PDA

Zobacz pełną wersję : Listwa startowa - koniecznie?



Pafnucy
15-10-2005, 09:36
Mają u nas rozpocząć ocieplanie. Po oględzinach stwierdzili panowie, że ponieważ jest ocieplenie fundamentów styrodurem, który wystaje trochę ponad grunt, oni nie będą dawać listwy, bo wszystko zostanie wsparte na tym styrodurze. Styrodur został przymocowany do fundamentu kołkami.

Pytanie - czy odpuszczać sobie tę listwę startową? Niby jakaś oszczędność, ale ja już do oszczędnych nie mogę należeć. Proszę o radę.

Pafnucy

Cypek
15-10-2005, 09:42
Jak nie chcesz mieć myszy w ociepleniu to rób zgodnie z technologią !!

Pafnucy
15-10-2005, 09:55
Jak nie chcesz mieć myszy w ociepleniu to rób zgodnie z technologią !!

Myszom mówię stanowcze i gremialne NIE;) Dzienx za zainteresowanie

Rezi
15-10-2005, 15:44
wątpie aby listwa startowa z blaszki aluminiowej była przeszkoda dla myszy

sa madrzejsi na tym forum ... ale wydaje mi się iz listwa staqrtowa nie tylko ma za zadanie przeszkodzic myszom

radex
15-10-2005, 15:50
Ja nie dawałem listew startowych i jest OK. Inna sprawa, że u mnie ocieplenie piwnic wystaje prawie na metr powyżej terenu.

jareko
15-10-2005, 22:30
jesli masz juz ocieplenie (np z poziomu lawy fundamentowej) startowka jest zbedna
Co do myszy.....ostatnio coraz czesciej do wysokosci 2 metrow ponad poziom gruntu co lepsi daja dwie albo i nawet trzy warstwy siatki by wyjatkowo wzmocnic te narazona na uszkodzenia czesc scian. Czy mysz bedzie w styriopian chciala sie dostac? Hmmm....dwie warstwy siatki i prawie 8mm kleju? Hmmm....zdesperowana jakas musialaby byc hehehehe

Sp5es
16-10-2005, 00:28
Jeśli się styropian licuje płaszczyzną ze styrodurem, nie dawaj, w przeciwnym wypadku tak.

Listwa służy również jako kapinos zapobiegający podciąganiu kapilarnemu wilgoci pod ocieplenie. Na uskoku płaszczyzny, takie podciąganie ma miejsce.

jareko
16-10-2005, 00:36
Hmmm...tu bym sie zastanawial czy aby na pewno trzeba
Dajac naroznik hmmmm......ale chyba mas zracje, startowka ma kapinos, niewielki ale jednak a naroznik nie :(

Sp5es
16-10-2005, 00:48
Jest kupę rozwiązań chałupniczych, profesjonalnie robi się tylko tak jak napisałem . Dodatkowo połączenie styroduru z listwą powinno być uszczelnione taśmą rozprężną. Tak wygląda naprawdę skuteczne rozwiązanie.

Dominik!
16-10-2005, 10:01
Jeśli masz wątpliwości - daj listwę. Nie kosztuje ona jakichś kosmicznych pieniędzy, a będziesz spać spokojnie.
Ja osobiście nie dawałem - dałem za to kątownik, ale u mnie jest trochę inna sytuacja.

tojato
03-01-2012, 15:25
W moim przypadku styropian bedzie licował sie z styrodurem, czy w takim przypadku zamiast listwy startowej można zastosować taki narożnik
http://allegro.pl/listwa-elewacyjna-pcv-okapnikowa-podtynkowa-2-5-m-i2024259485.html

Rom-Kon
04-01-2012, 00:13
...kolega odgrzebał posty z 2005 roku! http://emoty.blox.pl/resource/upup.gif