PDA

Zobacz pełną wersję : Kto Prezydentem



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

markus_gdynia
08-11-2005, 20:42
wlaśnie mój kolega z pokoju, opowiedzial mi że oglądał Pospieszalskiego wczoraj (kolega to zwolennik PO)

i wyszedl wniosek ze podobno PO już w jakimś lewicowym piśnie oglosilo czego chce

3 razy nieudany wybór rządu z PO
i rząd tworzy Kwaśniewski (przypominam na dzis to nadal prezydent)
i tworzy rząd lewicowy z PO......

ciekawe wyszlo szydlo z worka, oglądał to ktoś???

Może podejdę do tematu z innej strony:
1) przez okres rządów Belki mój kredyt hipoteczny denominowany w CHF "schudł" o 14 tysięcy
2) przez zaledwie kilka dni urzędowania błyskotliwej minister finansów w rządzie PiS mój kredyt "spuchł" o 7 tysięcy. Aż boję się myślec jak dociągnę do 1-wszego

Nigdy w swoim zyciu nie głosowałem na SLD. Ale zaczynam tego pomału żałować.

Więc jako podsumowanie powiem tak: Gregmena - mam w d....e taką Polskę solidarną. Chyba to się powinno tłumaczyć: "Solidarnie zapłacimy za głupotę rządu PiS"

Mały
08-11-2005, 21:42
Co do pospieszalskiego - parę razy widziałem gościa w akcji - całkowita stronniczość,nie dopuszczanie do "nieprawidłowej" wg niego argumentacji...

gregmena
09-11-2005, 06:49
markus o Polsce solidarnej czesciej pomiędzy 1 a 2 turą mówił TUSK

zmiany kursów walutowych w krótkim okresie są zależne od polityków... dlatego podziękuj PO że nie weszło do rządu
http://wiadomosci.onet.pl/1192070,11,item.html

co do programu pospieszalskiego to nie on, ale zaproszeni goście (także ci po stronie PO) mówili o tym że PO nie chcialo wspónego rządu, a rządu z lewicą..... (przekazuje za wyborcą PO), ale jak czytam powyżej inni też to slyszeli....
jak się teraz czują wybiorcy PO, skoro od pół roku byli okłamywani że PO chce rządu z PIS, a od dawna to nieprawda????

markus nie bądź jak jabco cieszący się z zlych wiadomosci dla Polski...

owszem rozumiem twój ból... masz racje, ale z drugiej strony exporterzy (zmęczeni do granic mocną złotówką) się cieszą....

wiadomosci jest wiele dobrych, mi znacznie spadnie opodatkowanie, moze bedą mistrzostwa w Polsce w pilke nożną!!!

urlop macierzyński dłuższy...... brawooo

markus_gdynia
09-11-2005, 06:57
markus o Polsce solidarnej czesciej pomiędzy 1 a 2 turą mówił TUSK

zmiany kursów walutowych w krótkim okresie są zależne od polityków... dlatego podziękuj PO że nie weszło do rządu
http://wiadomosci.onet.pl/1192070,11,item.html

co do programu pospieszalskiego to nie on, ale zaproszeni goście (także ci po stronie PO) mówili o tym że PO nie chcialo wspónego rządu, a rządu z lewicą..... (przekazuje za wyborcą PO), ale jak czytam powyżej inni też to slyszeli....
jak się teraz czują wybiorcy PO, skoro od pół roku byli okłamywani że PO chce rządu z PIS, a od dawna to nieprawda????

markus nie bądź jak jabco cieszący się z zlych wiadomosci dla Polski...

owszem rozumiem twój ból... masz racje, ale z drugiej strony exporterzy (zmęczeni do granic mocną złotówką) się cieszą....

wiadomosci jest wiele dobrych, mi znacznie spadnie opodatkowanie, moze bedą mistrzostwa w Polsce w pilke nożną!!!

urlop macierzyński dłuższy...... brawooo

Ja juz zamykam temat.
Gadał dziad do obrazu, a obraz ani razu. Powodzenia

markus_gdynia
09-11-2005, 07:08
markus o Polsce solidarnej czesciej pomiędzy 1 a 2 turą mówił TUSK

zmiany kursów walutowych w krótkim okresie są zależne od polityków... dlatego podziękuj PO że nie weszło do rządu
http://wiadomosci.onet.pl/1192070,11,item.html

co do programu pospieszalskiego to nie on, ale zaproszeni goście (także ci po stronie PO) mówili o tym że PO nie chcialo wspónego rządu, a rządu z lewicą..... (przekazuje za wyborcą PO), ale jak czytam powyżej inni też to slyszeli....
jak się teraz czują wybiorcy PO, skoro od pół roku byli okłamywani że PO chce rządu z PIS, a od dawna to nieprawda????

markus nie bądź jak jabco cieszący się z zlych wiadomosci dla Polski...

owszem rozumiem twój ból... masz racje, ale z drugiej strony exporterzy (zmęczeni do granic mocną złotówką) się cieszą....

wiadomosci jest wiele dobrych, mi znacznie spadnie opodatkowanie, moze bedą mistrzostwa w Polsce w pilke nożną!!!

urlop macierzyński dłuższy...... brawooo

coś z serwerem nie tak i dorzucił drugi raz od siebie

Jerzysio
09-11-2005, 07:10
...i pogadamy za pół roku 8)
Pozdro4ewry1
J

Majka
09-11-2005, 08:56
...i pogadamy za pół roku 8)
Pozdro4ewry1
J

z kim :o 8)

Xena z Xsary
09-11-2005, 09:01
Nie ma co płakać nad wylanym mlekiem.
Bacznie obserwujmy co się będzie działo i ... przygotujmy się do następnych wyborów.
Może wygram ja;)
pozdrawiam wszystkich

gregmena
09-11-2005, 09:02
może wlaśnie to jest metoda... zamiast wylewania pomyj na PIS, zobaczmy co zrobili a co nie... no chyba że założenia PO się sprawdzą i na wiosne beda już rządzili z SLD czy czymś co stworzy Kwaśneiwski, ale powiedzmy wtedy szczerze czy po 4 latach rządów SLD o to nam chodzi???

ja na razie ciesze się z obniżenia podatków, wreszcie realna kasa w ręku a nie kombinacje....

co do gadania o solidarnosci, moze ktoś pamięta, może nie, ale po pierwszej turze oglądałem program wyborczy (na TV1) i liczyliśy z żoną, Tusk powiedzial 5 razy o Polsce solidarnej, KAczyński 3 razy.... liczyliśmy bo byliśmy wkurzeni, że Tusk nie mając programu kradnie hasła KAczyńskiemu..... co tylko nas upewniło że Tusk to zwykły socjałek

kroyena
09-11-2005, 09:56
Dzięki Rafał bo bez tego wątku, to ale byłoby nudno na forum. 8) :lol: 8)

kroyena
09-11-2005, 10:00
greguś mogę ponowić pytanie co do twego kształcenia.
Podobno prawnikiem jesteś no przynajmniej aplikantem.

Kto cię chłopie przepuścił przez sito dajmy na to matury?

Najpier Stańczyk musiał ciebie dumnego i honornego Polaka uczyć, że Polska się przez "P" DUŻE, a nie "p" małe pisze, a teraz musi cię kopnąć w zadek, z tego samego powodu jeno dotyczącego nacji.
Polacy, Polaków i takich tam innych też piszę się z DUŻEJ.

Ps. No po prostu uwielbiam takich co się pod torpedy burtą ustawiają.

gregmena
09-11-2005, 10:03
racja Kroyena, racja
sam zauważylem dużo u mnie: tuska, kaczyńskiego polaków.... i to u mnie po liceum humanistycznym, niestety to szybkośc pisania na klawiaturze, plus prędkość, plus NIECHLUJSTWO....

przepraszam każdego kogo to uraziło

kroyena
09-11-2005, 10:15
Wybacz ale jeszcze jedną torpedę dołoże. :lol:

Jeżeli mogę zadać jeszcze jedno pytanie osobiste greguś o wiek i stan posiadania matrymonialnego?

Pytanie ma następujące motywacje:
Po pierwsze primo)
a kontekstu twoich wypowiedzi wynika niska dojrzałość życiowa, honor i takie tam to se możesz w harcerstwie uprawiać, przedkładanie honoru nad dobro Ojczyzny to nic innego jak zabawa w 4 pancernych bez psa, żeby nie było niehonorowych możliwości poniżania kogoś z załogi. A może z psem, bo się bawisz w poniżanie nicków o innych preferencjach politycznych.
DODAM DUŻYMI, ŻE INNYCH NICKÓW TO TEŻ DOTYCZY.
Po drugie primo)
ty chyba singiel jesteś. Jakoś tak tokujesz jak singiel z objawami ChBB (Chronicznego Braku Baby)
Po trzecie primo)
diecków to ty też chyba nie masz. Wniosek wysnuwam na podstawie piania z zachwytu nad becikowym i innymi formami jednorazowych zasiłków. Wiesz gdziese to mogą ci z Wiejskiej wsadzić. Wiesz ile kosztuje wykarmienie, ubranie i wykształcenie dzieciaka i nie kwicz mi tu o tzw. wyższych uczuciach, żeby je stosować to najpierw trzeba zapewnić podstawy egzystencjalne. Co do podstaw egzystancjalnych to nie wiem czy wiesz, że na chwilę obecną dzieci rodziców, którzy nie mają praw do ubezpieczenia społecznego nie są objęte tym ubezpieczeniem i leczenie, a nawet porada dla takich dzieci jest odpłatna.

Jakbyś miał inny stan posiadania cywilengo niż wynikający w powyższych punktów to byś wiedział, gdzie sobie możesz Polaku wsadzić honor, o przeprasza Honor.

PS. Ale pisz bo by było nudno. :lol:

katerhasser
09-11-2005, 10:17
Może podejdę do tematu z innej strony:
1) przez okres rządów Belki mój kredyt hipoteczny denominowany w CHF "schudł" o 14 tysięcy
2) przez zaledwie kilka dni urzędowania błyskotliwej minister finansów w rządzie PiS mój kredyt "spuchł" o 7 tysięcy. Aż boję się myślec jak dociągnę do 1-wszego

Nigdy w swoim zyciu nie głosowałem na SLD. Ale zaczynam tego pomału żałować.

Więc jako podsumowanie powiem tak: Gregmena - mam w d....e taką Polskę solidarną. Chyba to się powinno tłumaczyć: "Solidarnie zapłacimy za głupotę rządu PiS"

Ja to marcus widzę z drugiej strony:
za rządów SLD i Belki USD tak staniał, że moje oszczędności w tej walucie nastawione na dłuższy okres (nie spekulacyjne) skurczyły się o 12 tys. zł. i to realnie bo musiałem je zlikwodować na budowę :evil: a przychody firmy, w której pracuję budżetowane w EUR są mniejsze niż mogłyby być...

Ty sobie mogłeś wziąć kredyt a ja oszczędzać w PLN... tylko, że ty jesteś wciąż do przodu, więc nie pluj tak wcześnie...

kroyena
09-11-2005, 10:24
Teraz merytorycznie i regilaminowo. :lol:

Skoro nie będzie zmiany stawek VAT, to z punktu widzenia Forrum Murratorum dupa.

Swoją drogą ciekawe czy automat podmieniający jeszcze działa:

DUPA

Przepraszam za kolor, ale miała być blada. 8)

W 2006 skończy się możliwość lichego zwrotu różnicy na VAT-cie, w którą osobiście nie wierzyłem i co i jajco.
Jak się nie zmieni to będzie drożej niż taniej.
Jak się nie zmieni dochodowy i CIT, a złotówa zinfluje to będzie jeszcze drożej. I tej piłeczki zwolennicy PiS nie odbiją.
Te ileśtam mieszkań to chyba na Rosyjskim patencie. Oni teraz wielką płytę z NRD za dopłatami z Niemiec rozbierają i u siebie stawiają. Podejrzewam, że u nas też znalazłaby nabywców. Przy obecnym głodzie na rynku.

Jak jeszcze brać forumowa nie zagna do następnych wyborów siebie i rodzin całych i nie pogna kraju w kierunku libralizmu. Nie musi być Liberalizm wystarczy mi kierunek. To nic tylko się pakować i wyjeżdżać w kierunku liberalizmu. Wybacz greguś, ale może jednak warto pozostawić ten kraj tym co wolą boso, ale w ostrogach i nie widzą, że na asfalcie boso daleko się nie zajdzie. A i z brudnymi girami na salony niewpuszczają.

Ale wracając do tematu.
Jak nie będzie niższych podatków to będzie już tylko drożej.

kroyena
09-11-2005, 10:26
marku ledwo się zaczęła ruchawka w bankach prorokowałem o przewalutowanie na Prawie i pieniądzu, duży chłopiec jesteś, świadomość podejmowania czynów prawnych masz... :wink:

kroyena
09-11-2005, 10:31
Co do tła psychologicznego braci, to wydaje mi się, że Jarkowi się maży, że go ktoś nazwie drugim marszałkiem. W cień się usunął jak Piłsudski i już myśli, że mu to przejdzie. Przejdzie mu przejdzie, nawet sięczkawką odbije.
Nic nie robienie jest drugą co do wielkości przewiną, pierwszą jest cofanie się.
I tak cofneliśmy się w służbie zdrowia z Kas do Funduszu.
W budownictwie do przepisów prawnych, które inwestorowi mogą nawet pierdnięcia na własnej ziemi zabronić.
Do ręcznego strowania prawem.
I pare tam takich innych...

kroyena
09-11-2005, 10:32
Automat jednak działa. :lol: 8) :lol:

markus_gdynia
09-11-2005, 10:35
Ja to marcus widzę z drugiej strony:
za rządów SLD i Belki USD tak staniał, że moje oszczędności w tej walucie nastawione na dłuższy okres (nie spekulacyjne) skurczyły się o 12 tys. zł. i to realnie bo musiałem je zlikwodować na budowę :evil: a przychody firmy, w której pracuję budżetowane w EUR są mniejsze niż mogłyby być...

Ty sobie mogłeś wziąć kredyt a ja oszczędzać w PLN... tylko, że ty jesteś wciąż do przodu, więc nie pluj tak wcześnie...

Ja nie pluję tylko podaje fakty, a to istotna różnica. Przy Kołodce myslałem, że już gorzej być nie może. Niestety, myliłem się.

kroyena
09-11-2005, 10:38
Hasło stare, ale jare:

LEPSZE JUTRO BYŁO WCZORAJ.

markus_gdynia
09-11-2005, 10:38
Automat jednak działa. :lol: 8) :lol:

Automat działa sprawnie.

Mimo że bardzo lubie Twoje teksty, będę wredny ...... automat zapomniał zamienić maży na marzy

To takie moje prywatne odchylenie polonistyczne ... 8)

markus_gdynia
09-11-2005, 10:41
Wybacz ale jeszcze jedną torpedę dołoże. :lol:

Jakbyś miał inny stan posiadania cywilengo niż wynikający w powyższych punktów to byś wiedział, gdzie sobie możesz Polaku wsadzić honor, o przeprasza Honor.

PS. Ale pisz bo by było nudno. :lol:

Bo nasz kolega mimo bardzo wysublimowanej literatury "klasyków" nie czytał i stąd jego poglądy. Inaczej wiedziałby, że "byt kształtuje świadomość" :lol:

gregmena
09-11-2005, 10:58
Kroyena jako znany PURYSTA językowy na forum ponieważ wiem co Ci się "MAŻY", to spełnie Twoje "Mażenia"
w celu byś mógł swobodnie mnie opluwac odpowiem ci, mogę także na meila wysłać dowody dyplomów, dowody wielkości zarobków, PIT (to moja radość z PIS że wreszcie zamiast 40% = 32% i oblicz sobie sam jak dużo dzięki PIS zaoszczędze), miejsca pracy, zdjecia z ślubu, zdjęcia dzieci i zaświadczenia jakie chcesz

mam 30 lat, kończyłem kilka uczelni, także prawo, ale i inormatykę, mam żonę od 4 laty, Ala 3,5 roku, bliźniaki 1,5 roku, buduje dom normalny konserwatywny 3w plus dachówka na dziace na wsi pod miastem, jestem z normalnej chłopskiej rodziny, generalnie bardzo mi się powodzi i nei narzekam, jedynym moim kiedyś kompleksem było to że byłem wysoki, teraz to wspaniały atut i w pracy i wobec kobiet....

teraz macie następne powody do epitetów na mnie, natomiast jeśli jest to miejsce do dyskusji nadal nei rozumiem dlaczego druga strona non stop używa epitetów w dyskusji, czy dla was na tym polega demokracja, że nie można mieć innego zdania niż wy???? dlaczego non stop w dyskusji merytorycznej atakujecie druga stronę personalnie????

dobrzykowice
09-11-2005, 11:05
No i Ci się dostało, zostałes zwyzywany od purystów 8) Trzeba Ci było ? :D

mTom
09-11-2005, 11:24
No i Ci się dostało, zostałes zwyzywany od purystów 8) Trzeba Ci było ? :D

Zwyzywany i opluty. :D :D :D :D :D

Skąd ja znam takie teksty... :wink:

gregmena
09-11-2005, 11:25
powątpiewam czy bez sprawdzenia w słowniku wie co to znaczy

ale ważne że "MAŻY" o swojej Polsce

smartcat
09-11-2005, 11:28
gregmena
po pierwsze stane w obronie Kroyeny

Kroyena jako znany PURYSTA językowy na forum ponieważ wiem co Ci się "MAŻY", to spełnie Twoje "Mażenia"
w celu byś mógł swobodnie mnie opluwac odpowiem ci,

Trochę juz przeczytałem postów Kroyeny i jakoś nie widziałem w jego tekstach skłonności do opluwania wspólforumowiczów. Teksty jego bywaja uszczypliwe ale w formie kulturalne i dowcipne i uzywąc Twojego jezyka na nikogo nie wylewa rzygowin ani nie pluje




mam 30 lat, kończyłem kilka uczelni, także prawo, ale i inormatykę, mam żonę od 4 laty, Ala 3,5 roku, bliźniaki 1,5 roku, buduje dom normalny konserwatywny 3w plus dachówka na dziace na wsi pod miastem, jestem z normalnej chłopskiej rodziny, generalnie bardzo mi się powodzi i nei narzekam, jedynym moim kiedyś kompleksem było to że byłem wysoki, teraz to wspaniały atut i w pracy i wobec kobiet....

jesteś chyba pierwszą osoba na tym forum która wielokrotnie podkreślała jak to jej sie powodzi w zyciu i jakie sukcesy odnosi wywołując tym pewna konsternację gdyz z natury rzeczy osoby które tak postepuja maja gdzieś głeboko skrywane kompleksy a wykrzykując całemu swiatu swoje zalety i stan posiadania wzorem samochwały z wiersza Brzechwy, sprawiasz ze naturalnie u czytelnika zapala się "czerwona lampka ostrzegawcza" czy aby z nim jest wszystko OK.




teraz macie następne powody do epitetów na mnie, natomiast jeśli jest to miejsce do dyskusji nadal nei rozumiem dlaczego druga strona non stop używa epitetów w dyskusji, czy dla was na tym polega demokracja, że nie można mieć innego zdania niż wy???? dlaczego non stop w dyskusji merytorycznej atakujecie druga stronę personalnie????

Tak z ciekawości zapytam jaki jest związek logiczny miedzy sprawami które wspomniałeś w tym poscie a faktem dania nam powodów do epitetów ciebie. Nikt nie ma zamiaru Cie opluwać i obrzucać epitetami. Czy Ty od swiata oczekujesz tylko że Ci ten świat tylko "przypałuje" niezaleznie co powiesz czy zrobisz. Wydaje mi sie że trzeba by popracowac nad zmiana nastawiania.

markus_gdynia
09-11-2005, 11:28
Kroyena jako znany PURYSTA językowy na forum ponieważ wiem co Ci się "MAŻY", to spełnie Twoje "Mażenia"
w celu byś mógł swobodnie mnie opluwac odpowiem ci, mogę także na meila wysłać dowody dyplomów, dowody wielkości zarobków, PIT (to moja radość z PIS że wreszcie zamiast 40% = 32% i oblicz sobie sam jak dużo dzięki PIS zaoszczędze), miejsca pracy, zdjecia z ślubu, zdjęcia dzieci i zaświadczenia jakie chcesz

mam 30 lat, kończyłem kilka uczelni, także prawo, ale i inormatykę, mam żonę od 4 laty, Ala 3,5 roku, bliźniaki 1,5 roku, buduje dom normalny konserwatywny 3w plus dachówka na dziace na wsi pod miastem, jestem z normalnej chłopskiej rodziny, generalnie bardzo mi się powodzi i nei narzekam, jedynym moim kiedyś kompleksem było to że byłem wysoki, teraz to wspaniały atut i w pracy i wobec kobiet....

teraz macie następne powody do epitetów na mnie, natomiast jeśli jest to miejsce do dyskusji nadal nei rozumiem dlaczego druga strona non stop używa epitetów w dyskusji, czy dla was na tym polega demokracja, że nie można mieć innego zdania niż wy???? dlaczego non stop w dyskusji merytorycznej atakujecie druga stronę personalnie????


ZACYTUJ, W KTÓRYM MIEJSCU WYSŁAŁEM EPITET W TWOJĄ STRONĘ

gregmena
09-11-2005, 11:54
a gdzie napisalem że markus epitetuje???
dalem w liczbie mnogiej bo jest wielu obszczekiwaczy, którzy epitetują zamiast rozmawiać......
np dobrzykowic facet który udowadniał że problem mammografii w Polsce rozwiązało TVP2 czy jareko itd

gregmena
09-11-2005, 11:58
smartcat gdybyś czytał to byś wiedział że nigdy sam z siebie nie opowiadałem o sobie
odpowiadalem tylko na pytania, a nie by sam o sobie odpowiadać, a kultura wymaga na pytania odpowiadać

mówisz że nikt nie ma mnei zamiaru opluwać.... a dopiero co to jareko mnie opluwa z powodu wieku i to był jego głowny argument merytoryczny
zapyta sam pierwszy ile mam lat, odpowiedzialem 30, a on mnie zwyzywał

czy to fair???

o kroyenie nie będe rozmawiał, niech "MAŻY" dalej

mTom
09-11-2005, 12:11
Gregmena możesz podpuszczać, bo Ci się nudzi. Ale nie kłam, ok? Sam dobrze wiesz jak było z Jareko.

gregmena
09-11-2005, 12:24
mtom ty jesteś zwykly klamca i manipulator, przecież kazdy moze sprawdzić jak bylo, jareko pyta ile mam lat, ja mówię że 30 a on:

jareko

Odpowiedzi : 1240
Wyświetleń : 9902
Forum : Klub BUDUJĄCY Wysłany : Pon Paź 17, 2005 9:11 pm Temat : Kto Prezydentem

Co ty - 30 letni szczawiku mozesz mowic o dawnej, czerwonej polsce. Gowno pamietasz, w pieluchach tetrowych (jesli udalo sie Twoim rodzicom ...



i to jest OK w dyskusji???????

mTom
09-11-2005, 13:02
hahahaaha, widzisz, jak kłamiesz. "Szczawiku" znaczy opluwanie? Ja bym nie chciał, żebyś reprezentował moje interesy w sądzie. Masz nisko ustawiony próg wrażliwości. :D :D :D

I zaczęło się kupczenie:

"Roman Giertych z Ligi Polskich Rodzin został przewodniczącym sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Na wiceprzewodniczącą komisji wybrano Elżbietę Kruk z Prawa i Sprawiedliwości - poinformował marszałek Sejmu Marek Jurek.
Komisja wybrała w środę swoje prezydium na pierwszym w nowej kadencji posiedzeniu. Marszałek uczestniczył w tym inauguracyjnym posiedzeniu."

Będzie czad.

jabko
09-11-2005, 14:07
tak tak Giertych szefem.
A do tego Kurski ma zostać szefem TVP.

Teraz jest spotkanie z Lepperem (chocjuzmu dali Marszałka) ciekawe co jemu dadzą.

Byle by do koryta. Byle do koryta - objecajmy i rozdajmy wszystko za poparcie.
Byle do koryta.

Widze ze PiS jest na poziomie SLD i PSL jeśli chodzi o trzymanie władzy i trwanie na stanowiskach.

kroyena
09-11-2005, 14:19
Łorzesz ty. :oops:
a może
Łożesz ty? :roll:

pardąsik chyba mogiem no nie ja techniczny jezdem a nie humanista. :lol:

kroyena
09-11-2005, 14:28
greguś tam od razu pluć. Czy ja jadem pluję? Czy co?
Przeca sam pod wiatr stajesz, a wtedy i ślinę przyjąć łatwiej, zwłaszcza że frontem stajesz honorowo, jakbyś z letka bokiem stał to może bym nie trafił. :lol:
A i jak z wiatrem stoisz to i gazy biologiczne może do ciebie przynieść.

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie odpadam, chybaś fanatyk. O zobacz nowy epitet.

A wiesz skąd mi się alergia na prawicowe poglądy wzienła. Z Cichych Przerw i wieszania krzyży. Ci co najbardziej wrzeszczeli to potem najmniej się zmieniali.

A teraz zapis, który zmieni moje położenie w rankingu podczas długiego weekendu.

W drugiej turze presidenta byłem za Lesiem.

I jak widać już się wstydzę, że zmieniłem pogląd od jego pierwszego ekspoze, a konkretnie od słow:

"Panie prezesie zadanie wykonane!"

Twardszy był od Tuska i miałem nadzieję, że nie musi pożyczać (czy dobrze? :roll: :oops: ) jaj od brata.

gregmena
09-11-2005, 21:55
kroyena nadal "MAŻYSZ" o rządzie utęsknionym PO z SLD???? jak to ostatnio wyszło o co chodzi Platformie.....

mTOM czy uważasz że tekst "szczawiku" i "gówno wiesz" to jest argument w dyskusji???

rrmi
09-11-2005, 23:14
mam 30 lat, kończyłem kilka uczelni, także prawo, ale i inormatykę, mam żonę od 4 laty, Ala 3,5 roku, bliźniaki 1,5 roku, buduje dom normalny konserwatywny 3w plus dachówka na dziace na wsi pod miastem, jestem z normalnej chłopskiej rodziny, generalnie bardzo mi się powodzi i nei narzekam, jedynym moim kiedyś kompleksem było to że byłem wysoki, teraz to wspaniały atut i w pracy i wobec kobiet....


a ja myslalam , ze wiadoma osoba jest tylko jedna
:o :o :o

jabko
10-11-2005, 05:47
mam 30 lat, kończyłem kilka uczelni, także prawo, ale i inormatykę, mam żonę od 4 laty, Ala 3,5 roku, bliźniaki 1,5 roku, buduje dom normalny konserwatywny 3w plus dachówka na dziace na wsi pod miastem, jestem z normalnej chłopskiej rodziny, generalnie bardzo mi się powodzi i nei narzekam, jedynym moim kiedyś kompleksem było to że byłem wysoki, teraz to wspaniały atut i w pracy i wobec kobiet....


a ja myslalam , ze wiadoma osoba jest tylko jedna
:o :o :o

Toż to Roman Giertych

u he hehehh hehe e :lol: W końcu się zdemaskował.

gregmena
10-11-2005, 06:57
dobre

nie ma jak sie uśmiać z samego siebie

gratuluje przednego dowcipu jabco.....

wiesz co cholera nawet z deka podobny jestem, ale kurcze programowo i gospodarczo mam inne myślenie

gdy dla starych polityków najważniejsze własne ambicje to młodzi:
http://wiadomosci.onet.pl/1192070,11,item.html

mTom
10-11-2005, 07:34
mam 30 lat, kończyłem kilka uczelni, także prawo, ale i inormatykę, mam żonę od 4 laty, Ala 3,5 roku, bliźniaki 1,5 roku, buduje dom normalny konserwatywny 3w plus dachówka na dziace na wsi pod miastem, jestem z normalnej chłopskiej rodziny, generalnie bardzo mi się powodzi i nei narzekam, jedynym moim kiedyś kompleksem było to że byłem wysoki, teraz to wspaniały atut i w pracy i wobec kobiet....


a ja myslalam , ze wiadoma osoba jest tylko jedna
:o :o :o
hahahaha, to samo sobie pomyślałem. :D :D :D
Myślisz, że mamy tym razem do czynienia z męskim wcieleniem? :wink:

Majka
10-11-2005, 07:59
mam 30 lat, kończyłem kilka uczelni, także prawo, ale i inormatykę, mam żonę od 4 laty, Ala 3,5 roku, bliźniaki 1,5 roku, buduje dom normalny konserwatywny 3w plus dachówka na dziace na wsi pod miastem, jestem z normalnej chłopskiej rodziny, generalnie bardzo mi się powodzi i nei narzekam, jedynym moim kiedyś kompleksem było to że byłem wysoki, teraz to wspaniały atut i w pracy i wobec kobiet....


a ja myslalam , ze wiadoma osoba jest tylko jedna
:o :o :o
hahahaha, to samo sobie pomyślałem. :D :D :D
Myślisz, że mamy tym razem do czynienia z męskim wcieleniem? :wink:

narcyzm się szerzy 8)

jabko
10-11-2005, 08:42
Słucham sobie expose.

Jarek K. szystkim da...a co dziwne nikomu nie zabierze.

Powstaje na naszych oczach nowe przysłowie:

Z PUSTEGO TYLKO KACZYŃSKI NALEJE.

Stadiony zbujdują. Olaboga.
PiS: Jak wygramy wybory to nasza reprezentacja wygra mistrzostwa świata. A jeśli nie wygramy - to nie zdobędzie.

Ot ZŁOTA KACZKA

gregmena
10-11-2005, 09:09
jabko a myslaleś że jak premierem będzie Rokita to obieca że wszystkim zabierze, a sobie da??? :)
rząd jak rząd, musimy go ocenić po czynach, na razie jedyny plus to obniżanie podatków to realne, a cała reszta wirtualna

poza tym może zakończmy już pluwajke....
nie przypominam sobie bym opluwał tu mTOm (nawet pare razy dobitnie się z nim zgadzałem) czy Maje i itd....
nie wiem ja jestem taki be a nie epitetuje was, a wy tacy cacy a non stop zamiast dyskusji atak personalny??? wiem wy jesteście INTELIGENCJA

podobnie powtórze 1000 raz, zwolennicy PIS nigdy tu nie mówili o ciemnych masach i zabieraniu innym praw wyborczych w przeciwieństwie do zwolenników PO.... toż chcecie demokracji GNOMÓW

pozwólcie miec inne zdanie niż WY

mTom
10-11-2005, 09:35
rząd jak rząd, musimy go ocenić po czynach, na razie jedyny plus to obniżanie podatków to realne, a cała reszta wirtualna

Musze Cię zmartwić. Będziesz płacił 50% stawkę PIT oraz 10 i 22% VAT. :D


poza tym może zakończmy już pluwajke....
Póki co składasz kolejną obietnicę bez pokrycia. :wink:


nie przypominam sobie bym opluwał tu mTOm

Potwierdzam, nie zostałem opluty przez Gregmena (ani wirtualnie ani w realu). Co najwyżej kpi sobie z mojej inteligencji. :wink:


wiem wy jesteście INTELIGENCJA
Ty też. Masz dyplomów na pęczki. :lol:

gregmena
10-11-2005, 09:47
apropos dawno zakończylem pluwajke nie używam epieteów w dyskusji z 2 osobą, a poczytaj swoje ostatnie posty


OK
mTom przyjmuje zaklad, jesli jesteś odważny... czy zamiast 40% PIT
będzie 50% PIT jak twierdzi mTom
czy mniej jak 40% PIT np 28% albo 32 jak byly rożne propozycje PIS jak twierdzi gregmena

gra flaszka whisky

zaklad

PRZYJMUJESZ???

kto przegra to TROLL

kto wygra ma WHISKY

uczciwe zasady!!!

TCHÓRZYSZ???

zobaczymy PRAWDĘ!!!!! rozmawiajmy o faktach!!!!! skończcie to ciągle kreowanie końca Polski, pit 50% i radości jabca z zlych wiadomości dla Polski....

mTom
10-11-2005, 10:02
apropos dawno zakończylem pluwajke nie używam epieteów w dyskusji z 2 osobą, a poczytaj swoje ostatnie posty
Ale używałeś i nie widziałeś w tym nic złego. Zgadza się? Znudziłeś się i teraz tylko manipulujesz. :wink:

mTom przyjmuje zaklad, jesli jesteś odważny... czy zamiast 40% PIT
będzie 50% PIT jak twierdzi mTom
czy mniej jak 40% PIT np 28% albo 32 jak byly rożne propozycje PIS jak twierdzi gregmena
To nie ja twierdzę, a kolega Andrew, co to koalicję teraz tworzy.
Mam zasadę nigdy się nie zakładam, a już w szczególności z trollami.

A z tej koalicji to ja się autentycznie cieszę.

gregmena
10-11-2005, 10:13
na górze niejaki mTom napisał

Musze Cię zmartwić. Będziesz płacił 50% stawkę PIT oraz 10 i 22% VAT.

nie widzę żadnego podpisu Andrew.....

fantasy się mtomowi wkrada do głowy a także urojenia bo nie wie co pisze....

jej prawda wychodzi na wierzch pod nickiem mTOM pisze jaki ANDREW czyżby to 1 MULAT tu pisał????

nie zakładasz się, tchórzysz OK, za kilka miesięcy prawda wyjdzie czy będzie stawka 28% czy 50%, ale Ty i tak mi nie przyznasz racji, wolisz mącić dla samego mącenia, wolisz kreować spiskowe dzieje......

mTom
10-11-2005, 10:16
na górze niejaki mTom napisał

Musze Cię zmartwić. Będziesz płacił 50% stawkę PIT oraz 10 i 22% VAT.

nie widzę żadnego podpisu Andrew.....

fantasy się mtomowi wkrada do głowy a także urojenia bo nie wie co pisze....

jej prawda wychodzi na wierzch pod nickiem mTOM pisze jaki ANDREW czyżby to 1 MULAT tu pisał????

nie zakładasz się, tchórzysz OK, za kilka miesięcy prawda wyjdzie czy będzie stawka 28% czy 50%, ale Ty i tak mi nie przyznasz racji, wolisz mącić dla samego mącenia, wolisz kreować spiskowe dzieje......

Nie chrzań. :D :D :D

""Mamy pewien problem" - tak szef Samoobrony Andrzej Lepper skomentował w czwartek sejmowe expose premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Jak powiedział, jest "trochę rozczarowany", w związku z tym klub parlamentarny Samoobrony zastanowi się nad poparciem gabinetu Marcinkiewicza"

gregmena
10-11-2005, 10:17
rząd jak rząd, musimy go ocenić po czynach, na razie jedyny plus to obniżanie podatków to realne, a cała reszta wirtualna

Musze Cię zmartwić. Będziesz płacił 50% stawkę PIT oraz 10 i 22% VAT. :D


poza tym może zakończmy już pluwajke....
Póki co składasz kolejną obietnicę bez pokrycia. :wink:


nie przypominam sobie bym opluwał tu mTOm

Potwierdzam, nie zostałem opluty przez Gregmena (ani wirtualnie ani w realu). Co najwyżej kpi sobie z mojej inteligencji. :wink:


wiem wy jesteście INTELIGENCJA
Ty też. Masz dyplomów na pęczki. :lol:

wg mtoma
Mtom nigdy nie pisał że bedzie 50% PIT
ale pisał tu Andrew
KIM JEST MTOM
wnioski wyciągnijcie sami

wieszczycie jakas koalicje PISU z Samoobroną a tu MTOM ANDREW pisze o rozczarowaniu???

mTom
10-11-2005, 10:32
Facet, to miało być dowcipne. Mniej a inteligentniej o ile mogę prosić.

Acha rozdawnicze propozycje PiS będą nas kosztowały 5-6 mld zł rocznie. :-?

gregmena
10-11-2005, 11:02
raz mtom pisze:
Musze Cię zmartwić. Będziesz płacił 50% stawkę PIT oraz 10 i 22% VAT.

raz pisze:
To nie ja twierdzę, a kolega Andrew, co to koalicję teraz tworzy.

raz pisze że:
a kolega Andrew, co to koalicję teraz tworzy.

raz pisze:
"Mamy pewien problem" - tak szef Samoobrony Andrzej Lepper skomentował w czwartek sejmowe expose premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Jak powiedział, jest "trochę rozczarowany", w związku z tym klub parlamentarny Samoobrony zastanowi się nad poparciem gabinetu Marcinkiewicza"

kilka minut, a jakże widoczne postępy schizofremi


jeszcze dzięń dwa a mtom będzie wieszczył podatki 90% PIT, koalicję PO z SAMOOBRONĄ i kto wie co jeszcze jak tak szybko zmienia zdanie

mTOMUS czytaj co pisze, zanim napiszesz bo co chwilę piszesz co innego, chyba że jest was paru na nicku DR JEKYLL and MR HYDE

mTom
10-11-2005, 11:08
Na szczęście wszyscy mogą prześledzić co Ty piszesz. Przynajmniej jest wesoło.:D
Acha, jak jest taki znaczek " to oznacza, że... sam zresztą po prawie wiesz najlepiej. Chyba, że nie byłeś na tym wykładzie? :wink:
Czy wysłałeś mi już maila?

Xena z Xsary
10-11-2005, 11:11
wiesz co cholera nawet z deka podobny jestem, ale kurcze programowo i gospodarczo mam inne myślenie

wiesz co, jakoś ciężko w to uwierzyć, ale staram się.

mTom
10-11-2005, 11:12
Obiecał zdjęcia. Pożyjemy zobaczymy. :D :D :D

Xena z Xsary
10-11-2005, 11:14
apropo Prezydentów - czy słyszeliście plotkę, że Kwaśniewski podobno zamierza dołączyć do budowniczych swojego domu?

mTom
10-11-2005, 11:18
Sprawdźmy czy już się na forum zalogował. Chętnie bym z nim podyskutował. Ale, ale... nie sugerujesz chyba, że już z nim rozmawiamy? :wink: :D

Xena z Xsary
10-11-2005, 11:21
Sprawdźmy czy już się na forum zalogował. Chętnie bym z nim podyskutował. Ale, ale... nie sugerujesz chyba, że już z nim rozmawiamy? :wink: :D

nie no co Ty.
staję absolutnie w obronie Kwaśniewskiego tutaj. Prosze bez takich prorównań;)

Tak na poważnie to tu jest link

http://wiadomosci.onet.pl/1193304,11,item.html

mTom
10-11-2005, 11:22
Tak mi się tylko skojarzyło.:wink:
W Wiśle buduje. Hehe, zobaczymy jak zaśpiewa kiedy stanie oko w oko z wykonawcami.

10-11-2005, 11:24
Tak mi się tylko skojarzyło.:wink:
W Wiśle buduje. Hehe, zobaczymy jak zaśpiewa kiedy stanie oko w oko z wykonawcami.
Chyba, że bedzie stawiała autoryzowana ekipa z BOR-u ;) Proponuję objęcie szczególną kontrolą urządzeń do hydromasażu ;) 8)

katerhasser
10-11-2005, 13:29
chyba nie będzie lubianym sąsiadem - co jak co ale z komuchami nigdy górale nie trzymali... czyżby Kwaśny zaczął tam misję jakąś?
bać się nie musi bo ma ochronę, chyba, że się jej zgubi i napotka jakiegoś nerwowego bacę :D

Majka
10-11-2005, 13:47
Może byc lubianym. Jola umie zjednywać sobie ludzi, a i Olek jest "równy" gość. :wink:

jabko
11-11-2005, 18:20
"...i radości jabca z zlych wiadomości dla Polski.... "

Ależ jabko absolutnie się nie cieszy ze złych wiadomosci.

Jabko tylko stwierdza że jak Kaczuszka pluje i wymachuje szabelka na sąsiadów w czasie kampani to potem sąsiedzi ripostują.

A cierpi prosty lud bo jak narazie:

- mam drozszy kredyt
- mniej pracy dla rodziny bo zakaz na mięsko przez Rosję
- mniej pracy dla rodziny bo zakaz na produkcję roślinną przez Rosję
- Lepper jest vicemarszałkiem

Same straty dotychczas.

I jeszcze cytat z Jarka K.
"pozycja Leppera będzie rosła w miarę popierania ustaw ...itd" - odnaleziony trzeci bliżniak powoli ma coraz większe uznanie
Sprzedajmy wszystko - byleby do koryta.


Choc "czerwonych" złodzieji nie lubie jak psów to Duet Kaczorski przysparza mi po stokroć więcej ubytku kasy niz Kwach.


Wiwat Kaczki, wiwat Kaczyzm

P.S. - objaśnienie dla głupców nie rozumiejacych słowa "sarkazm"
Słowa wiwat Kaczki nie oznaczają cieszenia się ze złych wiadomosci ani prawdziwego głosu poparcia dla Kaczyńskich
Oznacza coś wręcz przeciwnego.

boguslaw
11-11-2005, 22:19
W Ustroniu koło Wisły osiadł na stare lata Edi Gierek.
W Wiśle ostatnie lata spędził również tow. Wiesław.
W okresie "późnego Gierka" wybudowało w Wiśle swoje daczo-domostwa
wielu prominentnych z KC oraz czapa śląskiego KW.
W kupie zawsze raźniej a i powspominać można dawne dobre czasy....
Góry pozwalają złapać dystans. :roll:

boguslaw
11-11-2005, 22:29
Czas gra na niekorzyść PO.
Niektórzy z PO już zdali sobie z tego sprawę. Coraz więcej stanowisk już jest obsadzonych a nominowani szybko się do foteli przytwierdzą i zapuszczą mocne korzenie.
Odwrócić fakty dokonane będzie dla PO niezwykle ciężko.
PO stanęła w jednym szeregu z SLD i miast partii, która tworzy nową Polskę 9 a taki dostała mandat od wyborców), stała się partią kontestującą i blokującą.
Ludziom nie będzie się to podobać.
Teraz większość będzie trzymać kciuki za to, żeby się jednak udało.
Nieobecni (w rządzie) nie mają racji.
A jeśli Lepperowcy i LPR okażą się bardziej cywilizowani i nastawieni konstruktywnie i mniej roszczeniowo, to dla PO będzie niewesoło.

jareko
11-11-2005, 23:20
Czas gra na niekorzyść PO....PO stanęła w jednym szeregu z SLD i miast partii, która tworzy nową Polskę a taki dostała mandat od wyborców), stała się partią kontestującą i blokującą.....
Mandat od wyborcow dostala inny - by zmienic gospodarke i na niej skupic sie przede wszystkim, by zmienic finanse zarowno panstwa jak i nasze, by nie paktowac o stolki z kimkolwiek a zwlaszcza z Samoobrona czy LPR, by miec twarz co tak niepopularne jak widac jest i niezrozumiale dla wiekszosci
Hmmm.....fakt, ustawieni zostali w jednym szeregu z SLD choc sojuszu z nim nie tworza. Mam nadzieje ze beda opozycja blokujaca nierealne ustawy a popierajaca to co od poczatku bylo deklarowane - wlasnie naprawe gospodarki RP i jej finansow.
Tak - stoja jakby w szerego z SLD tak jak PiS stanal w jednym szeregu z SO i LPR z tym tylko ze LPR SO PiS tworza jawna juz koalicje rzadowa.
LPR i SO jawnie popierajace rzad okazaly sie wraz z PO i SLD jedynymi ktore trzymaja sie swych przedwyborczech obietnic. PiS niestety dla nas wszystkich nie wywiazuje sie tak naprawde z zadnej obietnicy.
PiS w tej kolalicji latwiej bedzie mogl zmieniac i wprowadzac nowe ustawy socjalne (efektem czego moze byc wylozenie budzetu) zas o wiele gorzej bedzie im z gospodarczymi gdyz LPR i SO bedzie przeciw. Sadze ze wtedy poprze ich PO i SLD i teraz nalezy tylko liczyc na to iz od gospodarki swe dzialania rozpoczna. Jesli tak bedzie to LPR jak i SO sie od PiS odwroci i tym samym, mimo iz rzad mniejszosciowy, cos jednak uda im sie dobrego zdzialac.
Smuci tylko styl w jakim sie to wszystko odbywa
Dobrze spiewal Kazik ; "....politycy to prostytutki...." Choc ja uzylbym w swietle wydarzen ostatnich miesiecy bardziej dosadnych sformuowan

12-11-2005, 04:05
PO pokazała ,że nie poszli tylko dla stołków do wyborów ale zależało im na naprawie RP...
odwrotnie tomku
primadonny z PO sie obraziły bo nie dostały stołków ...
PO pokazała ze chodziło im wyłacznie o stołki ...
:D


... i tu chciałbym zapytać się wyborców PIS-u SMAKOWAŁA KIEŁBASKA?
Bo ja , i dzięki wam za to Platformo, mogę spokojnie patrzeć w lustro :D
... i tu chciałbym zapytac ciebie tomku
możesz dalej spokojnie patrzec w lustro? z reka w nocniku po wyborach ?? :o

:lol:

boguslaw
12-11-2005, 08:25
Jareko - przyjacielu, piszesz: : "Tak - stoją jakby w szerego z SLD tak jak PiS stanął w jednym szeregu z SO i LPR z tym tylko że LPR SO PiS tworzą jawną już koalicją rządową
." :o
No więc, co jest większą zdradą? sojusz z komuchami ? czy też "sojusz"
z chłopami i "moherowymi" narodowcami ??

PO chciało być Ewą - tą jedyną - bez możliwości wyboru. Wybór jednak jest. Można być samemu.

PIS może i nie chciał na siłę koalicji z PO, choćby z tego powodu, że tam głównie należy poszukiwać jeszcze czynnych kolaborantów, "agentów", i strażników powstałego w Polsce układu polityczno-biznesowego.

Gorące deklaracje,że koalicja PIS-u jest możliwa tylko z PO, odbierałbym jako sposób na znaczne zmniejszenie ceny za poparcie PIS-u przez parlamentarnych "maluchów".
Wcale nie trzeba im nawet wiele obiecywać i dawać.
W ten sposób te małe partie mogą w ogóle zaistnieć. :roll:

W sytuacji powstania koalicji POPIS, o małych partiach można by spokojnie zapomnieć.
Do 3/4 w Zgromadzeniu Narodowym bardzo niewiele im brakuje.....

Wystarczy, że Marcinkiewicz wykonywać będzie dawno oczekiwane przez społeczeństwo ruchy, nawet przy biernej aprobacie SO i LPR a w tym momencie PO jest w d..ie.
Dla Polaków, to oni z SLD będą kontestatorami krzyczącymi w kółko jakieś bzdury na temat Leppera. Ludzie odbiorą to jako niekonstruktywne warcholstwo.
Ludzie chcą sprawnego rządu a nie partyjnych przepychanek.
A jeszcze jak Lepper zmieni swój wizerunek........ a robi to póki co bardzo umiejętnie....
Żadnego przeciwnika (klienta) nie wolno lekceważyć.
A szczególnie tego, na którego głosowało 15% głosujących.
Żeby go zmarginalizować, należy postępować roztropniej od niego.
Zmiany wizerunku, realizowane przez Leppera, świadczą o tym ,że ma on cel długoterminowy i stosownie do swojej aktualnej pozycji, jak kameleon zmienia skórę. Lekceważenie go przez politykow i wyborców PO, to zwykła pycha i krótkowzroczność by nie rzec głupota. On jest.
I to jest fakt. A wskutek postępowania PO jest tylko coraz mocniejszy...

Trochę dystansu.
Cierpliwości. Reakcja rynku jest przejściowa, euro tanieje ( BUX na Węgrzech również leci na dół) bo wzmacnia się dolar a za postawę ruskich nie odpowiada na miłość boską PIS. Trochę obiektywizmu panowie!!

Jareko piszesz jeszcze: "Dobrze spiewal Kazik ; "....politycy to prostytutki...."".
Pamiętaj Jareko, ci z PO również a może i przede wszystkim.
Spójrz jakim zlepkiem jest ta partia. nie zapominaj o jej licznych rodowodach. Nie broń żadnej prostytutki.
:wink: Stań z boku.

12-11-2005, 11:30
Wydawało się,ze PO to jednak partia ludzi racjonalnie myślących.
A tu ...widać jak na twarzy ;) wszystkie złości i żale z przegranej.
Przemowa Tuska w sejmie,jego pogarda dla zwykłych ludzi była czymś najbardziej obrzydliwym ,co ostatnio usłyszałam.
Inteligent w 1-szym pokoleniu teraz z gorliwością neofity pluje na prostych ludzi.
No,ale czego można wymagać od kogoś,kto tworzy koalicję z SLD? :lol:

Ciekawe,jakie nakrycie głowy nosi jego matka? ;)

rrmi
12-11-2005, 15:38
Wystarczy, że Marcinkiewicz wykonywać będzie dawno oczekiwane przez społeczeństwo ruchy, nawet przy biernej aprobacie SO i LPR a w tym momencie PO jest w d..ie.


Masz na mysli , ze obiecal zmniejszyc deficyt budzetowy do 30mld , a naobiecywal pomocy , ze hooohooo?
To jak myslisz skad on te pieniadze wezmie nie zwiekszajac deficytu?
Zarzadzanie czy to krajem , czy kioskiem ruchu sprowadza sie do tych samych zasad .
Ekonomia skomplikowana jest tylko dla ekonomistow .
A to sa proste zasady , ktorych nalezy sie konsekwentnie trzymac .

jareko
12-11-2005, 18:24
Jareko - przyjacielu,
dzieki serdeczne :) milo mi :)


...... piszesz jeszcze: "Dobrze spiewal Kazik ; "....politycy to prostytutki...."".
Pamiętaj Jareko, ci z PO również a może i przede wszystkim.
Spójrz jakim zlepkiem jest ta partia. nie zapominaj o jej licznych rodowodach. Nie broń żadnej prostytutki.
:wink: Stań z boku.
stoje z boku i nie zamierzam bronic zadnej - chyba ze mamy na mysli te prawdziwe, z krwii kosci. Potrafie je zrozumiec - tych na Wiejskiej jakos nie. Sa pewne granice zeszmacenia - i nie ma znaczenia czy mam na mysli PO PiS LPR Samoobrone czy innych
Stoje z boku - czy nie zauwazyles iz nie zaciecietrzewiam sie w dyskusji (poza jednym osobnikiem ktorego wypowiedzi sa obrazliwe nei tylko dla mnei)? Patrze trzezwo jako zwolennik liberalnego kursu w naszym kraju glosowalem na PO i podoba mi sie mimo wszystko ich postawa po przegranych wyborach. Przegranych raptem o 3 %. To nie jest przegrana w mojej ocenie. Dywaguje sobie tutaj co moze byc dalej i jak widze czesc moich przewidywan sie sprawdza - wystarczy cofnac sie o kilka stron wstecz. I wiesz co Bogus, przyjacielu moj :) nie satysfakcjonujace mnie sa przemiany jakie sie rysuja przed nami. Skupienie sie na przeszlosci zamiast na przyszlosci jakos zle mi sie kojarzy. Kielbasa wyborcza czkawka nam sie chyba odbije gdyz tak jak rrmi (buzaiczek sympatio Ty moja :) )napisala tu nie trzeba wielkiej znajomosci ekonomi by zrozumiec co nas czeka. BY komus dac trzeba na to miec a zeby miec trzeba te kase skasc zalatwic jednym slowem innym zabrac.Malo tego - wszyscy jakby zapomnieli iz na lata 2006-2007 czeka nas splata chyba do tej pory najwiekszych zobowiazan wobec innych co dodatkowo nas po kieszeni uderzy.
A tu skupienie sie na stolkach, kupczenie z kazdej strony stolkami
NIe podoba mi sie to

12-11-2005, 18:54
Nie wiem, czy zanotowaliście to, co powiedział po "przejściu" rządu Andrew. Cytatu dokładnie nie podam, ale to coś w stylu: "Wydawało się wam, że wygoniliście barbarzyńców" A barbarzyńcy wygrali. I ta wojna będzie trwać" :-?
Jak się Wam podobało?

stander
12-11-2005, 19:22
A skoro już o Andrew, to czy słyszeliście o jego pomyśle (następny superpomysł po naruszaniu rezerwy walutowej), żeby "sięgnąć po pieniądze z Otwartych Funduszy Emerytalnych, bo one nie pracują dla Polski"? A ja już się cieszyłam, że mój fundusz pracuje dla mnie.

boguslaw
12-11-2005, 19:24
rrmi- co Ty się martwisz za premiera? To, skąd weźmie pieniądze to jest jego problem. Czy to jest idiota? Chyba dobrze wie, jaki był poziom
marnotrawienia i rozpełzania budżetowych pieniędzy. Potężny procent budżetu rozchodził się w sposob niekontrolowany przez Sejm.
Projekt nowelizacji budżetu wszystko wkrótce nam powie.
Nie martw się na zapas. :wink:

Póki co, zapowiedziane progi podatkowe są korzystne. 18% + próg 80.000.- PLN, przy utrzymaniu wspólnego opodatkowania małżonków to
podatek dla większości niższy ( dla mnie nie - mam teraz liniowy 19%).
Ważne jest by międzynarodowy biznes nie zaczął nas blokować.......

