PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SASZA pracownia ARCHIPELAG



ernest1973
12-10-2005, 13:33
Czy Ktoś budował, buduje lub "przymierza" się do budowy domu wg projektu "Sasza" z Archipelagu? Interesują mnie Wasze opinie na temat samego projektu i tego domku.
Pozdrawiam

aha26
12-10-2005, 21:23
a mozesz wkleić link do projektu? :wink:

ernest1973
12-10-2005, 22:54
a mozesz wkleić link do projektu? :wink:
Oczywiście, oto on:
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=110

ja_robal
03-02-2006, 21:54
Witam. My zbieramy sie do budowy, ale co z tego wyjdzie ciężko powiedzieć. Sasza to nasz faworyt... niepowtarzalny, oryginalny styl, prostota formy, duże przeszklenia, obszerny salon... tylko kominek musimy dostawić, ale architekt powiedział, że to nie problem :) Planujemy też zabudować mały tarasik przy pomieszczeniu gospodarzcym i zrobić tam łazienkę lekko zmieniajac cały układ tej części domu... tam miałaby być nasza sypialnia :P

Kuchnia przedłużona na pokój z wyspą na srodku...

Nie wiemy tylko co począć z tym drewnem na elewacji... ładne... żonie się podoba... ale ile to kosztuje i kto to będzie pielęgnował?

acca5
03-02-2006, 22:33
Domek też mi sie podobał , dopiero pare dni temu skasowalam jego rzuty i obrazek z tapety. Archipelag przeslal mi pliki projektu tak,że mogłam sie mu przyjrzec. Jest świetny i gdyby nie ten fakt ,że buduję parterowy to może byłby to ten projekt

ernest1973
04-02-2006, 22:52
Domek też mi sie podobał , dopiero pare dni temu skasowalam jego rzuty i obrazek z tapety. Archipelag przeslal mi pliki projektu tak,że mogłam sie mu przyjrzec. Jest świetny i gdyby nie ten fakt ,że buduję parterowy to może byłby to ten projekt

Oooo... Masz dodatkowe materiały (tutaj. pliki) z Archipelagu o tym domku? A mógłbym o nie prosić? Czy mógłbym je od Ciebie otrzymać?

bendi
22-08-2006, 11:31
witam wszystkich,

po długich przemyśleniach kupiliśmy małą działkę w mieście (21,5 - 27,5m --> 591 m2) , a jako nigdy nie posiadający własnego domu blokersi jesteśmy zadowoleni, czy słusznie czas pokaże. W każdym razie chcemy wybudować średni dom z podwójnym garażem, a przez gabaryty działki jesteśmy nieco ograniczeni. Stąd po przejrzeniu setek projektów wstępnie zdecydowaliśmy się na projekt Sasza (http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=110) z Archipelagu. Planujemy podpiwniczenie domu. Jest nas piątka (a właściwie zaraz będzie :D ).

Bardzo proszę o konstruktywną krytykę, ja nie mam kompletnie żadnego doświadczenia w tej branży.

Acha.... chcieliśmy żeby projekt nie był specjalnie skomplikowany żeby zoptymalizować koszty, bierzemy pod uwagę inne wykończenie ścian ze względu na koszty.

z ukłonami

13023209
22-08-2006, 11:41
Przyznam szczerze , że przy kącie nachylenia dachu 30 stopni pomieszczenia na poddaszu będą straszne kichy.

peter_k
22-08-2006, 11:52
nie takie straszne kichy :)
interesowaliśmy się tym projektem, zanim padło na Inez (też z Archipelagu) - po pierwsze 30 stopni mają tylko główne połacie - boczne mają coś koło 40, a po drugie w projekcie jest coś koło metrowej wysokości ścianka stolcowa.
generalnie to, co nam się nie podobało - to długi ciąg salon - jadalnia - kuchnia (taka kicha bez żadnych przegród) - ale to się daje łatwo poprawić chociażby przez oddzielenie kuchni od jadalni ścianką z luksferów (taką na szerokość ciągu kuchennego) - i już nie trzeba mieć sterylnego porządku w kuchni, a proporcje salonu też jakieś lepsze.

generalnie - mnie się podoba. gdybyśmy nie zachorowali na Inez - pewnie mocno byśmy się nad Saszą zastanawiali.

bendi
22-08-2006, 12:07
Przyznam szczerze , że przy kącie nachylenia dachu 30 stopni pomieszczenia na poddaszu będą straszne kichy.


nie takie straszne kichy
interesowaliśmy się tym projektem, zanim padło na Inez (też z Archipelagu) - po pierwsze 30 stopni mają tylko główne połacie - boczne mają coś koło 40, a po drugie w projekcie jest coś koło metrowej wysokości ścianka stolcowa.

hmmm.... zdecydowanie bardziej podoba mi się odpowiedź pitera_k :D . Ale fakt, że też mnie to zastanawiało muszę zobaczyć przekroje.


generalnie to, co nam się nie podobało - to długi ciąg salon - jadalnia - kuchnia (taka kicha bez żadnych przegród) - ale to się daje łatwo poprawić chociażby przez oddzielenie kuchni od jadalni ścianką z luksferów

Ja planuję szerokie dwu skrzydłowe drzwi albo coś co będzie pełnić taką funkcję.

Wookasch
23-08-2006, 13:03
Kiedys ten projekt byl moim faworytem :)
Ale po dokladnym spojrzeniu zdecydowalem, ze jednak bedzie dla nas za maly.
Minusow projektu niestety juz nie pamietam, jedno co sie rzuca w oczy to brak komina dla kominka - jakos tak dziwnie. Trzeba sie zastanowic nad mozliwoscia jego postawienia (jezeli w ogole myslisz nad kominkiem).
Poza tym brakuje mi czegos takiego jak spizarnia albo dodatkowe pomieszczenie pod schodami.
Wydaje mi sie, ze lazienki sa za male. Co do dwoch samochodow w tym garazu to nie jestem pewien jak sie bedzie otwieralo drzwi.

Pozdrawiam

zizi1978
07-11-2006, 18:08
Witam.
Szukam osób, które budują lub mają zamiar budować SZASZĘ z Archipelagu.Interesują mnie wszelkie informacje na temat tego projektu.Mile bedę widziane również uwagi na temat rozkładu pomieszczeń itp.
Moim skromnym zdaniem przydałoby sie powiekszyć garaż i pomieszczenie gospodarcze, mozna tez połączyć 2 łazienki na parterze w jedna wiekszą.Troche martwi mnie kat nachylenia dachu :roll:
Dla zainteresowanych link:
http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=110