PDA

Zobacz pełną wersję : "Bardzo szybki dom"



pik33
16-12-2002, 21:38
Projekt tak określony znajduje się na stronie 22-23 czasopisma "Ładny Dom", 8/2002

Podoba mi się ten domek - czy ktoś "to" zna, albo buduje - albo chociaż ma namiary na pracownię, w której ten domek powstał?

W czasopiśmie jest tylko telefon...

pik33
19-12-2002, 13:47
Naprawdę nikt nie widział tego projektu?

Domek jest w tradycyjnym stylu, z dwuspadowym dachem i lukarną, na dole ma salon, 25 m2, kuchnię, gabinet albo pokój gościnny - obok pokoiku jest łazienka, pomieszczenie gospodarcze, na poddaszu - 3 pokoje, 2x10 m2 i 1x20 m2 - oraz łazienka. Obok można dobudować garaż (miejsce przewidziane w projekcie)

Całość ma 5 pokoi i nieco ponad 100 m2 (mniej niż 110 m2), na planie prostokąta 7.40 x 9.50 m

pik33
27-12-2002, 19:42
Chyba kupię ten projekt.

Dzwoniłem do architektów. Mają kilkanaście różnych wersji tego domku - wyytali o kształt i położenie działki, przyślą mi materiały. Będę mógł wybrać co chcę mieć, czego nie, co zmienić -i na tej podstawie zrobią mi wersję ostateczną.

Podobno jest w Poznaniu firma która buduje te domy pod klucz za 150k PLN...

voo-yeck
27-12-2002, 19:55
Jeśli możesz podaj namiary. można Oglądnąć w internecie? Też muszę coś wybrać :smile:

irex
27-12-2002, 20:03
Drogi PIK-u, a co z Twoim dawnym pomysłem na D06 ?
Pozdrawiam i...Szczęśliwego, NOWOBUDOWLANEGO ,2003 ROKU !

pik33
28-12-2002, 10:37
W necie tego niestety nie ma.

Ja znalazłem projekt, jak już pisałem, w czasopiśmie "Ładny Dom", 8/2002 - jest tam telefon do pracowni w której powstał.

Dlaczego nie D06? Potrzebny był piąty pokój. A D06a jest po prostu poza zasięgiem, za duży.

Ten domek jest mniejszy niż D06 - jest zbudowany na prostokącie 7.40 x 9.60 (w przybliżeniu). Na parterze ma wiatrołap, z niego wejście na prawo do sporego pomieszczenia gospodarczego, ok 6 m2, na wprost wchodzi się do saloniku, ok. 25 m2. Salonik i kuchnia są położone podobnie jak w D06. Z salonu na górę schody, a na prawo, pokoik "gościnny" ok 11 m2, i łazienka.

Na górze, z jednej strony są dwa pokoiki ok. 10m2, z drugiej, sypialnia z garderobą, ok. 20 m2 Na końcu korytarza łazienka, w lukarnie.

Więcej będę wiedział jak dostanę od nich obiecane materiały. Mają to być bardziej szczegółowe rysunki kilku wersji tego domu.

Dla mnie zalety:
- dobrze rozplanowana przestrzeń
- 5 pokoi przy niewielkim (109 m2) metrażu
- prosta bryła
- tani i szybki w budowie (jedyna komplikacja bryły to ta lukarna z łazienką)

Wady:
- za mała łazienka

NA razie tyle wiem.

pik33
31-12-2002, 16:03
Dostałem rysunki!!!
Kilka wersji domku, usytuowanie na działce(!!!), rzuty, przekroje, elewacje...

No co mi zostało? Teraz siądziemy we dwoje, ustalimy szczegóły - a potem jadę do Warszawy, do Praefy, żeby mi kosztorys ustalili.. :smile:

AgnesK
04-01-2003, 10:44
Podaj ten nr telefonu jeśli możesz i jak będziesz miał kosztorys, to napisz ile wyszło. Twój opis domku brzmi b. obiecująco.

pik33
05-01-2003, 12:46
Daj jakiś adres @ to podeślę telefon i pare rysunków (rzuty, elewacje)

AdamM
05-01-2003, 12:56
PIK33
Czy ja też mógłbym dostać jakieś rzuty i elewacje tego domku?

