PDA

Zobacz pełną wersję : syndrom "chorego budynku" ?



ciah
10-10-2005, 19:04
co oznacza pojecie syndrom "chorego budynku"? czy chodzi zawilgocenie pomieszczen wynikająvce z nieszczelności izolacji? jakie są tego objawy? i jak temu zapobiegać?

Dominik!
29-10-2005, 08:01
Syndrom chorego budynku to chyba ma właściciel :wink: :wink:
Bardzo fachowe określenie!! :D

Dopuser
29-10-2005, 08:19
co oznacza pojecie syndrom "chorego budynku"? czy chodzi zawilgocenie pomieszczen wynikająvce z nieszczelności izolacji? jakie są tego objawy? i jak temu zapobiegać?

Wentylować, wentylować i jeszcze raz wentylować... np.
http://www.rekuperatory.pl/rekuperatory/art15.shtml

1950
01-11-2005, 08:28
Syndrom chorego budynku to chyba ma właściciel :wink: :wink:
Bardzo fachowe określenie!! :D
żeby drwić z kogoś, potrzeba jeszcze coś wiedzieć,
a Ty masz luki, nie tylko w wiedzy, ale i w wychowaniu

Patos
01-11-2005, 08:39
Syndrom chorego budynku to chyba ma właściciel :wink: :wink:
Bardzo fachowe określenie!! :D
żeby drwić z kogoś, potrzeba jeszcze coś wiedzieć,
a Ty masz luki, nie tylko w wiedzy, ale i w wychowaniu

Ja odebrałem to jako żart :P , a nie drwina :cry: , Ty zaś masz chyba luki w poczuciu humoru. :wink:

Patos
01-11-2005, 08:43
Takie niewinne żarty wyciągają post do góry i bardziej pomagają niż przeszkadzają

Dominik!
01-11-2005, 16:24
Syndrom chorego budynku to chyba ma właściciel :wink: :wink:
Bardzo fachowe określenie!! :D
żeby drwić z kogoś, potrzeba jeszcze coś wiedzieć,
a Ty masz luki, nie tylko w wiedzy, ale i w wychowaniu
Najwyraźniej właściciel się nie obraził - widać zna swoją wartość, albo po prostu jest na tyle inteligentny , że zauważył, że był to żart!
Mimo wszystko powiem to wyraźnie - moją intencją w poprzednim poście był żart, a nie drwina!
A na marginesie - 1950- bądź łaskaw wstrzymać sie z ocenami innych na podstwie 1 postu, bo nie świadczy to bynajmniej o Twojej wielkości.

1950
01-11-2005, 17:04
ja to odebrałem inaczej,
jeżeli tak nie było to zwracam honor :oops:

Dominik!
02-11-2005, 06:29
Ano trudno
Każdemu się może zdrzyć!
Przeprosiny przyjęte :D

pitbull
02-11-2005, 08:02
Co prawda pierwszy raz slysze okreslenie syndrom "chorego budynku". Ale jesli sie zastanowic na slowem syndrom w kontekscie budynku mieszkalnego i choroby. To moze chodzic o zewnetrze objawy naruszenia zasad konsrukcyjnych i cieplnow-wilgotnosciowych budowli. Czyli np. odpadajace tynki, zawilgocona podmurowka. wilgoc w piwnicy i na cianach, wykwity plesniowe, grzyb, pekajace mury, rozeschniety parkiet, zarosiale szyby okienne itp.

tyberian
15-01-2006, 15:19
A może tu chodzi nie o stronę techniczną domu ale o jego atmosferę? Czasem domy mają w sobie coś trudnego do określenia, są efektowne ale zieją chłodem, mają "złą aurę", od takich domów lepiej szybko uciekać, sprowadzają kłopoty i nic się nie układa, wszysto idzie nie tak. To wcale nie żadko się zdarza, marzenia o własnym, ciepłym domu mogą zamienić się w koszmar i totalną klęskę.