PDA

Zobacz pełną wersję : Polozylem ocieplenie na poddaszu a teraz chce polozyc plyty



lukabana
04-10-2005, 20:36
Witam. Poniewaz nie moge znalezc ekipy do polozenia plyt gipsowo kartonowych na poddaszu a czas nagli postanowilem zrobic to sam. Mam wiec kilka pytan co do wykonania :)

Krotki opis wnetrza. Jest to poddasze i plyty beda kladzione jako te skosne sufity. Powierzchnia do polozenia to okolo 120 - 130 m2. W najwyzszym miejscu to cos pod 6 - 6,5 metra. Dach jest z blachodachowki, pozniej folia, welna szklana, folia. Ocieplenie z welny Ursa i ofoliowanie robilem sam przez okolo tydzien czasu i szlo mi bardzo sprawnie, wiec jak ktos potrzebuje rady chetnie pomoge :). Ok, ale wracajac do tematu to slyszalem, ze nalezy polozyc kratownice z profili aluminiowych lub drewniana o przeswitach tak, zeby plyty sufitowe przykrecane byly co 50 cm. To prawda? :) A nastepnie przykrecic plyty i juz. Powinno dzialac ;)

Ktos to probowal sam robic? Jest to wykonalne we wlasnym zakresie?

invx
04-10-2005, 21:40
ak nalezy zrobic kratownice, ale zazwyczaj to sie najpier robie kratownice a potem daje folie paroziolacyjna ... Bo jak dales najpierw folie to jak przykrecisz profile ?


P.S.

Ktos to probowal sam robic? Jest to wykonalne we wlasnym zakresie? bez problemu to zrobisz :) troche starannosci tylko i cierpliwosci :D

lukabana
04-10-2005, 23:21
no a nie na folie? :) tzn nie do folii tylko do krokwi :)

Vondraczek
05-10-2005, 09:36
Nie powinieneś mieć z tym najmiejszych kłopotów - ze szwagrem kilka lat temu robiliśmy to pierwszy raz i wyszło idealnie nawet pęknięć nie ma po tylu latach :D. Co do stelarza to rzeczywiście raczej najpierw daje sie kratownice potem stelarz - ale odstępstwa od reguły są do przyjęcia - byle trafić w krokiew :wink: . 2 osoby i poddasze 150 m2 w tydzień popołudniami zrobiliśmy - najgorsze było obudowanie okienek ale po kilku płytach nabierzesz wprawy - powodzenia!! 8)

invx
05-10-2005, 11:21
nie bardzo najpierw folia:
- folia docisniesz welne tak, ze miejscamia ocieplenie bedzie mialo minimalna grubosc
- profile nie beda osloniete paroizolacja
- folia mzoe zostac uszkodzona

Vondraczek
05-10-2005, 15:30
Nie powinieneś mieć z tym najmiejszych kłopotów - ze szwagrem kilka lat temu robiliśmy to pierwszy raz i wyszło idealnie nawet pęknięć nie ma po tylu latach :D. Co do stelarza to rzeczywiście raczej najpierw daje sie folie potem stelarz - ale odstępstwa od reguły są do przyjęcia - byle trafić w krokiew :wink: . 2 osoby i poddasze 150 m2 w tydzień popołudniami zrobiliśmy - najgorsze było obudowanie okienek ale po kilku płytach nabierzesz wprawy - powodzenia!! 8)

invx
05-10-2005, 19:06
Co do stelarza to rzeczywiście raczej najpierw daje sie folie potem stelarz

odwrotnie ! Najpierw mocujemy steaz potem folie :wink:

Vondraczek
05-10-2005, 22:23
Tak to jest pisanie z dzieckiem na ręku i na raty :wink:
Co do tego czy dać folie najpierw potem stalarz lub odwrotnie nie daje mi to spokoju - co prawidłowe. Więc przeryłem moją skarbnice wiedzy :D I wśród makulatury wynalazłem książke wydaną przez Rigips Polska z roku 1996 pod nazwą montaż systemów Rigips. Gdzie producent sam nie może zdecydować się jak dawać tą folie przy systemie Rigicall tak zaś przy systemie Rigips tak. Nie mówiąc o reszcie Rigitect, Riflex a nawet Rigiplan. Tak dla poszerzenia wiedzy zrobiłem zdjątka kilku stron. Całość ma 69 więc pozapychał bym skrzyneczki. :lol: . Co do dania tej foli mówie z praktyki a czy dobrze zrobiliśmy tego niewiemy. W każdym bądż razie autor tego problemu nie powinien mieć z tym najmniejszych problemów 8) . Pozdrowionka

Vondraczek
05-10-2005, 22:28
del

Vondraczek
05-10-2005, 22:30
http://members.chello.pl/e.gajewska3/626.jpg
http://members.chello.pl/e.gajewska3/627.jpg
http://members.chello.pl/e.gajewska3/628.jpg

invx
06-10-2005, 14:23
takie postepowanie moze byc uzasadnione wzgledami jakiesj tam wentylacji. Ale w praktyce znaczenia to nie ma. :wink: Zauwarz tez jak jest montowany stelaz ... jest on przybijany przez folie, do belek czy tez krowki. Zeby tak zrobic wiezba dachowa musiala by byc idealnie rowna, a wysokosc krokwi odpowiadac gr. ocieplenia :wink: Pozatym takie mocowanie profili (czy tez lat drewnianych) to ogromne ryzyko pekania polaczen plyt. Dlatego tez profile, mocuje sie albo poprzez tzw. weiszaki noniusza, abo poprzesz blachy ES. Umozliwia to dokladne wypoziomowanie stelazu, a takze zwiekszenie grubosci ociepoenia. Przy zastosowaniu w/w wieszakow czy tez blach ES, ulozenie foli pod stelazem bylo by niewykonalne :)

pawelmg
29-10-2005, 07:17
Hej,
Czego lepiej uzyc do zrobienia kratownicy?
Desek czy profili metalowych?
Jak cenowo to wyjdzie?
Czy jesli zrobie kratownice z desek to nie bede mial problemow z peknieciami w okresie zima lato kiedy drewno kurczy sie i rozszeza??

Pawel

Rezi
29-10-2005, 16:26
Hej,
Czego lepiej uzyc do zrobienia kratownicy?
Desek czy profili metalowych?
Jak cenowo to wyjdzie?
Czy jesli zrobie kratownice z desek to nie bede mial problemow z peknieciami w okresie zima lato kiedy drewno kurczy sie i rozszeza??

Pawel
kratownica z progili do GK - stalowe + łaczniki poprzeczne jedno lub dwupoziomowe + ew esy do łaczenia profil CD krokiew

invx
29-10-2005, 19:26
tutaj masz o stelazach, i zabudowie GK

=> http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47119 :wink: