanocnych


............@..@..@........@...@...@
........@............@....@...............@
........@.......(\(\....@...../)/)........@
..........@.....(=':')........(':'=).......@
............@...(..(")(")..(")(")..)...@
................@.....................@
....................@.............@
............... .........@.....@
.............................@

Żelka
22-03-2008, 04:12
http://kartki.onet.pl/_i/d/zloty_d.jpg

Renka Grabow
22-03-2008, 09:06
Wesołych Świąt!!!

http://konopki.ovh.org/obrazy/galeria%20anne%20geddes%20252.jpg

ola&tomek
22-03-2008, 14:16
Niech Wam, Mili, będzie wiosennie, słonecznie, świątecznie! Niech cieszą Wasze oczy kolorowe pisanki i wielkanocne baranki. Niech się w śmigus dyngus woda na Was leje, a wielkanocny zając przyniesie radość i nadzieję.
http://images24.fotosik.pl/182/0be57ad06c3bfd8d.gif (www.fotosik.pl)

ocia79
22-03-2008, 15:58
http://images31.fotosik.pl/187/e2aa3e20e7980fca.jpg (www.fotosik.pl)

Aga_I_Przemek_WCH
23-03-2008, 15:20
Witamy,

Dołączając do grona miłośników budowania i muratora przy pierwszym wejściu zdecydowalismy się po przeglądnięciu waszego dziennika dołączyć do grona osób wam kibicującym! A dlaczego? Bo wspaniale wam idzie i wiele z przedstawionych elementów waszego domku naprawdę jest zbliżone do naszego gustu.

Pozdrawiam

A i P

p.s. Wesołych ! :)

Monika $ Seba
23-03-2008, 17:01
Witamy,

Dołączając do grona miłośników budowania i muratora przy pierwszym wejściu zdecydowalismy się po przeglądnięciu waszego dziennika dołączyć do grona osób wam kibicującym! A dlaczego? Bo wspaniale wam idzie i wiele z przedstawionych elementów waszego domku naprawdę jest zbliżone do naszego gustu.

Pozdrawiam

A i P

p.s. Wesołych ! :)
Witamy, dziękujemy, zapraszamy
Wesołych:)

markoto
24-03-2008, 18:59
Monika chyba nawet nie ma co komentowac bo doskonale wiesz ze blaty wyszly super, zrobilas te zakonczenia geberitu drewniane cos takiego tez planuje :)

Jesli spotkasz Pana Marka od drzwi to zaklep mi go prosze :)

Monika $ Seba
24-03-2008, 20:29
ok:0 na jaki termin?

markoto
24-03-2008, 21:04
Pierwszy wolny znaczy sie na przyszly rok niestety :)

acca5
25-03-2008, 14:53
Moniko ja z zapytaniem te blaty pod umywalki są z litego drzewa czy MDF fornirowany? jaka jest ich grubość/ czy to deski zbite w taki gruby blat? nie wiem jak gadać ze stolarzem na temat właśnie blatów do umywalek?

Monika $ Seba
25-03-2008, 15:22
Moniko ja z zapytaniem te blaty pod umywalki są z litego drzewa czy MDF fornirowany? jaka jest ich grubość/ czy to deski zbite w taki gruby blat? nie wiem jak gadać ze stolarzem na temat właśnie blatów do umywalek?to drzewo egzotyczne klejone warstwowo

acca5
25-03-2008, 15:48
mają chyba z 7cm, wyglądają świetnie- a co to za drzewo?

Monika $ Seba
25-03-2008, 17:12
ten na dole 8 cm, na górze 11 cm
drzewo to anegre wybarwione na tabac (czy tabak)

mayland
25-03-2008, 17:54
Szczerze podziwiam prace stolarskie. Zarówno drzwi jak i blaty macie rewelacyjne! Odrazu widać, że trafiliscie na dobrych fachowców. Szukam pomysłu na blat do łazienki na górze. Ale chyba zostane przy szafce jakiejś bo szkoda mi miejsca na pierdółki :wink: Tylko nie wiem jaki blat byłby dobry :roll: Wasze się wspaniale prezentują.
Fajny pomysł na sypialnię. "Moje" kolory :lol: Dobrze mieć jakiś wzorzec którym można się wspomóc w realizacji. Szkoda, ze ja na taki nie trafiłam i musze teraz sama nieudolnie kombinować jak koń pod górę :oops: :lol:

