PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M08 NA KAŻDĄ POGODĘ



Barbaśka
03-10-2005, 21:30
Mam pytanie czy ktoś realizował projekt z Muratora M08 - Na każdą pogodę?

Barbaśka

ciku
04-10-2005, 02:07
wklej link:)

k3
05-10-2005, 20:27
Tutaj:

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=339&IdKolekcji=36&action=showProject

a zdjęcie:
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_339_8.jpeg

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_339_9.jpeg

aha26
05-10-2005, 21:05
Bardzo fajny domek :wink:

k3
05-10-2005, 21:22
Hmm.. liczyłem na bardziej rozwinięte wypowiedzi.. ;)

ale początek jest :D

g0sia_k
09-10-2005, 11:52
Witam serdecznie
To mój debiut na forum, więc się trochę wstydzę :oops:
Od jakiegoś czasu podczytuję to forum, bo jesteśmy z mężem w trakcie poszukiwania projektu domu.
Ostatnio wpadł nam w oko projekt Muratora M08 - Na każdą pogodę.
Wydaje nam sie on prosty, ale funkjonalny (ale może się mylimy) i całkiem ładny. Dodam, że ma to być domek dla 6 osób: naszej rodzinki (2+2) oraz dziadków.
Na razie jedyny minus, to trochę przymała łazieneczka na poddaszu przy sypialni rodziców, ale w większości projektów kilka pokojów na poddaszu obsługuje tylko jedna łazienka, więc i tak tutaj jest nieźle.
Serdecznie dziękuję za wszelkie uwagi - będą niezmiernie cenne dla nas, bo jesteśmy zupełnymi laikami w tym temacie.
Pozdrawiam
Małgorzata

g0sia_k
09-10-2005, 11:56
Oto link do projektu:

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=339&IdKolekcji=36&action=showProject&php4sid=992497876be1484d4d66294122c50dbd

anulas
11-10-2005, 07:57
ja też Ci nie pomogę :( ale jeśli jest ktoś kto realizuje ten projekt to niech sie odezwie. :) Ja od kilki dni sie nad nim zastanawiam i jestem coraz bardziej przekonana. :)
Pozdrawiam
A.

kroyena
11-10-2005, 12:09
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_339_3.jpeg

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_339_4.jpeg

kroyena
11-10-2005, 12:32
No to jadziem.

Co my tu mamy, bryła ładna, bez bytnich udziwnień, kominy posadowione z dala od koszy dachowych. W miejscach raczej nie kolidujących z więźbą dachową. Zastanowiłbym sięco prawda czy nie zamienić daszku lukarn na płaski bez szczytów, byłoby taniej, ale trzeba byłoby sobie narysować. A mi sięnie chce, ale to kwestia gustu.

Z parterem juz gorzej, tu mamy serię perełek:
perełka nr 1) tarasie 14, mamy tu do czynienia proszę wycieczki z 27m2 pod dachem i stropem, jeżeli nawet ograniczyć by to do powiedzmy 18 m2 to i tak jest to ponad 10% powierzchni użytkowej domu wywalone w kafelki. ten dom może mieć ze spokojem 180 m2 przez zamknięcie 14 ścianą (pewnie będzie cholernie droga, powinna wynieść mniej więcej tyle ile zlikwidowanie trojga drzwi tarasowych [zamienienie ich jednymi] i przeniesienie ocieplenia z tego rogalika i jego sufitu na nową sciankę [ raptem 4m], koszty ogrzewania takiego 180 m2 domu powinny być równe temu z projektu.
perełka nr 2) 5 słownie 5 wyjść z parteru, każde wzmocnione antywłamaniowo i z alarmen. Jak rozumiem projektant sugerował się częstą przemocą w polskich rodzinach i różnorodną formą ewakuacji. :lol: zastosowanie rozwiązania z perełki 1 ograniczy liczbę wejść do 3 co już jest bardziej ludzką formą konfliktu. W lekturach dla szkoły średnie wspomina się, że brudy należy prać u siebie, a nie gonić się po ogrodzie.
perełka nr 3) takie drzwi do łazienki na dole łamią zasadę podziału priv/public, goście będą się szlajać przy sypialniach. Chyba, ze to są sypialnie przeznaczone dla gości. Kibel gościnny z powodzeniem mógłby być w 12.
perełka nr 4) komin w spiżarni, co miał na myśli projektant, że w tej spiżarni będziecie robić?
perełka nr 5) sperdzielone aranżemą' kuchni'. Jeżeli ten komin miał być od kuchni to będziecie musieli w niej długi ciąg szafek mieć, a i tak rura wywietrznika od kuchenki będzie widozcna nad oknem. O stole przysyniętym do schodów nie wspomnę. Pani domu nie będzie obrywać za to że zupa za słona, tylko, że wietrzy na górze. Bo wiaterek będzie różna pyły i kułtony zawiewał Panu domu do zupy. Z tego wniosek, że jeżeli kuchnia to na pewno nie tak.
perełka nr 6) na ile ludzi ten domek? Nie no oczywiście parter pozmienia sięna gabinety, biblioteki itd.. Ale szkoda tych ogrzewanych/nieogrzewanych stryszków 24/25. TAM SĄ ŚCIANKI DZIAŁOWE. Bedzie to wymagało dogrzewania 19 i 20.
perełka nr 7) łazienka 23 projektant musiałby mi udowodnić, że wykonam wszystkie czynności fizjologiczne w pozycji takiej jak ja chcę.

Ogólnie nie jest źle, ale korekty znaczne. Za każdy m2 trzeba w końcu zapłacić.

anulas
11-10-2005, 13:35
jestem pod wrażeniem "funkcjonalnego spojrzenia" :D żebym to ja umiała tak patrzeć :-? to pewnie nie miałabym problemu z wyborem projektu.Dzięki za wszelkie spostrzeżenia. :) Zdawałam sobię sprawę, że trzeba zmienić rozmieszczenie pomieszczeć ale na niektóre "perełki" nie zwróciłam uwagi.
Pozdrawiam
A.

kroyena
11-10-2005, 14:17
Proszę bardzo.
Domek nie jest zły, jest do poprawy, jak większość katalogowych. Co by te architekty robiły, jakby sprzedawały do końca gotowce? Kto by kasował za adaptację?
Chociaż czasami są wyjątki do Włada Kowalskiego niestety mało czepliwy jestem :lol: , nie ma do czego :( .
Cos się zawsze znajdzie, ale w ogólności nie ma do czego.

W omawianym przypadku, trzea oczywiście wszystko do stron świata odnieść, zrobić nową aranżację wnętrz (w kuchni te schody wystarczy z nidy potrktować tak na grubość 6 cm stelarza i już jest OK), wszystko zależy od upodobań przyszłego inwestora.

anulas
11-10-2005, 14:45
Pewnie i tak skończy się u architekta, ktory podpowie nam co możemy a czego nie możemy zmienić, ewentualnie zaakceptuje nasze sugestje. :-?
A.

k3
11-10-2005, 20:07
Kroyena: jeśli można prosić, to może równie wnikliwie poddasz analizie ten:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=874821#874821

Z góry dzięki :)

Barbaśka
17-10-2005, 22:35
Dawno tu nie zgladałam i widze że temat sie rozwinął. Dzięki za krytyczne spojrzenie na projekt - ja równiez nie mam takiego talentu, patrzę jedynie pod kątem ilości i rozmieszczenia pomieszczeń. Jesli ktoś zdecyduje się na ten projekt to bardzo proszę o kontakt w celu wymiany doświadczeń. Ja chyba jestem zdecydowana na ten projekt mimo tych wszystkich uwag. Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą a mianowicie kiedy taki projekt powinno przedstawic się projektantowi wnetrz ( bo mam zamiar skorzystać) przed wybudowaniem stanu surowego czy po.

g0sia_k
17-10-2005, 23:04
Dołączam się do tych, którym podoba się ten projekt.
My z mężem jesteśmy prawie zdecydowani budować ten domek.
Przede wszystkim jest bardzo ładny i myslę, że spełnia wymagania rodzinki 6-osobowej: my (2+2) zajmujemy pokoje na poddaszu i dziadkowie - pokoje na parterze. Jego ogromnym plusem jest też 2-stanowiskowy garaż.
Co do "perełek" w tym projekcie, to też zwróciliśmy uwagę na brak łazienki "publicznej" na parterze i myśleliśmy właśnie o zmianie garderoby (12) na takową.
Kolejna rzecz - taras - nam się właśnie taki podoba, ale jeszcze rozważymy wszystkie za i przeciw.
Jeżeli chodzi o kuchnię, to też zastanawialiśmy się po co ten komin przy spiżarni. Nie zwróciliśmy uwagi na stół przy schodach, ale chyba można to rozwiązać właśnie przez postawienie ścianki.
Odnośnie mikro-łazienki na poddaszu, to ważne dla nas było, że jest taka prywatna przy sypialni - ciasna ale własna (w wielu projektach nie uwzględniają takich). Jak będziemy chcieli rozkoszować się przestrzenią w trakcie kąpieli, skorzystamy z drugiej.
Jeśli chodzi o pokoje dzieci, to chcemy połączyć 18 i 19 w jeden pokój, aby dzieciaki miały mniej więcej równy metraż. Te schowki przy pokojach są fajnym pomysłem, ale nie patrzymy na to przez pryzmat dogrzewania sypialni - czy warta skórka wyprawki, to się pomyśli.
Tyle na razie nasunęło mi się uwag, co do uwag :wink:
Czekam na kolejne przemyślenia i sama skrobnę, jak coś mi się nasunie.
Dodam tylko, że jesteśmy całkowicie zieloni w temacie budowy, więc najwazniejsza jest dla nas, jak to się mówi, tzw. konstruktywna krytyka.
Pozdrawiam,
Małgorzata

anulas
19-10-2005, 15:23
Hej,

projekt na pewno nie jest ideałem :-? ale takiego chyba nie ma. Pomimo wad mój mąż jest w 100% zdecydowany właśnie na ten. Ja byłam za Andromedą z Domusa ale musiałam ulec. Jeśli chodzi o zmiany to mamy zamiar zmienić: poszerzyć dom o jeden metr (ze strony salonu), zlikwidować takie okno w jadalni (dwa zwykłe), WC do pomieszczenia 12, garaż wydłużyć o część pomieszczeń 3 i 4 a w 5 zrobić kotłownię i garderobę. Pozostawiamy tylko środkowe drzwi wejściowe na taras, pozostałe będą na stałe (jeszcze nie wiemy czy wysokości balkonowych)Góra:łączymy pokoje 19 i 20 (będzie z filarem przez komin) 18 i 17 łączymy w jedną większą łazienkę a w 23 robimy garderobę. Jesli chodzi o dach to zamieniamy lukernę w pok.22 na okna połaciowe. Dach pewnie będziemy kryć blachodachowką (ze względu na koszty) :-?
To tyle pierwszych przemyśleń :)

Barbaśka

Do architekta wnętrz będziemy iść przed budową, żeby później nie trzeba było nic kuć.
Pozdrawiam
A.

Irma
19-10-2005, 22:02
Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą a mianowicie kiedy taki projekt powinno przedstawic się projektantowi wnetrz ( bo mam zamiar skorzystać) przed wybudowaniem stanu surowego czy po.

Najlepiej jak najwczesniej, jeszcze na etapie kopania fundamentów.

Barbaśka
20-10-2005, 19:15
No też musimy wprowadzić parę zmian do projektu, przede wszystkim te sypialnie na górze, dobrze że sa 4 bo mamy trzy córki no i jedna dla nas, ale szkoda że dwie są takie małe (choć licząc metry przy podłodze będzie ich trochę więcej (ile??) Póki co mysle że tez połączymy dwie małe sypialnie dla młodszych córek bliźniaczek może się nie pobiją a jak podrosną to my wyprowadzimy się na dół a one we trójke zajmą górę. Pomysł z powiększeniem łazienki bardzo mi sie spodobał zawsze chciałam mieć dużą łazienkę. Tego kibelka na dole chyba nie bedziemy się czepiać bo bardziej przyda nam się chyba garderoba.
Anulas
Kiedy ruszacie z budową? Bo my planujemy na wiosnę jak wszystko dobrze pójdzie a składa się na to wiele czynników - wygranie przetargu na działkę no i poozytywna decyzja banku w wiadomej sprawie (wstępna jest na tak) Czy rozeznawaliście ile może kosztowac taki dom licząc materiały ze średniej półki i budowa systemem gosp.?

Pozdrawiam Barbaśka

anulas
21-10-2005, 09:40
Barabaśka

my ruszymu dopiero latem. Działkę mam jeszcze rolną, :-? a termin zmiany przeznaczenia gruntów gmina ma na 30-03-2006 i dopiero po tym terminie będe mogła załatwiać wszytkie pozwolenia i przyłącza. Ty pewnie zaczniesz prędziej :) i to ja będę mogła się uczyć na Twoich błędach,hi,hi Miejmy nadziję, że takich nie będzie :) Kupiłam ostatnio projekty muratora (katalog) jako dodatek jest płyta na której jest podany oriętacyjny koszt poszczególnych etapów. Nie jest to niestety system gospodarczy. Stan deweloperski to ok.270tyś.netto. Oczywiście z dach.ceramiczną i ogromną ilością okien tarasowo-balkonowych. Nie mam tej plyty ze sobą w pracy ale wieczorem moge Ci podać na ile wyceniają poszczególne etapy. Niektóre kwoty wydają mi sie zdecydowanie zawyżone. (nikt nie bierze pod uwagę rabatów)W połowie listopada spotykamy sie z ekipą która ma nam budować to cudo i będę znała cenę robocizny.
Pozdrawiam
A.

pemkad
21-10-2005, 12:26
No więc ja wybrałam ten projekt bez zastrzezeń. Myślę że pewne zmiany bedę wprowadzać w trakcie. co do budowy i aranzacji wnętrz to raczej będę sama to robic. Zależy mi żeby obciąć jak najwiecej kosztów. :)

Irma
21-10-2005, 12:33
No więc ja wybrałam ten projekt bez zastrzezeń. Myślę że pewne zmiany bedę wprowadzać w trakcie. co do budowy i aranzacji wnętrz to raczej będę sama to robic. Zależy mi żeby obciąć jak najwiecej kosztów. :)

Na projekcie tak duzo nie oszczedzisz, a przynajmniej bedziesz miec pewnosc, ze te pieniadze, ktore wydasz, wydasz z sensem.

anulas
21-10-2005, 15:43
Barabaśka

obiecane kwoty poszczególnych etapów budowy

Stan zero 29 677 PLN
Stan surowy otwarty 105 518 PLN
Stan surowy zamknięty 56 056 PLN
Instalacje elektryczne 6 594 PLN
Instalacje sanitarne 36 271 PLN
Wykończenie zewnętrzne 36 271 PLN
Razem (1-6) 270 387 PLN

Wyszczególnione etapy prac obejmują:
Stan zero: roboty ziemne i wytyczenie budynku, ławy i ściany fundamentowe z izolacjami, płyty żelbetowe.