A swoja drogą co myślicie o projekcie "Wojtuś" na stronie http://www.archis.com.pl/?sub=projekt&id=19. Ja chciałbym zagospodarowac poddasze.
Adam
mój e-mail: [email protected]

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: AdamM dnia 2003-01-05 13:57 ]</font>

agnes
06-01-2003, 10:58
Z ogólnego doswiadczenia sadzę,że projekt "Wojtuś" będzie dość tanim domkiem do wybudowania -niewielki dwuspadowy dach,zwarta bryła,w późniejszym etapie zawsze mozna dobudować garaż,prosta konstrukcja .Jednym zdaniem -taki domek można zbudować tanio i szybko.

AgnesK
07-01-2003, 15:49
Już podaję i z góry dziękuję za wszelkie informacje: [email protected]

pik33
09-01-2003, 21:14
Przepraszam że tak długo się nie odzywałem.

Ale na dobry początek po prostu zeskanowałem artykuł i zaraz będę wysyłał. Skan jest zrobiony w 200 dpi, wydaje mi się że jest czytelny, pliczki (dwa) mają po 400 kB sztuka. Jest tam rysunek domku, dwie elewacje, rzuty i przybliżony kosztorys (98k PLN za surowy zamknięty z ociepleniem i wykończeniem tynkiem).

Domek ten został zaprojektowany w kilku wersjach. Dostępne są m. in. wersje z wykuszem w salonie, z zamienionymi miejscami - pokojem i pomieszczeniem gospodarczym, z garażem wysuniętym do przodu zamiast wycofanym do tyłu. Na skanach jest telefon do pracowni.

pik33
09-01-2003, 21:26
Poszło. Jakby ktoś nie dostał, niech się odezwie. Jak dostał, też, czekam na opinie o domku.

pik33
09-01-2003, 21:28
Apropos domku "Wojtuś" - mały. Niby prawie 100 m2, ale tylko 3 pokoje...
Żeby zagospodarować poddasze trzeba mu podnieść dach przynajmniej do 35 stopni i zmienić jego konstrukcję...

ryby
10-01-2003, 20:52
Dzieki Piku.
Powiem tak, podoba mi sie to, że w tym domku jest przestrzeń, prosto z przedsionka wchodzimy do dziennego, który jest otwarty na kuchnię. Nie podobają mi się schody, które "wchodzą" z dziennego. Mimo wszystko, obstawiamy na GL -123 Studio Atrium.
Ponadto uważam, że gl -123 wyjdzie taniej.
Pozdrowienia - ryby. :smile:

AgnesK
18-01-2003, 20:42
Przepraszam, ze tak dlugo sie nie odzywalam, ale siadl mi system operaczjny i tak jeszcze cos nie gra (to widac po czcionce). Ale do rzeczy: pierwsza rzecz, ktora mnie w tzm projekcie zastanawia to fakt zbudowania go z gotowych elementow prefabrykowanych. Do mnie najbardziej przemawia beton komorkowy. Sam domek jest sympatyczny i napewno tani w budowie. Kurka napisze wiecej w poniedzalek bo wkurza mnie ta czcionka

pik33
18-01-2003, 21:38
Pracownia ma wersje tego domku w różnych technologiach. Prefabrykaty są po prostu najszybsze. Sam jeszcze nie wiem z czego go zbuduję.

pik33
18-01-2003, 21:39
On 2003-01-18 21:42, AgnesK wrote:
Przepraszam, ze tak dlugo sie nie odzywalam, ale siadl mi system operaczjny i tak jeszcze cos nie gra (to widac po czcionce). (...) wkurza mnie ta czcionka


Masz ustawioną w systemie klawiaturę polską - maszynistki. Zmień w ustawieniach klawiatury na polską - programisty.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-01-18 22:42 ]</font>

AgnesK
21-01-2003, 20:00
Sorry, że tyle to trwało, ale nie była to prosta sprawa, ponieważ ktoś podesłał mi 3 wredne wirusy. Ale już jest gut.
Odnośnie układu domku: + taras pod pergolą, gabinet na dole, duże pom. gosp., myślę że sensownie poprowadzone instalacje wodn-kan (bo blisko), ładne sypialnie na górze (dobrze że doświetlone nie tylko oknami połaciowymi, mam takie w mieszkaniu (w kuchni tylko połaciowe)i klnę cała zimę. - troszkę bym zasłoniła pokój dzienny (wszystko kwestia gustu i tego jaki tryb życia się prowadzi), no igaraż z płaskim dachem jest okropny. chyba że by na nim zrobić taras. Ja sama generalnie jestem za parterówkami, ale ten domek mi się podoba. Ciekawe ile by kosztował w wersii z betonu komórkowego. Narazie pozdrawiam. A i jeszcze jedno, kiedy i gdzie masz zamiar się budować? :)

