PDA

Zobacz pełną wersję : Wkład kominkowy dwustronnie przeszklony !!??



Jędrek z Kaszub
10-10-2005, 15:37
Witam !!
Przeszukalem internet i nie moge sie nigdzie natknac na wklad kominkowy z dwoma stronami przeszklonymi. Chodzi mi o to zeby wkald mozna by bylo zamontowac w taki sposob aby pod dwoch stronach mozna by bylo dorzcac drewno no i oczywiscie rozkoszowac sie kominkiem. Znalazlem kominki z 3 bokami przeszklonymi dwa waskie i jedna szeroka strona !! ale z dwoma szerokimi stronami przeszklonymi nic nie znalazłem.

Prosze o pomoc czy wogole cos takiego istnieje.

Pozdrawiam !! i czekam na odpowiedz jakas !!

Jedrek z Kaszub

Zdun Darek B
10-10-2005, 16:29
Mamy takie w ofercie . Jaka ma być szyba [ dwie vis a vis takie same ] płaskz , pryzmatyczna czy panorama [ wykonana popromieniu] ? www.kafle-kominki.pl 046 8578217 za 2-3 godziny wkleje fotki

1950
10-10-2005, 16:44
zobacz w Makrotermie

robert skitek
10-10-2005, 16:46
np SPARTHERM VARIA FDh STANDARD 570+SVS

http://kominki.net/img/sklep/prod/small/VARIA_FDH_STANDARD_570+SVS.jpg

Zdun Darek B
10-10-2005, 21:14
..... ale cena Spartherma jest spora...

wbrat
11-10-2005, 07:07
Są takie wkłady - widziałem kiedyś taki w Leroy. Kiedyś myślałem nawet o takim, ale od tamtej pory zmieniłem projekt i w nowym nie bardzo mi pasuje. Poza tym pamiętaj, ze taki kominek będzie pełnił funkcję tylko estetyczną - z praktycznej strony nie jest to dobry pomysł, bo domu nim raczej nie ogrzejesz.

Jędrek z Kaszub
11-10-2005, 09:16
Dziekuje za odpowiedzi szybki i wlasnie chodzi o to ze ten kominek ma byc wlasnie bardziej jako walor dekoracyjny a nie grzewczy. A caly wist w tym aby mozna sobie patrzec na ogien po dwoch stronach.

Pozdrawiam !

Jedrek z Kaszub

Zdun Darek B
11-10-2005, 21:36
Takie wkłady maja np 10kW... czy to mało ? Ciagle twierdze ze kominek to nie piec a styl życia... domowe klimaty... relaks....

ciku
12-10-2005, 00:59
Dokładnie dziś miałam zadać to samo pytanie. Zaraz pędzę czytać odpowiedzi.

wbrat
12-10-2005, 08:02
Takie wkłady maja np 10kW... czy to mało ? Ciagle twierdze ze kominek to nie piec a styl życia... domowe klimaty... relaks....

Wszystko zależy jak kto planuje kominek wykorzystywac. Niektorzy robia z niego glowne zrodlo ogrzewania zimą - a wtedy moze byc malo. Ale jesli kominek ma pelnic glownie funkcje rekreacyjną i ewentualnie dogrzewac w mrozne wieczory jako dodatkowe zrodlo ciepla, to jak najbardziej taki dwustronny bedzie super!!! :D.

ps. pamietam, ze jak myslalem o dwustronnym, to martwilo mnie jedno: taki kominek (szczegolnie jak sie w nim nie pali) dziala troche jak okno - z jednego pomieszczenia mozna podgladac co sie dzieje w drugim :wink:

Maxtorka
12-10-2005, 10:24
Kominki dwustronne ma firma Seguin Duteriez . Są to modele Multivision .
My mamy wkład tej firmy przeszklony z trzech stron - tzw. półwyspowy i to dopiero jest czad ! ( dwie duże szyby naprzeciw siebie i trzecia mniejsza ) Ogień widać od strony salonu , jadalni i wejścia , tak że gości witamy cieplutko :wink: Faktem jest , że takim kominkiem nie ogrzejemy naszego domu ( prawie 300 m2 ) , ale DGP mamy i jako dogrzanie , szczególnie w okresie pozagrzewczym sprawuje się dobrze . Od początku założyliśmy , że podstawową funkcją kominka ma być " cieszenie naszych oczu " . Na palcach jednej ręki możemy policzyć dni , w których kominek nie był odpalony . Oczywiście w lecie miał wolne ale teraz od kilku dobrych dni znowu daje czadu i tak już będzie chyba do wiosny .

Pozdrowienia - Maxtorka :)

Dwa lata temu dystrybutorem kominków Seguin Duteriez była firma Koperfam . Sprawdź www.koperfam.pl

Zdun Darek B
14-10-2005, 20:03
A czy kominki z szybą 360* to widzieliście ?

Maxtorka
14-10-2005, 21:17
A czy kominki z szybą 360* to widzieliście ?

Widziałam w Jotulu kominek , który wyglądał jak akwarium . Otwierał się w ciekawy sposób , bo podnoszone były jednocześnie 4 szyby . Nawet przez moment się nad nim zastanawialiśmy ale jak twierdził sprzedawca ten kominek był przeznaczony raczej do palenia okazjonalnego .

Pozdrowienia - Maxtorka :)

Zdun Darek B
14-10-2005, 21:26
Znam kominek nie kwadrat z czterech szyb a 360* okragły...

Maxtorka
14-10-2005, 21:37
Znam kominek nie kwadrat z czterech szyb a 360* okragły...

:o :o :o :o :o

Napisz jakiej firmy i jaki model , chętnie go sobie obejrzę .

Pozdrowienia :)