PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SOSENKA pracownia HORYZONT



Dyzia
19-12-2002, 19:49
Jestem na etapie wyboru projektu - nawet nie przypuszczałam , że to będzie takie ciężkie.Podoba mi się Sosenka z Horyzontu i będę bardzo wdzięczna za uwagi dotyczące tego projektu.
Dyzia

Bartt
03-01-2003, 10:30
Sam myślę o Amelii, ale okazało się że projekt nie został jeszcze opracowany. Chyba jednak go zlecę indywidualnie. Sosenki jednak nie pamiętam. Daj znać jak już się z nimi dogadasz. Pozdrawiam Bartt

Dyzia
12-01-2003, 15:47
Na 99% jesteśmy zdecydowani.
Byliśmy już na spotkaniu z architektem i ustaliliśmy listę zmian - zgodzili się na wszystko i za dodatkową opłatą przerobią projekt. Nie podoba mi się garaż i chcemy zrobić ściankę kolankową . Myślę że jeszcze w tym miesiącu dokonamy zakupu.
Pozdrowienia.

Bartt
12-01-2003, 16:35
Dyzia konieeeecznie mnie informuj jakie wrażenia, kompetencje architekta, cena i wszystko, wszystko co ważne. Jest konkretny czy leje wodę?, projekt szczegółowy, z rozwiązaniem instalacji, czy tylko ogólny?. Pisz tu, lub jeśli wolisz w tajemnicy to na priva. Z góry dziękuję Bartek :grin:
P.S. Czy architekt to, tak jak będzie w moim przypadku, Paweł Piątka?

Dyzia
12-01-2003, 17:30
Architekt to Artur Mazurski - po pierwszej wizycie jesteśmy zadowoleni. Wszyscy w biurze są bardzo mili i chętnie służą pomocą.Dostaliśmy też zwymiarowane rzuty i przekroje interesujących nas domów, z czym w innych biurach był problem.
Szczegóły już wkrótce- mam taką nadzieję.
Dyzia

Bartt
12-01-2003, 17:37
Dzięki Dyzia :smile:

Wuzet
18-04-2003, 21:34
Po długich i ciężkich :smile: poszukiwaniach projektu chyba się wreszcie zdecyduję (po drobnych zmianach) na Sosenkę z pracowni "Horyzont". Może ktoś z was go buduje, lub już zbudował, interesuje mnie wszystko na temat tego projektu (wprowadzane zmiany, ew. błędy w projekcie itp).

Podzielcie się proszę, Waszymi doświadczeniami na ten temat.

Z serdecznymi życzeniami świątecznymi:

Wuzet

Dyzia
22-04-2003, 20:24
Zaczynamy budować naszą "SOSENKĘ" w czerwcu.
-zrezygnowaliśmy z oddzielonej ścianą klatki schodowej
-przesuneliśmy kominek o 60 cm w głąb salonu ( większa kuchnia)
-podnieśliśmy dach o ściankę kolankową (70 cm)
-u góry zrobiliśmy dwie sypialnie zamiast trzech i dwie garderoby
-garaż będzie z boku domu podobny do garażu w "OLI"

Wszystkie zmiany w projekcie robili architekci z Horyzontu.
Z pracowni jesteśmy zadowoleni:smile:

Pozdrawiam
Dyzia

Dyzia
22-04-2003, 20:25
Zaczynamy budować naszą "SOSENKĘ" w czerwcu.
-zrezygnowaliśmy z oddzielonej ścianą klatki schodowej
-przesuneliśmy kominek o 60 cm w głąb salonu ( większa kuchnia)
-podnieśliśmy dach o ściankę kolankową (70 cm)
-u góry zrobiliśmy dwie sypialnie zamiast trzech i dwie garderoby
-garaż będzie z boku domu podobny do garażu w "OLI"

Wszystkie zmiany w projekcie robili architekci z Horyzontu.
Z pracowni jesteśmy zadowoleni:smile:

Pozdrawiam
Dyzia

caleb
05-05-2003, 16:19
Witam,
Rozważam możliwośc wyboru projektu SOSENKA z pracowni HORYZONT. Proszęo Waszą opinię na temat tego projektu.
Projekt jest na tej stronie: http://www.domnahoryzoncie.pl/2/index.php?page=projekty&sub=sosenka

caleb
06-05-2003, 15:33
Też zastanawiam się nad wyborem Sosenkii mam podobne jak ty dylematy. Poczatkowo domek wydawał mi się za mały (tylko 98 m pow.uzytkowej),ale o ile dobrze wyczaiłem to nie liczą komunikacji i powiedzchni pod skosami. Jest to jednak jeden z nielicznych projektów,który pasuje na naszą działkę (wersja bez garażu)-wjazd od południa i 18 m szerokości i jest do zaakceptowania praktycznie bez przeróbek.

caleb
06-05-2003, 16:27
Witaj Dyzia,
Interesuje mnie jak dokleiliście garaż z boku Sosenki, czy kkupowaliście osobny projekt garażu i go składaliście z domem, kto wam to robił i ile was to kosztowało?

ps. gdzie budujecie, w jakim regionie?

pozdrawiam

Wuzet
06-05-2003, 22:18
Witam

Cieszę się że nie tylko mnie spodobała się "Sosenka" :smile:

Moje planowane najistotniejsze zmiany to:
1. Powiększenie garażu o drugie stanowisko,
2. Balkon na ścianie frontowej,
3. Oddzielenie kuchnii od salonu krótką ścianką działową zakończoną czymś w rodzaju barku (oczywiście z przejściem kuchnia-pokój), zrobienie do kuchni oddzielnego wejścia (pewnie w miejscu gdzie obecnie jest kominek), kominek zostałby przesunięty w głąb pokoju.
Nie wiem czy jest to technicznie możliwe i czy za bardzo tą ostatnią zmianą w projekcie "nie namieszam"? Wysłałem zapytanie do biura, ale czekam już miesiąc i nic. Ponowiłem dzisiaj na inny adres e-mail.
Co o tych zmianach sądzicie?

Pozdrawiam

caleb
07-05-2003, 13:03
Rozumiem, żechcesz poszerzyć garaż,jeśli masz na tyle szeroką działkę to jest dobre rozwiązanie.
Też zastanawiałem się nad dodaniem balkonu, ale chyba z tego zrezygnuję, bo podnosi koszty budowy i stwarza ryzyko mostków cieplnych.
Zastanów się czy często będziesz z tego balkonu korzystać, może wystarczy ci taras?

pozdrawiam

Dyzia
07-05-2003, 20:44
Budujemy pod Wrocławiem :smile:
Wszystkie zmiany łącznie z nowym garażem wykonali architekci z Horyzontu (koszt 1000 zł.)Garaż będzie przyklejony do ściany szczytowej od strony łazienki.
My też przesuneliśmy kominek w głąb salonu (60 cm)- nie było z tym wiekszego kłopotu.

Dyzia
07-05-2003, 20:46
Budujemy pod Wrocławiem :smile:
Wszystkie zmiany łącznie z nowym garażem wykonali architekci z Horyzontu (koszt 1000 zł.)Garaż będzie przyklejony do ściany szczytowej od strony łazienki.
My też przesuneliśmy kominek w głąb salonu (60 cm)- nie było z tym wiekszego kłopotu.

caleb
09-05-2003, 12:14
No to kawałek,my z kolei pod Krakowem.Raczej poszukamy jakiegoś miejscowego architekta do garażu, zmian,adaptacji i tego typu rzeczy.
Czy możecie zdradzić z czego budujecie i na ile szacujecie koszt budowy?

pozdrawiam

Dyzia
10-05-2003, 09:14
Budujemy jednowarstwówkę z Ytonga.
Koszty to jeszcze jedna wielka niewiwdoma:sad:
Kosztorysowa cena domu to 138 tys.zł bez garażu i instalacji , ale już z tynkami i podłogami.
Podobno na Śląsku stoi już Sosenka , musisz podpytaś w Horyzoncie to może dadzą Ci namiary.
Pozdrowienia

Wuzet
26-05-2003, 21:03
Witam

W środowym (21 maja) dodatku do Gazety Wyborczej jest artykuł o wyborze technologii budowy domu. Gazeta przedstawia wyliczenia kosztów materiałów potrzebnych do wybudowania przykładowego domu. (pustaki ceramiczne, keramzyt, silikaty, lekki szkielet drewniany). Ten przykładowy dom to SOSENKA!!!
Poczytajcie sobie koniecznie!!!
Jak nie dotrzecie do artykułu, to pod koniec tygodnia jakieś małe skanowanko mogę zrobić i wysłać zainteresowanym.

Pozdrawiam
Wuzet

caleb
27-05-2003, 10:26
super, dzięki, już ją mam.!



<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: caleb dnia 2003-05-28 10:34 ]</font>

lkmiec
27-05-2003, 11:52
Przyznam ze az mi glupio zadawac takie pytania, ale jestem poki co zupelnie zielony i dopiero zaczynam zabawe w budowanie.

Sosenke zobaczylem pierwszy raz wlasnie w Gazecie, i mam pytanie co oznacza zamieszczone wyzej: "Kosztorysowa cena domu to 138 tys.zł bez garażu i instalacji, ale już z tynkami i podłogami". W Gazecie mowia o koszcie materialow ok. 80 tys. zł. Czyli robocizna wynosi jakies 60 tys??? Z firma budowlana??? A czy ktos moze podpowiedziec koszt takiego domu pod klucz (oczywiscie bez dzialki)???

Bede ogromnie wdzieczny za odpowiecz i wybaczenie mojej zielonosci:smile:

tolek
28-05-2003, 09:12
Uff! Aż mi ulżyło bo już myślałem, że przegapiłem ten artykuł, na szczęście można go znaleźć na internetowych stronach Gazety.
Sosenka jest jednym z projektów branych przeze mmnie pod uwagę, wobec czego cieszę się, że nie tylko mi ten projekt sie podoba. Pozdrawiam.

caleb
28-05-2003, 13:23
[quote]
On 2003-05-27 11:52, lkmiec wrote:
A czy ktos moze podpowiedziec koszt takiego domu pod klucz (oczywiscie bez dzialki)???

Naprawde trudno to oszacować przed budową. To wyjdzie dopiero w praniu. Kosztorysz Hopryzontu opiewa na 136 tys,przyjęli stawke robocizny 6,3zł za godz. Gazeta Wyborcza przyjmuje trochę inne metody wyceny. Piszą np.coś o piwnicy o której nie ma mowy w projekcie, przyjmują też inny materiał na sciany. Ja oceniam ten domek na 120 -150 tyś. bez działki do momentu zamieszkania w zależności od tego jak uda się poprowadzić budowę. Cena kosztorysowa nie uwzględnia np. robót ziemnych, kosztów instalacji w tym pieca co.

Pawel Bzdyk
19-06-2003, 16:47
Hej Dyzia,

My także przymierzamy się do budowy "Sosenki". Obecnie przygotowujemy działkę i załatwiamy pozwolenia. Piszesz, że budujecie się koło Wrocławia - to tak jak my. Czy istniałaby możliwość zobaczenia powstającej Waszej Sosenki oraz uzyskania wiedzy fachowej - z czego budujecie, skąd ekipy, jak wyglądają dotychczasowe nakłady pieniężne, itd. Planujemy zakończyć budowę w przyszłym roku, więc może też będziemy w pewnym momencie Wam przydatni istotnymi informacjami na temat budowy.

Pozdrawiam

Dyzia
20-06-2003, 18:07
Cześć!
Dzisiaj wykopali wielką dziurę pod fundamenty i od poniedziałku biorą się ostro do budowy :lol:
O kosztach i o ekipie więcej będziemy mogli powiedzieć za parę tygodni jak nam wycenią ściany i dach, fundament około 20 tys, ale z wymianą gruntu pod ławami (mamy kiepską nośność).
Chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami jak już jakieś będziemy mieli.
Budujemy w Szymanowie ( trasa na Poznań).
Pozdrowienia !
Dyzia

Pawel Bzdyk
24-06-2003, 22:30
Hej Dyzia!


