PDA

Zobacz pełną wersję : Pustaków ceramiczne THERMOPOR z Tarnowa



19-12-2002, 15:42
Czy ktoś budował już z pustaków ceramicznych THERMOPOR firmy Leier a właściwie Tarnowskich Zakładów Ceramiki Budowlanej S.A.? Wyglądają tak jak Porotherm, nawet nazwa narzuca podobieństwo,mają te same wymiary, sa trochę tańsze. Wiem tylko że oni nie dodają barwników tak jak Porotherm. W projekcie oryginalnie mam wyspecyfikowany Porotherm 30P+W i 25P+W. Oczywiście stoje przed wyborem materiału na ściany - po przeczytaniu paru wątków na forum MURATORa już sam nie wiem. Zastanawiałem się nad zastąpieniem Porothermu betonem komórkowym ale teraz wpadła mi w ręce informacja o THERMOPOR. Co to jest i czy warto w to wejść? Może ktoś mi pomoże. Z góry dzięki.

januszek
20-12-2002, 09:30
czy porotherm 30P+W da ci satysfakcjonujące parametry sciany czy musisz dać na to docieplenie, jeśli tak to zrób scianę ze zwykłych pustaków, bo zysk z zastosowania porothermu jest niewielki a pojawiająa się kłopoty z wilgotnością sciany
jeśli masz scianę jednowarstwową to termopor i porotherm mają podobne parametry, a jeśli koszty są mniejsze to sam wybierz.

Zobacz wątek
http://forum.murator.com.pl/viewtopic.php?topic=4830&forum=34&97

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: januszek dnia 2002-12-20 10:31 ]</font>

WTL
27-12-2002, 16:17
No więc mam ściany z tego Thermoporu z Tarnowa. Ponoć nie ma różnicy pomiędzy nim a Porothermem (jak też każdą inną ceramiką poryzowaną) - wg mojego wykonawcy.
To, co zaobserwowałem na swojej budowie to dość duża kruchość tych bloczków - dużo "ubitych" (uszczerbionych) narożników oraz przebarwienia.
Porównując to ze ścianką działową, którą mam z jednolicie-wściekle-pomarańczowego (barwniki ?) Porothermu, wygląda blado... Ale to tylko "odczucie wizualne".

Mam mieszane odczucia co do tego materiału i chyba za drugim razem wybrałbym sprawdzony (???) Porotherm.

Pozdrawiam,