PDA

Zobacz pełną wersję : WYLEWKA SIE UGINA !!!!



bogdanb
23-01-2002, 15:30
odbieram mieszkanie i mam problem
podloga jest w systemie plywajacym /styropian i wylewka/
niestety w naroznikach wylweka sie ugina !!! pod ciezarem stojacej osoby
co mam robic

Majka
23-01-2002, 15:55
jeżeli możesz to nie odbieraj, powinni zrobić zbrojenie - taka siatkę dac na styropian i potem wylewka.

Alanta
23-01-2002, 16:53
Możliwe, że jest pod spodem kiepski styropian, tańszy miękki zamiast twardego-podłogowego. Wylewka nie jest elementem nośnym i na kiepskim podłożu zawsze się ugnie.

Pacul
23-01-2002, 19:56
Kiepski styropian to jedna możliwość, druga- to nierówne podłoże pod styropianem tak, że miejscami styropian nie jest podparty.

mkonos
24-01-2002, 06:59
Dobry styropian podłogowy, będący jednocześnie izolacją akustyczną MUSI BYĆ MIĘKI. Ugina się on pod wpływem ciężaru podłogi np z 33mm do 30mm. Oczywiście wylewka musi mieć odpowiednią grubość żeby była wystarczająco ciężka ok 4cm. Zbrojenie jak najbardziej tak.
pzdr.

Pacul
24-01-2002, 07:13
To jest powszechne, ale niestety błędne podejście. W rzeczywistości, styropian nie nadaje się na izolację akustyczną.
Bogdan, możesz to zostawić jeżeli na tym fragmencie podłogi(zwykle nie większym niż 0,5m2) nie przewidujesz większego obciążenia lub płytek ceramicznych.

Agnicha1704
24-01-2002, 08:41
A ja myślę, że to brak zbrojenia.
Agnicha

pitbull
24-01-2002, 10:19
styropian pod wylewke nie moze byc miekki i nie nadaje sie na izolacje akustyczna. Nalezy skuc ten uginajacy sie beton i zrobi nowa zazbrojona wylewke a przy okazji wyjdzie co jest pod spodem. Nie zostawiaj tego tak, bo nigdy nie wiesz czy ci zona nie przemebluje mieszkania, niespodziewanie w eramach radosnej tworczosci.:smile:

Pacul
24-01-2002, 11:07
Jeżeli zdecydujesz się na skucie tego niewielkiego fragmentu, a cała płyta nie była zbrojona, to nie ma też sensu zbroić tego kawałka.

pitbull
24-01-2002, 11:19
Mozesz sie wkuc do istniejacej wylewki jesli jest mocna a w ostatcznosci dac prety mocowane do sciany (po skosie), aczkolwiek wylewka jest od sciany dylatowana. Albo zrobi od nowa nie zbrojona wylewke na fragmencie, sprawdzajac co jest pod spodem

mkonos
24-01-2002, 12:28
Z tym styropianem to się niestety mylicie. Oczywiście że normalny styropian nie jest dźwiekochłonny, a nawet może pogarszać to zjawisko. Sa natomiast stropiany specjane do podłóg, wyciszające np. kroki, są one wręcz bardzo miękie. Robi to między innymi Termoorganika i Austroterm (nie jestem pewien pisowni).

pitbull
24-01-2002, 13:19
Nie zetknalem sie z tym wynalazkiem.
Ale po styropianie na pewno sie nie chodzi. Jak to sie stosuje?
W jakich grubosciach wystepuje?
Jaka gestosc objestosciwoa?

Alanta
24-01-2002, 13:27
Wylewka jest elementem nienośnym, ale ochronnym dla izolacji i wyrównującym, zbrojenie pełni rolę jedynie przeciwskurczową, więc to na pewno wina podłoża. Miekki styropian może być tylko do ścian. Styropian sie starzeje pod wpływem promieniowania UV (żółknie i się kruszy), może taki źle przechowywany i uszkodzony dali przy ścianach ?

24-01-2002, 14:22
Uginanie nie może być spowodowane brakiem zbrojenia. To właśnie zbrojenie stwarza możliwość, że żelbet może się uginać. Sam beton ma bardzo małą wytrzymałość na zginanie. Problem leży w technologii robót posadzkowych.
Ale jest inny sposób - odpowiednia dieta beztłuszczowa i bezwęglowodonowa. Schudniesz i przestanie się uginać.

Wojtek M.
25-01-2002, 09:51
Panowie i Panie! Trochę składniej. Zwykły styropian pogarsza warunki akustyczne w zależności: im twardszy tym gorsza akustyka. Specjalny styropian do wygłuszania podłogi i TYLKO podłogi (tłumi odgłosy uderzeniowe np. kroki, upadnięcia, itp.)jest produkowany przez Organikę Mielec. Ten który kupiłem ma grubość 33 mm, a po zalaniu betonem skurczy się do 30 mm. W dotyku jest bardzo miękki, ale po ściśnięciu robi się twardszy. Przeznaczony jest wyłącznie do wygłuszeń.
Specjaliści zalecają zbrojenie wylewek na styropianie o grubośći ponad 5 cm. Problem tkwi w czymś innym. Po co się zbroi wylewkę?
Jeśli przeciwskurczowo to siatką umieszczoną w górnej części wylewki. Może to być siatka Rabitza lub inna specjalna ze zgrzewanych prętów żebrowanych fi 3-4 mm.
A jeśli zbroi się wylewkę przed uginaniem na styropianie to zbojenie to należałoby umieścić w dolnej części wylewki (jak w zbrojeniu stropu).
Może ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

Pacul
25-01-2002, 10:10
Opisany przez Bogdana przypadek można co najwyżej przyrównać do płyty balkonowej, a nie stropowej. W związku z tym zbrojenie konstrukcyjne w dolnej części płyty nic nie daje. Jeśli chodzi o zbrojenie przeciwskurczowe, to o wiele wygodniej i taniej zastosować zbrojenie rozproszone w postaci mikrowłókien.
Co do styropianu, to oczywiście macie racje, ale miałem na myśli zwykły styropian.

Alanta
28-01-2002, 10:50
Wylewki nie zbroi się ze względu na nośność, bo nie ma tego gdzie zakotwić (wylewkę się dylatuje od ściany)!!!. Zbrojenie mikrowłóknami jest dobre, ale jeszcze mało przebadane(nikt nie wie, dlaczego dokładnie ono działa tak, jak działa), kosztuje ok. 40zł/1m3 betonu, można je dać dodatkowo oprócz przeciwskurczowej siatki. Siatkę najlepiej umieścić w środku płyty, jedynym wyjątkiem jest ogrzewanie podłogowe, wtedy siatkę lepiej dać bliżej płytek ceram.

pitbull
29-01-2002, 09:54
Reasumujac. musisz zrobi wylewke jeszcze raz, sprawdzajac podloze i ewentulnie je wymieniajac

Szczepan
29-01-2002, 17:01
Ale Ci namieszali.
Prawdopodobnie masz normalną,dobrze zrobiona wylewkę a to że się ugina a nie pęka to jest właśnie dobrze. Po to sie właśnie robi dylatacje od scian aby się właśnie mogla uginać inaczej by pekała.
Nie daj sie zwariować!

29-01-2002, 18:12
Jak jesteś taki pewniaczek to dlaczego używasz słowa "prawdopodobnie". Poza tym zanim coś napiszesz to się zastanów co piszesz. Ci wszyscy co rozważają ten przypadek mają świadomość i wyobraźnię, której Ty jesteś zupełnie pozbawiony.

pitbull
30-01-2002, 09:26
Ja osobiscie bym sobie nie zyczyl zeby w moim domu wylewka sie uginala ale "de gustibus non disputandum"

30-01-2002, 12:38
Anonimowy !
Nie bądź taki anonimowy bo nie wiadomo czy poprzedni anonimowy to tez ta sama osoba czy tez inny Anonimowy.
Jak więc z takim dyskutować?

Alanta
30-01-2002, 12:43
Może anonimowi by się ponumerowali :smile:

Wojtek M.
30-01-2002, 12:56
Dlaczego ktoś się podpisuje jako ANONIMOWY? Jak się normalnie zarejestrujecie - Anonimowi - to możecie dostać kubek lub koszulkę i każdy będzie wiedział kto TY jesteś.

30-01-2002, 14:53
U mnie się nic nie ugina i nie mam zbrojenia.
Na szczęscie miałem dobrego wykonawcę.
Może wylewka jest za cienka ?
Nie mam pomysły co zrobić. Dozbroić i zalać jeszcze raz ?
Yenot.

pitbull
31-01-2002, 07:47
Wlasnie anonimowi apeluje do Waszych sumien,( kieszeni nie bede drenowal) podpisujcie sie. :smile:
Ja bym w tym stanie wylewki nie zostawil.!

lafcadio
29-03-2005, 15:12
Po prostu trzeba mniej jeść...
:wink:

robert!!!
29-03-2005, 21:21
... Jak się normalnie zarejestrujecie - Anonimowi - to możecie dostać kubek lub koszulkę... .
Qrcze a ja nic nie dostałem :wink:

lafcadio
30-03-2005, 06:43
Zadaj sobie jedno zasadnicze pytanie czy kubek lub koszulka są Ci naprawdę potrzebne.

Cypek
30-03-2005, 09:16
A ja sie zarejestrowałem i ani kubka ani koszulki nie dostałem :(

lafcadio
30-03-2005, 10:49
No nie! Jeszcze jeden...

inż. Mamoń
31-03-2005, 07:46
Wylewka może się uginać w narożach jeżeli jest tam nieprawidłowo poukładana papa. Jak jest zaginana i jest jej w rogach więcej to oczywiście wylewka będzie się opuszczać, sprężynować lub pęknie

KrzysiekSw
25-04-2005, 06:16
Jeśli za cienko wylana wylewka, to może spróbować nadlać - jest taki specjalny płyn (zapomniałem nazwy), który pozwala nadlewać beton na beton, ale warstwa nadlana musi mieć min. 3 cm. Robisz tym płynem podkład na podłodze, później dodajesz go do betonu. Butelka 5 litrów - kosztowała ok. 45 PLN - wydajność bodajże na kilkanaście m2. Jak sprawdzę nazwę, to się odezwę. W czterech miejscach na podłodze parteru mam podobny problem, też rozważam nadlanie betonu - ale po całości.
Wylewka u mnie była zbrojona, poziom podłogi O.K. - prawdopodobnie był nierówny chudziak i złapali poziom w "najgłębszym miejscu" - miejscami wylewka ma 3,5 cm.
Skuwanie wylewki niestety wiąże się z możliwością uszkodzenia rurek hydraulicznych idących dołem (woda, C.O.) oraz styropianu.
Nadlanie - jeśli będzie wykonane dobrze - to moim zdaniem najniższy koszt poprawek. Miał ktoś nadlewane wylewki?

coobek25
05-09-2006, 10:22
Mozesz sie wkuc do istniejacej wylewki jesli jest mocna a w ostatcznosci dac prety mocowane do sciany (po skosie), aczkolwiek wylewka jest od sciany dylatowana. Albo zrobi od nowa nie zbrojona wylewke na fragmencie, sprawdzajac co jest pod spodem
Witam po raz pierwszy.
Prosze o rade czy zrobic nową wylewkę czy ją jakos naprawiac?
Mam dwa problemy z wylewką:
1) rusza sie na wejsciu
2) obawiam sie czy po położeniu płytek nie zaczną pękac w miejscach gdzie są te poziomujące nasypy, które podobno tworzą 3 niezależne wylewki a płytki miałyby byc ułożone w caro.
http://img218.imageshack.us/my.php?image=ruszajacawylewkajg7.jpg

coobek25
24-09-2006, 14:00
Witam ponownie!
Wylewke skułem ale tym razem pojawił się inny problem: mam miejsce tylko na cienką wylewkę.
Miejscami jest ok 8 cm a miejscami nawet poniżej 6cm
http://img205.imageshack.us/my.php?image=wylewka1aq2.jpg
http://img178.imageshack.us/my.php?image=wylewka2qo8.jpg
Prosze o radę czy mogę nie dawać styropianu (jest to pomieszczenie kuchenne na piętrze) a jesli nie to ile musi byc cm styropianu a ile wylewki?

24-09-2006, 14:58
mozesz nie dawac styropianiu wogóle, nie dając - licz sie z tym ze strop moze byc akustyczny
styropianu mozesz dac 1 cm, mozesz 2 cm - ale wpierw wyrównaj podłoze pod styropian

pzdr