PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie tanio kupić pelety?



kanab
30-09-2005, 08:19
chciałbym tanio kupić pelety jestem z Mysłowic (woj. śląskie)?

wmk1
19-10-2005, 11:27
Ja też. Kraków. Niestety nic jeszcze nie znalazłem choć szukam intensywnie. [email protected]. Proszę o kontakt jeśli coś się uda znaleźć.

kanab
19-10-2005, 12:35
z tego co udało mi się znaleść to na śląsku poza Zaciszem z Cz-wy sprzdają je jeszcze w :spam:

AxLe
19-10-2005, 17:28
Poszukajcie postów Atomika, oprócz ceny ważna i to bardzo jest jakość pelletów. Podobno im jaśniejszy tym lepszy. Pellet o szarawym zabarwieniu ma dużą zawartość popiołu i może doprowadzać do błędnej pracy pieca.

atomik
20-10-2005, 20:47
... Pellet o szarawym zabarwieniu ma dużą zawartość popiołu i może doprowadzać do błędnej pracy pieca.

Kłaniam się, czasami zdarza mi się pozaglądać na forum, choć raczej nie bardzo często.
Co do koloru peletów, wg moich doświadczeń, to szarawy jest OK, np. z drewna liściastego, sprawdzałem taki kiedyś z firmy w Nakle nad Notecią i był dobry.

Na pewno złe z tych co sprawdzałem były pelety koloru dość ciemno brązowego - zawierają one korę, a ta ma dużo kurzu i piasku, jako zewnętrzne warstwy drzewa zawsze zakurzone. Ten kurz (w tym drobny piasek) potem spieka się (skawala) w palniku i daje szlakę - zapycha palnik.
Moim zdaniem należy unikać peletu brązowego.
I unikać firm, które mówią, że pelet brązowy jest dobry- chcą upchnąć stare zapasy nieświadomym klientom (chyba że dadzą próbkę do spalenia i faktycznie okaże się dobry, tj. dający mało popiołu i szlaki, a dużo ciepła).

Gdzie kupić:
- kolejne żródło informacji o producentach to giełda drzewna :spam:
Tam można znaleźć trochę adresów firm.

Powodzenia i pozdrawiam
...atomik

prokopin
19-10-2012, 10:16
Ja zaopatruję się w pelet u dystrybutora Stelmetu we Wrocławiu - :spam:, mają w miarę konkurencyjne ceny.

emil23
12-12-2012, 22:19
trochę temat przedawniony ale jakby ktoś nadal był zainteresowany pelletem to polecam biogroup.eu..można u nich uzyskać naprawdę niskie ceny jednak uzależnione jest to od wielkości dostawy..pellet jest dobry i na długo starcza..szczegółów możecie dowiedzieć się pod nr tel 603 79 69 70; 601 46 06 26..mają bogatą ofertę(ja np biorę pellet z tofu) i więc na pewno znajdziecie tam coś dla siebie

KrzysztofLis2
13-12-2012, 08:16
Pellet z torfu? Nie pouczyli Cię co masz wypisywać na forum w ramach reklamowania tej firmy?

Kolejny spamer do wywalenia.

emil23
16-12-2012, 13:25
kurde literówka mi się wkradła a ty się już plujesz..oczywiście, że z torfu..na tym forum poleca się firmy..ja akurat od nich biorę więc nie wiem o co ci chodzi..

KrzysztofLis2
17-12-2012, 14:36
Na tym forum nie spamuje się wpisami reklamującymi firmy, coś Ci się pomyliło.

ania-jokejka
20-07-2016, 10:38
Witam!
Ja zawsze zamawiałam pellet lokalnie u dystrybutora, ale trochę w zeszłym roku mnie zawiódł bo podniósł kosmicznie ceny za dostawę do domu. Poszukałam w necie i kupiłam pellet prosto od producenta firmy [moderowano] wchodzisz, klikasz i zamawiasz i w zasadzie w ciągu kilku dni pellet był u mnie. Teraz zamówię na pewno przed sezonem, może będzie lepsza cena. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

mazi07
20-07-2016, 17:47
a ile tego pelletu zużywasz i jak trafiłaś na stronę Stelmetu??

Zdun Darek B
16-05-2017, 20:37
Fajna autoreklama...

eliks
24-03-2018, 08:21
Jeszcze nie ocipiałem żeby kupować pellet 1000zł za tonę. Takie opalanie mija się z celem bo wychodzi drożej niż gaz...

cuuube
24-03-2018, 08:48
Właśnie zostałeś pokonany doświadczeniem , połowa wątku to jeden wielki :spam:

nooo i posprzątane

andriaszko
30-05-2020, 20:26
Tanio nie znaczy dobrze...taką zasadę wpajano mi całe życie. Zamawiam na :spam:, tu mają opał z certyfikatami, najlepszej jakości. No i spoko, że dowożą w całym kraju. Zamawiasz w necie i przywożą