PDA

Zobacz pełną wersję : Piec Ekocentr 25kW nastawy podajnika i dmuchawy oraz inne...



total_sw
07-10-2005, 18:43
mam pytanie jakie nastawy stosujecie przy tym piecu w okresie zimy gdy ogrzewane jest c.o. i cwu, a jakie latem tylko na cwu.
ost kupilem ten piec i zaobserwowalem ze przy ogrzewaniu razem c.o. i cwu jest ok, lecz gdy odetne c.o. i piec grzeje tylko cwu po jakims czasie piec wygasa?

Mały
08-10-2005, 07:24
Sprawdź nastawę przedmuchów - jest to wywoływanie nadmuchu co jakis czas "przerwa" (np 15min) na jakiś czas "nadmuch" (np 10sek) po to aby w kotle nie wygasło.Jeśli te wartości są ustawione na 0 lub na zbyt krótki czas nadmuchu to sie po prostu zadławi bez dostępu powietrza.

total_sw
08-10-2005, 08:31
Sprawdź nastawę przedmuchów - jest to wywoływanie nadmuchu co jakis czas "przerwa" (np 15min) na jakiś czas "nadmuch" (np 10sek) po to aby w kotle nie wygasło.Jeśli te wartości są ustawione na 0 lub na zbyt krótki czas nadmuchu to sie po prostu zadławi bez dostępu powietrza.
a pozostale parametry jakie stosujecie?,
czy jest to zalezne od kubatury domu i jego ocieplenia
(u mnie jest 140m2 i dom dobrze ocieplony)

Angrafran
09-10-2005, 18:26
Witaj, ja mialem ten sam problem z ustawieniem tez mi zgaslo teraz mam co 9 minut przdmuch 15 s i podanie wegla 10 s no i chula nawet tylko cwu pozostale ustawienia cykl pracy to mam 32 s podanie wegla 14 i 10s dmuchawa mam dlatego tak bo mam sterownik w ktorym nie mozna ustawiac obrotow dmuchawy gdy dmuchawa staje zaczynam nowy cykl pracy ale to zalezy o sterownika.

Angrafran

total_sw
10-10-2005, 08:57
Panowie pojawil sie nowy u mnie problem, zauwazylem ze przy odcieciu CO na piecu piec na tych parametrach co ma ustawione po ok. 10h pracy zaczyna dymic z podajnika, zaczynam sie obawiac co by mi ten zar nie weszedl do podajnika.... bylby problem. Macie jakies doswiadczenie w tej sprawie.

niciacia
10-10-2005, 10:57
Na lato przerwy pomiędzy rozpaleniami podtrzymującymi należy ustawić na 25 minyt, a czas rozpalania zmienić na chyba 15 sekund. Po powrocie do domu dokładnie sprawdzę i jutro dam ci konkretną odpowiedź.
W kwestii dymu z podajnika - po to ma uszczelkę, ażeby był zamknięty i do prawidłowej pracy tego właśnie potrzebuje. A poza tym należy uszcelnić połączenie rury podajnika z tym kołnieżem w piecu - tak musi być, a w instrukcji tego nie dao się wyczytać.
Z przegrzewaniem wody, a co za tym iddzie wygaszaniem sie pieca też miałem problem w lecie, ale jeden telefon do serwisanta, przestawienie parametrów tak jak napisałem i całe lato chodzi OK.

xavi
10-10-2005, 12:25
Dym z podajnika to normalka przy dłuuugim podtrzymaniu.
Po prostu pojawia się wsteczny ciąg w kominie przy niekorzystnych wiatrach.

Są dwa rozwiązania:
1. przyzwyczaić się i nie otwierać kiedy nie potrzeba,
2. poprawić ciąg przez założenie nasadki obrotowej na komin.

To drugie jeszcze nie testowałem, bo dopiero się do tego przymierzam 8)

Jacek6
28-01-2010, 18:56
U mnie U1 10s U2 38s, wentylator w połowie otwarty, czy tez w połowie zamkniety, jak kto woli.

miglancq
20-09-2013, 09:59
ciagle ustawiam i ustawiam , podobno mam wegiel koksowniczy co musi miec dmuchawe ok. 80-100procent mocy. Mam takie cos jak opuznienie nadmuchu na 12sek bodajże , czas podawania 3sek. i pauza miedzy podawaniem 77sek. histereza - 3st. i teraz mam na samą wode, ale zamiast popiołu mam albo sam wegiel ( nie spalony) albo niespalony do konca. Wegiel z kopalni piekary julian