PDA

Zobacz pełną wersję : Internet dla wszystkich



04-10-2005, 06:14
Waldemar Pawlak prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że jednym z pierwszych zadań nowego parlamentu, nowego rządu i nowego prezydenta powinno byc wprowadzenie w kraju i w każdej polskiej gminie bezpłatnego dostępu do internetu.
Kiedyś z pozytkiem Polskę elektryfikowano, dziś jeszcze z większymi korzyściami trzeba internetyzować - podkreśla lider Stronnictwa.
PSL opowiada się za bezpłatnym dostępem do internetu dla osób indywidualnych.
W gminach zarządzanych przez samorządowców z PSL juz jesienią będzie uruchamiany program "Internet dla każdego"
IDK
________
żródło - Wiadomości Wyborcze - Polskiego Stronnictwa Ludowego

moja gmina już to zrobiła
internet za darmo ma każdy kto jest mieszkańcem i płaci podatki ...
p.s.
są wyjatki - to np. niekorzystne połozenie budynku - kotlina, wąwóz, duże zadrzewienie przewyższające budynek itp.
pzdr

Andrzej Leppiej
04-10-2005, 06:34
PSL mogłoby zacząć od zastanowienia się nad minimalizacją problemu głodnych dzieci i bezrobocia. Ale jak widzę posmakowanie "okna na świat" ludowcom pomieszało kolejnośc ważnych do załatwienia spraw.

Majka
04-10-2005, 09:38
Fajny pomysł, ci co mają komputery to skorzystają. A ci co na polskiej wsi nie maja nic, nic dalej nie będą mieli :wink:

Jarzeb
04-10-2005, 12:28
oczywiscie :P

i kazdemu dodatkowo mercedesa, a minimum to juz chryslera (albo na odwrot- jak kto woli)

pzdr

niciacia
04-10-2005, 13:21
I biedne głodne dzieci będą siedziały przed pożyczonym kompem i surfowały po stronach z przepisami kulinarnumi :evil:

05-10-2005, 04:21
PSL mogłoby zacząć od zastanowienia się nad minimalizacją problemu głodnych dzieci i bezrobocia. Ale jak widzę posmakowanie "okna na świat" ludowcom pomieszało kolejnośc ważnych do załatwienia spraw.
PSL zaczeło od zastanowienia się ... w przeciwieństwie do Ciebie :lol: :lol: :lol:

masz tu program wyborczy PSL
http://www.psl.org.pl/tematy.php?from=3&count=6&art=999
szczególnie polecam Ci pkt 1
1.Wyrównywanie szans rozwojowych i troska o najsłabszych.
i pkt.3
3. Tworzenie nowych miejsc pracy, jasne reguły w gospodarce.
jak to sobie na spokojnie przetrawisz ... mozemy podyskutowac
problem głodnych dzieci i bezrobocia ...:P
pzdr

05-10-2005, 04:22
Fajny pomysł, ci co mają komputery to skorzystają. A ci co na polskiej wsi nie maja nic, nic dalej nie będą mieli :wink:
Majka ... na wsi odchodzi się juz od komputerów ... :(
w modzie są laptoki ... :wink:

Majka
05-10-2005, 10:03
Fajny pomysł, ci co mają komputery to skorzystają. A ci co na polskiej wsi nie maja nic, nic dalej nie będą mieli :wink:
Majka ... na wsi odchodzi się juz od komputerów ... :(
komputer to przeżytek
mając zasieg anteny dookólnej - nowoczesna gospodyni na polskiej wsi :wink: bierze krowe na łańcuch ... laptopa pod pache ...
krowa sie pasie, a gospodyni klika na forum Muratora ...


:lol:

widzę, że wpadłam Ci w oko 8) :wink:

długi
05-10-2005, 10:12
Obawiam się ,że nie tylko ty. To po prostu przykład " pozytywnej" kampanii wyborczej.A PSL zawsze chce tylko jakoś nigdy nie może :lol:

06-10-2005, 08:14
widzę, że wpadłam Ci w oko 8) :wink:

a wpadłas ...
:wink:

sylwia i rafał
06-10-2005, 22:45
i znowu bogatsi mają lepiej bo biednych na kompa niestety nie stać :-?

Andrzej Leppiej
07-10-2005, 06:09
Obawiam się ,że nie tylko ty. To po prostu przykład " pozytywnej" kampanii wyborczej.A PSL zawsze chce tylko jakoś nigdy nie może :lol:

Co nie może? Już raz mogło.

Zreszta Pawlak jest the best! Zajebisty spot mieli, jak razem z Kalinowskim po polu łazili/ "Blisko ludzi", hehehe. Oj, oby nie za blisko mnie.

