PDA

Zobacz pełną wersję : Płotki przeciwśnieżne i odgromówka na dachówce ???



wcich
10-10-2005, 18:46
Mam zakupioną dachówkę cementową (Braas - Celtycka). Wkrótce będę nią krył Dach.
Czy ,jeżeli teraz nie założę dachówek ze specjalnymi uchwytami, będę mógł w przyszłości bez problemu zamontować na dachu płotki przeciwśnieżne i odgromówkę (bez wymiany poszczególnych dachówek lub wiercenia otworów).
Na razie nie jestem pewien czy wogóle będę dawał odgromówkę oraz jakie i gdzie płotki. Dlatego póki co wolałbym nie zakładać specjalnych dachówek z uchwytami pod te elemeny. :-?

damiang
12-10-2005, 08:59
Raczej potrzebne są specjalne dachówki.
Ale prawdopodobnie jak się zdecydujesz, to wystarczy wymienić zwykłe na specjalne. Co prawda wymaga to skakania po dachu, ale jest w miarę proste.

Boowa
12-10-2005, 11:45
są specjalne uchwyty montowane pod dachówką, do których montuje się płotki (takie powinien mieć w swojej ofercie Braas) i specjalne uchwyty do montażu odgromówki - zerknij na www.blyskawica.com.pl ja u nich kupowałem i dekarze kładąc dachówkę poprzykręcali mi te uchwyty do łat i pomontowali na gąsiorach, a w zeszłym tygodniu elektryk tylko pozaczepiał o nie pręt ocynkowany i gotowe..

Wiech
12-10-2005, 14:23
Braas ma w swojej ofercie również dachówki przeciwśnieżne.Są to dachówki z wystającym uwypukleniem przeciw obsuwaniu sie śniegu.Wiech