Dzięki za odpowiedź.
My budujemy się w Jordanowie Śląskim (trasa na Dzierżoniów / Kłodzko).
Natomiast przynajmniej raz na 2 tygodnie jeździmy do Trzebnicy - do Szymanowa, więc przysłowiowy rzut "kamienia".
Wstępnie (na razie niestety nic na papierze) wycenili nam fundamenty na jakieś 10 000 zł. Za jakieś 3-4 tygodnie będziemy chcieli z nimi ruszyć i wtedy podpiszemy umowę na ich wykonanie - tym samym okaże się czy cena się utrzyma.
Nasz kandydat na prowadzącego budowę zapewnia nas, iż postawi domek z wykończonym dołem do zamieszkania do kwoty 130 000 (wyceniając poszczególne etapy budowy)- ale jak wspomniałem na razie są to tylko deklaracje.
Ciekawi jesteśmy jak Wy to oceniacie?
Bynajmniej, jeśli trzymalibyśmy się z grubsza założonego budżetu w 3 kwartale przyszłego roku chcielibyśmy zamieszkać w Sosence z wykończonym dołem - reszta powoli później.
Piszesz, że budujecie jednowarstwówkę z Ytonga - wybór po głębszej analizie literatury, czy też Wam ktoś polecił tę technologię?

Zmiany w projekcie podobne do Waszych:
-chcemy zrezygnować z oddzielonej ścianą klatki schodowej
-przesunąć kominek o 60 cm w głąb salonu ( większa kuchnia)
-powiększyć garaż o drugie stanowisko
- pierwszy garaż zaadoptować na gabinet
- zrobić wykusz w salonie podobny do tego z "Konwalii"
-podnieśliśmy dach nad garażami i zagospodarować powierzchnię na dodatkowy pokój
-przerobić górę (jest to jednak sprawa odległej przyszłości)

Pozdrawiamy serdecznie

P.S. Dajcie znać czy bylibyście zainteresowani spotkaniem (teraz lub już na bardziej zaawansowanej fazie budowy) w celu podzielenia się informacjami i poglądami.

magnolia
26-09-2003, 09:38
Witam budujących Sosenkę
Bardzo lubię ten projekt i narazie po kilku miesiącach poszukiwań projektu jest on moim faworytem.Jak po kilku miesiącach budowy oceniacie swój wybór?Bardzo mnie interesują efekty Waszych zmagań .Czy możecie coś napisać- jak tam budowa? A może macie jakieś zdjęcia?

wiera
04-11-2003, 08:07
Cześć bardzo sie ciesze że aż tylu ludzi chce budować SOSENKę, ja juz wybrałam ten projekt i bedę wdzieczna za wszelkie informacje na temat tego projektu i pułapek czyhających w trakcie jego realizacji. Niestety nie udało mi sie dotrzeć do tego wydania GW o którym piszecie, jesli ktoś ma zeskanowany to bedę bardzo wdzieczna za przysłanie. Cześć zyczę miłej budowy :)

caleb
04-11-2003, 15:29
cześć
właśnie skończyliśmy etap fundamentów Sosenki.
W tym momencie domek nie wygląda wcalena taki mały. W koncu wymiary po obrysie to 10,14x8,34m no i do tego garaż.
Jak do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem.Jak bede miał jakieś zdjęcia ,to załączę,

podrawiam

Ewunia
04-11-2003, 15:44
Sosenką (http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=35&id_autora=1&spacer=2&proj=SOSENKA) zainteresowaliście mnie, jako nadającą się na działkę z wjazdem od południa. Poprzyglądam się, bo wygląda ciekawie.

caleb
04-11-2003, 15:58
jeszcze jedno, jak na razie to koszty budowy sa znacznie większe od tych które sa przedstawione w kosztorysie. Wydaje mi sięże te 136 tys. jest mocno naciągane. Ceny poszczególnych materiałow są 20-30% wyższe od podanych w kosztorysie. Nie kierujcie sie więc tymi danymi bo może wamsienie udacwybudowaćdomku za 130 tys.

Kinga
06-12-2003, 16:43
Czesc!

ciesze sie, ze domy z pracowni Horyzont ciesza sie taka popularnoscia :D sa to takie ladne i zgrabne projekty ale niestety kolo nas na osiedlu nadal powstaja wiejskie klocki ....
My zdecydowalismy sie na Sosenke ze wzgledu na wjazd na dzialke od poludniowego wschodu. Zastanawialismy sie tez nad Magnolia i Wierzba, ale musielibysmy zbyt duzo zmian wprowadzac i cudowac z wejsciem do domu np. od tylu dzialki. Sosenka to strzal w 10, jak nam sie wydaje. Ruszamy z budowa wiosna 2004. Budujemy pod W-wa, przy pomocy jednej ekipy (poznanskiej) "pod klucz", takze zamierzamy sie wprowadzic po 6 miesiacach od dnia rozpoczecia budowy. Cena na dzis jest ok. 1700 zł za m2. Ale moze byc wiecej bo ... VAT :( Technologia Ytong i dachowka brass jasnoszara, ogrzewanie gazowe.
Ciesze sie, ze tyle cennych uwag tutaj piszecie, mam nadzieje, ze i nam sie to przyda. Ze zmian jakie wprowadzamy to na poddaszu dwie sypialnie i wieksza lazienka niz w projekcie - o jakies 30 cm poszerzamy caly dom. Na parterze rezygnujemy z klatki schodowej, jak kilkoro z Was oraz tworzymy male pomieszczenie kolo kuchni z przeznaczeniem na spizarke. Nad kominkiem i powiekszeniem kuchni sie zastanowimy jeszcze :-?

Pozdrawiamy wszystkich sosenkowiczow
w-wa

Adalbercik
11-01-2004, 12:01
Witam

tez jestesmy zainteresowani Sosenka. Mamy kilka watpliwosci dot. m.in. usytuowania kominka. Czy jest na grupie ktos, lub moze kogos znacie, kto juz mieszka w "drzewku" ?

Wojtek

wiera
05-02-2004, 15:02
Cześć budowniczowie Sosenki :lol:
Właśnie dzisiaj mam ZUD, mam nadzieję że do końca lutego będę miała pozwolenie na budowę. Jak tam wasze postepy na budowach, czyzby zimowy zastój. Czekam na wszelkie informacje na temat waszych zmagań z budową i postepów.
:lol: :lol:

Adalbercik
05-02-2004, 21:03
Witam

Z nami troche odwrotnie. Mamy juz pozwolenie na budowe - zlozone w poniedzialek, odebrane w nastepna srode (tak, 9 dni, przelom stycznia i lutego), przed nami ZUD i inne takie. Moze znacie kogos dobrego w okolicy Serocka od wody i pradu ?

Sosenka zostala troche zmodyfikowana - pozbawiona okien dachowych (oprocz lazienki), 2 okien na parterze, podwyzszony zostal dach nad garazem (wersja C). no i zrobila sie z tego Sosna :lol:

caleb
12-02-2004, 12:30
U nas zimowy zastój.
Chetnie obejrzałbym wybudowaną sosenke, chcby w stanie surowym.
Czy ktoś mógłby sie pochwalić takim stanem?
Napiszcie.

caleb
12-02-2004, 12:36
Jest super.

magi
12-02-2004, 17:43
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/widoki/render_sosenka_1.jpg

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/widoki/render_sosenka_2.jpg

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/rzut_sosenka_1.gif

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/rzut_sosenka_2.gif

nie podoba mi się wąska i długa łazienka - parter, żeby wejść do kuchni trzeba przejść przez salon
kuchnia mała {ale zależy kto co lubi}

tampiko
12-02-2004, 21:47
Magi napisała
nie podoba mi się wąska i długa łazienka - parter, żeby wejść do kuchni trzeba przejść przez salon
kuchnia mała oraz brak spiżarni ,ale można z tym wszystkim coś pokombinować.

wiera
05-03-2004, 12:05
Mam pozytywna opinię z ZUD, a na poniedziałek mam dostać pozwolenie na budowę - prezent na dzień kobiet. więc moge uzbrajać działkę mam tylko nadzieje że skończy sie ta zima wkrótce. udało mi sie nawet kupić jeszcze satl przed marcowa podwyżką. mam nadzieję że wszystko jakoś pójdzie. A co u was, coś sie zaczyna powoli ruszać??

wiera
11-03-2004, 09:22
Mam pozwolenie na budowę. Kupiłam stal i zamówiłam drewno, steropian i bloczki. Muszę jescze zrobić przyłącza i mogę zaczynać budowę. Majster i geodeta umówiony . jak na razie nieźle. Papiery załatwiałam 5 miesiecy i to według nowych warunków. Na razie ok. Mam nadzieje że dalej też mi tak pójdzie. :lol: :lol:

wiera
31-03-2004, 11:30
Mam pozolwnie na budowę , prawomocne,!!!!! zgłosiłam rozpoczecie robót budowlanychi w sobote ma byc geodeta a wponiedziałek koparka. :lol: :lol: :lol:

Adalbercik
25-04-2004, 22:14
Witam po dluzszej przerwie :-)

Budujemy swoja Sosenke i im wiecej jej jest, tym wiecej pytan sie nasuwa. A jest juz prawie strop (po 8 roboczych dniach budowy).

1. Drzwi do pokoju pod schodami maja skos - co to za cudo ? Nie moga sie otworzyc na zewnatrz bo zawadzaja o schody.
2. Przestrzen nad dolna czescia schodów jest niezabudowana - marnotrastwo.
3. Na czym oprzec krokwie koszowe ? Budowniczy skarzy sie, ze nie ma na czym, a musza byc solidnie umocowane.
4. Wymiary lazienki i pomieszczenia gospodarczego /parter/ sa takie, ze w
srodku malo co mozna ustawic. Nie da sie niestety z lazienki wyciac ubikacji.
5. Sa drobne bledy w rysunkach - przynajmniej tak mowi nasz majster.

6. No i z powodu podwyzek przekroczylismy juz prawie oszczednosci - makabra !!!

wiera
10-05-2004, 10:31
Mam wylane ławy fundamentowe i są ok. Inspektor sprawdził. A apropo drzwi to widać że są ze skosem w projekcie, a pod schodami powinna być szafa wnękowa. Jak będe na poziomie zero to moze powiem coś więcej. :roll:

caleb
30-06-2004, 13:14
Jak wam idzie budowa sosenki, na jakim jesteście etapie,j a właśnie skonczyłem stan zero, wylewka na gruncie,a za 2 tygodnie powinny ruszyć ściany.

caleb
01-07-2004, 07:28
Odswieżam wątek, może ktoś z budujących sosenkę ma czas, aby tu zaglądnąć.

caleb
05-07-2004, 08:55
szkoda, pewnie jesteście zajęci

caleb
12-07-2004, 09:23
odświeżam ponownie

Ultima
22-07-2004, 23:14
Zaczynamy budować naszą "SOSENKĘ" w czerwcu.
-zrezygnowaliśmy z oddzielonej ścianą klatki schodowej
-przesuneliśmy kominek o 60 cm w głąb salonu ( większa kuchnia)
-podnieśliśmy dach o ściankę kolankową (70 cm)
-u góry zrobiliśmy dwie sypialnie zamiast trzech i dwie garderoby
-garaż będzie z boku domu podobny do garażu w "OLI"

Wszystkie zmiany w projekcie robili architekci z Horyzontu.
Z pracowni jesteśmy zadowoleni:smile:

Pozdrawiam
Dyzia



Dyzia, ile zapłaciłaś w Horyzoncie za te zmiany??? Ja też przymierzam się do Sosenki, ale ruszam z budową dopiero w przyszlym roku. Mam też kilka pomysłów na zmiany ale inne :). Na jakim etapie budowy jesteś?

Ultima
22-07-2004, 23:32
Szukam kogoś kto buduje Sosenkę w okolicach Radomia. Chciałbym - o ile to możliwe - zobaczyć dom (w stanie surowym lub bardziej zaawansowanym) zamim podejmę ostateczną decyzję co do wyboru projektu.

caleb
13-09-2004, 11:13
U nas stan surowy wybudowany, jeśli chcesz zobaczyc to zapraszam ,chociaż to kawałek drogi, powiem tylko że jestesmy zadowoleni z tego co wyszło.

Broncio
14-09-2004, 19:18
Ruszamy z budowa wiosna 2004. Budujemy pod W-wa, przy pomocy jednej ekipy (poznanskiej) "pod klucz", takze zamierzamy sie wprowadzic po 6 miesiacach od dnia rozpoczecia budowy.