A rolnicy nie gęsi. Oni już na ludowcach się poznali. Teraz wolą głosować na Samoobronę i inne partie. A brzoza na to...

niciacia
07-10-2005, 07:31
Zastanawiam się czasem, czy Pawlak jak ma orgazm to również nie zmienia wyrazu twarzy. Może gdyby zaczął okazywać na twarzy jakieś uczucia, to może lepiej by mu pomogło niż internet dla wszystkich.

długi
07-10-2005, 08:11
Powinien zacząć grać w pokera :lol: .

andrzej100
07-10-2005, 08:43
Nie demonizujcie z tym brakiem komputrrow na wsi. Teraz prawie kazdy dzieciak wymusza na rodzicach i w wiekszosci rodzin to ustrojstwo jest.
Ja nie potrzebuje darmowego, ale jedna z nielicznych rzeczy ktorej nie przewidzialem budujac sie na wsi to brak telefonu (stacjonarnego) i co za tym idzie i internetu ( radiowego tez niet, komorkowy tez ma niestabilny sygnal ). Jezeli PSL czy ktokolwiek inny pomoglby mi w zalozeniu w/w to moze liczyc na moja wdziecznosc.
A tak wogole to swietny pomysl. Jezeli juz ktos ma ten komputer to na wsi (gdzie jest wszystko daleko- zwlaszcza dla dzieciaka) jest kilkakrotnie bardziej przydatny niz w miescie (internet).

Andrzej Leppiej
07-10-2005, 08:45
Powinien zacząć grać w pokera :lol: .

:D :D :D

Tylko z niego niepewny gracz. Bo co ona tam chowa zawsze za pazuchą? :wink:

Jolka111
07-10-2005, 20:31
Z tymi biednymi głodnymi dziećmi nie przesadzajcie. ja uczę w Gimnazjum i u nas dzieciaki mają darmowe obiady, do tego stypendia i podręczniki wypożyczają z biblioteki. Więc nie mają źle.

kaco
09-10-2005, 21:09
a od kiedy to polityka gości w murator-forum?? program PSL? nie macie wazniejszych problemów?

rrmi
09-10-2005, 21:20
aprogram PSL? nie macie wazniejszych problemów?
skad takie pytanie?
program jest super , jak w socjalizmie
rodzielic wedlug tego programu nalezy wszystko co bogaci zarobia , pomiedzy biednych i potrzebujacych :)
czy to nie stary program ?jak za komuny?

i znowu bogatsi mają lepiej bo biednych na kompa niestety nie stać



kazdy jest biedny czy bogaty na wlasne zyczenie , zgodnie z wlasnymi potrzebami , czyli jak sobie poscielesz tak sie wyspisz
wszyscy mamy po 2 rece
pomoc nalezy sie tylko ludziom kalekim i starym , ktorzy za czasow komuny pracowali na swoje glodowe dzis czesto emerytury

Zbigniew Rudnicki
09-10-2005, 22:46
Internet darmo ?
A kto zapłaci ? Gmina ?
To znaczy najpierw trzeba zebrać podatki, a potem część ludności coś dostanie.
Nie tędy droga.
Podatki powinny pokrywać potrzeby wspólne, których nie można realizować indywidualnie. N.p. budowa dróg.

rrmi
09-10-2005, 22:49
Zastanawiam się czasem, czy Pawlak jak ma orgazm to również nie zmienia wyrazu twarzy. Może gdyby zaczął okazywać na twarzy jakieś uczucia, to może lepiej by mu pomogło niż internet dla wszystkich.
:lol: :lol: :lol:

THORIN
12-10-2005, 23:40
i znowu bogatsi mają lepiej bo biednych na kompa niestety nie stać :-?

co wy z tym "nie stać i nie stać" - takie demagogiczne argumenty to dobre dla leppera. dzis komp stary można kupić za 200 zyla lub dostać za darmo nieraz. a komp dzieciaki muszą mieć choćby na obiad miały same kartofle. bo to okno do świata dzisiejszego. i trudno się dyskutować jesli ktoś nie widzi tych podstawowych rzeczy ... 8)

13-10-2005, 06:32
Internet darmo ?
A kto zapłaci ? Gmina ?
To znaczy najpierw trzeba zebrać podatki, a potem część ludności coś dostanie.
Nie tędy droga.
Podatki powinny pokrywać potrzeby wspólne, których nie można realizować indywidualnie. N.p. budowa dróg.

nie tędy droga ? ? ? :o :o :o
kto płaci za internet ? :roll:
no ... kto ? .... :(
:roll: :roll: :roll:
___________________

szybciutko odpowiadam :D
- cześć pieniędzy na internet dała gmina - czyli my mieszkańcy -najpierw opłacilismy sobie podatki ... a później nasi przedstawiciele zdecydowali, ze na cholere nam drogi ... ( niech miastowi jak chcą jeździć przez wieś - sami sobie drogi pobudują ... :P :P :P)
- drugą część pieniędzy dała Unia ...
(tą większa cześć ... :P :P :P )

Zbigniew ... sądzisz, ze Rada Gminy i Wójt - wbrew mieszkańcom ... na siłe ... zmusili nas ... do korzystania z internetu ? :roll: :o
W terenie podgórskim (w jakim mieszkam) - niektóre przysiółki i sołectwa i za 100 lat nie miałyby szansy na internet z tepsy czy skądkolwiek ... brak technicznych możliwości ... ( r o z u m i s z ... :wink: )

Tu ludzie płacac za abonament telewizyjny - nie mogą ogladac tv regionalnej ... nie dociera z powodu braku infrastruktury ... ( brak many many - na nadajniki ... :-?)

Tu na wsi finansują odbior TV Polonia rodakom w USA czy z United Kingdom ... - sami nie majac mozliwości odbioru tejże ... :-? :-? :-?

