PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana pozwolenia na budowę



anpi
14-10-2005, 23:08
Ktoś z Was to przerabiał?
Chodzi mi o zmianę pozwolenia na budowę w trakcie budowy. Jakie papiery trzeba załatwić, czy trzeba jeszcze raz występować o WZiZT?

buczek
15-10-2005, 11:33
A jaki był powód? Chodziło z zmianę w projekcie?

anpi
15-10-2005, 16:12
Tak, chodzi o zmianę w projekcie. Niestety jest według przepisów "istotna", bo znacznie zwiększa kubaturę budynku.

kolia
15-10-2005, 17:12
Z tego co mówiła moja koleżanka architekt wystarczy projekt zastępczy, ale najlepiej to zadwzonić do Starostwa i u nich się dowiedzieć.

buczek
15-10-2005, 17:27
Tak, chodzi o zmianę w projekcie. Niestety jest według przepisów "istotna", bo znacznie zwiększa kubaturę budynku.

Jesli zmiena wiaze się z wyjscem po za obrys budynku konieczna będą nowe warunki zabudowy. Sam proejkt zastępczy moze wniewystarczyc. Najlepiej zadzon do powiatu i pogadaj z kiewnikiem architektury. Ja załatwiłem zmiane pozwolnia w 3 tyg. ale moje zmiany były niewielkie.

anpi
15-10-2005, 17:57
Jesli zmiena wiaze się z wyjscem po za obrys budynku konieczna będą nowe warunki zabudowy. Sam proejkt zastępczy moze wniewystarczyc. Najlepiej zadzon do powiatu i pogadaj z kiewnikiem architektury. Ja załatwiłem zmiane pozwolnia w 3 tyg. ale moje zmiany były niewielkie.

W sumie moje zmiany też są niewielkie - chcę podwyższyć poddasze przez dodanie ściany kolankowej o wysokości ok. 1 m. Obrys budynku się nie zmienia. Zmieni się tylko wysokość.

buczek
15-10-2005, 18:59
W sumie moje zmiany też są niewielkie - chcę podwyższyć poddasze przez dodanie ściany kolankowej o wysokości ok. 1 m. Obrys budynku się nie zmienia. Zmieni się tylko wysokość.

Nie wiem jak jest z wysokością. Wiele zalezy od tego czy na twoim terenie jest prjekt zagospdarowania przestrzennego czy go nie ma. Jesli jest, to mozesz miec problem. W przeciwnym razie specjalnie bym nie przejmował. Składej proejkt zamienny ( w 4 egzemplarzach). Geodety nie musisz wołac. Po prostu skseruj mapkę ze starego proejktu (ale zaklej stare adnotacje). W projkecie powinna się znaleść wysjsnienie architekta - na czym polega zmiana z jego oświdczniem, że nioe wychodzisz poza dotychczasowy obrys

Sprawe pozytwynie załatwisz, o ile nie natrafisz na upierdliwego urzędasa.