Zakazy ze strony Rosji powinno się traktować jako "przygotowanie pola negocjacyjnego" przez Rosję wobec nowej polskiej ekipy rządowej.
Będzie chodziło o drugą rurę i z pewnością autostradę północną do Kaliningradu oraz renegocjacje dostaw gazu.
Nasz największy atut to bycie krajem tranzytu towarów z Europy do Rosji.
I to jest nasz atut, który musimy dobrze i powoli sprzedawać.
To diabelnie mało. Trzeba szukać czegoś więcej.

Baba- Lepper powiedział, że w Sejmie Wersalu nie będzie oraz " Ja się rozwinąłem za to wy się cofnęliście" ( patrząc na PO). Ma w tym dużo racji.

Jareko. Każda dobra prostytutka powie Ci tak:
"Prostytutka to zawód a k.rwa to charakter".
W naszej polityce są i jedne i drugie: zawodowe prostytutki i zwykłe k.rwy :lol:

rrmi
12-11-2005, 19:52
rrmi- co Ty się martwisz za premiera? To, skąd weźmie pieniądze to jest jego problem. Czy to jest idiota?
bylby to jego problem gdyby ze swoich wylozyl .
Bedzie dzielil jednak nasze pieniadze , Twoje tez.

Jareko dziekuje za buziaczki.
Pochlebiasz mi :oops: :oops:

gregmena
13-11-2005, 15:01
nie wiem dlaczego tu w wielu obecnych (patrz jareko np.) jest tyle zacietrzewienia, ataku dla samego ataku.....

ludzie rząd zaczyna a na jego barki padają już wszystkie najgorsze kalumnie i oskrażenia, oceńmy ich za 2-3-4lata..... dajmy szanse.... PO jak by było poważne to było by w rządzie a nie wchodziło w najbardziej żenującą koalicję ostatnich 16 lat z SLD.... przerażające..... no ale zawsze o tym marzył papcio Michnik....

dowód idiotyzmu kilka stron wcześniej dał jabco radując się że gaz zdrożeje, mam pytanie czy wyborcom PO zalezy na Polsce jeśli się cieszą z złych wiadomości dla Polski????

patrzcie na fakty a nie na żałosne urażone ambicje PO, gdyby Tusk był człowiekiem z zasadami podałby się do dymisji jako szef parti, bo osiągnąl rzecz NIEMOŻLIWĄ przegrał 2 razy wybory które PO i TUSK musiało wygrać, przypominam ze w wyborach prezydenckich mial juz 57 do 43% a Po w parlamentarnych sondażach miało nawet 20% przewagi...... to jest zadziwiające by zrobić wszystko by przegrac i uważać że jest ok.... cieszę się że człowiek który potrafi przegrać toco wygrane nie rządzi Polską!!

ale dlaczego przegrał napisał opal
"A tu ...widać jak na twarzy wszystkie złości i żale z przegranej.
Przemowa Tuska w sejmie,jego pogarda dla zwykłych ludzi była czymś najbardziej obrzydliwym, co ostatnio usłyszałam.
Inteligent w 1-szym pokoleniu teraz z gorliwością neofity pluje na prostych ludzi.
No,ale czego można wymagać od kogoś,kto tworzy koalicję z SLD? "

Luc Skywalker
13-11-2005, 16:45
nie wiem dlaczego tu w wielu obecnych (patrz jareko np.) jest tyle zacietrzewienia, ataku dla samego ataku.....

Przeczytaj jeszcze raz wypowiedzi Jareko to zobaczysz , ze oprocz slow jest tam tez tresc .
Nie podoba mi sie , ze przypinasz latki ludziom .
To zupelnie tak , jakby napisac o tobie ...

boguslaw
13-11-2005, 20:28
Intersuje mnie, jaka będzie postawa mediów.
Są dwie możliwości:
Albo rząd i układ parlamentarny będzie nadal ostro atakowany (w co osobiście wątpię) po to by powstaly układ cały czas szarpać i osłabiać, albo
ataki będą tylko z niektórych stron (Gazeta), znacznie słabsze a szefowie i przede wszystkim właściciele pism, którzy są w dużej mierze za granicą, wybiorą "poprawność polityczną", chcąc być w dobrych stosunkach z nową
władzą, która może jeszcze potrwać hoho.....
Nikt nie będzie atakował wprost urzędującego premiera czy też prezydenta a istnienie silnej siostrzanej opozycji tylko wzmaga czujność
nowego układu.
Możliwośc realizacji skutecznej prowokacji politycznej jest obecnie bez porównania mniejsza niż przy poprzedniej ekipie.

Dziennikarze również będą ukontentowani jeśli nowe przepisy ograniczą skalę ich samozatrudnienia w redakcjach.
Powinno to zmniejszyć ich hienowate nastawienie do wydarzeń.

Nie jestem zwolennikiem masowych rozliczeń, lecz ludowi a przede wszystkim prominentom przyda sie kilka "pokazówek".
Ludzie muszą uwierzyć w Państwo- i to powinien być cel nadrzędny.
W tym celu należy dokonąć inspekcji jego fundamentów i dokonać koniecznych wzmocnień.
Wyczyścić przedpole. zlikwidować akweny "mętnej wody".
Potem dopiero można budowac dalej.

Marcinkiewicz dużo i wyraźnie opowiada o swoich zamierzeniach. Trudno byłoby mu się z ich realizacji później wycofać.

jareko
13-11-2005, 21:41
Bogus - szcuneczek :)
Licze na to ze mimo iz powstala egzotyczna koalicja i w moim doczuciu Kaczorki wyd...ly wszystkich wokolo by zdobyc pelnie wladzy to jednak zmiany nastapia i to w dobrym kierunku. Ze obciazenia dla malych i duzych z racji ZUS ulegna zmniejszeniu, ze w jakis sposob uda im sie pogodzic zapowiedziany wzrost wydatkow socjalnych z obnizeniem wszystkich inych wydatkow
Co prawda nie wiem jak oni mysla to zrobic - wrecz jest to nierealne - ale moze?
Goopi naiwniak jestem ale coz nam innego pozostaje jak tylko obserwowac i liczyc na to ze im sie uda? Bo jaka jest alternatywa? Sadzac po wiekszosci wypowiezi tutaj nawet przyszle wybory nie rozstrzygna zwyciestwa jednoznacznego zwyciestwa jednej partii a zaowocowac moga radykalnym wzrostem udzialu w rzadzeniu SO i LPR - a to jzu bylaby naprawde kleska dla nas wszystkich

gregmena
13-11-2005, 22:07
miejmy nadzieje w rozwadze PIS i MArcinkiewicza..... ja mam wciąż nadzieję że dogadają się z PO

a jeśłi nie, to i tak mam nadzieje że to będzie pierwszy rząd który realnie obniży PIT nawet wbrew ciągłym tu czytanym negatywizmom, straszeniu i spikowym teoriom dziejów, jak to i już tu mtom napisał że będe płacił 50%.....

kroyena
14-11-2005, 09:51
Uwaga, uwaga.
Będę wróżył.
Nie z fusów, z plakatów.

Odwożę dzisiaj dziecko do przedszkola i na miejscu wyborczego:
1) Tuska widzę reklamę Zorro. Zorro jak wszyscy wiemy był przebiegłym rozbójnikiem, który walczył z układem starego Meksyku. Walczył z poborcami podatkowymi i namiestnikami Kaliforni, czy jakoś tak. Wnioski nasuwają się same, musimy się gdzieś przyłączyć. Kalifornia przyłączyła się do USA. A my gdzie? :roll: :-?
2) Kaczyńskiego reklamę OKI ta z pinczerkiem i Wiernością Wydruku. Wnioski podobnie jak u Tuska nasuwają się same. Z pinczerami szło się na niedźwiedzie (ciekawe które białe czy czarne do obu im blisko), niestety pinczery służyły tylko do wystawienia zwierzyny dla myśliwego. Niedźwiedziowi to one mogły... Pinczery to taka rasa, która ma kłopoty z przejrzeniem na OKI. Za to nie będzie miała kłopotów w Wiernością wydruku. Czego? To sobie niedługo dopiszemy sami w grę wchodzą albo knoty, albo ligacje. :(

Nic jeno siąść i wyć.
Bo nie ma sięo co spierać.
Powinni se uchwalić prawo, że ta partia, która nie wykonuje woli wyborców staje przed swoim elektoratem, a w zasadzie szpalerem, a elektroat robi jej staropolską "Scieżkę zdrowia" jeno nie bije za mocno, że by dla każdego starczyło.
I tak aż do właściwego efektu. Mieli by albo twarde siedziska (nie będą forsował automatu :wink: ), albo by się im nawbijało trochę mądrości ludowych (oczywiście :roll: ). Oczywiście 8) .

kroyena
14-11-2005, 09:52
Zapomniałem dodać, że namiestnikiem w POpulistycznej Wielkiej Polsce, przebąkują, kogoś z Samej O Brony.

gregmena
14-11-2005, 11:13
ja to żałuję że Po nie wygrało

już pisałem, ale nasi kandydaci z PO w podkarpaciu obiecywali w ciągu roku, 100 km autostrad, 100 tys mieszkań itd itp.... takich haseł na podkarpaciu to nawet samoobrona nie miala...

kroyena no dzięki twojej wypowiedzi o rozbójnikach zrozumialem dlaczego Tusk rekordy poparcia mial w aresztach śledczych..... czyżbyś chcial dac do zrozumienia że swój na swojego glosuje???? czyżbyś pytając gdzie nas przyłączyć.... chciał zasugerować że rodzina Tuska i on sam marzyla o przyłączeniu nas np. do Niemiec???? nie wiedzialem że wśród wyborców Tuska tak żywo żyje kwestia przyłaczenia Polski gdzieś... cholera to już kumam dlaczego jako jedyny w bloku 11 listopada wywiesilem flage Polską, inni pewnie czekając na przyłączenie mieli inne flagi.... a tu Tusk przegrał...

14-11-2005, 11:18
ja to żałuję że Po nie wygrało

już pisałem, ale nasi kandydaci z PO w podkarpaciu obiecywali w ciągu roku, 100 km autostrad, 100 tys mieszkań itd itp.... takich haseł na podkarpaciu to nawet samoobrona nie miala...

kroyena no dzięki twojej wypowiedzi o rozbójnikach zrozumialem dlaczego Tusk rekordy poparcia mial w aresztach śledczych..... czyżbyś chcial dac do zrozumienia że swój na swojego glosuje???? czyżbyś pytając gdzie nas przyłączyć.... chciał zasugerować że rodzina Tuska i on sam marzyla o przyłączeniu nas np. do Niemiec???? nie wiedzialem że wśród wyborców Tuska tak żywo żyje kwestia przyłaczenia Polski gdzieś... cholera to już kumam dlaczego jako jedyny w bloku 11 listopada wywiesilem flage Polską, inni pewnie czekając na przyłączenie mieli inne flagi.... a tu Tusk przegrał...

:o :o Pewnie mieli same gwiazdy Dawida i flagi masońskie. Tak tajne, że nie można powiesić ;)
Jezu, chłopie, sugeruje meliskę zamiast kawy :o 8)

jabko
14-11-2005, 13:32
:o :o Pewnie mieli same gwiazdy Dawida i flagi masońskie. Tak tajne, że nie można powiesić ;)
Jezu, chłopie, sugeruje meliskę zamiast kawy :o 8)

u he he h ehe e :roll:
I jeszcze jakies oddalone, spokojne miejsce i ubiorek z długimi rękawkami. :lol:

gregmena
14-11-2005, 13:37
babo nie wiedzialem że wśród budowniczych krążą aż tak spiskowe teorie dziejów.... cholera..... ja sobie tylko żartuje z kreoyeny że gdzieś chce nas przyłączać.... a Ty tak na serio o flagach Dawida.....

że też ludzie na serio tu piszą o przyłączeniu gdzieś Polski i chowaniu flag Dawida.....

czy na tym forum kiedyś zakończy się czarnowidztwo, negatywizm, spiskowe teorie dziejów.... ludzie dajmy im porządzić, rozmawiajmy o czynach.... a nie jak to mtom straszy podatkami 50%..... przecież za rok będzie wiadomo czy wasze czarnowidztwo sie sprawdzi, zobaczymy czy będziemy placili 50% PIT czy nie!!!

troche optymizmu, wiary w siebie, w Polske.....

14-11-2005, 13:39
babo nie wiedzialem że wśród budowniczych krążą aż tak spiskowe teorie dziejów.... cholera..... ja sobie tylko żartuje z kreoyeny że gdzieś chce nas przyłączać.... a Ty tak na serio o flagach Dawida.....

że też ludzie na serio tu piszą o przyłączeniu gdzieś Polski i chowaniu flag Dawida.....

czy na tym forum kiedyś zakończy się czarnowidztwo, negatywizm, spiskowe teorie dziejów.... ludzie dajmy im porządzić, rozmawiajmy o czynach.... a nie jak to mtom straszy podatkami 50%..... przecież za rok będzie wiadomo czy wasze czarnowidztwo sie sprawdzi, zobaczymy czy będziemy placili 50% PIT czy nie!!!

troche optymizmu, wiary w siebie, w Polske.....

Gregmena, ja NIE na poważnie :o :o :o :D

kroyena
14-11-2005, 15:02
gregus ja leniwy jestem i nic nie musze przyłączać.
Od paru ładnych pokoleń jesteśmy do rur surowcowych przyłączeni, od lat paru do NATO przedtem do innego układu :lol: .
Od roku i trocha do tworu zwanego UE.
A ty mnie tu z Samosiejnoj Polszu wyjeżdżasz. :o

Jak mawiał Smoleń w kabarecie Tey:
"Amerykanie to chociaż przeproszą." 8)
Facet tu nie o honora chodzi, bo równie dobrze możemu klikać, że Rumini też są honorowi.

Co do wiary to ją miałem w tym roku po I Kwietnia, ale się rozeszła po kościach bo nikomu nie pasowały wybory na fali po tym co był z nas najważniejszy. I do reszty wiary odbsł się arcybiskup Życiński. Więc daj wiarze spokój.

Chochoł wiecznie żywy.
A jak człowiek "pluje na skorupę" to go jeszcze wyzywają. :o :wink:

Ja mam Święto Niepodległości w grudniu, mnie nikt go we Wersalu nie dał. Ślązaków zapytaj kiedy oni mają, jak się co niektórzy z Moskalami w kotka i myszkę ganiali. A potem cudu nad Wisłą oczekiwali, który na zasileniu przez innych w broń i ludzi polegał. Tyle histori nieco nowożytnej.

A co ty się tak na tym Podkarpaciu Niemców boisz i od kiedy hę?
A z kim to sobie Niemiaszkowie w Zakopanem obrady urządzili? Czyżby nie z Tawariszcziami od Dzieżyńskiego?

I tak sie możemy przepychać się na historię.

Niemce są tylko dobrze zorganizowane i systematyczne. Ale to tępy naród odtwórczy, który ma manię być Herrenvolk bo ma w hymnie "ueber alles" (największy błąd aliantów, pozostawienie takiego hymnu). A my mamy "Jeszcze nie zginęła" i nam wisi, do czasu aż nie zginie, a w tedy heroima, lanie krwi, czarne biżuterie, kibitki, brzezinki w lesie...
A jeszcze później to się zastanawiamy czemu my tacy biedni (jak wszysto wywiezione), czemu tacy głupi (jak mądrzy poszli do piachu albo w Ameryce siedzą).

Nam potrzebny narzędź na "Najdłuższą wojnę nowoczesnej Europy" a nie szczep ptasiej grypy honorowej.

Patrzaj na białego misia. Jaki fajny kij nagle w jego łapie się znalazł na ptactwo. Powiedział, że on mięsa nie jada, ba powiedział że on nic nie jada, co pod skrzydłami Kaczki chowane i co? I jajco. Nie przypominam sobie żeby 11 listopada w Moskwie było święto. Wracam po urlopie, gdzie przed urlopem już wiedziano, że będzie qq. I co i honorowy świeżo zaprzysiężony Minister Skuteczny Rolnictwa zdążył w dni 4 walizkę spakować. A ja pierdu taki honor. Ile naszych rolników (z podkarpackiego też) nie będzie miało czym podatków płacić. Bo do gara to se to mięcho włożą, ale w naturze nie zapłacą za edukacjędzieci, prąd, ruską benzynę i ruski gaz.

Więc mi greg przestań imputować, że będzie lepiej kiedy widzę że jest tak samo tylko gorzej. :( :evil: :(

Jak rolnicy paliwo rolnicze dostaną to co myślisz ile taki traktor bedzie na 100 km palił? I weź mi farmazonów nie wtykaj, że wtedy rolnik będzie żył z produkcji, a nie z handlu z mafią paliwową rolniczym paliwem (jak to teraz czynią rybacy). :evil:
PiSdzielony sukces gospodarczy. :evil:

Możesz se nawet to powyższe S zamienić na Z. :lol:

Wszędzie naokoło gdzie się ruszyło podatek liniowy jest. Jak umiesz wyciągać wnioski to wyciągaj. Jak chcesz się bawić w Sienkiewicza to ostrz pale. Będą igrzyska. Tylko kto za nie zapłaci?

Jak nie znasz odpowiedzi to se włacz darmowy "Rejs", który pewnie był dodatkiem do niemieckiej gazety o polskim tytule.

jacekj
14-11-2005, 20:45
A poseł Kurski z hukiem wyrzucony z partii w świetle jupiterów po ukojeniu się i złożeniu samokrytyki został z radością przyjęty w szeregi PiS, partii dla której prawo oraz sprawiedliwość to największe wartości.
I co?? Gierka czy przypadek??

gregmena
14-11-2005, 21:15
patrz Jacek Kurski powiedzial prawdę i go do partii wrocili... drugi Tusk kłamał w oczy, a co gorsze 2 razy wygrane wybory przegrał i trwa, chociaż jest człowiekiem z zasadami...

kroyena poczytaj najnowsze doniesienia z Słowacji, liniowy to LIPA, poczytaj ostanie doniesienia MFW

Geno
14-11-2005, 21:21
patrz jacek Kurski powiedzial prawdę i go do partii wrocili... drugi Tusk kłamał w oczy, a co gorsze 2 razy wygrane wybory przegrał i trwa, chociaż jest człowiekiem z zasadami...

kroyena poczytaj najnowsze doniesienia z Słowacji, liniowy to LIPA

Bardzo ciekawe podejście - nieważne ,że napluł na innego człowieka ważne ,że jako formę ekspiacji wyznaczył sobie wyznanie prawdy...fascynujące :D

tomek_lodz
14-11-2005, 21:24
No cóż dostał Kurski dostał swoje zadanie i je wypełnił na czas wyborów trzeba go było w ramach obiecanej kiełbaski wyborczej zawiesić, teraz diostanie premię (mówi sie o TVP :evil: za co my płacimy ten abonament ) a za cztery lata kto to będzie pamiętał :evil:

jareko
14-11-2005, 21:27
beznamietnie za RMF FM
cytuje :

5 mld zł zamierza zaoszczędzić rząd na cięciach w administracji publicznej. Zostaną zlikwidowane m.in. 33 delegatury urzędów wojewódzkich w miastach, które straciły status wojewódzkich. Jednocześnie powstają zupełnie nowe i kosztowne instytucje. Gdzie więc te oszczędności?

Likwidacja, oszczędności - wszystko to brzmi bardzo dobrze, ale pojawia się pytanie, kto przejmie kompetencje tych delegatur. Sprawy paszportowe, budowlane i geodezyjne zostaną przesunięte do starostw powiatowych. Choć i to nie jest przesądzone, bo jak się okazuje - jeszcze nic w tej sprawie nie jest pewne. Likwidacją delegatur zajmuje się bowiem MSWiA, a minister odpowiedzialny za administrację dopiero dziś ma się zająć tą sprawą.

Nie wiadomo też dokładnie, ile rząd zaoszczędzi na likwidacji tych urzędów. Według naszych pobieżnych obliczeń wynika, że w delegaturach w całym kraju pracuje około 1,5 tys. pracowników, a koszt ich działania to około 80 mln złotych. Zaznaczmy, że część tych pieniędzy mają przejąć starostwa. Cóż, jak widać, oszczędność pozorna.

"Nie sądzimy, aby cięcia w administracji państwowej przyniosły duże oszczędności" - uważa Marek Goliszewski z Rady Przedsiębiorczości. I przypomina, że niegdyś plan Hausera także ambitnie zakładał wielomiliardowe oszczędności, a skończyło się na kilku milionach.

Bilans może wyjść na zero

Jednocześnie rząd tworzy zupełnie nowe i kosztowne instytucje jak urząd antykorupcyjny, nowych urzędników zatrudniają też poszczególni ministrowie. Tak więc bilans tych roszad może wyjść na zero, albo nawet dopłacimy do tych rządowych pomysłów administracyjnych.

Likwidacja wielu agencji będzie tylko pozorna. Dla przykładu Agencja Nieruchomości Rolnych, która rzekomo ma być zlikwidowana, tak naprawdę zostanie przekształcona w Bank Ziemi w Ministerstwie Rolnictwa. Urzędnicy zmienią więc tylko miejsce pracy. Sam premier już skorygował zapowiedzi szybkich i dużych oszczędności. Nie będzie to 5 miliardów - oszczędności w roku 2006 wyniosą co najwyżej połowę tej kwoty.

Jednak nawet i te oszczędności mogą być tylko pozorne, bo jednocześnie powstaje rozbudowany urząd antykorupcyjny, w którym ma być zatrudnionych 500 dobrze opłacanych osób. Ludzi od tajnych służb zatrudnia też na gwałt minister Zbigniew Wassermann, a od nowego roku zacznie działać Prokuratoria Generalna. Wątpliwe więc, aby to nowe państwo było państwem tańszym.

jabko
15-11-2005, 06:34
"Super Express": Policja rok temu nagrała rozmowę dwóch członków mafii paliwowej, którzy o ministrze Zbigniewie Wassermannie mówią: chciwy, ale pożyteczny.
Nagranie jest objęte najściślejszą tajemnicą państwową. Dokładną treść zna zaledwie kilkanaście osób w państwie.

Dziennikarzom "Super Expressu" udało się ustalić, że rozmowę dwóch członków mafii paliwowej nagrano na przełomie listopada i grudnia ub. r. Oficerowie CBŚ zdobyli informację, że we wrocławskiej restauracji dojdzie do spotkania Artura K. (którego zeznania przyczyniły się do aresztowania byłego szefa śląskiej policji, generała Kluka) oraz Tomasza K. Obydwaj od lat byli rozpracowywani jako czołowe postacie mafii paliwowej.REKLAMA Czytaj dalej


- Policjanci zainstalowali w knajpce mikrofony. Spotkanie trwało kilka godzin. Nagranie jest bardzo długie, mówi jeden z rozmówców "Super Expressu". Pita bez umiaru wódka rozwiązywała język mafiosom. Artur K. oraz Tomasz K. dzielili się wieloma informacjami, które okazały się niezwykle przydatne dla prowadzących śledztwo.

Przez kilka minut mafiosi rozmawiali także o Zbigniewie Wassermannie, który zasiadał w komisji śledczej badającej wpływ mafii paliwowej na polityków.

"To straszny chciwiec. Ale nie ruszaj go, jest przydatny dla nas, tak wyraża się o nim jeden z baronów" - pisze gazeta.

"Z tego fragmentu wynika, że poseł Wassermann mógł brać pieniądze od mafiosów" - sugeruje "Super Express".

Gazeta przypomina, że zeznania Artura K. złożone w krakowskiej prokuraturze raz już okazały się wiarygodne. Doprowadziły do wybuchu największego skandalu w dziejach policji. Zatrzymany przez policjantów z CBŚ Artur K. wyznał, że tajny plan zwalczania mafii paliwowej otrzymał od generała Mieczysława Kluka, byłego komendanta śląskiej policji.

---------------------------------------------------------------------------------

Poseł Jacek Kurski poinformował, że od wczoraj ponownie jest członkiem PiS. Jak dodał, jego odwołanie od decyzji o usunięciu go z partii rozpatrzył koleżeński sąd dyscyplinarny PiS, który zamienił tę karę na naganę.

Dziękuję sobie ze nie głosowałem na PiS.
Nie mógłbym w lustro patrzeć chyba.

Oni już są na poziomie SLD z końca kadencji.
A co bedzie dalej ??

dobrzykowice
15-11-2005, 09:06
Mini posumowanie dotychczasowych "dokonań" PiSu i jego rządu:

- lepper wicemarszałkiem sejmu
- giertych przewodniczącym sejmowej komisji do spraw służb specjalnych
- kurski przywrócony do łask
- wpadka minister finansów
- wpadka z upublicznieniem rozmów prowadzonych z USA w sprawie tarczy antyrakietowej
- coraz bardziej realna koalisja SO - PiS

nieźle jak na zaledwie pare tygodni PiS u władzy...

markus_gdynia
15-11-2005, 09:50
patrz Jacek Kurski powiedzial prawdę i go do partii wrocili... drugi Tusk kłamał w oczy, a co gorsze 2 razy wygrane wybory przegrał i trwa, chociaż jest człowiekiem z zasadami...

kroyena poczytaj najnowsze doniesienia z Słowacji, liniowy to LIPA, poczytaj ostanie doniesienia MFW


Jacek Kurski, współautor kampanii Lecha Kaczyńskiego usunięty niedawno z PiS, do PiS powrócił

Wczoraj sąd partyjny rozpatrywał jego odwołanie. I je uznał. Jacek Kurski został z PiS usunięty w październiku, gdy powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Angora", że dziadek Donalda Tuska zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu. I zarzucił Tuskowi, że prezentuje niemiecki punkt widzenia. Było to przed drugą turą wyborów prezydenckich. Został wyrzucony przez Lecha Kaczyńskiego ze sztabu, a przez sąd partyjny - z PiS.