A hasła - "potrzeby wspólne" ...
znam ... znam ... tak, tak :P :P :P
W imie tego dobra wspólnego wieś łoży na metro w Warszawie ... bo stolyca ... :-?
dotuje kolej, zeby nie upadła ... choć na wsi koleja raczej się nie podróżuje ... :-?
wspiera górników, zeby dostali godziwe odprawy ... bo stanowią siłe z którą należy się liczyć ... i szyby w miescie mogliby wybić :-?

i teatr ... bo to przecież dobro narodowe ... :-?

i opere ... bo tez wypada zeby opera w mieście była ... :( :-? :-?

dzieki, ze zauwazyłes ze jest wieś ... a na wsi potrzebne są drogi ...
głównie drogi ...
szczególnie drogi

tylko drogi ...
pzdr
:lol: :lol: :lol:

Zbigniew Rudnicki
13-10-2005, 08:15
Brzoza,

W imie tego dobra wspólnego wieś łoży na metro w Warszawie ...

Gdyby Warszawa nie przekazywała ubogim województwom lwiej części swoich, zebranych tu podatków, metro już dawno bez dotacji budżetowych było by zbudowane.

Jeśli chodzi o kolej, to deficytowe są właśnie linie lokalne, dowożące pasażerów z małych miejscowości (wsi) do miasteczek i miast.
Połączenia Intercity są dochodowe.
Do kolei dokłada budżet, tworzony w małej części przez wieś, bo rolnictwo przynosi minimalne zyski.
Taki czas - taki ustrój.

13-10-2005, 08:54
bo rolnictwo przynosi minimalne zyski.
Taki czas - taki ustrój.

zgadza sie ... taki czas - taki ustrój ... :(

rolnikowi płaci sie namiastke ceny ...
i dorzuca potem ochłap ... na otarcie łez w formie tzw. dopłaty unijnej - ale nie daje sie mu 100 % tego co dostaje Niemiec czy Francuz ...
aby mieć pretekst do mowy "jak to polski rolnik przynosi minimalne zyski"

a-k-a
13-10-2005, 19:20
witam ! mieszkając w woj. mazowieckim , na prowincji wiem co to wieś i co to województwo firmowane Warszawą .a może dołączyć ankietę , dwie mieszkańcy miast i wsi co o tym sądzą. w mojej gminie np. nowy wojt przez całą dotychczasową kadencję spłacał długi po poprzedniku ....... i nie robił nic! chciałabym mieszkać w takiej gminie gdzie włodarze umieją i wiedzą jak znaleść się w "rzeczywistości" i rządzą dla ludzi! PSL nie jest moim faworytem ale mądre pomysły u każdego cenię - pochwalam wspaniała inicjatywa!!! mówię to jako mieszkaniec wsi . pozdrawiam ana ps. pozd. brzoza!!!

Mały
13-10-2005, 19:57
A u nas wymyslili nowy sposób na wydanie paru milionów...oczywiście na kredyt...w końcu podatnicy MUSZĄ zapłacić nie?A internet? Se kup!

rrmi
13-10-2005, 20:18
Tu na wsi finansują odbior TV Polonia rodakom w USA czy z United Kingdom ... - sami nie majac mozliwości odbioru tejże ... :-? :-? :-?


chyba ktos Cie brzoza w blad wprowadzil :o :roll:
za Polonie kazdy placi sam ok $30
Polakow w USA jest ok 10 mln , duza czesc ma Polonie (ja nie mam) , to do czego tu doplacac? :)
pozdrowka
ps. zycze wszystkim zeby mieli internet

15-10-2005, 00:36
Aniu
pozdrówka dla Ciebie i ... Muszkieterów
:wink:

Rrmi ...no to nas doją ... równo ! :P
ale zboleje jakoś te Polonie ... "Czterej pancerni i pies " znam na pamięc
:wink:

pozdrówka

rrmi
15-10-2005, 01:24
Rrmi ...no to nas doją ... równo ! :P
ale zboleje jakoś te Polonie ... "Czterej pancerni i pies " znam na pamięc
:wink:

pozdrówka
czyli , ze propaganda jak za komuny :o
zbierajcie ziemniaki dla ubogich :lol: :lol: :lol:
zreszta za nasza wschodnia granica dalej sie te triki stosuje :D :D :D

Pearl
17-04-2006, 12:22
Co sądzicie o korzystaniu z internetu za pośrednictwem:
- blue conect
- sieci Idea
- neostrada
- fale radiowe etc.
Która z opcji jest najlepsza przy porównywalnych kosztach? Przymierzam się do neostrady 512 bo jeszcze przez 2 tygodnie trwa promocja :D ale chciałbym się wcześniej upewnić, że mój wybór jest słuszny. Zależy mi na dobrej jakości przekazu i by połączenia nie były przerywane różnymi niespodziankami. Dzięki za każdą odpowiedź, głównie tym, którzy już mają doświadczenia z którymś z powyższych rozwiązań. Pozdrawiam
Pearl

Pearl
17-04-2006, 12:25
dodam jeszcze, że jestem z Grodziska pod W-wą... może to ma też jakieś znaczenie w kwestii internetu :o

ESKIMOS
17-04-2006, 13:19
To zależy przede wszystkim od tego czy:

1 - chcesz mieć dotęp na stacjonarnym PC w domu
2 - chcesz miec dostęp na laptopie wszędzie gdzie sie znajdziesz

w pierwszym przypadku bierz tę ofertę która ma najkorzystniejszy wszpółczynnik cena/przepustowość.

w drugim pozostaje dostawca komórkowy, najlepiej ten z którym już współpracujesz (oferty te sa porównywal1ne).

1950
17-04-2006, 13:39
Brzoza,

W imie tego dobra wspólnego wieś łoży na metro w Warszawie ...

Gdyby Warszawa nie przekazywała ubogim województwom lwiej części swoich, zebranych tu podatków, metro już dawno bez dotacji budżetowych było by zbudowane.

Jeśli chodzi o kolej, to deficytowe są właśnie linie lokalne, dowożące pasażerów z małych miejscowości (wsi) do miasteczek i miast.
Połączenia Intercity są dochodowe.
Do kolei dokłada budżet, tworzony w małej części przez wieś, bo rolnictwo przynosi minimalne zyski.
Taki czas - taki ustrój.
:o :o :o :o
nie kop mnie, tak gwałtownie,
najgorsze jest to, że Ty wierzysz w to co piszesz,

Pearl
18-04-2006, 09:14
laptop... ale internet tylko w domu. ...a laptop wybrałem, bo mniejszy niż komp + monitor + reszta... i do szuflady można schować :D
Więc jak, neostrada? Słyszałem, że przy innych rozwiązaniach zdarzają się często przerwane połączenia (zła pogoda, etc.)

Yamaha
18-04-2006, 09:24
Przerwane połaczenia zdarzją się napewno w neostradzie, nawet kilka razy dzienie.

andk
18-04-2006, 09:55
Co do rodzajów dostępu:
Ciężko porównywać co lepsze do jeżdżenia - traktor czy motocykl :-?
Ciągle internet porównujemy z usługami głosowymi - w tym przypadku ceny przewodowo - radiowo już się zrównały, a nawet radiowo robi się taniej. Transmisja danych to inna para kaloszy - dostęp bezprzewodowy nieprędko będzie porównywalny z przewodowym. Maksymalna prędkość bezprzewodowo to raptem trochę pow. 300 kbps i to też dla wybranych w wybranych miejscach. Przewodowo jest szybciej i taniej - ale trzeba być szczęśliwym posiadaczem łącza. O ile w mieście jest z tym jako tako, to na wsi żaden biznesmen o zdrowych zmysłach nie zainwestuje złamanej złotówki. Wypada tylko czekać na następną epokę komunistyczną, znowu ich obalić, i... będzie można korzystać z wybudowanych linii:D .
A co do polityki... Każdy głupi potrafi dzielić skórę na niedźwiedziu. Tylko jakoś brakuje widoków jak tego niedźwiedzia złapać.
Jak w kabarecie: nikt Wam tyle nie da co ja Wam obiecam.... :D :D

Helios
14-06-2009, 10:48
Może uda mi się reanimować temat i skorzystać z doświadczeń forumowiczów :wink:
Buduję na wsi (choć nie takiej małej) :-?
TPSA odmówiła podłączenia telefonu stacjonarnego (rzekomo brak możliwości technicznych) :o :o :o
Rozeznałam sytuację - innych możliwości brak :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Jak zmusić TPSA?????????!!!!!!!!!!!
Czy naprawdę w XXI wieku muszę zrezygnować z internetu :roll: :roll: :roll:
Co mogę zrobić w tej sytuacji???

martek1981
14-06-2009, 11:06
Telekomuny do niczego raczej nie zmusisz :-? Jak nie beda chcieli to nie podlaczą, oni żyją jeszcze czasami słusznie minionymi i chca zeby ich prosic :wink: Najlepiej popytaj wsród sasiadów, jak oni mają to rozwiazane, moze jakas radiówka?
Jest jeszcze jedno wyjscie:
W gminach zarządzanych przez samorządowców z PSL juz jesienią będzie uruchamiany program "Internet dla każdego"
IDK

No chyba, że w Twojej gminie rządzi ktoś inny to wtedy bedzie trzeba troche poczekać :D

pawlok
14-06-2009, 12:02
Telekomuny do niczego raczej nie zmusisz :-? Jak nie beda chcieli to nie podlaczą, oni żyją jeszcze czasami słusznie minionymi i chca zeby ich prosic :wink: D

