PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA THERMOPLAST (BARON)



16-12-2002, 21:14
Ciekaw jestem opini forumowiczów-uzytkowników okien firmy THERMOPLAST.Cena tych okien w profilu BARON jest standartowo wyższa od okien konkurencji(czterokomorowe).czekam na wasze za i przeciw.Jestem na etapie wyboru okien.Wiem jedno ,że będą to okna PCV.

w_dlugi
17-12-2002, 05:40
Nie wiem jak z użytkowaniem, ale jeżeli chodzi o kupowanie to daleko od nich. Poza tym w ceie barona kupisz pięciokomorowego Slamandra.

JoteR
17-12-2002, 09:39
zgadzam się z przedmówcą w 100%.
jako argument podam, że nie można zrobić profila czterokomorowego w taki sposób jak to uczynił termoplast. komora, zgodnie z PN EN, jest traktowana jako przegroda izolacyjna w momencie gdy jej szerokość jest większa niż 5 mm. w tym wypadku komory mają na pewno mniejszy wymiar. proponuję się zastanowić.
a ponadto BĄDŹMY PTRIOTAMI. Zyski za okna z Termoplastu wyjdą z Polski, a jak okna zakupimy w rodzimej firmie to przyczynią sie do dalszego rozwoju naszego kraju.

jprzedworski
17-12-2002, 11:29
Mam okna Termoplast od lat, ale nie Baron (takich jeszcze nie było). Nie mam żadnych zastrzeżeń, ale to był okres, kiedy nie było takiej konkurencji - zarówno cenowej, jak jakościowej. Teraz bym się zastanowił.

pchelek
17-12-2002, 14:35
:grin:, :grin:, :grin: THERMOPLAST w tym BARON tłoczony jest w Polsce z polskich surowców na polskim prądzie przez polskich robotników.
SALAMANDER tłoczony jest w Niemczech na niemieckich surowcach i niemieckim prądzie przez niemieckich robotników.
Tak więc co jest bardziej "patriotyczne".
BARON ma właściwe komory - jest poszerzony w stosunku do profilu standardowego.
Pięciokomorowy SALAMANDER może jest i dobry [jest dobry] ale nie ma aprobaty a BARON ma!!!!!!!!!!!!!

Snowdwarf
19-12-2002, 12:53
łeeee ale nudy <ziewam>
znów o oknach i pierdoły pociskacie...

milego czwartku życzę
snow