Jacek Kurski zapowiedział, że się odwoła. Kiedy okazało się, że dziadek Tuska służył w Wehrmachcie, ale nie dobrowolnie, powiedział, że czuje się moralnie zrehabilitowany.
W trakcie wczorajszych obrad sądu spytaliśmy szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, czy chce, aby Jacek Kurski wrócił. Kaczyński odmówił odpowiedzi. Powiedział, że nie wie, co sąd zrobi. - Czytałem jego odwołanie. Jacek Kurski ma argument, że rzeczywiście krążyły informacje o takiej przeszłości dziadka Donalda Tuska. Prawdą też okazało się, że dziadek służył w Wehrmachcie. Są też przesłanki, aby sądzić, że Tusk wiedział o przeszłości dziadka. To przemawia za Jackiem Kurskim. Przeciw niemu przemawia zaś to, że zaszkodził gadulstwem swojej partii, i to, że w przeszłość dziadka w ogóle nie powinien się wdawać.

Kurski skłamał, a Ty te kłamstwa próbujesz dalej wcisnąć nam

markus_gdynia
15-11-2005, 10:00
I dla równowagi, w sprawie rzekomych wypowiedzi członków "mafii paliwowej" o Wassermanie:



Według dziennika krakowscy prokuratorzy, którzy znają nagranie, niewiele zrobili, aby wyjaśnić, czy była to próba skompromitowania ministra, czy prawda. Nagranie jest objęte najściślejszą tajemnicą państwową. Dokładną treść zna zaledwie kilkanaście osób w państwie.

Żenada, żenada i jeszcze raz żenada.
Czy należy rozumieć, że skoro dokładna treść jest znana tylko ograniczonej liczbie ludzi, to dziennikarze Super Expresu są równie uczciwi jak Poseł Jacek Kurski, i to co jest domniemaniem ogłaszają jako pewniak, czy też w tej ograniczonej liczbie dobrze poinformowanych są też dziennikarze Super Expresu.
Sam nie wiem która opcja jest bardziej niegodziwa.

mTom
15-11-2005, 10:33
Powoli chyba także można podsumować kampanię wyborczą i temat obietnic przedwyborczych.
Jak wyląda próbnik wiarygodności PiS?

Unia Europejska

"(Giertych) Zapowiedział jednak, że jeśli rząd w ciągu stu dni nie rozpocznie renegocjacji Traktatu Akcesyjnego, to LPR natychmiast przejdzie do opozycji. Zwrócił przy tym uwagę, że renegocjacja Traktatu była jednym z najważniejszych postulatów PiS-u w kampanii wyborczej."
"Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że polski rząd nie będzie renegocjował z Unią Europejską Traktatu Akcesyjnego. Zapowiedział również, że jego gabinet zrobił wszystko, by nasz kraj nie stracił ani złotówki przez opóźnienia we wprowadzaniu unijnego prawa."

Służba zdrowia

Zapowiadano finansowanie z budżetu, wdrażany jest program Religi.

3 - 4 mln mieszkań

W praekspoze w RM usłyszałem, że będziemy je sobie musieli sami wybudować. Mają to wspomagać tanie kredyty (oby nie w stylu Pola).

Koalicja z Lepperem

Marzec 2005 rok / antena RMF FM

"RMF FM:
Czy w przyszlej kadencji Sejmu bedzie mozliwa sytuacja kiedy partia poprze ludzi
majacych klopoty z prawem ?

Lech Kaczyński:
Nie ma takiej mozliwosci. PIS jest partia ludzi praworzadnych, którzy daza do
rozliczen krzywd. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu tocza sie sprawy sadowe. To jest sprzeczne z idealami PIS.

RMF FM:
Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przyklad Andrzej Lepper gdyby staral sie o fotel marszalka jest niemozliwe?

Lech Kaczynski:
Nie ma takiej mozliwosci. Najwyzsze funkcje w panstwie musza sprawowac ludzie czysci jak lza. Andrzej Lepper udowodnil, ze ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PiS'u dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."

Kryże

W RMF FM Kaczyński powiedzial:
"Najwyższe funkcje w państwie muszą sprawować ludzie czyści jak łza"

A teraz:
"- Wolałbym, żeby ten wyjątkowo sprawny prawnik miał inny życiorys.
(...)
Ma on większe zasługi niż winy - komentuje Jarosław Kaczyński, prezes PiS."

Obietnice ogólnie

"Samoobrona i LPR w zamian za poparcie rządu domagają się od PiS spełnienia postulatów, które kosztowałyby budżet około 3,4 miliarda złotych"
Są to np.:
- wycofanie podwyżki akcyzy na benzynę
- zwolnienie wszystkich emerytów i rencistów z podatku dochodowego
- becikowe

Przypominam także, że już Marek Zuber (doradca ekonomiczny premiera) zaczął dementować możeliwość spełnienia niektórych obietnic.

Polityka prorodzinna

- wydłużenie urlopów macierzyńskich
- ulgi podatkowe na dzieci
- tańsze podręczniki i przybory szkolne

Obietnice spełnione... przez poprzedni rząd

"Programowi rządu w sprawie ułatwienia działalności gospodarczej można tylko przyklasnąć. Jest tak dobry, że większość zawartych w nim postulatów już została spełniona

Punkt piąty programu rządu Kazimierza Marcinkiewicza brzmi dumnie: "likwidacja barier ograniczających działalność gospodarczą". Żeby go osiągnąć, rząd proponuje "instrumenty i inicjatywy". Program zawiera m.in. postulat, by przedsiębiorca nie ubiegał się o zezwolenie, lecz przysyłał proste oświadczenie, że spełnia odpowiednie do wydania zezwolenia warunki. Ale w obowiązującej od niemal roku ustawie o swobodzie działalności gospodarczej taki przepis już jest.""

Podobno za przepisanie części ekspoze, z ekspoze Belki ma wylecieć jakiś urzednik.

Prywatyzacja i gwarancje socjalne

Andrzej Mikosz w mediach ogłosił, że chce być "ostatnim ministrem skarbu", czyli że chce sprzedać wszystko, co można, i skrytykował długoletnie gwarancje socjalne dla pracowników prywatyzowanych zakładów. Zachodniopomorska "Solidarność" jest oburzona.

"Program wyborczy PiS oraz prezydenta elekta Lecha Kaczyńskiego wyraźnie mówił, że umowy społeczne będą stanowiły element prawa. Po wyborach wypowiedzi Pańskiego ministra temu przeczą" - czytamy w piśmie zarządu regionu "S" adresowanym do premiera Kazimierza Marcinkiewicza (przesłanym też do wiadomości Lecha Kaczyńskiego).

Likwidacja WSI? Jednak nie

"Min. Sikorski mówił o kontynuacji pracy wojskowych służb m.in. z powodu
sojuszniczych zobowiązań. - Ewentualna reforma nie zmienia funkcji, jaką pełni wywiad i kontrwywiad wojskowy - dodał."

Na koniec mamy powrót Kurskiego.

"W październiku, w uzasadnieniu pierwszego werdyktu sądu dyscyplinarnego, który usunął posła z PiS podano, że Kurski "posłużył się metodą niezgodną z zasadami, jakimi kieruje się partia PiS". Takie postępowanie w rywalizacji politycznej jest w ocenie sądu szczególnie naganne i musi zostać surowo napiętnowane - podkreślono wówczas."


Czy ktoś mógłby mnie uświadomić, które obietnice bedą spełnione?

markus_gdynia
15-11-2005, 10:52
Czy ktoś mógłby mnie uświadomić, które obietnice bedą spełnione?

Służę pomocą.
Została spełniona dawna obietnica "TKM"

Majka
15-11-2005, 11:05
Czy ktoś mógłby mnie uświadomić, które obietnice bedą spełnione?

Służę pomocą.
Została spełniona dawna obietnica "TKM"

8) :D

gregmena
15-11-2005, 11:14
jabko ja takie nagranie mogę z kolegą zrobić o Tobie że jesteśmy z mafii paliwowej i że bierzesz w łape, a [potem udowodnij mi że to nie prawda???

dobrzykowice a jaka jest wpadka pani minister finansów???? chyba nie jesteś zwolennikiem teorii że podstawą rozwoju Polski to budowa hipermarketów... owszem jestem by ich powstawało jak najwięcej...
nie jest chyba Ok sytuacja, ze w Polsce tesco nie placi podatków bo ma same straty, a czytając prasę brytyjską okazuję się że największe zyski tesco ma w polsce, co o tym myslisz???

zaraz zaraz, to w końcu kto kłamał, kurski mówiąc że dziadek Tuska był w werchmachcie???? czy Tusk twierdząc że to absolutnie nie prawda???
OK, kumam Kurski kłamał, a Tusk twierdząc że nigdy dziadek nie był w werchmachcie mówi prawdę... OK.... fakty, fakty

cieszy że wreszcie rząd patrzy na zachód i chce przedłyżyć urlopy macierzyńskie, w Niemczech mam kuzynkę, 4 letnie dziecko i dostaje 800 euro i sie jej nawet do pracy nie opłaca wrócić, ja wiem że młodzi jesteśmy i nie musimy myśleć o emeryturze, ale...

markus_gdynia
15-11-2005, 13:24
Już nie wiem czy kieruje Tobą niewiedza, głupota, celowa prowokacja czy zaślepienie.


zaraz zaraz, to w końcu kto kłamał, kurski mówiąc że dziadek Tuska był w werchmachcie???? czy Tusk twierdząc że to absolutnie nie prawda???
OK, kumam Kurski kłamał, a Tusk twierdząc że nigdy dziadek nie był w werchmachcie mówi prawdę... OK.... fakty, fakty

Uważam za obrzydliwe kłamstwo twierdzenie Kurskiego, że dziadek Tuska był w Wermachcie dobrowolnie podczas gdy posiadał wiedzę, że został do niego wcielony prosto z obozu jenieckiego.
Natomiast to, że dziadek praktycznie uciekł natychmiast po wcieleniu do Wermachtu i zgłosił sie do aliantów, jako fakt niewygodny dla Twojej i Kurskiego teorii jest skrzętnie pomijany. . FAKTY Gregmena FAKTY


cieszy że wreszcie rząd patrzy na zachód i chce przedłyżyć urlopy macierzyńskie, w Niemczech mam kuzynkę, 4 letnie dziecko i dostaje 800 euro i sie jej nawet do pracy nie opłaca wrócić, ja wiem że młodzi jesteśmy i nie musimy myśleć o emeryturze, ale...

Nieee, no rewelacja. Kraj który niedługo dogoni nas z bezrobociem bo się dławi od socjalu, służy jako wzór ekonomii. Na dodatek znowu pomijasz fakt, że jak będziemy mieli takie PKB jak Niemcy to wtedy możemy pomyśleć o takim socjalu jaki jest w Niemczech. W drugą stronę to nie działa. Jeszcze żadna ekonomia świata sobie z tym nie poradziła. No chyba, że kubańska. FAKTY Gregmena FAKTY

mTom
15-11-2005, 13:37
Markus, Gregmena jest fanem Mikkego, żeby było śmieszniej.

A co powiecie na to? :o :o :o

"Wtorek, 15 listopada 2005

LPR wywołała awanturę w europarlamencie

Do przepychanek i wyzwisk doszło w Parlamencie Europejskim w Strasburgu pomiędzy eurodeputowanymi LPR-u i parlamentarzystkami z grupy socjalistycznej z powodu zorganizowanej przez Polaków na terenie Parlamentu wystawy przeciwko aborcji.

Po trwającej kilkanaście minut awanturze, która przyciągnęła uwagę kilkudziesięciu osób, służby Parlamentu Europejskiego usunęły z wystawy budzące najwięcej kontrowersji zdjęcie przedstawiające dzieci w obozie koncentracyjnym.

Ja sama dokonałam aborcji i nie zgadzam się, by porównywano mnie z nazistami - krzyczał portugalska socjalistka Ana Gomez.

To skandal. To jest cenzura! - komentował usunięcie zdjęcia z wystawy Maciej Giertych z LPR. (ck)"

dobrzykowice
15-11-2005, 13:37
Już nie wiem czy kieruje Tobą niewiedza, głupota, celowa prowokacja czy zaślepienie.


Markus, odpuść sobie, to jest bezcelowe, wszyscy juz wiedzą o co chodzi, wszyscy już się poirytowali, posmiali i ponabijali, tylko jak długo mozna ? :) Ile razy mozna odpowiadać na teksty powtarzane w kółko jak mantra ? Szanuj swój wolny czas :)

dobrzykowice
15-11-2005, 13:43
A co powiecie na to? :o :o :o
"


Boże, ale wstyd :oops:

mTom
15-11-2005, 13:43
:D Dobrzykowice, mówiąc inaczej nie karmi się trolli. Nie karmione umieraja z głodu. :D

mTom
15-11-2005, 13:44
Wracając jednak do obietnic przedwyborczych, mamy złamanie kolejnej:

"Będzie miejsce dla esbeków

Czy PiS wycofa się z zapowiedzi usunięcia z policji byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa? Ci, których praca po 1990 r. zostanie dobrze oceniona, nie stracą posad."

markus_gdynia
15-11-2005, 13:49
Już nie wiem czy kieruje Tobą niewiedza, głupota, celowa prowokacja czy zaślepienie.


Markus, odpuść sobie, to jest bezcelowe, wszyscy juz wiedzą o co chodzi, wszyscy już się poirytowali, posmiali i ponabijali, tylko jak długo mozna ? :) Ile razy mozna odpowiadać na teksty powtarzane w kółko jak mantra ? Szanuj swój wolny czas :)

Spoko. Ja już dawno traktuje to w kategorii folkloru. A tak poza tym, to to jest fajna rozrywka intelektualna :wink: .

gregmena
15-11-2005, 13:54
rozumiem że panowie, po propozycji by części narodu zabrać prawa wyborcze są także zwolennikami cenzury, obrazy proaborcyjne tak, obrazy antyaborcyjne nie.......

Markus co do faktów rozumiem że Tusk nie kłamał mówiąc że dziadek nigdy nie był żołnierzem werchmachtu??? nie kumam ja pytam o Tuska a ci wciąż o Kurskim, nie umiecie pytrań czytać????

oczywiście jestem zwolennikiem wszelkich form działań prorodzinnych, każdego które choć w minimalnym stopniu pozowli na wzrośnięcie populacji i liczby narodzin... także przedłużenia urlopów macierzyńskich... jestem także zwolennikiem zaliczania kobietom czasu opieki nad dziećmi do czasu pracy i wliczania do emerytury.... dziwi że to obecne tu towarzystwo jest takie antyfeministyczne.....
grozi nam bomba demograficzna, a wydarzenia we Francji pokazują że niekoniecznie tą bombę imigrantami można rozbroić... owszem mtom wiem że nabijasz się dla mnie dla samego nabijania, ale jeśli nie umiesz przewidywac skutków tego że spoeczeństwo się starzeje a liczba narodzin spada to myśl nadal dniem dzisiejszym....

katarzyna kulpinska
15-11-2005, 13:59
[quote="gregmena"]rozumiem że panowie, po propozycji by części narodu zabrać prawa wyborcze są także zwolennikami cenzury, obrazy proaborcyjne tak, obrazy antyaborcyjne nie.......

oczywiście jestem zwolennikiem wszelkich form działań prorodzinnych, każdego które choć w minimalnym stopniu pozowli na wzrośnięcie populacji i liczby narodzin... także przedłużenia urlopów macierzyńskich... jestem także zwolennikiem zaliczania kobietom czasu opieki nad dziećmi do czasu pracy i wliczania do emerytury.... dziwi że to obecne tu towarzystwo jest takie antyfeministyczne.....[quote="gregmena"]

To co ja nawet jak biore tableteczki anty to jestem antyrodzinna i proaborcyjna za przeproszeniem? :lol: :lol: :lol:
Au!
Sama siebie przytocze robaczku. Pobuhahahamy razem? :lol: :lol: :lol:
Przeczytaj sam siebie....

markus_gdynia
15-11-2005, 14:03
:D Dobrzykowice, mówiąc inaczej nie karmi się trolli. Nie karmione umieraja z głodu. :D

Aluzju poniał :lol:

dobrzykowice
15-11-2005, 14:11
Moje drogie Panie, a więc DO ROBOTY !!! Każda z Was w przyszłym roku powinna przynajmniej raz zajść w ciążę - dla dobra sprawy 8) Majka ? Nie chowaj się , Ciebie to też dotyczy i nie przyjmujemy żadnych usprawiedliwień. Spełnicie swój obowiązek wobec kraju i społęczeństwa a za otrzymany tysiączek możecie kupić sobie na przykład muszle klozetową do nowo wybudowanego domku ....


.....i jeszcze jedno, jak zawsze możecie liczyc na pomoc w tej kwestii z naszej, meskiej strony :D

Dropsiak
15-11-2005, 14:14
Bo wiecie działanie prorodzinne to:

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,2787874.html /sprzed wyborów/
M. Giertych: Brać przykład z władz Rosji

jame, Białystok 26-06-2005, ostatnia aktualizacja 26-06-2005 20:34

- Trzeba brać przykład z władz Rosji. Tak jak tam, tak i u nas należy zabrać się za robienie porządków z elitą finansową państwa - mówił w sobotę w Białymstoku Maciej Giertych, kandydat LPR na prezydenta.

Przekonywał też, że z bezrobociem będzie walczył, zachęcając kobiety, by zostawały w domach (wtedy będzie więcej pracy dla mężczyzn). A korupcję zwalczy, odbierając nieuczciwym urzędnikom majątki. - Nie podpiszę żadnej ustawy, która w mojej ocenie będzie niemoralna. A jeżeli parlament odrzuci moje weto, to ustąpię z pełnionej funkcji - deklarował też Giertych. Jego wywody słuchacze, głównie starsi, kwitowali oklaskami. Pytań z sali nie było
więc wiesz, zostaja w domach i rodzą. A czy bedzie je za co wychować i wykształcic to nieważne. Poza tym pigułkia to...........sama wiesz, atyrodzinna jesteś, tak ze hohohoho :wink: :wink:

Majka
15-11-2005, 14:14
Moje drogie Panie, a więc DO ROBOTY !!! Każda z Was w przyszłym roku powinna przynajmniej raz zajść w ciążę - dla dobra sprawy 8) Majka ? Nie chowaj się , Ciebie to też dotyczy i nie przyjmujemy żadnych usprawiedliwień. Spełnicie swój obowiązek wobec kraju i społęczeństwa a za otrzymany tysiączek możecie kupić sobie na przykład muszle klozetową do nowo wybudowanego domku ....


.....i jeszcze jedno, jak zawsze możecie liczyc na pomoc w tej kwestii z naszej, meskiej strony :D

qrcze, weź mnie nie strasz :roll: Ostatnio prawie mi sie trafiło 8)
Mam dwójkę. Jak zaczną płacic za trzecie /jak we Francji/ to pomyslę. :wink:

Dropsiak
15-11-2005, 14:23
Dla mnie działania antyrodzinne to utrzymywanie drakońskiego vatu na artykuły dla dzieci i młodzieży. Likwidowanie małych szkół. Koszmarne ceny za przedszkola, niewliczanie kobietom czasu urlopów dziecięcych do podstawy emerytury, dyskryminowanie na rynku pracy kobiet/bo albo ma dziecii bedzie miała zwolnienia albo może miec dzieci/, brak np. programu wspieranego przez rzad a adresowanego do kobiet /np praca na pół etatu dla matek karmiacych/, brak ulg podatkowych dla rodziców/np. rozliczania dochodu na ilośc osób w rodzinie/ itp

dobrzykowice
15-11-2005, 14:30
/.../ albo ma dziecii bedzie miała zwolnienia albo może miec dzieci/,/.../

Fajnie to rozwiązali Skandynawowie , bodajże Szwedzi, otóż obowiązkowo część urlopu macierzyńskiego musi wziąć ojciec. Według mnie jest to fantastyczne z dwóch powodów. Ojciec ma szansę zbudować o wiele lepsze więzi emocjonalne z dzieckiem oraz znika problem dyskryminacji kobiet w tym względzie gdyż w takim samym stopniu problem urlopu macierzyńskiego dotyczy obu płci.

gregmena
15-11-2005, 14:31
PRAWDA DROPSIAK!!!!!

KAtarzyno Kulinska, a co ma branie tabletek wspólnego z np. zaliczaniem czasu wychowania dzieci do emerytury kobietom???? coś z główką??? buahahahhaha, chyba za mocno przeżywasz te tabletki skoro myśląć o emeryturze masz skojarzenia z tabletkami, tabletki bierz, jestem za TWOJE PRAWO.... ale co to ma do emerytury i czasu zaliczanego???? wytłumacz!!! masz takie skojarzenia, wszystko ci sie kojarzy z tabletkami?? może idź do lekarza
ale jaja

markus_gdynia
15-11-2005, 14:38
PRAWDA DROPSIAK!!!!!

KAtarzyno Kulinska, a co ma branie tabletek wspólnego z np. zaliczaniem czasu wychowania dzieci do emerytury kobietom???? coś z główką??? buahahahhaha, chyba za mocno przeżywasz te tabletki skoro myśląć o emeryturze masz skojarzenia z tabletkami, tabletki bierz, jestem za TWOJE PRAWO.... ale co to ma do emerytury i czasu zaliczanego???? wytłumacz!!! masz takie skojarzenia, wszystko ci sie kojarzy z tabletkami?? może idź do lekarza
ale jaja

Schamiałeś ???
A tak dobrze zaczynałeś. Taki jeden też dobrze zaczynał ......

katarzyna kulpinska
15-11-2005, 14:39
[quote="gregmena"]rozumiem że panowie, po propozycji by części narodu zabrać prawa wyborcze są także zwolennikami cenzury, obrazy proaborcyjne tak, obrazy antyaborcyjne nie.......

oczywiście jestem zwolennikiem wszelkich form działań prorodzinnych, każdego które choć w minimalnym stopniu pozowli na wzrośnięcie populacji i liczby narodzin... także przedłużenia urlopów macierzyńskich... jestem także zwolennikiem zaliczania kobietom czasu opieki nad dziećmi do czasu pracy i wliczania do emerytury.... dziwi że to obecne tu towarzystwo jest takie antyfeministyczne.....[quote=gregmena]

To co ja nawet jak biore tableteczki anty to jestem antyrodzinna i proaborcyjna za przeproszeniem? :lol: :lol: :lol:
Au!
Sama siebie przytocze robaczku. Pobuhahahamy razem? :lol: :lol: :lol:
Przeczytaj sam siebie....

Dropsiak
15-11-2005, 14:40
/.../ albo ma dziecii bedzie miała zwolnienia albo może miec dzieci/,/.../

Fajnie to rozwiązali Skandynawowie , bodajże Szwedzi, otóż obowiązkowo część urlopu macierzyńskiego musi wziąć ojciec. Według mnie jest to fantastyczne z dwóch powodów. Ojciec ma szansę zbudować o wiele lepsze więzi emocjonalne z dzieckiem oraz znika problem dyskryminacji kobiet w tym względzie gdyż w takim samym stopniu problem urlopu macierzyńskiego dotyczy obu płci.

z tym się zgodzę nie do końca. bo macierzyński to sa pierwsze msc z dzieckiem. A facet piersią nie wykarmi. takiego równouprawnienia jeszcze ni ma :wink:
Ale urlop wychowawczy , jak najbardziej na pół. Tyle że on niepłatny.
A zwolnienia gdy dziecko chore może brac i ojciec i matka. Tylko panowie jakby z tego nie korzystają :cry:
Kasiu, tak jak mówiłam :wink: :wink: :wink: Czytałam gdzies, ze pojmowanie ironii wymaga pewnej dozy........wysiłku intelektualnego.

dobrzykowice
15-11-2005, 14:41
tja, powoli wychodzi szydło z worka a raczej zwykłe chamstwo i prymitywizm, mam nadzieję Katarzyno, ze jesteś ponad tym.

katarzyna kulpinska
15-11-2005, 14:45
Komputer mi zwariowal przepraszam bardzo. Najpierw chcialam odpowiedziec Gregmenie to zmienilo mi caly poprzedni post, a potem jeszcze raz tylko, ze to ca JA pisalam wrzucilo w cytacie : gregmena napisal...to o buhahaniu razem :o :o :o
W skrocie jeszcze raz: Poziom, poziom i jeszcze raz poziom dyskusji Gregmena jest Twoja slaba strona robaczku.
Prorodzinna polityka, ktora Ty przedstawiasz smierdzi mi swadem sutanny pana R dlatego buhaham za Toba i nad Toba. Daj se chlopie juz spokoj, smieja sie z Ciebie juz na dwoch watkach. jedno jest plusem:
JESTES POPULARNY chyba o to chodzilo.

dobrzykowice
15-11-2005, 14:47
[quote="Dropsiak"]
z tym się zgodzę nie do końca. bo macierzyński to sa pierwsze msc z dzieckiem. A facet piersią nie wykarmi. takiego równouprawnienia jeszcze ni ma :wink: Ale urlop wychowawczy , jak najbardziej na pół.

Chodziło mi własnie o urlop wychowawczy :)

Tyle że on niepłatny.


Nie wiem niestety jak to jest w szczegółach rozwiązane w Skandynawii, chodziło mi jedynie o pokazanie pewnego pomysłu :)

A zwolnienia gdy dziecko chore może brac i ojciec i matka. Tylko panowie jakby z tego nie korzystają :cry:

Myslę, że to mogłoby się zmienić gdyby faceci wczesniej spędzili z dzieckiem miesiąc urlopu wychowawczego :)

kroyena
15-11-2005, 15:09
dobrzykowice te urlopy po Szwedzku niczemu nie służą. Populacjęsobie zwiększaja poprzez imigrantów, a to pachnie Francją.

