PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI DOSTALISCIE RABAT NA OKNA??



Aghula
14-10-2005, 22:18
Witam,

kupuje okna - 10 szt. i podwojne balkonowe. W zaleznosci od firmy i rodzaju okien wartosc wypada od 12.000 do 16.000 PLN. I TERAZ UWAGA - JEDNA Z FIRM ZAPROPONOWALA MI RABAT 5% PRZY PRZEDPLACIE 100% na 5 tygodni przed odebraniem okien. CO WY NA TO? Troche mi sie to malo wydaje - czy powinnam nalegac na wiekszy rabat?

Mn1s1ek
15-10-2005, 08:19
Niektóre firmy stosują taką praktykę: jeśli dealer przy zamówieniu okien płaci za całość z góry (tzw. Pro-forma) to firma, której oknami handluje daje mu dodatkowe 5-10% rabatu.
I ten rabat pewnie "oddaje" Tobie. Myślę, że 5% może być.

Eustachy
15-10-2005, 08:28
Ja dostałem 15% rabatu. Przy wycenie 10 000 mam umowę na 8 500, ale nie podpisywałem umowy z pracownikiem, który był na pomiarze, tylko pojechałem do biura firmy. Pracownik też oferował tylko 5% rabatu.

jareko
15-10-2005, 09:17
tak - co za nieszczescie :lol:
dostaliscie tylko 5% rabatu za 100% przdplate
Jasne - najlepiej nich daja po 100% rabatu i jeszcze samochod w prezencie :lol:
Ludzie, Czy naprawde do Was nie dociera rzecz oczywista - liczy sie cena koncowa.
A rabat za 100% przedplate rzadko kiedy przekracza 5% bo niby dlaczego?

Aghula
15-10-2005, 10:25
Jareko - nie rozumiem Twojej uszczypliwosci. Wiem, ze sprzedajesz okna, ale wszyscy mniej wiecej wiemy, jakie narzuty potrafia brac dostawcy. Jesli place kilkanascie tysiecy na ponad miesiac przed PLANOWANYM montazem okien (a nuz sie cos opozni - i maja mnie w garsci, bo juz im zaplacilam), to chyba jestem na tyle dobrym klientem, ze cos mi moga zaproponowac. Na mnie 5% rabat robi zawsze wrazenie 'rabatu na odczepnego' - bo to jest tak niewielka kwota (w stosunku do wartosci kazdej transakcji - w moim przypadku od 14.000 to jest 700 zł - a pieniadze sa na koncie/lokacie/gieldzie i pracuja nie u mnie, tylko u sprzedawcy, wiec taki rabat to wlasciwie rekompensata), ze trudno odczuc to wyraznie w finansach, a wmawia Ci sie, ze Ci UDZIELONO RABATU.

areq
15-10-2005, 11:53
Ja za 10 okien + duże drzwi balkonowe 3 segmenty 270*210 PCV Białe Aluplast Roundline 2000 /trzy komory/ +rolety zewnętrzne na prawie wszystkie /oprócz dwóch małych w łazience i pom.gosp.+drzwi wejściowe z naświetlem bocznym Pol-Skone-wszystko z montażem zapłacę 16000zł brutto rabat w tym momencie wyniósł ca. 30%. Aha firma montująca istnieje od 1994r ma wiele referencji i dobre opinie użytkowników....

tomeczek
15-10-2005, 12:10
Jareko - nie rozumiem Twojej uszczypliwosci. Wiem, ze sprzedajesz okna, ale wszyscy mniej wiecej wiemy, jakie narzuty potrafia brac dostawcy. Jesli place kilkanascie tysiecy na ponad miesiac przed PLANOWANYM montazem okien (a nuz sie cos opozni - i maja mnie w garsci, bo juz im zaplacilam), to chyba jestem na tyle dobrym klientem, ze cos mi moga zaproponowac. Na mnie 5% rabat robi zawsze wrazenie 'rabatu na odczepnego' - bo to jest tak niewielka kwota (w stosunku do wartosci kazdej transakcji - w moim przypadku od 14.000 to jest 700 zł - a pieniadze sa na koncie/lokacie/gieldzie i pracuja nie u mnie, tylko u sprzedawcy, wiec taki rabat to wlasciwie rekompensata), ze trudno odczuc to wyraznie w finansach, a wmawia Ci sie, ze Ci UDZIELONO RABATU.
to czy skorzystasz z 5% rabatu za przedpłatę to twoja sprawa. Jeśli 5% nie robi na tobie wrażenia (dla przykładu 15 000 * 5% = 750,00) to szukaj firmy która cię zadowoli, dla mnie jestes kolejną osobą która szuka oszczędności a następnie kolejnych pieniędzy podczas nie kończących się reklamacji. W pełni zgadzam się z Jareko towar kupuje się za pieniądze a nie za rabaty. Poza tym -każdy towar ma swoją cenę więc nie wymuszajcie żeby sprzedawca okien w systemie np. Salamander czy inny z wyższej półki sprzedał wam okna w cenie okien typu: Aluplast 3 kom itp.

Eustachy
15-10-2005, 12:37
Jasne, że firma sprzedająca/montująca musi na tym zarobić, aby dostarczyła dobrej jakości towar i dobrze wykonała usługę. System rabatów stosuje jednak wiele firm i nie jest to nic nadzwyczajnego, a ich wysokość często zależy od skali "wyśrubowania" cen wyjściowych. Zależy to w dużej mierze od polityki cenowej konkretnej firmy i jej sposobu pozyskiwania klientów. Jak widać, nawet po tytule tego wątku, procent rabatu ma istotne znaczenie w oczach potencjalnych klientów i wiele firm zdaje sobie z tego sprawę. W związku z tym zawsze warto spróbować co nieco ponegocjować, co dało niezły rezultat w moim przypadku.
No może powinienem był bardziej szczegółowo opisać mój przypadek w moim poście wyżej.
Otóż moi teściowie dwa tygodnie wcześniej zamawiali okna dla siebie. Podpisali umowę w dniu pomiarów i otrzymali od pracownika firmy 5% rabatu. Zaprosiłem do siebie tego samego gościa ale nie pisaliśmy umowy na miejscu. Facet zaproponował profil 3 komorowy i 5% rabatu. Natomiast w biurze zaoferowano mi w tej samej cenie profil 5 komorowy i 15% rabatu. Nie muszę chyba pisać, co mówili teściowie jak się o tym dowiedzieli.

AlMastar
15-10-2005, 21:28
rabat 5% za przedpłatę na 5 tygodni to dobra oferta (oczywiście nie mówimy o cenie końcowej bo ta może byc różna) bo mówimy tutaj o dodatkowym rabacie ??

chciałbym znaleźć lokatę która dawałaby oprocentowanie 5% w skali miesiaca

tatko
16-10-2005, 10:17
Drodzy budowniczy
Jareko ma racje ważna jest tylko i wyłącznie cena końcowa oferty. Wysokość rabatów, promocje, oraz inne gratisy (np. montaż, parapety) są tylko i wyłącznie chęcią przyciągnięcia klienta. Mówienie o dodatkowych rabatach jest tylko i wyłącznie markietingiem majacym na celu podpisanie umowy. Za każdy element zamówienia płacicie Wy. Sprzedający podpisując umowę na wykonanie zamówienia zarobi takie same pieniądze bez względu na gratisy które otrzymacie.
Eustachy Twoi teściowie nie powinni nie powinni reagować zdenerwowaniem. Oni dostali 5% ty 15% ale to nic nie znaczy. Mogłeś dostać nawet 30%. Wszystko zależy jak to ująłeś "od wyśrubowania cen wyjściowych". Tak naprawdę ty też dostałeś 5%.
Areq 16000 za takie zmówienie to chyba trochę dużo. Takie odnoszę wrażenie.
Pozdrawiam

Eustachy
16-10-2005, 11:32
Tak naprawdę to facet, który był u teściów i u mnie ma prowizję od sprzedaży i nie bardzo mu zależy na udzielaniu rabatów. Moi teściowie mogli uzyskać dodatkowy rabat jadąc do biura i mieliby okna taniej. Opisuję tu tylko swój przypadek, nie mówię tu o wszystkich firmach w Polsce, tylko o tej konkretnej. Wybrałem okna w tej firmie bo po rabatach cena wyszła lepsza niż u innych w okolicy. Otatecznie okno o rozmiarze 1110x1770 dzielone góra/dół (dół rozwieralno-uchylny, góra tylko rozwieralna ale dodatkowo ze szprosami w środku) w profilu Komerlinga Euro Futur Classic w kolorze złoty dąb wyszło mnie 1100zł - cena bez parapetów.
I powtarzam jeszcze raz, że skoro znaczna część firm stosuje politykę cenową z rabatami to warto o nie pytać. Inaczej można przepłacić i co więcej można się o tym później dowiedzieć (przykład moich teściów), a nie jest to przyjemne uczucie.

dwitek
16-10-2005, 12:06
Wielkość rabatu jest nieistotna, ważna jest cena ostateczna. Ja za dokładnie identyczne okna tej samej firmy, u dwóch różnych przedstawicieli dostałem odpowiednio: 30% i 45% rabatu. Teoretycznie lepsza powinna być cena ta z 45% rabatu, ale nic z tego. Przy tak dość różnych rabatach cena końcowa była prawie identyczna (na kwocie ok. 10kzł było około 200 złotych różnicy).

jareko
16-10-2005, 12:30
dwitek - dzieki za te slowa
Marketing to teraz jedna z podstawowych metod pozyskania klienta
I co sie okazuje?
Ten sam profil
Ten sam producent
Dwa punkty sprzedazy gdzie u jednego rabat 5% u drugiego 30% i na dodatek montaz gratis
I jak sadzicie? Ktore okna byly tansze?
U tego co dal tylko 5% !!!
Co to za filozofia cennik dla kienta zrobic plus np. 30 % by pozniej dawac mu cos za friko 30% i kosic "jelenia" co tylko na % patrzy
Tyle razy o tym mowione tu bylo, i ja, i tatko i wieli innych handlujacych - nie wazne sa % chyba ze ich zawartosc w C2H5(OH)
Liczy sie oferta koncowa i warunki jakie ona gwarantuje
Ten kto tego nie pojal - nigdy nie pojmie - sorki za te slowa ale taka jest prawda
Koniec w temacie rabatow

budulec
16-10-2005, 15:47
To i ja dodam mój głos do dyskusji.
Oczywiście liczy sie cena końcowa!
Większość klientów jest zadowolona otrzymując jak największy rabat. Moje podejście jest zdecydowanie inne (może miałem za mało do czynienia z arabami :D ). Jeśli mam do kupienia produkt, którego cena po negocjacjach u dwóch dostawców jest taka sama, przy czym jeden dał 10% rabatu a drugi 15 % rabatu (zakładając że to oczywiście ten sam lub równorzędny produkt) to wezmę ZAWSZE u tego, który dał mi niższy rabat, bo to oznacza, że mnie chciał mniej naciągnąć.
To sztuczne zawyżanie ceny (spowodowane oczywiście postępowaniem klientów) jest według mnie chore.
pzdr

Eustachy
16-10-2005, 16:33
Postępując według opisu Jareko (czyli jak więcej rabatu niż 5% to oszusci) to musiałbym odrzucić najlepszą ofertę. Niestety nie każda firma z małymi rabatami jest tańsza. To, że liczy się oferta końcowa to każdy raczej doskonale wie i nie jest to żaden argument na poparcie teorii 5%.

To nie jest pierwszy post w którym Jareko tak atakuje system rabatowy. Widać tu wpływ konkurencji, pewnie większość klientów idących z innej firmy męczy o rabat. Może skoro klienci tak bardzo lubią rabaty to warto się nad tym zastanowić i troszkę zrewidować swoje do nich podejście zamiast się na nie użalać. I żeby była jasność, wcale nie chodzi mi tu o sprzedaż poniżej kosztów.

Z mojego punktu widzenia (czyli klienta) warto sprawdzić oferty różnych firm ich rabaty, gratisy i wsystko inne co Cię interesuje. I to właśnie dlatego, że dużo firm zawyża ceny aby mieć z czego opuszczać.

budulec
16-10-2005, 17:07
Eustachy, a nie pomyślałeś, że jeśli firma "zawyża ceny" to oznacza, że próbuje cię naciągnąć lub oszukać. No chyba, że Twoje pierwsze zapytanie do producenta/wykonawcy brzmi nie : Ile to kosztuje?, a Ile chcielibyście żeby to kosztowało.
Dla mnie te bezsensowne praktyki inwestorów powodują stratę czasu, bo każdego trzeba pytać o cenę co najmnie 2 razy.
Rozumiem jeśli rabat spowodowany jest np. wielkością zakupu, dokonaniem przedpłaty itp, ale rabat tylko za to że chcę od kogoś coś kupić ? :o - chore.

budulec
16-10-2005, 17:10
Dodam jeszcze tylko, że oczywiście sam również pytam o rabaty bo wiem, że firmy "zawyżają ceny" - no cóż chora sytuacja, chore postępowanie. Ale jestem pełen szacunku dla kogoś kto nie mówi mi że coś kosztuje X, a za pięć minut daje mi 40% rabatu

jareko
16-10-2005, 17:29
Postępując według opisu Jareko (czyli jak więcej rabatu niż 5% to oszusci) to musiałbym odrzucić najlepszą ofertę.....To nie jest pierwszy post w którym Jareko tak atakuje system rabatowy. Widać tu wpływ konkurencji, pewnie większość klientów idących z innej firmy męczy o rabat. .....
Zle odczytales moje intencje
Powtorze jeszcze raz - nie licza sie cyferki przy % - gdyz nimi manipulowac mozna - liczy sie tylko koncowa oferta
I to ze ktos nie chce dac wiecej rabatu od konkurencji nie oznacza ze jest oszustem i chce was tylko na kase naciagnac. Zna swoje koszty i wie na ile moze zejsc by jeszcze zarobic - no chyba ze instytucja charytatywna jest lub pierze kase - ale to temat do innej dyskusji
I ciagle posty w stylu ile wywalczyliscie rabatu bede pietnowal i glos zabieral niepopularny gdyz sedno lezy gdzie indziej
dwitek to zauwazyl moze i czesc zapatrzonych w cyferki takze to zauwazy
A zreszta - co mi tam :lol: - wszak wasza to kasa ;)

jareko
16-10-2005, 17:45
..... Ale jestem pełen szacunku dla kogoś kto nie mówi mi że coś kosztuje X, a za pięć minut daje mi 40% rabatu
Posluguje sie cennikami producentow. Znam wysokosc swojej dealerki. Wiem na ile przy danej wielkosci zamowienie moge zejsc by wyjsc na swoje. Wiem ile dodatkowo moge dac Klientowi spustu za 100% przedplate wartosci okien gdyz sam podobna dostaje wplacajac kase od razu. Czesto o rabatach przy wstpnej wycenie tylko wspominam nie podajac jego wysokosci gdyz pozniej jakze czesto przy dokonywaniu ostatecznych ustalen okazuje zie ze okna typowe nietypowymi sie staja, ze np. przy wymianie mam skrzynke a nie szweda ze zamiast uzupelniania ubytkow tynku jest sztablatura glifow itd.
Tak jak Wy kalkulujecie swoje wydatki tak samo my kalkulujemy swoja prace i ..... oj dlugo by mozna rozmawiac w tej materii
Juz uslyszalem kilka razy ze jestem za drogi wzgledem konkurencji ale tez konkurencja inny towar sprzedawala. Lub kilka razy smieszne sytuacje, przedstawienie oferty na pelny antywlam a wygrywa konkurencja standard sprzedajaca gdyz klientowi sie odmienilol co do funkcji okien i dosc wysokich doplat do okuc czy szyb P-4.
Dla kilku z Was okazalo sie ze jestem relatywnmie tani.
Roznie to z tym bywa

Jarzeb
16-10-2005, 18:44
rabat 5% za przedpłatę na 5 tygodni to dobra oferta (oczywiście nie mówimy o cenie końcowej bo ta może byc różna) bo mówimy tutaj o dodatkowym rabacie ??

chciałbym znaleźć lokatę która dawałaby oprocentowanie 5% w skali miesiaca

zysk jakis jest - ale czy warto :o
osobiscie to nawet za 10% bym na taka przedplate nie poszedl

co do rabatow Jareko wycerpal temat - mi na wstepie jedni dawali 35%
tak a propos dzieki za pomoc Jareko - okna juz sa

AlMastar
16-10-2005, 20:25
jarzeb: a czemu bys się nie zgodził ?? u mnie w firmie to w zasadzie normalka że jeśli zapłacę za coś gotówką (a nie przelewem za 30 dni) to mam lepszą cenę (większy rabat) chyba jest to normalne, dealer wyśle pieniadze wcześniej do producenta, producent da większy rabat dealerowi

Cypek
17-10-2005, 06:27
Buuuu, ja dostałem rabatu 2% na REHAU 5 komorowy brillance i się ze mnie wszyscy śmieli :), że tak mało wytargowali. A kasy z góry nigdy w zyciu bym nie wpłacił - nie ma wtedy żadnego bata na wykonawcę.

pirat
17-10-2005, 07:12
dwitek ....
Co to za filozofia cennik dla kienta zrobic plus np. 30 % by pozniej dawac mu cos za friko 30% i kosic "jelenia" co tylko na % patrzy

popieram jareko ...dobrze gada. Dawno temu jak szukałem okien do swojej chałupy nie jeden sklep i firme odwiedziłem podczas rozmowy w jednej z firm wszedł kolejny klient i prosto z mostu sie pyta : Ile rabatu dostanie na okna? Sprzedawczyni która akurat ze mną rozmawiała przeprosila mnie i mówi do tego goscia co wszedł: A ile pan łaskawy sobie życzy? Faceta troche zamurowało nie wiedział co powiedzieć wkoncu mówi : a bo w firmie xyz dają mi 15% konitka na to wie pan a moge panu dac nawet 70% czy 80 co za problem podniesc cene a pozniej rabat dać i pieknie wyglada .... facet podziekował i poszedł w długą ... i tak to z tymi rabatami promocjami i tym podobnymi wynalazkami !!! a Ludzie jak widza napis np w supermarkecie PROMOCJA !!!! to w jakiś trans wpadają ... Albo przeceny eech ... co za sztuka i filozofia np na metce np 290pln przekreślic i wpisac 100 pln ...

Iwka N.
17-10-2005, 08:47
Ja za 10 okien + duże drzwi balkonowe 3 segmenty 270*210 PCV Białe Aluplast Roundline 2000 /trzy komory/ +rolety zewnętrzne na prawie wszystkie /oprócz dwóch małych w łazience i pom.gosp.+drzwi wejściowe z naświetlem bocznym Pol-Skone-wszystko z montażem zapłacę 16000zł brutto rabat w tym momencie wyniósł ca. 30%. Aha firma montująca istnieje od 1994r ma wiele referencji i dobre opinie użytkowników....
To ja poproszę o namiary na tą firmę gdyż właśnie zastanawiam się nad oknami na profilach aluplasta
Pozdrawiam

kasiaR
17-10-2005, 09:04
rabat - 35 %

Możemy polecić tą firmę : SIMED-PLAST P.P.H., ul. Leszczyńska 6, 00-339 Warszawa, Tel/Fax (22) 828-68-62, (22) 826-93-45.
Najlepiej rozmawiać z panem Robertem Burzyńskim tel. 0-504-714-404. www.simed.pl

• OKNA KOLOR BIAŁY PCV
• VEKA PERFECT LINE 5 KOMOROWE
• SZYBA NISKOEMISYJNA 4/16/4 K=1,1
• OKUCIA ROTO FRANK
• W SKRZYDLE RU UCHYŁ 3 STOPNIOWY
• LISTWA PRZYPARAPETOWA
• SŁUPY SYSTEMOWE

Pozdrawiam
:D :wink: KasiaR

areq
17-10-2005, 09:21
Areq 16000 za takie zmówienie to chyba trochę dużo. Takie odnoszę wrażenie.
Pozdrawiam

:tatko nigdzie taniej nie mogłem znaleźć, a po firmach "krzak" nie jeździłem...poza tym same drzwi wyszły 4000zł z naświetlem bocznym i montażem, 12tys brutto za okna 13szt. z roletami zewn. "schowanymi" wydaje mi się że nie jest to kwota duża..a okna mam naprawdę spore,w tym 3 nietypowe. Najważniejsza dla mnie jest opinia ludzi na temat jakości montażu i realizacji późniejszych (ewentualnych) gwarancji.

kulistkiewicz
17-10-2005, 09:34
wycena katalogowa za 8 okien i 4 duze balkonowe 16800 po rabacie 9800 płatne gotóweczką:) bez ceny montażu - 1500 pln.
to chuba dobry rabacik:)

Jarzeb
17-10-2005, 10:23
jarzeb: a czemu bys się nie zgodził ?? u mnie w firmie to w zasadzie normalka że jeśli zapłacę za coś gotówką (a nie przelewem za 30 dni) to mam lepszą cenę (większy rabat) chyba jest to normalne, dealer wyśle pieniadze wcześniej do producenta, producent da większy rabat dealerowi

normalne to to jest - ale zyjemy tam gdzie zyjemy :(

place tylko jak dostaje towar - jedyny bat na wykonawce to zaplacic mu dopiero jak poprawnie wykona dzielo
oczywiscie zawsze cos tam przdplacam - aby uwiarygodnic zamowienie

tczarek
17-10-2005, 10:36
Niepokoi mnie 100% wpłaty i 5 tygodni czekania. Ja mogę wpłacić jakąś kwotę do 10% wartości zamówienia, a po realizacji - dostawie i obejrzeniu towaru reszta. No jak sobie wyobrażasz zapłacisz 100% a jak przez ten czas firma padnie i CO?
Ja spotkałem taką firmę na szczęście nic tam nie kupiłem.
Ten sam lokal, Ci sami ludzie Inna nazwa, Branża ta sama. Kilku moich znajomych umoczyło tam właśnie przedpłaty.

JackD
17-10-2005, 10:52
Niepokoi mnie 100% wpłaty i 5 tygodni czekania. Ja mogę wpłacić jakąś kwotę do 10% wartości zamówienia, a po realizacji - dostawie i obejrzeniu towaru reszta. No jak sobie wyobrażasz zapłacisz 100% a jak przez ten czas firma padnie i CO?
Ja spotkałem taką firmę na szczęście nic tam nie kupiłem.
Ten sam lokal, Ci sami ludzie Inna nazwa, Branża ta sama. Kilku moich znajomych umoczyło tam właśnie przedpłaty.

odczuwam to samo..... to jest duza odwaga wpłacic taką kwote, za coś co mam byc w przyszłosci....
widocznie klient nie miał jeszcze do czynienia, z kłopotami....dot. nie wywiazania sie z umowy....
Ja już umoczyłem.... jak kupowałem blachę na dach..... popłynąłem na zaliczke dana w firmie. a odbierałem samu u producenta, zapłaciłem całośc....a zaliczka poszła się rypac.... wtedy gdzies... około 2.000 zł i do tego własny transport, załadunek, rozładunek... ech szkoda mówić.... trza to przezyc, żeby dmuchac na zimne....

JackD
17-10-2005, 11:01
Niepokoi mnie 100% wpłaty i 5 tygodni czekania. Ja mogę wpłacić jakąś kwotę do 10% wartości zamówienia, a po realizacji - dostawie i obejrzeniu towaru reszta. No jak sobie wyobrażasz zapłacisz 100% a jak przez ten czas firma padnie i CO?
Ja spotkałem taką firmę na szczęście nic tam nie kupiłem.
Ten sam lokal, Ci sami ludzie Inna nazwa, Branża ta sama. Kilku moich znajomych umoczyło tam właśnie przedpłaty.

odczuwam to samo..... to jest duza odwaga wpłacic taką kwote, za coś co mam byc w przyszłosci....
widocznie klient nie miał jeszcze do czynienia, z kłopotami....dot. nie wywiazania sie z umowy....
Ja już umoczyłem.... jak kupowałem blachę na dach..... popłynąłem na zaliczke dana w firmie. a odbierałem samu u producenta, zapłaciłem całośc....a zaliczka poszła się rypac.... wtedy gdzies... około 2.000 zł i do tego własny transport, załadunek, rozładunek... ech szkoda mówić.... trza to przezyc, żeby dmuchac na zimne....

Eustachy
17-10-2005, 11:01
Jestem takiego samego zdania jak Tczarek. Kiedyś bodajże w 1996r zamawiałem okna do swojego lokalu użytkowego, kazali wpłacić 100%, ja wpłaciłem i za jakiś czas zamontowali okna. Wszystko fajnie, tylko zajakieś 3 - 4 miesiące czytam w lokalnej gazecie artykuł na całą stronę jak ta właśnie firma się zwineła nie montując okien za które wzieli grubą kasę. Ja straciłem tylko możliwość reklamacji ale ktoś trafił o wiele gorzej. Od tej pory unikam przedpłat 100% jak tylko mogę. Teraz czekam na okna do domu za 8500 a wpłaciłem zadatku 2000.

lackyluk
17-10-2005, 11:02
MS Okna 4 komory 7%. Zapłata 30% przy umowie reszta po montażu. Sporo dodatków w cenie podstawowej.

Jarzeb
17-10-2005, 11:05
ostatnio szukam drzwi wew. i przypomnialem sobie, ze w trakcie wybierania okien byla fajna firma z oknami i wlasnie drzwiami
No to ide do nich (okna nie kupilem bo jakos sie rozszedl kontakt)
a tu zamkniete i kartka

"wszystkie osoby poszkodowane przez........" :o :o :o

SylwekW
17-10-2005, 11:11
Zabawne .....

Nie jestem ani sprzedawcą okien (tak jak ktoś zarzuca to Jareko) ani handlowcem ....
Jestem zwykłym inwestorem, który też niedawno okna kupował i w 100 (co ja mówię w 200) % zgadzam się w przedmówcami w opini: Nie obchodzi mnie ile i jakier abaty ktos mi daje (dokładniej mówiąc to jak je nazywa itd). Liczy się tylko i wyłącznie cena którą ja muszę zapłacić.

Nie podniecaj się 5% rabatem za przedpłatę albo 45% rabatem za to, że okna ... byle co tu sobie mozna wstawić .....

Liczy się cena. Pomyśł tylko logicznie: czy kupisz te same okna za 9500 zł (z 5% rabatem :-)) czy za 8000 od kogoś kto mówi, ż enie daje Ci żadnego rabatu?.

Trochę rozsądku. Jesli nie wiesz czy te 5% to dużo czy mało, to po prostu zorientuj się, czy gdzie indziej kupisz takie same okna przy tych samych warunkach (cena/termin) i będzie odpowiedź.

Ja już kończę budowę i przynajmniej tego się nauczyłem: jak mi sprzedawca wylicza jakie to on da mi rabaty to ja sobie w tym czasie rozmyślam, co będzie stało w salonie przy kominku albo co będe wieczorem robił z żoną :-) a dopiero gdy dojdzie do ceny końcowej to go zaczynam słuchać :-).