PDA

Zobacz pełną wersję : Podwieszane Wc - psuje sie czy nie???



23-12-2002, 15:59
Chcialabym zamontowac w mieszkaniu podwiszany kibelek (system podtynkowy). Na firme juz sie zdecydowalam, ale powiedzcie mi - czy takie rozwiazanie jest bezawaryjne??? Co w razie pekniecia uszczelki? Fachowiec ktory bedzie mi kladl glazure jest jednoczesnie hydraulikiem, i b.przestrzegal mnie przed tym rozwiazaniem. Mowil ze b.czesto byl wzywany do awarii i niejednokrotnie trzeba bylo rozbierac cala glazure! Jakie macie doswiadczenia w tym temacie?

pik33
24-12-2002, 09:11
Też bym chciał taki kibelek. Na razie mam czas - na miejscu mojego domu jest jeszcze szczere, ośnieżone pole.
Ale nie wierzę, że spłuczki się nie psują. Musi być jakiś sposób zrobienia tego wszystkiego, żeby można było dojść do całej tej aparatury bez kucia płytek. Jakieś drzwiczki, wyjmowany panel lub coś takiego - w ostateczności zgodzę się na rozwiązanie łączące się ze zniszczeniem fugi, ale nie płytek.
Jesienią będę się nad tym zastanawiał na poważnie.. :wink:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2002-12-24 11:59 ]</font>

Red
24-12-2002, 10:47
Mam taki kibelek 1,5 roku. Firmy Sanit. Przez ten czas zdarzyło się tylko max. 5 razy że zawiesił się przycisk spłukujący i woda leciała cały czas do odpływu. To jedyny maleńki minusik co do działania takiego wc. Poza tym SUPER.

Red
24-12-2002, 10:48
Mam taki kibelek 1,5 roku. Firmy Sanit. Przez ten czas zdarzyło się tylko max. 5 razy że zawiesił się przycisk spłukujący i woda leciała cały czas do odpływu. To jedyny maleńki minusik co do działania takiego wc. Poza tym SUPER.

dziuba
24-12-2002, 12:49
Mam od roku Geberita i (tfu tfu)... NIC!!!
Dostęp do uszczelek, podłączenia i innych jest przez zdejmowany guzik.

kgadzina
25-12-2002, 00:15
U mni epodobnie jak u dziuby - Geberit wisi od ponad pół roku i (stuk! stuk!) na razie w porzo. W razie czego dostęp jest przez zdejmowany panel z przyciskami (korzystam w celu regularnego wrzucania kostki barwiąco-pieniącej wodę.

araman
25-12-2002, 13:08
U mojego tescia takie urzadzenie pracuje juz ok 5 lat. nie słyszałem aby coś się z nim działo-poza spuszczaniem wody niestety nie wiem jakiej firmy ale tak jak ze wszystkim jak ma się popsuć to się popsuje. Mercedesy też się psują i to dosyc często.

am
26-12-2002, 21:52
Mam taki w mieszkaniu od 5 lat. Jak do tej pory - nic - tylko spłukuje :smile:. W moim domku też będą takie. Wszystkie uszczelki i osprzęt da się wyjąć bez rozbijania kafelków.
Bardzo polecam.

andz
27-12-2002, 10:01
Mam taki w mieszkaniu od 6 lat - firma TMW czy TWM, ale tak naprawdę to wszystkie elementy są niemieckie - Schwab. Działa bez zarzutu, raz tylko ciekła woda, gdy pod uszczelkę (tłoczek) w zaworze pływakowym dostał się doży paproch. Gorąca polecam - nie ma problemu ze sprzątaniem podłogi. Do zaworu pływakowego i spustowego dostajesz się przez klawisz, a rury kanalizacyjne masz i tak schowane niezależnie od systemu.
Andrzej

jkepczyn
27-12-2002, 11:32
1,5 roku Geberit. Pracuje idealnie. Idealny do utrzymania czystości.

Wladek
27-12-2002, 11:59
A u mnie w pracy się urwał!! Hi hi hi. Nieźle to musiało wyglądać. Podejżewam nawet kto usiadł :smile: Ale i tak zamontuję u siebie w domu. Zostaw sobie trochę płytek wrazie czego.

30-12-2002, 12:18
mam sanit od 2 lat - dziala bez zarzutu