Jeżeli mamy się rozmnażać to mi w kieszeni musi coś więcej zostać, na wykarmienie i wychowanie darmozjadka =

= mniejsze podatki (oczywiście :roll: ). Oczywiście 8) .

dobrzykowice
15-11-2005, 15:16
dobrzykowice te urlopy po Szwedzku niczemu nie służą. Populacjęsobie zwiększaja poprzez imigrantów, a to pachnie Francją.

Jeżeli mamy się rozmnażać to mi w kieszeni musi coś więcej zostać, na wykarmienie i wychowanie darmozjadka =

= mniejsze podatki (oczywiście :roll: ). Oczywiście 8) .


Według mnie służą i to bardzo ale na pewno nie jest to panaceum tylko jeden z pomysłów który powinien sie znaleźć w sensownej polityce prorodzinnej rządu.

kroyena
15-11-2005, 15:16
Co do wspomnianego Największego Polskiego Polityka Romana G., to wybaczcie prawicowcy, ale chciałem Wam przypomnieć, ze głosami prawicy został przewodniczącym Komisji Pewnej.

Tak mnie głupiemu Stańczykowi się wydaje, że bycie przewodniczącym tej tej Komisji wymaga przystepnej i pojemnej pamięci.

Wobeg powyższego chciałem przypomnieć iż ten przewodniczący wybrany głosami PiS miał ogromne problemy z pamięcią i kojarzeniem, jak go zapytano z kim jadł obiad na Jasnej Górze.

Całe trzy dni mu zajęło znalezienie odpowiedzi zgodnej z faktami, tzn. że rzeczywiście jadł obiad i rzeczywiście z panem K. :lol: 8)

Oto prawicowa próbka pamięcie wg koalicji parlamentarnej.


Co do Jacka K. to niestety przyznaję, że należalo go przywrócić. Skoro wyrzucono za nieprawdę, która okazała się prawdą. Należy przyznać rację.

Ale racjąteż było, że cios był poniżej pasa. No i idąc za tym ciosem to rodzina K. po mieczu też nie zaciekawie opisywana jest, tzn. brak danych.
Dodatkowo brak danych co do castingu do filmu.. It tak sięmożna przepychać i obdarowywać dobrym słowem.
Ale czy o to chodzi?
:o :-? :(

kroyena
15-11-2005, 15:19
Co do budowy mieszkańz kredytu to też powróże i bedzie regulaminowo.

W roku bodajrze 2007 wygasa zwrok różnicy w VAT. Prawda?
No to sobie sami znajdźcie odpowiedź jak mniejszościowo koalicyjny rząd zrealizuje obietnicę i z czego to pokryje.
Róznica 13 % na VAT powinna być wystarczająca, aby na nas budujących, albo pragnących budować, albo po prosty pragnących żyć w kulturalnych warunkach jeszcze zarobić.

PS. Może ktoś wykaże błąd w powyższym rozumowaniu. :roll: 8)

jacekj
15-11-2005, 15:39
Co do wspomnianego Największego Polskiego Polityka Romana G., to wybaczcie prawicowcy, ale chciałem Wam przypomnieć, ze głosami prawicy został przewodniczącym Komisji Pewnej.

Ja bym powiedział najwyższego wzrostem. To będzie bliższe prawdzie.

Mały
15-11-2005, 19:34
moherki sie ucieszą ,ale mi ścierpła skóra jak to przeczytałem...za stalina tez chyba było podobnie...:
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=38214&wid=8090962&rfbawp=1132082975.059&ticaid=18cd

Majka
15-11-2005, 20:04
ale do świąt możemy jeszcze się posmiać 8)

Mały
15-11-2005, 20:12
A to jeszce do świąt...:
http://www.gempukku.com/kaczory.swf
z pozdrowieniami dla Kasi.

gregmena
15-11-2005, 22:14
Co do budowy mieszkańz kredytu to też powróże i bedzie regulaminowo.

W roku bodajrze 2007 wygasa zwrok różnicy w VAT. Prawda?
No to sobie sami znajdźcie odpowiedź jak mniejszościowo koalicyjny rząd zrealizuje obietnicę i z czego to pokryje.
Róznica 13 % na VAT powinna być wystarczająca, aby na nas budujących, albo pragnących budować, albo po prosty pragnących żyć w kulturalnych warunkach jeszcze zarobić.

PS. Może ktoś wykaże błąd w powyższym rozumowaniu. :roll: 8)

tak ja ci wykażę błąd w powyższym..... w języku polskim nie istnieje słowo "bodajrze" ale Ty zapewne nadal "mażysz".... , poza tym nie mamy w Polsce rządu koalicyjnego, chyba że chodzi Ci o kolejne zapewnienia Rokity że PO chce do rządu.....

KAtarzyno Kulinska, a co ma branie tabletek antykoncepcyjnych wspólnego z zaliczaniem czasu wychowania dzieci do emerytury kobietom???? Kulturalniej zapytam... Wyjaśnij mi to jedno, a dwa odpowiedz czy jesteś za zaliczaniem czasu pracy kobiet przy wychowaniu do czasu liczonego do emerytury czy nie??? Chyba że nie uważasz tego za pracę?? 3 skromne pytania, zapewne bez odpowiedzi.

Abstrachując całkowicie od kwestii finansowych, dłuższe przebywanie matki z dzieckiem np na urlopie macierzyńskim, czy ewentualnie urlopie wychowawczym.... ma bardzo pozytywne skutki dla dziecka, twierdzi tak nauka i pedagogiki i psychologi, nie wiem co wam to tak przeszkadza????

Rozumiem że jesteście zwolennikami obecnego koalicjanta PO czyli SLD prowadzenie polityki prorodzinnej poprzez likwidacje zasiłku porodowego, skrócenia urlopu macierzyńskiego.... dotrzymania obietnic SLD likwidacji senatu, dotrzymania obuietnicy PO czyli nie pobierania na partie polityczne (21 milionów rocznie dla PO), rozumiem że wg was kasa dla PIS (22 miliony), PO i na senat jest ważniejsza niż pieniądze na polityke prorodzinną, oczywiście zasiłki porodowe, czy dłuższe urlopy macierzynskie nie zapewnią zwiekszenia urodzeń w Polsce, ale na pewno nie przeszkodzą

jareko
15-11-2005, 23:37
mam prosbe do wszystkich
dajcie juz sobie spokoj z odpowiedziami na posty G
To nie ma sensu
EOT ws G

mTom
16-11-2005, 06:26
Przyłaczam się do prośby Jareko. To najlepszy sposób na trolle. :wink:

Mamy kolejną złamaną obietnicę:

""PB": Premier nie planuje zmian w VAT?
(PAP, tm/16.11.2005)
Premier nie planuje naprawy ustawy o VAT ani zmian stawek tego podatku, przynajmniej tak wynika z programu "Solidarne państwo" - ocenia "Puls Biznesu".

Przed wyborami PiS obiecywało, oprócz obniżek podatków CIT oraz PIT, reformę ustawy o VAT. Partia zapowiadała też obniżkę podstawowej stawki tego podatku z 22 do 18 proc. Teraz wszystko wskazuje na to, że skończyło się na obietnicach."

PS Pozwolę sobie jednak na małą złośliwość. W języku polskim nie istnieje słowo "abstrachując". Niestety. :D :D :D

Dropsiak
16-11-2005, 06:45
Dla mnie działania prorodzinne na serio a nie pod publiczkę /z wiadomym czyli zadnym efektem/ to:
- to obniżenie drakońskiego vatu na artykuły dla dzieci i młodzieży, ale tez na artykuły budowlane :)
- nielikwidowanie małych szkół.
-tańsze i łatwodostepne przedszkola,
-wliczanie kobietom czasu urlopów dziecięcych do podstawy emerytury/ z odpowiednią suma bo to tez praca/
, - niedyskryminowaniedyskryminowanie na rynku pracy kobiet/bo albo ma dzieci bedzie miała zwolnienia albo może miec dzieci/,
- programy wspierane przez rzad a adresowanego do kobiet /np praca na pół etatu dla matek karmiacych/,
- ulgi podatkowe dla rodziców/np. rozliczania dochodu na ilośc osób w rodzinie/ itp.
Inne gierki typu becikowe to dla mnie tania propaganda, która niczego nie zmieni. jak dla mnie to nawet szyderstwo polityków, bo pokazuje, że oni chyba nie zdaja sobie sprawy ile kosztuje utrzymanie i wychowanie dziecka. I przypomina to myslenie typu: ludzie nie myslą, to się ucieszą bo cos dostana i chwała NAM. A samorzadowe wybory niebawem.....
Cały system w zasadzie dyskryminuje ludzi z dziecmi i tzw. becikowe niczego nie zmienia. Podobnie wydłużenie macierzyńskego bez dodatkowych działań tylko sytuację kobiet pogorszy. Pracodawcy beda potencjalnych ciezarnych unikać jeszcze bardziej. Szkoda słów.
Zart nie prorodzina.

kroyena
16-11-2005, 07:09
gregmena

A czy ten twój post poza otografią to na temat?
Co do rządu to wojewodowie są przedstawicielami rządu w terenie. Poczekaj na nominacje na wojewodów i wicewojewodów.
Tylko żebyś nie musiał publicznie odklikiwać.
Ja bardzo chętnie odklikam.
Stańczykowi wolno. Taka profesja. Jakby mniej honorowa. :lol:

A i żebyś nie musiał za rok doklikać gdzieś, że kroyena miał rację z tym dotrzymywaniem obietnic wyborczych odnośnie budownictwa przez rząd. :roll: :lol: 8)

boguslaw
16-11-2005, 10:16
Psy szczekają, karawana idzie dalej.

katarzyna kulpinska
16-11-2005, 11:01
A to jeszce do świąt...:
http://www.gempukku.com/kaczory.swf
z pozdrowieniami dla Kasi.
Ja Ci bardzo Maly dziekuje. Stronka na czasie i wymagajaca refleksu. :D
Pozdrawiam serdecznie.

mTom
16-11-2005, 11:27
A co wy się tak tego PiS czepiacie? Nie popadajmy w przesadę. Skręcili z programem gospodarczę w prawą stronę, to może nie będzie tak źle... jak było.
To co napisał Dropsiak to jest właśnie prawdziwa prorodzina. Tyle, że takie podejście do tematu pociąga za sobą konieczność znowelizowania wielu aktów prawnych oraz nakładów ciężkiej pracy nad spójnym systemem, a i efekty przychodzą dopiero po latach. Łatwiej populistycznie i pod publiczkę, zagrać becikowym. Swego czasu AWS też dał jakąś jednorazową zapomogę i potem przez kilka miesięcy gadał jak to prorodzina jest wspaniale realizowana.
Co do zmian systemu podatkowego na prorodzinny wystarczy popatrzeć na przykład Francji (wspólne rozliczanie całej rodziny), czy Niemiec (minijob). Tyle, że z tego co widać systemu podatkowego rząd jednak boi się rusząć (zaczął wreszcie liczyć?).
Dyskutowałem swego czasu na ten temat z pewnym lewicowym posłem. Dla niego nie było problemu. Im mniejsza dzietność tym lepiej dla Polski bo mniejsze bezrobocie (sic!). I pomyśleć, że z tych naszych 560 parlamentarzystów pewnie połowa jest w jedną albo w drugą stronę zakręcona... 8)

gregmena
16-11-2005, 11:40
Dropsiak brawo..... to jest to o co chodzi, o taka politykę prorodzinną, najważniejsze, bo chyba najbardziej obecnie niesprawiedliwe, jest by:
-wliczanie kobietom czasu urlopów dziecięcych do podstawy emerytury/ z odpowiednią suma bo to tez praca/

nawet jeśli KAtarzynie Kulińskiej mocno się to kojarzy z tabletkami antykoncepcyjnymi, ale jej pewnie większośc rzeczy sprowadza się do myślenia o tabletkach

Bogusław masz racje, karawana jedzie, psy szczekają, mamy na forum interesujący przykad z radości z każdej złej wiadomości, bo jest nie ich rząd....

mtom PRAWDOMÓWNY INACZEJ czekam aż się sprawdzi Twoje zapowiedziane 50% PIT, zobaczymy kto ma rację ja czy TY......

gregmena
16-11-2005, 11:41
Jan Rokita wyraził przekonanie, że obecny rząd chce dobrze służyć Polsce. Zdaniem wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, premier Kazimierz Marcinkiewicz to człowiek mądry i uczciwy.

FAKTY

gregmena
16-11-2005, 11:58
mam pytanie jak się wam podoba koalicja PO-SLD

SLD jest szczególnie zasłużone i pokazało przez ostatnie 4 lata szczególnie w sprawach walki z korupcją że obie partie mają wspólne cele


a ciekawe tyle tu mowy o moherowej koalicji
czegoś nie kumam, NAsz Dziennik organ Rydzyka stanowczo powiedzia NIE PANI Kluzik

a ty premier wbrew koalicjantowi

Premier Marcinkiewicz powiedział, że "jest umówiony" z Joanną Kluzik-Rostkowską na powołanie jej na podsekretarza stanu w ministerstwie pracy i polityki społecznej. Według jego słów, wiceminister ds. rodziny powołany zostanie do końca tego tygodnia.


APROPOS BRAWO BARDZO MI SIE PODOBAJĄ POGLADY TEJ PANI

co to za koalicja w której PIS robi wbrew zakazom koalicjanta???

cieszy mnie stały nacisk Rokity na stworzenie koalicji, może wreszcie TUSK przestanie myśec o sobie

chociaż ciekawe co na nominacje tej PAni katolicy, przecież Pani mówi niezgodne rzeczy z nauką kościoła katolickiego.... w ogóle numer że o takim rządzie ktoś mówi moherowy ...

a z drugiej strony nie wiedziałem że taki religijny jest RELIGA :) i przeczytałem że w sprawie in vitro ma identyczne zdanie jak kościół katolicki

katarzyna kulpinska
16-11-2005, 11:59
nawet jeśli KAtarzynie Kulińskiej mocno się to kojarzy z tabletkami antykoncepcyjnymi, ale jej pewnie większośc rzeczy sprowadza się do myślenia o tabletkach

.....
:o :o :o
Gregmena robaczku ty nieszczesny, jak nie zrozumiales ironii w mojej wypowiedzi to Twoja sprawa.

PRZESTAN MNIE OBRAZAC Robisz to juz drugi raz, ja nie zrobilam ani razu. To, ze sie nie zgadzam z Twoimi pogladami nie znaczy, ze masz mnie szykanowac pyziaczku. Nie prowadze juz z Toba dyskusji bo musialabym sie dostosowac do Twojego poziomu a jakos mi to nie odpowiada. Mam nadzieje, ze przestaniesz, bo Forum to nie obrzucanie sie kalumniami moj drogi.

gregmena
16-11-2005, 12:08
Katarzyno masz dowcipy WYSOKICH lotów, ja jednak nadal nie rozumiem jak się ma fakt (jako znanej katoliczki z innej dyskusji dla której jest ważna nauka JPII, szczególnie pewnie w kwesti antykoncepcji) brania przez Ciebie tabletek antykoncepcyjnych z polityką prorodzinną czy profeministyczną jak np zaliczanie czasu pracy z dziećmi do emerytury....

może chodzi Ci o to by czas brania tabletek też zaliczyć do emerytury????

wyjaśnij mi ten dowcip......
najprościej jak się ma branie tabletek do emerytury kobiet??? dowcip KAsiu jest w .....????
czy wiele rzeczy Ci sie kojarzy z tymi tabletkami???

Xena z Xsary
16-11-2005, 12:12
wydłużenie macierzyńskiego spowoduje jeszcze więcej głupich pytań na rozmowach o pracę pt. czy planuje pani teraz dzieci? i niechęć do przyjmowania kobiet do pracy....
oj faceciki sobie grabią...jak sie wreszcie kobiałki zdenerwują to co będzie...ojojojoj ;)

katarzyna kulpinska
16-11-2005, 12:17
Katarzyno masz dowcipy WYSOKICH lotów, ja jednak nadal nie rozumiem jak się ma fakt (jako znanej katoliczki z innej dyskusji dla której jest ważna nauka JPII, szczególnie pewnie w kwesti antykoncepcji) brania przez Ciebie tabletek antykoncepcyjnych z polityką prorodzinną czy profeministyczną jak np zaliczanie czasu pracy z dziećmi do emerytury....

może chodzi Ci o to by czas brania tabletek też zaliczyć do emerytury????

wyjaśnij mi ten dowcip......
najprościej jak się ma branie tabletek do emerytury kobiet??? dowcip KAsiu jest w .....????
czy wiele rzeczy Ci sie kojarzy z tymi tabletkami???
:o :lol:
Dobry jestes Gregmena ale nie az tak :wink: :lol: :lol: :lol:
Ironia nie rowna sie dowcip to juz na marginesie, a ze zrozumieniem pyziaczku Ty nasz bunczuczny i rzadny wiedzy Ty zawsze byles na bakier, wiec co ja Cie bede reformowac :wink: Jeszcze pare takich wiadomosci a poczuje sie jak gwiazda, tak moje wypowiedzi roztrzasasz, naprawde misiu takie zainteresowanie, ja sobie nie zasluzylam...na takie adoracje :wink: :lol: :lol: :lol:

16-11-2005, 12:19
wydłużenie macierzyńskiego spowoduje jeszcze więcej głupich pytań na rozmowach o pracę pt. czy planuje pani teraz dzieci? i niechęć do przyjmowania kobiet do pracy....
oj faceciki sobie grabią...jak sie wreszcie kobiałki zdenerwują to co będzie...ojojojoj ;)

Dokładnie - to takie pozorne, szkodliwe rozwiązania, tak jak słynne becikowe. A podatki para bezdzietnych "hedonistów" i rodzina z dziećmi płaci te same... Brak rzeczywistych, systemowych rozwiązań, a wszyscy biadolą, że tzw dzietność spada. Szkoda gadać.

gregmena
16-11-2005, 12:37
babo a zaliczanie czasu pracy w domu do cvzasu pracy przy emeryturze????

nadal Katarzyno nie kumam Ciebie i Twego super dowcipu, rozmowa była m.in o tym czasie pracy a Ty nagle wyskoczyłaś o tabletkach antykoncepcyjnych, czy tu chodzi o to że lubisz o tym mówić, że chcesz wszystkim o tym powiedzieć, taki Twój mały ekshibicjonizm???
Wyjaśnij jak się ma wiatrak do piernika, rozmowa o czasie pracy a ty nagle o tabletkach??? Czy zgadłem że chcialabyś czas brania tabletek zaliczać do czasu liczonego do emerytury??? Poza tym jak branie tabletek ma się do Twoje silnej katolickości i co podkreślałaś silnego przywiązania do nauki JPII???

babo, czy xena, ale wyobraźcie sa w Polsce setki kobiet które nie chciały by pracować a zająć się rodziną, albo musza pracować ze względów ekonomicznych
Ja oczywiście jestem w peni za kobietami robiącymi, studia, karierę, BRAWO
ale czy nie uważacie że częśc kobiet uważa inaczej, i właśnie dla nich czy becikowe, czy dłuższe urlopy, czy czas zaliczany do emerytury byłby ważny.... nie wspominając że wszelkie takie działania prorodzinne o których świetnie pisa DROPSIAK oddaljaą bombe demograficzną, o której na poważnie nalezy myśleć, a przykad Francji pokazuje że polityka imigracyjna to nmie najlepsze rozwiązanie...

katarzyna kulpinska
16-11-2005, 12:46
A co tu jest do kumania?
Tak czy inaczej bardzo Cie prosze skoncz z domyslami, wyciagam reke na zgode, mimo ze nie przestajesz swej obrazliwej propagandy pod moim adresem. Nie bede sie z Toba dochodzic ani Ci nic tlumaczyc, pyziaczku wyluzuj troszke. Jak i z tym masz problem to poczytaj sobie o atakowaniu pogladow a nie osoby.
Pozdrawiam.

smartcat
16-11-2005, 12:55
A ja to sie dziwię ze niektórzy wciąż wdają sie w polemiki.
Przecież ogólnie wiadomo że są tacy ludzie którzy zawsze i niezmiennie maja racje i znaja absolutną prawdę a jakby sie nawet mylili to i tak ich musi byc na wierzchu. :-)

gregmena
16-11-2005, 13:29
OK KAsiu, umowa ja nie czepiam się Ciebie, a Ty mnie.... szacunek wobec osoby która potrafi podać ręke!!!! ZGODA

Dropsiak
16-11-2005, 13:43
Dokładnie - to takie pozorne, szkodliwe rozwiązania, tak jak słynne becikowe. A podatki para bezdzietnych "hedonistów" i rodzina z dziećmi płaci te same... Brak rzeczywistych, systemowych rozwiązań, a wszyscy biadolą, że tzw dzietność spada. Szkoda gadać.
Zauważ, ze nie płaca takich samych podatków! Bo płacą większy vat w produktach dla dzieci /zakupy konieczne/ , które ovatowane są jak produkty luksusowe.
A becikowe/bez całościowej koncepcji - a to nam proponują/ to karykatura prorodzinnych działąń.

kroyena
16-11-2005, 13:46
buguslawie, pażiwiom uwidim kuda eta karawana idut? Idot? Id...?
Chciałem uzupełnić alem się speszył, co by kto źle nie odebrał. :roll: :wink:

Jest jeszcze drobny problem z tym, że przez czasookres karawana może zataczać kręgi. To taka ułomność anatomiczna homo sapiens, najprawdopodobniej bezpiecznik, żeby w to samo miejsce obozowania wracać.

mTom
16-11-2005, 13:48
mtom PRAWDOMÓWNY INACZEJ czekam aż się sprawdzi Twoje zapowiedziane 50% PIT, zobaczymy kto ma rację ja czy TY......

oraz


najważniejsza jest gospodarka i to że wreszcie ktoś realnie obniża podatki.... jeśli bedzię 18 i 32%, bardzo dużo oszczędzę!!!!!!!!!!!!
(...)
ja na razie ciesze się z obniżenia podatków, wreszcie realna kasa w ręku a nie kombinacje....

Ano zobaczymy panie miajający się z prawdą pieniaczu. :D :D :D

Dla postronny i nie znających retoryki najwybitniejszego prawnika na forum zaznaczam, że o 50% PIT mówił Andrzej Lepper, tworzący koalicję parlamentarną z PiS. :wink:

Dropsiak
16-11-2005, 13:53
Czy według gregmeny mtom to Lepper :o :o :o :o :o
Bo mówił o tym, sama słyszałąm. Lepper oczywiscie. A on teraz w ministry chce :-?
A tak serio; mtom, gregmena ma obsesję na twoim punkcie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ciekawe dlaczego
:wink: :wink:
Moze dlatego, ze nie rozumiesz prostej zasady, kltóra on uwaza za obowiązjącą przynajmniej na forum: jak on mija się pomyli to się myli i już, jak kto inny to jest po wsze czasy STRASZLIWYM KŁAMCĄ .
Zrozum to, zaakceptuj i bedziesz miał z głowy :P :P :P :P :P :P :P :P

gregmena
16-11-2005, 14:00
[quote]rząd jak rząd, musimy go ocenić po czynach, na razie jedyny plus to obniżanie podatków to realne, a cała reszta wirtualna
Musze Cię zmartwić. Będziesz płacił 50% stawkę PIT oraz 10 i 22% VAT. :D



[quote]

uwaga wg PRAWDOMÓWNEGO mtoma (według cytatu "zaznaczam, że o 50% PIT mówił Andrzej Lepper,") to powyżej pisał Lepper, tak prosze państwa Andrzej Lepper, czy to jest ten Andrzej Lepper zapytajmy prawdomównego inaczej.....

czyżby Andrzej Lepper podobnie jak Aleksander K. buduje się??? ale dlaczego przybrał ksywkę mtom??? wstyd pod własnym imieniem Andrzeju???

co do faktów w Polsce nie mamy rządy koalicyjnego a mniejszościowy

za to jak się wam podoba koalicja PO z SLD, po 4 latach gdzie szczególnie wiadomo że na SLD w sprawach korupcji można liczyć, te partie się bardzo zbliżyły, czy to kolejny krok realizacji planu Komorowskiego o którym była mowa w programie Pospieszalskiego czyli rządu SLD z PO, jesteście już szczęśliwi???

Dropsiak
16-11-2005, 14:01
Mój Boże!! Nie wiesz co to koalicja PARLAMENTARNA??
To chyba nawet nie jest obsesja!1
gregmena, znasz to??
"Chroń nas Panie od nienawiści i od pogardy obroń""? :oops: :oops: :oops:

kroyena
16-11-2005, 14:03
A teraz chwila rozrywki dla zwolenników wysokich podatków.

Pewien człowiek zmarł i normalną koleją rzeczy stanął przed świętym Piotrem. Ten mówi:
- Niestety, przyjacielu - Popełniłeś w życiu straszny grzech i nie zostaniesz wpuszczony do nieba, zanim za niego nie odpokutujesz. Oszukiwałeś mianowicie na podatku dochodowym od osób fizycznych. Twoja kara będzie polegała na tym, że wrócisz na Ziemię i spędzisz pięć lat z obrzydliwą, otyłą i paskudną babą, ze wszystkimi małżeńskimi
obowiązkami włącznie. Jeśli ci się uda, wejdziesz do nieba.

Człowiek uznał, że pięć lat to niewiele wobec perspektywy wieczności w niebie, wrócił na Ziemię i żył z kaszalotem, którego mu święty Piotr przeznaczył.

Któregoś dnia, idąc z nią po ulicy, zobaczył swego przyjaciela,
idącego z naprzeciwka w towarzystwie tak odrażającego babsztyla, że w porównaniu z nią kobieta naszego bohatera była niczym erotyczny sen nastolatka.

- Czołem, stary! Jak to się stało, że urzędujesz z taką paszczurą?!
- Hm, no wiesz, zmarło mi się niedawno i Święty Piotr powiedział mi, że popełniłem straszliwy grzech, oszukując na podatku dochodowym od osób fizycznych, przez co narżnąłem rząd na grubą kasę, i że muszę odpokutować, przeżywając pięć lat na Ziemi z tym mięchem, które widzisz.

