PDA

Zobacz pełną wersję : czy nikt mi nie pomoże ze śmierdzącą wodą?



beeolder
23-01-2002, 15:59
Wybudowałem dom z ujęciem wodnym ze studni głębinowej (gł. około 17 m). Woda prosto ze studni nie posiada żadnego nieprzyjemnego zapachu i smaku. W domu zainstalowałem dwa podgrzewacze pojemnościowe 15 i 100 litrów. Woda wypływająca z 15 litrowego podgrzewacza nie zmienia swojego zapachu i smaku. Natomiast woda z podgrzewacza 100 litrowego potwornie śmerdzi siarkowodorem i nie sposób nawet umyć rąk, a co dopiero sprawdzić jej smak. Co powinienem zrobić. Od sąsiadów dowiedziałem się , że woda jest idealna , tylko zawiera za dużo żelaza.

budowlaniec
23-01-2002, 16:42
Spokojnie nie denerwuj się na pewno ktoś Ci doradzi. Póki co używaj tego podgrzewacza 15-sto litrowego. Sorry ja się na tym nie znam.

Pacul
24-01-2002, 06:57
Przekazuję to,co usłyszałem na ten temat.
W wodzie istnieją bakterie wytwarzające siarkowodór. Mała wymiana wody w podgrzewaczu 100l spowodowała ich rozwój. Spróbuj podgrzać wodę na max., po czym przelać ok.200l i intensywniej wykorzystywać podgrzewacz.
Osobiście spotkałem się kiedyś z takim przypadkiem: woda z wodociągu nalana do czystej szklanej butelki i przetrzymywana tam ok.2 tygodni zaczęła cuchnąć siarkowodorem.