PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy fugowanie gresu i terakoty?



rafallogi
11-10-2005, 14:56
Napiszcie proszę, kiedy przeprowadzić fugowanie gresu i terakoty na podłogach?
kuchnia- ulożona terakota, duży korytarz wyłożony cały w gresie polerowanym.
I pytanie jak w temancie- fugowanie teraz (ściany wygładzone gładziami- niezbędne poprawki w kilku miejscach, otwory drzwiowe wymagają skucia zadziorów z zaprawy, drzwi będą montowane za miesiąc, schody betonowe okładane będą drewnem po montażu drzwi), czy teraz?
jak będą wyglądały te fugi po miesiącu łażenia po nich w buciorach?

JM
11-10-2005, 14:58
A jak będą wyglądały bruzdy na te fugi po tych wszystkich pracach, które wymieniłeś ?

tczarek
11-10-2005, 15:26
Fugowanie zaraz po ułożeniu płytek. Potem trzeba zabezpieczyć podłogę przed zniszczeniem, nie tylko fugi. Ja kupiłem karton jaki kładzie się pod panele a na to folia malarska. Tak przetrwały podłogi i fugi w nienaruszonym stanie.

rafallogi
12-10-2005, 07:43
myślałem, że odkurzę je później odkurzaczem i będzie gitara, a tu piszecie, że trzeba teraz :roll:
Bobry pomysł żeby nakryć podłogi kartonem i folią.
Widzicie- pomogliście mi :)
Dziękuję i pozdrawiam.

tczarek
12-10-2005, 07:56
Jak ci przyjdą CI co im się gips sypie to potem jest problem aby dokładnie wyczyścić miejsca na fugi.

zbys
12-10-2005, 08:00
Ja bym proponował dopiero po brudnych pracach zafugowac - tak właśnie zrobiłem -trudno potem gips wyczyścic z fug-tylko przez zdrapywanie!!!!

rafallogi
12-10-2005, 08:10
No ale zapylona szczelina pod fugę też nie jest zbyt dobra, bo fuga nie chwyta płytek.
Z drugiej strony nie uśmiecha mi się czyścić fugi.

Wnioskuję, że najlepiej zafugować, ewentualnie zaimpregnować i zabezpieczyć folią i/lub kartonami.