Panowie uścisnęli sobie dłonie w pełnym zrozumieniu i obiecali sobie wspomagać się nawzajem w biedzie.
Kiedy już mieli się rozejść, zauważyli wspólnego znajomego, idącego ulicą w towarzystwie kobiety pięknej jak marzenie, o boskiej figurze, seksownej jak wszyscy diabli.
- Hej, stary! Rany bosskie, skądżeś ty, stary kawaler, dorwał taką lufę?
- Hm, szczerze mówiąc nie wiem. Pewnego razu obudziłem się, a ona
leżała koło mnie. Od paru lat mam wszystko, o czym mogę marzyć: piękną kobietę, cudownie prowadzony dom i obłędny, naprawdę bajeczny seks. Nie wiem tylko, dlaczego zawsze, kiedy się skończymy kochać, ona odwraca się do ściany i mruczy coś jak: "jebany podatek dochodowy od osób fizycznych".


:roll: 8)

kroyena
16-11-2005, 14:09
A ten swoje.
Przecież Tobie naklikałem, żebyś się wstrzymał do mianowania namiestników, a tak będziesz musiał dwójnasób odklikiwać. Jak się okaże że na ten przykład wojewoda wielkopolski będzie z Samołobrony, a wystarczy że się potkniesz na jednym wicewojewodzie małym w jednym województwie i już twój niekoalicyjny rząd będzie miał niePiSowskich przedstawicieli, dajmy na to nawet w Podkarpackiem.
I będzie Tobie przykro człowieku.
I po co palisz mosty, będziesz musiał z powrotem w bród przełazić, a to już mało honorowo. :lol:

gregmena
16-11-2005, 14:09
czyli dropsiak, uważasz że jak mtom w innej dyskusji skłamał pisząc że pewien cytat jest autorstwa JPII a w rzeczywistości ktoś inny go napisał,
to mtom jest po wsze czasy kłamcą???

czy po prostu taki mtom ma prawo do pomyłek a inni nie mają???
ja np za pomyłki przynajmniej przepraszałem a mtom dalej kłamał i co ok??


a co do faktów przecież za kilka mięsięcy okaże się kto jest troll i czy podatki pit bedą 50% czy nie, mam nadzieję że wtedy mtom będzie umiał przeprosić

dropsiak wiem co to jest koalicja, dzis Rokita mówi że ma nadzieję na kolicję z PIS

gregmena
16-11-2005, 14:12
bardzo szybko wyjdzie prawda, czy mam racje ja czy wy

2 kwestie
czy będzie podatek 50%
czy bedą wojewodowie z Samoobrony

fakty
wy twierdzicie na powyższe że tak

ja że nie

mTom
16-11-2005, 14:13
Dropsiak, dla mnie to wyraźny znak, że trafiam. I o to chodziło. :lol:
Widzę, że nie wszyscy jeszcze poznali Grzesia gregmena z właściwej strony. Taka mała ściąga ku pomocy (przestrodze?) :wink:

O stosunku do adwersarza.



widze wyraźna tępote umysłową i u tworzącego ten wątek w dziale "wymiana doświadczeń" bo nei wiem jak się ma dyskusja o polityce do budowy, chyba że to że tusk był przeciwko zwrotowi vat budującym się...... ale było minęło

ale tępota do potęgi u zwolennioków tuska jest zatrważająca gdy czytam że głównym problemem kaczucha jest jego wzrost, niby niski... a tusk ma plusa bo w piłke gra

debilizm argumentów tu prezentowanych za Tuskiem jest porażajacy, myśle że wystarczająco obraża PAna Tuska, pewnie jak by to poczytyl wyslalby niektórych tu obecnych do Leperra

pisalem kilka razy debilizm argumentów wyborców i tępota umysłowa jergo wyborców jest ogromna

ale dzięki mojemy dziadkowi w polsce nie rządą HER TUSKI

nie bylo mnie dzien, wczoraj woeczorem wielka radośc, wątek spadl daleko... patrze dziś już JABCOKI propagandują......

PAtrzac na ilośc wpisów jabco i jareco i penaów braniących TUSka widac co polityka robi z mózgami, żżarła ich i pozostało tylko chamstwo,

jareco może zajmij sie oknami na tym się znasz

ja sobie daje spokój, ale naprawde patrząc na wypowiedzi zwolenników TUSKA raduje się że Kaczka wygrała, toż jeśli Polska byłaby taka jak te rzygi zwolenników Tuska na KAczke po przegranej, to ja sobie takiej ordynarnej Polski nie życzę, cięsze się wygrał ktoś wykształcony na poziomie, a nie kolejny niewykształcony prezydent kłamca

jeszcze raz bardzo się cieszę że nie wygral TUSK, bo czytając posty tu jego wyboprców po wyborach, ciągle lejący się jad, bluzgi, negatywizm, spiskowe teorie dziejów są obrzydliwe...

ja to żałuję że Po nie wygrało

sorry bliżej mi do Rydzyka i leppera niż do Urbana, bo widząc wasze teksty wam blisko do Urbana, pewnie dlatego Urban popral tuska

ja tylko chciaem spokoju... normalnego rządu, marszałka Tuska (bo mi się podoba)

Tusk to blamaż kompletny - w najgorszych snach nie mógłbym sobie wyobrazić jaki to cieniutki bolek.

nadal porażające jest to że jest po wyborach, a zwolennicy Tusja zamiast pogratulować nadal rzygają atakami, awanturnictwem, wieszczą koniec świata....

widze że porażka Tuska głęboko wpłynęła na psychikę jego wyborców

Dobrzykowice ty chyba masz urojenia

trzeba wszystkim zrobić badania najlepiej psychologiczne trza byc chorym psychicznie by się w to pchac, nie dziwota że potem nerwy puszczają i dziadami jadą, albo zapominają kim byli dziadkowie

dobrzykowice, ty nadal masz urojenia

a o to dowody że PO jest zwykłą populistyczna chorą partią

mam pytanie czy jeszcze ktoś uważa PO za partie inteligentów??? chyba takich inaczej

ryj Leppera nadchodzi a wszystko dzięki PO i PIS (kolejność dowolna)

jak mam z Toba dyskutowac merytorycznie skoro albo kłamiesz w oczy, albo specjalnie siejesz zamieszanie, albo jesteś tu tylko po to by wszczynac awantury...

widze że teraz hieny bedą skakać z radości z powodu każdej zlej wiadomości dla Polski i obarczać nią PIS... ciekawe czym sie różnisz jabco od Leppera????

jak tu już było kto nie z Tuskiem to ma gąbke w mózgu, albo niech wypierd... na Białoruś....
to wasza Polska...

spacerujcie w waszej ulubionej koalicji z SLD z JKaskiernią, Olejniczakiem wiem że im ufacie ostanio przez 4 lata dużo zrobili co wam sie podoba

jka rozumiem was demokraci, po prostu kto nie głosował na PO to jest ciemna masa, oto demokracja wg TUSKA i jego zwolenników

powiedz geno ty który rozumiesz telewizje i jesteś mądry, powiedzcie inni Tuskowicze
w czym jesteście lepsi i mądrzejsi, że możecie ich nazywać ciemną masą

ale jeszcze raz was pytam co wy od Tuska daje wam prawa obrażać Polski naród, polaków, społeczeństwo???
co daje wam prawo uważać sięza lepszych???
jakim prawem plak mówi że 2/3 polaków to ciermna masa????
wyszło szydło z worka kim jesteście....

swoją drogą przykre że Tusk nie ma honoru, bo myślę że każdy powazny polityk po doprowadzeniu do 2 klęsk wyborczych... iprzegraniu to co było absolutnie wygrane jest żenujące.... no ale czytającpowyżej można zrozumieć te przegrane... zarozumialstwo i pogarda wobec własnego narodu jest widoczna u Tuska tak samo jak powyżej u jego wyborców....

nigdy w swoim zyciu nie spodziewałem się że bedę pisał takie rzeczy,

nie wiem ja jestem taki be a nie epitetuje was, a wy tacy cacy a non stop zamiast dyskusji atak personalny??? wiem wy jesteście INTELIGENCJA

dowód idiotyzmu kilka stron wcześniej dał jabco radując się że gaz zdrożeje

coś z główką???

wytłumacz!!! masz takie skojarzenia, wszystko ci sie kojarzy z tabletkami?? może idź do lekarza

kroyena
16-11-2005, 14:15
bogusław ma rację.

Zobaczymy za rok, ktoś w końcu ogłosi (miejmy nadzieję gdzieś w okolicach połowy roku) Dzień Wolności Podatkowej.

Majka
16-11-2005, 14:16
:D

obiecałam sobie, że nic nie powiem 8)

Dropsiak
16-11-2005, 14:16
Kochany!! Ja uważam /i pisałam to w innym watku/, że mtom sprostował cytat i podał jego większy fragment /nie czytałeś? sama go cytowałam dla ciebie a tu groch o scianę/. Ty nie przyjmujesz tego do wiadomości. BO ?? Samemu natomiast zdarzyło ci się mijac z prawdą i czy po sprostowaniu mtom lata po forum/ po innych watkach/ i cie oczernia? Nie robi tego, bo facet jest na poziomie i ma klasę.
A ty tak robisz, niestety, dlatego uwazam,ze kierujesz się nienawiscią i nieobca ci jest moralnosć Kalego.

Dropsiak
16-11-2005, 14:18
:D

obiecałam sobie, że nic nie powiem 8)

Majka!!!!!!
TO TY????
Taka drapieżna???? :o :o :o :lol:

gregmena
16-11-2005, 14:18
no tak już zapomniałem że Tusk powinien być prezydentem bo jest przystojny, ma rozmiar buta 45 i ma kota.... to tu najbardziej merytoryczne przedstawione przesłanki za tym kandydatem....
wobec tych argumentów chyle czoła...

kroyena
16-11-2005, 14:18
Majka no co ty zapodaj coś regulaminowanego, tak żeby nie było podstaw do banana. :roll: :lol:

mTom
16-11-2005, 14:19
czy po prostu taki mtom ma prawo do pomyłek a inni nie mają???

Lista pomyłek (kłamstw? :wink: ) Grzesia:



PO rozmawia z samoobroną potajemnie na razie na temat poparcia Tuska w zamian za poparcie Leppera na marszałka..... Brawo, socjaliści zawsze razem, cieszy to że tusk idzie nie tylko w inteligencje ale także mierzy znacznie niżej

a jakie byly rządy TUSKÓW w wawie, afery, afery, afery, afery.......

PO rozmawia bardzo poważnie z Lepperem o poparciu Tuska i chyba ślepy tylko tego nie widzi

Masz racje Tusk nie będzie prezydentem wyborców Leppera,

Dzis tusk przeprasza Kaczke i kurskiego..... PRAWDA zawsze zwyciezy. miec pamiętniki dziadka i mówic o niewiedzy, kłamac kilka dni zamiast powiedziec prawde, nie mogę w to uwierzyć, on juz dziś powinien zrezygnowac ze startowania.... tak uczciwie postyapił cimoszewicz!!!

pisałem już ze ten nick założyłamoja zona i czasami pisze ja a czasami ona i ja nie wyzywam waszych nicków

czy wam to naprawde nie przeszkadza, że TUSK JEST KŁAMCĄ, że będe kolejnym prezydentem niewykształconym który kłamie....

a po stronie Tuska, Kwasu, Olejniczak, Borowski, Miller, Jaskiernia..... tak jak wyżej podkreślalem, z tym prezydentem za dwa lata będzie rząd wymarzony przez wyborczą SLD i PO najbardziej liberalny w Europie

przeciez coś CIĘ z nimi łączy, tzn wspólne gosowanie na Tuska i popieranie wizji Polski jaką on prezentuje (czyli obrona interesów postkomuny)

95% głowsów w aresztach i więzieniach głosów dostał TUSK

ludzie TUSKA - BOROWSKI, KWASu, czyli ukochane partie popierające TUSKA - SLD i SDPiL

ja jestem zniesmaczony atakiem Kurskiego kiedy jeszcze byl w pisie na radia maryja i samoobrone, dobrze ze kaczka go wywalila

reasumując, żegnam ta dyskusje

przepraszm, żegnam, pluj sobie jabco i jareco pluj

Tusk i jego partie od 15 lat maja ministerstwa finansowe i gospodarcze i co jest ciągłe podwyższanie podatków, mieszanie w prawie tak by nikt nei wiedział o co chodzi i podnoszenie obciązeń podatkowych


Rosja nas kopie Tusk by sie ukłonił

a Tusk byłby kolejny niewykształconym prezydentem kłamcą

ale swoją drogą przykre że w kampani TUSk porównał homoseksualistów do niepełnosprawnych, nie wiedziałem że aż w atakiej pogardzie ma homoseksualistów, przykreee że brak mu tolerancji

Cieszy to że PIS chce pis pierwsze zająć się gospodarką, budżetem, programem i mówi o zgodzie, smuci że Po głównie o stołkach....

znów lepper marszałkiem, teraz głosami PIS, w poprzednim sejmie głosami PO (wbrew SLD

nie przypominam bym sobie tu kogoś personalnie obrażał, za to mnie od szczawi i GArgameli wyzywano, skoro tak traktują ludzie Tuska innych to nie dziwię się że przegrał

EOT

czytałeś to wiesz że jestem za podatkami 0%

sam zapewne jabco potwierdzi że pisałem podatki dochodowe 0%

kumasz podatki dochodowe zniesione, a ja mówiem dochodowe 0%, prosze czytaj co inni czytają a dopiero pisz

więc jeśli czytasz moje posty od samego początku to wcześniej ewidentnie pisałem dochodowy 0%,

zapytaj jabco o czym pisałem i sam poczytaj podatek dochodowy 0%, jak nie umiesz czytać i wybierasz z moich słow urywki które Tobie pasuja, to nic nie poradzę

dziś w wiadomościach powiedział Płażyński (notabene twórca PO)

a PO (ZCHN) z kim spiskuje???? z SLD.... wreszcie....

w podkarpackim w policji i innych służbach mundurowych masowo na emeryture przechodzą byli ESBECY, jaka kurcze szkoda że Tusk nie wygrał mogliby jeszcze kilka lat podtrztymywac układ

Zamierzenie PO by władzę w Polsce objeła Samoobrona nie ziściły sie!!!!

PO uda sie spełnić marzenia i doprowadzić Leppera do władzy,

ja tez jak psa nie znoszę Leppera, ale jakoś waszym posłom PO w poprzednim sejmie nie przeszkadzało głosowac za Lepperem marszałkiem...

gwoli ścisłości tak teraz sie krzyczy że PIS cos sie kumało z Lepperem, ale jak PO głosowało w poprzednim sejmie na Leppera marszałka to było OK???

dobrzykowice ja nie jestem zwolennikiem PISu zauważ,

oczywiście czas wreszcie na sojusz i koalicje PRAWDZIWIE ROZUMNYCH parti czyli SLD i PO.... utęskniona koalicja Michnika już wkrótce w sejmie....

i co????
to dziś dzięki Tuskowi i jego kolejnych partiom mamy Leppera i Samoobrone, zapewniam was że gdyby w Polsce było 30% klasy średniej Leppera by nie było....

EOT

jareco a czy Ty też uważasz ze polacy w 2/3 to ciemna masa...
a wy jesteście ta 1/3 oświeconych bo głosowaliście na PO i Tuska...???
powiedz dlaczego wyborcy Tuska pisza o polakach "CIEMNA MASA"
a wyborcy KAczyńskiego nie pisza nic obrażliwego o polakach...
widzisz różnice????

przykro mi że żyję wPolsce gdzie są ludzie którzy odbierają prawa wyborcze innym, chociaz w innych miejscach dużo mówią o tolerancji i wolności (jak to Tusk wałczył za homoseksualistów)

najważniejsza jest gospodarka i to że wreszcie ktoś realnie obniża podatki.... jeśli bedzię 18 i 32%, bardzo dużo oszczędzę!!!!!!!!!!!!

ja na razie ciesze się z obniżenia podatków, wreszcie realna kasa w ręku a nie kombinacje....

markus o Polsce solidarnej czesciej pomiędzy 1 a 2 turą mówił TUSK

mówisz że nikt nie ma mnei zamiaru opluwać.... a dopiero co to jareko mnie opluwa z powodu wieku

jeszcze dzięń dwa a mtom będzie wieszczył podatki 90% PIT, koalicję PO z SAMOOBRONĄ i kto wie co jeszcze jak tak szybko zmienia zdanie

mam pytanie jak się wam podoba koalicja PO-SLD

ludzie dajmy im porządzić, rozmawiajmy o czynach.... a nie jak to mtom straszy podatkami 50%

nie jest chyba Ok sytuacja, ze w Polsce tesco nie placi podatków bo ma same straty

Rozumiem że jesteście zwolennikami obecnego koalicjanta PO czyli SLD prowadzenie polityki prorodzinnej poprzez likwidacje zasiłku porodowego, skrócenia urlopu macierzyńskiego....

Zauważam tu także wyraźną obsesję na punkcie Tuska. 8)

cdn... :D

gregmena
16-11-2005, 14:22
popatrz

mailem racje mtom

PO uda sie spełnić marzenia i doprowadzić Leppera do władzy,

aha i gdzie te kłamstwa???? w tym długim cytacie

Dropsiak
16-11-2005, 14:23
no tak już zapomniałem że Tusk powinien być prezydentem bo jest przystojny, ma rozmiar buta 45 i ma kota.... to tu najbardziej merytoryczne przedstawione przesłanki za tym kandydatem....
wobec tych argumentów chyle czoła...

Facet ja myslałam że udajesz i się zgrywasz. Ale teraz już widzę,, że nie.
Ty po prostu taki jesteś. Uwazasz, ze takie podejscie do ludzi /jak w tym zbiorze cytatów, jaet najzupełniej normalne. :o :o :o Oczywiście jesli robisz to ty.
Bo wiesz tu nie chodzi o Tuska.Serio. Chodzi o ciebie.
Czysty Kali.

kroyena
16-11-2005, 14:23
greguś chciałem ci przypomnieć, że po zaprzysiężeniu będziemy mieli Prezydenta R.P co ma jajau brata.

PS. Jakbyś nie wiedział o co chodzi to o hasło powyborcze:
"Panie Przewodniczący zadanie wykonane."
Czy za wyrażanie się jest banan?
E nie będę próbował bo po co?
Jeszcze ktoś zamelduje:
"Pani Redaktor zadanie wykonane" :-? :roll: :lol:

gregmena
16-11-2005, 14:25
mam nadal pytanie jak się wam podoba koalicja PO i SLD

16-11-2005, 14:26
babo a zaliczanie czasu pracy w domu do cvzasu pracy przy emeryturze????

[,,,]

babo, czy xena, ale wyobraźcie sa w Polsce setki kobiet które nie chciały by pracować a zająć się rodziną, albo musza pracować ze względów ekonomicznych
Ja oczywiście jestem w peni za kobietami robiącymi, studia, karierę, BRAWO
ale czy nie uważacie że częśc kobiet uważa inaczej, i właśnie dla nich czy becikowe, czy dłuższe urlopy, czy czas zaliczany do emerytury byłby ważny.... nie wspominając że wszelkie takie działania prorodzinne o których świetnie pisa DROPSIAK oddaljaą bombe demograficzną, o której na poważnie nalezy myśleć, a przykad Francji pokazuje że polityka imigracyjna to nmie najlepsze rozwiązanie...

Tiaa - zaliczanie lat pracy z najniższą składką - bardzo konkurencyjne ;) Chociaż ja szczerze mówiąc nie bardzo liczę, że na starość wypłacą mi coś, co mi pozwoli godnie żyć. Oczywiście - oszczędzamy dodatkowo.

Wydaje mi się, że rzecz nie polega na umożliwieniu kobietom siedzenia w domu , ale łączenia pracy z opieką nad dziećmi i stworzenia systemu ekonomicznych zachęt dla rodzin, żeby mogły sobie pozwolić na większą liczbę potomstwa. Praca zawodowa i pozadomowa aktywność ma nie tylko aspekt ekonomiczny. Dzieci kiedyś się usamodzielniają, a w życiu różnie bywa...

gregmena
16-11-2005, 14:30
oczywiście babo

ale część kobiet z własnego wybory, wybiera wychowanie dzieci nad prace i karierę, chyba mają do tego prawo??? np. moja żona.. nie zabronisz jej???

czy uważasz że nawet nie zasługuje na zaliczenia lat pracy, nawet z najniższa składką???
opiekując się 3 malutkich dzieci??

ona nie chce do pracy, po prostu, zapytaj koleżanek moich w pracy one też nie chcialy by pracować ale muszą

kroyena
16-11-2005, 14:33
greguś odpowiem Tobie nie wprost.

Mnie by się podobała kopalicja PO PiS.

Byłoby silnie i do przodu, ale chyba boguslwa ma rację ( :roll: :lol: 8) ). Zobaczymy co to za karawana, jak idzie, ile razy staje. I chyba takim komentarzem przyjdzie się wycofać bo wątek przypomina bardziej wątki piwniczne.
A mogło być tak ładnie, a nic tylko zacytować klasykę narodowego kina Mr. Siarrę Siarzyńskiego:

"I co to się stało, że się posrało."

16-11-2005, 14:34
oczywiście babo

ale część kobiet z własnego wybory, wybiera wychowanie dzieci nad prace i karierę, chyba mają do tego prawo??? np. moja żona.. nie zabronisz jej???

czy uważasz że nawet nie zasługuje na zaliczenia lat pracy, nawet z najniższa składką???
opiekując się 3 malutkich dzieci??

ona nie chce do pracy, po prostu, zapytaj koleżanek moich w pracy one też nie chcialy by pracować ale muszą

Nie, jeśli to jej świadomy i przemyślany wybór i jest jej z tym dobrze, jestem za :D
Tylko uwierz, że jeśli z kariery nie chcesz rezygnować i chcesz mieć dzieci, nie jest to łatwa łamigłówka. Na razie system sprzyja krańcowym wyborom - pracujesz lub sie opiekujesz. Złoty środek jest trudny do osiągnięcia.
p.s. - u nas też trójka maluchów...

gregmena
16-11-2005, 14:36
ja jestem za koalicją PO i PIS i tu się z kroyena zgodzę

wszelkie inne koalicje, czy Pisu z Lepusiem, czy PO z SLD są chore i nie o to chodzilo

gregmena
16-11-2005, 14:40
jej wybór babo, co ja mam na to poradzić cholera

ja ją nawet naciskam, budowa, i wiele zobowiązan pochłaniają kupe kasy, ale jej marzeniem zawsze był dom, wychowanie dzieci, rodzina
przeciez nie moge jej zmusić,
natomiast mam świadomość że pracuje ciężej ode mnie, a nie odkłada sie jej ani złotówka na emeryturę, dlatego bardzo dużo inwestuję w fundusze emerytalne

kroyena
16-11-2005, 14:41
greguś jeszcze raz kliknę do cięz pepperoni.

Podejrzewam, że wybór to nie był tak do końca tylko jej. Nie zabraniam jej, ale skoro stać was na to to moim zdanie powinieneś ty za nią składkę płacić z twoich zarobków tak byłoby uczciwiej. Nie uważasz. No bo odpowiedz mi na pytanie od ilu dzieci i o jakim poziomie zdrowia (smutne ale życiowe) ustawisz ty taki prorodzinny i nieliberalny uczciwą nie krzywdzącą nikogo poprzeczkę, hę?

Od 3 malutkich, od trojaczków, od 2 malutkich jednego średniego jednego dużego, od jednego upośledzonego (też takie są). A te co nie będą chciały pracować tylko pielęgnować tradycje rodzinne (też takie są ich wolny wybór, nie zabraniam), hę? A co z ojcami, których żony chcą sięrealizować, a faceci może bardziej pragną być z dziećmi? A nie chcą pracować, popytaj swoich kolegów w pracy (jak praca ma atmosferkę to nikt nie chce pracować, a musi).

Proste żona ma świadomie zostać w domu = facet zarabia na jej składki.

kroyena
16-11-2005, 14:43
Cofam podejrzenia. :lol:

gregmena
16-11-2005, 14:46
dlatego kroyena odkladam w kilku funduszach emerytalnych, wlaśnie myśląc o żonie

masz racje że są sytuacje odwrotne kobiet chcących kariery, a facetów domowników...

mTom
16-11-2005, 14:50
O katolikach i katolicyzmie:



no i poczytaj swoje posty karorka, kopanie i plucie na drugiego, a w niedziele pewnie za rączke z rodziną do kościólka, ot i Polska cała, kto ma inne zdanie niz ja to w go d.....

cóż ja sie cieszę że nie jestem katolikiem, bo tyle jadu co czytam tu u katolików wobec drugiego człowieka jest naprawdę żenujące..

ot ubaw mam z was katoliczków....... przecież ten wasz Jezus mówił o miłości wobec nieprzyjaciół a wy tu plujecie na drugiego że BUAHAHHAHAHHAH........

ja sie tylko nabijam z waszej katolickiej postawy wobec 2 człowieka..... powody patrz wyżej.......
istne wypełnienie nauk waszego szefa..... ośmiac i zgnoić drugiego człowieka.....

nabijam sie tylko z waszej katolickiej postawy.... patrz wyżej..... jak katolik katolikowi wilkiem... a tyle gadki o miłości... a tu byle ośmiać i zgnoic tego co ma inne zdania ........

ok macie racje ja też katolickości nie traktuje poważnie więc co mi tam możecie nabijac się z RM i dzwoniących tam ludzi....

w katolickości jest jedno co mi sie podoba
kazanie na górze.. pewnie nie znacie... ale jeśli wyżej piszą katolicy i pisza o 2 człowieku.... to nie mogę zrozumieć tej wiary.... w ewangelii pisze jedno a tu robią drugie...???

ot i katolicy....

oczywiście, macie racje z RM... ja tylko sie burzę o to że wam katolikom w której wierze tyle się mówi o miłości tak łatwo tu sie pluje na RM

skąd w was tyle kompleksów i flustracji, całe forum pełne epietetów wobec KAczyńskiego, nowego rządu, Rydzyka, czy wy tylko potraficie innych atakować???? ludzie świat jest piękny, należy mieć nadzieje, a nie tylko szerzyć spiskowe teorie dziejów.... a Rydzyk światem nie rządzi, tylko wasze serca......