Stan surowy otwarty: ściany zewnętrzne, ściany wewnętrzne murowane i kominy, stropy, schody, konstrukcja i pokrycie dachu, rynny.

Stan surowy zamknięty: okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa, izolacje przeciwwilgociowe, cieplne, przeciwdźwiękowe w nadziemnej części budynku, warstwy podłogowe podłogi na gruncie.

Instalacje elektryczne: instalacje gniazd wtykowych, instalacje siły, instalacja oświetleniowa bez opraw.

Instalacje sanitarne: instalacja grzewcza z kotłem i grzejnikami c.o., instalacja gazowa ? bez gazomierza i kuchni, instalacja kanalizacyjna z przyborami sanitarnymi, instalacja wodna z bateriami.

Wykończenie zewnętrzne: tynki zewnętrzne lub systemy dociepleń - dla ściany dwuwarstwowej, parapety zewnętrzne, okładziny zewnętrzne drewniane, ceramiczne, kamienne, siding, malowanie elewacji, inne roboty zewnętrzne np. taras, opaski wokół domu, schody zewnętrzne.

A może jeszcze oriętacyjne ilości materiałów:

Ławy fundamentowe
żelbetowe szerokości 60-80 cm, wysokości 40 cm ( 97,90 mb) 27,82 m3

Ściany fundamentowe
bloczek betonowy 25 cm + rapówka + 2 x roztwór asfaltowy + styropian 10 cm 52,21 m2

bloczek betonowy 25 cm 24,79 m2
Razem 77,00 m2

Ściany zewnętrzne
murowane, dwuwarstwowe: pustak ceramiczny poryzowany 25 cm + wełna mineralna 12 cm + tynk wewnętrzny 148,52 m2

szkieletowe: deski 2,5 cm + folia paroprzepuszczalna + słupy + wełna mineralna 14 cm + folia paroizolacyjna + 2 x płyta gipsowo-kartonowa 12.5 cm 14,28 m2
Razem 162,80 m2

Ściany wewnętrzne
murowane, pustak cewramiczny poryzowany 12-25 cm + tynk obustonnie
241,94 m2
Podłoga parteru
podsypka piaskowa 20 cm + chudy beton 10 cm + papa + styropian 8 cm + szlichta betonowa 4 cm + wykończenie podłogi 149,41 m2

Strop
gęstożebrowy (Teriva I) + pianka poliuretanowa 0,5 cm + styropian 4 cm + szlichta cemantowa 4 cm + wykończenie podłogi i tynk 162,52 m2

Konstrukcja dachu
drewniana (krokwiowa) + łaty i kontrłaty 14,90 m3

Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna + folia paroprzepuszczalna + wełna mineralna 20 cm + folia paroizolacyjna + płyta gipsowo-kartonowa 315,01 m2

Elewacja
tynk cienkowarstwowy 220,77 m2
na fragmentach ścian deski 14,28 m2
na fragmentach ścian płytki klinkierowe 13,32 m2
Razem 248,37 m2

Okna i drzwi balkonowe
o powierzchni do 2 m2 (18 szt.) 22,22 m2
o powierzchni od 2 m2 (7 szt.) 26,57 m2
Razem 48,79 m2


To tyle tego
Pozdrawiam
A.

Barbaśka
22-10-2005, 22:54
Anulas Wieeeelkie dzięki! Ale się spisałaś....No to mniej więcej jestem zorientowana koło jakiej kwoty oscyluje koszt. Robimy teraz rozeznanie wsród wszystkich znajomych którzy budowali dom odnosnie materiałów bud, stolarki itp. My będziemy budować w Augustowie (obecnie mieszkamy w Suwałkach) mam nadzieje ze tutaj bedzie trochę taniej niz np. w centalnej Polsce zarówno materiały jak i robocizna. Powiedz mi jeszcze jedną rzecz czy projekt bedziecie kupować w takim stanie jak jest i zlecać zmiany innemu architektowi czy zamówicie tę usługę u autora projektu. Jak to w ogóle jest czy projektant wnetrz może nanieść również drobne poprawki do projektu typu przesunięcie czy usunięcie ścianki.
Chcielibysmy wprowadzić kilka zmian (dzieki za podpowiedzi) a także zaprojektować holl, salon kuchnię i łazienki. Czy to może zrobic jedna osoba?
Barbaśka

Irma
23-10-2005, 13:51
Jak to w ogóle jest czy projektant wnetrz może nanieść również drobne poprawki do projektu typu przesunięcie czy usunięcie ścianki.
Chcielibysmy wprowadzić kilka zmian (dzieki za podpowiedzi) a także zaprojektować holl, salon kuchnię i łazienki. Czy to może zrobic jedna osoba?
Barbaśka

Co prawda pytanie nie bylonie do mnie , ale poniekad jednak tak, wiec odpowiem:)Tak, prjektant wnetrz (po ASP) lub architekt wnętrz moze przesuwac scianki, pod warunkiem, ze nie sa to sciany nosne. Moze zmienic usytuowanie punktow swietlnych a także zmienic rozmieszczenie sanitariatów w łazience, na tyle na ile pozwala konstrukcja i piony. Projektant to nie tylko "dobór kolorków".

Barbaśka
23-10-2005, 14:06
Irma czy Ty jestes projektanka własnie? Bo jesli tak to może skorzystam z Twoich usług?

Barbaśka

Irma
23-10-2005, 14:07
Irma czy Ty jestes projektanka własnie? Bo jesli tak to może skorzystam z Twoich usług?

Barbaśka
Jestem, mieszkam w Krakowie, oczywiscie zapraszam do wspólpracy:)

Barbaśka
23-10-2005, 20:24
Irma
Oj to troche daleko, nie wiem czy możliwa jest aranżacja tak na e-mail -e.
Możesz mi powiedziec jak liczony jest koszt projektu? od m2?


Anulas
Wiesz co ostatnio przyszło nam do głowy z mężem? A może by tak ogród zimowy w tej zadaszonej częsci tarasu? Co o tym myslisz?

Irma jesli możesz to tez wypowiedz sie w tej kwestii proszę.

Barbaśka

Irma
23-10-2005, 21:23
Irma
Oj to troche daleko, nie wiem czy możliwa jest aranżacja tak na e-mail -e.
Możesz mi powiedziec jak liczony jest koszt projektu? od m2?


Anulas
Wiesz co ostatnio przyszło nam do głowy z mężem? A może by tak ogród zimowy w tej zadaszonej częsci tarasu? Co o tym myslisz?

Irma jesli możesz to tez wypowiedz sie w tej kwestii proszę.

Barbaśka
nie wiem skad jestes, ale e-mailowo prokjektowanie jest trudne. Raz tak robilam, bylo ciezko i wyszlam na tym prawie na zero:) chyba ze projekt tylko koncepcyjny,chociaz osobiscie uwazam, ze przy tak duzym domu sama koncepcja to za malo.
ceny nie podam, chyba,ze na priv. Nie chce na forum tlumaczys sie ze swojego cennika:)

co do oranzerii, nie jestem pewna ale wydaje mi sie ze nad nia powinien byc przezroczysty dach, a tutaj to chyba niemozliwe.

Zonzi
23-10-2005, 22:01
Witam

Nam tez ten projekt wpadl w oko. Jak na razie to jestesmy na etapie ustalania wymagan :-)
Ogladamy projekty z 2 stanowiskowym garazem + miejsce na kosiarke i duperele, kuchnia z spizarnia, 2 pokoje na parterze, jedna mala lazienka i druga w czesci "prywatnej". Wyszlo nam zapotrzebowanie na okolo 100-130 m2 na parterze. Gora to ok 2-3 sypialnie z garderoba i 2 lazienki w tym jedna tylko do glownej sypialni. Zastanawiamy sie tez nad Proxima II Domusa jako podstawy do dalszego projektowania.

W tym projekcie nie za bardzo podoba mi sie umiejscowienie kominka. Wydaje mi sie ze stoi w takim miejscu, ze nie bedzie jak przy nim usiasc. Problematyczne tez moze byc utrzymanie przy nim porzadku. Co o tym myslicie ??

Tez myslelismy o zlikwidowaniu 3 wejsc na taras i zostawieniu 1 drzwi. Pomysl z ogrodem zimowym tez nam przeszedl przez glowe ale w lecie moze byc tam strasznie goraco.

pozdrawiamy
Tomek i Gosia

g0sia_k
24-10-2005, 00:26
Witam ponownie.
Cieszę się, że grono sympatyków domku się powiększa.
Od kilku dni bawię się z dostosowywaniem jego projektu do naszych potrzeb.
Oczywiście robiłam raczej na zasadzie: tak bym chciała, żeby było, jednak starałam się nie wprowadzać zmian zbyt rewolucyjnych - wydaje mi się, że są one możliwe do wykonania (ale oczywiście mogę się mylić). Niektóre z nich zasugerowały mi osoby wypowiadające się w tym wątku, mam nadzieję, że nie upomną się o profity za prawa autorskie :wink:
Zrobiła się teraz z tego całkiem fajna i funkcjonalna chatka.
Nawet mężowi się podoba :P
Gdyby ktoś był chętny, to mogę się podzielić moimi przemyśleniami.

I jeszcze mam pytanie do Irmy, ale wolałabym na priv.
Proszę ewentualnie o kontakt: [email protected]

Pozdrawiam,
Małgorzata

anulas
24-10-2005, 08:33
Hej, hej :D miałam ciężki weekend i dopiero teraz się odzywam.

Barabaśka,

jak dobrze zauważyła Irma taras będzie za ciemny na ogród zimowy, niestety :( bo to bardzo fajny pomysł.
Co do projektu to mam zamiar od autora uzyskać zgode na zmiany (na te na które to jest wymagane) i zanieść projekt do architekta (uprawnionego)ktory zrobi mi to kompleksowo tzn. i te znaczące zmiany(poszerzenie) i te mniejsze (przesuwanie ścianek) Zostawiam sobie to na wiosnę jak kupię projekt.

g0sia_k

oczywiście czekamy na Twoje przemyślenia :) być może my też z nich skorzystamy.


Czy ktoś się zastanawiał na szerokością garażu? 6,5m minus ściany to ok.5,70 Czy po wjechaniu 2 samochodów będzie jeszcze miejsce? a jak postawi się tam jakiś regał lub stół? Nie mogę sobie tego wyobrazić. :-?
Pozdrawiam
A.

Barbaśka
24-10-2005, 08:34
Gosia
Myslę że chyba wszyscy chcemy poznać wasze przemyślenia. Co (hm juz nawet nie wiem ile głów ale chyba z 8) to nie jedna, może wspólnie stworzymy jakiś fajny domek z tego.
No ten kominek tez zwrócił moja uwagę, tzn jego usytuowanie. Ja troche obawiałm sie czy nie bedzie duzo strat ciepła bo zamierzamy ogrzewać dom głównie kominkiem z płaszczem wodnym.