Jak Wam idzie z budową? Czy istnieje możliwośc podjechania i obejrzenia Waszego domku?

Ultima
14-09-2004, 21:57
No wlasnie. Czy mozna obejrzec Sosenke budowana w okolicach W-wy? Mam zaproszenie do Krakowa i planuje sie tam wybrac ale chetnie wybralbym sie najpierw gdzies blizej np. do warszawy...

Wuzet
07-11-2004, 20:37
Co jest? Tyle ludzi buduje SOSENKĘ, a jeszcze nikt nie umieścił zdjęcia tego domku. Pochwalcie się tym co już zbudowaliście, fotografujcie wszystko co się da, z zewnątrz, wnętrza, okna, progi, parapety itd... :D
Moja SOSENKA jest jeszcze na papierze, i chętnie obejrzę (zapewnie nie tylko ja) co udało Wam się stworzyć.

Pozdrawiam wszystkich Sosenkowiczów

monka
08-11-2004, 10:48
Przyłączam się do prośby wuzet, pokażcie zdjęcia Sosenki.
Ja co prawda zainteresowana jestem Konwalią z tego samego biura ale to bardzo podobne domy.

Adalbercik
29-11-2004, 19:39
No wlasnie. Czy mozna obejrzec Sosenke budowana w okolicach W-wy? Mam zaproszenie do Krakowa i planuje sie tam wybrac ale chetnie wybralbym sie najpierw gdzies blizej np. do warszawy...


Jesli Serock (albo i za Serockiem) jest blisko Warszawy, to zapraszam :-)
Ale - Sosenka ma wady produkcyjne !!!
1. Zbyt niski komin kominkowy - nie ma cugu !
2. Zle dobrana wysokosc schodow na 1 pietro.

Niestety, kazalismy ekipie robic wg projektu - no i mamy zagwozdke.
Stan surowy prawie zakryty i zamkniety :-)

Adalbercik

Olinka
07-01-2005, 18:46
właśnie dziś po dłuuugich poszukiwaniach kupiliśmy Projekt sosenka pracowni Horyzont. Czekam na gratulacje ( :D )

co?
nie czekać ?
myślałam, że to już połowa sukcesu...
pozdrawiam budujących!

Olinka
07-01-2005, 19:06
aha! i jeszcze jedno - jaką Sosenkę wybraliście - bo one się przecież różnią: my wybraliśmy Wersję C z wejściem z boku.

Ultima
10-02-2005, 16:56
No wlasnie. Czy mozna obejrzec Sosenke budowana w okolicach W-wy? Mam zaproszenie do Krakowa i planuje sie tam wybrac ale chetnie wybralbym sie najpierw gdzies blizej np. do warszawy...


Jesli Serock (albo i za Serockiem) jest blisko Warszawy, to zapraszam :-)
Ale - Sosenka ma wady produkcyjne !!!
1. Zbyt niski komin kominkowy - nie ma cugu !
2. Zle dobrana wysokosc schodow na 1 pietro.

Niestety, kazalismy ekipie robic wg projektu - no i mamy zagwozdke.
Stan surowy prawie zakryty i zamkniety :-)

Adalbercik



Adalbercik, czy obecnie istnieje mozliwosc obejrzenia Twojego domu?

Olinka
09-03-2005, 10:11
wyciagam na wierzch bo czekam na zdjęcia :)

no wklejcie coś!!!
przy okazji pozdrawiam budujących i przymierzających się do Sosenki


ps
a wiosna tuż, tuż i fundamenty będą już :D

basset
10-03-2005, 01:04
Ja wybralem Paprotke:)

caleb
11-03-2005, 12:07
zdjęcie.
Potwierdzam wady o których pisał Adalbercik,
dodam do tego jeszcze niedostateczne ocieplenie podłogi na gruncie i niestandardowe drzwi zewnętrzne. Kilka zdjęć sosenki znajduje się na stronie horyzontu przy opisie tego projektu

caleb
11-03-2005, 12:12
ps.
a jak mogę tu zamieścić zdjęcie?

Olinka
11-03-2005, 12:24
niestety nie wiem jak zamieścić zdjęcie :oops: , ale opis znajdziesz gdzieś przy galerii zdjęć forumowiczów;

a najbardziej interesuje mnie wersja C - takiego zdjęcia nie widziałam :(
to taki z wejściem z boku

Caleb! - a czy to nie zależy od inwestora jakie ocieplenie podłogi na gruncie zrobi i jaki otwór na drzwi zostawi ???

pozdrowionka,
Olinka

monka
11-03-2005, 12:41
tutaj jest cały kurs umieszczania zdjęć: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30921&postdays=0&postorder=asc&start=0

caleb
11-03-2005, 12:43
Owszem zależy, ale jak zrobisz tak jak w projekcie to będzie problem,
a jak dasz 10 cm ocieplenia zamiast 5 to musisz rozwiązaźć nastepne problemy podwyższyć nadproża drzwi wewnętrzych na przykład a jak już to zrobisz i chcesz zmieścić drzwi da małego pokoju na parterze to musiśz
podnieść schody, a jak podniesiesz schody i nie chcesz żeby nie były za strome, to musisz powiększyć klatkę schodową kosztem korytarza lub łazienki na piętrze, a tam każdy dentymetr się liczy.
Takie przynajmniej ja miałem dylematy.

monka
11-03-2005, 12:52
Wszystkim spragnionym widoku, przedstawiam Sosenkę caleba :D

http://foto.onet.pl/upload/29/47/_438193_n.jpg


http://foto.onet.pl/upload/25/97/_438195_n.jpg

caleb
11-03-2005, 12:58
Owszem zależy, ale jak zrobisz tak jak w projekcie to będzie problem,
a jak dasz 10 cm ocieplenia zamiast 5 to musisz rozwiązaźć nastepne problemy podwyższyć nadproża drzwi wewnętrzych na przykład a jak już to zrobisz i chcesz zmieścić drzwi da małego pokoju na parterze to musiśz
podnieść schody, a jak podniesiesz schody i nie chcesz żeby były za strome, to musisz powiększyć klatkę schodową kosztem korytarza lub łazienki na piętrze, a tam każdy centymetr się liczy.
Takie przynajmniej ja miałem dylematy.

monka
11-03-2005, 13:05
caleb to jaki jest wymiar drzwi zewnętrznych?

Olinka
11-03-2005, 13:06
dzięki, fakt - nie pomyślałam.
a schody kto Wam robił? w sensie czy przeprojektowywaliście?
i jak to wyszło?

a wracając do projektu - czyli muszę zwrócić uwagę wykonawcy, czy kierownikowi, na to, że może z tym być kłopot ? czy jest na to rada?
bo jesteśmy już na etapie po architekcie (żadnych zmian w proj) i w pon. składamy wniosek o pozwol. na budowę.
pozdrawiam,
Olinka

caleb
11-03-2005, 13:17
Monka,
Wysokość drzwi w projekcie to 230, a standart to 210 i takie wszedzie sprzedają. Fakt ze przy 230 góra drzwi jest na równi z górą okien, ale ciężko kupić takie drzwi.


Olinka

Schody to już kombinował majster, musisz zwrócić uwage wykonawcy jak pomysli to powinien z tego wybrnąć , nie jest to sprawa takiej wagi żeby trzeba było zmian w projekcie, podobnie jak z wysokością kominów

Midami
14-03-2005, 14:32
Witam wszystkich budujących Sosenkę
mam pytanie jak rozwiazaliście problem kominów
wg.projektu średnica 150mm jest za mała np.do podłączenia kominka

z pozdrowieniami
midami

caleb
14-03-2005, 15:27
szuflada do kominka jest 2 razy większa niż te do wentylacji.

Olinka
15-03-2005, 13:08
Caleb! jeśli przez łikend mieliście czkawkę to przeze mnie - caluśki czas oglądałam Wasz DOM i oglądałam i oglądałam i oglądałam.

I DOM jest piękny - a jaki wielki!

mam bardzo bardzo nieśmiałe pytanko czy istnieje możliwość ewentualnego pooglądania go bardziej???

mieszkamy 80 km od Krakowa i nie zajmiemy Wam zbyt dużo czasu...
czekam na priv na odp :D

Pozdrowionka,
Ol.

ps
czujecie już Wiosnę?

caleb
15-03-2005, 13:23
No, wielki to on nie jest, chociaż przyznaję ,że jest takie wrazenie dgy cie na niego patrzy z jednej strony.
No ale to tylko 97,5 m kw według projektu.

ścigacz
28-03-2005, 21:06
Mam pytanie do Sosenkowiczów:
Czy można wykorzystać część domu nad garażem np. na pralnię/suszarnie? Bardzo brak mi w projekcie takiego rozwiązania.
Zależy mi też bardzo na spiżąrni przy kuchni. Czy da się wydzielić ją z kuchni bądź wiatrołapu?

ścigacz
29-03-2005, 23:05
Jezdzilismy po Serocku i szukaliśmy Sosenki. I nie znaleźliśmy. Zastanawiamy się właśnie nad tym projektem.
Będziemy się budować koło Serocka.

magnolia
30-03-2005, 10:04
Ja też z chęcią obejrzałabym Sosenkę w Serocku-też myślimy nad tym projektem.może podaj w którym to miejscu- niestety nie znam tej okolicy więc tak łopatologicznie proszę.
Marta

tewas
09-04-2005, 17:21
Mam pytanie do Sosenkowiczów:
Czy można wykorzystać część domu nad garażem np. na pralnię/suszarnie? Bardzo brak mi w projekcie takiego rozwiązania.
Zależy mi też bardzo na spiżąrni przy kuchni. Czy da się wydzielić ją z kuchni bądź wiatrołapu?
Też buduję SOSENKĘ ,właściwie już mam stan surowy zamknięty ,ocieplone poddasze i założone regipsy ,suszarnie zrobiłem nad garażem przejście z łazienki na poddaszu łącznikiem z drzwiami,bardzo fajnie ,zlikwidowałem okna w dachu zostawiłem tylko w łazience , wstawiłem na strychu suszarni okienko w ścianie .Mam zamiar zrobić piwnicę na zewnątrz (ziemną) takie jak dawniej bywały. : :D

ścigacz
10-04-2005, 21:17
Dzięki. Ja jeszcze cały czas zastanawiam się nad Sosenką. Boję się, że pokoiki będą za małe.
Bardzo pasuje mi rozmieszczenie salonu, garażu, wjazdu itd... (Działka wąska, wjazd od szerszej strony, południe od węższej.)
A co zespiżarką, czy będziesz robić? :)

tewas
10-04-2005, 21:53
Dzięki. Ja jeszcze cały czas zastanawiam się nad Sosenką. Boję się, że pokoiki będą za małe.
Bardzo pasuje mi rozmieszczenie salonu, garażu, wjazdu itd... (Działka wąska, wjazd od szerszej strony, południe od węższej.)
A co zespiżarką, czy będziesz robić? :)
Spiżarkę można na upartego wykroić w garażu (jest dużo miejsca przy wejściu po lewej stronie ) pokoiki u góry są wbrew pozorom duże , załozyłem regipsy do końca skosów a póżniej zamontuję przesuwane ścianki "kolankowe" będą różne schowki bardzo potrzebne w domu . Przesunąłem scianę w gabinecie na dole na filar i uzyskałem piękną dużą łazienkę ele tylko trochę mniejszy pokój.Buduję z silki ,super sprawa

ścigacz
13-04-2005, 23:04
Dzięki Tewas.
Masz rację, że wten właśnie sposób można powiększyć łazienkę. Czy jest zdjęcie twojego domu na stronie Horyzontu? Domyślam się, że budujesz wersję C?

ścigacz
15-04-2005, 20:08
Mam pytanie do Sosenkowiczów:
Czy można wykorzystać część domu nad garażem np. na pralnię/suszarnie? Bardzo brak mi w projekcie takiego rozwiązania.
Zależy mi też bardzo na spiżąrni przy kuchni. Czy da się wydzielić ją z kuchni bądź wiatrołapu?
Też buduję SOSENKĘ ,właściwie już mam stan surowy zamknięty ,ocieplone poddasze i założone regipsy ,suszarnie zrobiłem nad garażem przejście z łazienki na poddaszu łącznikiem z drzwiami,bardzo fajnie ,zlikwidowałem okna w dachu zostawiłem tylko w łazience , wstawiłem na strychu suszarni okienko w ścianie .Mam zamiar zrobić piwnicę na zewnątrz (ziemną) takie jak dawniej bywały. : :D
Ile zapłaciłeś za zmiany w projekcie? Czy robili Ci to architekci z horyzontu?[/i]

Olinka
24-05-2005, 12:39
wyciągam na wierzch :)
i UWAGA!
po rozmowach z ekipami hmmm... wykonawców rozpiętość cenowa za płytę zero - fundament plus podsypki i inne beleco (Sosenka wersja C) to kwoty od 20 000 do 34 000 PLN :o !!!

rozmawiam dalej. trzymajcie kciuki.
pozdrolinka

Ultima
22-07-2005, 14:59
wyciągam na wierzch :)
i UWAGA!
po rozmowach z ekipami hmmm... wykonawców rozpiętość cenowa za płytę zero - fundament plus podsypki i inne beleco (Sosenka wersja C) to kwoty od 20 000 do 34 000 PLN :o !!!

rozmawiam dalej. trzymajcie kciuki.
pozdrolinka



Olinka, rozumiem, że Twoje ceny dotyczą materialu i robocizny. Ja pertraktuje aktualnie cenę 19 tys za robocizne za stan surowy otwarty (mury i więżba). Materiały kupuję i załatwiam osobiście.

Olinka
22-07-2005, 16:00
my jeszcze nie znamy tematu cen za mury - ale tym też ma się zająć nasz wykonawca - nie mamy na to czasu, ani specjalnie orientacji w temacie;
za stan zero - max>30 tyś (z Vatem, materiałami, robocizną, kier bud i innymi pracami)
na nas spadnie koszt inspektora nadzoru (musimy, bo nie bardzo znam się na budowie, a kier. bud jest wykonawcy nie nasz)
ile płaciliście za stan zero - około, przynajmniej, jeśli możesz podaj - dzięki,
olinka

Ultima
23-07-2005, 16:21
my jeszcze nie znamy tematu cen za mury - ale tym też ma się zająć nasz wykonawca - nie mamy na to czasu, ani specjalnie orientacji w temacie;
za stan zero - max>30 tyś (z Vatem, materiałami, robocizną, kier bud i innymi pracami)
na nas spadnie koszt inspektora nadzoru (musimy, bo nie bardzo znam się na budowie, a kier. bud jest wykonawcy nie nasz)
ile płaciliście za stan zero - około, przynajmniej, jeśli możesz podaj - dzięki,
olinka


Wczoraj spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja. Facet, z którym ustawiłem się na te robotę niespodziewanie zadzwonił i poinformował, że rezygnuje. Przyczyny nie podał natomiast przestał byc miły.... Niech to będzie przestrogą dla innych. Jestem więc w punkcie wyjścia. Koszt podany przez Ciebie wydaje mi się raczej wysoki za ten etap. Moze dzieje się tak przez VAT, o ktorym ja nigdy nie rozmawialem. Na dzień dzisiejszy oferty za robocizne Sosenki w wersji z garazem (mury + więźba) zebralem w granicach 19 - 24 tys. Po ostatniej przygodzie szukam jednak dalej i juz odwiedzilem kolejna firme na pobliskiej budowie i rozmawialem z szefem. W przyszlym tygodniu mam im dostarczyc projekt z lista zyczeń a oni przygotują kosztorys.

Aggi_2004
21-08-2005, 18:29
Wyciągam na wierzch.

Jestem na etapie wyboru działki ( równocześnie projektu ). Być może padnie na taką z wjazdem od południa z uwagi na fajne otoczenie.
Zaczęliśmy więc szukać również odpowiednich projektów.
Sosenka wydawała nam się początkowo troszkę za mała, ale w sumie ma tak funkcjonalny układ, że chyba wcale taka malutka nie jest.
Jeśli, to budowalibyśmy wersję z prostopadłym garażem z boku.

Może ktoś już zaawansowany w budowie zechce się z nami podzielić swoiomi doświadczeniami?
Może ktoś buduje na Mazowszu ?

Sosenkowicze odezwijcie się, proszę !!

Pozdrawiam

sylvia1
22-08-2005, 14:52
oj ja tez bym chętnie zobaczyła sosenkę waham sie między sosenką a słoneczkiem w sosence boję sie troszkę tych pokoi na górze nie są za małe? bo powierzchnia niewiele mi mówi może ktos podrzuci wymiary? a jkaby mzna była zwiedzic w realu to bardzo chętnie tez an terenie mazowieckiego... najchetneij w okolicy warszawy lub w dół na skierniewice...
dziękuje...

Ultima
30-08-2005, 23:19
Odświeżam wątek. Dla fanów Sosenki indormacja. Jutro rozpoczynam budowę, koszt fundamentów (tak jak w projekcie oraz dodatkowo ocieplenie styropianem 10 cm ściany fundamentowej garażu + folia kubełkowa wokół całego domu i garażu) - robocizna i zakupione materiały = 15 tyś zł. do tego należy dodać koszty energii elektrycznej i wody oraz inne drobne, nieprzewidziane wydatki, myślę, że nie więcej niż 5 % tej kwoty. Z drugiej strony mam zamiar jeszcze coś utargować przy zakupie materiałów (w kwocie 15 tyś ująłem podstawową ofertę składów bez rabatów oraz ostateczną (z umowy) cenę za robociznę). Całość fundamentów powinna więc zamknąć się w 15 tyś zł. Za kilkanaście dni będzie po wszystkim więc zainteresowani mogą poznać ostateczną cenę za ten zakres prac... prv

ewulka73
31-08-2005, 18:08
My także zakupiliśmy projekt sosenki wersja C ale zaczynamy prawdopodobnie na wiosnę .Będę chętna na poznanie ostatecznej ceny.

caleb
01-09-2005, 13:57
Zakończyłem budowę Sosenki. Koszty od fundamentów po malowanie i podłogi wyniosły mnie 140 tys. zł, czyli mniej więcej tyle co w kosztorysie, z tym że było troche pracy własnej.
ps.
Na drugi raz raczej nie robił bym stropu terriva.

ewulka73
01-09-2005, 20:51
Calebjeżeli bym mogła prosić to przyślij mi na @ swój kosztorys [email protected] a którą wersję budowałeś ?Cena brzmi optymistycznie bardzo.I napisz z czego budowałeś i dlaczego nie ten strop.

Ultima
03-09-2005, 08:20
Koszt budowy jaki podał Caleb bardzo mnie cieszy. Wg. moich kalkulacji wychodzi minimalnie drożej. Także zakładam wykonanie drobnych prac we własnym zakresie ale nie wliczyłem też kosztów niektórych prac i materiałów np. tynki zewnętrzne, które zamierzam wykonać już po wprowadzeniu się.
Na dzień dzisiejszy znam koszty fundamentów (aktualnie są wykonywane) i koszty robot murowych oraz wykonania więźby (bo mam je określone w umowie z wykonawcą). Dla zainteresowanych mail [email protected]

caleb
05-09-2005, 07:18
Stropu teriva nie polecam, bo:
W praktyce ciężko znależć dobre pustaki teriva, większość producentów robi betonowo -zużlowe, a nie betonowe. Pustaki sa kruche i sie sypią,
Koszt elementów wyniósł mnie 4 tyś zł plus ok. 1 tyś. stal plus 14 kubików betonu (tak, tak) B20 czyli jakieś 2 tyś.
Razem 7 tyś. za materiał.
Samego betonu poszło więcej niż przy stropie tradycyjnym o jakieś 50 %
Strop teriva ma prawie 30 cm grubości może trochę lepiej wygłusza ale tez bez rewelacji.
Strop tradycyjny to tylko 12 - 15 cm grubości, mniej betonu, troche więcej stali , dużo więcej desek i stempli , ale deski można później wykorzystać i na pewno wychodzi duuuzo taniej. poza tym zajmuje mniej przestrzeni co oznacza wiecej przestrzeni na poddaszu lub niższy domek.
Jeśli już chcecie gęstożebrowy to radzę zrobić Ferta czyli z pustaków ceramicznych.

mna
05-09-2005, 10:19
Jak rozumiem tradycyjny zalewany stemplach i szalnkach strop zbrojony wymagał kopania fundamentów pod wszystkie sćiany oraz budowania sciany na ścianie na piętrze lub poddaszu. Tak przynajmniej budowano dom moich rodziców jeszcze nie tak dawno. Co do powtarzalnosci ukłądu parteru na piętrze/poddaszu scian to w obencej chwili mozna to pominąć stosując płyty gipsowo-kartonowe ale to kopanie fundmentu pod ścianki czy to nie wychodzi drożej.

mna
05-09-2005, 12:37
Dziś przeszukując forum gazety hasłem "Sosenka" trafiłam na posta
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=23827412&a=23827412
Nie chce mi sie wierzyć żeby było to możliwe. Zrestą ta wybudowana przez nich sosenka wygląda marnie. Ale moze ktoś zna tę firmę i moze się wypowiedzieć?

caleb
05-09-2005, 13:43
nie za bardzo w to wierzę, cena jest podejrzana

szosti
06-09-2005, 22:56
Witamy.
... oczywiscie przewertowalismy całe forum z pomocą "szukaczki" ... 8)

... Zaczynamy przygodę ktora nazywa sie "Budowanie własnego domu"
... działka juz jest teraz nadszedł czas na projekt ...

... chyba zdecydujemy sie na "sosenkę" ...
... jestem ciekaw czy ktos z dolnego slaska pochwaliłby sie dokonczoną w mniejszym lub wiekszym stopniu swoją "sosenką" 8)

... kosztorys bede miał policzony (w miarę dokładnie) w sobote, ciekaw jestem jak to wyjdzie ... :roll:

... prosimy podajacie wszystkie "ujemne kwestie", "rózne pułapki" i podpowiedzcie na co trzeba zwrócic szczegolną uwage przy tym projekcie ... (oczywiscie jesli budowaliscie "sosenkę") :wink:

... Dziekujemy z góry za wszystkie informacje ...

... Pozdrawiamy Marta & Seba 8)

tr33
07-09-2005, 17:56
Sebastian!
- witaj
- musisz chwile poczekac, bo ciut marnie z sosenkami na dolnym slasku
- wytrwalosci i powodzenia
-pozdrowienia z obornik od "konwaliowcow" :D

szosti
07-09-2005, 19:12
... Eloł Tomek ... znalazłes mnie ... 8)

... ciekaw jestem, czy ktos odpisze ... :roll:

... Pamietaj z projektem jestesmy umówieni ... 8)

... Pozdrufka :P

ewulka73
12-09-2005, 21:16
ale pustki...podciągam
A może ktoś w Wielkopolsce wie gdzie stoi sosenka?
Mi dzisiaj wycenił fachowiec robociznę na 25.500 z więźbą.Cosik drogo mi się wydaje.A z ich materiałem 90.000 razewm z więźbą,Dajcie cynk czy dużo to czy mało.Jutro mężul jedzie do drugiego fachowca.To się porówna.

ścigacz
16-09-2005, 23:27
BUDUJCIE PAPROTKĘ z HORYZONTU!!!!!!!
Ja też myślałam wcześniej o sosence!!!!!
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/5/7/5/10593167_d.jpg

ścigacz
16-09-2005, 23:29
ale pustki...podciągam
A może ktoś w Wielkopolsce wie gdzie stoi sosenka?
Mi dzisiaj wycenił fachowiec robociznę na 25.500 z więźbą.Cosik drogo mi się wydaje.A z ich materiałem 90.000 razewm z więźbą,Dajcie cynk czy dużo to czy mało.Jutro mężul jedzie do drugiego fachowca.To się porówna.


NIe godź się na ten ich materiał, przepłacisz. Chyba, że to znjomy co Cię nie oszuka.
Ja szukam dobrych cen w różnych hurtowniach.

