PDA

Zobacz pełną wersję : Koszmarny plytki brodzik



OlaK
05-10-2005, 10:43
Po roku i dwoch miesiacach od przeprowadzki 5 razy juz wymienialismy silicon uszczelniajacy brodzik. Po pierwszym osilikonowaniu (przez fachowca) wytrzymal pol roku, potem na scianie zobaczylismy zawilgocenie, wiec maz silikon zerwal i polozyl nowy. Nowy przetrwal moze 2 miesiace i znowu trzeba bylo zerwac, bo byl ponadrywany i brudny. Potem byly kolejne wymiany silkonu. Teraz znowu sie szykuje wymiana.
Podejrzewam, ze maz wymienia silikon niefachowo, ale fakt, ze brodzik jest plytki tez robi swoje.
Co z tym zrobic?
Jak uszczelnic wstretny :evil: plytki brodzik na dluzej niz miesiac.

dzieki

ankalenka
05-10-2005, 13:19
faktycznie coś musicie robić nie tak, bo osobiście zmieniałam silikon w brodziku, 3 dni po urodzeniu pierwszego dziecka, bo mnie tak wkurzał jak wróciłam ze szpitala, że nie mogłam wytrzymać. Może hormony mną tak trzepały, nie wiem, ale trzyma do dzisiaj (4 lata).
Robi się tak: stary silikon trzeba zdrapać super dokładnie (ja użyłam żyletki) nie może zostać ani odrobina bo inaczej nie będzie trzymać. Potem trzeba całość dokładnie odtłuścić - płynem do zmywania a potem spirytusem (spożywczym) nie żałując tego ostatniego. Następnie należy całość osuszyć uważając żeby nie zatłuścić palcami (np papierowym ręcznikiem) i dać wyschnąć ewentualnej wilgoci która spłynęła na dół. następnie przyklejamy taśmę papierową na brzeg kafelków i na brodzik, zostawiając pasek który będzie pokryty silikonem. Potem nakładamy silikon i profilujemy np. palcem przez plastikową torebkę zwilżoną płynem do zmywania. I tu uwaga: trzeba wyprofilować taki spadek żeby nie było zagłębienia w silikonie w którym stałaby woda - musi wypływać bez przeszkód do brodzika. Po wyprofilowaniu silikonu (mamy na to jakieś max. 5 minut NIEZWŁOCZNIE odrywamy taśmy papierowe. NIe używamy brodzika przez co najmniej 12 godzin!!! a lepiej jeszcze dłużej.

życzę powodzenia, to nie jest trudne.

JoShi
05-10-2005, 13:28
A moze ten brodzik jest zle zamocowany i sie rusza ?

goga
05-10-2005, 21:25
Nie wiem czy to dałoby się zrobić teraz , ale my na złączeniu brodzika i kafelków mamy listwę taką jak do glazury -profil wypukły oczywiście jest ona uszczelnona silikonem ale go w ogóle nie widać.

07-10-2005, 09:41
Ola ja też mam płytki brodzik- mój mąz codziennie bierze prysznic-ponad 120kg żywej wagi :D i nic sie z brodzikiem ani z silinkonem nie dzieje. Sama jestem zdziwiona bo jakoś nie wierzę silikonom :D Brodzik jest to najpłytsza wersja z Koła( 3cm wysoki)
Może faktycznie brodzik jest źle zamocowany i się rusza przez co zrusza silikon albo źle działa odpływ wody. Ale to raczej nie odpływ bo woda wylewałaby ci się z kabiny. Albo wina silikonu? Nie wiem jakim robiono u mnie ale jest b.mocny. Może są jakieś specjality do mokrych wnętrz? Popytajcie.