I po ten atak na TP?
To teraz sobie pomyśl ze prowadzisz firmę prywatą i żeby dostarczyć Kowalskiemu telefon i net musisz ponieść inwestycje w postaci: przyłącza kablowego, szafy dostępowej, światłowodu itp itd czy kilkadziesiąt tysięcy Euro a tu UKE narzuci ci cenę za jaka tą usługę możesz sprzedać Kowalskiemu ba pozwoli konkurencyjnej prywatnej firmie na korzystanie z wybudowanej przez Ciebie infrastruktury za cenę narzucona przez UKE (urząd decyduje)...
Inwestowałbyś w tym momencie w realizacje inwestycji dla Kowalskiego?
W obecnym stanie prawnym grozi nam nam zwolnienie inwestycji telekomunikacyjnych na terenach o słabym nasyceniu infrastrukturą nie tylko z winy francuskiej TP ale głównie uregulowań prawnych. Innym operatorom - Netii, Dialogowi też do inwestycji nie spieszno.
A wszystko to wina prywatyzacji TP - gdyby sprywatyzowali cześć usługową -kliencką, pozostawiając infrastrukturę w firmie państwowej - państwo mogłoby kształtować rozwój sieci telekomunikacyjnej.
Zupełnie inna sprawa że TP dziś to firma FT a FT to państwowa firma francuska.
Pawlok

milak
14-06-2009, 13:28
Witam. Na budynku (po stronie sąsiada) jest doprowadzona linia telefoniczna. Sąsiad nie wyraża zgody na poprowadzenie po swojej ścianie kabla telefonicznego. Sam światłowód przebiega przy mojej bramie 20m od budynku. TPSA nie chce doprowadzić przewodu od mojej bramy, bezposrednio do mojego mieszkania. W zwiazku z tym co powinienem zrobić?? Pozwać sąsiada do sądu o służebność czy cisnąć TP na doprowadzenie linii od bramy.
Na internet z gminy chyba przyjdzie za długo czekać.

Helios
14-06-2009, 13:33
pawlok
Rzecz w tym, że nie jest to odludzie, przez "płot" sąsiedzi mają przyłącze, po drugiej stronie ulicy też mają :x :x :x
Z przeprowadzonego rozeznania wynika, że mieszkańcy korzystają albo z neostrady, a w drugiej części multimedia. Radiowo niczego nie namierzyłam :cry:
Fatalnie się składa, że najbliżsi sąsiedzi z racji na wiek i inne "zainteresowania" pewnie nie bardzo wiedzą co to internet :roll: :roll: :roll:
Podejrzewam natomiast inną rzecz: byłam abonentką TPSA praktycznie "od zawsze", w ostatnim jednak okresie ze względów rodzinnych (usługi za pół ceny) korzystałam z innego operatora.... czyli zdradziłam TPSA :oops: :oops: :oops:
Sądzisz, że to może być powodem???

TomiAyomi
14-06-2009, 13:39
http://www.trzepak.pl/viewtopic.php?t=22062&sid=828b29125a54f7a215b8e16e01435f11

panom z psl przydała by się wieksza znajomość prawa obowiązującego w UE
przykład poznania chyba wiele wyjaśnia,
a juz abstrachując od prawa to miałem ostatnio stycznośc z tak owym netem dla wszystkich za nic :)
sesja zrywana co 30 min z przerwą 10 minutową
działa na tym tylko port 80 czyli www port 25 czyli smtp (poczta) i 53 dns.
więc niewiele.

lee28
14-06-2009, 14:25
http://www.trzepak.pl/viewtopic.php?t=22062&sid=828b29125a54f7a215b8e16e01435f11

panom z psl przydała by się wieksza znajomość prawa obowiązującego w UE
przykład poznania chyba wiele wyjaśnia,
a juz abstrachując od prawa to miałem ostatnio stycznośc z tak owym netem dla wszystkich za nic :)
sesja zrywana co 30 min z przerwą 10 minutową
działa na tym tylko port 80 czyli www port 25 czyli smtp (poczta) i 53 dns.
więc niewiele.

A co za darmo chciałbyś internet o szybkości 1Mb bez ograniczeń ?
Co do darmowego internetu to UKE już podało wytyczne przy okazji przetargu na 2,6GHz
- szybkość ściągania 144-256kb/s (ma być niby szerokopasmowy)
- szybkość wysyłania = 10% szybkości ściągania
- wszystko oprócz www i poczty ograniczone do 10% szybkości ściągania
- zablokowane całkowicie p2p
- sesje zrywane co 20minut, z przerwą na ponowne zalogowanie 1-5 minut

TomiAyomi
14-06-2009, 14:34
więc po co ?
do odczytania - wyslania poczty ?
myslisz ze tego oczekuje polska wies ?
wiem z doswiadczenia ze na wsi z netu kozystaja glownie dzieciaki
dla nich to za malo wiec i tak nie kozystaja.
Gminy dostają pieniadze na budowe sieci
a nie na jej utrzymanie, więc to raczej nie do konca bedzie na zawsze za darmo,
mozna powiedziec ze lepszy rydz niz nic, jesli komus to wystarcza to oczywiscie jestem za.

