PDA

Zobacz pełną wersję : kotły KLIMASZA - LING



kanab
10-10-2005, 14:55
Firma Klimosz wprowadziła właśnie na rynek kocił o nazwie LING combi.
Cena ok 7700 netto. Jak piszą na ich stornie www.klimosz.pl moża palić peletami, ekogroszkiem, drewnem a nawet po zamianie palnika - olejem. Co ważne jest tam żeliwny wymiennik ciepła.
Co sądzicie o tym kotle? Właśnie zastanawiam sie, który kocioł kupić. Myślałem FU-WI, www.fu-wi.pl czy jeszcze jakis inny w cenie do 8000 brutto. Chcę opalać przede wszystkim PELETAMI. :roll:

kanab
10-10-2005, 14:56
sorry nier KLIMASZA tylko KLIMOSZA. Walnąłem się.

AldonkaS
10-10-2005, 19:12
Ja mam taki kupiony (tzn. Viadrus - po to jest producent; Klimosz to tylko dydtrybutor, LING o mocy 25kW). Na razie nie odpalony (spóźnia się wkład kominowy), tyle że nie przeczytałam tam nic o możliwości paleniem normalnym drewnem, czy olejem (tym idzie ale po zakupie nowego palnika - a czy to sie opłaci - oj chyba nie). Wiem na pewno że można w nim palic ekogroszkiem i pellets'ami, ale one wychodza znacznie drożej niż węgiel (przynajmniej dziś). Do Viadrusa przekonały mnie opinie zajomych, którzy użytkują piece tego producenta (rózne modele) od kilku lat.
Aldonka

kanab
11-10-2005, 07:14
węglem i drewnem a nawet olejem opałowym - ale tu konieczna wcześniejsza zamiana palnika, mozna opalać w nowym kotle LING COMBI nie w "zwykłym" LING-u. Piec ten jest w sprzedaży dopiero od września br.