BLUZGAJCIE DALEJ NA MNIE KATOLICZKI - taka wasza wiara

ciekawe ze łączy was jedno to że glosowaliście za Tuskiem....

apropos i to też jest wasza katolickośc???

ponieważ wiem że i tak poza rzygowinami na mnie i pluciem na RAdio Maryja nic więcej wśród obecnych katolików nie uzyskam.....
kończę dyskusje, bawcie się dobrze w swojej postawie wobec 2 człowieka

ja jestem ateistą,

nic dodac nic ując
swojego papieża nie sluchacie to i mnie i bartara nie posluchacie
EOT
pisząc to wszystko zastanawiam się nad waszym katolicyzmem

czytając wasze wypowiedzi i szydzenie z 2 człowieka to właśnie dlatego jestem ateistą a nie katolikiem i ciesze się bo bym się wstydził za moja religię...

właściwie ja nigdy nie mogłem zrozumiec katolickości, czyli podwójności
ktoś mówi że jest katolikiem a robi odwrotnie co głosi jego religia

zapewne parawa wyborcze należą sie tylko zwolennikom PO i plujcom na RM

poza tym plujcie powiem szczerze wolę myśleć i miec opinię identyczną jak JPII niż jak wy...

powiem za moim autorytetem JPII
Dziekuję Radiu Maryja za to apostolstwo!!!

wazne że w wyborczej kazali atakowac RM

właśnie na tym polega problem katolików w Polsce, płacz, pomniki... ale nikt nie słucha jego nauk, encyklik, słow, a na końcu taka maja wbrew słowom papieża napisze że przeciez JPII mysla zupełnie co innego niż mówił!!!

Niestety to już śmieszne nie jest. Dlatego dla rozweselenia jeszcze dwa cytaty naszego mistrza lekkiego pióra: :D :D :D



może ktoś by po prostu zlikwidowal ten wątek

ot i chyba zwariowałem

Dropsiak
16-11-2005, 15:17
greguś jeszcze raz kliknę do cięz pepperoni.

Podejrzewam, że wybór to nie był tak do końca tylko jej. Nie zabraniam jej, ale skoro stać was na to to moim zdanie powinieneś ty za nią składkę płacić z twoich zarobków tak byłoby uczciwiej. Nie uważasz. No bo odpowiedz mi na pytanie od ilu dzieci i o jakim poziomie zdrowia (smutne ale życiowe) ustawisz ty taki prorodzinny i nieliberalny uczciwą nie krzywdzącą nikogo poprzeczkę, hę?
.
I tu masz rację. Tzn w tym, ze taki wybór mógłby stanowić/ co ja piszę!! na pewno stanowiłby/ pole do nadużyć. Jednak to, by jedynie mąż płacił DODATKOWO składkę na zonę tez nie do konca mnie przekonuje. Bo summa sumarum gdzie tu działania prorodzinne? Natomiast odliczanie obligatoryjne jakiegos procentu /50?/ ubezpieczenia męza na rzecz zony to czemu nie...Samo w sobie/niezaleznie czy polityka prorodzinna czy nie byłoby chyba sprawiedliwe? Ona pracuje w domu a i jest w pewien sposób zabezpieczona na przyszłośc...
Jak myślicie?

Xena z Xsary
16-11-2005, 18:18
babo, czy xena, ale wyobraźcie sa w Polsce setki kobiet które nie chciały by pracować a zająć się rodziną, albo musza pracować ze względów ekonomicznych
Ja oczywiście jestem w peni za kobietami robiącymi, studia, karierę, BRAWO
ale czy nie uważacie że częśc kobiet uważa inaczej, i właśnie dla nich czy becikowe, czy dłuższe urlopy, czy czas zaliczany do emerytury byłby ważny....

te setki to chyba tylko Twoja rodzina... przeciętna babka wcale nie chce nigdy w życiu nie pracować. Nie mówię o superkarierach, mówie o normalnych równych prawach.
Sądzę jednak, że możesz tego nie zrozumiec, skoro piszesz, że Twoja żona jest szczęsliwa siedząc w domu i uważasz, że zawsze tak będzie.Moim zdaniem nie.
Dzieciaki kiedys pójda sobie w świat, a poza tym fajnie mieć odskocznię, najlepiej na 1/2 etatu.Ale wspomnisz moje słowa - czym dłuższy macierzyński tym mniejsze szanse kobiety na zdobycie pracy...
A już debata nad cycem przeszła moje najśmielsze oczekiwania.

mTom
16-11-2005, 18:56
Wykoleil sie pociag wiozacy naszych ukochanych przedstawicieli narodu,
nasz Sejm umilowany. Na miejsce pedza ekipy ratownicze, karetki,
smiglowce i inne takie. Przyjezdzaja na miejsce, znajduja rozwalony
pociag i ani zywego ani martwego ducha. Szef ratowników pyta okolicznych
wloscian:
- Gdzie sie podziali wszyscy z tego pociagu?
- Pochowalim.
- To wszyscy zgineli, co do jednego?!
- No niektórzy mówili, ze jeszcze zyja, ale kto by tam panie politykom
wierzyl... :D :D :D

jareko
16-11-2005, 23:32
mTom :lol: :lol: :lol: :lol:
a swoja droga wyzej kawal pracy odwaliles :lol: :lol:
tylko po co?
EOT i tyle :)

jareko
16-11-2005, 23:36
A to jeszce do świąt...:
http://www.gempukku.com/kaczory.swf
z pozdrowieniami dla Kasi.
a nie mozna tam zamienic lusni na kalasznikowa? :lol: :lol:
Palec boli jak juz do 1000 sie dojdzie przy 0/10 :lol: :lol: :lol:

gregmena
17-11-2005, 00:07
Xeno chyba pozwolisz że każda kobieta będzie miala wolny wybór??
jedna zrobi super karierę, polityka, bizneswoman - WSPANIALE
druga rodzina, praca - WSPANIALE
trzecia zajmie sie tylko rodziną - WSPANIALE
wolny wybór, drogi życiowej, identycznie z facetami

moja żona juz pracowała i wybacz mam dość kłótni by ją zmuszac do pracy, chcę w domu z dziećmi, sytuacja finansowa pozwala, to co mam zrobić, kazać jej??

mam w pracy koleżanki które musza pracować (bo zarabiają więcej niż ich faceci), ale żałują że nie moga być w domu, nie raz opowiadały jak to dzieci płaczą gdy wychodzą z domu i proszą mamo nie idź do pracy a na to nawet najdroższa opiekunka nie zaradzi.......

xeno nie masz racji do końca co do urlopu, MAgda miała ten dłuższy urlop po 1 dziecku i wróciła do pracy, przy bliźniakach miała krótszy urlop (długi i tak bo bliźniaki) i juz nie chciała do pracy wracać

xeno pozwólmy paniom sami decydować czego chcą a czego nie chcą w życiu, OK??

mtom PRAWDOMÓWNY, to wszystko co napisałeś powyżej o mnie to prawda, no bo niewidze nieprawdy tam.... szczególnym przedstawicielem katolików jesteś TY sam, gdy w usta papieża włożyłes czyjeś słowa i podpisałeś JPII byle toudowadniało Twoją tezę, wiem Ty jesteś uczciwy katolik, możesz tak zrobić, potem nawet dalej Ci sie skłamało proponując autoira Tischnera a tu dalej kłamstwo... by przypadkiem nikt nie uwierzył że siępomyliłes z tym klamstwem..... wiem wiem,wszyscy sa po Twojej stronie, wiem wiem, nikomy takie coś jak napisanie cytatu i podpisanie JAn PAweł II, gdy autorem jest ktś inny nie przeszkadza... bo Ty jesteś KAtolik PRAWDOMÓWNY MTOM

smutne jest to że tu nie można mieć innego zdania niż wiekszość

Xena z Xsary
17-11-2005, 08:05
...ciach....
tak tak ale

xeno pozwólmy paniom sami decydować czego chcą a czego nie chcą w życiu, OK??
no własnie OK. Tylko nie wiem czy Ty rozumiesz, co to znaczy. Bo jak na razie wypowiadasz się w imieniu kobiet, a rozuzmiem, że kobieta nie jesteś.JA NIE MAM ZAMIARU DECYDOWAĆ O CZYIMŚ MACIERZYŃSTWIE LUB IM BRAKU ROZUMIESZ?
Ja na przykład uważam, że wydłużanie macierzyńskiego w dobie pytań na rozmowie rekrutacyjnej "czy ma pani albo planuje dzieci" i "oda do cyca" to nie jest polityka prorodzinna. ZGODZISZ SIĘ?
Polityka propordzinna mój drogi prawniku to taka, która UŁATWIA życie rodzinom z dziecmi, wręcz użyję słowa PROMUJE rodziny z dziećmi, a nie odstrasza od rodzenia dzieci. To ulgi w podatkach, to dodatki, ułatwienia, to pieniądze przeznaczone na różnego rodzaju działania społeczne dla dzieci, matek, ojców.. Patrz FinlAndia, to chyba wzór w polityce prorodzinnej. Uwierz mi wiem co mówię, mam tam paru przyjaciół - każda ze znanych mi rodzin ma 5-ro dzieci!

I ŻEBYS MNIE NIE PRZEKRĘCAŁ - JA JESTEM ZA POLITYKĄ PRORODZINNĄ! JAK NAJBARDZIEJ. TYLKO nAPISAŁAM WYŻEJ CO JA ROZUMIEM PRZEZ TO SŁOWO
Co do Twojej Żony - nie będę się wypowiadać, bo znam osoby.Ale poczekamy zobaczymy, czy nigdy w życiu nie będzie chciała wrócić do pracy. Praca nie musi byc tylko ze względów ekonomicznych prawda? Czasem ma się jakies pasje oprócz dzieci .


smutne jest to że tu nie można mieć innego zdania niż wiekszość
a kto Ci powiedział, że nie możesz. Ty z góry masz zawsze inne zdanie i to jest Twoja sprawa. Ale pozwól, że inni tez swoje wypowiedzą.

gregmena
17-11-2005, 09:48
xeno nigdzie nie przekręcałem że jesteś przeciw polityce prorodzinnej????

oczywiscie masz racje, polityka prorodzinna to całe spectrum dzialań i tych co pisał dropsiak i pewnie jeszcze innych...

co do wydłużania macierzyńskiego, xeno masz tylko troszke racji, wszystko zależy od mentalności szefa.....

ale problem jest nie tylko w macierzyńskim, xeno w mojej firmie jako jedna z nie wielu osób mam umowę stałą (co i tak nic mi nie zapewnia), ale wiesz że każda z osób u nas boi sie zachorować na tydzień czasu???? był jeden chłopak, świetny, młody, świetnie unas zarabiał, ale złapał go kleszcze, pó roku zwolnienia i potem został zwolniony.....

kapitalizm u nas jest XIX wieczny strach mieć dziecko, strach zachorować, strach wziąśc urlop....... to nie o to chodzi....

to co piszesz "czy ma pani albo planuje dzieci" i "oda do cyca", MASZ RACJE, ale to świadczy o braku równouprawnienia kobiet i męźczyzn, kobiety są w gorszej sytuacji tylko z powodu i naturalnego stanu jakim jest chęć posiadania dzieci

a żona chce wrócić do pracy, ale kiedyś, obecnie uważa że wychowanie dzieci jest ważniejsza niż kariera, jej wolny wybór, czy sięjej kiedykolwiek uda wrócić do pracy nie wie, ona wie że wychowanie dzieci jest ważniejsze dla niej

smartcat
17-11-2005, 10:00
xeno nigdzie nie przekręcaem że jesteś za polityką prorodzinną????

oczywiscie masz racje, polityka prorodzinna to całe spectrum dzialań i tych co pisał dropsiak i pewnie jeszcze innych...

co do wydłużania macierzyńskiego, xeno masz tylko troszke racji, wszystko zależy od mentalności szefa.....

ale problem jest nie tylko w macierzyńskim, xeno w mojej firmie jako jedna z nie wielu osób mam umowę stałą (co i tak nic mi nie zapewnia), ale wiesz że każda z osób u nas boi sie zachorować na tydzień czasu???? był jeden chłopak, świetny, młody, świetnie unas zarabiał, ale złapał go kleszcze, pó roku zwolnienia i potem został zwolniony.....

kapitalizm u nas jest XIX wieczny strach mieć dziecko, strach zachorować, strach wziąśc urlop....... to nie o to chodzi....

to co piszesz "czy ma pani albo planuje dzieci" i "oda do cyca", MASZ RACJE, ale to świadczy o braku równouprawnienia kobiet i męźczyzn, kobiety są w gorszej sytuacji tylko z powodu i naturalnego stanu jakim jest chęć posiadania dzieci

a żona chce wrócić do pracy, ale kiedyś, obecnie uważa że wychowanie dzieci jest ważniejsza niż kariera, jej wolny wybór, czy sięjej kiedykolwiek uda wrócić do pracy nie wie, ona wie że wychowanie dzieci jest ważniejsze dla niej

nech mnie geś kopnie - widzicie ten zrównowazony styl, szukanie punktów stycznych, konsyliacyjny ton. Brawo gregmenna jeszcze troche takich postów i wielu będzie znów gotowych na dyskusje, merytoryczna oczywiście, z Tobą. Trzymaj ten styl a masz szanse zmienic nastawienie wielu wspólforumowiczów do Ciebie. Mówie to powaznie, bez ironii i zyczliwie.:-)

gregmena
17-11-2005, 10:04
ja tylko o faktach... a jak się ktoś woli kłócić to jego wola

ale dz. smartcat

kroyena
17-11-2005, 10:30
"Czyżbym czuł delikatną woń miętki?"


:roll: :lol: 8) :P

selimm
17-11-2005, 10:49
gregmena nie wiesz przypadkiem gdzie wielbłady sprzedają ??? :wink:

kroyena
17-11-2005, 11:15
Kocimiętki. :roll: 8)

Dropsiak
17-11-2005, 11:28
Zagrywka taktyczna po podsumowaniu dotychczasowej działalnosci, jak mniemam .
Tym niemniej to dobrze :D

mTom
17-11-2005, 11:33
widze że stala metoda Tuska i PO
szukanie haków na dyskutanta
szukanie i czepianie sie jakiejkolwiek błednej wypowiedzi


mtom PRAWDOMÓWNY, to wszystko co napisałeś powyżej o mnie to prawda, no bo niewidze nieprawdy tam.... szczególnym przedstawicielem katolików jesteś TY sam, gdy w usta papieża włożyłes czyjeś słowa i podpisałeś JPII byle toudowadniało Twoją tezę, wiem Ty jesteś uczciwy katolik, możesz tak zrobić, potem nawet dalej Ci sie skłamało proponując autoira Tischnera a tu dalej kłamstwo... by przypadkiem nikt nie uwierzył że siępomyliłes z tym klamstwem..... wiem wiem,wszyscy sa po Twojej stronie, wiem wiem, nikomy takie coś jak napisanie cytatu i podpisanie JAn PAweł II, gdy autorem jest ktś inny nie przeszkadza... bo Ty jesteś KAtolik PRAWDOMÓWNY MTOM

Czy komentarz jest potrzebny? 8)
Jareko, to była ściąga, która ma uzmysłowić z kim mamy do czynienia. Chociaż z tego co widzę nikt już się tym nie przejmuje bo wszyscy wiedzą jak jest. :D :D :D

gregmena
17-11-2005, 11:35
dropsiak a ty tu jakieś rozgrywki wojenne prowadzisz, jeśli tak to po co walczysz???

akurat kilka razy pisałem że się zgadzam z Twoimi postulatami, jakieś podpuchy tu robisz dla samego mącenia????

a tak dla żartu i apropos

za Kopalińskim
moher wełna kóz angorskich; lekka tkanina z tej wełny.
Etym. - ang. mohair 'jw.' (etymologia ludowa pod wpływem hair 'włosy; sierść') z arab. muchajjar dosł. 'doborowy, wyborny';

Dropsiak
17-11-2005, 11:37
Komentuję, kochany, komentuję.
I wyrażam swoja opinię. A kto toczy i prowadzi widac gołem nieuzbrojonem okiem.
pozdrawiam.

mTom
17-11-2005, 11:45
dropsiak a ty tu jakieś rozgrywki wojenne prowadzisz, jeśli tak to po co walczysz???

Gdyby jednak to oko uzbroić sprawa wygląda tak:



widze wyraźna tępote umysłową i u tworzącego ten wątek w dziale "wymiana doświadczeń" bo nei wiem jak się ma dyskusja o polityce do budowy, chyba że to że tusk był przeciwko zwrotowi vat budującym się...... ale było minęło

ale tępota do potęgi u zwolennioków tuska jest zatrważająca gdy czytam że głównym problemem kaczucha jest jego wzrost, niby niski... a tusk ma plusa bo w piłke gra

debilizm argumentów tu prezentowanych za Tuskiem jest porażajacy, myśle że wystarczająco obraża PAna Tuska, pewnie jak by to poczytyl wyslalby niektórych tu obecnych do Leperra

pisalem kilka razy debilizm argumentów wyborców i tępota umysłowa jergo wyborców jest ogromna

cóż ja sie cieszę że nie jestem katolikiem, bo tyle jadu co czytam tu u katolików wobec drugiego człowieka jest naprawdę żenujące..

ot ubaw mam z was katoliczków....... przecież ten wasz Jezus mówił o miłości wobec nieprzyjaciół a wy tu plujecie na drugiego że BUAHAHHAHAHHAH........

gregmena
17-11-2005, 11:55
mtom jak masz fobię na mym pukcie to się lecz.... bo widzisz ja ustapilem a ty dalej....
może meliska, mięta na żołądek, okulary na nos, człowieku który w zwykłej podkoszylce widzisz damską bieliznę.... widze że nie pasuje ci pokojowa atmosfera, właśnie pokazujesz o co ci chodzi na forum, o kłotnie i nic więcej

cóż aż tak bardzo uraziłeś się że wytknąłem ci KŁAMSTWO????
przypominam prawdomówny mtom dał w inne dyskusji cytat opatrując go że to słowa JPII, gdy mu zwrócilem uwagę że to nie jest ten autor, to próbował Tischnera zrobić autorem, ale brnąc w kłamstwa (nazywane infantylnie pomyłkami) może w końcu zrozumial, że to wyjątkowo żenujące przypisywać komuś takiemu jak JPII kogoś innego słowa......

czekam na Twoje 50% PIT, jak się nie sprawdzi spojrzysz w lustro i mam nadzieje że uczciwie przyznasz że ja mialem rację

mtom poza tym powtarzasz się, płyta się zacięłą?????

gregmena
17-11-2005, 11:58
aha podtrzymuje że jest to tępota umysłowa twierdzić że głosuje na tego czy innego kandydata bo jest wysoki, przystojny, ma rozmiar buta 45 i ma kota..... mtom Twoje kryteria doboru polityków mnienie interesują

Dropsiak
17-11-2005, 11:58
Dawno wyrażałam opinię, że zagrywka? Chyba mam kwalifikację na wieszcza :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :o

Ja to nazywam wyciaganiem ręki na zgodę z nożem w drugiej. :o

gregmena
17-11-2005, 12:00
no skoro ja wyciszam kłotnie, podaje ręke, a mtom dalej swoje, to masz racje dropsiak, podał mi nóż mtom w moje wyciągnięte do zgody ręce

smartcat
17-11-2005, 12:04
mTom fakt, przytaczane cytaty swiadczą ze jeszcze niedawno gregmena nie do końca przemyślanie i emocjonalnie dobierał słowa w dyskusjach. Po takiej zebranej i przytoczonej przez Ciebie dawce cytatów zauwazyłem jednak zmianę na lepsze. Patrzmy jak sie to rozwinie. Uważam że zawsze nalezy dać choć jedna szanse. Ja myślę że gregmena to "goraca głowa" i go ponosi ale to nie jest gupi gość i zorientuje się że to nie forum onetu i pewien styl i poziom wypowiedzi można i nawet nalezy trzymac dla wspolnego dobra, przyjemności przebywania wsrod braci forumowej, frajdy poznawania swoich pogladów i spierania sie z nimi w kulturalny i wywazony sposób.
Dajcie juz spokój! Nie łapcie się za słowka! Wyzerujcie liczniki! Bedzie fajniej!!!!

Dropsiak
17-11-2005, 12:04
Pisałam o tobie Gregmena, twój przedostatni post to typowy przykład.
Noża, nie zgody.
pozdrawiam

Dropsiak
17-11-2005, 12:08
mTom fakt, przytaczane cytaty swiadczą ze jeszcze niedawno gregmena nie do końca przemyślanie i emocjonalnie dobierał słowa w dyskusjach. Po takiej zebranej i przytoczonej przez Ciebie dawce cytatów zauwazyłem jednak zmianę na lepsze. Patrzmy jak sie to rozwinie. Uważam że zawsze nalezy dać choć jedna szanse. Ja myślę że gregmena to "goraca głowa" i go ponosi ale to nie jest gupi gość i zorientuje się że to nie forum onetu i pewien styl i poziom wypowiedzi można i nawet nalezy trzymac dla wspolnego dobra, przyjemności przebywania wsrod braci forumowej, frajdy poznawania swoich pogladów i spierania sie z nimi w kulturalny i wywazony sposób.

Masz rację. Ja jednak uwazam, że powinien jednak gryżc się czasem w język i powściągnać tendencję do "rozstawiania" forumowiczów. Oraz stosować te same kryteria oceny do siebie i innych. I będzie oki. Bo mozna się z kims nie zgadzać ale trzeba zachowac jakiś poziom oraz szacunek. Do siebie i innych.

gregmena
17-11-2005, 12:12
Dropsiak, ale prosze bądź uczciwy i zauważ co napisał mtom przed moim PRZEDOSTATNIM postem, bądź uczciwy i napisz kto wojował, choć ja tu już nic do mtoma nie pisalem.... czy teksty mtoma nazywasz podaniem ręki?????

prosze bądź uczciwy, nie wracaj do tego co było tylko do mego przedostatniego (orócz tego postu) i tego co napisa WCZEŚNIEJ MTOM,

napisałem co napisałem w reakcji na mtom... chyba że jemy wolno mnie atakowac a mnie nie

DROPSIAK BĄDŹ uczciwy i powiedz

smartcat ja też uważam że to nie forum, i polityka czy się tyczy KAczyńskiego czy RM to nie miejsce na forum budowlanego, ale wróć do pierwszych stron tej dyskusji, jako chyba jedyny PROSIŁEM zakończyć i zlikwidować ten wątek i nic nie pisałem, ale jak zacząłem czytywac teksty że głosuje na Tuska bo jest piekny, wysoki i ma kota i buta 45 to mnie szlag trafił.... chyba sam przyznasz że to obraźliwe nawet wobec Tuska, bo śmiem twierdzić że ma on jakieś także pozytywne cechy charakteru i osiągnięcia niż taka czy inna jego uroda

Dropsiak
17-11-2005, 12:15
Cały czas staram sie być uczciwa i mam zdanie jakie mam.
Chcesz skończyć- napisz to wprost. myślę, że kazdy na to pójdzie.

gregmena
17-11-2005, 12:18
Dropsiak, ale skoro przywoływałas mój przedostatni post

to napisz czy mtom tekst przed moim z Czw Lis 17, 2005 12:55 pm
to wg Ciebie podanie dłoni na zgodę???
to ja jestem winny a on może non stop atakowac???

prosiłem o uczciwość

mTom
17-11-2005, 12:23
To co Grzesiu, zgoda (gruba krecha)?
Warunki:
1. szanujemy siebie nawzajem,
2. nie obrażamy siebie nawzajem,
3. nie posługujemy się podczas dyskusji (w niecnych celach) kłamstwami, manipulacjami, wyrywaniem zdań z kontestu.

Dropsiak
17-11-2005, 12:31
Ja oceniam szerzej. I komentowałam to na bieżąco od pewnego momentu.


Moja propozycja: :D DAJCIE CHŁOPAKI SPOKÓJ I NIE WRACAJCIE DO TEGO!!!! :D :D :D

Xena z Xsary
17-11-2005, 12:33
Wiesz Gregmen, po pierwsze dzięki za wreszcie normalną argumentację.W ostatnim poście do mnie nie oceniasz mnie, nie oskarżasz, tylko piszesz o swoich przemyśleniach i to mi się podoba. Tak trzymać.
Wracając do problemów kobiet w Polsce i kapitalizmu - feudalizmu - masz rację, u nas nic nie jest pewne. Oczywiście, jeśli już cos soba reprezentujesz, cos umiesz - to przestają Cie nagle traktowac jak zastepowalny przedmiot, a zzaczynają wypowiadać swoje górnolotne iwestowanie w kapitał ludzki, albo inne takie bzdety.
Straszne to jest.Wyścig szczurów z naciskiem na szczurów....a za chwilę wchodzi wyz i juz 30stkę miec ot nie będzie tak fajnie, a co dopiero 35, 40, 45, 50, 55, 60, czy 65 ....
Ale to błędne koło. Za "dużo" jest Emerytów, na których dzisisjesze pokolenie musi pracować, pracy brak, więc wyścig szczurów, nie chcemy dzieci, jest nam cięzko, za chwilę nas nie będzie miał kto utrzymać...
Ktoś to musi wreszcie przerwać... żywię nadzieję, że może się komus wreszcie uda...

