PDA

Zobacz pełną wersję : wata mineralna czy wata szklana



sympatiaga
16-12-2002, 20:16
interesuje mnie jakie panują opinie na temat materiałów używanych do ocieplania dachów. Czego lepiej używać waty mineralnej czy szklanej np.Rockwola czy Isovera?

Maco
16-12-2002, 21:36
Może to nie do końca ładnie z mojej strony ale na tym Forum są TONY informacji na Twoje pytanie.

Nie ma prostej odpowiedzi i musisz raczej zadać sobie troszkę trudu, poszperać i poczytać.

A potem pochwal się swoim wyborem i uzasadniem... :smile:

16-12-2002, 21:43
Sympatiaga rzeczywiście postąpiłeś nietaktownie zadając pytanie na forum dyskusyjnym.

pik33
16-12-2002, 22:41
Nie wiem czy tony, dużo dyskusji wełna/styropian, ale mineralna/szklana.. czy owcza.. raczej mniej... szukać gdzieś tam sprzed xxx miesięcy też niełatwo

sympatiaga
16-12-2002, 22:52
To moje pierwsze wystąpienie, dzięki za uwagi. Może rzeczywiście słabo sprawdziłem.

RYSZARD
17-12-2002, 04:14
Nie martw sie mnie tez tak kiedys zalatwiono. Nie ktorym sie wydaje ze pozjadali wszystkie rozumy i nie wiedza co faktycznie znaczy forum. Oczywiscie tych "madrali" jest tylko garstka, ciekawe czy oni tak szperaja w tych tonach wiwdomosci. Jeszce pare razy odwiedzisz forum i zrozumiesz kto udziela dobrych rad.

Tomaszos
17-12-2002, 07:03
A ja odpowiem z przyjemnością ( o ile potrafię)

Gdzieś czytałem że wełna szklana ma w stosunku do grubości niewiele lepsze parametry izolacyjne od wełny mineralnej.


PZDR.

pitbull
17-12-2002, 08:28
Ryszard masz racje - ale Forum udziela informacji szczatkowych, ktore dadza Ci dopiero jakis wiekszy obraz po przeczytaniu wiekszej ilosci wiadomosci. Jesli jestes dlugo na Forum pytania banalne z gatunku "co jest lepsze" powtarzaja sie. Ile razy mozna na nie pisac. Po to jest funkcja wyszukiwania aby rozmowy szly do przodu a nie w kolko "krecily sie" wokol tych samych problemow poniewaz ktos nowy dolaczyl do Forum.
Nie jest moim zamiarem obrazanie kogokolwiek i jesli Cie urazilem to oficjalnie przepraszam, a glowy pod klawiature nie bede chowal.
Charakter ma sie taki a nie inny i trzeba sie z nim meczyc :wink:.

Maco
17-12-2002, 08:29
Ryszard,
czytaja czytają... swego czasu pprzejżałem wszytskie tematy wątków w "Wymianie Doświadczeń" a było tego pomad 50 stron czytając te wątki, które mnie zaciekawiły.
I naprawdę jest duuuużo ciekawych informacji.

Widzę, że moja wypowiedź nie została odebrana tak jak chciałem... (nie pierwszy raz.. :smile: ).

Chodziło mi raczej o to, że jeśłi ktoś ma pewne przemyślenia i doświadczenia z wełną taką czy inną (albo w innym temacie) to dzieli się nimi na Forum. Dzieli się raz (na jakimś wątku), drugi (na innym), trzeci (na jeszcze innym),... i już.

Skoro już napisał trzy razy to raczej mu się nie chce pisać po raz kolejny. Chyba ludzkie ?

Oczywiście, że łatwiej i szybciej jest zadać to samo pytanie ale trzeba mieć świadomość, że nie wszytskim będzie się chciało po raz kolejny o tym pisać.

tom soyer
18-12-2002, 13:45
ja dodalbym pytanie:
czy twarda (w plasterkach) czy miekka (w walkach)?