pik33
22-01-2003, 07:47
Okolice Białegostoku, będziemy budować w tym roku
---
Co do projektu, trochę go zmieniamy ale niewiele. Oddzielamy kuchnię od salonu i wyjście na taras zamieniamy miejscami z oknem. Architekt zaproponował nam wykusz w salonie ale go sobie odpuścimy. Zaproponował żeby garaż wysunąć nie do tyłu a do przodu i z tym się zgadzam, jest dużo lepiej. O ile w ogóle będziemy budować garaż (środki!)
Technologia? Praefa, ale jak się nie da uzyskać u nich sensownej ceny, będziemy szukać czego innego.

AgnesK
22-01-2003, 11:51
Ale ci zazdroszczę, my musimy czekać na rozpoczęcie budowy jeszcze 2,5 roku (mój mąż został przeniesiony służbowo do Katowic a mieszkamy w Jeleniej Górze), także ja narazie buduję wirtualnie. Patrzę na to jednak z drugiej strony - mamy duuuuużo czasu na wybór projektu. Jak myślisz, ile Cię będzie kosztował ten domek bez garażu? Robisz go przez tę firmę o której pisałeś wyżej?

awrocka
24-01-2003, 09:05
Pik, czy ja tez moge prosic o ten projekt lub chociaz namiar na pracownie?
Ja tez mysle o praefa.
Pozdrawiam
Anka
[email protected]

pik33
24-01-2003, 13:30
Tak w ogóle zaczyna mi się zawalać cała koncepcja tego domku, a to przez kominek z DGP.
W projekcie stoi na zewnętrznej ścianie i trzeba by robić skomplikowany DGP z turbinami i użyciem kilku kilometrów :wink: rur, a tego mi się nie chce.
Zabrać tego kominka stamtąd nie mam gdzie. :cry:

pik33
24-01-2003, 13:44
On 2003-01-24 10:05, awrocka wrote:
Pik, czy ja tez moge prosic o ten projekt lub chociaz namiar na pracownie?
Ja tez mysle o praefa.
Pozdrawiam
Anka
[email protected]


Podeślę w najbliższym czasie... Jak ktoś kto go już widział ma pomysł na kominek, niech mi coś podpowie...

pik33
26-01-2003, 20:56
Mam miejsce dla kominka!!!
Ponieważ i tak zdecydowaliśmy się zamknąć kuchnię, kominek pójdzie na ściankę między kuchnią a pokojem dzienym, w pobliżu wiatrołapu, a jego komin wraz z kominem wentylacyjnym z kuchni nikomu i niczemu nie przeszkodzi w tym miejscu. Najdłuższa pozioma rura dla DGP nie przekroczy 4 metrów.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-01-27 09:24 ]</font>

kasia0504
28-01-2003, 10:06
Drogi PIKU,czy mógłbyś mi także przysłać ten projekt.
Z góry dziękuję.KASIA
[email protected]

Emil
28-01-2003, 22:37
Czesc PIKU.
Jak jeszcze masz cierpliwosc to ja tez bardzo prosze o projekt.
I bardzo prosze o informacje jak cos dostaniesz z Praefy- rowniez mnie interesuje ta technologia
EMil

pik33
29-01-2003, 16:44
No więc nieco się wkurzyłem i cokolwiek podłamałem.
Już miałem zamówić projekt, wysłałem rzuty z poprawkami - a architekt oddzwonił z informacją, że po przesunięciu kominka komin od niego wyjdzie na lukarnie... a wydawało mi się, że będzie z pół metra poza nią.
Dalsza dyskusja przyniosła taki efekt, że trzeba po prostu usiąść i zacząć całą koncepcję od nowa.

Pocieszyli mnie za to w Praefie - domek 100m2 da się zmieścić w 120-130k PLN. Po tym, co oni wybudują, pozostaje malowanie, ułożenie podłóg i montaż wyposażenia łazienkowego.