A to już kompletny absurd i wydaje się żartem


czyli my mieszkańcy -najpierw opłacilismy sobie podatki ... a później nasi przedstawiciele zdecydowali, ze na cholere nam drogi ... ( niech miastowi jak chcą jeździć przez wieś - sami sobie drogi pobudują ...[/code]

lee28
14-06-2009, 15:05
A czy prąd, woda, gaz jest za darmo ? Internet nie bierze sie z powietrza, i podobnie jak wszystkie media, żeby go sprzedać trzeba go kupić.
Taki darmowy internet ma być dla :
- ludzi którzy nigdy by sobie internetu nie założyli bo uważają że nie potrzebują
- dla najbiedniejszych których nie stać na wydatek nawet kilkudziesięciu zł/mc (choć kompa muszą mieć)
- dla dzieci i młodzieży do celów edukacyjnych (więcej niż www i maila nie potrzeba)
- dla ludzi którzy są przejazdem i potrzebują chwilowego dostępu do sieci (coś ala hotspot)

Wybacz, ale jeśli ktoś potrzebuje pograć w internecie w gry, pościągać filmy na p2p czy pornole to nie za moje pieniądze, niech sobie wykupi dostęp komercyjny. A przy takich ograniczeniach jakie narzucił UKE spokojnie można poczytać www, newsy, wymieniać sie poczta, skorzystać z e-konta w banku i porobić przelewy zamiast tyczeć 2 godziny na poczcie. Czyli jednym słowem korzystać z podstawowych usług które oferuje internet.

No i oczywiście nie na zawsze, darmowy dostęp ma być świadczony przez 3 lata.

TomiAyomi
14-06-2009, 15:13
temat zastepczy ktory pewnie bedzie odgrzany przed kolejnymi wyborami . . .
w mojej gminie jest tyle do zrobienia, ze uwazam zajecie sie tematem
darmowego netu za sprawe drugorzedna no ale brzmi wymownie
LUDZIE INTERNET DLA WSZYSTKICH . . . ZA DARMO ;)

Helios
14-06-2009, 17:20
No a co z TPSĄ??? Oni chyba mają obowiązek wykonania przyłącza :evil: :evil:
Jak tak się zastanowić, to jest po prostu paranoja, telefon był nieosiągalny ale 30 lat temu, czy to z rozrywki powtórka??? :evil: :evil: :evil:

TomiAyomi
14-06-2009, 17:29
nie sądze zeby tpsa miala jakikolwiek obowiazek :(
przez moją działke (idzie) (światło)
60 metrów i w zaden sposob mi to nie pomaga w zalatwieniu tel czy netu
malo tego, zabrac sie z tym swiatlem tez nie chca bo poprzedni wlasciciel dzialki wyrazil na to zgode
walka z wiatrakami
ewentualnie mogę przenieść swiatełko na swój koszt
pod rygorami i warunkami takimi ze poki co szkoda czasu na zabawe

listek
14-06-2009, 19:12
No a co z TPSĄ??? Oni chyba mają obowiązek wykonania przyłącza :evil: :evil:
Jak tak się zastanowić, to jest po prostu paranoja, telefon był nieosiągalny ale 30 lat temu, czy to z rozrywki powtórka??? :evil: :evil: :evil:

I tak i nie.
Wygląda to tak.
Ponieważ linia telefoniczna PSTN (Publiczna Komutowana Sieć Telefoniczna) zarówno w technologii POTS (linia analogowa, na której to może byc świadczona Neostrada lub DSL), jak i ISDN (linia cyfrowa- nie będzie na niej Neo ani dsl) jest usługą powszechną.

Dalej:
Usługa powszechna -usługi dostępne dla wszystkich użytkowników. Od maja 2006 roku przedsiębiorcą wyznaczonym do świadczenia takich usług telefonicznych jest Telekomunikacja Polska S.A.

Co wchodzi w skład tej oferty (w skrócie):
- przyłączenie klienta to linii telefonicznej (NIE INTERNETU!!!)

- połączenia telefoniczne krajowe i międzynarodowe w tym do sieci komórkowych, dotyczy również transmisji dla faksu oraz transmisji danych, w tym połączenia do sieci Internet, (jednakże jedynie w zakresie łącza komutowanego/wdzwanianego (dawna "wdzwonka"), nie dotyczy to zaś usług szerokopasmowego dostępu do Internetu (Neostrada, dsl);

-spis abonentów i informacje o numerach

Meritum.
1.TP jest zobowiązana do świadczenia usługi powszechnej, a tym samym KAŻDY kto zamówi sobie linie telefoniczną powinien mieć ją podłączoną (max do 10 miesięcy???).
Co w przypadku gdy linia nie zostanie podłączona (TP płaci opłatę niedoszłemu abonentowi)

2. Podłączenie lini telefonicznej nie oznacza automatycznie, że będą możliwości świadczenia internetu (Neostrada, dsl)

Pojaśniało trochę



8)

Helios
14-06-2009, 19:24
Dzięki, pojaśniało :D :D :D
W efekcie mogą (muszą) mnie "przyłączyć" ale też mogą to zrobić tak, że ani z neostrady ani też z usług innego operatora z tego łącza nie da się korzystać :cry: :cry: :cry:
Czy tak???????

listek
14-06-2009, 19:29
W efekcie mogą (muszą) mnie "przyłączyć" ale też mogą to zrobić tak, że ani z neostrady ani też z usług innego operatora z tego łącza nie da się korzystać :cry: :cry: :cry:
Czy tak???????

Sam telefon to nie wszystko. Jak będą urządzenia dostępowe do internetu (Neostrada i dsl) to też bedziesz miał możliwość zamówienia.

Najczęściej inni operatorzy po prostu dzierżawią łącze od TP. Jeśli nie możesz mieć neta w TP to u innych tym bardziej (no chyba , że maja swoja infrastrukturę)

pawlok
15-06-2009, 22:19
Czy tak???????

