PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiary i typ komina potrzebny do kominka z wkładem



piot_L
23-01-2002, 12:20
Chciałbym poradzić się odnośnie wymiarów komina przy kominku z wkładem żeliwnym. Murując kominy zakupiłem ceramiczne wkłady spalinowe (jak mi powiedziano nadające się do pieców c.o. jak i do wkładów kominkowych) firmy Marwin o przekroju kwadratowym i wymiarach zewnętrznych 140x140mm, wewnętrznych 120x120, wyskość komina ok.6m. Wkłady te są wmurowane w komin z cegły tzn obmurowane są dookoła.
Mam pytanie Czy kominek podłączony do ww komina będzie funkcjonował prawidłowo.

Krzysztof
23-01-2002, 13:21
Nie jestem tego taki pewien! Rozmawiałem z kominiarzem w tej sprawie i polecał mi abym dał co najmniej fi 18cm!!! Ostatecznie dałem fi 20 cm z tego względu, że łatwiej później dobrać wkład kominkowy!! (oglądałem kilka modeli w marketach i najczęstsze przyłącza spalin to fi 18 i fi 20).

Frankai
23-01-2002, 13:46
Szukajcie w innym wątku - pisał Pitbull.

pitbull
24-01-2002, 08:44
Teoretycznie tak, poniewaz wysokosc komina powinna byc min 6m, ale to jeszcze zalezy jak komin jest wyprowadzony ponad dach i w ktorym miejscu dachu jest. Przewod masz za maly bo powienien miec min 14 cm bok przewodu w swietle. Sama koza natomiast ma odpowiednie wyprofilowanie gardzieli i tutaj nie bedzie problemu.
Problem moze wynikna na podlaczeniu kozy do przewodu dymowego ze wzgledu na rozne fi