ścigacz
16-09-2005, 23:32
Ja płacę za Paprotkę 28 tyś. Może to dużo, ale znam dobrze ekipę (robili u moich rodziców). Są dobrzy, może mało profesjonalni ale bardzo dokładni.

sylvia1
18-09-2005, 11:30
Mam prośbę czy mogłabym prosić o przesłanie tgeo kosztorysu i jeszcze rzutów z wymiarami pomieszczeń? Bardzo proszę bo chciałabym sie przekonać jakiej rzeczywistej wielkości są te pokoje na górze...
dziękuję
[email protected]

ścigacz
18-09-2005, 19:25
Najlepiej będzie jak udasz się na stronę firmy Horyzont, która ma cały opis domu, łącznie z kosztorysem.
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=65&a=143&sid=3&projekt=8
Pozdrawiam

sylvia1
18-09-2005, 20:58
dzięki tam juz byłam .... interesuje mnie rzeczywisty kosztorys i niestety tam nie ma wymiarów pomieszczeń :roll:

ścigacz
20-09-2005, 22:52
Ten kosztorys naprawdę jest rzeczywisty.
My budujemy systemem gospodarczym, nie z Ytonga i nie z dachówki tylko z blachodachówki oraz koszty pracy mamy niższe. I mamy nadzieję wydać 200 000.
Na podstawie fundamentów mogę porównać:
Kosztorys netto 18 000 wg Horyzontu.
Nam wyjdzie 18 000 zł brutto.
I taka tylko różnica. Zakładam wg kosztorysu, że tak jakbym budowała wg kosztorysu netto.
Jak kupujesz projekt masz bardzo dokładny kosztorys. Fundamenty już przeliczyłam po realnych wielkościach i cenach miejscowych. Resztę przeliczę chyba dopiero zimą, jest dużo z tym pracy.
Wymiary są następujące:
Pokój mały na dole: 396x290
Salon z 473,5x396
Jadalnia: 276x510 (510 odległość do ściany wkuchni)
Kuchnia: 420x240
Łazienka: 240x150
Garaż: 393,5x649

Góra:
Pokój 4: 396x410
Pokój 3: 660x420
Pokój 5: 486x 360

sylvia1
21-09-2005, 13:15
dziękuję bardzo... :P

ewulka73
08-10-2005, 22:16
ale pustki czy nikt więcj nie buduje tego cuda?
Czy deskujecie dach bo mi radzą wszyscy deskować i już sama nie wiem.
Przez zimę ałatwiamy papiery i na wiosnę ruszamy.
Narazie mamy murarza za 19000 i cieślę co zrobi dach na gotwo
+strop drewniany nad garażem za 8000 .Czy drogo to nie wiem ale są przynajmniej sprawdzeni.

tr33
12-11-2005, 19:21
Czesc!
Czy ktos mieszka juz lub buduje Sosenke w okolicach Wroclawia lub na Dolnym Slasku?Prosze o kontakt. Dzieki!

traperek
07-01-2006, 16:53
Witam
Jestem kolejnym fanem Sosenki. Ma zamiar rozpocząć budowę na wiosnę. Sosenka bedzie budowana koło krzeszowic ( Siedlec).
Czy ktoś buduje( ewentualnie wybudował ) ten model sosenki w okolicy Krakowa. Chętnie wysłucham rad dotyczących modernizacji projektu
Mój projekt bedzie poprawiony o:
- piwniczkę ( jedo pomieszczenie )
- likwidacja okien dachowych nad poddaszem
- garaż na jednym poziomie z budynkiem
- strop żelbetowy na całym domku
to narazie tyle
Czekam na opinię i rady
8)

Maro144
11-01-2006, 20:56
Witam,
Ja właśnie kupiłem projekt (wersja C) i biore się za załatwianie dokumentów, m. in. adaptację. Może ktoś zna dobrego i niedrogiego architekta z okolic Krakowa? Zastanawiam się nad wydłużeniem budynku aby powiększyć salon i kuchnię. Mam też dylemat czy robić piwnicę, bo jestem zmuszony instalować ogrzewanie węglowe. Chętnie wysłucham wszelkich sugestii od "Sosenkowiczów". Pozdrawiam.

ewulka73
12-01-2006, 18:18
Nasze grono sosenkowiczów się powiększa.Niestety nic ci nie pomogę ,bo my zostawiamy wymiary według projektu.Jedynie podnosimy ścianę kolankową o 80 cm.Tak to innych zmian nie wprowadzamy.Likwidujemy oknoa dachowe na strychu w garażu i garderobie.

Maro144
17-01-2006, 20:31
Ja też się cieszę, że jest z kim podyskutowac o projekcie. Na forum jestem od kilku dni, ale już sporo ciekawego sie dowiedziałem. Na dzień dzisiejszy decyduję się na strop monolityczny i wydłużenie domu o 1 metr a piec mysle zostawic w pomieszczeniu gosp. z zamurowaniem drzwi z holu a zrobieniem drzwi z garażu. Tak jak ty myslę o ograniczeniu okien dachowych, natomiast chyba zrobię okno w ścianie szczytowej nad garażem, bo chodzi mi po głowie zrobienie dodatkowego pokoju na stryszku, a nawet jesli nie to okno nie zaszkodzi.

tewas
10-03-2006, 21:31
Ja swoją SOSENKĘ już prawie skończyłem ,jeszcze biały montaż malowanie podłogi itp.Bardzo ładny domek i wszystkim sie podoba mimo że jeszcze nie skończony ,tak jak poprzednio pisałem zrezygnowałem z okien dachowych oprócz łazienkii ,w sypialniach jest dosć światła, zrobiłem przejście z łazienki na stryszek nad garażem gdzie mamy zamiar zrobić suszarnię ,nie podwyższałem ścianek kolankowych (domek traci wygląd) na razie wcale ich nie postawiłem tylko dałem regipsy na całe skosy aż do podłogi ,póżniej zrobię przesuwane ścianki kolankowe a za nimi schowki. Powiększyłem łazienkę na dole przesuwając ścianę w stronę pokoju aż na słup. W gospodarczym mam zamiar wstawić zlew i tak zwaną "brudną kuchnię " .żeby nie gotować niektórych potraw w SALONIE .Nie rozumiem niektórych wypowiedzi na FORUM żę "skośne drzwi do pokoju na dole "bo schody ,drzwi do pokoju otwierają się do środka jak wszystkie oprócz łazienek i gospodarczego . Czekam na wiosnę bo jeszcze wodę i kanalizację muszę podłączyć i zbiornik na gaz zakopać . Jeżeli ktoś ma pytania chętnie pomogę ,teraz już wiem co można byłoby.
TR 33 ja buduję na DOLNYM ŚLĄSKU

ewulka73
11-03-2006, 20:50
A może jakimiś zdjęciami dysponujesz?My z utęsknieniem czekamy na wiosnę.Narazie energetyka postawiła nam szafkę.I narazie koniec z robotą ,ziemia jest zmrożona na 120 cm.Conajmniej 2 tygodnie ciepła są potrzebne żeby ruszyć dalej.

tewas
14-03-2006, 18:12
Zrobiłem parę zdjęć ale nie wiem jak to wypadnie ,może ktoś doradzi ładny KOLOREK??? http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=49115&grupa=0&kat=2&a=tewas1

ścigacz
15-03-2006, 20:59
Bardzo ładna sosenka. Ładniejsza niż w katalogach. Kolorek też ładny.

Adam i Kasiunia
15-03-2006, 21:06
Zrobiłem parę zdjęć ale nie wiem jak to wypadnie ,może ktoś doradzi ładny KOLOREK??? http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=49115&grupa=0&kat=2&a=tewas1

Witam!Bardzo ślicznie wygląda twoja sosenka!my dopiero zaczynamy na wiosne a kiedy ona nadejdzie to nie wiem!Mam do ciebie małe pytanko,
Ile cie kosztował stan surowy sosenki i stan na dzień dzisiejszy?

tewas
15-03-2006, 22:15
Kolorek zrobiony na razie komputerowo,dlatego oczekuję porady i fajnie że się podoba ,dziękuję.Stan surowy około 70000 a tak jak teraz ale już z kominkiem w środku i rozprowadzoną elektryką i ogrzewaniem podłogowym i wylanymi podłogami ok 160 000 ,czekam na wiosnę i aż mi gips zdejmą
:lol:

Maro144
29-03-2006, 19:20
WItajcie, Oglądane zdjęcia i wasze opinie mnie utwierdzają, że wybrałem dobry projekt. Pomału udaje mi się kończyć załatwianie formalności i za miesiąc, może dwa dostanę pozwolenie. Na forum krążą niezbyt pochlebne opinie i stropie Teriva. Waham się czy przy nim pozostać czy zrobić monolityczny? Jeśli ktoś ma jakieś uwagi to będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Elżbieta Bogacz
19-06-2006, 13:51
Pozdrawiam wszystkich Sosenkowiczów, dołączam własnie do tego grona - mimo przeczytanych uwag krytycznych, a nawet dlatego - prznajmniej kilka błędów mniej. Jest mały wybór wśród domkow z tarasem od strony wjazdu, a tak wymusza na mnie sąsiedzwo i strony świata. Myślałam o domku Irena, ale odstraszył mnie czterospadowy spadowy wielki dach i dużo skosów na poddaszu. Sosenka jest funkcjonalnie prawie identyczna, a na pewno będzie tańsza. Trochę mnie denerwuje wąska łazienka, a nie chciałabym zmniejszać pokoju na dole (Babcia ma dużo pamiątek! :wink: ). Może udałoby się uciec z CO do garażu i tam wyodrębnić kotłownię połączoną ze schowkiem na jakieś graty garażowe - widziałam takie rozwiązanie w domku Nikosia Archigraphu - trochę z kolei za dużym dla mnie, ale ma parę fajnych rozwiązań). W powiększonej łazience (9,6 m2) chciałabym wyodrębnić aneks na minipralnię - nie mam jeszcze dokładnego pomysłu jak. Na pewno zrobię też przejście na stryszek z poddasza. Dwa małe pokoje na górze chcę połączyć w jeden duży - może zamiast dwóch okien zrobić jedno większe, ale nie wiem jak to wpłynie na elewację. W salonie chciałabym mieć drzwi przesuwne - więc większe. Zastanawiam się też nad zmianą usytuowania kominka, aby móc wyodrębnić chociaż malutką spiżarnię w kuchni. Finansowo dolna strefa stanów średnich - to jest ok. 200.000, może jeszcze coś dorobimy. Mam nadzieję się zmieścić do 250.000 w średnim standardzie wykończenia, ale z Ytonga i z dachówką. Ciekawa jestem uwag tych co już wybudowali i może nawet mieszkają - jak finansowo (chociaż wszycy na ogół w miarę budowy nabierają wody w usta :( - można to jednak zrozumieć :wink: ). I jak się mieszka ? :)

Elżbieta Bogacz
27-06-2006, 01:29
Oj jakoś słabnie ten wątek - Sosenka chyba nie usycha po posadzeniu? :-? A ja właśnie złożyłam zamówienie na projekt! :D Ci co pobudowali się zamilkli - mam nadzieję, że ze szczęścia i mają huk pracy z urządzaniem ogrodu. Uważnie czytałam wszystkie posty, aby nie powtarzać błędów innych, chociaż: "uczmy się nie na błędach, uczmy się na uniwersytetach!". - ale to juz raczej uwaga do projektantów i wykonawców.

Ultima
06-07-2006, 11:50
Od poniedziałku moja Sosenka pnie się do góry. Wczoraj majster ułożył pierwszą warsztwę Ytong-a. Wygląda rewelacyjnie. Jak narazie nieco odbiegłem od technologii gdyż pierwsza warstwa powinna zostać położona na poduszcze betonowej a ta na zaizolowanej ścianie fundamentowej. Natomiast u mnie została zrobiona rolka z cegły pełnej ze styropianem w środku na zaizolowanej ścianie fund. Stało się tak, gdyż ściany fundamentowe były trochę nierówne (1,5 cm wyżej w rogu, pozostałość po poprzedniej ekipie) no i majster odradzał dawanie tak grubej poduszki z zaprawy cementowej (w rogu wyszłoby około 3-3,5 cm zaprawy). Zrobili więc rolkę aby zniwelować różnicę w poziomie.

Ultima
17-07-2006, 00:10
Poradzcie proszę jak u Was (wersja C) wygląda sprawa przejścia z domu do pomieszczenia nad garażem (o ile też tak planujecie/zrobiliście)? Chodzi o to czy przy zachowaniu różnicy poziomów stropów da się założyć standardowej wysokości drzwi. Nie mogę rozczytać projektu czy tam nie jest przypadkiem za nisko. Sprawa jest dość pilna bo już niedługo kończą robić mury. Wszelkie uwagi mile widziane!

el-ka
06-09-2006, 01:47
I co z tym przejściem na stryszek - wyszło czy nie? Ja też będę budować ten domek, bardzo mi się podoba, ale ma kilka wad, jedna to własnie ten dość duży stryszek z wejściem przez klapę - już widzę jak tam wnoszę różne gabarytowe graty :evil: , a domek mały i potrzebuje takiego miejsca. Myślę o innych zmianach wewnątrz, natomiast nie chcę ingerować w bryłę domu, podnosić ścianek kolankowych i tp., bo boję się, że wyjdzie stodoła. Odpowiada mi rozkład wnętrza Paprotki, ale za trochę za duża i ten wykusz w kształcie kapliczki mnie odstrasza :wink: . Ale myślę o zmianie umiejscowienia schodów jak w Paprotce - przy wejściu w miejsce kotłowni, a CO do garażu - zyskuję przez to większy salon. Na poddaszu z kolei można wtedy przenieść łazienkę na drugą stronę - nie będzie taka kiszkowata i wejście na strych wyjdzie bez problemu obok schodów. Mam nadzieję, że wysokość dachu i skosy pozwolą na normalne drzwi na stryszek. Wymaga to przeprojektowania stropu i schodów, ale architekt sobie z tym poradzi. Trochę też długi podjazd do garażu ( u mnie ponad 20 m, szczególnie, że dom będę posadawiać w głębi działki z uwagi na strony świata. Wprawdzie są różne poglądy, ale ja chyba wolę mieć ogród nasłoneczniony, od nadmiaru słońca jakoś się osłonię 8) (może zadaszę taras?), a nie chcę mieć ponurego i ciemnego salonu. Od drogi odgrodzić się to żaden problem, są różne piękne żywopłoty tudzież inne aranżacje osłaniające, a ulica tylko wewnętrzna do kilku domków.

Ultima
12-09-2006, 14:14
el-ka, przejscie na stryszek sie robi. Ciesla juz odpowiednio przygotowal w tym miejscu konstrukcje wiezby a murarze kombinuja teraz ze sciankami dzialowymi. Chca zrobic taki myk, zeby do pokoju nad garazem wchodzilo sie bezposrednio z przedpokoju a nie przez pokój czy łazienkę. Moze wyjdzie.
Zastanawialem sie przez chwile w jaki sposob zamierzasz przeniesc lokalizacje schodow z Paprotki do Sosenki? Zwroc uwage, ze komin w Sosence (ten od kotlowni) po przeniesieniu schodow na wzor Paprotki wychodzi Ci w tych schodach. Ponadto placisz slono za te zmiany architektowi bo to nie sa pierdoly typu przesuniecie okna ale 'zywa' konstrukcja. Jesli pomieszczenie z kotłem CO przeniesiesz do garazu to musisz z gory zalozyc, ze bedzie kociol gaz. z zamknieta komora spalania, bo w Sosence w garazu nie ma komina. Ja bym sie nie odwazyl na te zmiany. Chyba wolalbym zrobic za te pieniadze projekt indywidualny od podstaw bioraz pod uwage pomysly zaczerpniete z Sosenki.
U mnie budowa zmierza ku koncowi i musle, ze do konca tygodnia pozegnam sie z murarzami a w przyszlym z cieslami. Pozdrawiam

el-ka
18-09-2006, 20:58
Dzięki za odpowiedź. Ja na razie się przymierzam do tych zmian, czekam na rozmowę z architektem. Zmiany z tego co wstępnie rozmawiałam nie są takie straszne. Rzeczywiście jest potrzebna zmiana konstrukcji stropu i wykonanie podciągu. Co do pieca, to rzeczywiście i tak planuję z zamkniętą komorą spalania i bez konieczności komina. Co do zapłaty dla architekta i konstruktora to zorientuję się ile będą te zmiany, ale i tak przypuszczalnie będzie korzystniej niż indywidualny, za który życzą sobie bardzo drogo, nawet jeśli jest "metodą rżnięcia", bo mimo wszystko te zmiany to ułamek prac przy całym projekcie, a bez ingerencji w bryłę i dach. No, ale się okaże :wink:

el-ka
27-09-2006, 22:55
Coś się rusza w mojej Sosence! :D Te zmiany chyba zostaną. Architektce się podobały mówiła, że zrobi się funkcjonalniej i że te schody z boku wyjdą lepiej niż na wprost wejścia. Weźmie ok. 2-2500 PLN za tę adaptację, ale są już zrobione przeze mnie i kuzyna rysunki w Autocadzie, ona to sprawdzi i coś poprawi, ale czarną robotę ma zrobioną. Konstruktor musi przeliczyć strop i fundamenty, ale to nie sa zmiany "groźne". Mnie bardzo zależało na osobnym wejściu do kuchni (z której też będzie korzystać mieszkająca z nami na parterze babcia) - żeby nie chodziła przez salon. Donek maleńki, stąd zmiany trudne, co do centymetra - upchnie się ,albo nie, ale tylko taki jest możliwy i to maks! :cry: Z drugiej strony, to za kilka lat zostaniemy z mężem i kotem sami i to znów będzie za dużo! Gotowy projekt to u nas dużo pieniędzy, a wieku ludzi jest niezadowolonych, bo architekci przeważnie nie chcą go uszczegóławiać i też robią błędy, jeszcze większe niż w "gotowcach". Tak więc stanie na Sosence. Tyle projektów oglądałam, praktycznie wszystkie w internecie i katalogach do 100-110 m2 i wiele było większych, a mniej funkcjonalnych lub z drogimi i wcale nie ładnymi dla mnie elementami (wykusze, lukarny, wielospadowe dachy i daszki). Ja chcę domek prosty, broń Boże dziwaczny, "zanurzony' w ogrodzie. I ogród koniecznie od frontu, bo z tyłu północny wschód - ciemno i zbyt bliskie sąsiedztwo innych ogrodów. Od drogi (lokalnej)się odgrodzę żywopłotem i będę żyć jak w raju!!! :wink: Mam nadzieję, że starczy kasy (ok.200 tys tylko, albo aż?!). Ewentualnie jakiś kredycik na samej końcówce, ale malutki.

el-ka
15-10-2006, 14:29
Proszę o odpowiedź Sosenkowiczów, którzy już wybudowali mury i dach. Jak duża realnie jest przestrzeń na strychu nad garażem w wersji oryginalnej projektu? Czy ewentulanie w przyszłości możliwe jest tam zrobienie pokoju mieszkalnego, czy tylko stryszek na graty? Czy zmienialiście drewniany strop na np. gęstożebrowy? Czy podnosiliście dach nad garażem? Jak to wpłynęło na bryłę i trudność adaptacji? Jak wyszło wejście od strony poddasza - czy drzwi wyszły pełnowymiarowe, czy niższe?
Bardzo dziękuję za odpowiedź, bo jestem w fazie adaptacji projektu! :D

el-ka
18-11-2006, 00:30
Jak rosną nasze Sosenki? Moja na razie na papierze, ale już decyzja podjęta, projekt się adaptuje, w tym roku składamy o pozwolenie na budowę i ruszamy na wiosnę. Bardzo jestem ciekawa wrażeń i uwag już wykańczających wnętrze, a może nawet mieszkających w Sosence. Jak z przestrzenią na poddaszu? Wiem, że jest maleńkie, ale czy w miarę wygodne?
Może ktoś pochwali się zdjęciami i stylem wykończenia tego miłego domku? :)
Ile realnie kosztowała Sosenka oszczędnych inwestorów?

el-ka
22-11-2006, 00:18
No odezwijcie się proszę! :( Caleb, Ultima, Tewas, Wiera i inni. Proszę!!! :cry:

treemagnolia
26-12-2006, 21:36
Witajcie:) spodobała mi się Sosenka, wygląda tak :

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=72&a=161&sid=85&powierzchnia_uzytkowa_max=110&wymiar_dzialki_x_max=22&powierzchnia_uzytkowa_min=1&wymiar_dzialki_x_min=18&typ_budynku_in=PU,PAPU

Co sądzicie o tym projekcie? czy nie myślicie, że kosztorys stanu surowego coś za wysoki? Widziałam projekt znajomego, domek większy, podobny, a stan surowy zamknięty wynosił ok 110 tys.

Nie znam się na tym, ale może da się coś zrobić żeby wyszło taniej? Projekt jest dla mnie idealny, mamy wąską działkę wjazd od południa...
Czytałam tu na forum, że wszystko zależy od cen w regionie gdzie się buduje, od kosztów ekipy, itd... Ile może to być mniej???

Bardzo prosze o opinię...:)

I prosze nie dziwić się moimi może zbyt naiwnymi uwagami, ale jestem tutaj dopiero od niedawna, budową domu interesuję się też od niedawna bo dopiero w zeszłym m-cu miałam okazję kupić działkę budowlaną:)

Nefer
26-12-2006, 21:50
załóż 2000 i masz cenę z wykończeniem bez szaleństw :)

ZakWr
26-12-2006, 22:42
co do ceny: w zasadzie można się nie przejmować ennikami sekocenbudu które zawsze sa nieco zawyżone i bardzo wygodne dla wykonawców zeby naciagnąć cenę. Jednak myślę że stanu deweloperskiego nie da się osiągnąć bez 200 000plz brutto

Można zaoszczędzić:
- zamieniając ytong na beton konmórkowy innego producenta. W ten sposób cena materiału na ściany spadnie o ok 25% co powinno dać jakieś 2500-3500 oszczędności. W Ytongu płaci się sporo za firmę
- rezygnując z terrivy na rzecz stropu monolitycznego, ale oszczędność bedzie nieduża, może 3000plz
- zamieniając dachówkę ceramiczną na betonową albo blachodachówkę. oszczędność ok 5000plz

Na pewno wykonując ścianki działowe należy zrezygnować ze ścianek z płyt gk,
taniej będzie beton komórkowy a jeszcze taniej bedzie i lepiej zrobić te ścianki na parterze z silikatów a na poddszu z ceramiki poryzowanej (tyle że musi to sprawdzić człowiek z uprawnieniami). Scianki raczej kotwione niż przemurowane.

Co do projektu:
Zabudowałbym ta wnkę pomiędzy domem a garażem - nie podobają mi się takie klitkowate wnęki z drzwiami, złodzieje też je lubią a jest to kawałek zadaszony więc szkoda kasy na ten dach żeby tego nie wykorzystać.

garaż jest ciut mały, gdybym to projektował to zamiast oszczędzania na metrazy pieniądze na garaż można lepiej wykorzystać zmieniając kąt nachylenia dachu na mniejszy i wydłużając garaz np o 1m, zwłaszcza że to jedyne pomieszczenie służące do rpechowywania w domu sprzętów ogrodniczych itp

Nie za bardzo podoba mi się to że pomieszczenie gospodarcze/kotłownia jest w ogrzewanej częsci domu, myslę że można by kotłownię zwłaszcza gazową zrobic w części garażowej a tu przesunąć łazienkę i powiększyć gabinet lub zrobić łazienkę w kształcie litery L a w zagięciu L zrobić szafę która w wiatrołapie jest mikruśka i w zasadzie nadaje się jedynie na wieszak a nie na szafę

Kiepsko jest wykorzystana przestrzeń pod schodami. Czy aby na pewno schody musza mieć ściany nośne po obu stronach? Nie wystarczą ściany nośne utrzymujące spocznik a górny bieg zawieszony na ramie wspartej na dwu słupach? Albo nawet na wymianie?
Aż się prosi zrobienie pod schodami porządnego schowka

Na górze nie jest źle, natomiast szkoda tego stryszku nad garażem dostępnego tylko przez składane schody w garażu. lepiej było by zrobić wejście do tej przestrzeni z góry, nawet przez łazienkę. Dzięki temu stryszek moze służyć jako suszarnia

el-ka
27-12-2006, 20:12
Ja będę budować ten domek w przyszlym roku. Mam już złożoną dokumentację do uzyskania pozwolenia na budowę. Domek jest nieco przerobiony. Podcień miezy garażem, a bryłą domu zostanie zamknięty na wiatrołap i drzwi wejściowe będą na wprost, a nie tak zza winkla. Bryła domu będzie wydłużona o 1m od strony kuchni i salonu, wewnątrz przeniesione schody w miejsce dawnej łazienki, łazienka na miejsce kotłowni, kotłownia do wnęki w garażu. Przez to salon stał się większy o przestrzeń po schodach, wejście do kuchni jest także od strony przedpokoju, nie tylko od salonu. Kominek przesunęliśmy w związku z tym nieco wgłąb pokoju. Na poddaszu trochę przemeblowało się ze względu na zmianę usytuowania schodów - raczej korzystnie, bo łazienka jest po drugiej stronie i wejście na stryszek jest z hallu obok schodów. Mozna tam zrobić pomieszczenie gospodarcze lub nawet pokoik mieszkalny. Natomiast nie podnoszę scianki kolankowej i nie zmnieniam nachylenia dachu. Nie chcę zespuć bryły i nie zależy mi aż tak na wielkości poddasza. Według mnie wnętrze zyskało na funkcjonalności, szczególnie jeśli chodzi o salon i kuchnię. Co do kosztorysu, to chyba rzeczywiście może udać się taniej, ale raczej na etapie stolarki,wykończeń i ewentualnie dachu (np. dachówka betonowa, a nie ceramiczna), bo na ścianach oszczędza się przy takim małym domku góra kilkaset złotych. My decydujemy się na nieco droższy Ytong, aby następnie zaoszczędzić na robociźnie instalacji i tynków. Także taras będę robić z kostki betonowej, a nie z wylewaną płytą i okładziną ceramiczną - to droga technologia, jeśli chce się zrobić tak, żeby nie odpadało po zimie. Podzielę się chętnie doświadczeniami i wynikami finansowymi jak zacznę budować. Mamy zamiar zamknąć się w 200 tys. do stanu "deweloperskiego".

Adam i Kasiunia
02-01-2007, 20:06
Witamy...my własnie zaczynamy bądz chcemy zacząc juz na wiosne budowe sosenki,juz cała dokumentacje posiadamy i jest to wersja "C" Moze ktoś juz zaczął
ją budować??? :)

el-ka
02-01-2007, 20:59
No to do zobaczenia na wiosnę!!! :) :) :)
Czy robicie jakieś zmiany? My wydłużyliśmy budynek o 1m od strony salonu i kuchni, a także przenieslismy schody w miejsce dawnej łazienki, łazienkę w miejsce kotłowni, kotłownię do wnęki w garażu. Przez to zwiększył się znacznie salon i powstała mozliwość wejścia do kuchni z przedpokoju. Poddasze odpowiednio wyszło też trochę inne - łazienka jest teraz po drugiej stronie, wejście na strych z przedpokoju obok schodów. Zamknęlismy też podcień tworząc wiatrołap. Ale za to w odróżnieniu od większości budujących nie dokładamy ścianki kolankowej. Ten domek jednak na tym sporo traci z zewnątrz, a nam nie zależy na dużym poddaszu i zwiększaniu kubatury.

caleb
21-03-2007, 07:27
Witam,
Dawno mnie tu nie było, czas tak szybko płynie , że mieszkam już w Sosence 1,5 roku, ponieważ co jakiś czas dostaję pytania na priva jak się mieszka i tak dalej postanowiłem napisac parę słow na forów.
Otóż mieszka się REWELACYJNIE, budowa według tego projektu to była bardzo trafna decyzja.
Co mógłbym doradzić ze swojego doświadczenia to że by nie zmieniać tego projektu bo uważam, że jest optymalny. Rozwiązanie z otwarta prezestrzenią n parterze jest moim zdaniem rewelacyjne, sprawia wrażenie że jest tam dużo więcej miejsca niż wynika z metrażu.
Budowałem z Ytonga, koszty ogrzewania rzeczywiście wychodzą bardzo niskie.
Domek jest bardzo ekonomiczny zarówno w budowie (zmieściłem się w mniej więcej w kosztorysie , ówczesnym oczywiście) jak i utrzymaniu.
Jeśli chcecie o coś zapytać to chętnie odpowiem.
Poziżej zdjęcie:

http://sabat.w.interia.pl/szablon_obrazki/P1010432.jpg

montez
19-04-2007, 22:08
Witam wszystkich zwolenników Sosenki.

My dopiero zaczynamy tą długą, krętą drogę prowadzącą do własnego domku.
Po prześledzeniu wielu projektów zdecydowani jesteśmy na sosenkę w wersji C, jednak z kilkoma przeróbkami. Tzn. chcemy wydłużyć domek wzdłuż kalenicy o 60 cm do 11m (działke mamy na 18m - o maj got), wyjście na taras tam gdzie okna w salonie, no i najtrudniejsze jak mi się wydaje przeniesienie C.O. do garażu, aby powstałe miejsce podzielić pomiędzy łazienkę i pokój. I tutaj mam pytanie do El-ki co wasza Pani architekt powiedziała na przeniesienie komina od C.O. na daszek garażu oraz czy mógłbym prosić o namiary do niej bo z tego co czytam wynika że jesteś zadowolona z jej pracy? I pytanie do wszystkich zainteresowanych-nikt nie zastanawiał się nad zrobieniem nad garażem pokoiku? Trochę dużo tego na początek, ale pomysłów mamy mnóstwo i będę wdzięczny za kubeł zimnej wody.

el-ka
07-05-2007, 23:55
Namiar na architekta przesłałam na priva. U mnie będzie pokój nad garażem z wejściem z poddasza z hallu, było to możliwe, gdyż łazienka jest po drugiej stronie. Wynikło to wszystko ze zmiany położenia schodów na miejsce dawnej łazienki na dole. Zmieniiśmy strop drewniany nad garażem na terrivę. Pokoik będzie z różnicą poziomów podłogi i będzie miał ponad 15 m2 pow. użytkowej. Z kominem w kotłowni we wnęce garażu żaden problem, nie wynikła żadna kolizja, wypadnie on w najwyższej części dachu garażu - przy kalenicy. Oczywiście nie musi być komin, jeśli planowany jest piec kondensacyjny i wentylacja mechaniczna, ale u nas póki co jest zaplanowany. Dom również wydłużyliśmy od strony dziennego pokoju i kuchni o 1m. Przez tę zmianę oraz przeniesienie schodów pokój dzienny ma teraz ok. 30 m, a kuchnia osobne wejście z przedpokoju i wydzieloną spiżarkę. Uważam, że to korzystne zmiany, ale okaże się po wybudowaniu! W środę przychodzi geodeta. Niestety tak długo zwodził nas Urząd Miejski w Gliwicach! :evil:

Ultima
15-05-2007, 08:49
Moja Sosenka. Stan surowy otwarty. Na ten rok planuję kontrolnie kanalizę, szambo, chudziak, podłączenie energii elektr., przyłącze gazowe (bez inst. odbiorczej-wewnętrznej), wiata na drewno i może dach...

A tu cały album:
http://foto.onet.pl/glg4,wwhsqc3wwtc5,u.html

Pozdro
A

tewas
05-08-2007, 23:09
Witam SOSENKOWICZÓW ,ja już sobie mieszkam ,a wygląda to mniej więcej tak:http://foto.onet.pl/72egb,sicf4b71wlk0,aiwts,u.html?V=1 :lol:

el-ka
06-08-2007, 01:37
http://foto.onet.pl/72egb,sicf4b71wlk0,aiwts,u.html
:lol:

treemagnolia
07-08-2007, 09:03
Bardzo ładny domek Wam wyszedł..:)
Zresztą to w ogóle bardzo ładny domek.
Gdzie zbudowałeś? czy jest szansa obejrzeć go w naturze?
Pozdrawiam, :)[/list]

tewas
08-08-2007, 09:22
Fajnie że się podoba ,staraliśmy się bardzo ale jeszcze trochę pracy przy "zagospodarowaniu"potrzeba ,domek jest w Polkowicach (dolnośląskie) http://foto.onet.pl/72egb,sicf4b71wlk0,aiwts,u.html

treemagnolia
08-08-2007, 10:02
bardzo się podoba, pozwoliłam sobie napisać do Pana na priv:)
z otoczenia musze pochwalić taras, bardzo ładnie wygląda i też taki chcę:)
Pozdrawiam:)

el-ka
09-08-2007, 01:19
Bardzo pięknie wygląda ten domek z elewacją i kwiatami. Widać, że dobrze się Wam tam mieszka! :)
U mnie nie ma co jescze forografować, ściany, jeszcze bez stropu. :oops: Jak coś bardziej urośnie, to też wkleję.
My planujemy zadaszenie tarasu. Na rysunku to nieźle wygląda, ciekawe jak będzie w rzeczywistości. Będziemy też mieć nieco większe okna - 180 szerokości, dzielone na pół, oraz zamknięty podcień tworząc niewielki wiatrołap.

treemagnolia
09-08-2007, 12:17
No właśnie:) też będziemy prawdopodobnie zamykać podcień, tworząc taki nowy wiatrołap jakby.
A te okna większe to gdzie daliście? do salonu i kuchni? Bo chyba na pięterku od strony południowej takie duże nie wejdą?
A w ogóle czy Sosenka ma okna typowe? Bo zastanawiam się nad dużymi drzwiami balkonowymi podwójnymi, te w projekcie nie wyglądaja na typowe.
Z zadaszenia tarasu zrezygnowaliśmy, kupi się taaaaaaki wieeeelki parasol i bedzie się wystawiać jak będzie potrzeba.
Trochę mam wrażenie że zadaszenie ograniczy dostęp słońca, przynajmniej u znajomych takie wrażenie miałam, kiedy byłam u nich oglądać dom. Wprawdzie to nie Sosenka, ale też projekt na działkę południową...
Pozdrawiam.

el-ka
10-08-2007, 01:33
Te większe (tzn. szersze ze 150 poszerzone na 180 cm) są w salonie i kuchni. Na pięterku są i tak 120 cm szerokie - ze względu na skosy. Na rysunku wyglada to proporcjonalnie.
Taras mam od zachodu, natomiast drugie duże okno z salonu wychodzi na południe, więc światła powinno być dosyć. Obserwowałam domy sąsiadów i wszyscy zasłaniają okna od tej strony, więc zadaszenie nie powinno zacienić nadmiernie pokoju. A parasol trzeba pilnować przed wiatrem, podobnie markizę, od deszczu też za bardzo nie chroni. Poza tym mnie sie bardzo marzy zaciszny zadaszony taras na którym będzie można siedzieć i w sloneczny i deszczowy dzień.
Pod względem rozwiązania tarasu zainspirował mnie trochę taki domek:

http://www.ufnalewskiarchitekt.art.pl/m69_4/index.html

http://www.ufnalewskiarchitekt.art.pl/m69_4/realizacje.html

http://www.ufnalewskiarchitekt.art.pl/m26/index.html

A jeśli chodzi o "typowość" to większość producentów nie stosuje tego podziału - tylko jeśli chodzi o okna ponadstandardowe - np. bardzo duże, i w tym przypadku nie ma to znaczącego wpływu na cenę (oczywiście okno jest większe, więc trochę droższe - niewiele). Poza tym okno o szerokości 180 jest w tym projekcie właśnie na elewacji bocznej, więc nie jest bardziej "nietypowe" niż 150.

skrzydelkomexico27
26-08-2007, 22:28
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=72&a=163&odbicie=1#opis

Co sądzicie o tym projekcie - czy zaliczylibyście go jako w miarę tani w budowie


Dziękuję za opinie

theodolit
26-08-2007, 22:33
mi nie sadzic o tym co komu sie podoba i dokonca ocenic ile budowa

jednak wg mnie esencja taniego w budowie domu to cos takiego:
http://www.z500.pl/index.php?projekt=8&ogolne=1&lustro=0

skrzydelkomexico27
26-08-2007, 22:48
Albo sosenka, albo żaden :wink:

Chciałabym jedak wiedzieć , jak oceniacie go właśnie pod kątem "drogości" :wink:

Witos
26-08-2007, 22:53
Sosenka ma fatalne okna nie widzisz tego? Gdzie tu proporcje?! To czy będzie on tani czy drogi to zależy kto to zbuduje i jak wykończy.

skrzydelkomexico27
26-08-2007, 22:55
A co jest ztymi oknami nie tak?

Witos
26-08-2007, 23:07
Wstawione są przypadkowo. Tworzą chaos. Zaburzają proporcje. Projektant skupił sie na rzutach a okna mu wyszły jak wyszły. Okna powinny być symetryczne na elewacji lub przynajmniej tworzyć jedną linię na wysokości. I od dachu powinna być większa przerwa bo wizualnie wbijają sie narożami w dachówki. No a to małe okienko na środku elewacji bocznej 2 to nie powiem jak wygląda... chyba sie domyślisz. Moim zdaniem tragedia.

skrzydelkomexico27
26-08-2007, 23:19
rzeczywiście, a czy nie da się tego poprawić w ramach adaptacji?

Witos
26-08-2007, 23:28
Patrząc na rzut będzie trudno.

skrzydelkomexico27
26-08-2007, 23:38
Dzięki za wskazówki
Łeb już mi pęka, gdy już myślę, że mam jakiś punkt zaczepienia, to znów klops

qlpiak
27-08-2007, 07:25
To juz dwoch mieszkan nie potrzebujesz i chcesz garaz?
Na podforum projekty i architektura masz duzo omowien roznych projektow i sosenka tez miala kiedys swoje tematy http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1961034&highlight=sosenka#1961034
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1717856&highlight=sosenka#1717856

KOM44
27-08-2007, 20:11
Ciasny ale własny, jak dla mnie za mały. Napewno najbardziej popłyniesz na dachu, Łamany dach, oraz dua ilość okien połaciowych podrożą jego koszty. Czy zmieścisz sie w kwotach podanyc h przez projektanta zależy przedweszystkim od materiałów i rodzju wykończenia.

Olinka
28-08-2007, 17:34
http://poczta.fm.interia.pl/actions/getAttachment.html?fid=2&mid=171_0XbGDD&mpid=4&f=dom%


jakoś nie potrafię wstawić zdjęcia mojej sosenki :(
pozdrawiam Sosenkowiczów
Olinka

Olinka
28-08-2007, 17:44
http://poczta.fm.interia.pl/actions/getAttachment.html?fid=2&mid=171_0XbGDD&mpid=4&f=dom%
no to jeszcze raz - udało mi się zbudowac dom, a nie potrafię zamieścic zdjęcia? co jest?

as-bo
26-10-2007, 17:03
pozdrawiam! jesteśmy z mężem również sympatykami sosenki. Nasz domek właśnie będzie miał stan zerowy tzn. ekipa kończy przykrywać i ocieplać piwnicę. To jest jedna ze zmian którą wprowadziliśmy do projektu. Dzięki temu mamy większą łazienkę i garderobę na parterze. Poza tym wydłużyliśmy budynek o 1m no i nad garażem ma być garderoba. Nie wiem jednak co zrobić z poddaszem. Może ktoś ma jakieś koncepcje, rozwiązania poddasza, pokoi ich układu ??? Bo zupełnie nie wiem co zrobić z łazienką. Zdjęcia wkrótce

Olinka
06-11-2007, 13:50
ja nic nie robiłam z poddaszem - w sensie żadnej ścianki kolankowej - chociaż miałam zamiar, ale tak jak jest wygląda pięknie - po stronie północnej (czyli nad gabinetem i łazienką) jest fajna sypialnia z garderobą, a nad salonem dwa pokoiki - zupełnie przyzwoite wielkościowo:)
pośrodku - łazienka.
Zlikwidowaam tylko to okno nad schodami, bo i tak byłby problem z jego umyciem;
Pozdrawiam,
Olinka

Olinka
06-11-2007, 14:03
http://olifotki.albumik.pl
oto mója Sosenka
pozdrawiam
Olinka
[/img]

tewas
07-11-2007, 21:14
Niestety nie można zobzczyć Twojego domku ,trzeba znać Twoje hasło .Ja zlikwidowałem wszystkie okna dachowe oprócz łazienki i jest wystarczająco widno.

tewas
07-11-2007, 21:17
Niestety nie można zobaczyć Twojego domku ,trzeba znać Twoje hasło .Ja zlikwidowałem wszystkie okna dachowe oprócz łazienki i jest wystarczająco widno.

el-ka
10-11-2007, 22:44
Już wreszcie mogę wkleić trochę zdjęć z mojej Sosenki - adaptowanej według poprzednich informacji. Wszystko sprawdziło się według naszych oczekiwań i domek nam się na obecnym etapie bardzo podoba. Domek robi obecnie wrażenie większego niż jest w rzeczywistości i według nas będzie wygodny i przestronny pomimo niezbyt dużego metrażu. Nad garażem planujemy zrobić pokój gościnny i "hobby". Obok schodów na poddaszu powstała dość spora garderoba.
Przeprowadzka obligatoryjnie na koniec czerwca, bo mieszkanie, w którym jesteśmy jest już sprzedane z zadatkiem, który jest konieczny do wykończenia domku.

http://img100.imageshack.us/img100/1451/tomyinaszdomde8.th.jpg (http://img100.imageshack.us/my.php?image=tomyinaszdomde8.jpg)
To my i nasz domek. I nasz pies.
Na razie tylko więźba. Ale już jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni!!! :P

http://img138.imageshack.us/img138/9441/pokjnadgaraemfp7.th.jpg (http://img138.imageshack.us/my.php?image=pokjnadgaraemfp7.jpg)
To pokój nad garażem
http://img138.imageshack.us/img138/9144/poddaszebh9.th.jpg (http://img138.imageshack.us/my.php?image=poddaszebh9.jpg)
Poddasze jeszcze bez ścianek działowych.
http://img100.imageshack.us/img100/9945/poddaszewidoknaschodybh2.th.jpg (http://img100.imageshack.us/my.php?image=poddaszewidoknaschodybh2.jpg)
Poddasze widok na schody (od elewacji tylnej).
http://img100.imageshack.us/img100/1094/salonwp4.th.jpg (http://img100.imageshack.us/my.php?image=salonwp4.jpg)
Salon - jest większy przez zmianę usytuowania schodów.
http://img99.imageshack.us/img99/7417/spiarkakt6.th.jpg (http://img99.imageshack.us/my.php?image=spiarkakt6.jpg)
Widok z kuchni na spiżarkę.
http://img138.imageshack.us/img138/8396/schodyxy2.th.jpg (http://img138.imageshack.us/my.php?image=schodyxy2.jpg)
Widok z salonu na schody i mały pokój.
http://img138.imageshack.us/img138/2571/dachzfolikq1.th.jpg (http://img138.imageshack.us/my.php?image=dachzfolikq1.jpg)
Już jest folia, czekamy na dachówkę.

Jest trochę zmian. Bryła domu jest dłuższa o 1m w salonie i kuchni. Schody przeniesione w miejsce łazienki. Kotłownia w garażu ,łazienka w dawnej kotłowni. Wejście do "gabinetu" obok schodów. Kuchnia zyskała drugie wejście z przedpokoju i małą spiżarkę.
Nie podnosiliśmy w zasadzie ścianki kolankowej - jest tylko jeden bloczek nad wieńcem. Poziom części mieszkalnej i garażu jest wyrównany - nie ma "uskoku" nad garażem. Proporcje domku są raczej zachowane, z tym, że jest mniejsza różnica poziomu stropu garażu i domu i okapy są zrównane.

jesteśmy na ten moment bardzo zadowoleni z wyboru projektu i ze zmian.

Polecamy ten projekt jest rzeczywiście bardzo ekonomiczny pod względem stosunku kosztów do wielkosci i walorów użytkowych.
Nam również sie bardzo podoba - nie lubimy "wydziwiatych" pretensjonalnych psedodworków i mikrorezydencji. A na nowoczesne domy jesteśmy trochę za starzy, także domy nowoczesne wymagają jednak pewnego rozmachu i wielkości, aby nie wyglądać jak markecik osiedlowy. :wink:

as-bo
27-06-2008, 11:58
czekamy na dalsze zdjecia z budowy, a moze juz z zamieszkałego domku???

LukeLBN
08-10-2008, 19:23
A oto i moja Sosenka.
http://images32.fotosik.pl/376/ba6f89a429124fda.jpg (www.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/18/739bf183dd314d66.jpg (www.fotosik.pl)

http://images50.fotosik.pl/18/5d15a36537e532c7.jpg (www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/18/9976ce1269068b4b.jpg (www.fotosik.pl)

http://images30.fotosik.pl/282/2c1d4c8ef21ae1bd.jpg (www.fotosik.pl)

http://images28.fotosik.pl/283/b32c493f9f4ce312.jpg (www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/18/8bc4febe84707ef8.jpg (www.fotosik.pl)

http://images29.fotosik.pl/282/00261da066d6e03f.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/376/46307efdab78fd54.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/376/46307efdab78fd54.jpg (www.fotosik.pl)

http://images46.fotosik.pl/18/d70279149bf53124.jpg (www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/18/af0451bdcf73ac03.jpg (www.fotosik.pl)

http://images28.fotosik.pl/283/797e2716dfa3fda7.jpg (www.fotosik.pl)

http://images36.fotosik.pl/18/9640b1a918bed213.jpg (www.fotosik.pl)

http://images48.fotosik.pl/18/d4aca3d5a39a4b6c.jpg (www.fotosik.pl)

http://images43.fotosik.pl/18/7553bc75472f5017.jpg (www.fotosik.pl)

http://images35.fotosik.pl/18/dc41a1396900228f.jpg (www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/18/f56ff5fce3ffdbc2.jpg (www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/18/d3dc8abf8d03c83c.jpg (www.fotosik.pl)

http://images25.fotosik.pl/281/71ceed2f76f88b3f.jpg (www.fotosik.pl)

Ostatnie:

http://www.fothost.pl/upload/08/45/ec0e6b7e.jpg (http://www.fothost.pl)

http://www.fothost.pl/upload/08/45/65474ee4.jpg (http://www.fothost.pl)

Ralf1978
27-10-2008, 17:20
Witam.Ja również planuję budowę sosenki w okolicach Iławy(War-mazurskie).Za parę dni odbieram pozwolenie.Czy jest może ktoś w bliskiej lub trochę dalszej okolicy kto buduje Sosenkę????

darekab
04-12-2008, 10:26
Potwierdzam wady o których pisał Adalbercik,
dodam do tego jeszcze niedostateczne ocieplenie podłogi na gruncie i niestandardowe drzwi zewnętrzne.

Witam, jestem już posiadaczem projektu, na wiosnę będzę ruszał z budową.

Odnośnie cytatu, mozecie mi wyjaśnić jakie trzeba zrobić zmiany tak zeby wszystko miało ręce i nogi. Bardziej mnie interesuje iedocieplenie tych podłóg na gruncie, bo drzwi i tak będę wstawiał 210-tki.

Czy ktoś robił nad garażem (wersja C ) dwuspadowy stropodach?

Mam jeszcze w planach zmian wyrównanie poziomu podłogi na całej powierzchni budynku.

Czy ktoś ogrzewa ten budynek i grzeje wodę za pomocą pompy ciepła. jeśli tak , proszę o jakieś ciekawe infirmacje.

PS
oczywiście oczekuję wszelkich zauważonych problemów i mozliwości ich rozwiązania, oraz ciekawych pomysłów.

pozdrawiam wszystkich mieszkających i budujących.

usul
21-02-2011, 14:29
Witam,

Też jestem praktycznie zdecydowany na projekt SOSENKA tylko w wersji A (bez garażu).
Czy ktoś buduje ten domek w KUJAWSKO-POMORSKIM? Z chęcią odwdzięczę się za możliwość obejrzenia.

Jakie mankamenty wyszły podczas budowy i jakie są Wasze doświadczenia. Jakieś sugestie??

Za wszelkie możliwe materiały które przybliżą ten projekt i realizację jestem z góry wdzięczny,

pozdrawiam,
Piotr P.
[email protected]
tel. 606 675 729

violinek
07-05-2012, 22:00
czy Pani juz wybudowala ten domek? czy jest on w okolicach warszawy?

RUTKA
23-04-2015, 23:51
Witam
My tez budujemy Sosenkę z Horyzontu. Proszę pochwalcie się jak Wam wyszła. Szukamy inspiracji.