???????
W przypadku ekstremalnym postawia ci stacje analogowej sieci komórkowej jako POTS (taryfikacja) i po sprawie….dla wyprostowania ISDN nie zalicza się do usług powszechnych…nie wiem jak inni operatorzy ale TP nie świadczy niestety usług szerokopasmowych na liniach ISDNowych choć ogólna technologia to umożliwia..

Pawlok

pawlok
15-06-2009, 22:25
Rzecz w tym, że nie jest to odludzie, przez "płot" sąsiedzi mają przyłącze, po drugiej stronie ulicy też mają :x :x :x
Z przeprowadzonego rozeznania wynika, że mieszkańcy korzystają albo z neostrady, a w drugiej części multimedia.
Podejrzewam natomiast inną rzecz: byłam abonentką TPSA praktycznie "od zawsze", w ostatnim jednak okresie ze względów rodzinnych (usługi za pół ceny) korzystałam z innego operatora....
Sądzisz, że to może być powodem???


Rozbudowa sieci dostępowej nie musi być wcale tańsza niż budowa nowej - stąd może to być nieopłacalne dla operatora…
Ale jak rozumiem abonentką w innym miejscu zamieszkania niż dotyczy problem?
Może ten tańszy operator zapewni ci net w nowym miejscu? W tym jest polski paradoks że wszyscy chcą korzystać z infrastruktury a nikt nie chce inwestować…rozpierdolony przez UKE rynek….gdyby TP (lub inny operator) wiedział że budując dla Ciebie przyłącze i dostęp, a konkurent będzie musiał zrobić taką samą inwestycje by być konkurencyjnym to pewnie przyłącze byś miała…...
Żeby Cie pocieszyć dodam że od znajomego podwykonawcy tp słyszałem że firma w w związku z kryzysem wstrzymała wszelkie inwestycje...

Pawlok

Jezier
15-06-2009, 22:32
Czy tylko TPSA jest zobowiązana do "dzierżawienia" swojej infrastruktury mniejszym operatorom? Czy mniejsi też muszą "dzierżawić"?

pawlok
15-06-2009, 22:53
Czy tylko TPSA jest zobowiązana do "dzierżawienia" swojej infrastruktury mniejszym operatorom? Czy mniejsi też muszą "dzierżawić"?

Jedni i drudzy powinni udostępniać swoją infrastrukturę.
Tylko TP jest zmuszona do realizacji usługi powszechnej POTS przez UKE.
No ale kto po za TP ma siec w "zadupiu dolnym" nawet jeżeli pracuje to jeszcze po linii napowietrznej ?
Tak to jest w gospodarce regulowanej..niedobory...a miał być piękny kapitalizm....
Pawlok

Jezier
16-06-2009, 00:06
Miałem już w 3 różnych systemach radiowych realizowany POTS. Ostatnio był to GSM. Miałem telefon i fax, a na Motoroli nawet internet.

Helios
16-06-2009, 09:35
pawlok
Jak się domyślam jesteś zawodowo związany z TPSA i Twoja wiedza w tym temacie jest ogromna :D :D :D
Ja niestety jestem chyba bardziej niż zielona :oops: :oops: :oops:
Oczywiście abonentką byłam w drugiej części kraju (nadal tam jestem zameldowana i stąd we wniosku o przyłączenie podawałam te dane). :x :x
Mam natomiast pytanie: czy jest możliwość "podłączenia się" pod internet sąsiada? I czy w takim przypadku odległość ma znaczenie???

pierwek
16-06-2009, 10:42
Mam natomiast pytanie: czy jest możliwość "podłączenia się" pod internet sąsiada? I czy w takim przypadku odległość ma znaczenie???

Ale za jego wiedzą? ;) I powiedz jeszcze jaka to odległość?

frykow
16-06-2009, 12:03
Jak sąsiad blisko, to najprościej będzie u niego postawić router wi-fi i niech ci da hasło dostępowe. W ramach współpracy ty mu kupisz router a opłaty abonamentowe podzielicie na pół.

Helios
16-06-2009, 13:47
pierwek - Oczywiście za jego wiedzą i zgodą :lol: :lol: :lol:
Odległość "na oko" - do 100 m.

frykow
Co to jest router wi-fi ??? :oops: :oops: :oops:

Boję się już dalej pytać, ale czy do tego trzeba przeciągać jakieś kable? :oops:
On jest po drugiej stronie ulicy...

civic9
16-06-2009, 19:35
Abstrahując od szczegółów technicznych należy wziąć pod uwagę, że umowa sąsiada może zawierać zakaz współdzielenia internetu poza lokal i konkretne kary za to. Np. w przypadku neostrady i wielu innych tańszych łącz.

frykow
16-06-2009, 20:27
A.. że umowa sąsiada może zawierać zakaz współdzielenia internetu poza lokal i konkretne kary za to. Np. w przypadku neostrady i wielu innych tańszych łącz.
Nieżyciowe zapisy w regulaminie można omijać :)

frykow
16-06-2009, 20:29
Router wifi: http://www.allegro.pl/item653044053_linksys_router_wifi_wrt54gl_v1_1_dsl _kablowka_wawa.html

http://compolnet.com/products/images/wrt54gp2_new_2.jpg

lee28
16-06-2009, 20:31
Czy WY wszyscy myslicie że tepsa to jedyny operator w kraju ? Jest conajmniej 5 tyś mniejszych operatorów którzy mają zasięgi tam gdzie tepsa niema.
Poszukajcie sobie :
http://gdzienet.pl/
http://www.ig.net.pl/
http://www.dostawcy-internetu.pl/

Jest jeszcze co najmniej 10 innych stron na których można znaleźć operatora. Co do telefonu to 90% z tych mniejszych operatorów ma w swojej ofercie telefony VoIP które sa znacznie tańsze niż stacjonarne tepsy.

