PDA

Zobacz pełną wersję : porównanie klimatyzatorów do domu



kreb
09-10-2005, 12:46
Zdecydowałem sie na instalacje klimatyzacji w salonie i jednej sypialni.
Chciałbym znależć jakis ranking urządzeń klimatyzacyjnych (jakość/cena), ale będzie chyba trudno.

Widzę, że jest pełno marek na rynku, ale niestety każdy dystrybutor chwali markę, ktorej jest bezpośrednim dystrubutorem. Z tego co sie dowiedziałem Daikin jest chyba najlepszy, ale i najdroższy. Natomiast moim zdaniem lepsza globalnie marka panasonic oraz samsung robi duzo tansze klimatyzatory niż np. LG.

Jaki macie sprzęt i co o nim sądzicie? Czy rzeczywiście jesli chodzi o klime to np. LG jest lepsze od Panasonica (roznica przy małej jednostce to np. 3400 PLN do 2800 PLN)?

radex
09-10-2005, 17:51
Cóż to Twoja kasa, więc sam decydujesz. Ja się przekonałem, że nie warto przepłacać za markę, a wnętrze i tak jest to samo (Ci sami dostawcy podzespołów). Polecam klimatyzatory Galanz - są chyba najtańsze i jakościowo niezłe. Zobacz na Allegro, np. jednostka 3,3 kW za 975 zł + montaż.

AlMastar
09-10-2005, 20:34
heh co do Daikina - faktycznie jest najlepszy ale i chyba nie ma drożsyzch, według mnie LG (rabat dla instalatora około 40%) będzie lepsze od Panasonica, możesz sprawdzić też MIDEA (mogę ci powiedzieć że dla firm instalacyjnych dają 38% rabatu)

w Daikin'ie masz technologię Inverter (sprężarka "bezstopniowa") pozostałe sprężarka ON-OFF (z tych co wypisałem)

rafał ...
10-10-2005, 08:01
z topowych marek: Carrier, Toshiba, Daikin...
taki midyl klas: LG, Panasonic, Samsung ...
no i cała masa "no name", których nie polecam z uwagi na słabe wykonanie, niski komfort pracy i kłopoty z dostępem do części zamiennych.

Generalnie nie kupuj urządzeń na czynnik R407C, gdyż są to urządzenia starej generacji. Nowoczesne maszynysą na R410A.

kreb
10-10-2005, 10:47
pięknie dziękuje za wszystkie informacje

To co usłyszałem jeszcze dzisiaj:
- Mitsubishi jest takze najwyzszej klasy tak jak Daikin
- Panasonic to byle co ( wedlug jednej z firm)

Teraz czekam na wyceny i spotkania z instalatorami.... :o

Jesli macie jeszcze jakies wskazowki, dajcie znac

pozdr.