Pozdrawiam Baśka

g0sia_k
24-10-2005, 18:37
Witam
Tak więc przedstawię projekt zmian, które wprowadziłam do domku.
Przypomnę może, że ma to byc domek dla naszej rodzinki 2+2 (my+synek i córcia) oraz dziadków(2).
Zrobiłam również te zmiany na rzutach projektu, ale niestety nie umiem ich wkleić.
Oto lista wprowadzonych zmian:
PARTER:
1. poszerzenie domu od strony salonu o 1m (jak się zmieści na działce) lub o 0,5 m (tu chyba działka wystarczy);
2. zlikwidowanie dużego okna w części jadalnej i zastąpienie go dwoma zwykłymi - tak jak na innych ścianach; być może jeszcze dodatkowe okno (okna) na ścianie po prawej str. salonu (z tym, że jest to ściana od południa, więc może nie trzeba);
3. zmniejszenie tarasu - tzn. przesunięcie ściany z oknem tarasowym od strony holu o ok. 2,0m - zostawiłam pewną część tarasu zadaszoną; chodziło głównie o to, aby pokój na poddaszu (21) nie zachodził (lub prawie nie zachodził) na taras; prawdę mówiąc nie wiem, jak wygląda możliwość tych "operacji"; na ścianach nośnych po obu stronach tarasu; mam nadzieję, że jest to do zrobienia;
4. następstwem zmniejszenia się tarasu jest zlikwidowanie wejść od str., salonu i od str. części prywatnej oraz przesunięcie kominka, ale o ok. 1,5 m; rezygnujemy z kominko-grilla i będzie zwykły kominek umieszczony na części ściany od tarasu, która zostanie po prawej str. holu (nie wiem czy nie wyjaśniłam zbyt zawile), rozważamy też ewentualnie taką kolumnę z kominkiem gdzieś w okolicach między holem a salonem;
5. w garderobie (12) łazienka dla gości (kibelek, umywalka, kabina prysznicowa);
6. przesunięcie ściany między sypialnią (5), a łazienką (3) i pom. gosp. (4) o 0,5m - niby niewiele, ale zwiększyło trochę zwłaszcza 4 - a o to głównie mi chodziło;
7. sypialnię (5) chciałam zostawić taką samą, więc przesunęłam ścianę między nią a garderobą (6) i pokojem (7) - zmniejszyło to oba pomieszczenia, ale 6 myślę dziadkom wystarczy, a mają jeszcze ewentualnie do dyspozycji 7 - co prawda zrobiła się trochę kiszkowata (niecałe 2,5 na 4m) ale jak ustawi się kanapę na ścianie od str. garderoby, to myślę, że nie będzie raziło, poza tym ma to być taki pokój awaryjny;
8. w łazience (3) w miejscu, gdzie był brodzik zrobiłam kącik pralniczy (pralka, kosz z brudną bielizną), przesunęłam ściankę z drzwiami o 0,5 m, wstawiłam wannę na ścianie od str. garażu, obok kibelek, a bliżej drzwi umywalka;
9. obok łazienki wygospodarowałam dodatkowe pomieszczenie - schowek (ok. 1,3 na 1,8m) - przyklejony do ściany łazienki i wiatrołapu, po lewej str. od wejścia;
10. oczywiście drzwi oddzielające część prywatną od reszty parteru zlikwidowałam;
11. między schodami a kuchnią ścianka;
12. komin przy spiżarni nie wiem po co jest - planuję umieszczenie go w okolicy kuchenki - jeszcze nie jestem zdecydowana, gdzie będzie; może to dziwne, ale tak naprawdę, to jeszcze nie zastanawiałam się bliżej nad zagospodarowaniem kuchni.
PODDASZE:
1. zastąpienie wszystkich lukarni oknami połaciowymi (po dwa);
2. efektem poszerzenia domu jest zwiększenie się sypialni (22) i łazienki (23), w łazience planuję jedno okno połaciowe;
3. przesunięcie ściany między pokojami 22 i 21 o ok. 1m (zmniejszenie pok. 21 - ma to być gabinet, więc wystarczy niewielki) - w ten sposób wygospodarowałam garderobę przy sypialni; ponieważ przesunięcie kominka spowoduje przesunięcie komina w sypialni będzie ona łatwiejsza do zabudowania;
4. połączenie garderoby (18 ) i sypialni (19) - uzyskałam dwie sypialnie dla dzieci o podobnym metrażu; schowki na razie zostają;
5. w łazience (17) oczywiście wanna już nie w lukarni, ale zlikwidowałam jedną umywalkę i przesunęłam ją w kierunku komina, a kibelek w głębi po lewej str. - mam nadzieję, że wszystko się zmieści; ewentualnie planuję jeszcze przesunąć ściankę między łazienką a sypialnią (18+19) o ok. 0,5m w lewo na skraj komina, ale niekoniecznie;
6. chcielibyśmy jeszcze spróbować zwiększenie kąta nachylenia dachu z 30 do 35 stopni - zwiększy to poddasze o ok. 30cm w każdą stronę; jeżeli będzie to wykonalne, to dom poszerzymy tylko o 0,5m.
To tyle moich przemyśleń.
Dodam, że kierowałam się głównie funkcjonalnością pomieszczeń, sensownością ich rozkładu w domu, jakimiś moimi przyzwyczajeniami i wyobrażeniami i być może nie wszystko jest ok, choć przyznam, że na rysunku wygląda to całkiem, całkiem.
Jeżeli miałybyście jakieś uwagi i pomysły, co jest nie do końca w porządku, co by jeszcze zmienić - jestem jak najbardziej otwarta - może rzeczywiście razem zaprojektujemy sobie super chatki na miarę własnych potrzeb i upodobań.
Pozdrawiam,
Małgorzata

anulas
24-10-2005, 21:29
g0sia_k
Powiem Ci, że sie nieźle napracowałać. :lol: Ja dostosowywałam ten dom tylko dla 4 osób i dlatego mialam troche "problemów" z częścią sypialnianą na dole (za duzo pomieszczeń)ale jakoś poszlo. :)
pkt.1-2 tak samo,
pkt.3 też się nad tym zastanawiamy (o ok.1m-tak jak sie konczy kominek), tylko nie wiem czy jest sens robic tak duzego holu, kominek zewnetrzny czy tak, czy tak to likwidujemy. Wydaje mi sie, że takie zmiany mozna wprowadzić, przeciez będzie je robił uprawniony architekt :) i wszystko ostanie dokladnie przeliczone
pkt.4 zostawiamy tylko środkowe wejscie
pkt.5 tak samo
pkt.6-10 to tak jaw wcześniej pisalam dostosowujemy tylko do swoich potrzeb.
pkt.11 to ma sens, zresztą gdyby nie Kroyena pewnie nie widzialabym problemu :oops:
PODDASZ
pkt.1 likwidujemy tylko jedną w pokoju 22, dwie przeciwlegle zostawiamy bo tu cytuję mojego męża "zawsze marzyłem o duzym oknie w łazience" :lol:

jesli chodzi o resztę to dostasowuję do naszych potrzeb (pisałam o tym wczesniej)

Cały czas sie tylko zastanawiam na ile mozliwe są zmiany jesli chodzi o ściany nośne. Jesli czyta to ktoś kompetentny i znający sie na rzeczy to niech nam podpowie.
Pozdrawiam
A.

g0sia_k
24-10-2005, 22:17
Anulas
Odnośnie holu też na początku wydawało mi sie, że będzie za wielki, ale po powiększeniu łazienki (3) i "doklejeniu" dodatkowego pomieszczenia po lewej str. od wejścia, hol po stronie lewej praktycznie jest niewiele większy niż w projekcie - poza tym uważam, że jest lepiej, bo nie podobało mi sie to wejście do części prywatnej przez drzwi. Mam tu jeszcze ewentualnie możliwość manewru, tzn. przesunięcie w łazience (3) ściany z drzwiami tak, że będzie ona w kwadracie (teraz kształt jak w projekcie) i podobnie wydłużyć schowek (obie ściany z wejściem mają być na tej samej wysokości).
Zwiększyła się co prawda prawa str. holu, ale wygląda teraz bardziej jak część salonu (przynajmniej na rysunku). Ciekawa jestem, jak to będzie w rzeczywistości.
Chciałam jeszcze dodać, że taras przeciągniemy w prawo pod oknami salonu do granicy domu.
A odnośnie mojego "napracowania się" :wink: - była to dla mnie bardzo fajna zabawa - szkoda, że na razie tylko na papierze (monitorze). Z budową ruszymy najwcześniej za rok, bo jesteśmy dopiero na początku etapu załatwiania wszystkich papierów i pozwoleń, a poza tym mamy zgryza, bo na działce w najbliższym czasie nie planują doprowadzenia wody i gazu. Szukamy innych rozwiązań, tzn. na pewno kopanie studni, ale pozostaje jeszcze wybór sposobu zdobywania ciepełka.
Mamy wśród sąsiadów budowlańca-zapaleńca, który chce zrobić z naszego terenu (jakieś 15 działek pod laskiem) mini-osiedle i namówić wszystkich na zainwestowanie we wspólną studnię i pompę ciepła.
Tak więc na razie pozostaje mi tworzenie naszego domku tylko w ten sposób i ... marzenia :)
Pozdrawiam,
Małgorzata

Barbaśka
26-10-2005, 11:12
Udało nam się zakupic działkę za cenę woławczą czyli 61 tyś. 10 arów w Augustowie. No to zaczęło się.... Niedługo dołaczymy i my własne przemyślenia odnosnie projektu. teraz muszę poszperać po dziennikach budowy jaki jest kolejny krok po zakupie działki. Wiem ze te różne przyłącza ale jak to się robi, ile czeka ile płaci... Wole wiedziec wcześniej. No a potem projekt archiekt i ekipa budowlana. Oby wszytko szło jak po maśle czego sobie i Wam zyczę.
Barbaśka

anulas
26-10-2005, 13:21
Gratulacje, :lol: opisuj wszystko dokładnie "dla potomnych"
Pozdrawiam
A.

g0sia_k
15-01-2006, 22:26
Odświeżam wątek, a tak naprawdę napisałam po to, by się pochwalić.
Właśnie dzisiaj odebraliśmy projekt. :D
Tak więc chyba nie ma odwrotu - będziemy budować właśnie ten domek.
Mam nadzieję, że wybór okaże się właściwy.
Ciekawa jestem, czy M08 ma nadal grono zwolenników.
Pozdrawiam,
Małgorzata

Barbaśka
16-01-2006, 11:42
To super!!! Ja za miesiąc góra dwa tez kupuje i ruszam z budową. Cieszę się ze będziemy budować równolegle to wymienimy sie doświadczeniami.
Ja póki co odwiedziłam projektanta wnętrz - wstępne rozeznanie. Po zakupie projektu zaczne od dokonania zmian i wizualnej aranżacji żeby potem nie było niespodzianek.

mario_pa
29-01-2006, 00:29
To super!!! Ja za miesiąc góra dwa tez kupuje i ruszam z budową. Cieszę się ze będziemy budować równolegle to wymienimy sie doświadczeniami.
Ja póki co odwiedziłam projektanta wnętrz - wstępne rozeznanie. Po zakupie projektu zaczne od dokonania zmian i wizualnej aranżacji żeby potem nie było niespodzianek.

To czy dołączymy do klubu M08 zależy tak naprawdę od mojej żony, która musi sie końcu zdecydować na określony projekt.
Męczy mnie to bardzo, ale wytrwam. :wink:

Mamy wątpliwości, czy czasem pokój dzienny nie jest za mały.
Te zmiany, o których wcześniej dyskutowaliście też byłyby brane pod uwagę, oczywiście pod kątem indywidualnych potrzeb.

Zmiany, nad którymi bym się zastanawiał:
1) Powiększenie sypialni 7 kosztem garderoby.
2) W przypadku zmiany funckji pom. 5 na gabinet, zmniejszenie wymiarów przy jednoczesnym powiększeniu 7 i, lub 4/3.
3) Ewentualne zmniejszenie tarasu o ok. 1m, aby kominek był cały wewnątrz bryły budynku
(do dyskusji podczas adaptacji projektu).
4) Pod warunkiem zmian pkt.3, zamiast drzwi na taras w korytarzu 8, okno.
Drzwi z pokoju 9 na taras raczej bym zostawił (do zastanowienia).
5) Mam taki pomysł, aby ściany w strefie wejściowej i przy tarasie wyłożyć klinkierem.
Po to aby nie obklejać, tylko wymurować. Należałoby przewidzieć szerszy fundament +12 cm pod ściankę z klinkieru,
np. w kolorze opasek użytych do podmurówki. Oczywiście kolor klinkieru byłby skomponowany z kolorem ogrodzenia.
6) Zastanowiłbym się na powiększeniem garażu (przedłużenie o 50-70 cm do przodu) - dodatkowe 3-4 metry pow. na graty z ogrodu.

Pozdrawiam

g0sia_k
29-01-2006, 10:07
Witamy kolejnego zdecydowanego :)
Teraz jeszcze trzeba "urobić" żonę :wink:
My chcielibyśmy ruszyć z budową w okolicach lata. Teraz mąż musi wydeptać ścieżki do wodociągów i gazowni - na pewno jest możliwość podłączenia tych mediów (sąsiedztwo ma) - pozostaje kwestia ceny :(
Prąd na szczęście mamy.
Jak wyjaśnimy te sprawy ruszymy z adaptacją projektu do własnych potrzeb. Co do zmian, które planowaliśmy, to wprowadziłam pewne modyfikacje.
Ponieważ wejście mamy od zach., musieliśmy zmienić funkcje pokojów na parterze - tzn. 5 przeznaczyć na gabinet (okna od pn.), a sypialnię 7 powiększyć kosztem 5 - garderoba też powiększona.
Tak jak już wspomniałam łazienka 3 w kwadracie.
Kominek mąż chciałby taki narożnikowy - otwarty na salon i powiększony hol, który niejako stałby się częścią pokoju dziennego.
Ponieważ warunki zabudowy wymuszaja zwiększenie kąta nachylenia dachu o 5 stopni, zwiększy się poddasze o ok. 0,5 m w każdą stronę - tu najbardzie interesowało nas powiększenie sypialni 22 i łazienki 23. W związku z tym rozważamy rezygnację z poszerzenia domu (salon i tak bedzie większy o część holu) lub ewentualne poszerzenie, ale tylko o 0,5 m.
W łazience 17 i pomniejszonym gabinecie 21 zamiast lukarni po jednym oknie połaciowym (nie dwa).
Być może w powiększonej łazience 23 jedno okno połaciowe.
Ponieważ warunki zabudowy zabraniają budować pomieszczeń gospodarczych (a takowe chcieliśmy mieć) dodatkowo budujemy garaż wolnostojący dwustanowiskowy, ale z pojedynczą bramą garażową. Znaleźliśmy projekt garażu pasujący do domku. Będzie on przeznaczony własnie na takie pomieszczenie, więc garaż w bryle domu pozostawiamy bez zmian.
To tyle naszych kolejnych przemysleń - zobaczymy, co będzie dalej.
A tak przy okazji zrobiłam sobie taki mały retusz zdjęcia domku, bo chciałam sprawdzić, jak będzie wyglądał bez lukarni - przyznam, że nie stracił wiele na urodzie :)
Pozdrawiam,
Małgorzata

mario_pa
29-01-2006, 15:42
Witamy kolejnego zdecydowanego :)
Teraz jeszcze trzeba "urobić" żonę :wink:
Ponieważ wejście mamy od zach., musieliśmy zmienić funkcje pokojów na parterze - tzn. 5 przeznaczyć na gabinet (okna od pn.), a sypialnię 7 powiększyć kosztem 5 - garderoba też powiększona.

To tyle naszych kolejnych przemysleń - zobaczymy, co będzie dalej.
A tak przy okazji zrobiłam sobie taki mały retusz zdjęcia domku, bo chciałam sprawdzić, jak będzie wyglądał bez lukarni - przyznam, że nie stracił wiele na urodzie :)
Pozdrawiam,
Małgorzata

My mamy działkę narożną z wjazdem od wschodu, => potrzebne będzie odbicie lustrzane.

W sumie projekt jest dobry do tego, aby poddasze wykończyć w późniejszym terminie, a pomieszczenie 5 na początek wykorzystać na pokój dzieci, a później gabinet.

Gdyby nie brak decyzji ws projektu, to pewnie już byśmy mieli stan otwarty, lub przynajmniej zerowy. Daje sobie jeszcze ze 2 tygodnie na dezycję i ...jazda.

A jak wygląda dom po retuszu? Podeślij coś.

A tak w ogóle to ciekawe, jak wyglądałyby schody umiejscowione w halu?
Czy ktoś z was zastawiał się nad inną lokalizacją schodów na poddasze?

POzdrawiam
Mariusz

g0sia_k
29-01-2006, 18:17
Po wielu próbach udało mi się jakoś wkleić zdjęcie domku bez lukarni :D
Nie jest doskonale, ale to mój pierwszy raz :wink:
Większy format dostępny po kliknięciu na zdjęcie.

http://img482.imageshack.us/img482/2277/m08bezlukarni9as.th.jpg (http://img482.imageshack.us/my.php?image=m08bezlukarni9as.jpg)

Co o tym myślicie? Mnie sie wydaje, że nie wygląda najgorzej.

Pozdrawiam,
Małgorzata

mario_pa
29-01-2006, 19:06
Po wielu próbach udało mi się jakoś wkleić zdjęcie domku bez lukarni :D
Nie jest doskonale, ale to mój pierwszy raz :wink:
Większy format dostępny po kliknięciu na zdjęcie.

Co o tym myślicie? Mnie sie wydaje, że nie wygląda najgorzej.

Pozdrawiam,
Małgorzata

Mojej 7-letniej córce bardziej podoba się projekt z lukarnami, dzieci są szczere więc trzeba im zaufać. Dorośli kierują się własnym gustem.
Ja z żoną - też optujemy za lukarnami. A propo's żony, urabiam ją, znaczy się jej decyzję.

Ja chciałbym zwrócić uwagę na kwestię doświetlenia sypialni na poddaszu - 1 okno połaciowe może nie wystarczyć na powiększoną sypialnię. W przypadku łazienki, gabinetu powinno wystarczyć. Widziałem takie przypadki, gdy ktoś zmniejszał liczbę okien (powierzchnię doświetlenia). Wrażenie nieprzyjemne, powodujące uczucie klaustrofobii.
Radzę to przemyśleć.

Mam dodatkowe pytanie, czy projekt zawiera szczegółowy wykaz materiałów potrzebnych do budowy?

Pozdrawiam

g0sia_k
29-01-2006, 21:48
Mojej 7-letniej córce bardziej podoba się projekt z lukarnami, dzieci są szczere więc trzeba im zaufać. Dorośli kierują się własnym gustem.
Ja z żoną - też optujemy za lukarnami. A propo's żony, urabiam ją, znaczy się jej decyzję.

Ja chciałbym zwrócić uwagę na kwestię doświetlenia sypialni na poddaszu - 1 okno połaciowe może nie wystarczyć na powiększoną sypialnię. W przypadku łazienki, gabinetu powinno wystarczyć. Widziałem takie przypadki, gdy ktoś zmniejszał liczbę okien (powierzchnię doświetlenia). Wrażenie nieprzyjemne, powodujące uczucie klaustrofobii.
Radzę to przemyśleć.

Mam dodatkowe pytanie, czy projekt zawiera szczegółowy wykaz materiałów potrzebnych do budowy?



Nie da się ukryć, że domek z lukarnami jest ładniejszy, ale taka przyjemność zdaje się jest droższa - myślę, że ostateczna decyzja zapadnie, kiedy zobaczymy jakiego rzędu są ewentualne różnice w kosztach obu rozwiązań.

Co do sypialni, to na zdjęciu widać (może niezbyt wyraźnie, ale wspominałam już o tym), że w miejsce lukarny będą dwa okna połaciowe, natomiast po jednym w gabinecie i łazience.

Projekt zawiera wykaz materiałów, ale - jak wskazuje kilka postów, na które natrafiłam na tym forum - trzeba wszystko dokładnie sprawdzić i porównać ilości w wykazie z rysunkami poszczególnych konstrukcji - błędy zdarzają się dość często, zwłaszcza w projektach nowych, które jeszcze nie przeszły chrztu bojowego.

Pozdrawiam i życzę dalszych owocnych negocjacji z żoną :wink:

Małgorzata

Meb
30-01-2006, 10:46
Witam wszystkich

Ja także skłaniam sie do zakupu projektu M08. Fajnie g0sia_k że przerobiłaś lukarny na okna dachowe bo dokładnie taką zmianę chcę wprowadzić w swojej adaptacji. Nie macie wrażenia, że po tej zmianie dom sie optycznie zmniejszył?

Mam pytanie, jako że zakup projektu przed mną czy rozmawiałas z muratorem nt zgody na zmiany jako to wygląda czasowo iczy faktycznie jest bezpłatnie oraz czy wymiary w zakupionym projekcie sa skorygowane o błędy prezentowane na stronie www m.in łazienka na poddaszu 1,1 m (mam nadzieje, że to błąd).

Dzieki i pozdrawiam
Meb

mario_pa
30-01-2006, 20:47
Nie da się ukryć, że domek z lukarnami jest ładniejszy, ale taka przyjemność zdaje się jest droższa - myślę, że ostateczna decyzja zapadnie, kiedy zobaczymy jakiego rzędu są ewentualne różnice w kosztach obu rozwiązań.

Pozdrawiam i życzę dalszych owocnych negocjacji z żoną :wink:

Małgorzata

Dajcie znać, jak będziecie znali więcej szczegółów o kosztach.
Tutaj wątki na temat porównania: lukarna vs okno dachowe. Ale nie ma tam konkretów o kosztach.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=41596&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=koszt+lukarny
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=70&highlight=koszt+lukarny

Jeszcze dodatkowy komentarz.



Wyszedłem z założenia że pomieszczenia które potrzebują więcej światła (od północy) oświetlę oknami połaciowymi, pomieszczenia od strony południowej i zachodniej gdzie światła jest dosyć ozdobię lukarnami. Efekt: mam dom z dwoma oknami połaciowymi i trzema lukarnami.

Sam tak uważam, widzę że nie jestem jedyny.

Zastanawialiście się dodatkowym ogrzewaniem kominkowym (DGP)?

A propos negocjacji.
Łatwiej negocjować z córką. Od zawsze zachowywała się jak dyplomata, a teraz jeszcze zachowuje się jak premier.
- Mamo, ten dom z zielonym dachem?
- Uhm.
- YES. :wink:

Pozdrawiam

mario_pa
05-02-2006, 11:15
Pozdrawiam i życzę dalszych owocnych negocjacji z żoną :wink:
Małgorzata

Negocjacje zakończone, :wink: . W sumie się zdecydowaliśmy.
Musimy nabrać 100% pewności.

To co musimy jeszcze rozważyć:
wielkość salonu, lokalizacja schodów, dodatkowa toaleta na parterze.
Mamy nadzieję, że nie będzie z tym problemów.

Barbaśka
06-02-2006, 21:33
Mam pytanie , czy ktoś zastanawiał się nad zmianą kolorystyki domu tzn. dach i te jasnobrązowe dodatki? Nie mówie ze tak jest źle ale ciekawa jestem jak wyglądałby ten dom np. z brązowym czy ceglastym dachem?
gOsia_K czy mogłabys zrobic i takie wizualizacje?
I jeszcze jedno pytanie odnosnie zakupu projektu - czy oni sami wysyłaja projekt ze zgoda na zmiany czy trzeba o to poprosić? i jak to zrobić? Do kogo napisać ?

Baśka

mario_pa
06-02-2006, 22:21
Mam pytanie , czy ktoś zastanawiał się nad zmianą kolorystyki domu tzn. dach i te jasnobrązowe dodatki? Nie mówie ze tak jest źle ale ciekawa jestem jak wyglądałby ten dom np. z brązowym czy ceglastym dachem?
gOsia_K czy mogłabys zrobic i takie wizualizacje?
I jeszcze jedno pytanie odnosnie zakupu projektu - czy oni sami wysyłaja projekt ze zgoda na zmiany czy trzeba o to poprosić? i jak to zrobić? Do kogo napisać ?

Baśka

Wyślij email na adres: [email protected]
Wpisz w temacie: Zapytanie o projekt: M08

Lub na dole strony: http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=339&IdKolekcji=21&action=showRzuty

znajdź polecenie Zapytanie o projekt, poniżej informacji szczegółowych.

mario_pa
12-02-2006, 21:00
To super!!! Ja za miesiąc góra dwa tez kupuje i ruszam z budową. Cieszę się ze będziemy budować równolegle to wymienimy sie doświadczeniami.
Ja póki co odwiedziłam projektanta wnętrz - wstępne rozeznanie. Po zakupie projektu zaczne od dokonania zmian i wizualnej aranżacji żeby potem nie było niespodzianek.

Jak się nic nie zmieni to pewnie do końca lutego zamkniemy sprawę projektu. Też myślę o tym, żeby zacząć od aranżacji wnętrza.

Poza tym na pewno zmienilibyśmy:
- kolor dachówki na tradycyjną czerwoną,
- okna drewniane - kolor ciemny (mahoń),
- tynk w kolorze wanilia, blado-żółty, "ekri" (cholera jak to się pisze)
- kominek - coś w stylu
http://www.wydawnictwo.murator.com.pl/modelowe/wnetrza/d24/5.jpg
lub http://www.wydawnictwo.murator.com.pl/modelowe/wnetrza/d12b/294.jpg


BTW: czy ktoś już robił rozpoznanie kosztów budowy?

Barbaśka
12-02-2006, 21:23
mario_pa widzę że mamy podobny gust, ten drugi kominek razem z całą "otoczką" jest w moim stylu. Gdyby udało Ci się zrobic jakąś wizualizacje tej dachówki i koloru sciań to wrzuć na forum. Jesli chodzi o okna i drzwi to myślę raczej o jaśniejszych drewnach - orzech czy cos w tym stylu ( nie znam się na gatunkach) Tylko właśnie, jeśli chodzi o okna podobaja mi sie drewniane ale podobno co jakis czas trzeba je malować impregnatem, czy to prawda?
A jeśli chodzi o zmiany w projekcie to u nas z grubsza wyglada to tak:
1. Podpiwniczenie ( wiem ze to podraża koszty, ale w naszych stronach podobno kopie sie fundamenty na ok 1,70 także chcac mieć piwnice na ok 2,20 to kwestia wykopania 0,5 m głębiej i wybranie całej ziemi, piwnica bez okien, taka zwykła, no i dochodzi jeden strop więcej)
2. poszerzenie przejścia z 2 do 8 kosztem łazienki 3 (ścięcie całego rogu) i przenieśienie łazienki do pom. gosp. 4 a pom. gosp w piwnicy
3. Liwkidacja drzwi na taras z pom 8 i 9 i zastapienie ich duzymi oknami od podłogi
4. Przeniesienie kominka na przeciwległa ścianę w salonie ( narożny może jest i fajny ale pokój kompletnie nieustawny, bo fajnie jest usiąść na kanapie i gapić się w ogień a przy obecnym ustawieniu raczej się nie da,
5. Poddasze połączenie 19 i 18, w 23 garderoba

mario_pa
12-02-2006, 21:55
mario_pa widzę że mamy podobny gust, ten drugi kominek razem z całą "otoczką" jest w moim stylu. Gdyby udało Ci się zrobic jakąś wizualizacje tej dachówki i koloru sciań to wrzuć na forum. Jesli chodzi o okna i drzwi to myślę raczej o jaśniejszych drewnach - orzech czy cos w tym stylu ( nie znam się na gatunkach) Tylko właśnie, jeśli chodzi o okna podobaja mi sie drewniane ale podobno co jakis czas trzeba je malować impregnatem, czy to prawda?
4. Przeniesienie kominka na przeciwległa ścianę w salonie ( narożny może jest i fajny ale pokój kompletnie nieustawny, bo fajnie jest usiąść na kanapie i gapić się w ogień a przy obecnym ustawieniu raczej się nie da,

Nie mam serca do wizualizacji.
Jeśli chodzi o okna, to nie wiem czy je trzeba impregnować. Oglądałem kolegi dom, ma okna z Natury (Lublin), wyglądały dobrze i podobno były tanie. Pytanie czy dobre jakościowe.

mario_pa
14-02-2006, 23:42
mario_pa widzę że mamy podobny gust, ten drugi kominek razem z całą "otoczką" jest w moim stylu.
A jeśli chodzi o zmiany w projekcie to u nas z grubsza wyglada to tak:
4. Przeniesienie kominka na przeciwległa ścianę w salonie ( narożny może jest i fajny ale pokój kompletnie nieustawny, bo fajnie jest usiąść na kanapie i gapić się w ogień a przy obecnym ustawieniu raczej się nie da,


Nie wiem czy kominek w nowym miejscu nie będzie kolidował z konstrukcją dachu, ale to pytanie do projektanta podczas adaptacji.
No i pozostaje jeszcze sam komin, który musi mieć pewnie określoną wysokość aby był odpowiedni ciąg. Będzie się pewnie wyróżniał na przeciwległej ścianie, patrząc z zewnątrz.
Ja chyba zostanę przy pierwotnej lokalizacji kominka, tzn. jak przesunięta zostanie ściana od tarasu, to pewnie trochę przesunie się kominek, może jeszcze pociągniemy kawałek ścianki do hallu i wtedy będzie bardziej kameralnie.
Drzwi za kominkiem pewnie do zmiany.

andy999
20-02-2006, 16:26
Czy nie uważacie, że tak daleko wystający dach nad tarasem będzie powodował duże zacienienie go, właściwie tylko wtedy gdy słońce będzie prostopadle do tarasu będzie tam widno ( przez 3-4 godziny )
Miałbym chęć zmniejszenia tarasu (14) po przez przesunięcie ściany w hallu (2), ale wtedy powstaje jeszcze większy hall....
Czy taka zmiana oraz przesunięcie ściany w pokoju 7 o 1m na zewnątrz wymaga specjalnej zgody projektantów tego domu ?

Czy dobrze by wygłądał ten dom z grafitową dachówką i jasnymi elewacjami ?
Pozdrawiam

mario_pa
20-02-2006, 21:52
Czy nie uważacie, że tak daleko wystający dach nad tarasem będzie powodował duże zacienienie go, właściwie tylko wtedy gdy słońce będzie prostopadle do tarasu będzie tam widno ( przez 3-4 godziny

Zależy od usytuowania względem stron świata. Najmniejsze zacienienie byłoby, gdyby taras wychodził na południe.
Wydaje mi się, że chodzi o to właśnie by taras był zacieniony. W przeciwnym wypadku trzeba by mieć jakąś markizę.



Miałbym chęć zmniejszenia tarasu (14) po przez przesunięcie ściany w hallu (2), ale wtedy powstaje jeszcze większy hall....


Też o tym myślę i pewnie tak zrobię. Wydaje mi się, że powinno to się zrobić w ramach adaptacji, bez specjalnej zgody.
Ale zamierzam spotkać się z autorką projektu, to się upewnię.



Czy taka zmiana oraz przesunięcie ściany w pokoju 7 o 1m na zewnątrz wymaga specjalnej zgody projektantów tego domu ?
Pozdrawiam

Przesunięcie ściany w pokoju 7 burzy symetrię domu, efekt może być "be", raczej wpłynie negatywnie.
Czy wymaga zgody, też mogę się spytać. Wydaje się że zgoda może być potrzebna, poniewąż zmieni kształt dachu.
Załamanie w dachu (jak to się nazywa: kosz czy gąsior) zbliży się do lukarny.

andy999
20-02-2006, 23:44
Taras będzie od strony zachodniej, więc obawy o zacienienie chyba nie są bezpodstawne.
Nie zrozumieliśmy się co do przesunięcia ściany w pokoju 7, chciałbym przesunąć ścianę na północ (na rysunku) tzn. żeby dom zamiast 15,2m dł. miał 16,2m, wtedy nie dach się tylko wydłuży, ale nie powstanie żadne nowe załamanie na nim.
Gdybyś mógł o to zapytać byłbym wdzięczny :)
Pozdrawiam

andy999

mario_pa
21-02-2006, 09:30
Taras będzie od strony zachodniej, więc obawy o zacienienie chyba nie są bez podstawne.
Nie zrozumieliśmy się co do przesunięcia ściany w pokoju 7, chciałbym przesunąć ścianę na północ (na rysunku) tzn. żeby dom zamiast 15,2m dł. miał 16,2m, wtedy nie dach się tylko wydłuży, ale nie powstanie żadne nowe załamanie na nim.
Gdybyś mógł o to zapytać byłbym wdzięczny :)
Pozdrawiam

andy999

O której wersji myslisz: normalna czy odbicie lustrzane.
Odnośnie tarasu: zacienienia nie da się uniknąć, ale cóż jest to taras "na każdą pogodę".
Taras jest od strony zachodniej więc zachody słońca będzie można oglądać :D , chyba że zasłoni dom sąsiada :( .
Ja tak będę miał. W miesiącach letnich słońce będzie goscić na tarasie gdzieś do 18:30, póżniej zasłoni je dom sąsiada.
Może taras złapie jeszcze trochę ostatnich promyków słońca ok. 21.00.

andy999
21-02-2006, 10:10
Dla mnie odpowiednia jest wersja " lustrzane odbicie ", bo wtedy od północy jest garaż i pomieszczenie gospodarcze, łazienka jest za mała i nie ma okienka, a ja jestem przyzwyczajony do okna bo teraz mam, więc coś trzeba będzie pokombinować z pokojem 5, no i wydłużenie domu poprzez powiększenie pokoju 7 wydaje się konieczne.

Sąsiadów za blisko nie mam bo działka 1ha, ale nie postawię domu na jej środku tylko z brzegu, żeby mieć mniej do koszenia trawy ! Teraz koszę 600m2 więc wiem co to jest....

Masz rację " dom na każdą pogodę " jak sama nazwa wskzuje nie tylko na słoneczne dni, ale na słoneczne też...

Podłogę pokoju nad tarasem będzie trzeba dobrze ocieplić. W domu w którym teraz mieszkam miałem z tym problem, wypaczył się nawet parkiet w pokoju nad takim tarasem.

No i ten zielony kolor dachówki , raczej zmienię na grafitowy ewentualnie ceglany.
Pozdrawiam

andy999

mario_pa
21-02-2006, 10:19
Dla mnie odpowiednia jest wersja " lustrzane odbicie ", bo wtedy od północy jest garaż i pomieszczenie gospodarcze

Tak jak i dla nas. Wjazd mamy od wschodu. Działka narożna prawie w kwadracie - tylko 850 m2 niestety.
Ale trawy też nie zamierzam siać zbyt dużo i kosić zbyt często :wink:

Pozostało nam jeszcze tylko spotkanie a architektem, dyskusja na temat naszych wątpliwości i ... kupno projektu.

Dach raczej w kolorach tradycyjnych (czerwony lub ceglasty).

mario_pa
23-02-2006, 22:09
Pozostało nam jeszcze tylko spotkanie a architektem, dyskusja na temat naszych wątpliwości i ...
Jutro spotkanie, jakbyście mieli jeszcze jakieś uwagi, to do jutra rano jeszcze jestem w domu. Na priva.

mario_pa
24-02-2006, 20:27
Miałbym chęć zmniejszenia tarasu (14) po przez przesunięcie ściany w hallu (2), ale wtedy powstaje jeszcze większy hall....
Czy taka zmiana oraz przesunięcie ściany w pokoju 7 o 1m na zewnątrz wymaga specjalnej zgody projektantów tego domu ?


Nie ma problemu z przeprowadzeniem takich zmian jak:
- przesunięcie ściany i zmniejszenie tarasu, konstrukcja stropu pozwala na swobodne przesunięcie ściany,
- powiększenie budynku ze strony pokoju 7 (wymaga adaptacji)

Jeśli chodzi o lokalizację schodów to:
- najprostsze (bezinwazyjne) jest przesunięcie o ok. 100 cm w kierunku wejścia. Wtedy nastąpi likwidacja garderoby, jej część może być WC i/lub dostępna jako szafa od strony pomieszczenia 1 (i to wydaje się OK)
- możliwe jest też umieszczenie schodów od strony garażu w miejscu pom.1 , ale wtedy trzeba zmienić strefę wejściową. Trzeba tylko pomyśleć jak, ale jest to zrobienia. Wymaga to także zmiany aranżacji piętra (pomieszczenia 15,17,18 - odpowiednia zmiana funkcji oraz przesunięcie lukarny). Strefa: wejście - hall na dole straci symetryczny charakter, ale nie jest to chyba błąd.
- schody w holu możliwe, ale tu już trzeba pogłówkować. POwoduje konieczność znacznych zmian na górze: likiwidacja pomieszczenia 21 i lukarny. Strefa wejściowa + otwartość na hol - definitywnie traci zakladany charakter. Wg mnie dom bez "duszy", traci funkcje tarasu, widocznego z holu, etc. Ja takie rozwiązanie schodów ODRZUCAM

PS. Podziękowania dla pani architekt za spotkanie.[/i][/b]

Barbaśka
17-03-2006, 21:19
Jesteśmy umówieni z ekipą na przełom lipca/sierpnia. jak wszystko dobrze pójdzie stan surowy będzie zakończony w październiku. (Oby)

mario_pa
18-03-2006, 12:29
Jesteśmy umówieni z ekipą na przełom lipca/sierpnia. jak wszystko dobrze pójdzie stan surowy będzie zakończony w październiku. (Oby)

Surowy otwarty czy zamknięty?
Ile ma kosztować robocizna, czy wycena jest zgodna z szacunkami Muratora?

Barbaśka
18-03-2006, 14:05
Otwary, poradzono nam żeby okna wstawiać dopiero jak mury się "ostoją" czyli w następnym sezonie. w sierpniu 2007 chcemy się wprowadzać. Robocizna ma kosztować 24.000 z więźbą bez krycia dachu. A jesli chodzi o ilość i cenę materiałów to oszacowanie mamy miec dopiero za tydzień. Chcieliśmy najpierw budować 3-warstwowo ale jak nam majster wyliczył że tak pi razy drzwi będzie to kosztowało ok 160.000 to zdecydowaliśmy się na jedną warstwę betonu km. (24) + styropian (18) tak wstępnie.

mario_pa
22-03-2006, 23:24
Otwary, poradzono nam żeby okna wstawiać dopiero jak mury się "ostoją" czyli w następnym sezonie.
Słusznie, i jeszcze nie trzeba ich pilnować. Czy w tym roku chcecie też kryć dach, czy będziecie deskować i przykrywać na razie papą? Ja się zastanawiam nad takim wariantem. Muszę to przekalkulować.


Pozostało nam jeszcze tylko spotkanie a architektem, dyskusja na temat naszych wątpliwości i ... kupno projektu.
Właśnie zakupiłem i odebrałem projekt. Jakiś taki duży się zrobił. :wink: Siedzę, oglądam, nic nie rozumiem.

Niech się dzieje wola nieba ...
...
Trzeciego projektu już nie będzie. :oops:
...
gosia_k, Barbaśka, mario_pa - to już chyba jest Ich Troje. :)

g0sia_k
23-03-2006, 09:51
Witam po dłuższym milczeniu (kłopoty zdrowotne :( )
Cieszę się, że mamy już grono "pewniaków" - co trzy głowy, to nie jedna :)
My tak, jak mario-pa mamy pewne obawy co do wielkości domku, i wynikającej z tego ceny, ale cóż taki nam sie spodobał i trzeba teraz to pociągnąć.
Jeżeli chodzi o nasze dalsze plany, to też zamierzamy zacząć w wakacje i w tym roku postawić stan surowy otwarty, ale prawdopodobnie przykryty dachówką (teść właśnie chodzi po lesie i szuka drewna na więźbę - najlepsze podobno z zimowej ścinki).
W następnym roku chcemy doprowadzić dom do stanu do zamieszkania - bez wykończonego poddasza, a na parterze to co konieczne, ale bez prowizorki - od razu na cacy.
Jesteśmy też po pierwszym spotkaniu z architektem, który będzie adoptować projekt i przedstawiliśmy mu nasze propozycje zmian - na razie podobno wszystko da się zrobić - zobaczymy, jak przyjdzie do konkretów.
Ja z kolei oszalałam na punkcie przeszukiwania materiałów o wnętrzach - moja bolączka, to przede wszystkim kuchnia i salon (co do reszty to raczej jestem spokojna). Głowa juz mnie boli od kombinowania jaki kominek i gdzie dokładnie, jak rozwiązać sprawę połączenia kuchni z salonem (otwarta, częściowo zamknąć, barek, drzwi, otwór na drzwi bez skrzydeł) - już nie mogę, a mąż się śmieje :evil:
A tak poza tym, to przede wszystkim musimy rozwiązać sprawę ogrzewania - czekamy na pismo z gazowni, jeżeli będą jakieś perspektywy (w sąsiedztwie gaz jest), to decydujemy się czasowo na gaz płynny - drogi ale bez zmian w instalacji mozna później podłączyć ziemny, jeżeli się "nie da" to przemyślimy inne warianty (węgiel, drzewo, olej odpada, a prąd przy takim domu nas zeżre). Jeśli chodzi o wodę, to pozostaje wiercenie studni (na naszym terenie raczej bez problemu - woda ok. 1,5 m), a prąd mamy.
To na razie tyle wiadomości z naszego fronu - czekamy na Wasze relacje :D
Pozdrawiam,
Małgorzata

mario_pa
31-03-2006, 21:40
w tym roku postawić stan surowy otwarty, ale prawdopodobnie przykryty dachówką (teść właśnie chodzi po lesie i szuka drewna na więźbę - najlepsze podobno z zimowej ścinki).
W następnym roku chcemy doprowadzić dom do stanu do zamieszkania - bez wykończonego poddasza, a na parterze to co konieczne, ale bez prowizorki - od razu na cacy.


Ja myślę o tym, żeby w tym roku zrobić dach bez dachówki (pełne odeskowanie + papa). Myślę, że lepiej jak będzie całość osiadać bez dachówki. Dojdą koszty desek, ale x0 000 PLN nie będzie darmo leżeć na dachu :wink:
Myślę że finansowo będzie łatwiej znieść.

Na razie musimy zdecydować jaki fundament i w jakiej technologii budować ściany. Jutro będziemy rozmawiać o adaptacji.
Jedyna istotna zmiana na razie - to przesunięcie ściany od tarasu o ok. 1m.

Remigiusz Pożarycki
24-04-2006, 10:13
Jak myslicie - czy te 270 tys zl jest realne ? Ile można zyskać na zamianie lukarn na połaciowe, a ile na zamianie pokrycia dachowego na blachodachówkę ?

mario_pa
29-04-2006, 23:02
Jak myslicie - czy te 270 tys zl jest realne ? Ile można zyskać na zamianie lukarn na połaciowe, a ile na zamianie pokrycia dachowego na blachodachówkę ?

>270 tys. zł
Raczej nie ma szans, przynajmniej wg mnie. Aczkolwiek trzeba szukać oszczedności na każdym etapie.
Np. wycena okiena drewnianych (Włoszczowa) jest rzędu 32 tys. PLN z VAT z montażem, przy zmniejszeniu wielkości okien balkonowych i maksymalizacji użycia standardów. Drzwi wewn. i zewn. to min. kolejne ok. 20 tys. PLN.
Czekam na wycenę plastików Oknoplast (drewnopodobne), zobaczymy jaka będzie różnica.

>blachodachówkę
Zależy: ceny dachówki cemenetowej Braas (chyba romańska) to ok. 20 zł/m2, w porównaniu do blachodachówki cena za materiał będzie pewnie podobna, natomiast robocizna trochę droższa. Ceramiczna Roben jest znacznie droższa.
Ale czekam na wyceną materiałów do stanu surowego otwartego, w tym Braas.

