PDA

Zobacz pełną wersję : Isoxsuprine - preparat weterynaryjny



Tomek_J
03-10-2005, 12:59
Przepraszam, że zawracam głowę, ale sytuacja wygląda tak:

U jednego z naszych koni wykryto zmiany w trzeszczkach, na szczęście w początkowym stadium. Dla niezorientowanych: choroba polega na tworzeniu się mikroubytków w kościach w kopytach konia, co powoduje nasilającą się z czasem kulawiznę. Choroby nie da się odwrócić, ale daje się ją często powstrzymać. Niestety kuracja jest - wybaczcie, ale powiem wprost - bardzo droga, bardzo czasochłonna i daje tylko ok. 60% szans na poprawę.

W ramach kuracji stosuje się też leki wspomagające. Jednym z preparatów, które można z dośc dobrym skutkiem podawać koniowi w takim przypadku jest lek o nazwie ISOXSUPRINE. Jest to lek zwiększający ukrwienie okolic chorej tkanki i nie zawsze, ale w wielu przypadkach potrafi znacząco poprawić stan konia. Problem w tym, że lek jest w powszechnej sprzedaży w USA, ale nie w naszym kochanym kraju, gdzie nie figuruje on na liście leków dopuszczonych do obrotu. Jedyną zatem metodą jego zdobycia jest import przez osoby prywatne.

Lek jest stosunkowo tani, opakowanie 1000 szt. pigułek kosztuje obecnie ok 25-28 USD, tj. powiedzmy 90 złotych. NIE DA SIĘ go zakupić przez internet m.in. z uwagi na to, że wymaga on amerykańskiej recepty i nie jest dopuszczony do sprzedaży w Polsce. Próbowaliśmy więc sprowadzić go za pośrednictwem weterynarza, który zajmował się koniem - no i fajnie, ale pan wet "zaśpiewał" jedyne... 900 (słownie: dziewięćset) złotych, co uważam za "lekkie przegięcie". Lub raczej: za żerowanie na chorobie zwierzęcia. Wiadomo, trzeba zapłacić za transport i pośrednictwo, ale to już ostra przesada.

Pytanie zasadnicze: czy ktoś z Was ma jakąś zaufaną, przysłowiową "ciocię z Ameryki", dzięki której można by taką dostawę załatwić na jakichś bardziej zdroworosądkowych warunkach ?
Mam nadzieję, że się uda...

Tomek_J
04-10-2005, 09:23
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mi napisali na priva, oferując pomoc. :)

mww
08-10-2005, 20:13
Tomku, wysłałam Ci na priva wiadomość, ale nie mam odpowiedzi, a mój brat nogami przebiera... Musi znać stężenie, znaczy gramuturę, znaczy ile mg?

rrmi
08-10-2005, 20:21
Tomku dopiero dzisiaj tu zajrzalam , czy juz masz ten lek?

Tomek_J
14-11-2005, 08:36
Odświeżam topik po to, by powiedzieć gromkim głosem:

Monika czyli MWW jest WIELKA ! :)

Dzięki niej, dzięki jej zaangażowaniu, od ostatniego piątku możemy już leczyć naszą kobyłkę.

Specjalne podziękowania należą się też jej bratu. To on znalazł weta w Stanach, który zgodził się wystawić receptę.

Kochani, DZIĘKUJEMY WAM !

Tomek i Gosia

mww
14-11-2005, 19:37
:oops: :oops: :oops: