PDA

Zobacz pełną wersję : Studnia kopana - jak głęboko kopać dalej .........?????



czypion
14-10-2005, 19:43
Witam użytkowników.
Pierwsza robota na działce i od razu "niepowodzenie"
Wg zapewnienie "dobrego" magika woda miała byc na skrzyżowaniu dwóch cieków i to już na 4m. Zaczeliśmy dziś dokładnie w miejscu gdzie wskazał i .................. 5,5 m i pokazała sie woda ale to niecałe 5 cm - czyli NIC.
Sąsiad podpowiedział że jeszcze około 1m glini i przebije sie do wody ale nie mam pewności.
Proszę o podzielenie sie doświadczeniami jak głebokie macie studnie kopane. Wiem że wiecej niż 7-8 m nie ma co kopać bo i tak bedą problemy z pompowaniem.
Proszę o pomoc i pozdrawiam

SS
14-10-2005, 22:05
Witam użytkowników.
Pierwsza robota na działce i od razu "niepowodzenie"
Wg zapewnienie "dobrego" magika woda miała byc na skrzyżowaniu dwóch cieków i to już na 4m. Zaczeliśmy dziś dokładnie w miejscu gdzie wskazał i .................. 5,5 m i pokazała sie woda ale to niecałe 5 cm - czyli NIC.
Sąsiad podpowiedział że jeszcze około 1m glini i przebije sie do wody ale nie mam pewności.
Proszę o podzielenie sie doświadczeniami jak głebokie macie studnie kopane. Wiem że wiecej niż 7-8 m nie ma co kopać bo i tak bedą problemy z pompowaniem.
Proszę o pomoc i pozdrawiam
woda może być bardzo różnie rozłożona lub jej nie znajdziesz nawet do 200-300m
co prawda niejaki Marcel mailto:[email protected] pisze, że on gwarantuje, że wody podziemne są równomiernie rozłożone bo on wykopał 3000 studni ale z tego co wiem to on wyrabia kręgi a nie studnie kopie
pytanie więc na jakiej głębokości jest woda jest pozbawione sensu
nawet w tej samej wsi woda może być w jednej studni pobierana z wasrtwy z 4 metra, w drugiej z 10 m a trzecia może być kopana do 15 i wiercona do 30
teraz co do studni kopanych to masz trzy podstawowe rodzaje studni kręgowych
nie pytam jaką chcesz wykonać bo z rodzaju wątpliwości wynika, że zupełnie jesteś w tych sprawach zielony
nie wchodząc w szczegóły radzę nawiercić w dnie studni i proszę odezwać sie ponownie