Emil
29-01-2003, 21:15
Czesc
News: mi sie dzisiaj udalo nawet do Praefy na Bartycka trafic ( a nie bylo latwo - niech szlag trafi system oznakowania ulicznego w tych wszytkich centrach budowlanych na Bartyckiej)
Tak wiec twierdza, ze koszt wybudowania 1m bez podlog i bialego montazu ( tzw. standard "developerski") to 1200-1300 PLN, w przypadku domu parterowego, oraz 1500-1600 w przypadku domu z poddaszem. Roznica wynika z drogiego stropu jaki jest stosowany. Mozna ten strop zamienic na tanszy strop drewniany.
W kazdym razie trze na pewno pojsc do nich z konkretnym projektem, a potem doliczyc to co trzeba i wtedy widac golym okiem co wychodzi. Mam jeszcze kilka uwag, ale musze to przemyslec.
Do PIK-a: jak poznasz cene za swoj projekt, to bedzie bardzo pozyteczne porownac to z technologia szkieletowa, czy tradycyjna.
Poza tym. Ten legalett wydaje sie dosc interesujacy w tym wszystkim. Mam ich folder. Jest tam dosc interesujace wyliczenie zimowych kosztow eksploatacji domu w tech. tradycyjnej, wsp. dla scian 0,3, dla dachu 0,22, dla okien 1,8 (??) pow. uzytkowa 128 m
Otoz wynika z niego, ze w najzimniejszym miesiacu placimy ok. 180 PLN a srednio za calu sezon grzewczy (wrzesien-kwiecien) 119 PLN miesiecznie. Mam znajomego, ktory ma fundament legalett, dom z poddaszem ok. 150m, zbudowany z bloczkow FORTIS ( z dodatkiem styropianu, dosc cieple) Twiedzi, ze za ostatnie 2 miesiace zaplacil srednio 500PLN za miesiac. Spora roznica.
To tyle. Generalnie chyba warto sie temu przyjrzec. Wczesniej chcialem budowac w szkielecie drewnianym, ale pare miesiecy temu na mojej dzialce spora sosna spadla na dom sasiedni i tak sie zastanawiam na ile wytrzymalby to szkielet drewniany. Mam nadzieje, ze dom z Praefy jest wytrzymalszy.
Pozdrawiam
Emil

pik33
30-01-2003, 15:11
Praefa to żelbet. Co prawda zmodyfikowany, ale zawsze.
Co do legalettu, praw fizyki się nie ominie.

pik33
05-02-2003, 08:16
Byłem w Praefie. Trafić rzeczywiście fatalnie, ale to co robią jest piękne. Wszystko równe, gładkie, pod linijkę i kątomierz... :wink: miałem przynajmniej okazję "pomacać" ścianę z praefy i zobaczyć w realu więżbę dachową łączoną płytkami kolczastymi.

Emil
11-02-2003, 15:17
Witam pik 33

Czy kiedy poznasz bardziej realia cenowe, to podzielisz sie wiadomosciami?

Emil

pik33
12-02-2003, 08:21
Na "Wymianie doświadczeń" jest temat "Ściany keramzytowe".

Piotrek1
28-02-2003, 10:46
Czy ktoś mogłby mi przysłać projekty tego domu. Idealnie pasuje na moją małą działkę i ma dokładnie taki rozkład pomieszczeń. Będe wdzięczny.

MarekW
12-03-2003, 10:33
Cześć

pik33 wielka prośba: jeśli masz jeszcze te zeskanowane informacje o projekcie z "Ładnego domu" to przyślij na
adres [email protected].
Dałem do Praefy W-wa funkcjonalnie podobny domek ale o powierzchni 137m2. Nie mam jeszcze wyceny, a ten Twój może mi odpowiadać (liczba pokoi) a może być znacznie tanszy.

Z góry dzieki
Marek

Gosia Łódź
31-08-2003, 15:01
Mam miejsce dla kominka!!!
Ponieważ i tak zdecydowaliśmy się zamknąć kuchnię, kominek pójdzie na ściankę między kuchnią a pokojem dzienym, w pobliżu wiatrołapu, a jego komin wraz z kominem wentylacyjnym z kuchni nikomu i niczemu nie przeszkodzi w tym miejscu. Najdłuższa pozioma rura dla DGP nie przekroczy 4 metrów.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-01-27 09:24 ]</font>

Czy mogłabym też liczyć na pzresłanie tego projektu
:))

dancia
20-02-2004, 04:52
mi tez proszę przesłać [email protected]

xyz
13-08-2004, 11:34
proszę również o projekt - [email protected]

hadzar
23-08-2004, 12:50
czy mogłabym tez prosic o przeslanie projektu , z opisu wynika , ze ten domek moglby odpowaiadc moim potrzebom.
Moze...ktos kto juz dostal projekt od pika przesle dalej...bardzo prosze:)

[email protected]

Edusiek
24-08-2004, 09:37
hmm ja tez dolaczam sie do prosby o podeslanie

projekcik brzmi ciekawie

[email protected]