Co do MToma - zastanów sie lepiej nad takimi oskarżeniami Gregmen.
W innym wątku poinformowałeś o przesłaniu mu zdjęć i skanów - powiem Ci tak.Facet jest super fair w stosunku do Ciebie, gdyby naprawdę był taką jednostka jak nam pokazujesz, to dawno by te zdjęcia wsiały w necie.... Więc lepiej to sobie przemyśl;)
i pozdrawiam

smartcat
17-11-2005, 12:42
smartcat ja też uważam że to nie forum, i polityka czy się tyczy KAczyńskiego czy RM to nie miejsce na forum budowlanego, ale wróć do pierwszych stron tej dyskusji, jako chyba jedyny PROSIŁEM zakończyć i zlikwidować ten wątek i nic nie pisałem, ale jak zacząłem czytywac teksty że głosuje na Tuska bo jest piekny, wysoki i ma kota i buta 45 to mnie szlag trafił.... chyba sam przyznasz że to obraźliwe nawet wobec Tuska, bo śmiem twierdzić że ma on jakieś także pozytywne cechy charakteru i osiągnięcia niż taka czy inna jego uroda

O zapewne ma pozytywne cechy charakteru! Wcale z tym nie polemizuje.
A to ze Tusk "jest piekny, wysoki i ma kota i buta 45" moze nie jest to kryterium bardzo merytoryczne, jednakze w kategoriach logicznych jest tak samo dobre jak KAZDE inne!!! Psychologia mówi o tym co na nas odziaływuje jak ktoś mówi. Cos koło 80% to wygląd, głos, gesty a dopiero pozostała reszta to przekaz merytoryczny. Więc nie ma o co kruszyc kopii o to że taka jest percepcja społeczna kandydatów na urzedy którzy sa obierani po towarzyszącym wyborom kampaniach wyborczych.
A co do kryteriów wyborów tzw. pozamerytorycznych - weźmy np nasze żony i dziewczyny. Czy zawsze przy wyborze kierujemy sie tym że jest pracowita, ma dobre podejscie do dzieci, umie gotować, i potrafi połozyć sama pape na dachu :-) ( słowo! mój znajomy tak zachwalał mi kiedys swoja kuzynke i mało nie umarłem ze smiechu po usłyszeniu o tej papie). A w ilu przypadkach kryterum wyboru (i to nie na 5lat kadencji tylko czesto do grobowej deski) sa przymioty ciała a nie inelektu czy wychowania.

gregmena
17-11-2005, 12:42
mtom jak Katarzyna Kulpinska zaproponowala zgodę to ja tą zgodę uszanowalem

konczysz cytowanie i jechanie mnie, ja koncze cytowanie i jechanie Ciebie...
1,2,3

Jedyne co podtrzymuje to ten zaklad o 50% PIT, ale chyba dla naszego wspólnego dobra sam przyznasz że lepiej bym wygral ;)

Xeno
BINGO
Za "dużo" jest Emerytów, na których dzisisjesze pokolenie musi pracować, pracy brak, więc wyścig szczurów, nie chcemy dzieci, jest nam cięzko, za chwilę nas nie będzie miał kto utrzymać...


co do zdjęć to wybacz, mam krzywą gębe, nie jestem piekny, wystarczy że żona jest piękna..., dzieci śliczne, domek wg uznania....

PAX

gregmena
17-11-2005, 12:46
Smartcat, RACJA

ale na szczęscie inne kryteria decydują o wyborze prezydenta, bo tak to byłby nim Tomasz LIS, albo jakaś blond ciciolona która wszystko wszystkim by obiecała

mTom
17-11-2005, 12:47
Ok. Zapominamy o wszystkim i szanujemy się, także w przyszłości.
Jeżeli chcesz zakładu, to powinien on wygladać tak:
Ja twierdzę, że nic się w podatkach nie zmieni. Bo z jednej strony jest parcie Leppera na dodatkową 50% stawkę, a z drugiej obietnica wyborcza związana z obniżeniem stawek PIT. Chciałbym byś Ty wygrał ten zakład. :D

Dropsiak
17-11-2005, 12:53
Smartcat, RACJA

ale na szczęscie inne kryteria decydują o wyborze prezydenta, bo tak to byłby nim Tomasz LIS, albo jakaś blond ciciolona która wszystko wszystkim by obiecała
Z tym pozwolę się nie zgodzić :D Uważam, ze do parlamentu weszło wielu takich, którzy obiecali wszystkim nieomal wszystko, a wygladu wspomnianej pani nie mają.
A i prezydent elekt obiecywał wiele. W tym sporo bez poktycia, według mnie.

smartcat
17-11-2005, 12:53
A w ilu przypadkach kryterum wyboru [żony lub dziewczyny] (i to nie na 5lat kadencji tylko czesto do grobowej deski) sa przymioty ciała a nie intelektu czy wychowania.

Wpadło mi teraz coś do głowy Panowie: a może by tak wprowadzić do prawodawstawa kadencyjność żon? :D :D :D :wink:

Dropsiak
17-11-2005, 12:54
A w ilu przypadkach kryterum wyboru [żony lub dziewczyny] (i to nie na 5lat kadencji tylko czesto do grobowej deski) sa przymioty ciała a nie intelektu czy wychowania.

Wpadło mi teraz coś do głowy Panowie: a może by tak wprowadzić do prawodawstawa kadencyjność żon? :D :D :D :wink:

Drogie PANIE, a może kadencyjność mężów :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...jak nie spełnią obietnic.....to z drugiej kadencji nici... :wink: :wink: :wink: :lol:

Majka
17-11-2005, 12:58
ewolucja................ rewolucja :D

cieszę się niezmiernie z zawartego rozejmu 8)

gregmena
17-11-2005, 12:59
no to się ciesze mtom że zgoda i że chciabyś bym wygrał, ja też bym chciał, bo to znaczyłoby że płacimy mniejsze podatki

smartcat, ci co obiecywali wszystko niestety znajdują się w każdej partii, w niektórych jest ich tylko więcej

Dropsiak
17-11-2005, 13:06
PiS łamie obietnice Źródło: PAP Dodano: 2005-11-17 (05:30)

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Prawa i Sprawiedliwości podatek od oszczędności nie zostanie zniesiony. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita" najnowsze plany rządu Kazimierza Marcinkiewicza przewidują zwolnienie z tego podatku tylko zysków osiąganych na giełdzie oraz odsetek od oszczędności na długoterminowych lokatach bankowych.

Natomiast Teresa Lubińska, minister finansów, chce zniesienia już tylko opodatkowania dochodów z giełdy.

W planie rządowym nie zdecydowano, czy ulga obejmie obligacje i jaka lokata zostanie uznana za długoterminową - czy będzie to rok, a może dwa, trzy lata.

Wiadomo natomiast, że ulga nie będzie dotyczyła wszystkich. Według informacji gazety ze zwolnienie nie będą mogły skorzystać osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

"Na razie niestety nie ma jednej, spójnej koncepcji zmian, które chce się wprowadzić" - ocenia dobrze poinformowane źródło. Potwierdza to jeden z posłów PiS. Cały czas trwa wewnętrzna batalia w rządzie i jego otoczeniu politycznym - mówi prosząc jednak o anonimowość. Jedna z ostatnich znanych mi koncepcji zakłada zwolnienie od podatku samych tylko zysków giełdowych, a reszty już niekoniecznie - dodaje anonimowy informator "Rzeczpospolitej".(PAP)

Więcej: Rzeczpospolita - PiS łamie obietnice

gregmena
17-11-2005, 13:36
Od przyszłego roku zniknie najprawdopodobniej podatek od wszystkich oszczędności, nie tylko od zysków z giełdy - powiedział Marek Zuber, doradca ekonomiczny premiera.

http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=686974

dywagacje, fakty zapewne wkrótce

chyba nikt nie wierzył że jesli PO wygra wybory i będzie koalicja z PIS to wprowadzi 3*15, przy samodzielnej wygranej może.... więc twierdze że każda partia obejmując władze będzie łamać obietnice, nie oszukujmy się, tacy są politycy

jacekj
17-11-2005, 13:44
witam:)
Miła informacja o zawieszeniu broni.
Teraz do rzeczy. Otóż każdy chyba dzień przynosi nowe wieści z Wa-wy jak to PiS i rząd wycofuje się z kolejnych obietnic składanych w czasie kampani wyborczych.
I tu moja propozycja, może by tak założyć wątek (tytuł do ustalenia np czas spadających gruszek) w którym dla potomnych oraz dla roliczenia w przyszłości rządu Premiera Marcinkiewicza umieszczać fakty związane ze zmianą stanowiska w stosunku do kampani.
Pozostaje strona techniczna, czy pisać tam o propozycjach czy tylko o podejmowanych już decyzjach. Dobrze by było komentarzy tam nie zamieszczać a poprzestać jedynie na samych faktach.

I co Sznowne Grono na to?

gregmena
17-11-2005, 13:49
no to chyba dobrze że wycofuje się z wielu obietnic, jeśli dobrze pamiętam szanowne grono maiło za złe wieel obietnic które były jak gruszki na wierzbie, wielu z nas martwiło się o koszty, o powiększenie deficytu budżetowego, myślę że PAństwo teraz zadowoleni

czas na realną koalicję PIS-PO, ale z Rokitą, dla faceta jest ważne dobro kraju, Tusk nadal ma nerwy zszargane porażką, zresztą po takich 2 przegranych człowiek z zasadami powinien podać się do dymisji

Majka
17-11-2005, 13:52
gregmena, kiedy ty w końcu zrozumiesz, że PIS naobiecywał gruszek na wierzbie i dlatego wygrał wybory 8) .

znowu wykręcasz wszystko do góry nogami. A już sądziliśmy, że.......... :roll:

Dropsiak
17-11-2005, 13:54
no to chyba dobrze że wycofuje się z wielu obietnic, jeśli dobrze pamiętam szanowne grono maiło za złe wieel obietnic które były jak gruszki na wierzbie, wielu z nas martwiło się o koszty, o powiększenie deficytu budżetowego, myślę że PAństwo teraz zadowoleni



Ja osobiscie miałam i mam za złe WYGŁASZANIE tych obietnic bez pokrycia, ponieważ było to, moim zdaniem, cyniczne żerowanie na ludzkiej niewiedzy i naiwności. Dla żądzy rządzenia :) Li i jedynie.
Nie mam się z czego cieszyć, bo z góry było wiadomo, że to gruszki. Niech się martwią ci ,co w te gruszki wierzyli.
Kolejny dowód za kogo politycy maja swoich wyborców.

katarzyna kulpinska
17-11-2005, 14:00
A ja tak na pokojowym marginesie sie zastanawiam czy mozliwe jest takie UFO jak polityk, ktory mowi prawde.
Taki, ktory cos obieca i tego dotrzymuje, poniewaz dal slowo wyborcom
i bedzie mu najzwyczajniej wstyd jesli zlamie dane slowo. Bedzie czul, ze zachowal sie niehonorowo w przypadku gdy zdanie zmieni i poda sie do dymisji bez upomnien tylko z wlasnej woli. Nibylandia czy pobozne zyczenia?
Juz Pawlak mawial "u mnie slowo drozsze od pieniedzy"...Myslicie, ze w dzisiejszych czasach chodzi o wplywy i mamone ktos moze te wartosci stosowac z powodzeniem? Ciekawa jesem reakcji.... :wink:

jacekj
17-11-2005, 14:08
witam:)
W sumie to ja się trochę cieszę z faktu spadania gruszek. Niemniej prawdą jestjak napisała Majka, że wyborcy PiS-u zaczynają się pewnie czuć nabici w butelkę, że w ciągu kilku tygodni ich marzenia i złożone im obietnice za X na kartce wyborczej pękają jak bańki mydlane.

Xena z Xsary
17-11-2005, 14:09
ja tam nie kłamię i mogę zostać politykiem.
ale wtedy moge zacząć kłamać.
no to sie zastanowię;)

gregmena
17-11-2005, 14:13
dlatego nabijałem się także z kandydatów PO na podkarpaciu obiecujących 100 km autostrad do Rzeszowa i itd.... politycy jakąkolwiek mają etykietke, powiedzą wszystko dla zdobycia choćby jednego głosu

nasz TArnobrzeski poseł SLD w poprzedneij kadencji w wywiadzie dla Nowin, powiedzial że zrobi wszystko by do Rzeszowa byla autostrada, to gazeta pyta czemu wobec temu głosował przeciwko autostradzie do Rzeszowa, a on zdziwiony, a głosowałem przeciwko??? a gazeta że tak, a poseł, no bo była dyscyplina partyjna i musialem glosować przeciwko autostradzie w Rzeszowei, choc za nią jest

kroyena
17-11-2005, 14:53
bo u nas podstawowy problem to, to że ludzie mają świadomość w masie narodowej, że mogą coś dostać, a nie muszą sobie tego czegoś wypracować.

Xena z Xsary
17-11-2005, 15:03
ja tam widze u nas inny podstawowy problem.
Na całym świecie jest tak:
dorywający sie do władzy mysli - ja tu zrobię to i to (dla kraju) a dla siebie ukręcę z tego to i to.
A u nas jest tak:
dorywający sie myśli ja sobie tu i tu poukręcam, to ustawię, to dam tamtym, żeby ustawić tez całe rodziny do 80-tego pokolenia wstecz i wprzód, acha, a co ja tam obiecałem? Acha. No to jak zrobić, żeby coś nieco w tym kierunku porobic ale sie przede wszstkim ustawić.
czyli u nas prowadzi sie takie wariacje na temat robienia dla kraju, z tendencja na wariacje.

katarzyna kulpinska
17-11-2005, 15:57
Czyli generalnie dochodzimy do smutnego wniosku, ze politycy klamia i juz.
To teraz moje pytanie brzmi; jak wiemy, ze generalnie takie UFO jak uczciwy polityk nie istnieje, to po kiego zaperzac sie na Forum jak wszystko jedno kto i tak nas wyborcow i tych co sie wstrzymali, bez wyjatku, zrobi w bambuko? Wiara w czlowieka, milosc wlasna czy zwykla chec obcowania z drugim czlowiekiem a temat niewazny...
Nie probuje tu pseudopsychologii...tak sie zwyczjnie od dluzszego momentu zastanawiam....

mTom
17-11-2005, 16:09
Popatrzmy na przykład Irlandii, W. Brytanii, Hiszpanii, Słowacji. Tam w pewnym momencie znaleźli się politycy, którzy nie tylko obiecywali. Może kiedyś i nam się trafi... :roll:

jareko
17-11-2005, 20:42
ale niestety mTom - tu nie Irlandia, Hiszpania czy Szwecja.
TU zyje narod od wiekow ludzacy sie czyms tam z koeii. Pelen wizjonerow co by bylo gdyby..... Mantalnosc jak widac sie nie zmienila. Ciagle bardziej wierzymy temu kto mowi to co chcemy uslyszec niz temu kto prawde prosto w oczy powie. To juz chyba nasza cecha narodowa :(
I nie dziwi mnie ze narod w swej wiekszosci odrzucil realia a wybral tych co gruszki obiecywali. Mowcie co chcecie ale nawet zakladajac 10% blad w sondazach jawi nam sie obraz elektoratu i tu hmmmm.....wbrew pozorom jest nadzieja - nie teraz, nie za rok, za dwa czy piec ale za pokolenie :( iz dojdziemy do sytuacji gdy bez klopotu kazdy sredniointeligentny Polak odrozni obiecanki cacanki od rzeczowych deklaracji.
Stad tez nalezy obawiac sie rozwiazania sejmu czy tez skrocenia jego kadencji gdyz na bazie tych gruszek populisci zdominuja nasza arene polityczna gdyz ci myslacy niestety nie pojda juz tak ochoczo do urn......choc moze w kryzysie jaki bedzie nam wtedy grozil nastapi wrecz odwrotnie konsolidacja sil i Giertole i Leppersy pogrzebani zostana z 1% poparcie zwolennikow moherowych beretow?
Jedno mnie tylko wkurza i wsrod moich znajomych co na PiS glosowali takze budzi niesmak wiekszy niz niedotrzymane obietnice - to radio i o.Rydzyk w tle. A ostatnie wypowiedzi samego premiera sa hmmm....smutne w tym kontekscie. Mamy kolejna sile co z podziemia ma wplyw na decyzje rzadu. Ciekawe do czego nas to doprowadzi?
I powiem szczerze - nie dziwi mnie ze ludzie majacy jeszcze sile i wiek rzucaja w cholere ten kraj ojczysty emigrujac jak sadze juz nie tylko ze chlebem ale takze za normalnoscia ktorej u nas coraz mniej - niestety

Mały
17-11-2005, 21:04
Wygląda na to że zdrowy rozsądek forumowiczów zwycięża.Brawo! Tak trzymać.
Pozdrawiam Krasnal. 8)
Aha ja już dawno temu (jakos tak w '39-ym :D ) mówiłem ,że politycy to kłamcy i złodzieje,mało tego każdy nowy nawet jak uczciwy jak zostanie takowym to też się zeszmaci i w iście rekordowym tempie zacierpi na sklerozę...

gregmena
17-11-2005, 21:11
popatrzcie na SLD w poprzedniej kadencji, obiecywali zlikwidować senat, a FIGA, za to zabrali zasiłki porodowe i skrócili urlopy macierzyńskie (wg JArugi w imie polityki prorodzinnej), a tego nie obiecywali....
a koszt utrzymania senatu więszy niż ten zasiłek porodowy (głównie dlatego że tak mało sie dzieci rodzi)

patrzcie Tusk i Kaczyński obiecywali koalicje i co FIGA, wiem że jeden Rokita to chyba naprawdę chce
w ogóle nadal nie kumam że Tusk po 2 x przegraniu wygranych wyborów nadal rządzi partią, żenada, PO teraz powienien objąc Rokita, a patrząc na szefa Tuska to on się zajmuje głownie wycinaniem ludzi wartościowych w partii np. Zyty Gilowskie, Płażyńskiego i exportem zasłużonych POLAKÓW jak Piskorski do Brukseli

całe szczeście że MArcinkiewicz niz a nic nie słucha RM i robi swoje, przykład Kluzik

Dropsiak
18-11-2005, 06:23
Według mnie skala zniechecenia i zniesmaczenia, o której słusznie pisze Jareko

Jedno mnie tylko wkurza i wsrod moich znajomych co na PiS glosowali takze budzi niesmak wiekszy niz niedotrzymane obietnice - to radio i o.Rydzyk w tle. A ostatnie wypowiedzi samego premiera sa hmmm....smutne w tym kontekscie. Mamy kolejna sile co z podziemia ma wplyw na decyzje rzadu. Ciekawe do czego nas to doprowadzi?
I powiem szczerze - nie dziwi mnie ze ludzie majacy jeszcze sile i wiek rzucaja w cholere ten kraj ojczysty emigrujac jak sadze juz nie tylko ze chlebem ale takze za normalnoscia ktorej u nas coraz mniej - niestety

jest wieksza niz kiedykolwiek, bo i nadzieje rozbudzane obiecankami w stylu odnowy państwa, odnowy moralnej i IV RP były duże. Kazdy miał dośc SLDowskich afer i chciał zmian. A co mamy? W mojej opinii zamianę miejsc.
Jak dla mnie poczatki TKM z braćmi na tylnym siedzeniu a radyjem w tle.

mTom
18-11-2005, 06:52
To ja może podam przykład tego w jakim kraju żyjemy. Co uchodzi politykom na sucho, jak bezkarnie rozdają kiełbasę wyborczą. Przed wyborami była moda na socjalizm, opiekuńczość, solidaryzm, sprawiedliwość społeczną. Teraz nawet PiS idzie w kierunku lekkiego liberalizmu gospodarczego. Na Słowacji jeszcze 5 lat temu było o wiele gorzej. A jednak się udało. Podkradają na inwestycje jedna za drugą, wprowadzili prosty system podatkowy itd.
Pod rozwagę:

"Lepper: Balcerowicz wcale nie musi odchodzić
"Puls Biznesu" opublikował obszerny wywiad z przewodniczącym Samoobrony, wicemarszałkiem Sejmu Andrzejem Lepperem. Porównuje niektóre jego wypowiedzi na te same tematy z 26 sierpnia i w wywiadzie publikowanym w "PB" 18 listopada.
O prywatyzacji (26 sierpnia): Prawie 95 proc. prywatyzacji przeprowadzono z naruszeniem prawa! Trzeba je sprawdzić! A jeśli inwestor złamał prawo... Zakład nie jest twój!.
18 listopada: Prywatyzacja jest dobra, byle Polacy na tym zarabiali. To, co zostało - poza kilkoma firmami strategicznymi - trzeba jak najlepiej sprzedać. Zawsze tak mówiłem.

O podatku PIT (26 sierpnia): Progresywny! Najwyższa stawka 50 proc.! Od dochodów powyżej 12 tys. zł miesięcznie!.
18 listopada: Odchodzimy od tego! Te 50 proc. nie ma sensu. Tak naprawdę prawie nikt by tego nie płacił, a tylko awantura i zamieszanie.

O socjaliźmie i poglądach (26 sierpnia): Jestem socjalistą - tak jest!! Jesteśmy partią lewicy socjalistycznej, jesteśmy socjalistami!!.
18 listopada: Ja jestem kapitalistą! Partia socjalistyczna nie ma dziś szans! Ja wybieram kierunek socjalliberalny...

O Leszku Balcerowiczu (26 sierpnia): Powinien stanąć przed Trybunał Stanu. Choćby za prywatyzacje, za reformy gospodarcze.
18 listopada: Wcale nie musi odchodzić, on dobrze wykonuje to, co mu każe ustawa. Na jego miejscu każdy ekonomista robiłby to samo...

O liberalnych ekonomistach (26 sierpnia): Oni nie mają pojęcia, jak ratować Polskę, jak rządzić! Rządy słuchają doradców, którzy prowadzą politykę liberalną typowo...
18 listopada: Popiera nas Centrum im. Adama Smitha, pan Robert Gwiazdowki też mnie poparł. Spotkałem się z biznesem, z panami Kulczykiem, Niemczyckim, Malinowskim. Słucham ich rad, pewne rzeczy mi się modyfikują..."
:o

mTom
18-11-2005, 07:15
I kolejna złamana obietnica:

"Z projektu ustawy, który nowy rząd wysłał do Sejmu, zniknęły ważne antykorupcyjne przepisy. Nie ma już mowy o wyłanianiu prezesów w konkursach, o kontroli umów na sponsoring, darowizny albo umorzenie długu, o ujawnianiu informacji o prywatyzacji

Wolne od obowiązku organizowania konkursów na prezesów są jedynie nieliczne, za to bogate spółki z udziałem skarbu państwa - wśród nich Polskie Sieci Elektroenergetyczne (400 mln zł zysku w zeszłym roku), Grupa PZU (po trzech kwartałach 2,5 mld zł zysku) czy TVP."

boguslaw
18-11-2005, 07:36
Dobrze byłoby, aby każdy zastanowił się nad tym, jak by się na miejscu Marcinkiewicza w konkretnej sprawie zachował?
Nie można jednoczasowo zmieniać (czytaj: przejściowo destablilizować) wszystkiego, wszystkich segmentów.

PIS w sprawach gospodarczych zachowuje się niemal dokładnie tak, jakby był w koalicji z PO. Wytrąca tym samym argumenty swojemu
niedoszłemu partnerowi.
Ponieważ punkt ciężkości jest ustawiony w kierunku służb, w sprawach gospodarczych jest czas na wypracowanie dobrej strategii "złotego środka". Nie ma takiej możliwości, by wszyscy byli zadowoleni.

Wielu znanych dziennikarzy zaczyna brać w obronę działania PIS wobec
ataków "opozycji". Czy wyobrażacie sobie, że tak potężne nieformalne
stryktury dadzą się prowadzić na wycięcie cicho i spokojnie.
Jeszcze wiele złego z ich strony może się zdarzyć i wówczas dopiero trudno będzie oddzielić ziarno od plew.

Aktywność ludzi z SLD, głównie Szmajdzińskiego, świadczyć może jedynie o tym, że ruszenie służb jest celnym strzałem.
Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Należy do możliwego minimum ograniczyć realizację prowokacji politycznej i grania hakami i teczkami.

PS.
Była taka postać w telewizyjnej dobranocce - Maruda.
Na pewno mi się nie uda...
Na pewno nam się nie uda...
Na pewno im się nie uda..... kra, kra, kra, kra...........

Dropsiak
18-11-2005, 07:47
Bogusławie. Tu nikt nie kwestionuje tego czy owego ani nie życzy rzadowi żle. Kazdy chce by rzadził MĄDRZE i UCZCIWIE.
. Chodzi o to, ze wyborców w Polsce politycy traktują jak za przeproszeniem ciemną masę, której mozna wmówić wszystko dla celów wyborczych.
I robili to politycy PiS, głoszacy odnowę MORALNĄ państwa.
Bo co Leppera nigdy nie miałam złudzeń, więc ta volta mnie wcale a wcale nie dziwi.
Ale PIS??? Liczyłam na jakąś uczciwość. Chyba że zakładają, że ich wyborcom taka "uczciwość" wystarcza.
Mnie nie wystarcza.
Mało tego, o wiele bardziej fałszywie brzmia teraz delaracje o WARTOŚCIACH, ETYCE itd.
Kazik miał rację, niestety. Staszewski. :cry:

selimm
18-11-2005, 07:52
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3020418.html

Dropsiak
18-11-2005, 07:53
lub czasopisma????? :roll: :roll: :roll: :roll: :o

mTom
18-11-2005, 08:03
A co powiecie na takie cudo?

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7355&guid=88519E07-2A9B-401E-80AA-4C4D7108936E

jareko
18-11-2005, 09:02
a jednak kasandra ze mnie hehehehe
I nie mam tu na mysli partii tylko tego co terz sie toczy
Kielbasa wyborcza hmmm...kiedy na tyle narod jako calosc zmadrzeje na tyle by swieza od zgnilej odroznic? To naprawde pokolenia jeszcze :(

Dropsiak
18-11-2005, 09:04
A to?

Nihil novi jak mawiali przodkowie nasi....
Kaczyński polubił uroki władzy
18.11.2005 08:37
Lech Kaczyński polubił uroki władzy
Lech Kaczyński polubił uroki władzy / AFP
Prezydent-elekt szybko polubił uroki władzy. Korzysta nie tylko z przydzielonego mu pałacyku i ochrony, ale też z rządowego samolotu.

Właśnie nim - jak dowiedziało się RMF - Lech Kaczyński wraz z żoną poleciał na kilkudniowe wakacje na Sycylię.

Dlaczego Lech Kaczyński wybrał się na wakacje wielkim Tu 154, a nie samolotem rejsowym? Bo takie są wymogi bezpieczeństwa - tłumaczą jego współpracownicy i przypominają, że także prezydent Kwaśniewski latał rządową maszyną.

Owszem, to prawa. Choć zdarzało się także, że wsiadał do rejsowych samolotów. Problem w tym że to była III, a nie IV Rzeczpospolita.

Posłuchaj także relacji reportera RMF Konrada Piaseckiego:

(RMF)
http://fakty.interia.pl/news?inf=687368