PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacyjny problem



Młody
26-12-2002, 22:13
Witam po swietach
Mam problem, ktory dopiero na pewnym etapie budowy stal sie problemem ( pewnie kazdemu podczas budowy wychodzi cos niespodziewanego )
Projekt domu indywidualny. Wykonawca po zapoznaniu sie z projektem zauwaza brak wentylacji w kuchni oraz lazience na parterze. Sygnalizuje mi to, lecz uznalem ze jest za wczesnie aby sie tym przejmowac.
Stan obecny: wybudowany parter przykryty stropem. W w/w pomieszczeniach wykute w scianach dzialowych otwory wentylacyjne, w stropie wpuszczone sa rury pcv (maja one tworzyc przedluzenie kanalow wentylacyjnych az po dach. W dachu mialy byc wyprowadzone wywiewy.
Obawiam sie, ze te dwia wywiewy w dachu ( czy tez nawiewy) swym wygladem zepsuja mi caly wyglad budynku( na ktorym beda dwa kominy). Mam zwiazane z tym pytania.
Czy jest mozliwe obudowanie poczawszy od stropu tych rur w ten sposob, aby nad dachem wygladalo to jak kominy?
Czy mozna kupic eleganckie zakonczenia tych rur aby ladnie komponowaly sie z dachem? Jaka musi byc ewentualnie dlugosc tych rur ponad dachem?
Domyslam sie, ze raczej wykluczone jest prowadzenie poziomych kanalow wentylacyjnych tak aby dolaczyc nieszczesna wentylacje do istniejacych kominow?
Czy jest mozliwe wybicie otworow wentylacyjnych z tych pomieszczen przez sciany zewnetrzne ( sciana 3-warstwowa )z oczywiscie jak najmniej widoczna kratka zewnetrzna?
Za wszelka pomoc serdeczne dzieki
Romek

SlawekZ
27-12-2002, 07:50
A cvzym bądzie pokryty dach?

Roose
27-12-2002, 08:01
dla zapewnienia ciągu dobrze jest wyprowadzić kanały ponad dach, niemniej można przejść przez ścianę, dać kolano i zakończyć wywietrzakiem uniemożliwiającym nawianie powietrza do srodka - ZEFIR 140 firmy Uniwersal

Młody
27-12-2002, 08:43
Dach kryty blachodachowka.
Raczej chcialbym uniknac wystajacych ze sciany wywietrznikow

JerzyB
29-12-2002, 10:15
O ile mi wiadomo, to od nowego roku
nie wolno w myśl krajowych przepisów
wykonywać instalacji wywiewnych z kuchni
i sanitariatów z PCV!!!
Tak poinformowali mnie kominiarze trudniący się
wykonywaniem odbiorów instalacji wentylacyjnych.

Młody
29-12-2002, 12:14
O kurcze czy to prawda? Moze Sanipro wie cos o tym?