PDA

Zobacz pełną wersję : Składzik na drewno - odległość



kodaka
29-09-2005, 19:58
Zamierzam postawić niewielki zadaszony składzik na drewno - ot coś w rodzaju altany. Czy jest określona odległość umiejscownienia takiego obiektu od granicy działki???
Mirek

Eugeniusz_
30-12-2007, 20:18
Naszukałem się i nic :-? :-? :-? ,
Jaka jest minimalna odległośc składziku na drewno, altany oraz np grila z wędzarką jakimś tam kominem od granicy???

Raton
02-02-2008, 19:07
Myślę że w takich przypadkach znaczenie ma rodzaj fundamentu. Jeśli coś jest stawiane na prowizorycznym/ nie trwałym posadowieniu nie zalicza się do budynku. Ponoć budując dom na palach można bawić się w samowę i nik nic ci nie zrobi bo budynek nie jest trwale związany z podłożem.
Stawiaj w granicach rozsądku i nie szczyp się zawsze przepisami.
Postaw się na miejscu sąsiada i oceń czy tobie by cos takiego przeszkadzało. Jak nie to stawiaj

Viszna
22-05-2009, 11:57
Witam!
Też szukałem bo jestem na etapie planowania gdzie postawić składzik na drewno do kominka i znalazłem taką informację (na stronach muratora zresztą)

Składzik na drewno
Przepisy rozporządzenia w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów zabraniają składowania poza budynkami materiałów palnych – w tym pozostałości roślinnych, gałęzi i chrustu – w odległości mniejszej niż 4 m od granicy działki.
Poza budynkami tzn. wiata -czyli BEZ ścian, a jak znów zrobisz w składziku ścianę to masz BUDYNEK i musisz też zachować 4m lub 3m jak nie ma okna.

A tu cały art. o odległościach
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/u-sasiada-za-plotem,6320_16778.htm

pozdrawiam
Piotr W.