A tak w ogóle to zaczęliśmy doprowadzać media na własną rękę - koszty na razie do podziału na czterech. Kolejne osoby kupują działki w pobliżu nas (cena 100-120 zł za metr). Pewnie są przekonani, że działki są prawie uzbrojone. Stety dla nas wod-kan jest nasz, więc będą musieli się dołożyć (oj niemało niemało).

Woda już jest na działce, kolejne koszty też:
- doprowadzenie wody i kanalizacji na działkę w miejce kotłowni - 1500 zł
- projekt techniczny przyłącza wod-kan - 2x800 zł (q.a za co tyle, za parę kresek, szkoda gadać)
- nadzór techniczny nad budową gazociągu - 500 zł na głowę

Chciałem te koszty ponieść później, ale nie dało rady niestety, sąsiedzi kończą domy. Jedyna korzyść to taka, że wraz z fundamentami skończą się większość wykopów.

mario_pa
06-05-2006, 16:03
Odebrałem kilka wycen na okna: dwie dla okien PCV, dwie dla drewnianych. Niestety nie da się ich tak od razu porównać, trzeba wykonać trochę rachunków.

Na razie pokazuję wyceną dla Oknoplast - wycena wg zestawienia z projektu, z jedną uwagą: zamiast okna o symbolu S06 użyto okna S07.
a) 36 490 PLN - zaliczka 40%
cena bazowa - 44 087
po upuście 30% - 30 860
montaż - +3 250
RAZEM 34 110
+VAT 7% 36 490

b) 34 800 PLN - wpłata 100%
cena bazowa - 44 087
po upuście > 30% - 29 300
montaż - +3 250
RAZEM 32 550
+VAT 7% 34 800

Powyższe ceny uwzględniają:
- wymiary niestandardowe,
- pełny kolor - okleina drewnopodobna z obu stron okna,
- szprosy wewnątrzszybowe złote 8 mm,
- wszystkie szyby P4,
- okucia antywłamaniowe WK2,
- klamki z kluczem,
- rózne formy platności,
- montaż powyższego.

Uwagi:
- jest to wycena orientacyjna wg nomenklatury motoryzacyjnej "full wypas" czyli w praktyce może być tylko taniej.
- przy zastosowaniu okien standardowych cena będzie niższa - może ok. 10%,
- przy szprosach każde pole to 16 PLN brutto (cena bez upustu 30%), lub 20 PLN dla drewnianych szprosów,
- naliczyłem w sumie ponad 200 pól x 16 PLN = 3200 PLN, niezła sumka,
- różnica w cenie dla zbliżonych okien standard z okleiną drewnopodobną tylko na zewnątrz wynosi odpowiednio (65, 95, 170, 120, ?, 100, ?, ?) - licząc średnio 100 PLN za okno też się uzbiera ok. 2000 PLN (przy puście będzie mniej),
- szyby P4 (podwójna folia antywłamaniowa) w porównaniu do P2 (pojedyncza folia) są droższe o ok. 100 PLn na 1 m2 szyby, szyb w projekcie jest ok. 40-45 m2,

Przy okazji innej wyceny (okna drewniane Włoszczowa) widziałem informację że dopłata:
- do okuć bezpiecznych to 81 PLN brutto przy 7% VAT.
- do okuć antywłamaniowych WK1 od standardu to 107 PLN brutto (7% VAT).
- do okuć antywłamaniowych WK2 od standardu to 188 PLN brutto (7% VAT).
W sumie skrzydeł jest chyba ze 30. Pytanie czy inwestujemy w okna czy porządny system alarmowy ze strefami bezpieczeństwa.

CityMatic
15-05-2006, 16:56
Witam ,choc na poczatku bardzo chciałem M09a to chyba również wybuduje M08
I chyba też już podjąłem decyzję chodz swój projekt muszę trochę adaptowac,gdyż nie potrzebne mi są pokoje na dole,a wolałbym pokój raczej goscinny.
Na zrazie próbuję dostosowac projekt i skonsultowac sie z architektem.
Taras też chce zrobic z bruku wiec jeszcze inne ustalenia
Po zmianie mój parter wygląda tak(wczesniej umiesciłem podobną odpowiedz :oops: )

http://autokacik.pl/files/276821817-Obecniepoprawiony.JPG
Co do łazienki na parterze to wydaje mi sie dobrze pomyslana i chciałbym aby taka pozostała.
Pomieszczenie które powstało za nowym pokojem bedzie słuzyło jako pomieszczenie na rower i kosiarkę oraz na wiszący zbiornik cwu z kolektora słonecznego :wink:

CityMatic
15-05-2006, 17:02
Co do tej mojej zmiany góra prawie wcale nie ulegnie zmniejszeniu
http://autokacik.pl/files/276821817-dom_339_4modernizacja.JPG
Zastanawiam sie jeszcze nad przeunieciem scianki w głąb za kominek przez co podłoga w pokoju 21 była by cieplejsza :roll: ale myslę ze wczesniej już to ktos obliczył i niepowinno byc problemu z wychładzaniem tego pomieszczenia

mario_pa
15-05-2006, 21:29
Co do łazienki na parterze to wydaje mi sie dobrze pomyslana i chciałbym aby taka pozostała.
Pomieszczenie które powstało za nowym pokojem bedzie słuzyło jako pomieszczenie na rower i kosiarkę oraz na wiszący zbiornik cwu z kolektora słonecznego :wink:

Ogólnie cały pomysł zmniejszenia domu mi się podoba, ciekawy. Ma swoje zalety. Uprości się trochę bryła dachu od strony ogrody.

Jesli chodzi o strop nad tarasem/ podłogę na piętrze zawsze można to porządniej ocieplić. Jeśłi będziesz w pobliżu W-wy to mogę dać projekt do przejrzenia. Jak odbiorę od adaptacji.
Ja w projekcie wprowadzam bardzo niewiele zmian.

CityMatic
17-05-2006, 07:35
Jesli chodzi o strop nad tarasem/ podłogę na piętrze zawsze można to porządniej ocieplić. .


Mnie sie wydaje ze ten dom w tym akurat miejscu jest dobrze ocieplony,przecież projektant napewno wziął to pod uwagę projektując taki a nie inny taras :roll:
Taras chciałbym powiekszyc i wypuscic go do ogrodu za domem w formie dwóch-trzech scieżek,ale to w przyszłosci :P marzę i takie mam plany ale myslę ze tak każdy z Nas robi planując budowę własnego domu :wink:

g0sia_k
18-05-2006, 12:29
Witam ponownie przyszłych mieszkańców M08 :)
Muszę się pochwalić, że projekcik już po adaptacji i od tygodnia mamy pozwolenie na budowę :D
Teraz jesteśmy na etapie załatwiania formalności bankowych, a w niedzielę mamy spotkanie z wykonawcą - nie szukaliśmy daleko - budować będzie nam człowiek, który prowadzi firme budowlaną i właśnie buduje swoją chatke na działce obok naszej. Myślę, że nie powinien odstawić fuszerki, bo jako bliscy sąsiedzi będziemy go wiecznie nękać :wink:
Jeśli chodzi o inne sprawy - zastanawiamy się nad kominkiem z płaszczem wodnym jako uzupełnienie ogrzewania gazowego. Początkowo myśleliśmy o kominku z DGP, ale po lekturze Forum skłaniamy się właśnie ku rozwiązaniu z płaszczem, tym bardziej, że - jak wspominałam - będą mieszkać z nami rodzice, tak więc ojciec będzie pełnił funkcje "kominkowego" :P
Jak dobrze pójdzie ruszamy w wakcje i w tym roku stan surowy otwarty + dach bez dachówki - deskowanie i papa.
Obecnie mam mieszane uczucia - radości i przerażenia - to przecież będzie inwestycja naszego życia :o
Pozdrawiam i czekam na Wasze sprawozdania,
Małgorzata

CityMatic
18-05-2006, 12:44
:lol: No to gratulowac-brawo
Co do ogrzewania to równiez mam podobny pomysł i myslę ze dojdzie on do skutku chodz w przeciwienstwie do Ciebie nie bedziemy mieli "kominkowego"
Myslę ze czas w pracy nie spowoduje wychłodzenia domu,przy ogrzewaniu podłogowym...najwyżej ruszy automatyka gazu :wink:
Pozdrawiam i czekam na efekty...pracy na budowie

mario_pa
18-05-2006, 18:07
Witam ponownie przyszłych mieszkańców M08 :)
Muszę się pochwalić, że projekcik już po adaptacji i od tygodnia mamy pozwolenie na budowę :D
Małgorzata

My złozylismy papiery i czekamy na PnB. Trochę za długo trwała adaptacja biorąc pod uwagę, że praktycznie nie było zmian.
A mieliśmy zacząć na przełomie maja/czerwca.

wieslaw=pyza
20-05-2006, 12:06
Pozdrawiam wszystkich na tym forum.Sprzedałem dom z lat 90 i postanowiłem się budować.Kupiłem działkę 2300m2 niedaleko Jabłonnej.Przwertowałem kilkanąście katalogów z projektami domów;i WYBRAŁEM z Muratora dom o nazwie NA KAŻDĄ POGODĘ/M08/;
A teraz do sedna ,proszę wszystkich o podzielenie sie swoimi spostrzeżeniami co do projektu,co byscie zmienili ,itp;Proszę o wymianę wszystkich ,którzy taki projekt domu REALIZUJĄ I SĄ W TRAKCIE BUDOWY,z chęcią wysłucham rad.

mario_pa
22-05-2006, 21:19
Pozdrawiam wszystkich na tym forum.Sprzedałem dom z lat 90 i postanowiłem się budować.Kupiłem działkę 2300m2 niedaleko Jabłonnej.Przwertowałem kilkanąście katalogów z projektami domów;i WYBRAŁEM z Muratora dom o nazwie NA KAŻDĄ POGODĘ/M08/;
A teraz do sedna ,proszę wszystkich o podzielenie sie swoimi spostrzeżeniami co do projektu,co byscie zmienili ,itp;Proszę o wymianę wszystkich ,którzy taki projekt domu REALIZUJĄ I SĄ W TRAKCIE BUDOWY,z chęcią wysłucham rad.

Szczegóły w stopce, po nitce do kłębka a trafisz do wątku o M08.

mario_pa
01-06-2006, 18:55
My złozylismy papiery i czekamy na PnB. Trochę za długo trwała adaptacja biorąc pod uwagę, że praktycznie nie było zmian.
A mieliśmy zacząć na przełomie maja/czerwca.
Minęło 2 tygodnie. Dzisiaj jest czwartek 01.06.2006.

Odebraliśmy pozwolenie na budowę.
Poloneza czas zacząć.

Jutro składam pozostałe papiery w urzędzie.
W sobotę jesteśmy umówieni z geodetą na wytyczenie fundamentów i pierwsze wykopki. Czyli prawie się udało na przełomie maja/czerwca.

W dzienniku pojawiła się wstępna wycena dla stanu 0.

mario_pa
04-06-2006, 00:35
W dzienniku pojawiła się wstępna wycena dla stanu 0.

Jeśli ktoś zakupił projekt M08 to chciałem zwrócić uwagę na błąd w wykazie materiałów budowlanych. Tak mi się przynajmniej wydaje.
1) W przedmiarze robót dla stanu surowego (strona 2 z 7), pozycje 23.d.5 i 24.d.5 zamiast - podano m3 zamiast m2. Sprawdziłem z projektem, tak na oko pow. ścian zewn. i kostrukcyjnych to ok. 210 m2
2) Powoduje to błedne liczby (4 razy za duże) w zestawieniu materiałów dla ścian dla cegły porotherm 25x37,5x23,8.

Karpatka
20-06-2006, 20:18
Witam serdecznie. Uprzejmie donoszę, że dołączyliśmy do grona zdecydowanych zamieszkać w domku "na każdą pogodę". Ten projekt jest dla nas optymalny, zmiany też prawdopodobnie nie będą wielkie - z pewnością zmiana kolorystyki (na projekcie wygląda fajnie, ale ten zielony dach zleje nam się z zieloną okolicą) i rezygnacja z tak dużej ilości wejść na taras. W części dla domowników (dwa pokoje i łazienka) zastanawiamy się nad zastąpieniem tego okna luksferami - tak, by zapewnić im maksymalną intymność. Jedyne wątpliwości dotyczą ew. strat ciepła. Mam nadzieję, że wkrótce rozwiejemy i te. Oczywiście, zamierzamy skorzystać też z rad pojawiających się na forum i przedyskutować je z architektem :wink:

mario_pa
24-06-2006, 22:57
W części dla domowników (dwa pokoje i łazienka) zastanawiamy się nad zastąpieniem tego okna luksferami - tak, by zapewnić im maksymalną intymność.
A nie lepiej matowe okno lub okno z okleiną jak "lustro weneckie. Wtedy też nikt nie zajrzy.

A tak w ogóle to dzisiaj skończyłem wylewać fundament. Teraz należy trochę uporządkować działkę i wywieźć trochę gliny.

W moim dzienniku pojawiła się nowa wersja zestawienia cenowego dla M08L.

Karpatka
08-07-2006, 22:09
Witam! Już trzeci raz usiłuję się tu wpisać, ale złośliwość rzeczy martwych mi to uniemożliwia :evil: :evil: :evil:
Czekamy na zamówiony projekt (wysiadła kopiarka :evil: ) i w tym czasie zastanawiamy się nad kominkiem. Czy ktos orientował się już, czy istnieją kominki z wkładem: kominek od salonu, grill od tarasu??? Jeżeli tak, to jakie? I czy to tałatajstwo da się połączyć z płaszczem wodnym???? :roll:

Karpatka
16-07-2006, 20:51
Cofam to pytanie!!!! :oops: Mamy wreszcie projekt i wszystko stało się jasne. To drugi zwykły kominek. Rezygnujemy z niego, bo nie chcemy zimą strat ciepła. Pozdrawiam budujących! :D

mario_pa
16-07-2006, 20:58
Stan zerowy praktycznie zakończony. Podkłady przygotowane pod wylewkę.
Pozostało jeszcze ocieplenie fundamentów, ale to później.
Szczegóły w dzienniku budowy.