Jezier
17-06-2009, 22:24
Myślę, że tylko TPSA ma miedziany zasięg w mojej okolicy. Z tych 5000 innych operatorów, żaden nie może mi zaoferować czegoś o podobnych parametrach. Oczywiście mam umowy z dwoma z tych 5000 operatorów ale to jest internet "prawie" jak po kablu.

TataMuminek
11-11-2009, 22:59
Chciałem wznowić wątek ale trochę z innej strony. Jestem właścicielem działki budowlanej położonej przy jeszcze nie asfaltowanej-brukowanej drodze. Za lat kilka może nawet szybciej gmina założy wodociąg, gaz już w trakcie podłączania a następnie wyleje asfalt lub położy kosteczkę. chciałem się dowiedzieć lub skorzystać z rad, doświadczeń, mądrych pomysłów; Czy warto zainteresować się tematem aby przymusić gminę również do założenia na całej długości dla wszystkich mieszkańców ulicy dostępu do światłowodu. Prościej to ujmując aby właścicielem kabla-światłowodu dostarczającego sygnał 'internetowy' i ewentualnie telefoniczny, w drodze przylegającej do domków, była albo gmina albo sami mieszkańcy danej ulicy. Na zasadzie "w kupie siła" dzięki ilości abonentów nie być skazanym na jednego operatora (właściciela linii w drodze) a samemu negocjować najlepsze warunki z operatorami w danej miejscowości (to są okolice W-wy). Wdzięczny będę też za informacje czysto techniczne dotyczące takiego kabelka.

andk
15-11-2009, 21:07
Nie ma w polskim prawie "właściciela sieci" nie będącego operatorem - chyba że do niczego nie podłączona :D - ale przecież nie oto chodzi. Sieć można sobie wybudować ale żeby z tego był jakiś efekt to trzeba ją sprzedać operatorowi. Kończy się to oddaniem w zamian za usługi przez czas jakiś. Korzyści z tej transakcji są wprost proporcjonalne do wielkości majątku stron umowy :evil:
Nic nie zmieni się dopóki dostęp do łącza teletechnicznego nie będzie traktowany w prawie na równi z elektrycznym, wodociągowym, kanalizacyjnym i gazowym.

janekbo
15-11-2009, 22:17
... Za lat kilka może nawet szybciej gmina założy wodociąg, gaz już w trakcie podłączania a następnie wyleje asfalt lub położy kosteczkę. chciałem się dowiedzieć lub skorzystać z rad, doświadczeń, mądrych pomysłów; Czy warto zainteresować się tematem aby przymusić gminę również do założenia na całej długości dla wszystkich mieszkańców ulicy dostępu do światłowodu. ...

Światłowód?
Dobrze się czujesz? Nie masz wody, o kanalizie nawet nie piszesz w planach, a chcesz przymuszać gminę do światłowodu - przy domkach?
A po co Ci niby ten światłowód? Masz choć jedno urządzenie do którego go podepniesz?

Ale wszystko jest możliwe w tym chorym kraju, podobno im bardziej absurdalny i drogi projekt tym większe szanse, że uzyska akceptację.

Rom-Kon
15-11-2009, 22:42
... Za lat kilka może nawet szybciej gmina założy wodociąg, gaz już w trakcie podłączania a następnie wyleje asfalt lub położy kosteczkę. chciałem się dowiedzieć lub skorzystać z rad, doświadczeń, mądrych pomysłów; Czy warto zainteresować się tematem aby przymusić gminę również do założenia na całej długości dla wszystkich mieszkańców ulicy dostępu do światłowodu. ...

Światłowód?
Dobrze się czujesz? Nie masz wody, o kanalizie nawet nie piszesz w planach, a chcesz przymuszać gminę do światłowodu - przy domkach?
A po co Ci niby ten światłowód? Masz choć jedno urządzenie do którego go podepniesz?

Ale wszystko jest możliwe w tym chorym kraju, podobno im bardziej absurdalny i drogi projekt tym większe szanse, że uzyska akceptację.
Kolego przecież to Polska! Wszystko możliwe nawet dworzec we Włoszczowej...

janekbo
16-11-2009, 21:52
Kolego przecież to Polska! Wszystko możliwe nawet dworzec we Włoszczowej...

:) Dobry przykład.
Kurna no .... światłowód... przedstawi wójtowi propozycję budowy wiejskiej sieci szkieletowej o przepustowości 1Gbit/s i to zrobią ale wyjście na świat do jakiegoś xmana 10Mbit/s synchroniczne. A unia jeszcze da na to kasę.