PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o prawa autorskie



Alanta
23-01-2002, 09:32
Droga Redakcjo, jak to jest z prawami autorskimi, czy można na łamach forum cytować cudze dzieła, oczywiście z podaniem źródła, ale bez zgody autora (raczej ciężko ją byłoby uzyskać :smile: )? Wiem, że dzienniki ustaw nie są objęte prawami autorskimi, więc można je dowolnie cytować, ale jak to jest z książkami i artykułami?

24-01-2002, 14:05
Przepraszam Alanta, że Ciebie kiedyś zacytowałem w pewnym towarzystwie. Możliwe, że naruszyłem twoje prawa autorskie. Dlatego nie jestem ekshibicjonistą i nie będę się odkrywał. Ale pytanie, które zadałaś popieram. Musimy wiedzieć co nam grozi.

24-01-2002, 14:07
Cytat zaczerpnąłęm z twoich wypowiedzi. Jeszce raz przepraszam, nawet bardzo.

Agnicha1704
24-01-2002, 14:46
Alanta - słoneczko,
nie wiem co odpowie Ci redakcja, ale ja wtrącę kilka zdań w tym temacie, które łyknęłam na studiach.
Otóż z tego co wiem cytować i powoływac się na cudze wypowiedzi można pod warunkiem, że nie podaje się ich jako własne - to oznacza, że w nawiasie lub przypisie należy podać autora i źródło
Na pewno nie można czerpać korzyści finansowych z cudzych dzieł czy przemyśleń bez zgody autora, ale jeśli cytujesz powołując się na kogoś, np. jako autorytet w dziedzinie to droga wolna.
(trzeba jednak uważać żeby nie zmienić kontekstu zdania) :smile:
pozdrowionka
Agnicha

Alanta
25-01-2002, 12:51
Anonimowy, zgadzam się na cytowanie moich wypowiedzi pod warunkiem, że nie będziesz ich przytaczał jako własnych i nie zmienisz kontekstu :grin: .
Agnicha dzięki, jesteś skarbem na forum.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-01-25 13:53 ]</font>

Agnicha1704
25-01-2002, 13:17
Alanta dziękuję, ale ostrożnie zkomplementami bo obrosnę w piórka :grin: i co wtedy :wink:
Uściski
Agnicha