Monika $ Seba
25-03-2008, 19:30
Szczerze podziwiam prace stolarskie. Zarówno drzwi jak i blaty macie rewelacyjne! Odrazu widać, że trafiliscie na dobrych fachowców. Szukam pomysłu na blat do łazienki na górze. Ale chyba zostane przy szafce jakiejś bo szkoda mi miejsca na pierdółki :wink: Tylko nie wiem jaki blat byłby dobry :roll: Wasze się wspaniale prezentują.
Fajny pomysł na sypialnię. "Moje" kolory :lol: Dobrze mieć jakiś wzorzec którym można się wspomóc w realizacji. Szkoda, ze ja na taki nie trafiłam i musze teraz sama nieudolnie kombinować jak koń pod górę :oops: :lol:
co do kolorków w sypialni to miałam też szczerą ochotę na ciemny musztardowy- może spróbuj Ty :D

mayland
25-03-2008, 19:58
Ja juz mam pomalowane. Ognista czerwień-karmazynowy przypływ :wink:

ola&tomek
27-03-2008, 17:06
Moniko gratuluje gustu i pomyślunku! Wszystko wygląda super! Stolarz spisał się świetnie ale pomysły były przecież Twoje więc chylę czoła zdolniacho:)
I ja skorzystam chętnie z informacji na priv ile płaciłaś stolarzowi za drzwi, schody no i przede wszystkim jaka cena szacunkowa kuchni, która się robi:)
Pozdrawiam
Ps: Jeżeli chciałabyś dorobić jako projektant to ja się piszę:D

Monika $ Seba
27-03-2008, 21:07
chciałabym :):):)
właśnie planuje się rozwinąc w tym kierunku, bo odkryłam swoje powołanie hihi. Info poszło na PW

mario31
27-03-2008, 21:20
Witaj,
rozpoczynamy budowę w Katowicach i mamy nadzieję, że będziemy mogli skorzystać z kilku namiarów Ziomalki...
Pozdrowionka

markoto
27-03-2008, 21:45
Moze pocwicz u mnie :)

mario31
27-03-2008, 21:47
supcio, dzięki

Monika $ Seba
28-03-2008, 15:53
Pewnie namiarów Ci u nas dostatek :D


Marta, to do mnie o tych ćwiczeniach?
Ja się drogo cenię! Hihi
Poważnie mówiąc - chętnie, choć ćwiczenia mam juz za sobą. Myślę o tym poważnie i zarobkowo.

mayland
28-03-2008, 16:56
Mamy pobodne domy. Układy też. Moniko co robisz z oknami na dole? Co planujesz w okna? Jakie przesłony? Rolety, żaluzje, okiennice? A moze tradycyjnie firanki i zasłony? Myslałas juz o tym? Ja mam problem bo w wykusz i przy drzwiach tarasowych nie mam jak zsunąć na boki np. paneli czy okiennic. Daj znać o czym myslisz. :wink:

markoto
28-03-2008, 18:20
Moniko u mnie niestety budzet ograniczony nie poszalalabys :(

Monika $ Seba
28-03-2008, 18:27
Mamy pobodne domy. Układy też. Moniko co robisz z oknami na dole? Co planujesz w okna? Jakie przesłony? Rolety, żaluzje, okiennice? A moze tradycyjnie firanki i zasłony? Myslałas juz o tym? Ja mam problem bo w wykusz i przy drzwiach tarasowych nie mam jak zsunąć na boki np. paneli czy okiennic. Daj znać o czym myslisz. :wink:
hmmm myslałam o roletach rzymskich ale... nie do końca mi się podobają, zasłaony panelowe są ok ale nie mam ich gdzie przesunąć- też mam zgryz. Moźe zostawię bez niczego i będę świecić tyłkiem :o :D

Marta, swój swojego zrozumie :)

mayland
28-03-2008, 19:35
Najchętniej też zostawiłabym niczym nie zasłonięte ale słońce nie da nam spokoju. Mam bardzo sloneczny dom i latem obawiam się, że będzie to uciążliwe :roll:

Monika $ Seba
28-03-2008, 19:43
u nas to słońce chyba nie świeci tak bardzo choć dom z firankami ma swój klimacik. Może takie zwykłe przezroczyste bez żadnych wzorków albo te sznureczkowe. Najchetniej jednak panelowe- musze wykombinować gdzie je przesunąć.

ola&tomek
01-04-2008, 17:19
To ze mną rozmawiał Pan stolarz jak z nim jechałaś:D
Powiedziałam mu, że dzięki Tobie długo nie będzie narzekał na brak zleceń:)
Mam nadzieję, że weźmie to pod uwagę i da Ci extra rabat na kuchnię :P
Wielkie dzięk za wszelkie namiary Moniko!!!
Ty i Newfie bardzo nam pomogłyście z namiarami. Widać Rogoźnik obfituje w rezolutne "przyszłe" mieszkanki:)
Pozdrawiam