PDA

Zobacz pełną wersję : Ekipa zawala terminy - wywalić?



PanRopuch
15-10-2005, 11:53
Chodzi o instalatorów c. o. W zesżłym roku instalowali mi grzejnik, kładli rury - wszystko w najlepszym porządku, szybko, tanio i solidnie. Przyjacielski układ.

W tym roku wymieniam resztę instalacji. Niestety, pobrali tyle zamówień, że od pewnego czasu przyjeżdzają do mnie na 2-3 godziny, do tego co kilka dni. Początkowo przyjmowałem przeprosiny, teraz jestem na etapie rzucania k... w rozmowie telefonicznej, gdy wydzieram się, że znów nie przyjechali w umówionym dniu.

Warto na tym etapie szukać nowego instalatora, żeby dokończył po nich? Wiem, że kosztowałoby mnie to znacznie więcej (pieniędzy i czasu).

W sumie zrobiono już 70 % prac. Zapłaciłem im tylko za grzejniki i rurki, przywieźli mi też kocioł, stoi w kotłowni rozpakowany i niepodłączony (nie zapłaciłem jeszcze, ale jeśli bym ich pogonił, wówczas musieliby go sobie zabrać z powrotem). Umoy pisemnej nie zawarliśmy - tak było miło po zeszłorocznych doświadczeniach.

W sumie zyskałbym chyba tylko satysfakcję...

Mieliście podobne problemy?

areq
15-10-2005, 11:56
Tera je sezon .... :P :P :P
Rzucanie k... nic Ci nie pomoże,spróbuj podejść w inny sposób np. "Panie muszę mieć instalację "od zaraz" bo mnie się dzieci rozchorują itp..."
...a potem,jak zrobią, rzucaj k..i ch... oraz zapłać po terminie:)

AlMastar
15-10-2005, 21:29
niech ci zrobią do końca a potem tak samo im płać jak oni tobie robili