PDA

Zobacz pełną wersję : ZADASZONY TARAS I PRZEJŚCIE Z GARAŻU DO MIESZKANIA



Ala.M
07-10-2005, 09:21
Podpowiada budującym forumowiczom :
- patrzeć czy wasz taras jest zadaszony lub mozna go zadaszyć. Ja taki mam, ok. 17 m kwadrat. Mówimy, że jest to "letni pokój". Od wczesnej wiosny stoi tam leżak, składane łóżko itp. Kiedyś, w upalne dni siedzieliśmy w domu z pozasłanianymi oknami! - teraz na tarasie w przyjemnym cieniu. Zimą też tam przesiadujemy! Parasol i markiza nie zdawały egzaminu z uwagi na wiatry i śnieg.W pokoju też nie jest za ciemno.

- czy jest przejście z garażu do spiżarki i kuchni.
Też takie posiadam. Wygodnie, sucho i błyskawicznie, jestem w stanie (nawet podczas ulewy) przenieść zakupy z bagażnika do spiżarki, a z tamtąd do kuchni.
A więc zadaszony taras i przejścia z garażu do spiżarki, zdają egzamin rewelacyjnie.Kilku znajomych też to podpatrzyli i przerabiaja projekty.
Pozdrawiam. ALA

Przekorek
07-10-2005, 10:12
Ala mądrala:)

tczarek
07-10-2005, 10:52
Co do tarasu to się zgadzam. Zadaszony taras to fajna sprawa.
Przejście z garażu do domu to niedobry pomysł. Zawsze w garażu są zapachy z samochodóe itp. I dlatego to przejście to niedobry pomysł.

Jolka111
07-10-2005, 12:25
Ja bedę miała przejście z garażu do kuchni. Ma to swoje dobre i złe strony. co do zapachów to myślę, że dobrym sposobem są szczelne podwójne drwi. Ja takie zamontuję i myślę, że nie będzie problemów z zaopachami, a zalety wymienione wcześniej pozostaną :D

D`arek
07-10-2005, 18:59
Na zakupy jeździmy"pikapem", którym nie wjedżamy do garażu więc takie przejście nie jest nam potrzebne. A poza tym z podjazdu do drzwi wejściowych mam 4 metry . Gdzieś na forum było już o tym i wszyscy podkreślali, że nie mokną mając przejście do garażu w domu . Pomyślałam -czy mieszkamy w tropikalnym piekle gdzie pora deszczowa trwa pół roku?! Co to za deszcze u nas - żeby przejścia budować.
Dlatego nie zmieniałam mojego projektu.
Co do zadaszonego tarasu to zgadzam się w pełni. Fajna sprawa ale ważne żeby nie był zbyt wywiewny, nasz jest i dlatego korzystamy z niego mniej niż zakładaliśmy. I to mnie trochę boli.

Maxtorka
09-10-2005, 16:27
My mamy przejście z garażu do domu i sprawdza sie rewelacyjnie . Drzwi są grube , ocieplone i szczelne więc nie ma mowy o jakichś samochodowych zapachach wewnątrz domu . Taras również mamy zadaszony a w dodatku narożny , więc zbyt wywiewny nie jest i sprawdził się praktycznie o każdej porze roku . Reasumując , z tych dwóch rozwiązań jesteśmy bardzo zadowoleni .

Pozdrowienia - Maxtorka :)