Meb
17-07-2006, 16:08
Witam,
Dołączam do grona budujących M08.
Mam już wszystkie dokumenty i jak dobrze pójdzie jutro składam wniosek o pozwolenie na budowę.

Pozdrawiam
Meb

mario_pa
17-07-2006, 20:21
Witam,
Dołączam do grona budujących M08.
Mam już wszystkie dokumenty i jak dobrze pójdzie jutro składam wniosek o pozwolenie na budowę.

Pozdrawiam
Meb

To może by tak założyć klub M08, skoro jest tylu budujących lub starających się o PnB. :wink:

Klub budujących M08 (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75729) :wink: .

Witamy się w klubie budujących.
Pamiętamy o innych i zapraszamy do wpisywania (gosia_k, Barbaśka, Karpatka).
Na razie jest Meb i mario_pa (czyli ja).

Karpatka
28-07-2006, 23:14
Pomocy!!!!
Zadaję to pytanie po raz kolejny. Ludziska kochane, w obowiązkowym zakresie adaptacji naszego projektu jest zapis o konieczności KAŻDORAZOWEGO przeliczenia konstrukcji calego domu. Co to znaczy i jak z tego wybrneliście przy adaptacji???? Żeby sprawa była jasna: utknęliśmy z tym u statyka, który musi przeprojektować FUNDAMENTY do warunków Śląska, ale nie specjalnie pali się do przeliczania całej konstrukcji cudzego dzieła. Teoretycznie rzecz ujmując: pod tym projektem podpisał się już konstruktor i za to tez zostala uiszczona opłata za projekt. Rozumiem przeliczenie fundamentów, ale całej konstrukcji (to dosyć kosztowna zabawa)??? Może jestem zbyt papieska, a może statyk przewrażliwiony, jak jednak w Waszym przypadku potraktowano przy adaptacji ten wymóg??? Od kilku dni czekam na odpowiedź pani Małgorzaty, ale chyba jest na urlopie.... :cry:

mario_pa
29-07-2006, 22:21
Od kilku dni czekam na odpowiedź pani Małgorzaty, ale chyba jest na urlopie.... :cry:

Jest na urlopie, chyba do poniedziałku. Zadzwoń do wydawnictwa.

Karpatka
30-07-2006, 20:53
mario_pa, dzięki serdeczne! Jutro spróbuję ją namierzyć telefonicznie. Jeśli się nie uda skorzystam z Twojej podpowiedzi.

mamamatinka
30-07-2006, 21:53
witaj karpatko, my wprawdzie jeszcze nie dołączamy do klubu budujących M08 bo jescze ostatecznie nie zdecydowaliśmy, ale jeśli zdecydyjemy, to będziemy budować niedaleko od was - też na Śląsku, w Imielinie (za Mysłowicami). Z tego względu jestem ciekawa kiedy macie zamiar wbić pierwszą łopatę?? (pewnie dokładnie nie wiecie ze względu na komplikacje z tym przeliczaniem, ale może macie jakieś konkretne plany?). My jesteśmy jeszcza w lesie więc trudno powiedzieć. Ciekawa jestem też jakie macie wymiary działki. Bo my mamy 34 x 27 i nie wiem czy ten dom nie jest zbyt potężny na taką działkę???

Karpatka
30-07-2006, 22:09
Witaj Mamamatinka!
Nasza działka to kwadrat ok. 33 x 33 (w sumie 990 mkw). Rzeczywiście, dom jest nieco rozłożysty, ale to też jego urok. Na działce moich rodziców usiłowaliśmy sobie w przybliżeniu wyobrazić ustawienie domu i wolną przestrzeń i wyszło ok. Całkiem spory kawałek dzialki do zagospodarowania! :lol: Dodam, że z powodu polożenia domu względem stron świata będzie on maksymalnie przysunięty do sasiadów, z przodu zaś zostawiamy jedynie niewielki podjazd - zależy nam głównie na tyłach domu.
A łopata???? Ech, marzenia! Kiedy wiosną kupiliśmy działkę, w naiwności swojej myślałam, że do zimy będą mury :oops: :oops: :oops: . Chwilowo marzę o fundamentach, choć mój małżonek i tak patrzy na mnie z pobłażaniem. Faktem jednak jest, że wystartujemy tak szybko, jak tylko się da (i wówczas, gdy będzie miało to sens - zważywszy na ubiegloroczną zimę - różnie to może wyglądać :evil: ).

mamamatinka
27-08-2006, 21:48
pozdrawiam wszystkich klubowiczów M08.
Karpatko, ciekawa jestem jakie są dokładne wymiary waszej działki, bo 33 na 33 to prawie 1100 a piszesz że 990. Sorki, za dokłądność, ale wciążrozpatrujemy, czy Mo8 nie jest zbyt duży i rozłożysty jak na tę działkę??? Może doradzcie?? Działka ma 34 na szerokość i 27 na głębokość. Jeśli z przodu domu przed garażem zostawimy 5 m to z tyłu zostanie 7 na tylny ogródek (od południa). Czy to nie za mało?? I czy te 5 metrów z przodu przed garażem to nie za mało?? Warunkowa umowa sprzedaży działeczki już podpisana :) więc intensywnie myślimy o projekcie, szuakmy i szukamy i wciąż wracam do tego zadaszonego tarasu. Mam jakieś takie wrażenie, że ten dom ma charakter w przeciwieństwie do innych projektów, w których zawsze coś mi nie podchodzi. Doradźcie proszę w kwestii wielkości tej działki.

mario_pa
28-08-2006, 10:10
pozdrawiam wszystkich klubowiczów M08.

Sorki, za dokłądność, ale wciążrozpatrujemy, czy Mo8 nie jest zbyt duży i rozłożysty jak na tę działkę??? Może doradzcie?? Działka ma 34 na szerokość i 27 na głębokość. Jeśli z przodu domu przed garażem zostawimy 5 m to z tyłu zostanie 7 na tylny ogródek (od południa). Czy to nie za mało?? I czy te 5 metrów z przodu przed garażem to nie za mało??

Nasz już stoi na działce 850m2, szerokość od frontu ok. 28m, głębokość 30m. Przed garażem 6m od granicy działki.
Wasze >900m2, szer. 34m wg mnie lepiej pasuje to projektu. Zostaje kilkanaście metrów wolnej działki.
Ale ważne jest też ustawienie sąsiednich domów, np. jaki rzucują cień o określonej porze dnia, czy taras jest widoczny z drogi czy zasłonięty?

mamamatinka
28-08-2006, 10:50
dzieki Mario, można na ciebie liczyć w moich rozterkach. Dotyczą one głównie głębokości, bo o szerkość działki to się nie martwię, bo mamy 34. No ale tak gdzie ty masz 30 to ja mam 27 i właśnie się zasstanawiam, czy na tym wymiarze nie będzie to zbyt ciasno??? Jeśli ty of garażu do granicy działki masz 6 plus długośc domu 15, to z tyłu zostaje ci jeszcze 9 metrów, to fajny ogród, a u nas byłoby to tylko ok 6 metrów albo i mniej.

mario_pa
28-08-2006, 12:36
dzieki Mario, można na ciebie liczyć w moich rozterkach. Dotyczą one głównie głębokości, bo o szerkość działki to się nie martwię, bo mamy 34. No ale tak gdzie ty masz 30 to ja mam 27 i właśnie się zasstanawiam, czy na tym wymiarze nie będzie to zbyt ciasno??? Jeśli ty of garażu do granicy działki masz 6 plus długośc domu 15, to z tyłu zostaje ci jeszcze 9 metrów, to fajny ogród, a u nas byłoby to tylko ok 6 metrów albo i mniej.

Można też skrócić budynek - tę część za garażem i zrobić tam jeden pokój - taki mały apartament (pomysł Citymatic powyżej).

Jest to też dobry sposób na zmniejszenie powierzchni całkowitej.

mario_pa
02-09-2006, 18:39
Zalaliśmy strop i schody wewnętrzne

Uff, przynajmniej dwa tygodnie odpoczynku od budowy.

Barbaśka
05-09-2006, 12:13
Nie odzywałam się długo bo jakoś przy budowie i trójce dzieci brakuje czasu . Chciałm oznajmić krótko ze postawiliśmy juz piwnicę (dorabialiśmy), i parter. Strop kładziemy za dwa tygodnie.

mario_pa
07-09-2006, 11:44
Nie odzywałam się długo bo jakoś przy budowie i trójce dzieci brakuje czasu . Chciałm oznajmić krótko ze postawiliśmy juz piwnicę (dorabialiśmy), i parter. Strop kładziemy za dwa tygodnie.

Jak będziesz zamawiać pustaki stropowe to zamów tylko 1000 sztuk (a nie 1140 jak jest w zestawieniu materiałów).
Ja wziąłem 600 zwykłych i 400 deklowanych, zostało mi tylko 10 sztuk, chociaż budynek jest poszerzony o 12 cm
z każdej strony (szerokość docieplenia).

Barbaśka
07-09-2006, 20:14
Ja robię strop z płyt żelbetowych wiec nie wiem czy te pustaki beda mi potrzebne a poza tym z hurtownia mam taki układ żew biorę tylko tyle ile mi faktycznie potrzeba także ze zwrotami nie ma problemu. ale dzięki wielkie za radę :)

mario_pa
07-09-2006, 20:20
Ja robię strop z płyt żelbetowych wiec nie wiem czy te pustaki beda mi potrzebne a poza tym z hurtownia mam taki układ żew biorę tylko tyle ile mi faktycznie potrzeba także ze zwrotami nie ma problemu. ale dzięki wielkie za radę :)

No tak, zapomniałem. A ile kosztuje taki strop?

Barbaśka
07-09-2006, 20:28
Za strop nad piwnicą (nad parterem bedzie prawie identyczny chyba) zapłaciliśmy 6650 do tego stemple za 220 ( bo idzie ich znacznie mniej) plus trochę betonu na wieniec czy jak to sie tam nazywa ale nie wiem juz za ile bo majster sam zamawia to war w hurtowni a my tylko płacimy i jeszcze tego nie zapłaciłam. Od cholery płacimy niestety za transport bo w przeciwieństwie do Twojego błota u nas jest pustynia piskowa i wszystko prawie trzeba rozładowywac dźwigiem i tak np. za transport (30 km) i rozładunek stropu zapłaciliśmy 2100 !!!

mario_pa
07-09-2006, 20:50
Za strop nad piwnicą (nad parterem bedzie prawie identyczny chyba) zapłaciliśmy 6650 do tego stemple za 220 ( bo idzie ich znacznie mniej) plus trochę betonu na wieniec czy jak to sie tam nazywa ale nie wiem juz za ile bo majster sam zamawia to war w hurtowni a my tylko płacimy i jeszcze tego nie zapłaciłam. Od cholery płacimy niestety za transport bo w przeciwieństwie do Twojego błota u nas jest pustynia piskowa i wszystko prawie trzeba rozładowywac dźwigiem i tak np. za transport (30 km) i rozładunek stropu zapłaciliśmy 2100 !!!

My zapłaciliśmy ok. 8800 za strop, beton 4500 przeszło 1000 za stemple no i oczywiście stal zbrojeniowa z 1.5 t po ~ 2.5 za kg.
W sumie takie płyty wynoszą dużo taniej.

Barbaśka
07-09-2006, 21:07
Wiem że taniej , my nawet nie mysleliśmy o stopie teriva bo nikt go tutaj nie sprowadza. Kazdy robi albo z płyt albo wylewany. Wylewn wychodzi drożej ze wzgledu chociazby na ilośc potrzebnych stempli i desek.

mario_pa
21-09-2006, 22:10
Wiem że taniej , my nawet nie mysleliśmy o stopie teriva bo nikt go tutaj nie sprowadza. Kazdy robi albo z płyt albo wylewany. Wylewn wychodzi drożej ze wzgledu chociazby na ilośc potrzebnych stempli i desek.

No i jak, zrobiliście już strop?

kampinosik
25-09-2006, 16:54
Cześć,

To mój pierwszy wpis w wątku. Zabieram się za budowę, a raczej za planowanie planowania budowy M08. Właśnie obejrzałem sobie go w 3D dodawanym do muratora. Z zewnątrz wygląda pięknie. Domek będzie się budował w Otrębusach.

Mam zamiar zrobić b.powazne zmiany w projekcie. Kilka ważniejszych:
- wyrzucić taras z bryły budynku - tak żeby był "normalny" taras obok.
- przestrzeń tarasu zużyć na 1. salon 2. część mieszkalną na dole - no i od nowa ją zaaranżować.
- na górze: trzy sypialnie, nie cztery.

- Na którymś wątku w forum muratora (chyba przy komentarzach do dzienników) były opinie, że te schody w kuchni to tak nie bardzo. Rzeczywiście trochę dziwnie mi to wygląda. Macie może pomysł, gdzie by je przenieść? Ja myślałem, żeby u siebie przesunąć schody w miejsce tarasu, ale wolę nie myśleć co wtedy będzie się działo na poddaszu...

Aha. Prośba o radę. Takie baardzo duże przeróbki i tak będą wymagać zgody Pani architekt. Jak myślicie, lepiej robić te zmiany z autorem projektu M08 (czy to jest w ogóle możliwe?), czy też nada się do tego inny architekt, np: bliżej mnie, tj. z Warszawy?

Pzdr

mario_pa
25-09-2006, 19:57
Cześć,

Mam zamiar zrobić b.powazne zmiany w projekcie. Kilka ważniejszych:
- wyrzucić taras z bryły budynku - tak żeby był "normalny" taras obok.
- przestrzeń tarasu zużyć na 1. salon 2. część mieszkalną na dole - no i od nowa ją zaaranżować.
- na górze: trzy sypialnie, nie cztery.

- Na którymś wątku w forum muratora (chyba przy komentarzach do dzienników) były opinie, że te schody w kuchni to tak nie bardzo. Rzeczywiście trochę dziwnie mi to wygląda. Macie może pomysł, gdzie by je przenieść? Ja myślałem, żeby u siebie przesunąć schody w miejsce tarasu, ale wolę nie myśleć co wtedy będzie się działo na poddaszu...

Aha. Prośba o radę. Takie baardzo duże przeróbki i tak będą wymagać zgody Pani architekt. Jak myślicie, lepiej robić te zmiany z autorem projektu M08 (czy to jest w ogóle możliwe?), czy też nada się do tego inny architekt, np: bliżej mnie, tj. z Warszawy?

Pzdr

1) Zmiany.
Przed zakupem projektu spotkaliśmy się z autorką w redakcji Muratora na Kamionkowskiej w Warszawie. Może zrób tak samo.
W numerze Grudzień 10/2005 - Zbuduj Dom jest opis projektu, wypowiada się też autorka, również na temat zmian o których piszesz. No problem. Tylko po co, to jest naprawdę duży dom.

2) Schody. My chcieliśmy je pierwotnie przesunąć i zlikwidować garderobę. Ale zostało zgodnie z projektem.

3) Adaptacja, uprawniony architekt, autorka raczej by się tym nie zajmowała. Ale skontaktuj się z autorką (Murator -W-wa).

Barbaśka
26-09-2006, 08:34
[ No i jak, zrobiliście już strop?[/quote]

Tak, strop już jest; w srodę położyli płyty a wczoraj zalewali.
Dlaczego u mnie ta płyta z wizualizacjami z Muratora "nie chodzi" tez chciałbym obejrzeć :cry: . Czy sa pokazane równiez wnętrza? A może jest mozliwość skopiowania z płyty naszego domku i doklejenie do forum??

mario_pa
26-09-2006, 10:02
[ No i jak, zrobiliście już strop?


Tak, strop już jest; w srodę położyli płyty a wczoraj zalewali.
Dlaczego u mnie ta płyta z wizualizacjami z Muratora "nie chodzi" tez chciałbym obejrzeć :cry: . Czy sa pokazane równiez wnętrza? A może jest mozliwość skopiowania z płyty naszego domku i doklejenie do forum??

Ja mogę wrzucić i udostępnić prezentację 3D, tylko nie mam płyty. Jest gdzieś na stronie Muratora? Czy może trzeba kupić jakiś katalog?

Barbaśka
26-09-2006, 11:33
Płyta była przy majowym bodajże lub czerwcowym wydaniu Muratora.
Nie wiem czy moja płyta jest uszkodzona czy co bo wszystkie inne dodatki do Muratora otwieram

mamamatinka
26-09-2006, 22:09
ja też bardzo chciałabym zoabczyć tę prezentację 3D możecie podać dokładne namiary w którym muratorze to było. I w którym był opis projektu

anulas
27-09-2006, 09:38
rozumiem, że mówimy o muratorze z tego roku?
Mam wszytkie nr.muratora więć moge poszukać płyty. Co jest na tej płycie? Wszystkie projekty?
Ania

Meb
27-09-2006, 10:49
Jeżeli chodzi o projekt M08 w 3D to napewno jest w "Murator Projekty Domów" nr 03/2006 (4) który własnie zakupiłem. Koszt 9,90 PLN.

Pierwszy rzut oka na wizualizację 3D mile zaskakuje, Nie żałuję wydanych 10 zł.

Fajny spacer po przyszłym domku,

Pzdr
Meb

krzycho_p
27-09-2006, 12:04
Pierwszy rzut oka na wizualizację 3D mile zaskakuje, Nie żałuję wydanych 10 zł.
Meb

Meb,
a masz moze mozliwosc wrzucenia pliku z wizualizacja na jakis ogolnodostepny serwer i podania linka ?

Meb
28-09-2006, 08:48
Nie bardzo mam taką mozliwośc ale pokombinuje,

Meb

mario_pa
28-09-2006, 10:37
Nie bardzo mam taką mozliwośc ale pokombinuje,

Meb

A ile to zajmuje, ja mogę wrzucić tylko nie mam pliku z prezentacją. Prośba o podesłanie.

Meb
28-09-2006, 12:30
Zbadam wieczorem w domu (nie mam płytki przy sobie) i się skontaktuje.
Meb

mario_pa
01-10-2006, 03:47
Sprawdźcie czy działa

Kliknij M08 czyli domek w 3D (http://republika.pl/gabm_pachoccy/images/m08.exe)

mamamatinka
01-10-2006, 21:09
Mario, wielkie dziękie !!! działa, fajnie go tak zobaczyć w 3D

mario_pa
01-10-2006, 23:01
Mario, wielkie dziękie !!! działa, fajnie go tak zobaczyć w 3D
I na przykład w takich kolorach
http://republika.pl/gabm_pachoccy/images/mdemo.jpg

krzycho_p
02-10-2006, 12:27
Mario, wielkie dziękie !!! działa, fajnie go tak zobaczyć w 3D
I na przykład w takich kolorach

Ja tez sie przylaczam do podziekowan !

swoja droga zachodzilem w glowe jak udalo Ci sie uzyskac wersje lustrzana, dopiero po dluzszej obserwacji twojego rysunku zorientowalem sie, ze to trik z photoshopa :)

mario_pa
02-10-2006, 19:42
swoja droga zachodzilem w glowe jak udalo Ci sie uzyskac wersje lustrzana, dopiero po dluzszej obserwacji twojego rysunku zorientowalem sie, ze to trik z photoshopa :)

Co ty, nie znam takich narzędzi, tylko z nazwy :wink: .
Wystarczył zwykły Paint z Windowsa.

Poniżej do pobrania plik z aranżacją kolorów zewnętrznych - dachówka naturalna.
Kliknij i zapisz Kolory Mario_pa czyli M08 w 3D (http://republika.pl/gabm_pachoccy/images/wwww).

kabietka
06-10-2006, 16:10
Sprawdźcie czy działa

Kliknij M08 czyli domek w 3D (http://republika.pl/gabm_pachoccy/images/m08.exe)

Cześć!!
Co prawda ja buduje Miła chwilę M11 z Muratora ale gościnnie będąc na Waszych stronach zobaczyłam wizualizację Waszego pięknego domku.
Czy mogłabym prosić o umieszczenie 3D Miłej chwili ewentualnie przesłanie na priv. :)
Nigdzie nie mogę kupić muratora z tą płytką :D :evil:

Pozdrawiam i życzę szybkiego zamieszkania w Waszym M08 :D :D

anulas
09-10-2006, 07:59
Poniżej wnetrze M08 po zmianach:
http://images2.fotosik.pl/196/0f39305cb3eca8f2m.jpg

http://images4.fotosik.pl/159/db30e1fc7228043bm.jpg

zastanawiamy się czy drzwi do łazienki na dole nie przenieść do wiatrołapu żeby z salonu nie wchodzić bezpośrednio do WC.
Okno z garderoby na górze przenosimy do pokoju obok gdzie jest tylko jedno okno. Likwidujemy jedno okno z pokoju gościnnym na dole, dwa w zupelności wystarczą. To tyle zmian jakie jeszcze mamy zamiar zrobić.
Napiszcie jakie są Wasze spostrzeżenia, na pewno będa pomocne przy ustalaniu ostatecznej wersji.

Ania

mario_pa
31-10-2006, 08:55
Dlaczego u mnie ta płyta z wizualizacjami z Muratora "nie chodzi" tez chciałbym obejrzeć :cry: . Czy sa pokazane równiez wnętrza? A może jest mozliwość skopiowania z płyty naszego domku i doklejenie do forum??
Prezentacje dokleiłem do forum jakiś czas temu, obok link. Kliknij prawym przyciskiem i wybierz Zapisz jako M08 w 3D (http://republika.pl/gabm_pachoccy/images/m08.exe)

Wizualizacja chodzi. Wnętrza są pokazane na przykładzie jednej aranżacji, tylko trzeba wybrać opcję.

>a powiedz i jeszcze jaką masz szerokość stopnia na schodach.
Nie zauważyłem tego pytania na temat schodów, ale zmierzę jak będę na budowie i odpowiem.

Zmierzyłem wymiary kuchni i schodów - bez tynków.
http://republika.pl/gabm_pachoccy/images/budowa/InsideLook/kuchnia.jpg

GRATULUJĘ POSTĘPÓW PRAC.

Pochwal się kilkoma zdjęciami :wink: .
Ciekawe jak będzie wyglądać pod dachówką?

TomcioB
27-12-2006, 20:58
Witam Mario

Kiedyś wspominałeś, że zmieniłbys rozmiar niektórych schodów.
Czy na podstawie rysunku kuchni, który załączyłeś, mozesz napisać lub narysować, jak byś je rozmieścił obecnie.

(Kurcze, jak załacza się na forum fotki, rysunki i takie tam..... :oops: , bo nigdzie nie moge znaleźć instrukcji obsługi....

Pozdrowionka

mario_pa
27-12-2006, 22:18
Witam Mario

Kiedyś wspominałeś, że zmieniłbys rozmiar niektórych schodów.
Czy na podstawie rysunku kuchni, który załączyłeś, mozesz napisać lub narysować, jak byś je rozmieścił obecnie.

(Kurcze, jak załacza się na forum fotki, rysunki i takie tam..... :oops: , bo nigdzie nie moge znaleźć instrukcji obsługi....

Pozdrowionka

Pisałem, że w ogóle poszerzylbym schody na 100-105 cm.
W projekcie jest 17 schodków x 17,9 cm wysokości.
U nas jest w sumie 18 schodków, wysokość 16,5 cm. + 1 końcowy,
co daje 19 x 16,5 cm = 313,5 cm (275 parter + 27 strop + 11 wylewka).

Ten rysunek to pewne uproszczenie. Zobacz zdjęcia schodów w dzienniku. A, w końcu skopiowałem.
Nie podoba mi się jeden ze schodków, 2 w zabiegu licząc od góry.
Jest za szeroki (będzie cięty ok. 4 cm licząc po długości ściany) i cierpi na tym schodek poniżej czyli 3 od góry w zabiegu.

Na poniższym rysunku - tym z lewej strony - w lewym dolnym rogu. Na zdjęciu tego nie widać.

Biorąc pod uwagę szkic kuchni:
- niewidoczny schodek S11 jest za wąski - powinien być symetryczny do S8,
- niewidoczny S 12 jest za szeroki - powinien być symetryczny do S7,

http://republika.pl/gabm_pachoccy/images/budowa/strop/mschody3.jpg (http://republika.pl/gabm_pachoccy/images/budowa/strop/schody3.jpg) http://republika.pl/gabm_pachoccy/images/budowa/strop/mschody4.jpg (http://republika.pl/gabm_pachoccy/images/budowa/strop/schody4.jpg)

Najlepiej zalożyć album w płatnym serwisie, i tam wrzucać zdjęcia. Opis jak wrzucać własne zdjęcia jest w poradach:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63615

TomcioB
30-12-2006, 11:43
Ja własnie planuję u siebie schody o szerokości między 105 - 110 cm, więc schody zabiegowe będą u mnie (licząc przy ścianie) troszkę większe niz u Ciebie.

Da mi to kilka dodatkowych centymetrów do podziału, które trzeba dobrze rozplanować.

Pozdr

[/list][/list]

betkar
11-01-2007, 21:33
Witam!Mam pytanie czy ktoś budował dom wg projektu muratora M08.Proszę o opinie.

Meb
11-01-2007, 22:58
Cześć Betkar,

Wszystko znajdziesz tutaj http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75729&start=0,
i w dziennikach budujących.

Miłej lektury.

AŚOREK
13-06-2007, 11:50
CZESC!!

SZUKAM INFORMACJI NA TEMAT BUDOWY M8 Z MURATORA
CZY MOŻE KTOŚ BYDUJE M8 CHCIALA BYM OBERZEC W RZECZYWISTOŚCI JAK DUŻY JEST BUDYNEK ZA WSZELKIE INF. ZGÓRY DZIEKUJE POZDRAWIAM

anulas
13-06-2007, 12:00
czy masz na mysli M08 Na każda pogodę? Jesli tak to zobacz sobie w w gupach budujacych-jest taki wątek lub dziennik budowy mario-pa M08

Ania

krawiec
06-08-2007, 13:27
Kto buduje ten domek chętnie skorzystam z porad

aga7
15-08-2007, 21:58
W październiku planuję wylać fundamenty. Dokonałam kilku zmian w projekcie:
- połączyłam hol z garderobą obok
- zrezygnowałam z betonowych schodów
- przesunęłam ścianę z wyjściem na taras ( na wprost wejścia) o ok 1 metr w stronę tarasu
-zrezygnowałam z łazienki w sypialni
- okna robię pojedyncze (tzn bez ścianek pomiędzy oknami)

Proszę również o wskazówki. Chętnie zobaczę ten dom jeśli ktoś już go wybudował.

Bartek_Sl
05-05-2008, 22:05
:lol: :lol: :lol: JEST POZWOLENIE :lol: :lol: :lol:

margoś
01-08-2008, 19:04
Witam. Czy ktoś z Was budował lub jest w trakcie budowy domu "Na każdą pogodę - M08 " ?
Przymierzamy sie do zakupu tego projektu, ale nie wiemy czy nie porywamy się z motyką na słonce jeśli chodzi o koszty. Z tego co zauważyliśmy to koszty podane w Muratorze są nieco zaniżone.
Czy ktoś możę jest już w zaawansowanym etapie i może podać mi ile kaski już wydał?

Dzieki z góry za wszelkie informacje i pozdrawiam

Marcin i Gosia

darryll
15-04-2009, 09:30
Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś zdecydował się na jakiś wariant M08 "Na każdą pogodę" - jakie są Wasze opinie na temat tego projektu?

mysiapysia
17-04-2009, 12:10
tak ja bede budowac EMO8 z muratora jestem po adaptacij projektu czekam na pozwolenie na budowe.Bede budowac kolo krakowa .wiecej inf mozesz znzlesc na forum muratora klub budujacych mo8 lubw dzienniku mario_pa . pozdrawiam ania

alexa II
11-11-2009, 18:17
Witam wszystkich forumowiczów
Mam pytanie czy ktoś buduje w kujawsko-pomorskim dom według projektu dom na każdą pogodę M08 będę wdzięczna za każdą informację na temat tego projektu

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :D